פורום הפלות חוזרות - יש לך שאלה?

בפורום זה אפשר להתייעץ על נושאים כמו ריבוי הפלות, קשיי היקלטות, דימומים אחרי הפלה, הריון אחרי הפלה, תמיכה בהריון, תרומת ביצית, שאיבת ביציות ועוד

מנהל הפורום

ד``ר יורם גלעדי
ד"ר יורם גלעדי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יורם גלעדי ללא פרסום בפורום

• היעדר זרימת דם לעובר גורם להפלות
    עינב
    24/05/2020

שלום,

לאחר גרידה שעברתי נוצרו הידבקויות תוך רחמיות שהובילו למחזור דל מאוד של יממה אחת, וההידבקויות אשר הוסרו בהיסטרוסקופיה. המחזור לא חזר לעצמו מבחינת זרימה לעולם.
    נכנסתי די מהר שוב להריון והעובר נפל בשבוע 7.5.
    עשיתי בדיקות קרישה, בלוטת התריס, וכו', ולא מצאו דבר.
    לאחר הפלה באמצעות ציטוטק ביצעתי מעקב וטיפול בהורמונים למשך חודשיים והרירית שלי הגיעה ל- 9 מ"מ - אך עדיין היה לי מחזור דל של יממה בלבד. ביצעו היסטרוסקופיה אבחנתית ומשלא מצאו הידבקיות, אישרו לי לנסות להיכנס להריון.
    גם עובר זה נפל לפני שבוע 6, ואני מתחילה לחשוב שיש משהו שמפספסים.

אני חושבת שגם עם העובדה שהרירית שלי הגיעה ל-9 מ"מ אך ללא מחזור רגיל (מדמם כהלכה, אורך כמה ימים וכו') - מעידה על כך שהנזק שנעשה בגרידה השאיר צלקות או אזורים מצולקים אשר פוגעים בזרימת הדם ברחם - ומשם אל העובר, וכך בכל פעם שאכנס להריון תהיה הפלה נוספת.

אציין כי לא לקחתי קלקסן או אספירין בהריון, וכי קיבלתי תמיכה של פרוגרסטרון.

האם יש היגיון בתיאוריה שלי שבעקבות זרימת דם מועטה העוברים נופלים?
    האם יש תכלית לתת אספירין או ויאגרה בין מחזורים כדי לעודד את זרימת הדם?

האם אתה ממליץ בעת זו שאקח ציטוטק או שאעשה גרידה עם שאיבה בהתחשב ברקע שלי? אני מנסה לצמצם ככל האפשר נזק כלשהו לרירית שכן אני מעוניינת להיכנס להריון במהרה.

תודה,
    עינב

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לא רוצה לטעות שוב
    לירון
    05/04/2020

בשנה שעברה נכנסתי להריון בתחילת עבודה שכללה דחיפת עגלות והבנתי שצריך לספר על ההריון רק בחודש השלישי. הייתי בטמטמת הריון. זה לא נראה לי הגיוני שצריך לספר לבוס רק בחודש השלישי. מתי עושים שמירת הריון? מיותר להגיד כמה בכיתי אחרי שאיבדתי את ההריון. איך להתנהג נכון בפעם הבאה. תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    לא רוצה לטעות שוב

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרות וקלקסן
    האביר השחור
    31/03/2020

בבית יש ארבעה ילדים, שנולדו כולם עם IUGR.

לאחר ארבע הפלות (לפני הראשון ובין כל השאר), ערכנו בירור של הפלות חוזרות מקיף בבילינסון אצל פרופ ורדימון. לא מצאו כל ממצאים, קרישיות תקינה הכל תקין. איך אמר ורדימון? bad lack.

בייעוץ אצל קופרמינץ לפני הילד האחרון, הוא הנחה לקחת קלקסן במהלך כל ההריון, תוך אמירה שלא נחווה שוב הפלות ואף לא IUGR.

האחרון נולד יחסית לשאר גדול יותר 2800.

במהלך ההריון היה דימום מאסיבי, שכנראה נבע מהיפרדות חלקית של השלייה בשילוב עם הקלקסן (שגרם לדימום מאסיבי).

לקראת תכנון הריון נוסף הייתי מעוניין לקבל חוות דעת על הקלקסן?

כן? לא? עוד אי אלו תובנות?

לקביעת תור
    סגירה
    הפלות חוזרות וקלקסן

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות אחרי הריונות ivf
    גילה
    20/02/2020

מטופלת ivf בגלל בעיית זרע, תוצאות בדיקות קרישיות לאחר ההפלה תקינות למעט הטרוזיגוטית ל mthfr. הבנתי מהמוטולוג ומקריאה ברשת שאין צורך בטיפול בהריון מלבד המלצה להקפיד על חומצה פולית. מצד שני קראתי גם שהריון והורמונים, בעיקר אסטרוגן מעלים את הקרישיות בדם, בשני ההחזרות שבוצעו קיבלתי אסטרופם במשך מספר שבועות לפני ההחזרה ובזמן ההחזרה, השאלה של היא האם ייתכן שצרוף שני הגורמים ביחד (הטרוזיגוטי ל mthfr והורמונים), יכולים לגרום לקרישיות?
    שאלה נוספת האם החזרה על בסיס טבעי מורידה את הסיכוי להפלה? האם יש הבדל בן רירית רחם כתוצאה מאסטרופם לעומת רירית רחם טבעית?

לקביעת תור
    סגירה
    הפלות אחרי הריונות ivf

הוספת תגובה

תמונה

• בת 35, שתי הפלות ברצף בתוך פחות משנה לאחר לידה תקינה
    מאיה
    08/02/2020

שלום, אני בת 35, אמא לילדה בת 4. בשנה האחרונה עברתי שתי הפלות, הראשונה בשבוע 8 עם עובר עם דופק אך עם דימום לדני חזק ושלחו אותי לגרידה דחופה, ההפלה השנייה בשבוע 7 גם עם דימום לדני חזק אך לא נצפה עדיין עובר, הפלה טבעית שהושלמה בציטוטק.
    אני סובלת מתת פעילות בבלוטת התריס עם tsh-32.
    האם יש קשר בין ההפלות? איזה בדיקות כדאי לי לבצע?
    בהפלה הראשונה לא סבלתי מתת פעילות של הבלוטה.
    תודה מראש על המענה.

הוספת תגובה

תמונה

• בת 26, הפלות חוזרות, 3 הפלות ברצף לאחר לידה תקינה
    שני
    08/12/2019

שלום, אני בת 26 אחרי הריון ולידה תקין לפנע שנתיים וחצי. בשנה האחרונה עברתי שלוש הפלות בשבועות מוקדמים, עברתי בדיקות והרופאים אמרו שהכל תקין, במרפאת הפלות חוזרות אמרו לי לקחת בתחילת הריון כדור בשם דופסטון פעמיים ביום, וכך עשיתי.
    ושוב ההריון נפל.
    הרופאים שולחים אותי להמשיך להיכנס להריון אבל אני ממש לא רוצה ולא יכולה נפשית עם האכזבות.
    מה עוד אפשר לעשות מבחנת טיפול רפואי?

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרות בשבוע 6 עקב חוסר בויטמין D
    ויקי
    03/12/2019

אשמח לעזרה. ב10 חודשים האחרונים עברתי 2 גרידות והפלה כימית אחת. נשלחתי לבדיקות גנטיות,קריוטיפ וקרישיות טרם בוצע. גיליתי שאני מעל שנה על חוסר בויטמין די (22.0) וקראתי שיש לזה השפעה על פריון והפלות ורציתי לדעת אם אכן קיים קשר ישיר להפלות חוזרות בשבועות הראשונים או לא מחייב. תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• 7 הפלות עדיין אפשרי?
    טליה
    28/11/2019

הי דוקטור,

אני בת 36, שתי בנות ( בת 5 ובת 9) שתיהן נולדו עם IUGR אחת 2.2 השניה הפרדות שלייה בשבוע 38 1.9. נשלחתי לבירור קרישיות, נמצאתי היטרו פקטור 5 ליידן.
    הפלה יזומה 1- עקב מומים שבוע 17
    הפלה 2- שבוע 8- אין דופק-גרידה, שאיריות ואז ציטוטק
    הפלה 3- שק הריון ריק- גרידה
    הפלה 4- שבוע 22- IUGR חמור מאוד , עוברית תקינה גנטית, התפתחות תואמת שבוע 15. כולל קלקסן ותמיכה של זריקות ובנרתיק פעמיים ביום טבליות וגנליות.
    5-7 הריונות כימיים עליה של בטא ואז ירידה ומחזור..
    עשיתי את כל הבדיקות האפשריות, קריוטיפ תקין, תפקודי בלוטה תקין, פרופיל הורמנלי תקין, קרישיות היטרו זיגוטית לפקטור 5 ליידן.היסטורסקופיה תקינה, צילום תל"מ תקין ספק אנדודמיוזיס. מעליה של בטא חיובית מזריקה קלקסן

כעת הריון 8- בטא ראשונה 145 48 שעות אחרי בטא 254
    האם שוב מבשר על בואו של הריון כימי? כעת עם נרות בוקר וערב..

בנוסף, האם ייתכן שכבר מכל ההפלות ומה שהרחם עברה ייתכן ונפגעה?
    האם יש דבר נוסף שעליי לעשות?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    7 הפלות עדיין אפשרי?

הוספת תגובה

תמונה

• הריונות כימים חוזרים
    כימי
    20/10/2019

4 הריונות כימים והפלה אחת שבוע 8. איזה בירור היית ממליץ לעשות מעבר ל APLA ו SLE? האם בהכרח מרמז על בעיה? כלומר זה לא בגבול הנורמלי נכון? (בני 34) תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הריונות כימים חוזרים

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן 3 שבועות אחרי הפלה
    לי
    15/09/2019

שלום,
    עברתי הפלה בציטוטק בשבוע 9. הדופק של העובר הפסיק.
    קבלתי טיפול ציטוטק פעמיים ובביקורת לפני שבוע נמסר לי כי נשארה שארית בגודל 12 ממ וזה אמור לצאת במחזור הבא.
    טרם קבלתי מחזור. חלפו 3 שבועות מאז הטיפול הראשון בציטוטק.
    היום אני מרגישה כאבי בטן חזקים יחסית. שלא בדומה לכאבי מחזור. וכמה מספר ימים יש לי הפרשוצ בצבע צהוב. ממש צהוב.
    האם הדבר יכול להעיד על זיהום? אין לי חום. אני ממש מפחדת. נמסר לי לחזור לביקורת לאחר המחזור כדי לוודא שאכן השאריות יצאו לגמריי

הוספת תגובה

תמונה

• קשר בין הפלות בשבועות שונים
    לי
    29/08/2019

שלום רב,
    בת 27 הריון ראשון לפני כשנה וחצי טיפול עם איקקלומין בשבוע 15 התחילו צירים, לאחר מכן דימום ובשבוע 18 ירידת מים שבעקבות כך עברתי לידה שקטה + גרידה. שנה לאחר ההריון הראשון נכנסתי שוב להריון עם IVF הפעם התחיל ישר עם דימומים, נצפה שק הריון וחלמון, שבוע לאחר מכן נצפה גם עובר (בשבוע 7 פלוס 2) אבל ללא דופק. ביקשו ממני לחכות עוד שבוע אך כנראה הריון לא תקין הפלה נדחית. עברתי אחרי ההריון הראשון בדיקת קרישיות תקינה ואולטרסאונד תלת מימד תקין.
    1. האם יש קשר בין שתי ההפלות או רק מזל רע ?
    2. איך היית ממליץ לסיים את ההריון? כך שלא יפגע בסיכויים להכנס שוב להריון (לא היה לנו קל )
    3. איזה בדיקות ניתן עוד לעשות ?

הוספת תגובה

תמונה

• שכחתי לציין

לי
    29/08/2019

בפתולוגיה נמצא עובר תקין והפרדות שלייה חלקית שלא יודעים לומר בוודאות ממה נגרמה, אולי זיהום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    04/09/2019

לאור הטראומה של ההריון הקודם יש טעם לנסות הפלה עם כדורים (ציטוטק) יש לזכור שאחוז הכשלונות מעט גבוה יותר בהשוואה לשבועות צעירים יותר אך זה יכול להצליח ברוב המקרים, ובמקרה הגרוע במידה ואין ריקון מל של הרחם תוך שבוע אפשר להשלים בגרידת ואקום.
    הגורמים להפלה מאוחרת כמו בהריון הראשון שונים בדר'כ מאשר הפלה מוקדמת.
    רצוי בהמשך לבצע תרבית צואר הרחם + משטח ל STD כדי לשלול מזהמים שונים, ובהריון הבא לשקול טיפול בפרוגסטרון משלבים מוקדמים של ההריון למניעת צירים מוקדמים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• 2 הפלות טבעיות חוזרות
    אמילי
    25/08/2019

שלום! אני בת 40, יש לי ילדה בת 2.5 הריון ראשון היה תקין, ספונטני . אחרי זה היו לי שתי הפלות טבעיות, עשיתי בדיקות ויצא לי FSH 10.7 .האם אפשר להגיד שהפלות היו בגלל זה? הבנתי שתקין עד 10...וכמה סיכוים יש לי להכנס להריון תקין בלי טיפולים ובלי הפלות .תודה מראש אמילי

לקביעת תור
    סגירה
    2 הפלות טבעיות חוזרות

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    04/09/2019

FSH 10.7 + גיל 40 אכן יכולים בהחלט להיות קשורים להפלות חוזרות. אך זה בהחלט לא שולל הריון תקין בעתיד כך שיש טעם לנסות.
    יחד עם זאת יש להשלים את כל שאר הבירור כולל קרישיות , תפקודי בלוטת התריס , מבנה הרחם, סכרת סמוייה, משקל עודף וכו'

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נוגדנים בבדיקת קרישיות אחרי הפלה
    שני
    25/08/2019

שלום רב, האם יש סיכוי שההריון הבא יהיה תקין אם התגלו נוגדנים בכמות גדולה (140) לקרדיוליפין ו A.B2 Gliprotein יצא 105? אני חודש אחרי הפלה נדחית בגלל דופק שנעצר בשבוע 9 (IVF)
    מתי אפשר לחזור לטיפולים - האם מספיקה התאמה ע"י רופא נשים של אספירין/קלקסן וכו' או שצריך בירור יותר "רציני" אצל המטולוג, מה שכמובן ייקח הרבה יותר זמן

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    04/09/2019

מכיוון שמדובר בהפלה מוקדמת אפשר לחזור עכשיו לטיפול.
    במקרים של APLA מקובל לטפל ב אספירין, קלקסן וסטרואידים. מומלץ ייעוץ המטולוג אך בשלב ראשון ניתן בהחלט לקבל את הטיפול מרופא הנשים שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מין והפלות והתוצאות- התייעצות
    גלית
    15/06/2019

שלום דוקטור. שאלה קצת מוזרה-
    מין אוראלי עלול לגרום להפלה ?
    אני בשבוע 10 להריון ואתמול באופן ספונטני
    עשינו מין אוראלי . אני חוששת שזה עלול לגרום להפלה הבנתי מחברות שזה עלול לסכן את ההריון. ועכשיו אני בלחץ .

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    20/07/2019

כנ'ל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מין והפלות והתוצאות- בירור
    גלית
    15/06/2019

שלום דוקטור. שאלה קצת מוזרה-
    מין אוראלי עלול לגרום להפלה ?
    אני בשבוע 10 להריון ואתמול באופן ספונטני
    עשינו מין אוראלי . אני חוששת שזה עלול לגרום להפלה הבנתי מחברות שזה עלול לסכן את ההריון. ועכשיו אני בלחץ .

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    20/07/2019

לא גורם להפלה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה