חיסונים לתינוקות

רוצה לדעת על חיסונים לתינוקות? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי חיסונים לתינוקות. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
חיסונים לתינוקות ולילדים ניתנים במדינת ישראל בתחנות טיפת חלב בכל רחבי הארץ ללא תשלום. המחלות נגדן ניתנים חיסונים לתינוקות וילדים בארץ כחיסוני שיגרה:

צהבת B
אסכרה (קרמת/דיפתריה)
צפדת(טטנוס/פלצת)
שעלת
שיתוק ילדים (פוליו)
המופילוס אינפלואנזה B
פרבנר
רוטה
חצבת
חזרת
אדמת
אבעבועות רוח
צהבת A


חיסון נגד צהבת Bהמחלה: צהבת B, שנקראת גם דלקת כבד נגיפית מסוג B, נגרמת על ידי הנגיף הפטיטיס B שפוגע בכבד. הסימפטומים מופיעים לאורך כמה שבועות, חודשים ולעיתים אפילו שנה ומתבטאים בגוון צהבהב של העור והעיניים, שתן כהה, עייפות יוצאת דופן, בחילות, הקאות וכאבי בטן. המחלה יכולה לגרום לזיהום כרוני של הכבד אשר עשוי להתפתח למחלת שחמת הכבד, לסרטן הכבד ולמוות. יתכן גם מצב בו לא יופיעו תסמינים כלל.

דרך ההדבקה של הנגיף דומה לזו של וירוס ה HIV, אלא שבמקרה של צהבת B הוירוס יכול לשרוד מחוץ לגוף עד שבעה ימים, ולכן אחוזי ההדבקה הגבוהים. צהבת B מועברת על ידי מגע הדוק עם נשא או חולה בבית, מגע עם דם מזוהם או מגע מיני עם חולה או נשא. גם מגע עם רוק מזוהם עלול לגרום להדבקה. נשים שהן נשאיות של צהבת B עשויות להדביק את תינוקן במהלך הלידה.

סוג החיסון: החיסון נקרא Engerix והוא חיסון פעיל. כלומר, חושפים את מערכת החיסון של המחוסן באופן מלאכותי לחלבון של הנגיף שמופק בהנדסה גנטית, מה שמאפשר לגוף לייצר נוגדנים לנגיף מבלי לגרום למחלה עצמה.

מתי ניתן החיסון: החיסון ניתן בשלוש זריקות. הזריקה הראשונה ניתנת לאחר הלידה, הזריקה השנייה ניתנת חודש לאחריה, והזריקה השלישית ניתנת כשהתינוק בן שישה חודשים.

איך ניתן החיסון: החיסון ניתן בסדרה של שלוש מנות, בהזרקה לשריר באזור הקדמי צדדי של הירך.

הוראות: ניתן לתת את החיסון במקביל למתן חיסונים אחרים, בין אם הם מכילים נגיפים מומתים ובין אם הם מכילים נגיפים חיים מוחלשים.

משך השפעה: החיסון יגן מפני צהבת B במשך עשר שנים.


החיסון המחומש (HiB-DTaP-P)החיסון המחומש ניתן בזריקה אחת והוא כולל חמישה תרכיבים חיסוניים שונים, נגד דפטריה-טטנוס-שעלת, שיתוק ילדים והמופילוס אינפלואנזה מסוג B. שיטה זו מצמצמת את מספר הזריקות הניתנות ללא כל פגיעה באפקטיביות של החיסון.

אסכרה.
מחלה שתוקפת בדרך כלל את דרכי הנשימה העליונות ונגרמת ע"י חיידק שמתיישב באזור הגרון, הלוע, האף ובעיקר באזור השקדים. תקופת הדגירה של החיידק נמשכת בין יומיים לשבוע. הרעלן שמפריש החיידק עלול להתפשט בגוף ולתקוף את מערכת הנשימה ואת שריר הלב ולגרום לדלקת של השריר. סיבוך מאוחר יותר מהרעלן הינו פגיעה במערכת העצבים ושיתוק, בדרך כלל באזור הצוואר, הפנים והפה.

סימני המחלה הם חולשה, כאבי גרון חזקים וחום, כאשר לעיתים ישנה פגיעה גם בקרומים ריריים ובעור, עד כדי חסימה של קנה הנשימה. המחלה מתפשטת באמצעות נזלת, התעטשות ושיעול של חולה, במגע או דרך חלב מזוהם. מחלימים מאסכרה עשויים להמשך לשאת את החיידק גם שלושה חודשים אחרי תום המחלה.

צפדת.
מחלה קשה ולעיתים קטלנית, שנגרמת מהשפעת הרעלן טטנוספסמין. הרעלן מיוצר על ידי חיידק אשר נמצא בסביבה הטבעית בה אנו חיים ועלול לחדור לגוף דרך פצע מזוהם כגון חתך או דקירה עמוקה, או בעקבות נשיכה של חיה. תסמיני המחלה מתחילים מהתכווצות קלה בשריר הלסת, ממשיכים בתחושת תפיסה בגב ובצוואר, קשיים בבליעה והתכווצות שרירי הבטן. ההתכווצויות מתעצמות עד כדי יצירת קרעים בשרירים ואף שברים. שיעור מקרי המוות בקרב חולים בצפדת גבוה ביותר, ובעולם נע סביב 50%.

שעלת.
מחלה זיהומית שנגרמת מחיידק המתרבה בדרכי הנשימה ומעורר שיעול טורדני שיכול להמשך שבועות וחודשים. תסמינים התחלתיים של שעלת הם התעטשויות, נזלת, חום בינוני ושיעול, כאשר עם הזמן עוצמת השיעול מתגברת והחולה סובל מהתקפי השיעול קשים עד כדי מצוקה נשימתית, הכחלה של הפנים והקאות. בין התקפי השיעול החולה נראה בריא ואינו סובל מתסמינים אחרים.

חיידק השעלת מועבר בטיפות המופרשות ממערכת הנשימה בזמן עיטוש, שיעול או דיבור של חולה. שעלת מסוכנת בעיקר לתינוקות ולפעוטות בגלל סיבוכים כדלקת ריאות ודלקת במוח שעשויים לגרום לנכות קבועה או למוות. שעלת גורמת לתחלואה ניכרת ולסיבוכים גם בגיל המבוגר.

המופילוס אינפלואנזה b
חיידק ההימופילוס אינפלואנזה b יכול לגרום לזיהום בדם ולדלקת קרום המוח. דלקת קרום המוח מתבטאת בחום גבוה, כאבי ראש, הקאות, תחושת ערפול, אפטיות וקשיון עורף. כמו כן קיים סיכון לסיבוכים בלתי הפיכים דוגמת חירשות, פגיעה קוגנטיבית, פרכוסים ולבסוף למוות. בנוסף, חיידק ההמופילוס אינפלואנזה יכול לגרום לדלקת ריאות, דלקות של הרקמות הרכות, דלקות במפרקים, דלקת בקנה הנשימה ודלקות בעצם.

שיתוק ילדים
מחלה נגיפית שמחולליה הם 3 זנים של נגיף הפוליו. הנגיף חודר לגוף דרך מערכת העיכול, לרוב דרך מי שתיה מזוהמים, ומתיישב ברירית הלוע והמעיים. אצל מרבית הנדבקים בשיתוק ילדים מופיעים תסמינים קלים כמו חום, כאבי ראש, כאבי בטן, כאבי גרון, בחילה והקאות. אצל חלק מהנדבקים התסמינים חזקים ומתווספים להם כאבים בעורף ובגב וכן קישיון בעורף. במקרים הקשים ביותר המחלה תוביל לשיתוק בגפיים, שיתוק בשרירי הנשימה ולמוות.

סוג החיסון: החיסון המחומש הוא חיסון פעיל. במסגרת החיסון חושפים את מערכת החיסון באופן מלאכותי לרעלנים מנוקים של טטנוס ודיפטריה, למספר אנטיגנים מבודדים של חיידקי שעלת, לחלבון של חיידק המופילוס אינפלואנזה מסוג B ולנגיף פוליו מומת. כל זאת על מנת שהגוף יצור נוגדנים נגד המחלות מבלי לגרום למחלות עצמן.

מתי ניתן החיסון: החיסון המחומש ניתן בסדרה בת ארבע מנות: בגיל חודשיים, בגיל ארבעה חודשים, בגיל שישה חודשים ובגיל 12-18 חודשים. לאחר מכן נדרשות שתי השלמות: בכיתה ב' יש לתת מנת דחף של תרכיב משולב נגד ארבע מחלות: אסכרה, פלצת, שעלת ושיתוק ילדים (dTap-IPV). בכיתה ח' יש לתת מנת דחף נוספת של חיסון נגד שלוש מחלות: אסכרה, פלצת ושעלת (dTap).

איך ניתן החיסון החיסון ניתן בהזרקה לשריר באזור הקדמי צדדי של הירך.

הוראות: את החיסון המחומש ניתן לקבל יחד עם תרכיבים אחרים, מומתים או חיים מוחלשים, ללא צורך במרווח זמן ביניהם.

משך השפעה: ישנו משך השפעה שונה עבור כל מחלה. החיסון יגן מפני אסכרה למשך עשר שנים, מפני המופילוס אינפלואנזה b למשך עשרות שנים ומפני שיתוק ילדים למשך ארבע שנים לפחות.


פרבנר PCV13המחלה: החיסון נועד להגן מפני מחלות שנגרמות על ידי החיידק פנאומוקוק, שמתיישב באזור הלוע העליון ומועבר דרך טיפות הרוק באוויר ובמגע מהפה או האף לידיים. החיידק גורם לדלקת קרום המוח, זיהום הדם, דלקת ריאות ודלקות אוזניים. החולים בדלקת קרום המוח עשויים להשאר עם נכויות קבועות דוגמת פרכוסים, שיתוק, חירשות ופיגור שכלי. כ- 20% מהחולים בדלקת קרום המוח ימותו מהמחלה.

סוג החיסון השם המסחרי של החיסון הוא פרבנר, והוא מכיל 13 זנים של החיידק פנאומוקוק שעברו הצמדה לנשא חלבוני. הזנים שכלולים בחיסון הם הזנים היותר עמידים לאנטיביוטיקה, והם גם הגורמים למרבית המקרים של הזיהומים הפניאומוקוליים הפולשניים.

מתי ניתן החיסון החיסון ניתן בסדרה בת ארבע מנות: בגיל חודשיים, בגיל ארבעה חודשים, בגיל שישה חודשים ומנת דחף בגיל 12 חודשים.

איך ניתן החיסון: בהזרקה לתוך השריר. לתינוקות באזור הקדמי-צדדי של הירך, לילדים
ומבוגרים בשריר הדלטואיד.

הוראות: ניתן להזריק את התרכיב בו זמנית עם תרכיבים מומתים או חיים-מוחלשים, אך במזרקים נפרדים וכאשר המרחק בין מיקומי החיסונים הוא 2 ס"מ לפחות.

משך השפעה: משך התקופה שהגוף נשאר מחוסן עדיין אינה ידועה.


רוטההמחלה: החיסון נועד להגן על הגוף מפני נגיף הרוטה. הרוטה הוא נגיף התוקף את המעיים והוא הגורם השכיח ביותר לאשפוזים בשל שלשולים בקרב ילדים מתחת לגיל 5 שנים. הנגיף גורם לחום, שלשולים מימיים מרובים והקאות, בעיקר אצל בני פחות מחודשיים ובחודשי החורף. הסיבוך העיקרי הינו התייבשות ואיבוד נוזלים ומלחים, אולם קיימים סיבוכים נוספים כגון דלקת מוח ופרכוסים. הנגיף מדבק ביותר, עמיד יחסית לחומרי חיטוי ומועבר במגע עם צואה של אדם הנושא את הנגיף דרך מים, מזון, ידיים לא נקיות או חפצים מזוהמים.

סוג החיסון: החיסון נקרא רוטהטק והוא חיסון פעיל, כלומר מכיל נגיפים חיים ומוחלשים שהופקו בתנאי במעבדה. החשיפה לנגיפים מעודדת את מערכת החיסונית לפעול ליצירת נוגדנים כנגד מחלות אלו ולתגובת זיכרון חיסוני.

מתי ניתן החיסון: חיסון הרוטה ניתן בסדרה בת 3 מנות: המנה הראשונה ניתנת 6-14 שבועות. המנות השנייה והשלישית ניתנות במרווח של חודשיים בין מנה למנה, כאשר יש להשלים את הסדרה עד גיל שמונה חודשים בדיוק.

איך ניתן החיסון החיסון נגד רוטה הוא נוזלי וניתן בטיפות דרך הפה.

הוראות: ניתן לתת את החיסון במקביל למתן תרכיבים אחרים, מומתים או חיים-מוחלשים.

משך השפעה: הגוף נשאר מוגן מפני נגיף הרוטה כשנתיים לאחר המנה השלישית.


החיסון המשולש נגד חצבת-חזרת-אדמת MMRהחיסון נגד חצבת-חזרת-אדמת הוא חיסון משולב שניתן בזריקה אחת. כיוון שהחיסון משלב שלושה תרכיבים חיסוניים שונים הוא נקרא גם החיסון המשולש. האפקטיביות של החיסון המשולב אינה פחותה מהאפקטיביות של כל חיסון בנפרד.

חצבת. מחלה מדבקת ביותר שנגרמת על ידי נגיף החצבת. המחלה מועברת בעת שיעול, עיטוש או דיבור של חולה, דרך טיפות שמופרשות ממערכת הנשימה. הנגיף דוגר בגוף במשך 10-12 יום ולאחר מכן מופיעים תסמינים התחלתיים, דוגמת שיעול, חום, נזלת ובחלק מהמקרים דלקת בלחמית העין. מאוחר יותר מופיעה פריחה שמתחילה באזור קו השיער ומתפשטת לשאר הגוף, חוסר תיאבון, שלשולים ובלוטות לימפה מוגדלות. שליש מהחולים סובלים גם מדלקת אוזניים, שילשולים ודלקת ריאות שיכולה לגרום למוות.

חזרת. מחלה זיהומית מדבקת שפוגעת בבלוטות הרוק ובבלוטות מתחת לאוזניים. נגיף החזרת דוגר בגוף במשך 12-24 יום ולאחר מכן מופיעים אצל 60% מהחולים סימנים התחלתיים כמו חום, כאבי שרירים, נפיחות בבלוטות הרוק, ירידה בתאבון וכאבי ראש. כ-40% מהחולים עוברים את המחלה ללא תסמינים כלל. הווירוס תוקף את בלוטות הרוק, ומועבר בעת שיעול, עיטוש או דיבור של חולה, דרך טיפות שמופרשות ממערכת הנשימה. המחלה עלולה לגרום לסיבוכים כמו דלקת האשכים (העלולה לגרום לעקרות), דלקת הלבלב, דלקת השחלות, דלקת קרום המוח וחרשות.

אדמת. מחלה מדבקת שפוגעת ברקמות הלוע ובבלוטות הלימפה האזוריות. נגיף האדמת דוגר בגוף במשך 12-23 יום ומועבר בעת שיעול, עיטוש או דיבור של חולה, דרך טיפות שמופרשות ממערכת הנשימה. כ-50% מהחולים עוברים את המחלה ללא תסמינים כלל. אצל שאר החולים מופיעים תסמינים הכוללים בלוטות נפוחות, חום גבוה, פריחה ורודה בעור המתחילה בפנים ומתפשטת בכל הגוף, התייבשות וקילוף של העור, דלקת עיניים, כאב ונפיחות בקשריות הלימפה שמאחורי האוזן, במפרקים ובאשכים.

אדמת נחשבת למחלה קלה אך בקרב 40% מהנשים שחלו בה במהלך הריון קיים סיכון שהעובר יוולד עם תסמונת אדמת מולדת, שמתבטאת בחרשות, בעיות עיניים שונות, מומי לב, בעיות נוירולוגיות, הפרעות קוגניטיביות, צהבת מולדת, הגדלה של איברי הבטן, סימנים עוריים, שינויים בכמות טסיות הדם, ובעיות בהשקעת סידן בעצמות.

סוג החיסון: החיסון המשולב נגד חצבת-חזרת-אדמת מכיל נגיפים חיים ומוחלשים ומעודד את מערכת החיסונית של הגוף לפעול ליצירת נוגדנים כנגד מחלות אלו, ולתגובת זיכרון חיסוני. החל משנת 2008 החיסון נגד חצבת-חזרת-אדמת ניתן כתרכיב משולב עם החיסון נגד אבעבועות רוח ונקרא MMRV.

מתי ניתן החיסון: החיסון המשולב נגד חצבת-חזרת-אדמת ניתן בשתי מנות, הראשונה בגיל שנה והשנייה כמנת דחף בכיתה א'.

איך ניתן החיסון: החיסון ניתן בזריקה מתחת לעור, בחלק החיצוני העליון בזרוע.

הוראות חיסון MMR יכול להינתן ביחד עם חיסונים אחרים.

משך השפעה: החיסון מגן מפני חצבת, חזרת ואדמת למשך עשר שנים.


חיסון נגד אבעבועות רוח VARהמחלה: מחלה נגיפית מדבקת שנגרמת על ידי נגיף בשם ווריצלה זוסטר. הנגיף דוגר בגוף במשך 10-21 יום, ומועבר בעת שיעול, עיטוש או דיבור של חולה, דרך טיפות שמופרשות ממערכת הנשימה. תסמיני המחלה ההתחלתיים הם חום, הרגשה כללית רעה, עייפות וירידה בתיאבון, ולאחריהם מופיעה פריחה טורדנית בצורת בועות ונגעים על פני העור. המחלה אינה מסוכנת, אולם גירוד הפריחה עלול לגרום לפצעים, לזיהום חיידקי ולצלקות. במקרים נדירים עלולים להגרם סיבוכים כדלקת המוח והעוצבה, דלקת ריאות חריפה וזיהומים במפרקים ובעצמות.

סוג החיסוןהחיסון נגד אבעבועות רוח היא חיסון פעיל. הוא מכיל נגיפים חיים מוחלשים, ומעודד את מערכת החיסון לפעול ליצירת נוגדנים ולתגובת זיכרון חיסוני. משנת 2008 החיסון ניתן כתרכיב משולב יחד עם החיסון המשולש נגד חצבת-חזרת-אדמת.

מתי ניתן החיסוןהחיסון ניתן לתינוקות מגיל שנה ומעלה. מומלצת מנת דחף של חיסון בגיל שש שנים. מי שלא חוסן עד גיל 13 יכול לקבל 2 מנות חיסון בהפרש של 4 עד 8 שבועות בין המנות.

איך ניתן החיסון:בזריקה מתחת לעור.

הוראות: החיסון נגד אבעבועות רוח יכול להינתן ביחד עם חיסונים אחרים.

משך השפעההחיסון מגן מפני אבעבועות רוח למשך 10 שנים לפחות.


החיסון נגד צהבת Aהמחלה: צהבת A, שנקראת גם דלקת כבד נגיפית מסוג A , נגרמת על ידי הנגיף הפטיטיס A שפוגע בכבד. המחלה מתאפיינת בסימפטומים כמו חום, עייפות, איבוד תאבון, בחילות, הקאות, כאבי בטן, שתן כהה, כאבים במפרקים ועור צהוב או עיניים צהובות, כאשר יתכן מצב שלא יופיעו תסמינים כלל. לעיתים רחוקות המחלה עלולה לגרום לקריסת הכבד ולמוות. צהבת A מועברת על ידי זיהום צואתי המגיע לפה, לרוב דרך ידיים לא נקיות שהעבירו נגיפים לאוכל או לשתיה, או מאדם לאדם.

סוג החיסון: החיסון נגד צהבת A הוא חיסון פעיל. כלומר, חושפים את מערכת החיסון באופן מלאכותי לנגיפים מומתים, שעברו פירוק מוחלט ונוטרלו בפורמלין. בעקבות החשיפה הגוף מייצר נוגדנים מבלי לגרום למחלה עצמה. הנוגדנים שמערכת החיסון מייצרת נשארים בגוף לאורך שנים, כך שבמידה והגוף יתקל שוב באותם גורמים מזיקים, הנוגדנים שכבר קיימים בגוף ינטרלו אותם וימנעו את המחלה.

איך ניתן החיסון: החיסון ניתן בסדרה של שתי מנות, בהזרקה לשריר באזור הקדמי צדדי של הירך.

מתי ניתן החיסון: המנה הראשונה ניתנת בגיל 18 חודשים, המנה השנייה ניתנת בגיל 24-30 חודשים.

הוראות: ניתן לתת את החיסון בו בעת עם חיסונים נוספים, אך במזרקים נפרדים וכאשר המרחק בין מיקומי החיסונים הוא 2 ס"מ לפחות.

משך השפעה: במידה וניתנו שתי מנות החיסון במועד הרצוי, החיסון יגן מפני צהבת A במשך 5-10 שנים, ובמקרים מיוחדים גם למשך 20-25 שנים.


חיסונים לתינוקות וילדים - רשימת חיסונים לפי גיללאחר הלידה: חיסון נגד צהבת B (מנה ראשונה)

1 חודש: חיסון נגד צהבת B (מנה שנייה)

2 חודשים: החיסון המחומש (מנה ראשונה), פרבנר (מנה ראשונה), רוטה (מנה ראשונה)

4 חודשים: החיסון המחומש (מנה שנייה), פרבנר (מנה שנייה), רוטה (מנה שנייה)

6 חודשים: חיסון נגד צהבת B (מנה שלישית ואחרונה), החיסון המחומש (מנה שלישית), רוטה (מנה שלישית).

12 חודשים: החיסון המחומש (מנה רביעית), פרבנר (מנה שלישית), החיסון המשולש (מנה ראשונה), אבעבועות רוח (מנה ראשונה)

18 חודשים: חיסון נגד צהבת A (מנה ראשונה)

24-30 חודשים: חיסון נגד צהבת A (מנה שנייה)

כיתה א': החיסון המשולש (מנה שנייה ואחרונה), חיסון נגד אבעבועות רוח (מנה שניה ואחרונה).

כיתה ב': החיסון המחומש (מנת דחף)

כיתה ח': החיסון המחומש (מנת דחף אחרונה).

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

הורים לתינוקות, הורים לפעוטות

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, יעוץ להורים טריים, יעוץ התפתחותי, גמילה ממוצץ, אח חדש, התנהגות פעוטות ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • קושי בשינה אצל בן שנתיים
  ל.א
  18/06/2020

  שלום .
  הבן שלי בן שנתיים וחצי והוא יחד מקביל תודה לאל. הדבר הכי קשה שתמיד היה לי איתו זה שינה. לא הצלחתי ועדיין לא מצליחה להתמודד עם חוסר שינה. עד שעשה לילות לקח כמעט שנתיים. מתסכל מאוד. ועכשיו כבר כמעט שבועיים מידי לילה, קם ומתעצבן, לא מוצא את עצמו, רוצה מים ולא רוצה מים, רוצה שמיכה אבל לא רוצה שמיכה. הוא מתעצבן לא שומע כלום, מנסה לדבר בנחת, לגעת בו ולחבק אותו אבל הוא לא רוצה ודוחף אותי או את בעלי.
  לא מצליחה להרגיע אותו ובאיזשהו שלב אני צועקת כדי שישמש אותי אך כמובן שזה מחמיר.
  אז בעלי לוקח את התור ומצליח להרגיע אותו. אני אישית לא מצליחה להתמודד עם הלילות. אני הפוכה לגמרי, קמה בבהלה כל הזמן.
  והכי מתסכל שאני לא מבינה את בני. הוא רוצה ולא רוצה. מתעצבן ובוכה תמונות מלווה בצרחות שזה מפחיד. אני ממש חסרת אונים לא יודעת מה לעשות.
  מציינת שזה מאז שחזרנו אותו למעון. הוא "עלה כיתה". הוא לא רוצה להיכנס למעון כשמגיעים אבל נרגע לגמרי כשהוא כבר שם. שמים לו מוזיקה וריקודים והוא שוכח הכל. אבל ישקיע שהמטפלת אומרת שהוא בוכה וצורח לפני שעת האוכל (היא חושבת שזה מעייפות - הם אוכלים ברבע ל12 ואז שעת שינה והוא באמת נרדם השנייה אני מציינת שאצלי בבית הוא בחיים לא בוכה לפני שינה ואני משכיבה אותו יותר מאוחר מזה).
  בנוסף היא אומרת שכשמוציאים את הילדים לחצר משחקים וכשהגיע הזמן להיכנס לכיתה הוא לא רוצה.הוא רוצה להישאר בחוץ. יש את העניין הקריות גם .מידי פעם שהוא לא מקבל מה שהוא רוצה אז צרחות והכי. זה שלב אני מבינה ומנסה לפעול איתו בעימות ונחת תמיד אבל קשה לי לפעמים לשמוע צרחות כי הוא לא מוכן לשמוע גם בטון נעים ורגוע .
  חסרת אונים בקיצור

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  קושי בשינה אצל בן שנתיים

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קושי בשינה אצל בן שנתיים.

  סימונה פלג
  18/06/2020

  שלום לך ל.א
  נשמע באמת שהילד עובר הרבה דברים. וזה מתבטא בהתנהגות.
  אני לא יודעת להצביע בדיוק למה ומה קרה.
  לדעתי כדאי להתייעץ עם מדריכה שתוכל לייעץ וללוות לתקופה מסוימת אתכם ההורים.
  המצוקה שלך מורגשת לי יקרה. וזה גם משפיע. ונוצר מעגל של חוסר אונים לכם כהורים ולילד עצמו.
  בברכה
  סימונה פלג

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רמת בי 12 וחומצה פולית גבוהה
  אני
  19/05/2020

  ביתי בת ה3 אינה אוכלת עוף או בשר כלל עקב אכילה בררנית. עד לפני מס שבועות היתה מכורה לבקבוקי סימילאק שאותו הצלחנו לשכנע אותה להוריד ל2 בקבוקים ביום. לפני שבוע עשינו בדיקות כלליות אך שכחתי שהיא צריכה לצום לפני הבדיקות ויצא ששתתה בקבוק סימילאק 180 לפני בדיקת הדם. הערכים של בי 12 היו 807 pmol/L וחומצה פולית 36.3 nmol/L. התוצאות גבוהות לפי הבנתי. האם יש סיבה לדאגה או ששתיית בקבוק הסימילאק גרמה לערכים הגבוהים? תודה מראש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רמת בי 12 וחומצה פולית גבוהה

  סימונה פלג
  19/05/2020

  ערב טוב,
  אני חושבת שכדאי לעשות בדיקה חוזרת , מאחר ולא היתה בצום כפי שהיתה צריכה.
  ואז לראות את התוצאות.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לילות בלי שינה רציפה לפעוטה בת 3, מה עושים?
  חופית
  17/05/2020

  שלום רב,
  אני אמא לפעוטה בת שנתיים ושמונה חודשים.
  היא מתפתחת יפה, אוכלת טוב ונהנת מחבריה בגן במהלך היום.
  התגרשתי לפני כשנה וחצי, האב רואה אותה לפי הסדרי ראיה אבל בלי לינה.
  (היא ישנה בחדר נפרד משלי. אני במערכת יחסית חדשה בערך שנה והיא מאוד אוהבת אותו.)
  הייתה תקופה בעבר שהייתה מתעוררת בבכי מספר פעמים במהלך הלילה ואז כשהגעתי אליה הייתה רואה אותי וחוזרת לישון וכך גם אני.
  הבעיה שבתקופה האחרונה זה חזר והחמיר
  אני מניחה אותה במיטה שלה לפני שינה, קוראת לה סיפורים, מלטפת אותה עד שנרדמת ויוצאת מהחדר.
  במהלך הלילה קוראת לי בבכי שאבוא ורוצה שאעשה דברים (רק לא שאשן) אומרת לי למשל- תלכי תשתי מים/תצחצחי שיניים/תסדרי...הכל רק שלא אשן
  יש לציין שתמיד ישנה לילות שלמים והרצון הזה שאהיה לידה בלילות ובכלל רק מתגבר.
  אני לא מחסירה ממנה תשומת לב, משחקת איתה אחרי שמחזירה מהגן ובכל זאת שומדבר לא משתנה.
  היא אומרת לי לפעמים שלא אוהבת חושך, ציירתי איתה יום ולילה הסברתי לה שבלילה יש כוכבים זוהרים כמו נצנצים וירח, קניתי לה מנורת לילה ליד המיטה ועוד מנורה לחדר שמפיצה אור של כוכבים ועדיין זה לא מספיק...
  אני מיואשת ומתוסכלת,
  אני עובדת מאוד קשה במהלך השבוע וזקוקה לשינה בלילה לפחות לא במקטעים.
  קראתי מאמר שמציין שזה יכול לנבוע מסיום מעגל שינה ושאפשר ללטף או לתת נשיקה לפני שאני הולכת לישון כדי ״לערער” את המעגל שינה ולגרום לה להיכנס למעגל מחדש כדי שלא תתעורר
  ניסיתי, לא הלך...
  אני אובדת עצות ומנסה את מזלי פה
  אשמח לתשובה.
  תודה מראש,
  חופית

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לילות בלי שינה ילדה בת 3.

  סימונה פלג
  18/05/2020

  חופית יקרה צהרים טובים.
  אנסה לעזור לך,
  כאשר אנחנו רוצים להעביר כלל חדש או מסר חדש לילדים שלנו. אנחנו צריכים להאמין בו בעצמינו. ואיך ?
  אני חושבת שבתך מרגישה את חוסר האונים שלך. מאחר ואת כן עושה את כל התהליכים וההכנות לפני השינה, אני מציעה לשבת לדבר עם הילדה, להבהיר לה שאת תמיד תמיד תמיד תהיי שם עבורה. וכו... זה לא ישתנה. לתת לה את המקום שמקומה בליבך שמור ונעול.
  לאחר מכן להבהיר ולהסביר לה שאת לא הולכת לשבת לידה בלילה. את נותנת נשיקת לילה טוב ויוצאת מהחדר.
  קחי בחשבון שתיהיה התנגדות בהתחלה.
  אבל
  אם תאמיני בעצמך בדרך שאת הולכת להכתיב, המסר הזה יעבור אלייה יקרה.
  דבר נוסף וחשוב מאודדד - את התהליך הזה את עושה לאורך זמן. אם לא יעבוד אחרי יומיים שלושה ארבעה וככו... לא להתיאש, רק עם האמונה שלך בדרך וההתמדה, את תראי תוצאות.
  מקווה שהצלחתי להבהיר את הרך שאני מציעה.
  אשמח להתעדכן.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה על המענה

  חופית
  18/05/2020

  אם הבנתי נכון אעשה הכל כרגיל ואפילו אחכה שתירדם?
  פשוט אכין אותה מראש לכך שאתן לה נשיקת לילה טוב אחרי שתירדם ?

  תודה שוב 🙏🏻❤

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך לתשובה

  סימונה פלג
  18/05/2020

  הייי
  כן יקרה.
  אם תוכלי לצאת מהחדר כשהיא במיטה ועוד לא נקדמה . הכי טוב.
  טקס שינה
  סיפור
  להיכנס למיטה
  נשיקת וחיבוק לילה טוב.
  הבובה שאוהבת כבר מחכה במיטה
  וצאת מהחדר.
  אם תבקש שתישארי איתה עד שתרדם, אז כן. תישארי איתה.
  אבל
  לא מדברת איתה, לא יוצרת איתה קשר עין, לא שרה לה.
  וזכרי יקרה.
  אם את תאמיני בעצמך ובדרך, זה המסר שיעבור אליה..
  המון המון בהצלחה.
  ממוזמנת לעקוב אחרי פגישות הלייב שעושה להורים לגילאים אלה.
  בהצלחה יקרה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה! אאמין ומקווה בכל ליבי שיעזור ❤

  חופית
  18/05/2020

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך לתשובה.

  סימונה פלג
  19/05/2020

  בוקר טוב חופית
  אני מאמינה שתצליחי יקרה.
  זה כמו מנטרה חדשה לעצמך ולאמונתך שאת הולכת להצליח ולעבור זאת על הצד הטוב ביותר.
  יום מקסים יקרה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הלילה ניסיתי..

  חופית
  19/05/2020

  להבהיר לבובה הקטנה שאמא תמיד איתה ולידה וכשתירדם אעבור לחדר שלי לישון
  היא כמובן התנגדה ורצתה שאהיה לצידה
  שוב הבהרתי שעכשיו אהיה בחדר, אעשה לה נעים בשיער ושתישן אעבור לחדר שלי כדיי לישון
  הבעיה שהיא מתרצת הכל כדיי שלא אשן
  היא עונה לי על כך שאלך לצחצח שיניים ואז לישון
  באמצע הלילה כמו שהעירה אותי מספר פעמים וקוראת לי שאבוא
  כשמגיעה אליה ואני אומרת לה שאמא חוזרת לישון היא אומרת לי לא ללכת לישון ושאלך לשתות מים/ לצחצח שיניים/לסדר את המטבח
  חח רק אחרי שעונה לה ״טוב״ היא מרפה ומפסיקה להתלונן ולבכות ומאפשרת לי לצאת מהחדר כשרגועה ועוצמת עיניים.
  אני לא יודעת למה היא רוצה שאעשה ככ הרבה דברים כשהיא ישנה וקשה לה לקבל את זה שגם אני צריכה לישון
  אני מבהירה לה בכל שרך אפשרית במהלך היום ובלילה עד כמה שינה חשובה .. וגם בשפה שלה (שזה מאפשר לשחק המון במהלך היום /לקפוץ יותר גבוה/ לרוץ יותר מהר וכו...)

  לפי ההצעה שלך זה נותן מענה יפה לפני השינה אסל מה אני אמורה להגיד לה כשמתעוררת בלילה?
  אם עונה לה שוב שאני הולכת לישון היא לא מקבלת את זה ומתחילה היסטריה..

  תודה שוב על תשובתך🧡

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך לתשובה.

  סימונה פלג
  19/05/2020

  היי,
  אל תעלי את עניין השינה שלך.
  תגידי לה שאת יוצאת מהחדר, תשתפי איתה פעולה בעניין הפעולות שהיא חושבת שתעשי. אל תגידי לה שאת הולכת לישון.
  יכול להיות שזה יושב על איזשהו פחד לאחרונה או לא יודעת מה.

  אז
  בלילה כשהיא מתעוררת, " אני עכשיו יוצאת מהחדר, ואני יוצאת מהחדר."
  את המילה שינה שלך, כרגע אל תזכירי.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לצערי אני חושבת שאני יודעת מאיפה הפחד הזה פתאום נוצר

  חופית
  19/05/2020

  בסדר גמור אעשה כך
  אני ממש מעריכה את התשובות המקצועיות והמענה המהיר שלך!
  לא מובן מאליו
  תודה רבה רבה❤
  המשך יום מקסים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך לתשובה.

  סימונה פלג
  19/05/2020

  מכל הלב יקרה.
  מכל הלב.
  " לצערי אני חושבת שאני יודעת מאיפה הפחד הזה פתאום נוצר"
  ירד האסימון יקרה?
  הכל בסדר,קחי נשימה עמוקה. הכל בסדר.כרגע חשוב שהרגלי השינה יחזרו, לשתיכן. אני אמינה שעם הזמן גם בפחד תוכלי לטפל.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כן..

  חופית
  19/05/2020

  כשהייתי כועסת על משהו שעשתה ולא הצלחתי להגיב לזה וחששתי להגיב בדרך כלשהי שאוכל להצטער, הייתי נכנסת לחדר שלי ושוכבת במיטה והיא בכתה על זה יותר ורצתה שאקום

  אולי משם?
  נותן לי להרגיש ממש רע על כך עכשיו :(
  במקום להטיב עם המצב אולי הפכתי לגרוע יותר
  😣

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך לתשובה.

  סימונה פלג
  19/05/2020

  יקרה.
  כולנו עושים טעויות, גם אני שעוסקת ומלמדת עושה טעויות.
  אבל את יודעת מה החכמה?
  כשאת יודעת שצריך לשנות, (ועובדה שאת מתיעצת ולומדת),
  את משנה, .הכל בסדר חופית, את לומדת שואלת מתייעצת, הכל בסדר יקרה.
  התמידי בדרך שכתבתי לך. היי איתה,מה שמרגיש לי שאת כל כולך אליה יקרה.
  הדברים יסתדרו.
  לא סתם אמירה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • זה נכון:)

  חופית
  19/05/2020

  תודה רבה רבה שוב
  ❤🙏🏻

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך לתשובה.

  סימונה פלג
  19/05/2020

  באהבה יקרה.
  בהצלחה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • השפעות קורונה על ילד בן שנתיים וחצי
  אנונימי
  06/05/2020

  יש לנו ילד יחיד בן שנתיים וחצי בתקופה האחרונה של הקורונה לא נפגש בכלל עם ילדים אחרים (חוץ מפעם אחת) ואני מאוד חוששת שזה ישפיע עליו... בכלליות וגם בחזרה לגן...ילד ממש טוב! כייפי ומתנהג מאוד יפה, התפתח יפה מאוד בחודשיים האחרונים (התחיל ממש לדבר למד אותיות מספרים משחק איתנו...) *גם לפני כן שהיה בגן (מגיל שנה וחצי) היה רק ב"פלי דייט" אחד - לא הרגשתי שזה מתאים עדיין... בעיקר כי לא ממש דיבר

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • השפעת הקורונה על ילד בן שנתיים וחצי

  סימונה פלג
  07/05/2020

  אנונימי יקר.
  הקורונה השפיעה על כולנו בלי יצא מן הכלל. הן מהילד הקטן ועד למבוגר.
  החזרה לשגרה, ואגב, שגרה חדשה שכולנו למדים אותה עכשיו. היא התחלה חדשה בכל ההיבטים לדעתי.
  לנו כהורים נדרשת סבלנות רבה לתהליכים שהילדים עוברים. כמו לנו עצמינו שאנחנו צריכים להסתגל לככלים חדשים.
  הרבה סבלנות, ואורך רוח ולראות היכן בנך זורם יותר ,קל לו יותר והיכן צריך לחזק ולתמוך.
  אשמח להתעדכן.
  בברכה
  סימונה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה (((:

  אנונימי
  08/05/2020

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נפילה על הראש של ילד בן שנתיים פלוס
  אבא מודאג
  06/05/2020

  שלום,
  אתמול בני הפעוט בן השנתיים ו-4 ישב על כיסא מבוגר רגיל ובבת אחת בלי שום התראה מוקדמת נפל ונפל על הראש (חלק אחורי), כמובן שמייד פרץ בבכי שנפסק לאחר כמה ד'. גובה כולל של הכיסא כולל הגובה של הילד מאזור המותניים עד הראש כמעט מטר. פחדנו לקחת למיון בגלל הקורונה.
  הילד לא הקיא, לא היו דימומים, לא פרכס וסהכ חזר להתנהג רגיל אחרי זמן מה. האם סביר שנגרם לו נזק לטווך הארוך?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נפילה על הראש.

  סימונה פלג
  07/05/2020

  שלום לך אבא מודאג.
  מה שלום הילד?
  איך הוא מרגיש?
  בברכה סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תינוק בן שנה וארבע מכה את עצמו
  קסניה
  29/04/2020

  ילד שני, חייכן וחברתי מכה את עצמו בפנים ובראש דיי חזק כאשר כועסים עליו או מעירים לו על התנהגותו.
  אני מבטא את הרגשות שלו ואומרת "אני כועס" ואומרת שזה לא נעים להרביץ לעצמך.
  הוא עדיין עושה את זה ולאחר מכן בוכה.
  מה לעשות במצב זה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תינוק בן שנה וארבע מכה עצמו

  סימונה פלג
  29/04/2020

  ערב טוב קסניה.
  מאחר ואין לי דוגמא לכעס שלך עליו. אנסה בכל זאת לעזור לך איך לפעול.
  אני יודעת שזה נשמע קל להגיד, לא להתרגש מזה שהוא מכה את עצמו, אך בכל זאת אני ממליצה להמעיט את הערות או ההסברים שזה לא נעים וכו.
  דבר נוסף שאני ממליצה זה להגיד לו: כשתרגע בוא אלי ואתן לך חיבוק. אני אוהבת אותך." משפט קצר ועניני.
  תנסי לפחות שבוע ימים לא להתיחס או להעיר על זה שמכה עצמו.
  אבל , כן לתת לו את המקום של החיבוק וההכלה ממך.
  אשמח להתעדכן.
  בברכה
  סימונה
  בהזדמנות זו אני מזמינה אותך לשיחת זום שאעשה ביום שני.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פחד לעשות קקי בסיר
  מירי
  26/04/2020

  שלום
  הבת שלי בגיל שנתיים התחילה גמילה מחיתול.
  הכל נעשה בעידוד וכייף. תוך שבועיים כבר אפשר לומר שלמדה להודיע כשיש לה ועושה בסיר פיפי.
  לגבי הקקי, פעם אחת יצא לה בסיר וכשקמה צרחה מפחד.
  פעמיים מאז עשתה מחוץ לסיר, ומאז לא מוכנה בסיר.
  או שהיא מתאפקת ונעלם או ששמים לה חיתול ועושה.
  איך גורמים לה כן לעשות בסיר?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  פחד לעשות קקי בסיר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פחד לעשות קקי בסיר

  סימונה פלג
  27/04/2020

  מירי יקרה ערב טוב.
  הרפי יקרה. עשי פסק זמן. קחי שבוע ימים בלי לשאול אותה או להציע לה את הסיר וכו.. שימי לה החיתול, בלי לדבר או להסביר הרבה יקרה.
  לאחר מכן:
  הציעי לה לעשות את הקקי באסלה. כל זה בלי ללחוץ או לשכנע.
  ואם היא מסרבת, זרמי איתה יקרה. זה יבוא.
  אשמח להתעדכן,
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה ועוד שאלה על גמילה

  מירי
  28/04/2020

  גמילה מבקבוק מים.
  ילדתי לפני חודשיים. ממש לפני הלידה הצלחתי לגמול אותה מלקיחת בקבוק מים למיטה ולשהות איתו כל הלילה ושנת צהריים.
  כשילדתי הבקבוק חזר כיוון שלא הייתי בבית שבוע.
  עכשיו חודשיים אחרי, איך שוב גומלים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך לשאלת גמילה.

  סימונה פלג
  29/04/2020

  מירי יקרה בוקר טוב
  ומזלל טוב.
  יש לי שאלה, כמה חשוב ועקרוני לך באמת לגמול אותה מהבקבוק?
  למה אני שואלת:
  בתקופה מטורפת זו ואחרי לידה, חשוב שנעשה עם עצמינו חשיבה מה חשוב לנו לשנות באמת, למרות הקושי ומה אפשר לוותר.
  הרי את גמלת אותה כבר, והיית עם כוחות ונחישות לעשות את הצעד הזה.
  השאלה שלי, תמיד לפני כל שינוי שאנחנו הולכים לעשות היא: כמה כוח יש לנו להיכנס לסדרת החינוך הזאת?
  כי את כבר הצלחת בעבר יקרה.
  אשמח להתעדכן יקרה.
  בקרוב אעשה שיחת זום, מוזמנת לעקוב.
  חג שמח יקרה לך ולמשםחה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חשוב לי לגמול

  מירי
  29/04/2020

  חשוב לי לגמול
  קורה הרבה שבמהלך היום שמה בקבוק ריק בפה וזה הורס שיניים.
  היא בקושי שותה מכוס. למדה לשתות עם קשית שזה שלב התקדמות.
  כשנרדמה ללא בקבוק, לא התעוררה בלילהוכשנרדמת עם הבקבוק היא מתעוררת בשעות שונות בבכי או צרחות לבקבוק.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך לגמילת בקבוק.

  סימונה פלג
  29/04/2020

  היי מירי
  אני מתארת לצמי שזה מאוד חשוב לך לגמול ובצדק יקרה.
  בצדק.
  הדרך הפשוטה לגמילה היא לסכם עם בתך החל ממתי שאת תחליטי, שאחרי ארוחת הערב או לפני השינה , היא שותה פעם אחרונה ודיי. והולכת לישון. ואז כשהיא קמה ומבקשת. את עומדת על שלך. בנחישות ובאהבה ואומרת לה שעכשיו לילה ולא שותים. זה דורש ממך הרבה סבלנות ו... התמדה.
  מה שאומר את מאמינה בעצמך שאת חוזרת לתהליך הגמילה שהיא כבר עברה.
  אגב, לגבי לקיחת הבקבוק לא לשם שתיה, הציבי חוקים ברורים במהלך היום. שהבקבוק הריק הוא לא מוצץ, ולא לוקחים סתם בקבוק ריק לפה.
  מה שמחזיר אותך לאותה אמונה נחישות והתמדה בהחלטה שלך.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה ♥️

  מירי
  29/04/2020

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך לגמילה מבקבוק.

  סימונה פלג
  29/04/2020

  באהבה יקרה.
  מכל הלב.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האכלה של תינוקת בת שבועיים
  שני
  13/03/2020

  היי,
  יש לי תינוקת בת שבועיים, מכיוון שהיא פצעה אותי אני לא מניקה אותה אלא שואבת ונותנת כשצריך סימילאק.
  רציתי לדעת מה הכמות שצריכים לאכול בגיל כזה? יש מצבים שהיא אוכלת 120 ולפעמים 80-90.. ובנוסף היא אוכלת לרוב כל שעתיים/ שעתיים וחצי ולפעמים גם שעה.. האם זה תקין? אני מרגישה שהיא אוכלת הרבה אבל היא ממש לא רגועה (לא זה לא רק עניין הגזים) ..
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נאכלת תינוקת בת שבועיים

  סימונה פלג
  26/03/2020

  ערב טוב שני,
  ראשית מזל טוב להולדת בתך.
  מתנצלת שמשיבה לך רק עתה.
  אנני יודעת להגיד לך את הכמות הנכונה לגיל זה או בכלל.
  ברגע שהיא מסיימת את כל הכמות שהכנת בבקבוק. המנה שאחרייה תגדילי מעט, ולו כדי לדעת שאם נשאר , היא מספיק שבעה. זה תמיד סימן טוב שנשאר מעט אוכל .
  לגבי מרווחי השעות. אני חושבת שרצוי למשוך 3 שעות בין ארוחה לארוחה. ואז אין עומס על הקיבה.
  אשמח להתעדכן.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גמילה מחיתולים בגיל שנה ו10
  אנונימי
  26/03/2020

  היי, בתי בת שנה ו10 חודשים וזה היום החמישי לתהליך הגמילה.
  היא ילדה חכמה מאוד ותמיד הייתה מפותחת יותר אשר מהפעוטות בגילה, לפני תחילת הגמילה, בתקופת האחרונה אמרה לי קאקי ותמיד הפריע לה החיתול שהוא רטוב וביקשה להחליף. לפני 5 ימים התחלתי איתה את הגמילה מחיתולים בכל האהבה מאז זה כאילו לא הפריע לה שהבגדים רטובים, אני משיבה אותה כל חצי שעה בסיר והיא לא עושה כלום ברגע שהיא קמה ומלבישה אותה ישר כמה שניות היא עושה, והתחילה לשקר( אמא פיפי ואומר שם אחר שזה הוא שעשה את הפיפי) . עד היום רק פעם אחת עשתה פיפי בסיר.
  1. האם למשיך באותה טכניקה?
  2. איך לשכנע אותה שזאת היא שעשתה ולא מישהו אחר?
  3. האם יכול להיות שהיא עדיין לא מוכנה למרות שהיא מבינה טוב מה היא עושה?
  4. איך להתקדם?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גמילה מחיתולים בגיל שנה ו10

  סימונה פלג
  26/03/2020

  ערב טוב אנונימית
  תהליך גמילה מחיתול, מוצץ. הוא תהליך שלוקח זמן, ואצל כל ילד וילד זה יהיה שונה.
  האם המליצו לך לגמול את הילדה עכשיו?
  ולמה אני שואלת.
  בתקופה זו, אומנם אנחנו בבית, אבל זו תקופה לא רגועה או טבעית, לאף אחד מאיתנו. אלה לא החיים שלנו. הסבלנות ואורך הרוח שאנחנו נדרשים לכך, היא שונה עכשיו.
  אבל,
  אם התחלת את התהליך והתחלת אותו, אני מציעה:
  להציע לה ללכת לשירותים כל חצי שעה. ואם בורח לה, לא לאמת אותה,או להתעצבן וכו... אלא להוריד הבגד, לשים בכיור לשטיפה ולתת בגד נקי. פשוט.
  לא לאמת אותה יקרה אם זה שהיא אומרת שלא היא עשתה. לא הייתי נכנסת איתה כלל לדו שיח בענין זה.
  לגבי המוכנות, לעיתים יש הבדל בין ההבנה הקוגנטיבית למעשית. וזה מאוד הגיוני. אך המצב שבו אנו חיים עכשיו , בפני עצמו הוא מצב לא רגיל, ומתוח. אני חושבת שהדרישה להגמל יכולה להיות יותר מדי.
  אלא אם כן זה בא ממנה להגמל. ואז התהליך כמו שכתבתי בהתחלה.
  אשמח להתעדכן .
  בברכה
  סימונה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תמל לרגישים לחלב לקראת מעבר לתינוקיה
  אמא של דון
  12/03/2020

  שלום, אודה למורה נבוכים...:) הבן הבכור שלי בן 4 חודשים, התחלנו תמל לקראת מעבר לתינוקיה והרופא חושד ברגישות לחלב וקיבלנו מרשם לנוטרמיגן.
  קיבלתי הסבר על התמל הזה שיש בו פרוביוטיקה שעוזרת ליצור עמידות לחלב וגם אולי אלרגיות בהמשך אבל מודה שהריח שלו מטריד אותי. הוא לא נעים (בלשון המעטה).
  הסבירו לי שזה בגלל שזה חלב שעבר פירוק ולכן הריח כזה וזה שהוא מסריח מעיד על איכות. האם יכולה לתת את התמל ולהיות רגועה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תמל לרגישים

  סימונה פלג
  12/03/2020

  צהרים טובים אמא של דון.
  אינני יכולה לענות לך שאלה זו מאחר ואינני מבינה בתמ"ל.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אוקיי. תודה על המענה המהיר והכן.

  אמא של דון
  12/03/2020

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום