תרומת ביצית

רוצה לדעת על תרומת ביצית? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי תרומת ביצית. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
תרומת ביצית היא הליך המהווה פיתרון לבני זוג החווה בעיות פוריות וקושי בכניסה להריון, במצבים בהם הפריה חוץ גופית אינה אופציה בשבילם, או שאינה מצליחה. פנייה לתרומת ביצית תעשה כאשר לאישה ישנה בעיה עם ייצור ביציות, ביוץ, בעיות בשחלות, סיכוי למחלות גנטיות שיועברו לעובר ועוד. תורמת ביצית, ולעיתים כמה ביציות, יכולה לאפשר במקרה זה הריון ולידה לאישה עקרה. השימוש בתרומת ביצית נעשה נפוץ במיוחד בשנים האחרונות. טכניקת תרומת ביצית היא הפיתרון בעל שיעור ההצלחה הגבוה ביותר בקרב טיפולי פוריות.

מהי תרומת ביצית?


תרומת ביצית היא הליך רפואי בו ביצית או ביציות שמקורן מרחם של תורמת מתנדבת נשאבות החוצה ומושתלות לאחר זיווגן עם תאי זרע בתוך רחמה של הנתרמת. הליך זה הוא הליך עדין הטומן בחובו סוגיות שונות. בישראל הליך זה פחות נפוץ בשל אי-קיומו, עד לאחרונה, של חוק המסדיר את זכויותיהן של התורמות והנתרמות. לכן נשים ישראליות רבות המתקשות להיכנס להריון ולייצר בעצמן ביציות, עוברות הליך זה בחו"ל, במדינות כמו קפריסין, אוקראינה, צ'כיה ומדינות מזרח-אירופיות נוספות.
ההליך הרפואי הכרוך בתרומת ביצית דומה בעיקרו להפריה חוץ גופית ויפורט בהמשך.

הפריה חוץ גופית


הפריה חוץ גופית, הנודעת בשם (IVF - In Vitro Fertilization) היא תהליך של הפריה באופן ידני על ידי שילוב של ביצית וזרע בצלחת מעבדה, שילוב זה נקרא הזרעה מלאכותית. הביצית המופרית, שנהפכה בשלב זה לעובר, מוחדרת לתוך הרחם בהליך הנקרא העברת עוברים, או החזרת עוברים.

בהפריה חוץ גופית והחזרת העוברים לרחם מעורבים חמישה שלבים:
שלב ראשון – זריקות להגברת הפוריות וזירוז הביוץ ניתנות לאישה על מנת לשלוט על זמן הבשלת הביצית ולהגדיל את הסיכוי של איסוף מספר גדול של ביציות בזמן אחד המחזורים של האישה. הסיבה לאיסוף מספר גדול של ביציות נובעת מהסטטיסטיקה שקובעת כי לא כל הביציות יופרו או יתפתחו לאחר החזרתן לרחם. התפתחות הביצית מנוטרת על ידי בדיקות אולטראסאונד, בדיקות שתן ובדיקות דם הבודקות את רמת ההורמונים בגוף. כמובן, שבמקרה של תרומת ביצית שלב זה מבוצע אצל התורמת ולא אצל הנתרמת.

שלב שני – הביציות הבשלות נשאבות מהרחם באמצעות הליך כירורגי קטן בו מוחדרת מחט חלולה אל צוואר הרחם תוך כדי הדמיית אולטראסאונד. ההליך מלווה בהרדמה מקומית וטשטוש על מנת למנוע כל אי נוחות. הביצים יוסרו מהשחלות באמצעות המחט בהליך הנקרא שאיבת זקיקים. יש נשים החוות התכווצויות בשעות שלאחר ההליך, אך הן חולפות למחרת. עם זאת, הרגשת מלאות ולחץ בטני הן תופעות שכיחות בשבועות שלאחר השאיבה.

שלב שלישי – הזרע המתקבל בדרך כלל על ידי שפיכה מוכן לשלב ההזרעה המלאכותית עם הביצית.

שלב רביעי – הזרעה מלאכותית. בהליך זה הזרע והביצית ממוקמים באינקובטורים מחוממים בתוך מעבדה המאפשרת את התנאים להתרחשות ההפריה. במקרים בהם עולה חשד כי סיכוי ההפריה נמוך נעשית הזרקת זרע. בהליך זה, זרע יחיד מוזרק ישירות בניסיון להשיג הפריה לתוך הביצית. הביציות המופרות מנוטרות על מנת לאשר כי אכן התבצעה הפריה ומתחילה חלוקת תאים. ברגע שמתבצעת חלוקת תאים זו, הביציות המופרות מכונות מעתה – עוברים.

שלב חמישי – העוברים מוחזרים לרחם האישה תוך יומיים-שלושה מההפריה. בשלב זה הביצית המופרית התפתחה לעובר בן שניים עד ארבעה תאים. בהליך החזרת העוברים, רופא הנשים משתמש בספקולום (מפשק) המוחדר לנרתיק וחושף את צוואר הרחם. מספר קבוע מראש של עוברים השקועים בתוך נוזל מועברים בעדינות דרך קטטר לרחם. בדרך כלל ההליך נעשה בעזרת הדמית אולטרסאונד. ההליך נחשב להיות חסר כאב, אך ישנם נשים שדיווחו על התכווצות מתונה.

לאחר שלבים אלה, האישה מונחית לנוח וכעת נשאר רק לחכות לסימני הריון מוקדמים. בדיקת דם ובדיקת אולטראסאונד יקבעו האם השתלת העוברים וקליטתם ברחם התרחשה.

הפריה חוץ גופית נעשית גם במקרים של תרומת ביצית, אך השלבים הראשונים בתהליך, טיפול בהורמונים המזרז ביוץ ושאיבת הזקיקים מהשחלות, מבוצעים, כמובן, בגוף התורמת. כאשר השלבים האחרים, החל מההזרעה המלאכותית ועד העברת העוברים, מבוצעים בגוף הנתרמת.

הסיכונים בהפריה חוץ גופית קיימים בכל שלב בתהליך. בשלב של שאיבת הזקיקים מהשחלות ייתכן ויגרם גירוי לשחלות והן עשויות להתנפח ולכאוב. מצב זה הנקרא תסמונת גירוי יתר של השחלות הוא נדיר בדרך כלל וכולל את התסמינים הבאים: בחילות, הקאות, אובדן תיאבון ותחושת נפיחות.

תסמינים חמורים יותר הקורים ב-1% מהמקרים הם:
כאבי בטן קשים
בחילות, הקאות חמורות
ירידה במתן שתן
שתן כהה
קוצר נשימה
עלייה חדה במשקל – עשרה ק"ג תוך שלושה עד חמישה ימים
בנוסף, הליך החזרת הביציות עלול לגרום לסיכוי קטן של דימומים, זיהומים, פגיעה במעיים, בשלפוחית השתן או בכלי הדם.

הסיכוי של הריון מרובה עוברים גדול יותר במקרה של הפריה חוץ גופית וכן גם סיכון גבוה ללידה מוקדמת. בטיפולי פוריות מעורבות לרוב מחויבויות פיזיות, כלכליות וכן גם תהפוכות רגשיות. לחץ נפשי ובעיות רגשיות הן תופעות שכיחות, במיוחד אם ההפריה נכשלת.

חוק תרומת ביציות בישראל


חוק תרומת ביציות אושר בכנסת בשנת 2010 לאחר כעשור של דיונים בהצעת החוק שהערימו קשיים רבים על זוגות הסובלים מבעיות פוריות. החוק מסדיר לראשונה את הליך תרומת הביציות ומעגן את זכויות הנתרמת והתורמת על פי חוק. יוזמי החוק מקווים כי הוא יביא לירידה בפנייה לביצוע הליכי תרומת ביצית במדינות זרות.

החוק מתיר תרומת ביצית לאישה עד גיל 54 הסובלת מבעיות פוריות ואינה מסוגלת להתעבר באופן טבעי. החוק קובע כי תורמות מתנדבות חייבות לקבל אישור מוועדת אישורים המורכבת מרופאים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ונציגי ציבור נוספים. זאת על מנת לאשר כי האישה התורמת נמצאת בדעה צלולה והיא מודעת להשלכות מעשיה. החוק מתיר רק שאיבה אחת של ביציות מהתורמת על מנת לשמור על בריאותה.

במקרים מיוחדים של תרומת ביצית מתורמת נשואה או מתורמת שאינה שייכת לדת התורמת או כאשר הליך ההשתלה ייעשה בחו"ל, תאשר זאת ועדת חריגים. החוק אף שומר על חיסיונה של התורמת מגילוי עתידי של שמה. חוק תרומת ביציות מתיר לתורמת או לנתרמת לחזור בהן מהסכמתן להליך לפני שלב השתלת הביציות ללא נשיאה באחריות אזרחית או פלילית בשל כך.

עם זאת, תרומת ביצית עדיין לא נפוצה בארץ ונשים בישראל ממשיכות לפנות להליכי תרומת ביציות בחו"ל, שכן התקנות לחוק אושרו רק בנובמבר 2011. התקנות לחוק קבעו כי על התורמת לקבל פיצוי מהמדינה על סך של 10,000 ש"ח עבור שאיבת הביציות. במקרה של חזרה מההסכמה על ההליך, יוחזר הפיצוי למדינה. התקנות קובעות גם כי הנתרמת תיאלץ לשלם אגרה בסך 10,000 ש"ח לבית החולים. אך בה בעת, הנתרמת לא תשלם שוב במקרה וההשתלה לא נקלטה ולא התרחשה התעברות.

למי מיועדת תרומת ביצית?


תרומת ביצית מיועדת, כאמור, לנשים שיש להן אחת מבעיות הפוריות הבאות:
כשל שחלתי מוקדם – מצב בו גיל המעבר מתחיל הרבה יותר מוקדם מהרגיל, בדרך כלל לפני גיל ארבעים. כ-8% מאוכלוסיית הנשים סובלות מכשל שחלתי מוקדם ועדיין לא ידועה מהי הסיבה לכך.
רזרבה שחלתית מופחתת – מצב בו איכות הביציות בשחלה יורדת, בעקבות התדרדרות בפוריות אחרי גיל ארבעים.
נשאיות של מחלות גנטיות שונות החוששות ממעבר תורשתי של המחלה לעובריהן.
היסטוריה קודמת של כישלון הפריה חוץ גופית וכאשר חוות הדעת הרפואית סבורה כי איכות הביציות היא הבעיה.
נשים שמפאת גילן נתקלות בבעיות בכניסה להריון, בדרך כלל מגיל 40 ומעלה.

כיצד מתבצעת תרומת ביצית?


הליך תרומת הביצית והשתלתה ברחם הקולט דומים מאוד לטיפולי הפריה חוץ גופית רגילים (IVF). לאחר בדיקות יסודיות, האישה אשר ברחמה תיקלט הביצית תצטרך לעבור קודם לקליטת העוברים טיפולי הורמונים על מנת להכין את הרחם לביצה. במידה ולנתרמת יש עדיין שחלות מתפקדות, היא תצטרך לקבל אסטרוגן ופרוגסטרון על מנת להתאים את זמני המחזור שלה לזמני המחזור של התורמת.

מאידך, התורמת תטופל גם היא בהורמונים המגבירים ביוץ. כאשר התורמת תהיה בשלה, הביצית או הביציות יישאבו ויופרו עם זרע. כעבור כמה ימים, העובר או העוברים יושתלו ברחם של הנתרמת והיא תמשיך ליטול הורמונים למשך עשרה שבועות לאחר ההפריה.

ניתן להקפיא את הביציות שנלקחו מהתורמת, אך הסיכוי להפריה מוצלחת פוחת כאשר נעשה שימוש בביציות מוקפאות.

בחירת תורמת ביצית הוא הליך מורכב בפני עצמו. תרומת ביצית היא לרוב אנונימית, אך ישנם זוגות המעדיפים לדעת מיהי תורמת הביצית שלהם על מנת לנקוט בצעדים משפטיים כמו חתימה על חוזה בינם לבין התורמת המעגן את הזכויות החוקיות של תורמי ביצה ומקבלי ביצה. ישנן הרבה סוגיות משפטיות פוטנציאליות המתעוררות כאשר נעשה שימוש בתרומת ביצית לזוג עם בעיות פוריות.

בעיה יכולה להיווצר במקרה שהתורמת מכירה את הזוג, ותרצה בעתיד לקבל עדכונים על הילד או אפילו לבקש לראותו מדי פעם. החוזה בין התורמת לנתרמת ישים דגש על ביטול זכויותיה של התורמת למערכת יחסים עתידית עם הילד שייוולד. סעיף זה, מדגישים מומחים משפטיים, חשוב גם במקרה של תורמת שהיא קרובת משפחה או חברה קרובה.

מציאת תורם לבד עשויה להיות מהירה יותר מאשר דרך קליניקות עמוסות בפניות אך יש לכך חיסרון בולט. בני הזוג יצטרכו לראיין בעצמם את המועמדות לתרומת ביצית במקום מומחה שיוכל לסנן ולהעריך את המועמדות באופן מקצועי. בדיקת איידס ובדיקה לגילוי מחלות גנטיות הן הכרחיות כחלק מתהליך הסינון של תורמת ביצית.

תוכניות סינון מועמדות לתרומת ביצית שונות זו מזו בקריטריונים אחדים, אך כולן יספקו מידע מפורט על המועמדות באשר להיסטוריה הרפואית, הרקע וההשכלה שלהן. לחלק מתוכניות הסינון יש הגבלות גיל והן לא יקבלו מועמדות מעל אמצע שנות העשרים לחייהן.

זוגות הבוחרים בהליך של תרומת ביצית חייבים לשאת בעצמם בכל העלויות. עם זאת, חשוב לבדוק האם חברת הביטוח יכולה לכסות חלק מההוצאות, ובנוסף לבדוק אלו הטבות מגיעות לבני הזוג על פי חוק. בני הזוג יהיו חייבים לשלם את כלל ההוצאות הרפואיות שלהם ושל תורמת הביצית. וכן, גם במקרה של סיבוכים כמו דימומים, זיהומים, פגיעה בשלפוחית השתן ואיברי הבטן, יהיה עליהם לשלם את ההוצאות הרפואיות של התורמת.

ייתכן וההפריה הראשונה לא תסתיים בהריון, לכן חשוב לשאול מראש את התורמת ואף לעגן זאת בחוזה, אם היא תהיה מוכנה לתרומה נוספת.

כאשר עוברים הליך של תרומת ביצית בפרט וטיפולי פוריות בכלל חשוב לשמור על קשר עם זוגות נוספים העוברים או עברו את אותה החוויה. חברות עם זוגות אחרים תוכל להועיל בייעוץ ומתן כתף תומכת.

תרומת ביצית בחו"ל


כאמור, החוק המעגן את נושא תרומת ביצית בישראל נחקק בשנת 2010 ותקנותיו אושרו רק כשנה לאחר מכן. החוק מאשר תרומת ביצית מתורמת המטופלת גם היא בטיפולי פוריות כמו הפריה חוץ גופית באופן אוטומטי. אך בנוגע לתרומת ביצית מתורמת המתנדבת לכך ושאינה מטופלת בטיפולי פוריות, על התורמת והנתרמת לקבל אישורים על כך מועדת אישורים מיוחדת שתוקם לצורך זה.

הבירוקרטיה, ההתמהמהות הישראלית עם החוק וסיבות נוספות הביאו נשים רבות לפנות למדינות זרות על מנת לקבל תרומת ביצית שתביא להתעברותן המיוחלת. מרכזים רפואיים בישראל נמצאים בקשר עם קליניקות ובתי חולים בחו"ל ורופאים זרים, בשיתוף פעולה עם רופאים ישראלים, מנהלים את תהליך תרומת הביצית מסינון המועמדות וקבלת הביציות ועד העברתן הבטוחה לארץ ולהשתלה אצל האישה המטופלת.

טיפולי תרומת ביצית בחו"ל יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים שכן הם כוללים טיפולי פוריות, טיסות של בני הזוג לחו"ל, תשלום עבור תורמת הביציות ועוד הוצאות רפואיות רבות. המרכזים הרפואיים בישראל מציעים מסלולים שונים של טיסות וטיפולים רפואיים במחירים שונים אך רובם ככולם נעים בין 20,000 ל-40,000 ש"ח, כאשר המחיר לביצית עומד על עד 5,000 אירו.

ביטוח משלים של קופות החולים מציע החזר רפואי של 11,000 שקלים עבור טיפול מסוג זה, ובמקרה של כישלון ניסיון אחד של תרומת ביצית, קופות החולים יחזירו שוב את אותו הסכום למטופלת אם תעבור ניסיון שני.

תרומת ביצית בקייב


כיום, רוב תרומות הביציות לנשים בישראל מגיעות משני מוקדים, קייב, בירת אוקראינה וקפריסין. המרכז הרפואי אסותא נמצא בקשר רציף עם יחידה לפוריות בבית חולים בקייב בכל הקשור לתרומת ביצית. נשים ישראליות נשלחות לטיפולי תרומת ביצית בליווי רופאים מהמרכז בישראל.

תרומת ביצית בקפריסין


המרכז הרפואי לפוריות בישראל מפעיל גם הוא קשרים עם גורמים רפואיים בקפריסין ומלווה נשים ישראליות לטיפולי תרומת ביציות באי לאחר הכנתן במרפאות של המרכז בארץ.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

תרומת ביציות

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הריון, טיפולי פוריות, הפריה חוץ גופית, פריון, שאיבת ביציות, פוריות האישה, מציאת תורמת, סיכויי היקלטות מתרומה, הריון בגיל מאוחר ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • החזרת עובר קפוא - פרוטוקול ללא מחזור?
  רלי
  01/07/2020

  שלום,
  אני ללא מחזורים, בת 46 ואמורה להחזיר עובר קפוא.
  אמרו לי לרכוש אסטרופם ואוטרוגסטן.
  הרופא עדיין לא אמר לי מה הוא מתכנן.

  השאלה שלי
  1- האם בעצם אקח אסטרופם ואקבל מחזור ואח"כ אוטרוגסטן
  או שהרופא מתכנן לבנות לי רירית להחזרה ללא מחזור?

  2.- האם בכל מקרה עדיף לקבל מחזור (ע"י גלולות) כדי לנקות את הרחם ואח"כ לבנות רירית?

  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  החזרת עובר קפוא - פרוטוקול ללא מחזור?

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם כדאי לקבל מחזור ע"י אסטרופם או גלולות יאז

  .
  01/07/2020

  האם כדאי לקבל מחזור ע"י אסטרופם או גלולות יאז?
  במה זה תלוי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  01/07/2020

  שלום רלי,

  בעזרת אסטרופם ואחר כך בשילובו עם אוטרוגסטאן הרופא המטפל יבנה לך רירית עבור קליטת העובר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תרומת ביצית והצלחתה בפעם השלישית
  עדי
  18/06/2020

  היי, אני בת 42 עברתי החזרת עובר מתרומת ביצית (7 בלסטו) בפעם הראשונה נקלט ונפל שבוע 5 לאחר ניסיתי שוב ולא נקלט.
  לפני חודשיים התגלה לי פוליפ בפתח הרחם הסירו לי אותו. כעת אני לפני הניסיון השלישי וממש פוחדת שזה לא יצליח. בעלי אמר אולי העוברים לא תקינים. ה-bmi שלי קצת יותר מ 35 האם זה ממש מפריע?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  תרומת ביצית והצלחתה בפעם השלישית

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  18/06/2020

  שלום עדי,
  הורדת עודף משקל זה תמיד טוב למטופלות הפוריות עם משקל גבוה. לגבי העוברים: כן, לא כל העוברים תקינים גנטית, גם אם הם נראים מצויין תחת בדיקה מיקרוסקופית. זה הטבע. ברור שמאותה קבוצה של ביציות מאותה תורמת, רק חלק מעוברים יתפתחו לעוברים תקינים. אבל גם זה לא סוף הסיפור. להריון צריך גם עובר תקין וגם רירית הרחם תקינה היודעת לפתוח "חלון השרשה" בזמן הנכון. אם עובר תקין מגיע לרירית הרחם וחסר סנכרון (לכול אישה הוא קצת שונה) ביניהם, אז לא יווצר הריון. בכל התהליכים הקשורים להריון קיימים גורמים שונים המשפיעים על הצלחתו.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלת המשך

  עדי
  19/06/2020

  אם כך, באם רירית הרחם שלי תמיד כביכול עבה ותקינה אך עדיין יש סיהוי שמשהו בחישוב חלון ההזדמנויות שם יפוספס?? איך אפשר יותר לדייק? אני מקבלת אסטרופם מהיום השני למחזור.העניין שמחזור היום הראשון מבחינתי זה לא הזרם דם ממש אלא דימום קל בניגוב)סליחה על התיאור יום לפניי? האם אני טועה??אני פוחדת שאם אמי טועה משהו יכול פה להתפספס..

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  19/06/2020

  כן, גם אם רירית נמצאת בעובי המתאים, זה לא אומר שקיים סנכרון בין חלון ההשרשה ונוכחות עובר ברחם.
  ממליץ להתיעץ לגבי הסנכרון (רירית-עובר) עם רופא המטפל, למראת שהיום עדיין אין בידנו כלים טובים לטפל בבעית הסנכרון.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מה הסיכוי להיריון בהחזרה נוספת - תרומת ביצית
  בת
  11/05/2020

  שלום,
  בעברי מספר ניסיונות בתרומת ביצית
  שתי החזרות ראשונות לא צלחו.
  החזרה שלישית הריון לא התפתח.
  החזרה רביעית לא צלחה.
  אז החלפתי תורמת.
  שתי החזרות ראשונות לא צלחו.
  ואז עברתי ניתוח כריתת שרירן בהמלצת רופאים.
  החזרה ראשונה לאחר כריתת השרירן עובר טרי אחד לא הצליחה.
  החזרה שניה - שני עוברים מוקפאים הוחזרו. השתרש עובר אחד.
  לידה שקטה בשבוע 22 ככל הנראה עקב אי ספיקת צוואר.
  מה הסיכוי להריון בהחזרה נוספת?
  יש לי שני עוברים מוקפאים בקשית אחת ואני מבקשת לדעת מה הסיכוי שבהחזרה אחת ויחידה יהיה הריון.
  אני בת 48.
  האם יש דרך למקסם את הסיכוי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  11/05/2020

  שלום בת,

  קיימים מספר גורמים לאי-הצלחה של הריון. בשלב התחלתי זה איכות של ביצית (גם אם היא מהתורמת) ואיכות זרע. בשלב הבא זה איכות העובר הנוצר ואיכות רירית הרחם. לא כל העוברים הנוצרים יכולים להשתרש ולא כל רירית הרחם יכולה לאפשר השרשה. גם אם נוצרה השרשה, אז להריון תקין נחוץ עובר תקין (רוב העוברים אינם תקינים גנטית ולכן נותים להפלה בשלבים המוקדמים). גם יצירת השיליה היא מנגנון לא פשוט. בנוסף, יתכן וקיימות אוכלוסיות של חיידקים בחלל הרחם שאינם מאפשרים בהשרשה והריון. קיימות סיבות נוספות לחוסר הצלחה.
  מסמח דבר שנקלטת להריון ולכן זה מאודד ומראה שקיים סיכוי להריון.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מידע שניתן בתרומת ביצית וזרע
  אור
  05/05/2020

  שלום ד"ר,
  אני מעוניינת בתרומת ביצית וזרע.
  פרט לקטגוריות החשובות, בארץ יש אופציה לראות את התורמים ע"פ תמונות התורמים?
  (תמונות מבגרותם משנות ה-20 או 30)
  ואם כן איפה ובכמה בערך זה מעלה את העלות
  תודה רבה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  06/05/2020

  שלום אור,
  לא מקובל להראות תמונות של תורמים או תורמות וכל מרכז רציני העוסק בתחום זה לא יספק שום תמונה. האמת, תמונה אינה רלבנטית בכלל כי אפשר לצלם כל אדם בצורה שונה ולהציג תמונה שאינה משקפת את המציות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תורמת ביצית יהודיה
  יעל
  20/04/2020

  במידה ואנחנו מעוניינים בתורמת ביצית יהודיה - לאן פונים?
  האם מדובר בפרוצדורה ארוכה?
  מדובר בנשים ישראליות בלבד?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  תורמת ביצית יהודיה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  22/04/2020

  שלום יעל,
  אם אתם עושים תוכנית תרומת הביציות בארץ , אז כל מרכז רפואי בו יש IVF יכול למצוא תורמת יהודיה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מטען גנטי של הנתרמת בתרומת ביצית וזרע מיהודיים
  ורד
  28/02/2020

  בנוגע לתרומת ביצית - 1. האם יש דרך לשלב גנטיקה של הנתרמת, זו המקבלת את תרומת הביצית באמצעות הנדסה גנטית? קראתי על הבאת ילד בחו"ל באמצעות שילוב גנטי של 3 אנשים בהפרייה. אני רוצה שיהיה ביני לוולד קשר גנטי. 2. האם יש דרך להקפיא ביציות שלי בגיל 45 בבית חולים פרטי או שחוק הקפאת ביציות עד גיל 41 נכון לכל המרכזים הרפואיים בארץ? 3. האם יש אפשרות בארץ לקבל תרומת ביצית מאשה יהודיה? והאם נכון הדבר שחל איסור למי שמקבלת תרומת ביצית, לקבל תרומת זרע (אנונימית) מגבר ישראלי או תרומה מחו"ל מגבר יהודי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  29/02/2020

  שלום ורד,

  עובר הנוצר מ-3 הורים (חומר גנטי מתורמת הביציות+חומר גנטי מנתרמת+חומר גנטי מזרע) אינו מותר ברוב מדינות העולם (גם בישראל אין אישור לזה וגם אין מי שיודע לעשות את הטכניקה הזו).
  אפשר להקפיא ביציות, אך האיכות שלהן בגיל 45 היא איכות ירודה וסיכוי להריון מביציות הללו הוא נמוך ביותר.
  קיימת אפשרות בארץ לקבל תרומת ביציות מתורמת יהודיה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תרומת זרע יהודית במקרה של תרומת ביצית

  ורד
  01/03/2020

  האם במקרה של קבלת תרומת ביצית, מדינת ישראל מאפשרת תרומת זרע אנונימית מגבר ישראלי ויהודי או תרומת זרע אנונימית או לא אנונימית מבנקי זרע בחו'ל מגבר יהודי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תוצאות ייעוץ גנטי לאחר הריונות ללא הצלחה
  פריאל
  21/02/2020

  אני ובעלי מנסים מעל שנה להרות ללא הצלחה,
  הופנינו לייעוץ גנטי.
  אשמח לדעת האם יש דרך להיקלט? ממש בלחץ, תודה.
  מצרפת אולטרסאונד


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  24/02/2020

  שלום פריאל,
  עניתי לך בפורום של הפריה חוץ גופית. יעוץ גנטי בהחלט במקום, חשוב לבצע פרופיל הורמונלי. האפשרות הקיימת היא חיפוש תאי הזרע מביופסיה של אשכים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם יש טעם לבצע בדיקת NIPT
  מיכל
  05/02/2020

  כשמדובר בתרומת ביצית או כשמדובר בתרומה כפולה (ביצית+זרע) ?

  איזה בדיקות במהלך ההריון מומלץ לבצע בתרומת ביצית כאשר אין מידע לגבי התורמת?

  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  האם יש טעם לבצע בדיקת NIPT

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  05/02/2020

  שלום מיכל.
  קודם כל יש להתיעץ עם גנטיקאי בנושא זה (יעוץ גנטי חשוב ביותר). דבר נוסף, לא יתכן מצב שאין מידע לגבי תורמת הביציות!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • סוג דם לתרומת בתרומה כפולה
  מיכאלה
  14/12/2019

  שלום ד"ר,
  אתה מציין רבות שסוג הדם של התורמת צריך להיות זהה או לאם או לאב.
  מה קורה במצב של תרומה כפולה? ביצית וזרע? האם זה משנה מה יהיה סוג הדם של התורמת? ואם כן, בבקשה הסבר מדוע זה חשוב?
  תודה רבה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  14/12/2019

  שלום מיכאלה,
  שאלתך חשובה מאוד לרבים, לא לכולם. בדיוק כמו שזוג מטופלים מבקש תורם זרע או תורמת ביציות אשר חיצונית יהיה דומה לזוג, כך גם סוג דם: קיימת חשיבות שסוג דם יהיה זהה לאחד ההורים. למה? כי במידה וסוג דם יהיה שונה מאחד ההורים, יכולה להתעורר שאלה לגבי מי ההורה האמיתי ... סוג דם זה סמן הביולוגי ובמידה והוא יהיה שונה מסוג דם של ההורים, ילד בעל סוג דם השונה יתחיל לשאול שאלות ולהתחיל לחפש את ההורה האמיתי שלו. ברוב המשפחות מסתירים את המידע מילד שהוא נולד מתרומת ביצית או תרומת זרע. במשפחות בהן העיניין הזה פחות חשוב, אין בעיה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תרומת ביצית בגיל 44
  אביב
  11/10/2019

  מועדים לשמחה.
  בת 44 רוצה לדעת האם עדיין יכולה לעבור תרומת ביצית, המחזור החודשי שלי די קבוע. תודה רבה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  תרומת ביצית בגיל 44

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  14/10/2019

  שלום אביב,

  בהחלט את יכולה לעבור תרומת ביצית.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום