הרפס

רוצה לדעת על הרפס? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי הרפס. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
הרפס (או בעברית שלבקת) הינה מחלה ויראלית (קרי, נגרמת מוירוס). הרפס מתבטא בשלפוחיות על העור באזור השפתיים, באיבר המין ועוד. הרפס אינו רק שם של מחלה, אלא גם שם של וירוס שגורם למגוון רחב של מחלות, ביניהן: אבעבועות רוח, מחלת הנשיקה סרטן הלוע, אדמדמת ועוד. היות שכך, כדי למנוע בלבול מיותר, כשאומרים הרפס מתכוונים בדרך כלל לאחד משני סוגי מחלת ההרפס: הרפס סימפלקס, שמתחלק להרפס סימפלקס 1 (HSV-1) המכונה הרפס שפתיים ולהרפס סימפלקס 2 (HSV-2) המכונה הרפס גניטאלי (קרי, של איברי המין), או להרפס זוסטר (בשמה העברי – שלבקת חוגרת).

1. הרפס סימפלקס


כאמור, הרפס סימפלקס הינו שם לשני סוגי הרפס נפרדים: הרפס גניטאלי והרפס שפתיים. הרפס סימפלקס הינה מחלה מאוד מדבקת, שעוברת מאדם לאדם על ידי מגע של עור בעור או על ידי רסיסי רוק (למשל, ניתן להידבק בהרפס סימפלקס משימוש באותו שפתון, שתיה מאותה הכוס, שימוש באותה מברשת שיניים ועוד). הווירוס שאחראי למחלה אינו מסוגל לעבור דרך עור שלם, כך שלאדם שנדבק צריך להיות פצע, שריטה או אפילו סדק בעור שיאפשרו לו להיכנס לגוף. וירוס ההרפס קיים באחוז ניכר באוכלוסיה, אבל אינו פעיל לרוב. ברגע שווירוס הרפס חדר אל הגוף, החומר התורשתי אותו נושא הווירוס חודר אל תאי העצב של מערכת העצבים הסימפתטית (מערכת עצבים זו אחראית על הגברת זרימת הדם בגוף, הזרמת אדרנלין ועוד. היא אחראית למצבי "הילחם או ברח" כאשר האדם מרגיש שהוא בסכנה), ששם הוא מתחבר עם החומר התורשתי של תאי מערת העצבים. כל כמה זמן, החומר התורשתי של וירוס ההרפס בא לידי ביטוי על גבי העור וגורם למחלות.

להבדיל מהדעה הרווחת, ניתן להידבק בהרפס גם כשווירוס "רדום" ואינו בא לידי ביטוי על פני העור בצורה נראית לעין. כאמור, מרגע ההדבקות האדם יצטרך לחיות עם וירוס ההרפס עד סוף חייו. מצב בו סימפטומים של הרפס נראים על פני העור נקרא "התפרצות". הגורמים להתפרצות של הרפס הינם שונים בין אדם לאדם. לכן, תדירות ההתפרצות של הרפס יכולה לנוע בין כל מספר שבועות להתפרצות שחלה באופן חד פעמי ברגע ההדבקות, תלוי באדם שנושא את וירוס ההרפס. בדרך כלל, ההתפרצות הראשונה של הרפס, לאחר ההדבקות, היא הגרועה והארוכה מכולן ומלווה בחולשה, בחילות, הקאות ושלפוחיות בעור.

כאמור, תדירות ההתפרצות של הרפס שונה מאדם לאדם ותלויה במגוון גורמים. אחד הגורמים העיקריים להתפרצות הוא היחלשות המערכת החיסונית. לכן, ניתן לצפות לראות התפרצות הרפס במקרים של מחלות אחרות, מתח קבוע, שינויים הורמונאליים ועוד. למרות שהרפס היא מחלה קלה יחסית, במקרים נדירים של היחלשות אקוטית של המערכת החיסונית, היא ממש יכולה לסכן חיים (בדרך כלל בקרב תינוקות ומבוגרים).

טיפול בהרפס סימפלקס


הטיפול בהתפרצויות הרפס הוא לרוב בעזרת משחות חיצוניות. אולם, במקרים נדירים יחסית בהם תדירות ההתפרצויות היא גבוהה מאוד, ניתן להיעזר גם בכדורים לשימוש פנימי. ישנם כמה סוגים שונים של כדורים לטיפול בהרפס. המכנה המשותף בין המשחות לכדורים הוא בכך שפעילות רוב התרופות הללו פוגעת במנגנון יצור החומר התורשתי של נגיף ההרפס ובכך גם ביכולת השכפול העצמי של הנגיף. אחת מהתרופות היותר מקובלות לטיפול בהפרס הינה זובירקס.

ניתן לחלק את הרפס סימפלקס לארבעה סוגי הרפס:

הרפס שפתיים.

כאמור, סוג זה של הרפס מכונה גם הרפס סימפלקס 1 (או בשמו העברי: שלבקת פשוטה). הרפס זה בא לידי ביטוי בהופעת שלפוחיות מלאות נוזלים על השפתיים, לעיתים הן מלוות בחום ובתחושת צריבה. בנוסף, לאחר הופעת הרפס שפתיים יכול להתפתח כאב גרון. הרפס שפתיים מופיע לרוב בגיל הילדות ומועבר מאדם לאדם באמצעות רסיסי רוק, מה שהופך אותו למדבק מאוד לאור העובדה שהוא נמצא במקום כה גלוי. לכן, סוג של סימפלקס זה הוא השכיח מבין השניים וניתן למצוא אותו אצל כ-90% מהאוכלוסייה.

התפרצות של הרפס סימפלקס 1 נמשכת לרוב בין שלושה ימים לשבוע. לאחר מכן הפצעים מתייבשים והגלדים נופלים בעצם בלי להשאיר סימן. בגלל שהרפס כה מדבק בשלב הזה, מומלץ מאוד להקפיד על הגיינה בסיסית, להשתמש בכלי אוכל נפרדים, במברשת שיניים נפרדת, במגבות נפרדות ועוד. חשוב מאוד לא להיכנס למצבים אינטימיים מחשש להדבקה של בן/בת הזוג.

הרפס גניטאלי.

מכונה גם הרפס סימפלקס 2. הרפס גניטאלי מתבטא בשלפוחיות מלאות נוזלים באזור איבר המין, שמלוות בחום גבוה מהרגיל, בגירוד ולעיתים בתחושת צריבה בעת מתן שתן. לרוב, אם ההתפרצות הראשונה של ההרפס הייתה באיזור מסוים, זה גם המקום בו הווירוס יתפרץ בפעם הבאה. הרפס זה נחשב למחלת מין היות והוא מועבר על ידי מגע בין שני איברי מין. היות שכך, לרוב הרפס גניטאלי מופיע בקרב בוגרים צעירים (גילאי 18-25 לערך). הוא בא לידי ביטוי בעיקר בשלפוחיות באיבר המין. היות והידבקות בהרפס גניטאלי דורשת קירבה אינטימית, זהו סוג הרפס פחות נפוץ וניתן למצוא אותו אצל כל אדם רביעי בלבד.

ההתפרצות של הרפס גניטאלי דומה מאוד לזו של הרפס שפתיים (פרט לאזור ההתפרצות). גם כאן מאוד חשוב להקפיד על הפרדת כלים אוכל, מברשת שיניים, מגבת ועוד כשלכל אלה נוספת המלצה להימנע מקיום יחסי מין בפרט וממצבי קירבה אינטימיים בכלל.

הרפס בעין.

מעבר לשפתיים ולאברי המין, לעיתים נדירות תוקף וירוס ההרפס את קרנית העין. הווירוס פוגע לרוב בעין אחת ולא בשתיהן. התפרצות של הרפס שפוגע בקרנית העין היא לרוב ארוכה יותר מאשר זו של הרפס שפתיים או הרפס גניטאלי ויכולה למשך כמה שבועות. לרוב, לאחר ההתפרצות נשארת צלקת בקרנית שיכולה לעתים לפגוע בראיה.

הרפס במוח.

הופעת נגיף ההרפס במוח הינה הצורה הקשה והמסוכנת ביותר של נגיף ההרפס סימפלקס. וירוס ההרפס תוקף את מערכת העצבים המרכזית, שהמוח הינו חלק ממנה. סוג זה של הרפס לרוב אינו נראה לעין, מה שהופך אותו למסוכן שבעתיים. כדי לבצע אבחנה של וירוס הרפס במוח על הרופא לבצע בדיקת הדמיה של המוח מסוג MRI או CT.

הרפס בהריון


אשה שנדבקה בהרפס או חלה אצלה התפרצות של המחלה במהלך ההריון חייבת לדווח על כך בדחיפות לגינקולוג שלה. היות והרפס בשלב קרוב מדי ללידה יכול להיות מועבר לעובר במהלך הלידה (במיוחד אם מדובר בהרפס גניטאלי). במידה ומדובר בהתפרצות חמורה של הרפס קרוב מדי למועד הלידה, הגניקולוג יכול להחליט על ניתוח קיסרי כדי למנוע הידבקות של העובר.

2. הרפס זוסטר (שלבקת חוגרת)


הרפס זוסטר נגרם על ידי אותו וירוס שגורם לאבעבועות רוח. כל מי שאי פעם חלה באבעבועות רוח יכול לפתח לאחר מכן הרפס זוסטר. הרפס זוסטר נגרם מכך שהווירוס שגרם לאבעבועות רוח ונשאר בגוף בצורה בלתי פעילה, מתעורר פתאום. הסיבות להתעוררות הווירוס אינן ברורות. כל אדם חמישי שחלה באבעבועות רוח, יחלה במהלך חייו בהרפס זוסטר. למזלנו, הרפס זוסטר הינה מחלה שניתן לחלות בה רק פעם אחת בחיים.

הסימפטומים של הרפס זוסטר כוללים כאב צורם בצד אחד של הגוף. לאחר תקופת זמן של כיומיים, מופיעה פריחה במקום בו הורגש הכאב. לעיתים הפריחה יכולה להיות מלווה בחום. הפריחה מזכירה במקצת אבעבועות רוח – מדובר בשלפוחיות מלאות נוזל, שנשארות על הגוף במשך כשבועיים שלושה, עד שנוצרים גלדים שנושרים מעצמם. הכאב שמלווה את הרפס זוסטר נובע מדלקת של העצב ולא מהפריחה ולכן הוא יכול להימשך גם לאחר נשירת הגלדים.

הרפס זוסטר אינה מחלה מדבקת למי שחלה כבר באבעבועות רוח. אולם, חולה בהרפס זוסטר בהחלט יכול להדביק באבעבועות רוח מי שטרם חלה במחלה. הרפס זוסטר יכולה להופיע בכל מקום על הגוף, אבל לרוב היא מופיעה באזור הגב והישבן. המחלה אף יכולה לתקוף את העיניים ולסכן בכך את הראייה.

טיפול בהרפס זוסטר


היות והמחלה עוברת מעצמה תוך כמה שבועות, הטיפול המקובל כולל כדורים נגד כאב וקומפרסים קרים. במידה ומזהים סימנים להופעת הרפס זוסטר, ניתן לתת תכשירים שמונעים את התרבות הווירוס, אבל הם רק מקצרים את משך המחלה אבל לא מונעים אותה. תכשירים אלה נהוג גם לתת במקרים מסובכים יותר של הרפס זוסטר, למשל כאשר הנגיף תוקף את העיניים. בנוסף, ניתן לטפל בשלפוחיות גם במשחה המכילה את החומר הפעיל קפסיאיצין, המשחה בדרך כלל עוזרת בהפחתת הכאב.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

גוף נפש, רפואת גוף נפש

פורום זה נועד לתמוך בכם בבעיות רפואיות, מחלות, כאבים באמצעות שילוב של רפואה משלימה ורפואה קונבנציונלית. כאן אפשר להתייעץ על נושאים כמו מחלות, סרטן, כאבים, בעיות נוירולוגיות ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • התגברות על לחץ ודיכאון
  כרמית
  18/12/2019

  סבתי חלתה במחלה קשה לפני כמה חודשים ואני מתקשה לקבל את זה. הדבר פוגע בלימודים שלי וגם מול משפחתי. רציתי לדעת אם יש לכם עצות מהתחום גוף נפש מהתחום שלכם ללא תרופות? משהו שיכול להרגיע אותי ולהרגיש יותר טוב?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  התגברות על לחץ ודיכאון

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לחץ ודכאון

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  23/12/2019

  ראשית, צריך להבין שאין ברירה אלא לקבל את המצב ולקוות תמיד לטוב. שנית טכניקות של הרפיה- מדיטציות, דימיון מודרך יכולים לעזור.
  בנוסף כדאי לקחת צמח רודיולה הוא גם ישפר את מצב הרוח
  בשורות טובות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איך אפשר להעלות מצב רוח למרות חוסר עבודה
  חגית
  12/12/2019

  שלום.
  אני בת 50 פלוס מחפשת עבודה הרבה זמן, בין היתר גם התנדבות ולא מוצאת שום דבר. ניסיתי לחפש הרצאות בגיל שלי וחוגים אבל חוגים זה או לילדים קטנים או לגמלאים והרצאות לא מצאתי. זה מכניס אותי לדיכאון אני מרגישה מיואשת ואני רוצה בכל זאת להתמודד ולהרגיש טוב למרות זאת. איך אפשר להרים את המצב רוח בנוסף לטיפולים נפשיים או אחרים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דיכאון

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  12/12/2019

  היי,
  לא חסר הרצאות וחוגים למבוגרים- פילאטיס, שחיה, ציור וכו.
  צריך רק למצוא מה שאוהבים ולנסות.
  מעבר לכך כדאי לעשות מדיטציות וטיפולים ברפואה טבעית.
  בשורות טובות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה לגבי גיל המעבר
  מירה
  04/12/2019

  שלום רב, רציתי לדעת אם יש לכם המלצה לגבי טיפולים אלטרנטיבים כלשהו ששמעתם שיעיל נגד תופעות גיל המעבר, עייפות, גלי חום קור וכדומה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  שאלה לגבי גיל המעבר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גיל מעבר

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  05/12/2019

  בהחלט כן.
  טיפול בדיקור סיני, צמחי מרפא יכול מאד לסייע.
  אשמח לעזור במרפאה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיזוק הגוף באמצע היום - עייפות ותשישות
  שלומית
  04/12/2019

  שלום
  אני עובדת שעות רבות מאוד ומרגישה שגופי חלש מאוד,מרגישה שרוצה לישון בזמן שאני עובדת בזמן האחרון חלה נפילה גדולה אף יותר ואחרי העבודה אני ישר הולכת לישון לא מחזיקה מעמד
  האם אני יכולה משהו כדי לחזק את גופי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עייפות

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  05/12/2019

  היי,
  כדאי לבדוק את התזונה ואם את ישנה מספיק. אם שותה מספיק מים,
  לאכול פירות וירקות. אולי להוסיף מולטי ויטמין

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • סוכרת עייפות סטרס ודכאון
  דנה
  30/11/2019

  שלום רב.
  אני בת 48, לא מזמן גילו לי סכרת, אני לוקחת שלושה כדורים ביום ובנוסף כדור נגד דיכאון לוסטרל. מאז הסוכרת אני הרבה עייפה ישנה רוב היום, חלשה, זה מביא אותי לסוג של סטרס ודכאון. אשמח בלי המלצה לטיפול כרגע מה בעזרת עצמי ניתן למנוע את הסטרס והדכאון עקב המחלה ואיך להתחזק מבחינה פיזית כי אני מרגישה שאין לי כוח לעשות ספורט.

  תודה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  סוכרת עייפות סטרס ודכאון

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • סטרס

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  01/12/2019

  קצת מצחיק לומר בלי טיפול כרגע, כי זה הדבר שהכי יכול לעזור.
  אבל כרגע את גם יכולה לנסות מדיטציות.
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מה עושים אם סטרס בגוף איך מתמודדים
  מיכל
  19/11/2019

  אני לוקחת כדור נגד סכרת וכולסטרול גם המצב הנפשי שלי לא קל ויש לי המון סטרס בגוף זה מתבטא ברעידות, עצבנות,חרדות, איך מתמודדים ואיזה טיפול אלטרנטיבי מתאים לזה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפולים

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  20/11/2019

  היי, אפשר לטפל ע"י דיקור סיני ודימיון מודרך.
  הייתי מציע לקחת כדורי מגנזיום בנוסף

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • למרות הקושי איך לחזור לשגרה
  דנית
  14/11/2019

  במשך שבוע הייתי חולה בברונכיט ודלקת בגרון ובנוסף שכבתי במיטה תחת אזעקות וטלוויזיה אימא שלי בדיכאון בגלל המחלה של אבא שלי לאבא שלי יש את מחלת הדמנציה ולמרות זאת אני רוצה לחזור לשגרה ולקום בבוקר אופטימית ושמחה אשמח לטיפ ולעצה למרות מה שאני עוברת להיות אופטימית ושמחה אני מודה לך ומאחלת לך יום שקט יום מקסים אשמח למענה תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חזרה לשגרה

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  15/11/2019

  החזרה לשגרה מתחילה בראש.
  מדיטציות, נשימות, חשיבה חיובית.
  לטיפולים ברפואה בבעיות. זו הדרך שאני יכול להציע.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחשבות חרדתיות ושליליות שלא מפסיקות
  לירון
  31/10/2019

  אני קצת לא מרגישה טוב יש לי סכרת,המצב הפיזי שלי לא כל כך טוב הלכתי לרופא משפחה והוא גם שינה לי את התרופות הנפשיות כי אני גם לוקחת תרופות נפשיות אני לא בטיפול או משהו כזה בעבר הייתי ואני לא מתכוונת לחזור לטיפול נפשי אבל אני יודעת שעובר עלי משהו ויש לי מחשבות חרדתיות ושליליות שלא יוצאות לי מהראש שאני יודעת שהם לא נכונות ורחוקות מהמציאות ואני לא מצליחה להוציא אותם בכל זאת. עברתי בעבר פוסט טראומה בטיפול נפשי והרופא משפחה הבטיח לי שאני לא אחזור לטיפול נפשי וגם המשפחה שלי הבטיחה לי אבל בגלל הפוסט טראומה שעברתי יש לי עדיין מחשבות חרדתיות שליליות שגורמות לי להקאה ולכאבי ראש. הרופא אמר שהשינוי של הכדורים הנפשיים יקח קצת זמן עד שזה ישפיע אבל בינתיים רציתי לשאול איך מוציאים את המחשבות מהראש ולחזור לחיות חיים מאושרים בלי כל המחשבות החרדתיות האלה אני ממש מחפשת פתרון? שוב הרופא משפחה סידר לי ושינה לי את הכדורים הנפשיים והוא אמר שזה יקח זמן אבל בינתיים איך להקל על עצמי? איך מתמודדים עם מחשבות כאלה? זה מחשבות על הפוסט טראומה שעברתי בטיפולים נפשיים לפני המון שנים. תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחשבות חרדתיות ושליליות שלא מפסיקות

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  02/11/2019

  שלום לך,
  קשה לתת מענה למשהו מורכב דרך האינטרנט.
  מציע להגיע לקליניקה או למטפל בתחום גוף נפש ולחפש פתרון מתאים עבורך.
  אני סבור ששילוב של דיקור סיני, צמחי מרפא והומאופתיה יוכלו בהחלט לעזור

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחפשת חיזוק פיזי ונפשי לעזור לאימא שלי להרגיש טוב
  תמי
  24/10/2019

  אימא שלי התמוטטה נפשית אתמול בגלל מחלה של מישהו קרוב במשפחה. אני כבר מושפעת מהמצב של אימא שלי הרבה זמן ומאוד רוצה לעזור לה. לי בעצמי יש מחלה של סכרת של שומנים בדם אני חלשה כל הדברים האלה מכניסים אותי לחרדות. אני מפחדת ללכת לטיפול נפשי בגלל שעברתי טראומה בעבר מטיפול נפשי ואחרי הבדיקות דם שעשיתי יש לי תור אצל הרופאת משפחה ביום שני. אני מאוד רוצה להיות חזקה כלפי אימא שלי ובכלל לחזק את המשפחה המצב הפיזי משפיע עלי גם נפשית יש לי דפיקות לב מואצות חרדות אני בוכה הרבה אני מחפשת חיזוק איך להקל על עצמי בלי תרופות בינתיים עד הפגישה אצל הרופאת משפחה אני יושבת בבית לא ליד אימא שלי סובלת מחולשה בוכה הרבה מלא חרדות מה יהיה בעתיד אני ממש מבקשת ומתחננת עם אתה יכול לתת לי חיזוק ממש קטן איך להתחזק עד הרופאה לפחות מבחינה נפשית והחרדות. אני רוצה בימים האלה למרות החולשה והמצב הפיזי שלי לחזק את אימא שלי והמשפחה ולהיות חזקה לידם אבל אני רוצה לחזק את עצמי. אני ממש אודה לך עם תוכל לתת לי חיזוק ועצה קטנה איך להתחזק ולהרגיש יותר טוב כדי שאהיה חזקה לפני המשפחה ולפני אימא שלי. אני ממש מודה לך זה יעזור לי מאוד מאחלת לך יום מקסים שוב ממש תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיזוק נפשי

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  25/10/2019

  היי, צר לי לשמוע,
  לצערי אין איזו פורמולות קסם . זה תהליך שצריך לעבור אם בטיפול טבעי או קונוונציונלי. בטיפול הטבעי ניתן לטפל בצמחים מרפא ובדיקור סיני. בינתיים, לנסות טכניקות של נשימות עמוקות, צריכה של תוסף מגנזיום ונקווה ובשורות טובות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איך להתמודד אם רגשות שליליים
  מלי
  17/10/2019

  אני עוברת תקופה לא פשוטה. אני עוברת סדרת טיפולים בבית חולים בנוסף אני מקבלת תרופות פסיכיאטריות,אך אני לא בטיפול פסיכולוגי או נפשי אחר. עברתי אובדן קשה לפני שנה, ויש לי במשפחה מישהו אם מחלה קשה.כל זה מביא אותי למחשבות לא נעימות,לחולשה פיזית, דיכאון, לחץ נפשי. חשוב לציין שוב שמטפלים בי כרגע. בכל אופן הייתי מאוד מבקשת ושמחה גם לבד אם עצמי בבית כאשר הרגשות השליליות שולטות עלי,במיוחד בחג הקרב גם קשה לי לדבר אם ההורים על הנושא איך אפשר להתמודד אם עצמי לבד ברגשות השליליים והתגובות בגוף שתוקפות אותי,אני מאוד אודה לך אם תוכל לייעץ לי כדי שארגיש אם עצמי יותר טוב. אני אחרי החג עוברת בדיקה לא נעימה ואני ממש בדיכאון. דווקא אני גם בין היתר רוצה להתמודד אם עצמי אם הרגשות השליליים. חג שמח

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איך להתמודד אם רגשות שליליים

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  17/10/2019

  שלום רב,
  לפי התיאור נראה שכדאי לשלב את הטיפול ברפואה הטבעית (דיקור סיני, צמחי מרפא, דמיון מודרך וכו)
  וככל שתיכנסי מהר יותר למסגרת טיפולית, כך תרגישי טוב יותר ותחזרי לעצמך.
  מועדים לשמחה ובשורות טובות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום