פורום ביטוח לאומי - יש לך שאלה?

פורום ביטוח לאומי עוסק בנושאים: מחלת מקצוע, מיקרוטראומה, אחוזי נכות, תאונת דרכים בשעות העבודה, ביטוח לאומי טפסים, ביטוח לאומי תשלומים, תאונת עבודה, אובדן כושר עבודה, נפגעי עבודה, מימוש זכויות רפואיות, ביטוח תאונות אישיות

מנהלי הפורום

עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד מורן כהן בלסטקר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מחלת מקצוע מיקרוטראומה עבודת בניין ותשתיות
    יאיר יעקובי
    22/05/2018

אני חולה copd נכה 100% עם א.כ.ע של100% שרמ 112% לצמיתות עבדתי בניין ותשתיות אבק עשן פיח אסבסט אספלט זפת וכ"ו במשך 45 שנה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נכות זמנית מחלת מקצוע
    שרה
    11/05/2018

בעלי חלה ב2014ונאלץ לעזוב את מקום עבודתו הוכר כנפגע עבודה 100אחוז.
    נקבעה לו דרגת נכות רגילה ולאחר מכן נכות מחלת מקצוע.
    בועדה שהתכנסה קבל את דמי הנכות מים הפגיעה ל באופן זמני לא יציב עד ל10 ימים לפני פטירתו.
    שאלתי הינה כמה זמן יכול לחלוף מיום קבלת קצבת מחלת מקצוע זמנית לקצבה לצמיתות?קבל מים הפגיעה קצבת נכות לצמיתות כולל שירותים מיוחדים 188 אחוז..תודה רבה על תשובתכן במהרה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קצבת נכות לאחר עזיבה
    חסוי
    07/05/2018

שלום יש לי קצבת נכות לצמיתות אני מעוניין לעזוב את ישראל כאשר יש לי דרכון זר.
    האם וכאשר אני יחיה במדינת אמנה האם אפשר יהיה להמשיך לקבל את הקצבה? כאמור יש לי 2 אזרחויות ישראלית וזרה מה החוק אומר ?האם אפשר להשאיר את הקצבה למרות הרצון לעזוב? האם אני יכול לקבל קצבה גם לא במדינת אמנה כאשר אני חוזר כל 3 חודשים לביקור קצר ואז חוזר לעוד 3 חודשים האם זה חוקי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דמי אבטלה לאחר לידה
    רינה
    03/05/2018

שלום רב
    אני נמצאת בחופשת הלידה, נותרו לי 4.5 שבועות לסיומה.
    לפני שבוע בני שבר את רגלו ונאמר לי שיזדקק להשגחה מלאה בבית לפחות ב6 שבועות הקרובים.
    1.במידה ואתפטר מעבודתי האם אוכל לקבל מיידית דמי אבטלה בסיום חופשת הלידה?
    2. האם יש גמלה או פיצוי מסויים שניתן לתבוע מביטוח לאומי?

ארצה לציין כי אין לנו ביטוח תאונות אישיות פרטית והביטוח מהגן מכסה רק במידה והתלמיד נעדר יותר מ 90 יום.
    לתשובתכם אודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זכאות לדמי אבטלה לפי נתונים
    ליאור
    02/05/2018

הי, עבדתי שניים עשר חודשים במקום עבודה ופוטרתי. רציתי לשאול אם אני זכאית לאבטלה בהתחשב בנתונים הבאים:
    החודש הראשון היה רק חצי חודש, האחרון - חצי חודש, ובאמצע היה לי חודש שבו לא עבדתי אבל הוצא לי תלוש (שולמו בו 4 שקלים ביטוח לאומי). כמו כן, בשנה הזו עבדתי 25 אחוז משרה בלבד. תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אבטלה+פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה
    תמר
    18/03/2018

במידה וקיבלתי ב- 2016 אבטלה +פנסיית נכות אובדן כושר עבודה 50% מקרן הפנסייה האם זה גורם לכך שיש לי חוב לביוטוח הלאומי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם אפשר לקבל נכה נזקק?
    שי
    18/11/2017

נפצעתי בקרסול ימין בחודש 07.17 - שבר בעצם המסרק החמישי .
    הוכרה לי תאונת עבודה .
    כיום עדיין לא עובד עקב זה שרואים בצילומים את השבר .
    רופא תעסוקתי רשם לי שאינו יכול לחזור לעבוד עד 31.12
    (בינתיים ) .
    ברצוני לציין שאני עובד כנהג אוטובוס והפגיעה היא בכף רגל ימין.
    בוועדה רפואית נתנו לי 15 % נכות לחצי שנה .
    ברצוני לשאול האם יש פה מצב ל"נכה נזקק " ?
    הרי אני עובד עם רגל ימין , וכיום אין באפשרותי לעשות זאת .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

עו"ד מורן כהן בלסטקר
    15/03/2018

ניתן להגיש נכה נזק בתקופת הזמניות במידה ולא חזרת לעבודה ורופא מוסמך קבע שאין אתה כשיר לחזור לעבוד בתקופה זו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה לגבי זכאות לשרמ
    שי לוי
    18/01/2018

אני סובל מהפרעה סכיזואפקטית יש לי 50% נכות רפואית ו100% אי כושר לצמיתה. היו לי מספר מחשבות על התאבדות והמון בעיות של תוקפנות ומריבות עם אנשים. האם אני יכול להגיש בקשה לועדה לשירותים מיוחדים בביטוח לאומי או שרק מי שיש לו 60% ומעלה של נכות רפואית יוכל לעבור ועדה לשר"מ? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

עו"ד מורן כהן בלסטקר
    15/03/2018

לשר"מ , צריך 60 אחוז נכות רפואית למי שמקבל קצבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אי קבלת קצבת זיקנה
    יפה קזרנובסקי
    21/01/2018

אי קבלת קצבת זיקנה בטענה שבעלי חייב כסף.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

עו"ד מורן כהן בלסטקר
    15/03/2018

יש לפנות לסניף למחלקת זקנה ולבדוק
    ניתן לפעמים לבקש לפרוס את החוב ולקזז מהגמלה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם ניתן להעלות נכות כללית?
    אבי
    03/02/2018

האם ניתן להעלות, במסגרת הערר, מסמכים חדשים:
    1. לליקויים רפואיים שכן נדונו בוועדות, ושלא הוצגו בפניהם?
    2. לליקויים רפואיים שלא נדונו בוועדות?
    אבי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

עו"ד מורן כהן בלסטקר
    15/03/2018

ניתן להגיש ערר מפורט ולצרף אליו מסמכים רלוונטים
    ניתן לצרף בועדה מסמכים לליקויים שנדודנו בועדה מדרג 1

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אני רוצה שתעזרו לי כי אני מתחיל להרגיש רע בגלל מצבי הנפשי.
    יונה חיים
    16/02/2018

קיבלתי מיכתב מאת הביטוח הלאומי שרוצה לשלול לי תושבות מאחר שאני גר בתאילנד 5 שנים.אני נכה עבודה בשיעור 80%. אין לי בית ואני סובל מבעיות נפשיות קשות וגם מבעיות רפואיות קשות.סכרת.לחץ דם גבוהה.אסתמה קשה מחובר להנילציות 5 פעמים ביום לוקח משאפים סטרואידים ביום יום..יש לי גאוט.אני מתקשה בהליכה עקב אסתמה קשה ונכויות ברגליים. אני מקבל מבביטוח הלאומי 7000 שקל בלבד וכול חודש אני צורך תרופות במאות שקלים. להשכיר בית בארץ זה חצי מהקצבה שלי איך אני אמור לחיות ...הם יש משהוא שאת יכולה לעשות בשבילי.תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה

עו"ד מורן כהן בלסטקר
    15/03/2018

תנאי לקבלת זכאות לקצבת נכות היא תושבות
    לא ניתן לשנות את התנאי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שכר טרחה בייצוג מול ביטוח לאומי
    igal
    05/03/2018

הגדלת שכר טרחה

שלום רב
    האם לאחר שנקבע גובה גמלת הנכות מביטוח לאומי ,וסוכם שכר הייצוג עיי עו'ד ,ובהמשך חלה עליה בסכום מכל סיבה האם יכול המייצג לבקש תוספת ,(ללא התערבות המייצג בתוספת).
    כמו כן אם הייתה ירידה בגמלה (לדוגמא תוספת עבור ילד שכבר לא משולמת ומקטינה את התשלום החודשי מביטוח לאומי)מה אז?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חישוב דמי אבטלה לא נכון
    נעמה
    01/11/2017

הי,
    דמי האבטלה שאושרו לי נמוכים ממה שיוצא לפי מחשבון דמי אבטלה ובכל מקום שקראתי ברשת.
    מה יכולה להיות הסיבה ואיך מערערים על הקביעה.

תודה
    נעמה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה לגבי ימי מחלה
    נדב
    19/10/2017

וובכן במהלך שנות עבודתי צברתי חודשיים של ימי מחלה. עכשיו ניצלתי אותם עד תום ואני עדיין בבית בחופשת מחלה, מה עלי לעשות עכשיו? האם עלי לפנות לביטוח לאומי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נפילה במהלך נסיעה באוטובוס
    מילי
    24/08/2017

שלום רב
    אימי בת 70, גמלאית, אינה עובדת ומקבלת קצבת זקנה. נפלה באוטובוס לפני כחודש ומאז סבלה מכאבי גב והיה קשה לה לתפקד בבית. פרט לתביעת הביטוח של חברת האוטובוסים, האם יש עילה להגשת תביעה על תאונת דרכים לביטוח הלאומי או שזה רק למי שעובד והפסיד ימי עבודה?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה