חיסונים לתינוקות

רוצה לדעת על חיסונים לתינוקות? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי חיסונים לתינוקות. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
חיסונים לתינוקות ולילדים ניתנים במדינת ישראל בתחנות טיפת חלב בכל רחבי הארץ ללא תשלום. המחלות נגדן ניתנים חיסונים לתינוקות וילדים בארץ כחיסוני שיגרה:

צהבת B
אסכרה (קרמת/דיפתריה)
צפדת(טטנוס/פלצת)
שעלת
שיתוק ילדים (פוליו)
המופילוס אינפלואנזה B
פרבנר
רוטה
חצבת
חזרת
אדמת
אבעבועות רוח
צהבת A


חיסון נגד צהבת Bהמחלה: צהבת B, שנקראת גם דלקת כבד נגיפית מסוג B, נגרמת על ידי הנגיף הפטיטיס B שפוגע בכבד. הסימפטומים מופיעים לאורך כמה שבועות, חודשים ולעיתים אפילו שנה ומתבטאים בגוון צהבהב של העור והעיניים, שתן כהה, עייפות יוצאת דופן, בחילות, הקאות וכאבי בטן. המחלה יכולה לגרום לזיהום כרוני של הכבד אשר עשוי להתפתח למחלת שחמת הכבד, לסרטן הכבד ולמוות. יתכן גם מצב בו לא יופיעו תסמינים כלל.

דרך ההדבקה של הנגיף דומה לזו של וירוס ה HIV, אלא שבמקרה של צהבת B הוירוס יכול לשרוד מחוץ לגוף עד שבעה ימים, ולכן אחוזי ההדבקה הגבוהים. צהבת B מועברת על ידי מגע הדוק עם נשא או חולה בבית, מגע עם דם מזוהם או מגע מיני עם חולה או נשא. גם מגע עם רוק מזוהם עלול לגרום להדבקה. נשים שהן נשאיות של צהבת B עשויות להדביק את תינוקן במהלך הלידה.

סוג החיסון: החיסון נקרא Engerix והוא חיסון פעיל. כלומר, חושפים את מערכת החיסון של המחוסן באופן מלאכותי לחלבון של הנגיף שמופק בהנדסה גנטית, מה שמאפשר לגוף לייצר נוגדנים לנגיף מבלי לגרום למחלה עצמה.

מתי ניתן החיסון: החיסון ניתן בשלוש זריקות. הזריקה הראשונה ניתנת לאחר הלידה, הזריקה השנייה ניתנת חודש לאחריה, והזריקה השלישית ניתנת כשהתינוק בן שישה חודשים.

איך ניתן החיסון: החיסון ניתן בסדרה של שלוש מנות, בהזרקה לשריר באזור הקדמי צדדי של הירך.

הוראות: ניתן לתת את החיסון במקביל למתן חיסונים אחרים, בין אם הם מכילים נגיפים מומתים ובין אם הם מכילים נגיפים חיים מוחלשים.

משך השפעה: החיסון יגן מפני צהבת B במשך עשר שנים.


החיסון המחומש (HiB-DTaP-P)החיסון המחומש ניתן בזריקה אחת והוא כולל חמישה תרכיבים חיסוניים שונים, נגד דפטריה-טטנוס-שעלת, שיתוק ילדים והמופילוס אינפלואנזה מסוג B. שיטה זו מצמצמת את מספר הזריקות הניתנות ללא כל פגיעה באפקטיביות של החיסון.

אסכרה.
מחלה שתוקפת בדרך כלל את דרכי הנשימה העליונות ונגרמת ע"י חיידק שמתיישב באזור הגרון, הלוע, האף ובעיקר באזור השקדים. תקופת הדגירה של החיידק נמשכת בין יומיים לשבוע. הרעלן שמפריש החיידק עלול להתפשט בגוף ולתקוף את מערכת הנשימה ואת שריר הלב ולגרום לדלקת של השריר. סיבוך מאוחר יותר מהרעלן הינו פגיעה במערכת העצבים ושיתוק, בדרך כלל באזור הצוואר, הפנים והפה.

סימני המחלה הם חולשה, כאבי גרון חזקים וחום, כאשר לעיתים ישנה פגיעה גם בקרומים ריריים ובעור, עד כדי חסימה של קנה הנשימה. המחלה מתפשטת באמצעות נזלת, התעטשות ושיעול של חולה, במגע או דרך חלב מזוהם. מחלימים מאסכרה עשויים להמשך לשאת את החיידק גם שלושה חודשים אחרי תום המחלה.

צפדת.
מחלה קשה ולעיתים קטלנית, שנגרמת מהשפעת הרעלן טטנוספסמין. הרעלן מיוצר על ידי חיידק אשר נמצא בסביבה הטבעית בה אנו חיים ועלול לחדור לגוף דרך פצע מזוהם כגון חתך או דקירה עמוקה, או בעקבות נשיכה של חיה. תסמיני המחלה מתחילים מהתכווצות קלה בשריר הלסת, ממשיכים בתחושת תפיסה בגב ובצוואר, קשיים בבליעה והתכווצות שרירי הבטן. ההתכווצויות מתעצמות עד כדי יצירת קרעים בשרירים ואף שברים. שיעור מקרי המוות בקרב חולים בצפדת גבוה ביותר, ובעולם נע סביב 50%.

שעלת.
מחלה זיהומית שנגרמת מחיידק המתרבה בדרכי הנשימה ומעורר שיעול טורדני שיכול להמשך שבועות וחודשים. תסמינים התחלתיים של שעלת הם התעטשויות, נזלת, חום בינוני ושיעול, כאשר עם הזמן עוצמת השיעול מתגברת והחולה סובל מהתקפי השיעול קשים עד כדי מצוקה נשימתית, הכחלה של הפנים והקאות. בין התקפי השיעול החולה נראה בריא ואינו סובל מתסמינים אחרים.

חיידק השעלת מועבר בטיפות המופרשות ממערכת הנשימה בזמן עיטוש, שיעול או דיבור של חולה. שעלת מסוכנת בעיקר לתינוקות ולפעוטות בגלל סיבוכים כדלקת ריאות ודלקת במוח שעשויים לגרום לנכות קבועה או למוות. שעלת גורמת לתחלואה ניכרת ולסיבוכים גם בגיל המבוגר.

המופילוס אינפלואנזה b
חיידק ההימופילוס אינפלואנזה b יכול לגרום לזיהום בדם ולדלקת קרום המוח. דלקת קרום המוח מתבטאת בחום גבוה, כאבי ראש, הקאות, תחושת ערפול, אפטיות וקשיון עורף. כמו כן קיים סיכון לסיבוכים בלתי הפיכים דוגמת חירשות, פגיעה קוגנטיבית, פרכוסים ולבסוף למוות. בנוסף, חיידק ההמופילוס אינפלואנזה יכול לגרום לדלקת ריאות, דלקות של הרקמות הרכות, דלקות במפרקים, דלקת בקנה הנשימה ודלקות בעצם.

שיתוק ילדים
מחלה נגיפית שמחולליה הם 3 זנים של נגיף הפוליו. הנגיף חודר לגוף דרך מערכת העיכול, לרוב דרך מי שתיה מזוהמים, ומתיישב ברירית הלוע והמעיים. אצל מרבית הנדבקים בשיתוק ילדים מופיעים תסמינים קלים כמו חום, כאבי ראש, כאבי בטן, כאבי גרון, בחילה והקאות. אצל חלק מהנדבקים התסמינים חזקים ומתווספים להם כאבים בעורף ובגב וכן קישיון בעורף. במקרים הקשים ביותר המחלה תוביל לשיתוק בגפיים, שיתוק בשרירי הנשימה ולמוות.

סוג החיסון: החיסון המחומש הוא חיסון פעיל. במסגרת החיסון חושפים את מערכת החיסון באופן מלאכותי לרעלנים מנוקים של טטנוס ודיפטריה, למספר אנטיגנים מבודדים של חיידקי שעלת, לחלבון של חיידק המופילוס אינפלואנזה מסוג B ולנגיף פוליו מומת. כל זאת על מנת שהגוף יצור נוגדנים נגד המחלות מבלי לגרום למחלות עצמן.

מתי ניתן החיסון: החיסון המחומש ניתן בסדרה בת ארבע מנות: בגיל חודשיים, בגיל ארבעה חודשים, בגיל שישה חודשים ובגיל 12-18 חודשים. לאחר מכן נדרשות שתי השלמות: בכיתה ב' יש לתת מנת דחף של תרכיב משולב נגד ארבע מחלות: אסכרה, פלצת, שעלת ושיתוק ילדים (dTap-IPV). בכיתה ח' יש לתת מנת דחף נוספת של חיסון נגד שלוש מחלות: אסכרה, פלצת ושעלת (dTap).

איך ניתן החיסון החיסון ניתן בהזרקה לשריר באזור הקדמי צדדי של הירך.

הוראות: את החיסון המחומש ניתן לקבל יחד עם תרכיבים אחרים, מומתים או חיים מוחלשים, ללא צורך במרווח זמן ביניהם.

משך השפעה: ישנו משך השפעה שונה עבור כל מחלה. החיסון יגן מפני אסכרה למשך עשר שנים, מפני המופילוס אינפלואנזה b למשך עשרות שנים ומפני שיתוק ילדים למשך ארבע שנים לפחות.


פרבנר PCV13המחלה: החיסון נועד להגן מפני מחלות שנגרמות על ידי החיידק פנאומוקוק, שמתיישב באזור הלוע העליון ומועבר דרך טיפות הרוק באוויר ובמגע מהפה או האף לידיים. החיידק גורם לדלקת קרום המוח, זיהום הדם, דלקת ריאות ודלקות אוזניים. החולים בדלקת קרום המוח עשויים להשאר עם נכויות קבועות דוגמת פרכוסים, שיתוק, חירשות ופיגור שכלי. כ- 20% מהחולים בדלקת קרום המוח ימותו מהמחלה.

סוג החיסון השם המסחרי של החיסון הוא פרבנר, והוא מכיל 13 זנים של החיידק פנאומוקוק שעברו הצמדה לנשא חלבוני. הזנים שכלולים בחיסון הם הזנים היותר עמידים לאנטיביוטיקה, והם גם הגורמים למרבית המקרים של הזיהומים הפניאומוקוליים הפולשניים.

מתי ניתן החיסון החיסון ניתן בסדרה בת ארבע מנות: בגיל חודשיים, בגיל ארבעה חודשים, בגיל שישה חודשים ומנת דחף בגיל 12 חודשים.

איך ניתן החיסון: בהזרקה לתוך השריר. לתינוקות באזור הקדמי-צדדי של הירך, לילדים
ומבוגרים בשריר הדלטואיד.

הוראות: ניתן להזריק את התרכיב בו זמנית עם תרכיבים מומתים או חיים-מוחלשים, אך במזרקים נפרדים וכאשר המרחק בין מיקומי החיסונים הוא 2 ס"מ לפחות.

משך השפעה: משך התקופה שהגוף נשאר מחוסן עדיין אינה ידועה.


רוטההמחלה: החיסון נועד להגן על הגוף מפני נגיף הרוטה. הרוטה הוא נגיף התוקף את המעיים והוא הגורם השכיח ביותר לאשפוזים בשל שלשולים בקרב ילדים מתחת לגיל 5 שנים. הנגיף גורם לחום, שלשולים מימיים מרובים והקאות, בעיקר אצל בני פחות מחודשיים ובחודשי החורף. הסיבוך העיקרי הינו התייבשות ואיבוד נוזלים ומלחים, אולם קיימים סיבוכים נוספים כגון דלקת מוח ופרכוסים. הנגיף מדבק ביותר, עמיד יחסית לחומרי חיטוי ומועבר במגע עם צואה של אדם הנושא את הנגיף דרך מים, מזון, ידיים לא נקיות או חפצים מזוהמים.

סוג החיסון: החיסון נקרא רוטהטק והוא חיסון פעיל, כלומר מכיל נגיפים חיים ומוחלשים שהופקו בתנאי במעבדה. החשיפה לנגיפים מעודדת את מערכת החיסונית לפעול ליצירת נוגדנים כנגד מחלות אלו ולתגובת זיכרון חיסוני.

מתי ניתן החיסון: חיסון הרוטה ניתן בסדרה בת 3 מנות: המנה הראשונה ניתנת 6-14 שבועות. המנות השנייה והשלישית ניתנות במרווח של חודשיים בין מנה למנה, כאשר יש להשלים את הסדרה עד גיל שמונה חודשים בדיוק.

איך ניתן החיסון החיסון נגד רוטה הוא נוזלי וניתן בטיפות דרך הפה.

הוראות: ניתן לתת את החיסון במקביל למתן תרכיבים אחרים, מומתים או חיים-מוחלשים.

משך השפעה: הגוף נשאר מוגן מפני נגיף הרוטה כשנתיים לאחר המנה השלישית.


החיסון המשולש נגד חצבת-חזרת-אדמת MMRהחיסון נגד חצבת-חזרת-אדמת הוא חיסון משולב שניתן בזריקה אחת. כיוון שהחיסון משלב שלושה תרכיבים חיסוניים שונים הוא נקרא גם החיסון המשולש. האפקטיביות של החיסון המשולב אינה פחותה מהאפקטיביות של כל חיסון בנפרד.

חצבת. מחלה מדבקת ביותר שנגרמת על ידי נגיף החצבת. המחלה מועברת בעת שיעול, עיטוש או דיבור של חולה, דרך טיפות שמופרשות ממערכת הנשימה. הנגיף דוגר בגוף במשך 10-12 יום ולאחר מכן מופיעים תסמינים התחלתיים, דוגמת שיעול, חום, נזלת ובחלק מהמקרים דלקת בלחמית העין. מאוחר יותר מופיעה פריחה שמתחילה באזור קו השיער ומתפשטת לשאר הגוף, חוסר תיאבון, שלשולים ובלוטות לימפה מוגדלות. שליש מהחולים סובלים גם מדלקת אוזניים, שילשולים ודלקת ריאות שיכולה לגרום למוות.

חזרת. מחלה זיהומית מדבקת שפוגעת בבלוטות הרוק ובבלוטות מתחת לאוזניים. נגיף החזרת דוגר בגוף במשך 12-24 יום ולאחר מכן מופיעים אצל 60% מהחולים סימנים התחלתיים כמו חום, כאבי שרירים, נפיחות בבלוטות הרוק, ירידה בתאבון וכאבי ראש. כ-40% מהחולים עוברים את המחלה ללא תסמינים כלל. הווירוס תוקף את בלוטות הרוק, ומועבר בעת שיעול, עיטוש או דיבור של חולה, דרך טיפות שמופרשות ממערכת הנשימה. המחלה עלולה לגרום לסיבוכים כמו דלקת האשכים (העלולה לגרום לעקרות), דלקת הלבלב, דלקת השחלות, דלקת קרום המוח וחרשות.

אדמת. מחלה מדבקת שפוגעת ברקמות הלוע ובבלוטות הלימפה האזוריות. נגיף האדמת דוגר בגוף במשך 12-23 יום ומועבר בעת שיעול, עיטוש או דיבור של חולה, דרך טיפות שמופרשות ממערכת הנשימה. כ-50% מהחולים עוברים את המחלה ללא תסמינים כלל. אצל שאר החולים מופיעים תסמינים הכוללים בלוטות נפוחות, חום גבוה, פריחה ורודה בעור המתחילה בפנים ומתפשטת בכל הגוף, התייבשות וקילוף של העור, דלקת עיניים, כאב ונפיחות בקשריות הלימפה שמאחורי האוזן, במפרקים ובאשכים.

אדמת נחשבת למחלה קלה אך בקרב 40% מהנשים שחלו בה במהלך הריון קיים סיכון שהעובר יוולד עם תסמונת אדמת מולדת, שמתבטאת בחרשות, בעיות עיניים שונות, מומי לב, בעיות נוירולוגיות, הפרעות קוגניטיביות, צהבת מולדת, הגדלה של איברי הבטן, סימנים עוריים, שינויים בכמות טסיות הדם, ובעיות בהשקעת סידן בעצמות.

סוג החיסון: החיסון המשולב נגד חצבת-חזרת-אדמת מכיל נגיפים חיים ומוחלשים ומעודד את מערכת החיסונית של הגוף לפעול ליצירת נוגדנים כנגד מחלות אלו, ולתגובת זיכרון חיסוני. החל משנת 2008 החיסון נגד חצבת-חזרת-אדמת ניתן כתרכיב משולב עם החיסון נגד אבעבועות רוח ונקרא MMRV.

מתי ניתן החיסון: החיסון המשולב נגד חצבת-חזרת-אדמת ניתן בשתי מנות, הראשונה בגיל שנה והשנייה כמנת דחף בכיתה א'.

איך ניתן החיסון: החיסון ניתן בזריקה מתחת לעור, בחלק החיצוני העליון בזרוע.

הוראות חיסון MMR יכול להינתן ביחד עם חיסונים אחרים.

משך השפעה: החיסון מגן מפני חצבת, חזרת ואדמת למשך עשר שנים.


חיסון נגד אבעבועות רוח VARהמחלה: מחלה נגיפית מדבקת שנגרמת על ידי נגיף בשם ווריצלה זוסטר. הנגיף דוגר בגוף במשך 10-21 יום, ומועבר בעת שיעול, עיטוש או דיבור של חולה, דרך טיפות שמופרשות ממערכת הנשימה. תסמיני המחלה ההתחלתיים הם חום, הרגשה כללית רעה, עייפות וירידה בתיאבון, ולאחריהם מופיעה פריחה טורדנית בצורת בועות ונגעים על פני העור. המחלה אינה מסוכנת, אולם גירוד הפריחה עלול לגרום לפצעים, לזיהום חיידקי ולצלקות. במקרים נדירים עלולים להגרם סיבוכים כדלקת המוח והעוצבה, דלקת ריאות חריפה וזיהומים במפרקים ובעצמות.

סוג החיסוןהחיסון נגד אבעבועות רוח היא חיסון פעיל. הוא מכיל נגיפים חיים מוחלשים, ומעודד את מערכת החיסון לפעול ליצירת נוגדנים ולתגובת זיכרון חיסוני. משנת 2008 החיסון ניתן כתרכיב משולב יחד עם החיסון המשולש נגד חצבת-חזרת-אדמת.

מתי ניתן החיסוןהחיסון ניתן לתינוקות מגיל שנה ומעלה. מומלצת מנת דחף של חיסון בגיל שש שנים. מי שלא חוסן עד גיל 13 יכול לקבל 2 מנות חיסון בהפרש של 4 עד 8 שבועות בין המנות.

איך ניתן החיסון:בזריקה מתחת לעור.

הוראות: החיסון נגד אבעבועות רוח יכול להינתן ביחד עם חיסונים אחרים.

משך השפעההחיסון מגן מפני אבעבועות רוח למשך 10 שנים לפחות.


החיסון נגד צהבת Aהמחלה: צהבת A, שנקראת גם דלקת כבד נגיפית מסוג A , נגרמת על ידי הנגיף הפטיטיס A שפוגע בכבד. המחלה מתאפיינת בסימפטומים כמו חום, עייפות, איבוד תאבון, בחילות, הקאות, כאבי בטן, שתן כהה, כאבים במפרקים ועור צהוב או עיניים צהובות, כאשר יתכן מצב שלא יופיעו תסמינים כלל. לעיתים רחוקות המחלה עלולה לגרום לקריסת הכבד ולמוות. צהבת A מועברת על ידי זיהום צואתי המגיע לפה, לרוב דרך ידיים לא נקיות שהעבירו נגיפים לאוכל או לשתיה, או מאדם לאדם.

סוג החיסון: החיסון נגד צהבת A הוא חיסון פעיל. כלומר, חושפים את מערכת החיסון באופן מלאכותי לנגיפים מומתים, שעברו פירוק מוחלט ונוטרלו בפורמלין. בעקבות החשיפה הגוף מייצר נוגדנים מבלי לגרום למחלה עצמה. הנוגדנים שמערכת החיסון מייצרת נשארים בגוף לאורך שנים, כך שבמידה והגוף יתקל שוב באותם גורמים מזיקים, הנוגדנים שכבר קיימים בגוף ינטרלו אותם וימנעו את המחלה.

איך ניתן החיסון: החיסון ניתן בסדרה של שתי מנות, בהזרקה לשריר באזור הקדמי צדדי של הירך.

מתי ניתן החיסון: המנה הראשונה ניתנת בגיל 18 חודשים, המנה השנייה ניתנת בגיל 24-30 חודשים.

הוראות: ניתן לתת את החיסון בו בעת עם חיסונים נוספים, אך במזרקים נפרדים וכאשר המרחק בין מיקומי החיסונים הוא 2 ס"מ לפחות.

משך השפעה: במידה וניתנו שתי מנות החיסון במועד הרצוי, החיסון יגן מפני צהבת A במשך 5-10 שנים, ובמקרים מיוחדים גם למשך 20-25 שנים.


חיסונים לתינוקות וילדים - רשימת חיסונים לפי גיללאחר הלידה: חיסון נגד צהבת B (מנה ראשונה)

1 חודש: חיסון נגד צהבת B (מנה שנייה)

2 חודשים: החיסון המחומש (מנה ראשונה), פרבנר (מנה ראשונה), רוטה (מנה ראשונה)

4 חודשים: החיסון המחומש (מנה שנייה), פרבנר (מנה שנייה), רוטה (מנה שנייה)

6 חודשים: חיסון נגד צהבת B (מנה שלישית ואחרונה), החיסון המחומש (מנה שלישית), רוטה (מנה שלישית).

12 חודשים: החיסון המחומש (מנה רביעית), פרבנר (מנה שלישית), החיסון המשולש (מנה ראשונה), אבעבועות רוח (מנה ראשונה)

18 חודשים: חיסון נגד צהבת A (מנה ראשונה)

24-30 חודשים: חיסון נגד צהבת A (מנה שנייה)

כיתה א': החיסון המשולש (מנה שנייה ואחרונה), חיסון נגד אבעבועות רוח (מנה שניה ואחרונה).

כיתה ב': החיסון המחומש (מנת דחף)

כיתה ח': החיסון המחומש (מנת דחף אחרונה).

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

הורים לתינוקות, הורים לפעוטות

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, יעוץ להורים טריים, יעוץ התפתחותי, גמילה ממוצץ, אח חדש, התנהגות פעוטות ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • ילד מסרב לעזוב, את הגן
  נעמי
  25/06/2019

  היי, בני כמעט בן 3,בגן פרטי. בשבוע האחרון חווה פרידות קשות בבוקר, לא רוצה ללכת לגן.נצמד אליי. אך משם שולחים תמונות שהוא שמח ומאושר. וכשאני באה לגן לקחת אותו נצמד לגננת ולא רוצה לבוא איתי. אומר שהוא רוצה להישאר בגן ובוכה. רק אחרי סאגה מאוד ארוכה מצליחה לקחת אותו. מה הסיבות האפשריות להתנהגות הזו לדעתך? ואיך להתמודד עם זה שבוכה כשאני באה לקחת אותו ולא רוצה לבוא אליי(גם עם בעלי ככה)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ילד מסרב לעזוב את הגן

  סימונה פלג
  26/06/2019

  נעמי יקרה בוקר טוב.
  האם בבית ישנם גם אתגרים מצידו ללכת ממקום למקום? (מעברים)
  האם משהו השתנה במסגרת המשפחתית?
  איך בכל זאת הוא משתכנע לבוא איתכם? מה אתם עושים או אומרים לו?
  לגבי הבכי:
  אני מתארת לעצמי שזה קצת מביך שאתם באים לגן והוא לא רוצה לבוא אתכם. קחי נשימה יקרה. לדעתי זה קשור למעברים.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה על התשובה

  נעמי
  26/06/2019

  תודה על תשובתך. בבית אין בעיה ילד חכם. מסבירים לו לפני וגם אם קשה לו משתף פעולה וילד מדהים. אני מגיעה לגן ומחכה לו בערך 20 דקות עד, שנרגע הוא בתוכו ואני בחוץ בחצר הגן. וגם אז ככה ככה. זב פשוט לא תמיד מתאפשר הזמן הזה. אתמול פשוט לקחתי ככה צורח עד עמקי נשמתו. הרגשתי נורא. הוא ילד מאוד נוח וחייכן בדרכ.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך לתשובה

  סימונה פלג
  26/06/2019

  אני מציעה לשוחח עם הילד,
  לשתף אותו מה את מרגישה כשהוא מגלה התנגדות ללכת הביתה. שיתוף ממקום אמפטי , לא ממקום של כעס ועצב וכו...
  דבר נוסף: מה ואיך הוא מציע לעשות כדי שהפרידה תיהיה יותר נעימה לשניכם.
  אשמח להתעדכן.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דיבור בגוף שני ושלישי
  ירדן
  25/06/2019

  הבן שלי בן שלוש וחודש. הוא מדבר במשלב לשוני גבוה ובמשפטים תקינים. הרבה מתפלאים מיכולת הדיבור שלו. מספר סיפורים ארוכים, מתאר לפרטי פרטים אירועים שקרו לו וגם מתאראת רגשותיו, יוצר קשרים חברותיים משמעותיים עם בני גילו. מפגין אהבה. בעל אופי נח ושובב. עם זאת, הוא מדבר על עצמו בגוף שני ושלישי: " אתה עייף... אמא, תביא לך חביתה" " אמא אוהבת את עדי (שמו)".
  מדיי פעם בעלי ואני היינו מתקנים והבן שלי טען שהוא ימשיך להגיד על עצמו אתה ולא אני. בנוסף, כשנכנס לדמות מסויימת, במשחק סוציודרמטי, הוא מדובב בגוף ראשון את הדמות. מה יכולה להיות הסיבה לכך? והאם יש צורך בטיפול?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דיבור בגוף שלישי

  סימונה פלג
  26/06/2019

  ירדן יקרה בוקר טוב.
  דבור בגוף שלישי הוא לא חריג בגיל זה. במיוחד שהוא נכנס למשחק תפקידים או מספר סיפורים.
  אני מציעה לא לתקן אותו הרבה או להעיר לו כי בנך מודע לעניין. כפי שציינת.
  ברור שאתם מדברים איתו בגוף ראשון.
  אינני יודעת אם יש טיפול ספציפי לעניין הזה פרט לכך שהפניה אליו בגוף ראשון מצדכם.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פעוט נמנע מלחלוק מתקן שעשועים
  נורית
  22/06/2019

  היי, בני בן השנתיים ו8 חברותי בדרך כלל. אך כשמגיע לגן שעשועחם נמנע מלעלות על מתקן אם יש, שם ילד אחר. רק כשהילד יורד הוא קופץ בהתלהבות על המתקן. איך אפשר לגשת לזה? חוששת שמתפתח אצלו חוסר ביטחון

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פעוט נמנע מלחלוק מתקן שעשעועים

  סימונה פלג
  22/06/2019

  נורית יקרה ערב טוב
  בטרם אענה כמה שאלות לתשומת ליבך:
  האם בנך חווה דחיפה או התנהגות לא נעימה בגן שעשועים?
  בכל אופן:
  תני לו את הזמן שלו, אל תאיצי בו או תשכנעי אותו לעלות כאשר ילד אחר נמצא על המתקן.
  אני מאמינה שהזמן יעשה את שלו והוא ישתלב.
  בברכת שבוע טוב
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה על תשובתך

  נורית
  23/06/2019

  תודה על התשובה סימונה יקרה. אולי חווה דחיפה בגן שאינני יודעת עליה. במידה וכן?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  סימונה פלג
  23/06/2019

  נורית בוקר טוב
  במידה וכן.
  סבלנות יקרה. לא להאיץ בו או לשכנע או להסביר וכו.
  אני מאמינה לכשיגדל ויהיה יותר בטוח בעצמו. יוכל לעלות עם ילדים אחרים.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הנקה- תחליפי חלב אם
  ריבי
  18/06/2019

  היי סימונה,
  מהם התחליפים הטובים והיעילים ביותר
  לחלב אם בהנקה להתפתחות טובה של הילד?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הנקה - תחליפים

  סימונה פלג
  18/06/2019

  ריבי יקרה צהרים טובים.
  לצערי אין לי מושג על תחליפי חלב לתינוקות.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לירלור שפסק לאחר כחודשיים וחצי.
  ליאורה
  16/06/2019

  תינוק בן 7 חדשים שלירלר בגיל 5 חדשים ומזה חודשיים פסק הלירלור.האם קשור לחסון שקבל או סיבה אחרת?התפתחות פיזית תקינה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לירלור שפסק לאחר כחודשים וחצי

  סימונה פלג
  16/06/2019

  ליאורה יקרה ערב טוב
  אני מציעה להתיעץ עם רופא הילדים.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רוצה לגמול את בתי ממוצץ
  שירה
  05/06/2019

  היי סימונה,
  בתי בת 4 וטרם נגמלה ממוצץ.
  מה הדרך הכי אפקטיבית לגמילה ממוצץ?
  על מה את ממליצה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גמילה ממוצץ

  סימונה פלג
  06/06/2019

  שירה בוקר טוב
  הדרך הנכונה בעיני היא :
  1. להכין את הילד לגמילה. הווה אומר. להחליט ולהראות לו מתי הולכת להיות הגמילה. בלוח שנה למשל.
  2. לתת שתי אפשרויות בחירה, זריקה לפח או לתלות על עץ המוצצים אם יש, או אם יש רעיון אחר...
  3. להבין ולהכין עצמך לקושי של הימים הראשונים בלי המוצץ, כולל ההרדמות בלילה, שיכולה להמשך זמן ממושך יותר.
  4. להיות סבלנית עם הקושי שהילדה עוברת בפרידה מהמוצץ.
  המון בהצלחה,
  אשמח להתעדכן איך הלך.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה לגבי CHILD PROOF
  נירית
  02/06/2019

  היי סימונה,
  בני בן ה- 3 פותח דלתות, מגירות, ארונות וכל מה שהוא יכול.
  אני מפחדת שהוא עוד יכניס משהו לפה בטעות וייחנק לי, חס וחלילה.
  איך אפשר להפוך את החפצים האלו ל- CHILD PROOF?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה לגבי child proof

  סימונה פלג
  02/06/2019

  נירית יקרה ערב טוב.
  ישנם אתרים שנותנים עצות מפורטות לגבי כל חפץ וחפץ בבית כמו אירגון בטרם. בטיחות בבית וכו...
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דרכי טיפול בתינוק עם טמפרמנט
  לינה
  26/05/2019

  היי סימונה,
  אני אמא לתינוק בן 7.5 חודשים.
  הוא מאוד שובב ולעיתים אף עצבני.
  איך ניתן לטפל בתינוק עם טמפרמנט? איך ניתן להרגיע אותו?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דרכי טיפול בתינוק עם טמפרמנט

  סימונה פלג
  27/05/2019

  לינה יקרה בוקר טוב.
  שאלתך מאוד כללית. אך אנסה להאיר בכמה נקודות.
  1. סדר יום. להקפיד על סדר יום קבוע.
  2. לשים מה מרגיע אותו, מה גורם לו להיות שקט ומרוכז.
  3. מה מתסיס אותו ולנסות להמעיט את אותו גורם.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גזירת ציפורניים לבת חודשיים
  טלי
  22/05/2019

  היי סימונה,
  יש לי בת והיא בת חודשיים.
  אני צריכה לגזור לה ציפורניים כי היא התחילה לשרוט את עצמה מבלי לשים לב. אני ממש בחרדה על העניין.
  הידיים שלה כל כך זעירות ואני באמת מפחדת שאפצע אותה, חס וחלילה.
  איך אני עושה את זה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גזירת ציפורניים לבת חודשיים

  סימונה פלג
  22/05/2019

  טלי יקרה שלום.
  אין ספק שהפעם הראשונה הכי מפחידה. אני ממש מבינה אותך.
  תגזרי לה בזמן השינה. היי מרוכזת ותגזרי יקרה.
  בברכה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דרך מומלצת לגמילה מהנקה
  אורטל
  19/05/2019

  היי סימונה,
  מהי הדרך המהירה והטובה ביותר להיגמל מהנקה?
  על מה את הכי ממליצה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דרך מומלצת לגמילה מהנקה

  סימונה פלג
  19/05/2019

  אורטל יקרה שלום.
  לצערי אינני יכולה להמליץ לך על דרך נכונה מהנקה מאחר ואני אישית לא התנסתי בהנקה. ולא למדתי מבחינה מקצועית על כך.
  אני ממליצה לחפש יועצת הנקה, או לשאול בקבוצה הורים על המלצה ליועצת ולהיוועץ איתה.
  המון בהצלחה
  סימונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום