פורום הפלות חוזרות - יש לך שאלה?

בפורום זה אפשר להתייעץ על נושאים כמו ריבוי הפלות, קשיי היקלטות, דימומים אחרי הפלה, הריון אחרי הפלה, תמיכה בהריון, תרומת ביצית, שאיבת ביציות ועוד

מנהל הפורום

ד``ר יורם גלעדי
ד"ר יורם גלעדי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יורם גלעדי ללא פרסום בפורום

• הפלות חוזרות - הריון מס׳ 6
    ירדי
    19/03/2022

שלום רב , אני כרגע בהריון מס׳ 6 שבוע 5+4 ( ivf ) עברתי כבר 5 הפלות , עברתי את כל הבדיקות האפשריות אם זה קריוטיפ , בדיקות קרישיות מורחבת, בדיקות גנטיות pgd, pgs, נתיחה של עובר לאחר גרידה .. הכל יצא תקין !! ההריון הנוכחי מעובר טרי , בלסטו ברמה גבוהה , כך אם שאר ההריונות .. הדבר היחיד שעשינו שונה הפעם זה שעשינו מיון זרע בברטוב .. אני נוטלת תמיכה של 2 אנדומטרין בוקר וערב , 1 דופסטון 3 פעמים ביום , קלקסן 80 מ״ג , 5 קליקים של אוביטרל ו2 פרדינזון סה״כ 10 מג , בנוסף נוטלת ויטמינים - ויטמין סי , די , סידן , פרנטל , חומצה פולית 5 מג , פרוביוטיקה ואומגה 3 .. אף על פי כל זה , הבוקר דימום .. בדרך כלל מתחיל תמיד באותו השבוע ! למה ? למה שוב דימום ? ממה זה יכול לנבוע ? למה כל התרחישים מובילים שוב להפלה ? מה עוד לא עשיתי מה אני מפספסת ?? אני משתגעת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הפלות חוזרות - הריון מס׳ 6

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• 2 כימיים לאחר PGS
    שם בדוי
    26/02/2022

שלום אני אחרי 2 כימיים ברצף לאחר 2 החזרות עובריםן שעברו PGS מהן יכולות להיות הסיבות
    אני אישה שמנה 100 קילו עם סוכר גבולי
    אבל ילדתי לפני שנה וחצי עובר בריא שעבר PGS
    קרישיות אני בדקתי בסיס מה עוד אפשר לבדוק בקרישיות מהן שמות הבדיקות? ואילו עוד בדיקות ניתן לעשות,האם פרזינון/קלקסן/אספירין יכול לעזור, תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    2 כימיים לאחר PGS

הוספת תגובה

תמונה

• דימום אחרי הפלה שבוע 16
    תמר
    23/01/2022

עברתי הפלה לפני חודש, ועדיין יש דימום, אמנם לא כבד בכלל, אבל שמתחזק אחרי פעילות גופנית ומלווה בכאבים דומים לכאבי מחזור.
    האם נשמע סביר?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    דימום אחרי הפלה שבוע 16

הוספת תגובה

תמונה

• שתי הפלות רצופות, שליש שני
    תמר
    27/12/2021

שלום,
    השבוע למרבה הצער עברתי הפלה שניה בתהליך של ,D&E, מתעוררות אצלי המון שאלות וכמובן החרדות עולות. אספר קצת רקע: בת 34, בלי מחלות רקע, בריאה לא מעשנת או שותה. בינואר 2018 נולדה ביתי הבכורה, הריון ולידה קלים וטובים. ביולי 2019 נולד בני גם כן, בהריון תקין ולידה ללא סיבוכים.
    בפברואר 2021, היה הריון כימי, בשלב מאד מוקדם ולא נצפה שק הריון.
    הרופאה אמרה שאין בעיה לנסות להיכנס להריון ישר אחכ, וכך היה. בחודש מרץ כבר נכנסתי להריון שוב, בבדיקת NIPT, הכל חזר תקין, אך בבדיקת אולטרסאונד שנעשתה בשבוע 16, לא נצפה דופק. העובר, השיליה עם חבל התבור נשלחו לנתיחה, והממצאים הראו שהכל תקין, למעט ממצא שבו היה ניראה כי חבל התבור מסובסב, פי שלוש מהנורמל (הרופא של סיכון גבוה שהסביר לי, אמר שרוב הסיכויים שזאת הסיבה, למרות שישנם המון תינוקות שנולדים בריאים גם אם חבל התבור מסובסב כך, והדגיש שמדובר בביש מזל ושבעיה כזאת כניראה לא תחזור על עצמה. הוא אמר שבמידה ולא הייתה החריגה בחבל התבור הוא היה ממליץ על אספירין בהריון הבא, אך מכיוון שהוא חשב שזאת הייתה הבעיה, על אף שבנתיחה הודגש שזה לא 100% הסיבה, הלכתי כמובן עם עצתו) אצלי בבדיקות הדם שנלקחו אין בעיות של קרישיות, כך גם השילייה. והתפתחות קרתה עד שבוע 14, ושם זה נעצר. הרופאות שטיפלו בי אמרו שלאחר שיהיה סייקל ראשון לאחר ההפלה אני אוכל לנסות שוב, וכך היה. ה D&E קרה ביולי, ולאחר המחזור הראשון נכנסתי להריון שוב. הוחלט שאני יועבר למחלקה של הריון בסיכון, כדי שיהיה תחת מעקב. שוב, כל הבדיקות תקינות, הNIPT, שקיפות עורפית, שבוע 16 מגיעה לאולטרסאונד והעובר שמח ומאושר, ארבעה ימים לאחר מכן, אולטרסאונד מעקב על ידי הרופא ממחלקת ההריון בסיכון, ואני כמובן ישר מזהה שאין דופק. השבוע עברתי D&E נוסף, המנתחות מודיעות שלא נתקלו במיקרה כזה, עם עבר של שתי לידות תקינות.
    העובר, חבל התבור והשילייה, נשלחו שוב לנתיחה והתוצאות יגיעו לבטח בעוד שלושה שבועות.
    הלב שבור. 
    בעיקר מהמחשבה שאולי משהו נפגם אצלי ולא אוכל ללדת שוב. לא האמנתי שדבר כזה יקרה לי. אני באה ממשפחה מאד פוריה. עשרה ילדים, 8 אחיות, ששתיים מתוכן עברו הפלות, אחת בשבוע 16 (בגיל 42) והשניה בשבוע 14. אבל חוצמזה, לכולן יש משפחות גדולות עם לידות תקינות.
    אני ממש אובדת עצות. מבינה שאצטרך להתאזר בסבלנות עד לתוצאות הנתיחה.
    אבל תוהה האם נתקלת במיקרה כזה, או מהן מחשבותייך בעניין.
    ממש אשמח לשמוע כל פיסת מידע…
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• חשד להפלה נדחית ומה אני אמורה לעשות
    רוית
    25/11/2021

שבוע 8+4
    גודל העובר מתאים לשבוע 5+6
    יש שק הריון פלוס שק חלבון
    ללא דופק עוברי. נשלחתי לבית חולים לבצע תהליך הפלה בכדורים. הגעתי למיון עברתי שוב את הבדיקות הנדרשות והוחלט שאיני עומדת בקריטריונים לתחילת תהליך הפלה ויש להמתין עד שבועיים ממועד האולטראסונד הראשון.
    ועלי לחזור ביום ראשון להמשך מעקב בבית החולים.
    אני טסה ביום שני הקרוב וממש חוששת . במידה ולא יראה דופק ואכן יוחלט על תהליך הפלה בכדורים ביום ראשון , האם אוכל לטוס ביום שני? טיסה קצרה. חוזרת בסופש לארץ.
    הרופא במיון נשים אמרה שלא ממליצה כי לא יודעת כמה אדמם לאחר נטילת הכדור. מצד שני רופא הנשים שלי אומר שאין בעיה
    מאוד מבולבלת מכל הסיטואציה
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש כאן נשים שקיבלו IVIG דרך הקופה?
    נטע
    07/10/2021

האם זה עזר? אשמח לדעת איפה בסוף קיבלתן את העירוי? יש לי אוישור לתרופה אבל הרופא משפחה לא יודע מי אמור לתת לי אותה. קיבלתי הפנייה מרופא פרטיף ואין לי יכולת כלכלית לעשות את העירוי בפרטי

הוספת תגובה

תמונה

• הפלה יזומה בשבוע 8
    מיכל
    06/08/2021

עברתי הפלה לפני שלושה ימים שאני יזמתי אני בת 43 עם ילדה בת 16 ואני בדיכאון מאותו רגע. מרגישה חרטה, אני לא בטוחה שההרגשה אמיתית , שאם הייתי משאירה את ההריון הייתי שמחה אבל הראש שלי כל הזמן אומר לי, טעית טעית פעלת מאימפולס את טיפשה הפסדת פספסת לא חשבת עד הסוף את תמיד עושה את זה וכל מיני דברים חסרי טעם במקום לאסוף את עצמי ולהתקדם כי מה שנעשה נעשה וזהו
    קשה לי ממש

לקביעת תור
    סגירה
    הפלה יזומה בשבוע 8

הוספת תגובה

תמונה

• מורפולוגיה נמוכה והפלות חוזרות
    מאיה
    25/07/2021

שלום רב, ברקע שני ילדים בריאים, לידה שקטה )הפסקת היריון בשבוע 24 עקב מומים מרובים), הפלה בשבוע 8 ו3 הריונות כימיים ברצף. כל בדיקות הקרישיות/היסטרוסקופיה והורמונים תקינה. בבדיקת זרע נמצא מורפולוגיה נמוכה (1%) . האם יכול להיות שזו הסיבה להפלות החוזרות? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• וסת שנייה לאחר גרידה
    ליאור
    02/07/2021

היי בתחילת אפריל עברתי גרידה עקב עובר שלא התפתח,
    שבוע 9
    ווסת ראשונה לאחר הגרידה 21.5
    נכון להיום 2.7 אין זכר לווסת איחור של כמעט שבועיים.
    בדיקות הריון ביתיות שליליות
    יש מצב להידבקויות למרות שכבר עברתי וסת אחת?
    שבגללן הווסת לא מגיעה?
    האם זה תקין?

לקביעת תור
    סגירה
    וסת שנייה לאחר גרידה

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות בין לידות תקינות- בת 34
    תהילה
    18/02/2021

אני בת 34 יש לי 6 ילדים בריאים עם הריונות תקינים.
    בין הריון להריון פרט ל2 רצופים עברתי הפלה. פעם טבעית ללא התערבות. פעם שק ללא עובר. פעם סיבוך של ציטוטק כי לא היה דופק ואז גרידת חירום. לפני ארבעה חודשים היתה הפלה כימית והיום עברתי גרידא נוספת בכץגלל הריון שהיה תקין ובשבוע 11 אין דופק.
    אמרו לי בבית חולים שצריך בירור. איך וכיצד עושים את זה? ומה יכולה להיות הסיבה?

הוספת תגובה

תמונה

• אני בת 22 נשואה שנתיים וחצי אחרי 3 הפלות תוך שנה וחצי
    מירמיר
    03/01/2021

כל ההפלות היו בשליש הראשון הפלה 1- שבוע 6 עובר ללא דופק לקחתי ציטוטק דרך הפה
    הפלה 2- שבוע 8 דופק שפסק הפלה טבעית בלי כדורים ובלי גרידה
    הפלה 3- שבוע 7 עובר שנפלט רובו לבד ושארית שהוצא ע"י היסטרו ניתוחית.
    ברקע יש לי סוכרת סוג 2 והשמנת יתר.
    עשינו את כל הבדיקות וכולם תקינות
    כל הרופאים אומרים שההפלות כנראה מהסוכרת שהיא לא מאוזנת אני שואלת הייתכן שסוכרת תכרום ל3 הפלות??
    כרגע אני לפני ניתוח בריאטרי מיני מעקף האם אני עושה את הצעד הנכון?

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרת ללא הריונות קודמים
    מור חגג
    28/12/2020

היי לכולם,
    קצת לפרוק ולשחרר, קצת לשמוע מאחרים סיפורים ולדעת.
    בת 30 בריאה בדרך כלל, עברתי 3 הפלות
    הפלה ראשונה - שבוע 7 הריון שלא התפתח
    הפלה שנייה - שבוע 12 הפסיק הדופק
    בשלב זה הלכתי לבדיקת קרישיות יתר ברוך השם יצא תקין.
    הפלה 3 - לא רואה את זה כהפלה אבל הרופא כן, עברתי הריון כימי.
    פה כבר קיבלתי הפנייה ליעוץ גנטי לבעלי ולי ובדיקת קריוטיפ .
    מבחינת יעוץ גנטי וקריוטיפ יצא לי תקין 46,xx (פירוש- נקבה תקינה)
    בעלי רק עשה את הבדיקה.
    רציתי לדעת האם יש פה עוד מישהי שעברה משהו דומה וראתה ניסים או המלצות לרופא פרטי טוב שיוכל לעזור או שפשוט לשחרר ושיגיע זה יגיע

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרות,הריון נוכחי עם תסמונת טרנר
    איילה
    20/12/2020

היי דר'.,
    אני בת ארבעים וישלי ילד בן חמש מהיריון טבעי.
    עברתי שתי הפלות טבעיות לאחר שהעובר הפסיק להתפתח בסוף שבוע 10-12.
    היום אני בהריון שבוע 13 ובאולטרסאונד ראו חריגות של מים שיכולים להעיד על בעיה גנטית או מום בלב. בבדיקות הגנטיות 70% סיכוי לתסמונת טרנר. אני מתגוררת בארה"ב אז לא עשו חלבון עוברי כמו בארץ.
    אנחנו נעשה השבוע בדיקת סיסי שלייה רק כדי לוודא לפני שעושים הפלה אבל נראה שהסיכויים שאין בעיה הם נמוכים.
    רציתי לדעת, האם יש דרך לבדוק את איכות הזרע/ הביצית כדי שההריון הבא יהיה תקין? בעלי מעשן ולי יש שחלות פוליציסטיות ( שהחריפו לאחר לידת הבן,לפני זה לא היו תסמינים)- האם אלו גורמים שיכולים לפגוע באיכות הזרע והביצית ופגיעה בכרמוזום? אני מבינה שזה גם עניין של גיל אבל אני מנסה לחשוב אם יש דרך כמה שיותר להמנע מעוד הריון לא תקין מבלי לעשות הפרייה חוץ גופית וכו' כי אני יחסית נקלטת מהר להריון.
    תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• התאפסות בטא לאחר הפלה תרופתית
    איילת
    18/12/2020

שלום ד"ר, לאחר הפלה תרופתית לפני שבועיים בשבוע 8.5. הבטא שלי 530. מציינת שקיבלתי שתי מנות ציטוטק ועדיין נצפתה שארית של 12 מ"מ עם זרימות אמרו לי לחכות לווסת ולאחר מכן לבצע אולטרסאונד ואם יש שארית ללכת להיסטרוסקופיה. שאלתי היא, תוך כמה זמן הבטא אמורה להתאפס? והאם לא כדאי כבר עכשיו לטפל בשארית עוד לפני קבלת הוסת? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מרפאה להריון בסיכון תוכל לעזור לי?
    יפית
    08/12/2020

בת 42.לאחר הפלה אלימה טבעית 3 מתרומת ביצית.בפחות משנה עברתי 3 הפלות נוראיות בשבועות הראשונים להריון.אני נקלטת הבטא עולה והעובר מתפתח רק עד שבוע 6 לי נאמר שהעוברי בלסטו כולם ימים 5 ברמה מעולה ואף נבדקו. רירית הרחם שלי נפלאה היסטורוסקופיה תקינה,קריוטיפ גם של בעלי וגם של התורמת תקינים.בדיקות קרישיות דם תקינות.אני סובלת מעודף משרל גבוה.לאחרונה רזיתי מ 110 קילו ל 100 אולם כפי הנראה זה לא מספיק ועובדת במרץ לרדת לפחות ל 86 ק"ג.הרופא החדש שיברתי אליו עשה לי בדיקת cpr גילה לי דלקת בגוף וסוכר.טופלתי במטפורמין פעמיים ביום,פרדניזון פעמיים ביום אולם לצערי גם הייתה הפלה 3 שהתקדמה רק בשבןע אחד לעומת 2 האחרות.אני מרגישה שהדלקת והסוכר הם למעשה בעיית המטבוליזם בגוף אולם...האם זוהי הבעיה היחידה? מתסכל שגם התמיכנ הכי נמוכה וגם התמיכה הכי גבוהה כשלו והביאו לתוצאות זהות.. האם ייתכן ויש לי מעבר קרישיות דם סמויה שיש לטפל בקלקסן ותרופות אחרות? והאם כדאי שאהיה במעקב אצל רופא מומחה בהריון בסיכון? תודה

הוספת תגובה

תמונה