פורום ביטוח לאומי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלת מקצוע, מיקרוטראומה, אחוזי נכות, תאונת דרכים בשעות העבודה, טפסים, תשלומים, תאונת עבודה, אובדן כושר עבודה, נפגעי עבודה, מימוש זכויות רפואיות, ביטוח תאונות אישיות, מס הכנסה, חברות הביטוח, קרנות פנסיה ועוד

מנהל הפורום

שמאי שזירי
שמאי שזירי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל שמאי שזירי ללא פרסום בפורום

• פסיכיאטר מומלץ לוועדה בביטוח לאומי
    אלה
    01/05/2024

שלום רב, סובלת מפוסט טראומה קשה, הגעתי לוועדה מצויידת בכל האישורים המתאימים אך לא הכירו בכך ונתנו לי 20 % שלא מסייעים בכלום.

אני רוצה לערער, האם יש פסיכיאטרים אשר מקובלים על ביטוח לאומי ? הבנתי שלא מתייחסים אותו הדבר לכל אחד ורק כאלו שמקובלים "נספרים" היכן יש מידע בנושא?

למי עלי לפנות שוב על מנת שיתייחסו למצבי??

קשה להבין את דרישות ביטוח לאומי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פסיכיאטר מומלץ לוועדה בביטוח לאומי

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אחוזי נכות טראומה

שמאי שזירי
    09/05/2024

מהניסיון שלנו, אחוזי הנכות נקבעים בהתאם להתרשמות מהמסמכים הרפואיים שהגשת, וכן לפי התרשמותה של הועדה הרפואית. אנו ממליצים ראשית כל לבחון ביחד עם אנשי מקצוע מה גובה אחוזי הנכות שניתן לצפות להגיע אליהם במצבך, ובהתאם לכך להציג תיעוד רפואי התומך בכך. לשם כך יש לראות את התיק הרפואי ולקבל פרטים נוספים. בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מילוי טופס לא נכון
    אמילי
    21/01/2024

שלום נפגעתי בתאונת עבודה בנפילה על הגב והצוואר לא היו ממצאים בצילומים הודעתי למעסיק קיבלתי טופס 250 והיתי במיון . לאחר שבועיים הופיעו אצלי כאבים בגוף אובחנתי בפיברומיאלגיה עי ראומוטולוג ורופא כאב בכל הטפסים שבידי רשום תאונת עבודה אבל מילאתי טופס תביעה לנכות כללית במקום לנפגעי עבודה בבטוח לאומי היתה לי וועדה רפואית שקבעה 30 אחוז לצמיתות עם דרגת קושי בינונית אבל זה לא מזכה בקצבה לאחר שהכרתי בטעות שמילאתי טופס לא נכון מילאתי שוב מחדש טופס נפגעי עבודה עם כל המסמכים . השאלה מה יהיה עכשיו אם ביטוח לאומי ישלח אותי לוועדה שוב ומה יהיה עם ה30 אחוז שכבר קבעו לי בנכות כללית האם יש סיכוי שיכירו בפגיעה? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מילוי טופס לא נכון

הוספת תגובה

תמונה

• הריון בסיכון ביטוח לאומי
    חסוי
    21/01/2024

היי

רציתי לדעת האם יש זכויות מבטיוח לאומי באישה בהריון בסיכון - שמירת הריון לאישה שלא עבדה מעל חצי שנה עקב המקרה

והתפטרה מהצד שלה ולא ע"י המעסיק חוץ מדמיי אבטלה

קצבה או משהו בסגנון - אפילו לא מביטוח לאומי אלה מגופים אחרים

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הריון בסיכון ביטוח לאומי

הוספת תגובה

תמונה

• שעות נוספות במצב אי כושר
    ירון
    08/01/2024

שלום
    בחצי שנה האחרונה אני באובדן כושר חלקי - 6 שעות עבודה ומקבל קצבה מקרן הפנסיה. לאחרונה אני לא מספיק את העבודה ולכן נשאר כחצי שעה נוספת ליום עליה אני מקבל שכר שעות נוספות. האם הדבר יכול לפגוע בקצבה שאני מקבל מקרן הפנסיה? האם מותר לי לעבוד שעות נוספות מעבר ל 6 שעות עבודה שקבע רופא תעסוקתי?

לקביעת תור
    סגירה
    שעות נוספות במצב אי כושר

הוספת תגובה

תמונה

• היפראמזיס ברמת אשפוז בית
    משה
    03/01/2024

שלום וברכה.
    אשתי לא עובדת.
    כרגע בהריון, עם היפראמזיס קשה מאוד, לא מצליחה לאכול ולשתות כמעט כלום, ואיבדה ממשקל הגוף שלה כבר כ15% (שהיה נמוך מאוד כבר לפני, שאריות מההיפראמזיס בהריונות הקודמים).
    כרגע היא מקבלת עירוי כל יום-יומיים, במתכונת של אשפוז בית, דרך הקופת חולים.
    האם ניתן לקבל אחוזי נכות במצב כזה?
    היא בקושי מתפקדת, מה שמקשה גם עלי לצאת לעבודה...

לקביעת תור
    סגירה
    היפראמזיס ברמת אשפוז בית

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה: קיזוז בין קצבאות

שלום,
    הוכרתי ע"י ביטוח לאומי לפני כשנה ב- 100% אובדן כושר השתכרות ו-60% נכות רפואית זמנית עד סוף שנת 2025. עד כה קיבלתי שכר מלא מהמעסיק על חשבון ימי מחלה ולכן לא קיבלתי קצבה מביטוח לאומי. קרן הפנסיה החלה לשלם פנסיית נכות עוד בטרם סיימתי את עבודתי עם קביעת אחוזי הנכות ע"י ביטוח לאומי. קשרי העסקה עם עבודתי הסתיימו לאור מימוש מלוא ימי המחלה שנצברו, ומחודש ינואר אושר תשלום קצבה ע"י ביטוח לאומי. אני רווק ללא קצבאות או הכנסות נוספות. האם הביטוח הלאומי או קרן הפנסיה אמורים לקזז משהו בשל כפל קצבאות? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה: קיזוז בין קצבאות

הוספת תגובה

תמונה

• אחוזי נכות שיש שתי סיבות
    גל
    27/12/2023

האם כשיש לבן שלי 100 אחוז נכות בגלל אכילה ממושכת ועכשיו אובחן על הרצף וזה גם 100 אחוז נכות, יש יותר תקציב?

לקביעת תור
    סגירה
    אחוזי נכות שיש שתי סיבות

הוספת תגובה

תמונה

• קצבת נכות תוספת לבת זוג
    חיים
    27/12/2023

שאלה : בקצבת נכות, יש תוספת לבת זוג, אך זה רק אם יש הכנסה של עד כ-6700 לחודש, שזה כ-80,000 שנתי.

שאלה 1) אם בחודש 1 יש שכר של 10,000, אך בשאר כל החודשים יש שכר, של 4,000, האם יקבל תוספת על חודש 1, שהרי בממוצע שנתי זה פחות מ-6700, או שמסתכלים כל חודש בנפרד, ולכן לא יקבל

שאלה 2) אם הבת זוג יש לה עוסק פטור והכנסות של 18,000 שנתי, ועבדה בחודש ה-12 בשכר של 6000, האם תקבל תוספת בגין חודש ה-12, שמצד אחד אם נקח שכר חודש 12 שזה 6000 + 18,000 שנתי לחלק ל-12 שזה 1000 +6000 ביחד זה 7000, ולכן לא תקבל, או שלוקחים את כל הכנסות העסק השנתי שזה 18,000 + כל הכנסות השנתי שזה רק 6000 (עבדה רק חודש 1 בשנה) שזה 24,000 לחלק ל 12 חודשים ואז יש הכנסה של 2000 לחודש, ולכן תקבל תוספת גם לחודש ה-12

אשמח מאוד לקבל תשובה ל-2 השאלות

לקביעת תור
    סגירה
    קצבת נכות תוספת לבת זוג

הוספת תגובה

תמונה

• דמי פגיעה שלא התקבלו
    אלון פורת
    19/12/2023

שלום שמי אלון בתאריך 27/1/23 נפגעתי בתאונת עבודה בתאריך 13/03/23 הגשתי תביעה לביטוח הלאומי בתאריך 07/05/23 קבלתי הודעה שעקרונית תבעתי אושרה אך אלי להמציא מסמכים
    ב 10.05/23 שלחתי את המסמכים אך מאותו יום לא קבלתי שום תגובה ולא כל תשלום למרות ששלחתי 3 מכתבי תזכורת מה אלי לעשות ?
    תודה מראש אלון

לקביעת תור
    סגירה
    דמי פגיעה שלא התקבלו

הוספת תגובה

תמונה

• בנוגע להחזר ביטוח לאומי
    ריקי
    13/12/2023

אני בת 70. עבדתי 3 שנים בהיותי גימלאית במקום עבודה שניכה לי דמי ביטוח לאומי. אני אמורה לקבל החזר הסכום שנוכה לי האם אקבל החזר גם על דמי בריאות שנוכו לי? בתודה מראש על התשובה

לקביעת תור
    סגירה
    בנוגע להחזר ביטוח לאומי

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בחישוב אחוזי נכות
    אריק
    03/12/2023

היי,
    לגבי בקשה לקצבת נכות - סעיף 34 (הפרעות במצב הרוח) בתקנות הביטוח הלאומי מחולקים ל2 חלקים - א (דיכאון), ב (חרדה).
    מבחינת חישוב האחוזים - האם ניתן לקבל 30 אחוזים על חלק א (דיכאון) ו30 אחוז נוספים על חלק ב (חרדה) או מכיוון ש2 החלקים הם תחת אותו סעיף אז מבחינת הביטוח הלאומי זה נחשב סך הכל ל30 אחוז?
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    עזרה בחישוב אחוזי נכות

הוספת תגובה

תמונה

• ערעור על החלטה אי כושר זמני ועדה שניה
    רותם גיגי
    02/12/2023

שלום
    לפני שנה ניתן 65 זמני על סעיפים נפשיים
    לפני חודשיים ממש בסמוך לפרוץ המלחמה העלו ל74 זמני למרות החמרה שגם נכתבה בפרוטוקול .למה לא ניתן לצמיתות?
    אלו סעיפים שמטופלת בבית חולים בשיקום אומנם אבל ילוו אותי לכל החיים.בפרוץ המלחמה ממש קיבלתי את ההחלטה על ה74 זמני.וכל התקופה החמירה אצלי חרדה והתקפים ולכן הגשתי ערעור לא עבר חודש מהועדה.האם יש סיכוי שיורידו לי לגמרי או שזה שמערערים על החלטה יכול להביא לרעתי ולא לטובתי האם לבטל את בקשתי לערער זה נכון להמתין ל1.24 עד תום זמניות למרות שיש החמרה.עובדת כ4 שעות ביום וכעת פסיכאטר קבע 30 ימים של מחלה בעקבו. חרדה. לא יודעת באיזה יכולת אוכל לחזור לעבוד.שאלה אם לבטל ערער או לא

הוספת תגובה

תמונה

• אחוזי נכות בבעיות שונות
    אני
    21/11/2023

שלום רב

2 שאלות ברשותך

אני מאובחנת כחולת אסתמה עם התקפים מטופלת במשאף וסטרואידים ,ביצעתי בדיקת מטכולין שנעצרה באמצע בגלל התקף והרופא אמר שיש לי אסתמה בדרגה חמורה

כרגע ביטוח לאומי קבעו לי 10 אחוז נכות על האסתמה אבל באתרים רשום שזה 0 או 20 או 40 אחוז מה נכון?

שאלה שניה האם יש הבדל בין פיברומאלגיה לבין דלקת מקשחת החוליות?

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    אחוזי נכות בבעיות שונות

הוספת תגובה

תמונה

• הבהרה לתשובתכם -קודם קיבלתי זיקנה חודשיים
    דן
    19/11/2023

לא , לא קיבלתי נכות ! קיבלתי זיקנה .כשהגעתי לגיל 67.!!
    ואז פניתי לביטוח לאומי אחרי שכבר קיבלתי תשלום לפי זיקנה . וביקשתי להכיר בי כנכה . לא הייתי מודע לכך שאני זכאי לתשלום על היותי נכה כל השנים לפני 67 .
    ורק שהתחלתי לקבל זיקנה הייתה לי וועדה לפי בקשתי שהכירה בי כנכה+ שרם .
    7 חודשים אחורה רטרואקטיבי .קיבלתי אז תשלום על כך .
    נקווה שהובנתי עכשיו טוב יותר .פניתי לביטוח לאומי ובינתיים ואין תשובה ????האם זכאי ל4000? או 3500? ללחוץ אליהם לתשובה?

הוספת תגובה

תמונה

• אני בדיוק בן 67 קיבלתי נכות יחד עם זיקנה
    דן
    19/11/2023

שלום
    אני בדיוק בן 67 קיבלתי נכות יחד עם זיקנה .קיבלתי זיקנה חודשיים היתה וועדת נכות בשנת ה-67 שקבעה 100 אחוז נכות לצמיתות ואז הזיקנה נהפכה לנכות .
    האם משנה תשובתך ?

הוספת תגובה

תמונה

• המשך בדיקה

שמאי שזירי
    19/11/2023

סכום קצבת נכות מלאה ליחיד עומדת על 4,063 שח בחודש. לפי הביטוח הלאומי: מי שקיבל קצבת נכות עד גיל הפרישה - קצבת האזרח הוותיק שיקבל לא תהיה נמוכה מסכום קצבת הנכות החודשית האחרונה ששולמה לו. אם מה שאתה מקבל היום נמוך ממה שהיית מקבל, רצוי לפנות לביטוח הלאומי לבדיקת העניין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא , לא קיבלתי נכות ! קיבלתי זיקנה .

דן
    19/11/2023

לא , לא קיבלתי נכות ! קיבלתי זיקנה .חודשיים+ כשהגעתי לגיל 67.!
    ואז פניתי לביטוח לאומי אחרי שכבר קיבלתי תשלום לפי זיקנה . וביקשתי להכיר בי כנכה . לא הייתי מודע לכך שאני זכאי לתשלום על היותי נכה כל השנים לפני 67 .
    ורק שהתחלתי לקבל זיקנה הייתה לי וועדה לפי בקשתי שהכירה בי כנכה+ שרם .
    7 חודשים אחורה רטרואקטיבי .קיבלתי אז תשלום על כך .
    נקווה שהובנתי עכשיו טוב יותר .פניתי לביטוח לאומי ובינתיים ואין תשובה ????האם זכאי ל4000? או 3500? ללחוץ אליהם לתשובה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה