תרומת ביצית

רוצה לדעת על תרומת ביצית? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי תרומת ביצית. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
תרומת ביצית היא הליך המהווה פיתרון לבני זוג החווה בעיות פוריות וקושי בכניסה להריון, במצבים בהם הפריה חוץ גופית אינה אופציה בשבילם, או שאינה מצליחה. פנייה לתרומת ביצית תעשה כאשר לאישה ישנה בעיה עם ייצור ביציות, ביוץ, בעיות בשחלות, סיכוי למחלות גנטיות שיועברו לעובר ועוד. תורמת ביצית, ולעיתים כמה ביציות, יכולה לאפשר במקרה זה הריון ולידה לאישה עקרה. השימוש בתרומת ביצית נעשה נפוץ במיוחד בשנים האחרונות. טכניקת תרומת ביצית היא הפיתרון בעל שיעור ההצלחה הגבוה ביותר בקרב טיפולי פוריות.

מהי תרומת ביצית?


תרומת ביצית היא הליך רפואי בו ביצית או ביציות שמקורן מרחם של תורמת מתנדבת נשאבות החוצה ומושתלות לאחר זיווגן עם תאי זרע בתוך רחמה של הנתרמת. הליך זה הוא הליך עדין הטומן בחובו סוגיות שונות. בישראל הליך זה פחות נפוץ בשל אי-קיומו, עד לאחרונה, של חוק המסדיר את זכויותיהן של התורמות והנתרמות. לכן נשים ישראליות רבות המתקשות להיכנס להריון ולייצר בעצמן ביציות, עוברות הליך זה בחו"ל, במדינות כמו קפריסין, אוקראינה, צ'כיה ומדינות מזרח-אירופיות נוספות.
ההליך הרפואי הכרוך בתרומת ביצית דומה בעיקרו להפריה חוץ גופית ויפורט בהמשך.

לקבלת פרטים אודות העלות והאפשרות לתרומת ביצית בארץ - לחצו כאן

הפריה חוץ גופית


הפריה חוץ גופית, הנודעת בשם (IVF - In Vitro Fertilization) היא תהליך של הפריה באופן ידני על ידי שילוב של ביצית וזרע בצלחת מעבדה, שילוב זה נקרא הזרעה מלאכותית. הביצית המופרית, שנהפכה בשלב זה לעובר, מוחדרת לתוך הרחם בהליך הנקרא העברת עוברים, או החזרת עוברים.

בהפריה חוץ גופית והחזרת העוברים לרחם מעורבים חמישה שלבים:
שלב ראשון – זריקות להגברת הפוריות וזירוז הביוץ ניתנות לאישה על מנת לשלוט על זמן הבשלת הביצית ולהגדיל את הסיכוי של איסוף מספר גדול של ביציות בזמן אחד המחזורים של האישה. הסיבה לאיסוף מספר גדול של ביציות נובעת מהסטטיסטיקה שקובעת כי לא כל הביציות יופרו או יתפתחו לאחר החזרתן לרחם. התפתחות הביצית מנוטרת על ידי בדיקות אולטראסאונד, בדיקות שתן ובדיקות דם הבודקות את רמת ההורמונים בגוף. כמובן, שבמקרה של תרומת ביצית שלב זה מבוצע אצל התורמת ולא אצל הנתרמת.

שלב שני – הביציות הבשלות נשאבות מהרחם באמצעות הליך כירורגי קטן בו מוחדרת מחט חלולה אל צוואר הרחם תוך כדי הדמיית אולטראסאונד. ההליך מלווה בהרדמה מקומית וטשטוש על מנת למנוע כל אי נוחות. הביצים יוסרו מהשחלות באמצעות המחט בהליך הנקרא שאיבת זקיקים. יש נשים החוות התכווצויות בשעות שלאחר ההליך, אך הן חולפות למחרת. עם זאת, הרגשת מלאות ולחץ בטני הן תופעות שכיחות בשבועות שלאחר השאיבה.

שלב שלישי – הזרע המתקבל בדרך כלל על ידי שפיכה מוכן לשלב ההזרעה המלאכותית עם הביצית.

שלב רביעי – הזרעה מלאכותית. בהליך זה הזרע והביצית ממוקמים באינקובטורים מחוממים בתוך מעבדה המאפשרת את התנאים להתרחשות ההפריה. במקרים בהם עולה חשד כי סיכוי ההפריה נמוך נעשית הזרקת זרע. בהליך זה, זרע יחיד מוזרק ישירות בניסיון להשיג הפריה לתוך הביצית. הביציות המופרות מנוטרות על מנת לאשר כי אכן התבצעה הפריה ומתחילה חלוקת תאים. ברגע שמתבצעת חלוקת תאים זו, הביציות המופרות מכונות מעתה – עוברים.

שלב חמישי – העוברים מוחזרים לרחם האישה תוך יומיים-שלושה מההפריה. בשלב זה הביצית המופרית התפתחה לעובר בן שניים עד ארבעה תאים. בהליך החזרת העוברים, רופא הנשים משתמש בספקולום (מפשק) המוחדר לנרתיק וחושף את צוואר הרחם. מספר קבוע מראש של עוברים השקועים בתוך נוזל מועברים בעדינות דרך קטטר לרחם. בדרך כלל ההליך נעשה בעזרת הדמית אולטרסאונד. ההליך נחשב להיות חסר כאב, אך ישנם נשים שדיווחו על התכווצות מתונה.

לאחר שלבים אלה, האישה מונחית לנוח וכעת נשאר רק לחכות לסימני הריון מוקדמים. בדיקת דם ובדיקת אולטראסאונד יקבעו האם השתלת העוברים וקליטתם ברחם התרחשה.

הפריה חוץ גופית נעשית גם במקרים של תרומת ביצית, אך השלבים הראשונים בתהליך, טיפול בהורמונים המזרז ביוץ ושאיבת הזקיקים מהשחלות, מבוצעים, כמובן, בגוף התורמת. כאשר השלבים האחרים, החל מההזרעה המלאכותית ועד העברת העוברים, מבוצעים בגוף הנתרמת.

הסיכונים בהפריה חוץ גופית קיימים בכל שלב בתהליך. בשלב של שאיבת הזקיקים מהשחלות ייתכן ויגרם גירוי לשחלות והן עשויות להתנפח ולכאוב. מצב זה הנקרא תסמונת גירוי יתר של השחלות הוא נדיר בדרך כלל וכולל את התסמינים הבאים: בחילות, הקאות, אובדן תיאבון ותחושת נפיחות.

תסמינים חמורים יותר הקורים ב-1% מהמקרים הם:
כאבי בטן קשים
בחילות, הקאות חמורות
ירידה במתן שתן
שתן כהה
קוצר נשימה
עלייה חדה במשקל – עשרה ק"ג תוך שלושה עד חמישה ימים
בנוסף, הליך החזרת הביציות עלול לגרום לסיכוי קטן של דימומים, זיהומים, פגיעה במעיים, בשלפוחית השתן או בכלי הדם.

הסיכוי של הריון מרובה עוברים גדול יותר במקרה של הפריה חוץ גופית וכן גם סיכון גבוה ללידה מוקדמת. בטיפולי פוריות מעורבות לרוב מחויבויות פיזיות, כלכליות וכן גם תהפוכות רגשיות. לחץ נפשי ובעיות רגשיות הן תופעות שכיחות, במיוחד אם ההפריה נכשלת.

חוק תרומת ביציות בישראל


חוק תרומת ביציות אושר בכנסת בשנת 2010 לאחר כעשור של דיונים בהצעת החוק שהערימו קשיים רבים על זוגות הסובלים מבעיות פוריות. החוק מסדיר לראשונה את הליך תרומת הביציות ומעגן את זכויות הנתרמת והתורמת על פי חוק. יוזמי החוק מקווים כי הוא יביא לירידה בפנייה לביצוע הליכי תרומת ביצית במדינות זרות.

החוק מתיר תרומת ביצית לאישה עד גיל 54 הסובלת מבעיות פוריות ואינה מסוגלת להתעבר באופן טבעי. החוק קובע כי תורמות מתנדבות חייבות לקבל אישור מוועדת אישורים המורכבת מרופאים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ונציגי ציבור נוספים. זאת על מנת לאשר כי האישה התורמת נמצאת בדעה צלולה והיא מודעת להשלכות מעשיה. החוק מתיר רק שאיבה אחת של ביציות מהתורמת על מנת לשמור על בריאותה.

במקרים מיוחדים של תרומת ביצית מתורמת נשואה או מתורמת שאינה שייכת לדת התורמת או כאשר הליך ההשתלה ייעשה בחו"ל, תאשר זאת ועדת חריגים. החוק אף שומר על חיסיונה של התורמת מגילוי עתידי של שמה. חוק תרומת ביציות מתיר לתורמת או לנתרמת לחזור בהן מהסכמתן להליך לפני שלב השתלת הביציות ללא נשיאה באחריות אזרחית או פלילית בשל כך.

עם זאת, תרומת ביצית עדיין לא נפוצה בארץ ונשים בישראל ממשיכות לפנות להליכי תרומת ביציות בחו"ל, שכן התקנות לחוק אושרו רק בנובמבר 2011. התקנות לחוק קבעו כי על התורמת לקבל פיצוי מהמדינה על סך של 10,000 ש"ח עבור שאיבת הביציות. במקרה של חזרה מההסכמה על ההליך, יוחזר הפיצוי למדינה. התקנות קובעות גם כי הנתרמת תיאלץ לשלם אגרה בסך 10,000 ש"ח לבית החולים. אך בה בעת, הנתרמת לא תשלם שוב במקרה וההשתלה לא נקלטה ולא התרחשה התעברות.

למי מיועדת תרומת ביצית?


תרומת ביצית מיועדת, כאמור, לנשים שיש להן אחת מבעיות הפוריות הבאות:
כשל שחלתי מוקדם – מצב בו גיל המעבר מתחיל הרבה יותר מוקדם מהרגיל, בדרך כלל לפני גיל ארבעים. כ-8% מאוכלוסיית הנשים סובלות מכשל שחלתי מוקדם ועדיין לא ידועה מהי הסיבה לכך.
רזרבה שחלתית מופחתת – מצב בו איכות הביציות בשחלה יורדת, בעקבות התדרדרות בפוריות אחרי גיל ארבעים.
נשאיות של מחלות גנטיות שונות החוששות ממעבר תורשתי של המחלה לעובריהן.
היסטוריה קודמת של כישלון הפריה חוץ גופית וכאשר חוות הדעת הרפואית סבורה כי איכות הביציות היא הבעיה.
נשים שמפאת גילן נתקלות בבעיות בכניסה להריון, בדרך כלל מגיל 40 ומעלה.

כיצד מתבצעת תרומת ביצית?


הליך תרומת הביצית והשתלתה ברחם הקולט דומים מאוד לטיפולי הפריה חוץ גופית רגילים (IVF). לאחר בדיקות יסודיות, האישה אשר ברחמה תיקלט הביצית תצטרך לעבור קודם לקליטת העוברים טיפולי הורמונים על מנת להכין את הרחם לביצה. במידה ולנתרמת יש עדיין שחלות מתפקדות, היא תצטרך לקבל אסטרוגן ופרוגסטרון על מנת להתאים את זמני המחזור שלה לזמני המחזור של התורמת.

מאידך, התורמת תטופל גם היא בהורמונים המגבירים ביוץ. כאשר התורמת תהיה בשלה, הביצית או הביציות יישאבו ויופרו עם זרע. כעבור כמה ימים, העובר או העוברים יושתלו ברחם של הנתרמת והיא תמשיך ליטול הורמונים למשך עשרה שבועות לאחר ההפריה.

ניתן להקפיא את הביציות שנלקחו מהתורמת, אך הסיכוי להפריה מוצלחת פוחת כאשר נעשה שימוש בביציות מוקפאות.

בחירת תורמת ביצית הוא הליך מורכב בפני עצמו. תרומת ביצית היא לרוב אנונימית, אך ישנם זוגות המעדיפים לדעת מיהי תורמת הביצית שלהם על מנת לנקוט בצעדים משפטיים כמו חתימה על חוזה בינם לבין התורמת המעגן את הזכויות החוקיות של תורמי ביצה ומקבלי ביצה. ישנן הרבה סוגיות משפטיות פוטנציאליות המתעוררות כאשר נעשה שימוש בתרומת ביצית לזוג עם בעיות פוריות.

בעיה יכולה להיווצר במקרה שהתורמת מכירה את הזוג, ותרצה בעתיד לקבל עדכונים על הילד או אפילו לבקש לראותו מדי פעם. החוזה בין התורמת לנתרמת ישים דגש על ביטול זכויותיה של התורמת למערכת יחסים עתידית עם הילד שייוולד. סעיף זה, מדגישים מומחים משפטיים, חשוב גם במקרה של תורמת שהיא קרובת משפחה או חברה קרובה.

מציאת תורם לבד עשויה להיות מהירה יותר מאשר דרך קליניקות עמוסות בפניות אך יש לכך חיסרון בולט. בני הזוג יצטרכו לראיין בעצמם את המועמדות לתרומת ביצית במקום מומחה שיוכל לסנן ולהעריך את המועמדות באופן מקצועי. בדיקת איידס ובדיקה לגילוי מחלות גנטיות הן הכרחיות כחלק מתהליך הסינון של תורמת ביצית.

תוכניות סינון מועמדות לתרומת ביצית שונות זו מזו בקריטריונים אחדים, אך כולן יספקו מידע מפורט על המועמדות באשר להיסטוריה הרפואית, הרקע וההשכלה שלהן. לחלק מתוכניות הסינון יש הגבלות גיל והן לא יקבלו מועמדות מעל אמצע שנות העשרים לחייהן.

זוגות הבוחרים בהליך של תרומת ביצית חייבים לשאת בעצמם בכל העלויות. עם זאת, חשוב לבדוק האם חברת הביטוח יכולה לכסות חלק מההוצאות, ובנוסף לבדוק אלו הטבות מגיעות לבני הזוג על פי חוק. בני הזוג יהיו חייבים לשלם את כלל ההוצאות הרפואיות שלהם ושל תורמת הביצית. וכן, גם במקרה של סיבוכים כמו דימומים, זיהומים, פגיעה בשלפוחית השתן ואיברי הבטן, יהיה עליהם לשלם את ההוצאות הרפואיות של התורמת.

ייתכן וההפריה הראשונה לא תסתיים בהריון, לכן חשוב לשאול מראש את התורמת ואף לעגן זאת בחוזה, אם היא תהיה מוכנה לתרומה נוספת.

כאשר עוברים הליך של תרומת ביצית בפרט וטיפולי פוריות בכלל חשוב לשמור על קשר עם זוגות נוספים העוברים או עברו את אותה החוויה. חברות עם זוגות אחרים תוכל להועיל בייעוץ ומתן כתף תומכת.

תרומת ביצית בחו"ל


כאמור, החוק המעגן את נושא תרומת ביצית בישראל נחקק בשנת 2010 ותקנותיו אושרו רק כשנה לאחר מכן. החוק מאשר תרומת ביצית מתורמת המטופלת גם היא בטיפולי פוריות כמו הפריה חוץ גופית באופן אוטומטי. אך בנוגע לתרומת ביצית מתורמת המתנדבת לכך ושאינה מטופלת בטיפולי פוריות, על התורמת והנתרמת לקבל אישורים על כך מועדת אישורים מיוחדת שתוקם לצורך זה.

הבירוקרטיה, ההתמהמהות הישראלית עם החוק וסיבות נוספות הביאו נשים רבות לפנות למדינות זרות על מנת לקבל תרומת ביצית שתביא להתעברותן המיוחלת. מרכזים רפואיים בישראל נמצאים בקשר עם קליניקות ובתי חולים בחו"ל ורופאים זרים, בשיתוף פעולה עם רופאים ישראלים, מנהלים את תהליך תרומת הביצית מסינון המועמדות וקבלת הביציות ועד העברתן הבטוחה לארץ ולהשתלה אצל האישה המטופלת.

טיפולי תרומת ביצית בחו"ל יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים שכן הם כוללים טיפולי פוריות, טיסות של בני הזוג לחו"ל, תשלום עבור תורמת הביציות ועוד הוצאות רפואיות רבות. המרכזים הרפואיים בישראל מציעים מסלולים שונים של טיסות וטיפולים רפואיים במחירים שונים אך רובם ככולם נעים בין 20,000 ל-40,000 ש"ח, כאשר המחיר לביצית עומד על עד 5,000 אירו.

ביטוח משלים של קופות החולים מציע החזר רפואי של 11,000 שקלים עבור טיפול מסוג זה, ובמקרה של כישלון ניסיון אחד של תרומת ביצית, קופות החולים יחזירו שוב את אותו הסכום למטופלת אם תעבור ניסיון שני.

תרומת ביצית בקייב


כיום, רוב תרומות הביציות לנשים בישראל מגיעות משני מוקדים, קייב, בירת אוקראינה וקפריסין. המרכז הרפואי אסותא נמצא בקשר רציף עם יחידה לפוריות בבית חולים בקייב בכל הקשור לתרומת ביצית. נשים ישראליות נשלחות לטיפולי תרומת ביצית בליווי רופאים מהמרכז בישראל.

תרומת ביצית בקפריסין


המרכז הרפואי לפוריות בישראל מפעיל גם הוא קשרים עם גורמים רפואיים בקפריסין ומלווה נשים ישראליות לטיפולי תרומת ביציות באי לאחר הכנתן במרפאות של המרכז בארץ.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

תרומת ביציות

פורום תרומת ביציות עוסק בנושאים: הריון, פוריות, תרומת ביצית, טיפולי פוריות, הפריה חוץ גופית, פריון, תרומת ביציות, ביצית, פוריות האישה. הנכם מוזמנים להתייעץ עם מומחי פורום תרומת ביציות בתחומים אלו.
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
 
 • מעוניינים בתרומה כמה שאלות לפני
  מיה
  09/09/2017

  1. יש לנו ילד מהפריה כולל מיון זרע מכיון שלבעלי יש בעיית זרע בכל הפרמטרים OTA . במידה ומעוניינים בתרומת ביצית אבל את ההחזרה לבצע בארץ, איך יתבצע תהליך לקיחת הזרע של בעלי והאם יבצעו לו מיון? במידה ולא- מה הסיכויים לעובר? בעברנו בקושי היו עוברים עם הזרע.
  2. ההריון שלי היה עם שרירן 4 סמ בתחתית הרחם והכל היה בסדר. היום השרירן בגודל 6 סמ- האם יש הריונות תקינים עם שרירנים בתחתית הרחם?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר יואל שופרו
  09/09/2017

  שלום רב,
  זה קצת מורכב לוגיסטית לשלב IMSI בחירת זרע בהגדלה גדולה עם תרומת ביציות, אבל זה אפשרי בחלק מהתוכניות.
  לגבי הרחם צריך לראות מיקום מדויק והיסטרוסקופיה. נכון שברוב המקרים לא אמורה להיות ה פרעה.
  בהצלחה לכם,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה.....

  מיה
  09/09/2017

  זה אפשרי אבל יהיה כרוך בעלות כספית נוספת? האם היו לכם מקרים בהם הזרע של הבעל לא היה תקין ובכל זאת היה הריון או הפריות תקינות? אני פשוט חוששת שבמידה ולא נעשה מיון לזרע לא יהיו לנו הפריות. מצטערת על כל השאלות אנחנו ממש לפני פגישת ייעוץ

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • חיפוש תורמת ביצית לביצוע בבית החולים בארץ
  יוגב
  09/05/2017

  אנו זוג שמחפשים תורמת ביצית ישראלית לביצוע הפריה באחד מבתי החולים בארץ המורשים לכך על פי החוק.
  כל ההליך מתבצע בבית החולים הלל יפה ובפיקוח

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר יואל שופרו
  13/05/2017

  האם ידוע לך שתרומת ביציות בארץ אפשרית ע״פ החוק רק כתרומה אנונימית?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  יוגב
  16/05/2017

  שלום ד"ר יואל לא ידוע לי . נאמר לי בבית חולים הלל יפה כי ניתן גם לחפש תורמת באופן עצמאי ולהגיע לבית החולים כך יקצר את הליך ההמתנה . האם הטעו אותי ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תרומת ביצית ובדיקת מי שפיר
  תמי
  12/03/2017

  האם תרומת ביצית מבחורה בריאה וצעירה (שנות ה-20 המוקדמות) מייתרת את הצורך בבדיקות דיקור מי שפיר וצ'יפ גנטי? בהנחה שהחלבון העוברי יוצא תקין כמו גם יתר בדיקות ההריון?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מי שפיר

  ד''ר יובל בדולח
  01/04/2017

  אמנם הסיכון בהפרעה במבנה הכרומוזומים של תורמת צעירה ובריאה קטן ביותר.

  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תרומת ביצית- כמה שאלות של מתחילה
  תמי
  20/03/2017

  שלום,
  אני עומדת לבפני בחירת תורמת, ויש לי כמה שאלות-
  מה חשוב לבדוק בתורמת?
  ההאם העובדה שעברה הפסקות הריון יזומות היא חסרון? הסיבה שנאמרה לי היא שהתורמת לא רצתה עוד ילדים (יש לה ילדים בריאים, כך נאמר לי)
  ההפרייה תתבצע בחו"ל מתרומת ביצית. האם עדיף שבעלי יטוס לשם לתת זרע טרי או שאין חשיבות אם יתן פה זרע ויישלח זרע קפוא לחו"ל?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מה חשוב בתורמת

  ד''ר יובל בדולח
  01/04/2017

  שלום רב,
  אין חשיבות להפלות של התורמת.
  חשוב לדעת שהתורמת נבדקה גנטית ובריאותית ולא נמצא דבר משמעותי.
  אם הזרע של בעלך תקין - אין צורך לתת זרע טרי.

  בהצלחה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מעבר של DNA מנושאת ההריון
  גאיה
  01/04/2017

  האם ייתכן מעבר מסוים אפילו מזערי של די אן איי מהאם נושאת ההריון (לא תורמת הביצית) לעובר במהלך 9 חודשי ההריון?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • השפעת ההריון על הילד, שלא דרך הרכב ה- DNA

  ד''ר יובל בדולח
  01/04/2017

  התשובה היא לא. אך, אנו יודעים בודאות שחלים שינויים המכונים "אפיגנטיים" - כלומר הDNA עובר שינויים בהשפעת תנאיי ההריון כמו לחץ דם, תזונה וכו'.
  מכאן שהשפעת ההריון על הילד שיוולד, משמעותית ביותר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • סוג תרומת זרע בעת תרומת ביצית
  רוית
  08/12/2016

  שלום,
  הבנתי שבעת תרומת ביצית, איכילוב מאפשרים לקחת תרומת זרע מגוי. מדוע?
  האם יש חוקיות בנושא זה כשיש צורך בתרומת ביצית?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • סוגיה דתית

  ד''ר יובל בדולח
  08/12/2016

  שלום רב, אין כאן עניין חוקי אלא בקשה של צבור מסוים בסוגיה דתית.

  בהצלחה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • יש נוזל ברחם מה זה אומר
  אתי
  30/11/2016

  שלום
  אני באמצע טיפול להכנת הרחם לתרומת ביצית. שתיתי 3 פעמים ביום פרוגינובה. הרופא אמר שיש נוזל והריבית לא סדירה. עשיתי המון פעמים היסטרוסקופיה והאחרון אמרו שתקין. רופא אחר אמר שהריבית סדירה. הרופא ביטל לי את הטיפול. מה זה הנוזל? ומה אפשר לעשות עוד פעם היסטרוסקופיה?א יאפשר לעשות כמו שצריך שלא יחזור הדקויות מבזבזת הרבה שנים בגלל זה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • נוזל ברירית

  ד''ר יובל בדולח
  04/12/2016

  שלום רב, נוזל ברירית מהווה בעיה שאיננו יודעים בבירור את סיבתה. יתכן שהוא קשור להדבקויות או דלקת שהיתה בעבר ברירית הרחם. ניתן לנסות לשאוב את הנוזל סמוך לטיפול, לאפשר לו ניקוז ע"י מקלון בשם "למינריה", אך אים טיפול שבודאות מונע זאת.
  בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תרומת ביצית בגיל 47 - הורמונים כן או לא?
  שירלי
  28/11/2016

  האם עליי לקבל הורמונים בהליך של תרומת ביצית למרות שלא מדובר בביצית שלי? קצת חוששת מזה. נטלתי בעבר הורמונים בהפריות ויש לי ילד ביולוגי בן 4

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר יואל שופרו
  29/11/2016

  למעט מקרים בהם מועברים עוברים מופשרים על בסיס מחזור טבעי (ככל שקיים ביוץ סדיר אצלך) מקובל להכין את רירית הרחם באמצעות תכשירים פומיים ונרתיקיים.
  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • המשך

  שירלי
  29/11/2016

  והתכשירים הללו הם הורמונים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר יואל שופרו
  29/11/2016

  כן בהגדרתם אבל הם ניתנים בצורה המביאה לכך שרמתם בדם קרובה מאוד לזו הקיימת במחזור טבעי של פעילות שחלתית.
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תודה

  שירלי
  29/11/2016

  תודה על המענה המהיר!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שתי תרומות ביציות בקייב שנכשלו
  מירב
  21/08/2016

  שלום רב, רציתי לדעת מה הסיבה ששתי תרומת ביצית שעשיתי בקייב נכשלו למרות שעל פניו הכל תקין, הרירית שלי היא 11 לפני ההחזרה, בדיקת ההיסטרוסקופיה שעשיתי יצאה תקינה, בתרומה הראשונה החזירו לי 2 עוברים טריים אחרי 3 ימים, בתרומה השנייה החזירו לי 2 עוברים מוקפאים לאחר 5 ימים, יש לציין שלפי הדוח העוברים שהחזירו לי באיכות טובה מאוד, , ואילו עכשיו בפעם השלישית עשיתי לפני החזרה גם בדיקת פיפל והרופא שלי אמר שבנוסף לאסטרופם ( 4 ביום ) ובנוסף לאוטוגרסון 100 ו- 200 - 3 פעמים ביום הוא המליץ לי על זריקת אויטרל ופוגסטרון לאחר ההחזרה ועוד 3 פעמים זריקת פוגסטרון לאחר ההחזרה בתקווה בע"ה שהפעם זה יצליח, דרך אגב העוברים בני חמישה ימים, תודה על תשובתך

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שתי תרומות ביציות בקייב שנכשלו

  מירב
  21/08/2016

  שכחתי לציין שאני בת 45

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובות

  ד''ר יואל שופרו
  29/11/2016

  יתכן שבהחלט מדובר במקריות. יחד עם זאת הייתי בודק שאין קרישיות יתר.
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מיקרומניפולציה פלוס PDG - פגמים בעובר
  gili
  17/11/2016

  שלום, נכנסתי להריון מתרומת ביצית ע"י הפריה בשיטת מיקרומניפולציה פלוס PDG לבחירת מין העובר. בשבוע 14+4 הדופק פסק. שקיפות עורפית פלוס בדיקות סקר שליש ראשון יצאו תקינות. מה יכולה להיות הסיבה להפסקת הדופק הפתאומית בשבוע 14 וכמה ימים? האם זו השיטה שפוגעת באיזון הכרומוזומלי של הביציות או עוזרת לזרעים לא תקינים להכנס לביצית? האם העובדה שעשיתי המון ספורט פגעה בעובר? יש לי עוד כמה עוברים בחול ואני מפחדת לנסות שוב ולהגיע לאותה תוצאה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובות

  ד''ר יואל שופרו
  29/11/2016

  שלום רב,
  הפלה של עובר תקין מבחינה כרומוזומלית בשב 14 להריון מחייבת בירור קרישיות יתר וגם שלילת אפשרות שקיימת מחיצה רחמית (היסטרוסקופיה).
  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום