פורום ביטוח לאומי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלת מקצוע, מיקרוטראומה, אחוזי נכות, תאונת דרכים בשעות העבודה, טפסים, תשלומים, תאונת עבודה, אובדן כושר עבודה, נפגעי עבודה, מימוש זכויות רפואיות, ביטוח תאונות אישיות, מס הכנסה, חברות הביטוח, קרנות פנסיה ועוד

מנהל הפורום

שמאי שזירי
שמאי שזירי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל שמאי שזירי ללא פרסום בפורום

• השלמת הכנסה- קשיש סיעודי מרותק לכיסא גלגלים
    אור
    14/04/2021

אם קשיש סיעודי והוא מרותק לכסא גלגלים ( באישור משרד הבריאות) מקבל קצבת זקנה והשלמת הכנסה והבת שלו גרה אתו תמיד ולה יש רכב על שמה, והיא רוצה להוציא תעודת נכה על שם ההורה כמובן שהרכב של הבת פרטי והוא ישאר על שם הבת רק תעודת נכה לרשום על שם ההורה כדי להקל על ההורה בנסיעה ובחניות , האם לא ישלל להורה השלמת ההכנסה? ( כי רשום למי שיש רכב לא זכאי להשלמת הכנסה) אבל פה מדובר רק על תג נכה ולא בעלות רכב כי הרכב של הבת וזה לצורך הקלה על ההורה התג נכה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כפל קצבאות מה להחליט?
    אורלי אניז`ר
    12/03/2021

שלום רב
    אני מקבל קצבת אזרח ותיק לצורך העיניין בערך 2300 ש"ח
    אני עדיין עובד וקיבלתי זכות קבלת קצבת נכות מעבודה 20% קבוע 1380 ש"ח
    שלחו לי מכתב שאני לא אוכל לקבל גם זיקנה וגם נכות ועלי לבחור.
    במכתב נתנו לי 2 אופציות
    1) היוון קצבת הנכות 36 קצבאות.(ואז לוותר על תשלום גמלה מנכות)
    2)לקבל קצבה נכות ולוותר על הזיקנה והתשלום לא יופחת מקצבת אזרח ותיק….
    שאלתי היא מה השאלות שאני צריך לשאול את עצמי על מנת להחליט איזה קצבה לבחור
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    כפל קצבאות מה להחליט?

הוספת תגובה

תמונה

• 2 רכבים לזוג נכים- קצבה מביטוח לאומי
    אורית
    09/02/2021

שלום
    ההורים שלי הם זוג נכים 100%
    ברשותם רכב אחד נכה, שרשום על שם אבא שלי , הם רוצים לקנות רכב נוסף

1. האם הם יכולים, זה לא יגרום לבעיה בקיצבה שהם מקבלים?
    2. האם הרכב השני יכול להיות ע"ש אמא שלי למרות שאין לה רישיון?
    3. האם ניתן לרשום גם את הרכב הזה כרכב נכה?

תודה מראש
    אורית

הוספת תגובה

תמונה

• האם ניתן לתבוע
    דני
    25/01/2021

שלום
    אני עם סכרת נעורים מגיל 10 מעולם לא פניתי לביטוח לאומי כיום בת 39 עם משאבה
    ב 4-5 חודשים האחרונים סובלת מכתף קפואה +דלקת בגיד
    סובלת מכאבים חזקים ומבעיה בתנועת יד ימין
    הבנתי שעל הסכרת זה 40 אחוז אם אפנה לביטוח לאומי האם על כתף קפואה ניתן לתבוע ולקבל אחוזי נכות האם מספיק דתי מכתבים משני אורטופדיים +בדיקת mri
    אני מפחדת סתם להגיש לניירת
    אודה לעזרתך
    אציין שאני כל יום על אדוויל ומאוד מוגבלת תנועה של היד לעיתים לא יכולה להרים כוס מכאבים , ובלילה הכאבים הולכים ונהיים קשים לא מצליחה לישון מכאבים ומפחגת לקחת יותר מ2 אדוויל ביום כי זה מוציא אותי מאיזון סוכר

לקביעת תור
    סגירה
    האם ניתן לתבוע

הוספת תגובה

תמונה

• תביעה לקצבת נכות

שמאי שזירי
    25/01/2021

זה הזמן לבחון את זכאותך לקצבת נכות בביטוח הלאומי, ולא רק, ניתן במקרים שונים לקבל פיצוי וקצבה מגופים נוספים: חברת הביטוח, קרן הפנסיה.
    מניסיוני, סוכרת המטופלת במשאבה מזכה באחוזי נכות, אך מה שחשוב, בנוסף לאחוזי הנכות (שיש לברר בדיוק כמה מגיעים לך, בהתחשב בסוכרת ובמצב הרפואי הנוסף שציינת) זה לברר מה מידת אובדן כושר העבודה, הנובע ממצבך.
    בניית תיק רפואי הכוללת התייחסות מלאה למכלול המצב הרפואי והתפקודי תגדיל את הסיכויים לממש את זכאותך.
    את יכולה להתייעץ טלפונית עם הצוות שלנו לפני הגשת תביעה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דמי ביטוח לאומי - מספר מעסיקים
    לילך
    29/12/2020

לום, אני פרשתי לגימלה מוקדמת ב-1.8.19- מעסיק ראשון - שכר ברוטו 13,400 ש"ח ברוטו, ב1.2020 התחלתי אצל מעסיק שני - שכר ברוטו 1600 ש"ח לחודש, החל מ-11/2020 מעסיק שלישי - שכר ברוטו 4200 ש"ח. עשיתי תיאום מס- יורד הרבה מס (כנראה שלא אמשיך כי המס לאחר 11,000 (הסכום השני)הוא 35% מס בשני המקומות ) ומשלמת דמי ביטוח לאומי כנדרש בחוק ומנכים דיי הרבה משלושת ההכנסות. בתקנון של ביטוח לאומי (ד"ר אורנה צח) ראיתי סעיף - מקרים שבהם משלם הפנסיה פטור מלנכות דמי ביטוח מהפנסיה המוקדמת - סעיף 10 - מבוטח שקיבל מביטוח לאומי אישור לתיאום דמי ביטוח כיון שהכנסותיו הנוספות עולות על התקרה החייבת.
    האם אני נכללת במקרה הזה ואם כן מה לעשות? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• תשלום מקובל לעורך דין- אחוזי נכות
    לקוחה
    27/12/2020

אני עומדת לחתום עם עורך דין על הסכם שכר טרחה בעבור טיפול במה שכנראה הוא טעות בחישוב של ביטוח לאומי לרעתי כמובן.. לדברי עורך הדין אחוזי הנכות הנכונים שלי בעניין מס הכנסה עוברים את התשעים אחוז (כיום הם עומדים על שמונים ומשהו) בעבור שירותיו אלו דורש עורך הדין18% מכל רווח שיהיה לי (מעבודה, מכירת דירה וכולי) זאת בנוסף ל "פתיחת תיק" סכום שאשלם עכשיו העומד על מעל אלף שקל. לי זה נראה מוגזם, ויותר גרוע מזה: לא מוגדר בזמן. האם גם עוד עשר שנים אם אהנה מ"פירות" אותו מכתב לביטוח לאומי אהיה מחוייבת בתשלומים לאותו עורך דין? הסכם הגיוני נראה לי כזה שתחום הן בזמן והן בסכום כסף.
    אשמח לדעת מהו התשלום המקובל בעבור טיפול בעניין פטור ממס הכנסה בביטוח לאומי.

הוספת תגובה

תמונה

• פתיחת עסק חדש ודמי אבטלה
    נ
    13/12/2020

שלום..אני נמצאת בחל"ת מתחילת יוני, ומקבלת דמי אבטלה. לאחרונה חשבתי לפתוח עסק. לקחתי בחשבון שבחודשים הראשונים אולי לא יהיו לי הכנסות, הבנתי שניתן לפתוח עסק, אך העניין ישפיע על דמי האבטלה, ורק אחרי קבלת שומה ממס הכנסה ניתן לקבוע מהם דמי האבטלה שמגיעים לי..השאלה היא האם אמשיך לקבל דמי אבטלה בחודשים הללו כפי שקיבלתי עד כה וההכנסות ינוכו לי בסוף שנת מס מכיוון שההכנסות מחושבות על בסיס שנתי? או מלכתחילה ישללו ולאחר מכן אוכל להגיש בקשה להשלמת דמי אבטלה?

לקביעת תור
    סגירה
    פתיחת עסק חדש ודמי אבטלה

הוספת תגובה

תמונה

• דמי אבטלה למתפטר מביטוח לאומי
    אנונימי
    04/12/2020

היי
    אני התפטרתי מהעבודה וביקשתי מהעבודה מכתב כאילו פוטרתי על מנת שאוכל לחתום מיד ולקבל דמי אבטלה(במקום לחכות 3 חודשים).
    האם זה משהו שהוא חוקי בכלל? איך ביטוח לאומי מאפשר דבר כזה?
    מה מסמנים בתביעה? שפוטרתי, אף על פי שלא פוטרתי?
    זה בסדר או שזה יגרום לבעיות? פשוט לא ברור לי איך דבר כזה קורה. ביטוח לאומי לא יודע ולא בודק אם פוטרתי או התפטרתי? הוא סומך פשוט על המכתב?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• זכויות בעקבות מחלת לימפומה פוליקולרית
    אליס יאור
    31/10/2020

שלום רב, נתגלה אצלי לפני 5 שנים לימפומה פוליקולרית שהתקדמה די מהר והחמירה. בחצי שנה האחרונה אני בטיפולים כימותרפיים וביולוגיים ובעקבות כך גם הפסקתי לעבוד. אני עובדת עירייה. רציתי לדעת האם יש לי זכויות כלשהן. אני לא מתפקדת מטיפול לטיפול, אני בבית עם כל התופעות הלוואי של הטיפול.
    תודה, אליס

הוספת תגובה

תמונה

• זכויות - טעון המשך בירור

שמאי שזירי
    08/11/2020

מהניסיון שלי, ומתוכן הודעתך, את יכולה בהחלט להיות זכאית לשורת הטבות וזכויות, הן מהביטוח הלאומי, והן מקרן הפנסיה והביטוח.
    הזכויות המגיעות לך בתקופה זו תלויות במספר גורמים כמו: סטטוס עבודה נוכחי ועוד.
    מוטב לבחון את זכויותייך בהקדם ולמצות אותן מול כלל הגורמים.
    בריאות שלמה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגבלת שכר טרחה לעו"ד בטיפול במיצוי זכויות
    אבי לוי
    29/09/2020

שלום,
    ראיתי באת ביטוח לאומי שקיימת הגבלה שמותר לעורכי דין שמטפלים במיצוי זכויות לגבות במקרים של טיפול בנכות כללית או שר”מ.
    השאלה שלי היא האם קיימת הגבלה גם בנןשא של תביעה לפטור ממס הכנסה כי לא מצאתי שום התייחסות לנושא. אם כן, מה ההגבלה?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• מידע רגיש ערעור נגד ביטוח לאומי פורסם באינטרנט איך אפשר למחוק?
    דוד
    08/07/2020

אז ככה, לאחרונה נודע לי שמספר תעודת הזהות שלי פורסם באינטרנט באתר בשם תולעת המשפט ביחד עם מסמך רגיש מערעור שהגשתי נגד מוסד לביטוח לאומי בבית הדין לעבודה.

פניתי אל האתר וביקשתי שיסירו את המסמך או לפחות ימחקו את המספר ת.ז. שלי. הם סירבו וביקשו ממני צו איסור פרסום.

מצאתי כתבה שרשום בה שאפשר להגיש בקשה לאיסור פרסום באופן עצמאי. רציתי לדעת איך אפשר לעשות זאת או שחייב עו"ד?

תודה מראש!!

הוספת תגובה

תמונה

• ימי מחלה ואבטלה למקבל קיצבת נכות
    משה
    22/03/2020

אני מקבל קיצבת נכות עם 100% אי כושר, ותלויים בי אשה וילד.
    אני עובד עבודה חלקית.
    כעת עברתי ניתוח ואני בחופשת מחלה. נסתיימו ימי המחלה שאני זכאי בהם מהעבודה.
    שאלתי - האם אני יכול לתבוע ימי מחלה מהביטוח לאומי?
    והאם אני יכול בעקבות הקורונה לצאת לחל"ת ולתבוע אבטלה מהביטוח לאומי?
    או שתביעות אלו יפגעו בקיצבה שאני מקבל?

הוספת תגובה

תמונה

• זכאות לדמי אבטלה בחופשת לידה
    אורנה
    11/02/2020

שלום

כרגע אני בחופשת לידה.
    אני שוקלת אם לקחת חלת מורחב, בשיקול של אם יגיע לי דמי אבטלה אם יפטרו אותי כשאחזור, או להתפטר בזמן הקרוב.
    עבדתי במקום עבודה שנתיים וחצי.
    באמצע ספטמבר 2019 יצאתי לשמירת הריון ששולמה לי מביטוח לאומי, עד 31.10 שבו ילדתי.
    מאז אני בחופשת לידה (נובמבר עד אמצע פברואר 2020 זה החודשים שבו קיבלתי דמי לידה, ואחכ חופשה ללא תשלום).
    אני אחזור לעבודה בספטמבר 2020.
    במקרה הכי גרוע יפטרו אותי בספטמבר ישר כשאחזור, ואז יהיה לי חצי חודש בספטמבר וחצי חודש באוקטובר (חודש התראה).
    האם במקרה הזה ולפי הנתונים שכתבתי - האם יגיע לי דמי אבטלה?
    ואם כן, לפי איזה חודשים יחושב?
    כי המשכורת הרגילה המלאה האחרונה שלי היתה באוגוסט 2019, ועד החודש הזה ואחורה 6 חודשים- נגזרו דמי השמירת הריון ודמי הלידה.
    ספטמבר 2019 חצי חודש לפני היציאה לשמירת הריון - ילקח בחשבון?
    ספטמבר 2020 חצי חודש, ואוקטובר 2020 חצי חודש (אחרי שאחזור) ילקח בחשבון?
    בנוסף, בשמירת הריון קיבלתי מביטוח לאומי דמי שמירה שקטנים מהמשכורת הרגילה שלי, האם זה ילקח בחשבון בחישוב?
    אשמח לעזרה, כי אני צריכה לדעת עכשיו מה לעשות.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• אפשרות של תאונת עבודה או מחלת מקצוע
    Volkan
    09/01/2020

שלום
    לפני שבע שנים התחלתי לעבוד בעבודה הנוכחית שלי. לצערי עקב עומס מטורף , סטרס בלתי נפסק ואף התעמרות המעסיק התאשפזתי 3 פעמים במחלקה קרדיולוגית ועברתי צינתורים. בפעם האחרונה , אושפזתי בית חולים במחלקה קרדיולוגית עם קוצר נשימה ודופק מואץ והפרעת; צב לב יום לאחר הערכת עובד גרועה ומשפילה
    של המנהל. האם להערכתך מדובר פה על תאונת עבודה ? מחלת מקצוע ? למי עליי לפנות כדי לברר האם יש פה עילה לתביעה ? תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת לב תאונת עבודה

שמאי שזירי
    11/01/2020

יש לערוך בירור רפואי יסודי וכן ובירור אודות השתלשלות האירועים בעבודה. מניסיוני ובאופן כללי, אירוע לבבי יכול להיות מוכר כתאונת עבודה אך יש לבדוק קודם לכן את העובדות עם גורמי מקצוע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דמי פגיעה עקב תאונת עבודה
    חיים
    22/10/2019

שלום רב,
    כיצד הביטוח הלאומי מחשב את סכום מס ההכנסה שהוא מנכה מדמי הפגיעה?
    האם כל נקודות הזיכוי ממס שמגיעות לנפגע העבודה נלקחות בחשבון בחישוב המס מדמי הפגיעה?
    האם סכום דמי הפגיעה בשנה מסוימת נחשב כשכר לכל דבר ופשוט מתווסף לסכום המשכורת השנתית לצורך חישוב מס ההכנסה השנתי או שמחשבים ומורידים מדמי הפגיעה מס הכנסה בצורה נפרדת ואחרת ממס ההכנסה שמורידים מן המשכורת?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    דמי פגיעה עקב תאונת עבודה

הוספת תגובה

תמונה