פורום ביטוח לאומי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלת מקצוע, מיקרוטראומה, אחוזי נכות, תאונת דרכים בשעות העבודה, טפסים, תשלומים, תאונת עבודה, אובדן כושר עבודה, נפגעי עבודה, מימוש זכויות רפואיות, ביטוח תאונות אישיות, מס הכנסה, חברות הביטוח, קרנות פנסיה ועוד

מנהל הפורום

שמאי שזירי
שמאי שזירי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל שמאי שזירי ללא פרסום בפורום

• תביעה נכות מעבודה
    ארי
    21/07/2021

שלום קבעו לי נכות ביטוח לאומי תאונת עבודה זמני .תבעתי על פוסט טראומה .כיום יש לי לשד מחלה אחרת כתוצאה מפגיעה זו פיברומיאלגיה.הרם אוכל לתבוע. מחדש ערב גילוי חדש זה.ערערתי על הפוסט טראומה לגבי אחוזים וזה נשאר אותו דבר ונגחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תביעה נכות מעבודה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עובד שכיר עם הכנסה פסיבית נוספת
    דנדי
    20/07/2021

שלום רב,

אני עובד שכיר המשלם ביטוח לאומי דרך המעסיק.

בנוסף אני מקבל

1. שכירות עבור השכרת זכות ציבורית (מספר ירוק) בסכום של 409.50 כולל מע"מ (נטו נשאר 350)

2. שכירות עבור השכרת חנות (שכרגע בשלבי תמ"א כך שהשכ"ד מגיע מהחברה הקבלנית) בסכום כולל של 2,625 כולל מע"מ (נטו נשאר כ 2250 ש"ח).

שאלתי: האם עליי לשלם ביטוח לאומי על השכרת הנכסים הנ"ל?

חשוב לציין שזמן ההתעסקות שלי בהשכרת הנכסים היא כשעה בחודש (הוצאת חשבונית-קבלה).

תודה על עזרתכם!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    עובד שכיר עם הכנסה פסיבית נוספת

הוספת תגובה

תמונה

• תעוד על עבודה בארץ לפני שהיה ביטוח לאומי
    דג
    15/07/2021

איך אפשר למצוא תיעוד על שנות עבודה בארץ אם העבודה התבצעה לפני הקמת ביטוח לאומי?

אמי עבדה מספר שנים והפסיקה בשנות החמישים המוקדמות לטובת טיפול במשק ביתה

ביטוח לאומי הוקם ב54

איפה ואיך ניתן למצוא תיעוד על עבודתה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תעוד על עבודה בארץ לפני שהיה ביטוח לאומי

הוספת תגובה

תמונה

• השלמת הכנסה מביטוח לאומי
    אברהם
    13/07/2021

שלום רב
    אדם בריא בן 45 שעובד כ-30 עד 40 שעות בחודש ומקבל השלמת הכנסה מזה חצי שנה,
    בין אם מרצונו ובין אם זה מה שמקום העבודה שלו יכול להציע - האם הביטוח הלאומי/לשכת התעסוקה
    יכולים לדרוש ממנו לעבוד מספר רב יותר של שעות כך שלא יהיה לו צורך בהשלמת הכנסה?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    השלמת הכנסה מביטוח לאומי

הוספת תגובה

תמונה

• דמי בל ומס בריאות
    טל
    01/07/2021

שלום רב
    אני מקבלת דמי אבטלה במקביל לקצבת נכות כללית.
    מדמי האבטלה מורידים לי דמי ב"ל על אף שיש לי פטור בגין נכות כללית.
    כל פניותי למוסד נתקלות באותו מענה ש"דמי ב"ל ומס בריאות" מנוכים מדמי האבטלה בהתאם לחוק.
    אציין כי בדקתי לעומק את החוק ולהבנתי פטור מדמי ב"ל תקף לכל קצבה כולל דמי אבטלה (יש לי אישור על הפטור). לגבי מס בריאות אני לא בטוחה ויתכן שאמור לרדת מדמי האבטלה.
    אודה להכוונתכם כיצד עלי לפעול.
    תודה טל

לקביעת תור
    סגירה
    דמי בל ומס בריאות

הוספת תגובה

תמונה

• פנסית נכות וקצבת נכות כללית
    טל אליאס
    22/06/2021

שלום, אני מקבלת אובדן כושר עבודה מקרן הפנסיה שלי וקצבת נכות כללית מביטוח לאומי. קראתי שמי שמקבל מביטוח לאומי קצבת נכות כללית מלאה בשיעור 75% לפחות באופן זמני לתקופה רצופה של שנה לפחות (גם אם יש לו הכנסה אחרת) פטור מתשלום וניכוי דמי ביטוח לאומי ומס בריאות מפנסיה מוקדמת.רציתי לדעת למה הכוונה? קצבה בשיעור 75% או נכות רפואית בשיעור 75%? (אצלי הנכות הרפואית היא 40% אך הקצבה מלאה) וכן, רציתי לדעת האם בפנסיה מוקדמת הכוונה גם לפנסית נכות?תודה רבהטל

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש קשר סיבתי לנכות לב מנפש
    משה
    02/04/2021

יש לי נכות נפשית . עברתי ניתוח מעקפים בלב ונוצרה נכות חדשה נוספת. האם זה יכול להיות מהנכות בנפש? תודה רבה .

הוספת תגובה

תמונה

• נכות נפשית

עו``ד אלי מלכה
    10/06/2021

זו שאלה לרופאים שלך לא לעורכי דין.....קשר סיבתי רפואי..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השלמת הכנסה- קשיש סיעודי מרותק לכיסא גלגלים
    אור
    14/04/2021

אם קשיש סיעודי והוא מרותק לכסא גלגלים ( באישור משרד הבריאות) מקבל קצבת זקנה והשלמת הכנסה והבת שלו גרה אתו תמיד ולה יש רכב על שמה, והיא רוצה להוציא תעודת נכה על שם ההורה כמובן שהרכב של הבת פרטי והוא ישאר על שם הבת רק תעודת נכה לרשום על שם ההורה כדי להקל על ההורה בנסיעה ובחניות , האם לא ישלל להורה השלמת ההכנסה? ( כי רשום למי שיש רכב לא זכאי להשלמת הכנסה) אבל פה מדובר רק על תג נכה ולא בעלות רכב כי הרכב של הבת וזה לצורך הקלה על ההורה התג נכה?

הוספת תגובה

תמונה

• תג נכה

שמאי שזירי
    25/05/2021

שלום, מניסיוני, אין כל מניעה לקבל תג נכה על שם הקשיש לרכב שאינו על שמו, ואין חשש לפגיעה בהכנסותיו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דמי אבטלה חרף מחלה
    נועה
    19/05/2021

פוטרתי מעבודתי ובהמשך חליתי במחלת עיניים, חרף זאת קבלתי בתק אבטלתי ומחלתי דמי אבטלה מביטוח לאומי. היום ברצוני להגיש תביעה לנכות כללית בגין מחלת העיניים. במידה וכתוצאה מתביעתי הנ"ל ביטוח לאומי יגלה שבזמן ששילם לי דמי אבטלה הייתי חולה ועברתי ניתוח בעיניים וכו', כלומר הייתי למעשה באכ"ע חלקי או מלא האם זה מסכן את דמי האבטלה ששולמו לי? והאם ביטוח לאומי יכול בנסיבות לקצץ או לבטל בגין כך את דמי האבטלה ששילם לי?

לקביעת תור
    סגירה
    דמי אבטלה חרף מחלה

הוספת תגובה

תמונה

• אבטלה ונכות

שמאי שזירי
    25/05/2021

שלום,
    מניסיוני, ניתן לקבל דמי אבטלה וקצבת נכות בו זמנית, אך יתכן קיזוז.
    (בדרך כלל דמי אבטלה יקוזזו מתוספת תלויים המגיעה לנכה עבור בן זוג וילדים, בחישוב קצבת הנכות)
    לידיעתך, בשל משבר הקורונה, הודיע הביטוח הלאומי כי בין ה-1 במרץ 2020 ל-30 ביוני 2021 דמי האבטלה לא יילקחו בחשבון לצורך חישוב התוספת, כלומר, לא יהיה קיזוז בתקופה זו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה דחופה לגבי נכות בגין אבצס ולגבי בחירת סוג מומחה שיכתוב חוות דעת
    נועה
    19/05/2021

1. האם הסרת אבצס מהעכוז בניתוח מזכה בנכות כללית?

2. האם עדיף להגיש לביטוח לאומי חוות דעת מומחה תעסוקתי או חוות דעת מומחה ספציפי למחלה? אודה לפירוט השיקולים בעניין.

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• קצבת נכות כללית

שמאי שזירי
    25/05/2021

שלום, מניסיוני, קצבת נכות כללית ניתנת בד"כ בגין נכות משמעותית ופגיעה תפקודית לאורך זמן, ולאחר תקופת המתנה של 90 ימים, מיום שהחל אובדן כושר העבודה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אופן מתן הנחות ביטוח לאומי
    מירית
    23/05/2021

ביטוח לאומי אמור לתת לי הנחות בתחבורה ציבורית בארנונה וכו, בגלל נכותי.
    איך בפועל מתבצע מתן ההנחות הנ"ל? בקשתי מביטוח לאומי לקבל אישור הנחה שנתי, קרי לכל שנה 21 אך נענתי שבכל חודש וחודש ביטוח לאומי מעביר לגורמים דיווח לגבי הנחה וכימלא ניתן לקבל אישור לשנה שלמה האם זה נכון?

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• מידע על הנחות

שמאי שזירי
    25/05/2021

שלום, אכן הדיווח מועבר אוטומטית לגופים הרלוונטיים לצורך מתן הנחות. באפשרותך מניסיוני לקבל אישור שנתי באמצעות כניסה לאזור האישי באתר הביטוח הלאומי, או באמצעות הורדה מעמדות לשירות עצמי בסניפי הביטוח הלאומי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דמי חל"ת בעת שהות בחו"ל
    שורץ צבי
    16/04/2021

ושא השהות בחו"ל בעת תקופת החל"ת עלה לכותרות אצל ביטוח לאומי רק ביום 18 למרץ ש.ז . כל החודשים עד התאריך הנ"ל אושרו .
    ביטוח לאומי כורך את השהות בחו"ל עם התייצבות בלשכה . לשכת התעסוקה מאשרת כי לא זימנה ללשכה מאז מרץ 2020 . ביטוח לאומי רושם באתרו את תנאי הזכאות בקישור https://www.btl.gov.il/benefits/Unemployment/Pages/zakaut.aspx
    נושא חו"ל אינו על הפרק רק ההתייצבות בלשכה . אדם שנדרש להתייצבות והחליט לא לעשות כן לא נותר לו אלא להלין על עצמו . האם פועל ביטוח לאומי כחוק כאשר הוא מבטל תשלום דמי חל"ת כאשר לא נדרשת התייצבות ?

לקביעת תור
    סגירה
    דמי חל"ת בעת שהות בחו"ל

הוספת תגובה

תמונה

• כפל קצבאות מה להחליט?
    אורלי אניז`ר
    12/03/2021

שלום רב
    אני מקבל קצבת אזרח ותיק לצורך העיניין בערך 2300 ש"ח
    אני עדיין עובד וקיבלתי זכות קבלת קצבת נכות מעבודה 20% קבוע 1380 ש"ח
    שלחו לי מכתב שאני לא אוכל לקבל גם זיקנה וגם נכות ועלי לבחור.
    במכתב נתנו לי 2 אופציות
    1) היוון קצבת הנכות 36 קצבאות.(ואז לוותר על תשלום גמלה מנכות)
    2)לקבל קצבה נכות ולוותר על הזיקנה והתשלום לא יופחת מקצבת אזרח ותיק….
    שאלתי היא מה השאלות שאני צריך לשאול את עצמי על מנת להחליט איזה קצבה לבחור
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    כפל קצבאות מה להחליט?

הוספת תגובה

תמונה

• 2 רכבים לזוג נכים- קצבה מביטוח לאומי
    אורית
    09/02/2021

שלום
    ההורים שלי הם זוג נכים 100%
    ברשותם רכב אחד נכה, שרשום על שם אבא שלי , הם רוצים לקנות רכב נוסף

1. האם הם יכולים, זה לא יגרום לבעיה בקיצבה שהם מקבלים?
    2. האם הרכב השני יכול להיות ע"ש אמא שלי למרות שאין לה רישיון?
    3. האם ניתן לרשום גם את הרכב הזה כרכב נכה?

תודה מראש
    אורית

הוספת תגובה

תמונה

• האם ניתן לתבוע
    דני
    25/01/2021

שלום
    אני עם סכרת נעורים מגיל 10 מעולם לא פניתי לביטוח לאומי כיום בת 39 עם משאבה
    ב 4-5 חודשים האחרונים סובלת מכתף קפואה +דלקת בגיד
    סובלת מכאבים חזקים ומבעיה בתנועת יד ימין
    הבנתי שעל הסכרת זה 40 אחוז אם אפנה לביטוח לאומי האם על כתף קפואה ניתן לתבוע ולקבל אחוזי נכות האם מספיק דתי מכתבים משני אורטופדיים +בדיקת mri
    אני מפחדת סתם להגיש לניירת
    אודה לעזרתך
    אציין שאני כל יום על אדוויל ומאוד מוגבלת תנועה של היד לעיתים לא יכולה להרים כוס מכאבים , ובלילה הכאבים הולכים ונהיים קשים לא מצליחה לישון מכאבים ומפחגת לקחת יותר מ2 אדוויל ביום כי זה מוציא אותי מאיזון סוכר

לקביעת תור
    סגירה
    האם ניתן לתבוע

הוספת תגובה

תמונה

• תביעה לקצבת נכות

שמאי שזירי
    25/01/2021

זה הזמן לבחון את זכאותך לקצבת נכות בביטוח הלאומי, ולא רק, ניתן במקרים שונים לקבל פיצוי וקצבה מגופים נוספים: חברת הביטוח, קרן הפנסיה.
    מניסיוני, סוכרת המטופלת במשאבה מזכה באחוזי נכות, אך מה שחשוב, בנוסף לאחוזי הנכות (שיש לברר בדיוק כמה מגיעים לך, בהתחשב בסוכרת ובמצב הרפואי הנוסף שציינת) זה לברר מה מידת אובדן כושר העבודה, הנובע ממצבך.
    בניית תיק רפואי הכוללת התייחסות מלאה למכלול המצב הרפואי והתפקודי תגדיל את הסיכויים לממש את זכאותך.
    את יכולה להתייעץ טלפונית עם הצוות שלנו לפני הגשת תביעה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה