פורום ביטוח לאומי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלת מקצוע, מיקרוטראומה, אחוזי נכות, תאונת דרכים בשעות העבודה, טפסים, תשלומים, תאונת עבודה, אובדן כושר עבודה, נפגעי עבודה, מימוש זכויות רפואיות, ביטוח תאונות אישיות, מס הכנסה, חברות הביטוח, קרנות פנסיה ועוד

מנהל הפורום

שמאי שזירי
שמאי שזירי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל שמאי שזירי ללא פרסום בפורום

• רכב רפואי זכאות
    שלומי
    19/05/2022

שלום
    נקבעה לי דרגת אי כושר צמיתה 100 אחוז ונכות 65 אחוז
    שאחד הסעיפים עש צווארי,האם זכאי לרכב נכה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    רכב רפואי זכאות

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• רכב רפואי זכאות
    שלומי
    19/05/2022

שלום
    נקבעה לי דרגת אי כושר צמיתה 100 אחוז ונכות 65 אחוז
    שאחד הסעיפים עש צווארי,האם זכאי לרכב נכה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    רכב רפואי זכאות

הוספת תגובה

תמונה

• נקבעה לי ועדת שיקום ביטוח לאומי אחרי כל הועדות
    אריאלה זילברמן
    07/05/2022

האם עלי לומר להם שאני מקבלת 100 אחוז מאובדן כושר עבודה במגדל או מספיק רק להציג להם יסמכים הרפואיים והאם יש לזה השלכה מבחינת הקיצבה באם יקבעו לי?

הוספת תגובה

תמונה

• יתירה מותרת בחשבון בנק למקבלי קיצבת זיקנה והשלמת הכנסה
    אורן
    18/04/2022

הבנתי שיש הגבלה ליתירה בחשבון העו"ש, כאשר לא רוצים להעביר כסף לפיקדון או תוכנית חיסכון. על איזה סכום מדובר אחרי מספר משיכות בכספומט עד כניסת קיצבה חדשה ב-28 לחודש? בעבר אמרו שמותר עד 1000 ש"ח. אשמח לעזרה, אני מיואש כי לא מוצא שום דבר על זה במחשבון של ביטוח לאומי או כללי זכאות. מדברים שם רק על פיקדונות וחסכונות, אבל לא על יתירת זכות בחשבון כל חודש במשך שנים.

הוספת תגובה

תמונה

• צירוף נכויות ו/או החמרת מצב - מעבודה
    ASI
    28/02/2022

אבקש לשאול 2 שאלות:
    אני אחרי 3 תאונות עבודה: 19%, 0% ו 27$ (20$ + 1/3 תקנה 15), ויש החמרה במצבי הרפואי.
    1. במידה ומתקיימים 2 התנאים לביצוע צירוף נכויות (קצבה ומבחן הכנסה), האם אוטומטית מאשרים צירוף נכויות, או שחובה להגיע לוועדה?
    2. במידה ואני מעוניין לגשת להליך של החמרת מצב, האם ניתן לעשות זאת במקביל או יחד עם צירוף נכויות? במידה ולא, מה נכון לעשות קודם?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• מקבל קיצבה מביטוח לאומי, בנוסף הכנסה
    אלונה
    21/02/2022

איש שמקבל נכות זמנית למשך שנתיים
    100 אחוז- כושר עבודה
    ובנוסף נכות 40 אחוז - כללית
    שאלתו-
    אם הוא מקבל שכירות
    מדירה האם זה פוגע בקיצבה ?

הוספת תגובה

תמונה

• דמי אבטלה ולידה
    ליטל קדוש
    08/12/2021

במידה ויש לי שני ילדים, אני בהריון ומקבלת דמי אבטלה וזכאית ל100 ימים (מקסימום). האם אחרי שאני יולדת ויש באחריותי שלושה "תלויים" (מצב שיכול לזכות אותי ב135 ימים), אני מקבלת את תוספת הימים? זאת אומרת עוד זמן בו אקבל דמי אבטלה?

לקביעת תור
    סגירה
    דמי אבטלה ולידה

הוספת תגובה

תמונה

• פסוריאזיס בשני מוקדים ואחוזי נכות
    אדריאן
    06/11/2021

שלום רב
    השבוע אובחנתי עם פסוריאזיס, בשני מוקדים, בעורף ובכף היד, וכנראה גם בכף הרגל.
    האם זה מוכר בביטוח הלאומי?
    בעד חודש אהיה בת 62, האם יש טעם בכלל להגיש בקשה?
    זה מלווה בגרד ע"ס עד לזוב דם

הוספת תגובה

תמונה

• הריון שהחל בתקופת החל"ת ושמירת הריון אפשרית
    דננה
    15/10/2021

הרקע הוא שאינני עובדת מהחל"ת שיצאתי אליו ב9/2020 כרגע בהריון מחודש 6/2021 ואינני עדיין עובדת מה קורה אם
    אני נכנסתי להריון כאמור בתקופת החל"ת ועדיין לא מצאתי עבודה מה עושים ?? איך מתקיימים ?? זה היה בתקופת החל"ת האם ביטוח לאומי אמור לשלם לי פה המשך חל"ת ? שפניתי הם אמרו שלא איך אני אמורה להתקיים בשכר נורמלי מטעמם במצב כזה אם עוד לא מצאתי עבודה ואין לי עבודה?!?!
    עוד שאלה, מה קורה אם הרופא יאשר שמירת הריון מטעמו ביטוח לאומי מחויב לשלם לי? מה קורה מהבחינה הזו? כי הרי כבר מזמן אינני מקבלת אבטלה..

כמובן מזכירה שסיימתי לקבל חל"ת (במילים אחרות תקופת חל"ת לא עבדתי, כן עבדתי לפני החל"ת.
    אשמח להתייחסות לשאלותיי גם ככה המצב לא פשוט כי אין לי הכנסה ..

הוספת תגובה

תמונה

• ניידות לאישה קשישה סיעודית וקצבת ניידות
    אורנה מרום
    06/10/2021

אימי אישה סיעודית , לא מתניידת , רק בכיסא גלגלים
    וברכב, מקבלת קיצבת אזרח וותיק וסיעודית
    האם ניתן לבקש עבורה קצבת ניידות ?

הוספת תגובה

תמונה

• מענק עבודה שלא ניתן לי
    לימור גינזבורג
    05/10/2021

שלום. הייתי בחלת תקופה ארוכה, בכל פעם שיצאו מהסגר ים עבדתי. כך עבדתי בדצמבר 2020. בינואר 2021 חזרו לסגר עד מרץ. במרץ עבדתי ביום הבחירות , את התלוש של מרץ לא שלחתי ל ביטוח לאומי כי הבנתי שאינו נספר כיום עבודה. באפריל יצאו מהסגר וחזרתי לעבודה בהיקף נמוך כך שהייתי זכאית למענק חזרה לעבודה. על דצמבר בו עבדתי 3 ימים קיבלתי 200 ש"ח מענק חזרה לעבודה. וכשפניתי לביטוח לאומי לגבי המענק של אפריל-יוני נאמר לי שאיני זכאית, מפני שעברו 4 חודשים בין דצמבר לאפריל. שאלתי היא- איזה מין כלל זה, האם קיים מין חוק שכזה, שהרי גם לא עברו 4 חודשים אלא 3, וגם אם עברו, איך יכולתי לעבוד בינואר ופברואר כשהמדינה היתה בסגר, ובמרץ אכן עבדתי, אבל האם יש לזה משמעות? האם יש איזו תקנה בעניין? האם זכותי לקבל את מענק העבודה שעמדתי בכל תנאיו, ומה עלי לעשות בעניין כדי לקבל את זכויותיי? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מענק עבודה שלא ניתן לי

הוספת תגובה

תמונה

• נפגע תאונות עבודה ומובטל כשנה וחצי
    אסי
    03/10/2021

יש לי כמה שאלות, אשמח לתשובות:
    עברתי 3 תאונות עבודה, 19% , 0% ו 27% (20 + 7 תקנה 15) וכשנה וחצי אינני עובד.
    א. אני מעוניין לבצע החמרת מצב, וגם לבצע צירוף נכויות. האם בוועדה של צירוף נכויות בודקים גם אם יש החמרות או שנושא החמרה חייב להיות בוועדה נפרדת?
    ב. האם ניתן להגיש צירוף נכויות אם אני עושה שיקום מיקצועי במקביל?
    ג. הגשתי עכשיו תביעה לקרן הפנסיה על אובן כשר עבודה. במידה ויאשרו האם אקבל רטרו גם על תקופה שקיבלתי אבטלה? כמו כן, האם אקבל א.כ.ע במקביל לדמי שיקום?

תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• קיצבת זיקנה לפנסיונרית ומה סכום תקרת השכר
    אתי
    26/09/2021

שלום
    בת 73 מקבלת
    קצבת זיקנה מחצית 1996 שח
    קצבת שארים מחצית 1169 שח
    השלמת הכנסה
    שאלתי, מה סכום תקרת השכר במידה ןאני עובדת

הוספת תגובה

תמונה

• תסמונות נדירות ואחוזי נכות והאם לחכות לסוף של הנכות הזמנית
    מירי
    17/09/2021

בן שלי בן ה5 סובל מאיחור התפתחותי ודיפרקסיה. יש לו 50 אחוז נכות זמנית לאחרונה אובחן עם תסמונת ג'וברט ותסמונת ניזון איזידור. שניהם תסמונות נדירות שנכון להיום, ידוע בסביבות 10 אנשים בעולם הסובלים מתיסמונות האלו. האם אל סמך הבעיות הנהל הוא יכול לקבל אחוזים נוספים בקיצבה. האם כדאי לי לחכות לסוף של נכות הזמנית או להגיש סוג של החמרה עכשיו?

הוספת תגובה

תמונה

• זכויות לגבי רכישת רכב חדש
    ירדן
    30/08/2021

רכב נכה שעבר תאונה והושבת טוטל האם מוכר מבחינת ביטוח לאומי הבת שלו נהגה ברכב בדרך לקחת אותו לרופא
    (הבת לא אשמה בתאונה)

לקביעת תור
    סגירה
    זכויות לגבי רכישת רכב חדש

הוספת תגובה

תמונה