פורום הפלות חוזרות - יש לך שאלה?

בפורום זה אפשר להתייעץ על נושאים כמו ריבוי הפלות, קשיי היקלטות, דימומים אחרי הפלה, הריון אחרי הפלה, תמיכה בהריון, תרומת ביצית, שאיבת ביציות ועוד

מנהל הפורום

ד``ר יורם גלעדי
ד"ר יורם גלעדי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יורם גלעדי ללא פרסום בפורום

• הפלה יזומה בשבוע 8
    מיכל
    06/08/2021

עברתי הפלה לפני שלושה ימים שאני יזמתי אני בת 43 עם ילדה בת 16 ואני בדיכאון מאותו רגע. מרגישה חרטה, אני לא בטוחה שההרגשה אמיתית , שאם הייתי משאירה את ההריון הייתי שמחה אבל הראש שלי כל הזמן אומר לי, טעית טעית פעלת מאימפולס את טיפשה הפסדת פספסת לא חשבת עד הסוף את תמיד עושה את זה וכל מיני דברים חסרי טעם במקום לאסוף את עצמי ולהתקדם כי מה שנעשה נעשה וזהו
    קשה לי ממש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הפלה יזומה בשבוע 8

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מורפולוגיה נמוכה והפלות חוזרות
    מאיה
    25/07/2021

שלום רב, ברקע שני ילדים בריאים, לידה שקטה )הפסקת היריון בשבוע 24 עקב מומים מרובים), הפלה בשבוע 8 ו3 הריונות כימיים ברצף. כל בדיקות הקרישיות/היסטרוסקופיה והורמונים תקינה. בבדיקת זרע נמצא מורפולוגיה נמוכה (1%) . האם יכול להיות שזו הסיבה להפלות החוזרות? תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• וסת שנייה לאחר גרידה
    ליאור
    02/07/2021

היי בתחילת אפריל עברתי גרידה עקב עובר שלא התפתח,
    שבוע 9
    ווסת ראשונה לאחר הגרידה 21.5
    נכון להיום 2.7 אין זכר לווסת איחור של כמעט שבועיים.
    בדיקות הריון ביתיות שליליות
    יש מצב להידבקויות למרות שכבר עברתי וסת אחת?
    שבגללן הווסת לא מגיעה?
    האם זה תקין?

לקביעת תור
    סגירה
    וסת שנייה לאחר גרידה

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות בין לידות תקינות- בת 34
    תהילה
    18/02/2021

אני בת 34 יש לי 6 ילדים בריאים עם הריונות תקינים.
    בין הריון להריון פרט ל2 רצופים עברתי הפלה. פעם טבעית ללא התערבות. פעם שק ללא עובר. פעם סיבוך של ציטוטק כי לא היה דופק ואז גרידת חירום. לפני ארבעה חודשים היתה הפלה כימית והיום עברתי גרידא נוספת בכץגלל הריון שהיה תקין ובשבוע 11 אין דופק.
    אמרו לי בבית חולים שצריך בירור. איך וכיצד עושים את זה? ומה יכולה להיות הסיבה?

הוספת תגובה

תמונה

• אני בת 22 נשואה שנתיים וחצי אחרי 3 הפלות תוך שנה וחצי
    מירמיר
    03/01/2021

כל ההפלות היו בשליש הראשון הפלה 1- שבוע 6 עובר ללא דופק לקחתי ציטוטק דרך הפה
    הפלה 2- שבוע 8 דופק שפסק הפלה טבעית בלי כדורים ובלי גרידה
    הפלה 3- שבוע 7 עובר שנפלט רובו לבד ושארית שהוצא ע"י היסטרו ניתוחית.
    ברקע יש לי סוכרת סוג 2 והשמנת יתר.
    עשינו את כל הבדיקות וכולם תקינות
    כל הרופאים אומרים שההפלות כנראה מהסוכרת שהיא לא מאוזנת אני שואלת הייתכן שסוכרת תכרום ל3 הפלות??
    כרגע אני לפני ניתוח בריאטרי מיני מעקף האם אני עושה את הצעד הנכון?

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרת ללא הריונות קודמים
    מור חגג
    28/12/2020

היי לכולם,
    קצת לפרוק ולשחרר, קצת לשמוע מאחרים סיפורים ולדעת.
    בת 30 בריאה בדרך כלל, עברתי 3 הפלות
    הפלה ראשונה - שבוע 7 הריון שלא התפתח
    הפלה שנייה - שבוע 12 הפסיק הדופק
    בשלב זה הלכתי לבדיקת קרישיות יתר ברוך השם יצא תקין.
    הפלה 3 - לא רואה את זה כהפלה אבל הרופא כן, עברתי הריון כימי.
    פה כבר קיבלתי הפנייה ליעוץ גנטי לבעלי ולי ובדיקת קריוטיפ .
    מבחינת יעוץ גנטי וקריוטיפ יצא לי תקין 46,xx (פירוש- נקבה תקינה)
    בעלי רק עשה את הבדיקה.
    רציתי לדעת האם יש פה עוד מישהי שעברה משהו דומה וראתה ניסים או המלצות לרופא פרטי טוב שיוכל לעזור או שפשוט לשחרר ושיגיע זה יגיע

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרות,הריון נוכחי עם תסמונת טרנר
    איילה
    20/12/2020

היי דר'.,
    אני בת ארבעים וישלי ילד בן חמש מהיריון טבעי.
    עברתי שתי הפלות טבעיות לאחר שהעובר הפסיק להתפתח בסוף שבוע 10-12.
    היום אני בהריון שבוע 13 ובאולטרסאונד ראו חריגות של מים שיכולים להעיד על בעיה גנטית או מום בלב. בבדיקות הגנטיות 70% סיכוי לתסמונת טרנר. אני מתגוררת בארה"ב אז לא עשו חלבון עוברי כמו בארץ.
    אנחנו נעשה השבוע בדיקת סיסי שלייה רק כדי לוודא לפני שעושים הפלה אבל נראה שהסיכויים שאין בעיה הם נמוכים.
    רציתי לדעת, האם יש דרך לבדוק את איכות הזרע/ הביצית כדי שההריון הבא יהיה תקין? בעלי מעשן ולי יש שחלות פוליציסטיות ( שהחריפו לאחר לידת הבן,לפני זה לא היו תסמינים)- האם אלו גורמים שיכולים לפגוע באיכות הזרע והביצית ופגיעה בכרמוזום? אני מבינה שזה גם עניין של גיל אבל אני מנסה לחשוב אם יש דרך כמה שיותר להמנע מעוד הריון לא תקין מבלי לעשות הפרייה חוץ גופית וכו' כי אני יחסית נקלטת מהר להריון.
    תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• התאפסות בטא לאחר הפלה תרופתית
    איילת
    18/12/2020

שלום ד"ר, לאחר הפלה תרופתית לפני שבועיים בשבוע 8.5. הבטא שלי 530. מציינת שקיבלתי שתי מנות ציטוטק ועדיין נצפתה שארית של 12 מ"מ עם זרימות אמרו לי לחכות לווסת ולאחר מכן לבצע אולטרסאונד ואם יש שארית ללכת להיסטרוסקופיה. שאלתי היא, תוך כמה זמן הבטא אמורה להתאפס? והאם לא כדאי כבר עכשיו לטפל בשארית עוד לפני קבלת הוסת? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מרפאה להריון בסיכון תוכל לעזור לי?
    יפית
    08/12/2020

בת 42.לאחר הפלה אלימה טבעית 3 מתרומת ביצית.בפחות משנה עברתי 3 הפלות נוראיות בשבועות הראשונים להריון.אני נקלטת הבטא עולה והעובר מתפתח רק עד שבוע 6 לי נאמר שהעוברי בלסטו כולם ימים 5 ברמה מעולה ואף נבדקו. רירית הרחם שלי נפלאה היסטורוסקופיה תקינה,קריוטיפ גם של בעלי וגם של התורמת תקינים.בדיקות קרישיות דם תקינות.אני סובלת מעודף משרל גבוה.לאחרונה רזיתי מ 110 קילו ל 100 אולם כפי הנראה זה לא מספיק ועובדת במרץ לרדת לפחות ל 86 ק"ג.הרופא החדש שיברתי אליו עשה לי בדיקת cpr גילה לי דלקת בגוף וסוכר.טופלתי במטפורמין פעמיים ביום,פרדניזון פעמיים ביום אולם לצערי גם הייתה הפלה 3 שהתקדמה רק בשבןע אחד לעומת 2 האחרות.אני מרגישה שהדלקת והסוכר הם למעשה בעיית המטבוליזם בגוף אולם...האם זוהי הבעיה היחידה? מתסכל שגם התמיכנ הכי נמוכה וגם התמיכה הכי גבוהה כשלו והביאו לתוצאות זהות.. האם ייתכן ויש לי מעבר קרישיות דם סמויה שיש לטפל בקלקסן ותרופות אחרות? והאם כדאי שאהיה במעקב אצל רופא מומחה בהריון בסיכון? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרות לאחר היריון תקין מה הסיבה?
    ליעד
    30/09/2020

היי אני בחורה בת 29 בגיל 23 ילדתי את הילד הראשון שלי ומאז כל הריון שנכנסתי אליו הסתיים בדימומים והפלה מדובר ב3 הפלות ..מה יכול להיות הסיבה ?

הוספת תגובה

תמונה

• שתי הפלות חוזרות תוך שנה מה ניתן לעשות?
    שיר
    24/08/2020

שלום, אני בת 35 ויש לי ילד בן 5.5 לאחר הריון ולידה תקינים. לפני שנה חוויתי הפלה בשבוע 11 שלוותה בחום ובדימומים. לאחר ההפלה לא הצלחתי להרות חודשים ארוכים והתחלתי טיפול IVF ונקלטתי להריון עם תאומים. בשבוע 10+ החל חום גבוה במשך מס' ימים.
    פניתי לרופא נשים, רופא משפחה ומיון, אך סיבת החום לא התבררה וביום החמישי לחום התחיל דימום ושני העוברים נפלו לצערי הרב.
    בתוך שנה 2 הפלות דומות, שיום קודם נראו עוברים חיוניים עם דופק המתאימים לשבוע ההריון.
    איך ממשיכים מכאן ואיזה בירורים ובדיקות יש לעשות?
    תודה, שיר

הוספת תגובה

תמונה

• היעדר זרימת דם לעובר גורם להפלות
    עינב
    24/05/2020

שלום,

לאחר גרידה שעברתי נוצרו הידבקויות תוך רחמיות שהובילו למחזור דל מאוד של יממה אחת, וההידבקויות אשר הוסרו בהיסטרוסקופיה. המחזור לא חזר לעצמו מבחינת זרימה לעולם.
    נכנסתי די מהר שוב להריון והעובר נפל בשבוע 7.5.
    עשיתי בדיקות קרישה, בלוטת התריס, וכו', ולא מצאו דבר.
    לאחר הפלה באמצעות ציטוטק ביצעתי מעקב וטיפול בהורמונים למשך חודשיים והרירית שלי הגיעה ל- 9 מ"מ - אך עדיין היה לי מחזור דל של יממה בלבד. ביצעו היסטרוסקופיה אבחנתית ומשלא מצאו הידבקיות, אישרו לי לנסות להיכנס להריון.
    גם עובר זה נפל לפני שבוע 6, ואני מתחילה לחשוב שיש משהו שמפספסים.

אני חושבת שגם עם העובדה שהרירית שלי הגיעה ל-9 מ"מ אך ללא מחזור רגיל (מדמם כהלכה, אורך כמה ימים וכו') - מעידה על כך שהנזק שנעשה בגרידה השאיר צלקות או אזורים מצולקים אשר פוגעים בזרימת הדם ברחם - ומשם אל העובר, וכך בכל פעם שאכנס להריון תהיה הפלה נוספת.

אציין כי לא לקחתי קלקסן או אספירין בהריון, וכי קיבלתי תמיכה של פרוגרסטרון.

האם יש היגיון בתיאוריה שלי שבעקבות זרימת דם מועטה העוברים נופלים?
    האם יש תכלית לתת אספירין או ויאגרה בין מחזורים כדי לעודד את זרימת הדם?

האם אתה ממליץ בעת זו שאקח ציטוטק או שאעשה גרידה עם שאיבה בהתחשב ברקע שלי? אני מנסה לצמצם ככל האפשר נזק כלשהו לרירית שכן אני מעוניינת להיכנס להריון במהרה.

תודה,
    עינב

הוספת תגובה

תמונה

• לא רוצה לטעות שוב
    לירון
    05/04/2020

בשנה שעברה נכנסתי להריון בתחילת עבודה שכללה דחיפת עגלות והבנתי שצריך לספר על ההריון רק בחודש השלישי. הייתי בטמטמת הריון. זה לא נראה לי הגיוני שצריך לספר לבוס רק בחודש השלישי. מתי עושים שמירת הריון? מיותר להגיד כמה בכיתי אחרי שאיבדתי את ההריון. איך להתנהג נכון בפעם הבאה. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    לא רוצה לטעות שוב

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרות וקלקסן
    האביר השחור
    31/03/2020

בבית יש ארבעה ילדים, שנולדו כולם עם IUGR.

לאחר ארבע הפלות (לפני הראשון ובין כל השאר), ערכנו בירור של הפלות חוזרות מקיף בבילינסון אצל פרופ ורדימון. לא מצאו כל ממצאים, קרישיות תקינה הכל תקין. איך אמר ורדימון? bad lack.

בייעוץ אצל קופרמינץ לפני הילד האחרון, הוא הנחה לקחת קלקסן במהלך כל ההריון, תוך אמירה שלא נחווה שוב הפלות ואף לא IUGR.

האחרון נולד יחסית לשאר גדול יותר 2800.

במהלך ההריון היה דימום מאסיבי, שכנראה נבע מהיפרדות חלקית של השלייה בשילוב עם הקלקסן (שגרם לדימום מאסיבי).

לקראת תכנון הריון נוסף הייתי מעוניין לקבל חוות דעת על הקלקסן?

כן? לא? עוד אי אלו תובנות?

לקביעת תור
    סגירה
    הפלות חוזרות וקלקסן

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות אחרי הריונות ivf
    גילה
    20/02/2020

מטופלת ivf בגלל בעיית זרע, תוצאות בדיקות קרישיות לאחר ההפלה תקינות למעט הטרוזיגוטית ל mthfr. הבנתי מהמוטולוג ומקריאה ברשת שאין צורך בטיפול בהריון מלבד המלצה להקפיד על חומצה פולית. מצד שני קראתי גם שהריון והורמונים, בעיקר אסטרוגן מעלים את הקרישיות בדם, בשני ההחזרות שבוצעו קיבלתי אסטרופם במשך מספר שבועות לפני ההחזרה ובזמן ההחזרה, השאלה של היא האם ייתכן שצרוף שני הגורמים ביחד (הטרוזיגוטי ל mthfr והורמונים), יכולים לגרום לקרישיות?
    שאלה נוספת האם החזרה על בסיס טבעי מורידה את הסיכוי להפלה? האם יש הבדל בן רירית רחם כתוצאה מאסטרופם לעומת רירית רחם טבעית?

לקביעת תור
    סגירה
    הפלות אחרי הריונות ivf

הוספת תגובה

תמונה