בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום פסיכולוגיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פסיכולוגיה ילדים

פורום פסיכולוגיה ילדים עוסק בנושאים: פסיכולוגית ילדים, פסיכולוג ילדים, הורים וילדים, גידול ילדים, ייעוץ חינוכי, בעיות התנהגות אצל ילדים, בעיות חברתיות בילדים, יחסים בין אחים, בחירת גן ילדים
מנהלי פורום פסיכולוגיה ילדים:
פז שפירא
לפרטים נוספים
יאיר סהר
לפרטים נוספים
הילדה שלנו בכיתה ב'. ילדה מאוד חביבה, מנומסת וחכמה.
בכיתה א' הכל היה בסדר מבחינה לימודית. השנה ומהתחלה גם המחנכת וגם שאר המורים אומרים שהיא לא מספיק זריזה וקצב הכתיבה שלה מאוד איטי ובמיוחד במבחנים ושהיא צריכה לעמוד בזמן שנתנו לה. הכתיבה שלה מאוד מסודרת וקריאה מאוד. דייקנית מאוד ונקייה. בבית אני יושבת איתה על השיעורים ומנסה דרך משחק לזרז אותה בכתיבת השאלות ומצליחים. מגיע המבחן והיא לא מסיימת אותו. המורה (המחנכת) אומרת לי שהיא תמיד מרחפת תוך כדי המבחן ותמיד היא צריכה להעיר לה שתמשיך לכתוב מה שמעקב אותה ולא מסיימת לכתוב.
יש לה 2 אחיות קטנות ממנה ואני משתדלת להפריד ביניהם בבית לפחות עד שהיא תסיים את השיעורים שלה. כמו כן היא לומדת שיעורים פרטיים ושם גם מאוד טוב לה.
אני מבקשת את עזרתכם ותודה
 
דפנה
23:44 28.01.15
שלום רב,
בתי הבכורה בת ארבע עוד מעט, לפני מספר חודשים חזרנו כל המשפחה מאילת הביתה והיא נכנסה ראשונה למעלית. עמוסים במזוודות ותיקים לא הספקנו להיכנס ודלת המעלית נסגרה. היא עלתה קומה אחת לבד ויצאה מהמעלית ובעלי כבר הספיק להגיע אליה.
מאז היא חרדה מאוד לאחיות הקטנות שלה, תאומות שקטנות ממנה בשנה.
זה הגיע ממש למצב של היסטריה. ברגע שאנחנו מתקרבים הביתה היא כבר מתחילה להגיד שהיא לא רוצה שהן ילכו לבד למעלית. ברגע שמגיעים לחניה היא הראשונה לצאת מהרכב ועוד לפני שאני מוציאה את האחיות שלה היא כבר מתחילה לבכות בכי היסטרי ולא עוזר כמה שאני מנסה להסביר לה שאמא פה ואני שומרת עליהן והיא לא צריכה לדאוג. היא תופסת אותן בכח ובוכה עד שעולים הביתה ורק אז היא נרגעת.
הסיפור הזה חוזר על עצמו כל יום!
אני לא יודעת איך לגרום לה להפסיק להיות חרדה להן.
אודה לעזרתכם המהירה בעניין.
דפנה
שלום,
אשמח לעזרה:
הבת שלי בת 5.
מגיל 0 מוצצת אצבע...
בגן כמעט ולא, אך אחרי הגן כן.
בגן זה קורה גם כשבוכה/נעלבת וכו.
היא מאוד מאוד מפותחת שכלית.

איך מומלץ לטפל בזה?

תודה רבה!
 
לילי
17:34 11.01.15
שלום
יש לי ילדה בת שנתיים שאני מרעיפה עליה המון אהבה במגע והבעת רגשות
האם זה יכול להזיק האם יש דבר כזה יותר מידי הבעת אהבה
? תודה
 
פז שפירא  
19:11 27.01.15
הי לילי,

כיצד ביתך מגיבה להבעת הרגשות והאהבה? בעיקרון המגע והתקשורת צריכים להיות מותאמים לילד. במידה וזה נעים לה אפשר להמשיך אך אם את שמה לב להסתייגות מצידה כדאי להפחית את העוצמה של הבעת הרגשות.
 
לילי
14:06 28.01.15
שלום,לשאלך זה נעים לה מאוד ואני מקבלת מימנה פידבקים של אהבה (גם במיליח וגם בחיבוקים ונשיקות)לאחרונה היא קצת דבוקה אלי(יש קשר?). השאלה אם זה לא עושה אותה קצת ניזקקת וחלשה ורגישה .מעבר לכך אן לי בעיה להביע את אהבתח אליה ולקבל חזרה ניראה שהיא אוהבת את זה וגם אני. תודה
שלום, יש לי ילד בן 4.5 שלאחרונה שמתי לב שהוא לוקח דברים מהגן או מחנויות ללא רשות פשוט מחביא ומוציא בבית אני כמובן מסבירה שזה אסור וזה לא כל כך עוזר.
הייתי שמחה לקבלת עצה.
תודה
 
רוני
09:22 28.01.15
שלום, לבני בן ה10 יש רגרסיה בהתנהגות, הוא ראה סרט מפחיד שלא ידעתי שראה, ועבר למיטה חדשה שקנינו, כעת במשך כשבועיים לאחר שנרדם במיטתו בשעה 4 בבוקר הוא קם ורוצה לישון אצלינו במיטה לרוב אני מאפשרת אבל בעלי למשל ממש לא אוהב את זה, אם בעלי מתנגד אזי זה אומר שאני צריכה להיות ערה בשעה 4 בבוקר למשך כמעט שעה עד שנרדם במיטתו וגם זה לא תמיד קורה וזה ממש קשה, הוא גם לא מוכן להיות במקלחת לבד ולא מוכן לצחצח שיניים בבוקר לבד וגם להיות לבד בבית זה לא ממש אופציה, אציין שהוא היה עצמאי לפני כן, הסברנו לו שאין כלום בבית ויש לנו כלב ואנחנו ששומרים עליו אבל זה לא ממש עוזר, אשמח לעזרה, תודה מראש
 
גליה
11:44 11.01.15
שלום בתי בת 3.8 , עד כה הלכה מצויין לגן . לפני כשבועיים חוותה משהו לא נעים בגן - כאבה לה הבטן עקב עצירות והיא סבלה . מאז יש לה חרדה מהגן . היא ממש לא רוצה ללכת לגן . כבר סיפרתי לה סיפורים ודיברתי איתה על האירוע וכלום לא עוזר . היא ממשיכה לפחד מללכת לגן כי לפי מה שהיא אומרת , היא תרגיש שם לא טוב ואני (אמא שלה ) לא תהיה איתה .
איך לגרום לה להתאושש?
 
פז שפירא  
19:37 27.01.15
הי גליה,

ממה שאת מספרת, ביתך כיום מקשרת בין כאב בטן ותחושה שאינך נמצאת שם איתה לבין הגן. כדאי להדגיש עבורה את המצבים בהם היא בגן וזה לא קורה. לשם כך עליה ללכת לגן ולא להימנע מכך ולבקש מהצוות שלאחר כמה שעות יזכירו לה בשמחה שהנה היא בגן והיא מרגישה טוב. גם את, לאחר הגן אמרי לה שהיא הייתה בגן ולא כאבה לה הבטן - זאת אומרת שלרוב היא דווקא מרגישה טוב מאוד בגן.
אני סבתא ל 3 נכדים מקסימים בגילאי 6,4,ו 11 חודשים. בני הגיע עם שלושתם לביתי. מכיון שאמם לא היתה בבית הוא ביקש ממני לקלח את הנכדה הגדולה. נכנסנו לאמבטיה והנעליים והגרביים שלה היו מלאות בחול. בכניסה לביתם הם חולצים תמיד נעלים וגרביים ומנקים את כפות הרגלים. אחרי הגן וביהס כי גם שם משחקים בחול. ביקשתי ממנה לחלוץ ותוך כדי כך התחלתי לחלוץ לההיא התנגדה משכה את הרגל התחילה לצעוק ואמרה לבני שהכיתי אותה דבר שאין מה לדבר עליו בכלל. גם בתי הצעירה היתה נוכחת. בני אמר לי תסגרי את הדלת ולא אמר דבר לבתו. אני אמרתי לו שלדעתי הוא טועה והיה צריך לדון עם הילדה על כך. לדעתי זאת לא דרך ובעתיד תוכל לאמר ככל העולה על רוחה. הוא ענה לי שאני ילדותית וטועה ועזב את הבית בכעס. האומנם כך.?
 
פז שפירא  
19:31 27.01.15
הי,

לפעמים ילדים צעירים אומרים שמבוגר הרביץ להם כאשר הם חשים שמבוגר התייחס אליהם לא יפה ולאו דווקא כאשר הרביץ. לצד זאת, אפשר להבין את התסכול שלך מהאשמת השווא. לדעתי, אם מדובר במקרה בודד ניתן להניח לו ולבדוק האם מקרה כזה מתרחש שוב. אם יתרחש שוב כדאי לשוחח עם הילדה - לאו דווקא בזמן שקורה המקרה אלא אפשר דווקא אחר כך, כשהיא רגועה ופנויה להקשבה ולהסביר לה את המשמעות של מה שהיא אומרת ולשים גבולות בעניין.
שלום רב
יש לי ילדה בת 12.5 ושמתי לב (אולי זה כלום אך קצת מוזר לי) שילדה כל הזמן נוגעת באוזניים בצורה אובססיבית ,לפעמים באיזור עגילים לפעמים בקצה העליון של האוזן ,הרבה פעמים זה נגיעה בשתי ידיים באוזניים וישר נגיע בצוואר..תנועות שחוזרות המון פעמים ביום.
מה יכולות להיות הסיבות ואם לדעתכם זה מצריך פניה למומחה ואם כן לאיזה
המון תודה מראש
הי נדיה,

האם שאלת אותה לסיבה לנגיעות? אולי משהו פיסי מפריע לה? אם לא מדובר במשהו כזה ייתכן ומדובר בטיקים/התנהגות אובססיבית כפייתית (OCD) ובמקרה כזה מומלץ לפנות לפסיכיאטר או פסיכולוג ילדים.
 
מ'
08:41 18.01.15
היי,
התגרשתי לפני מספר חודשים. מאז האב לוקח את הילד (בן שנה) אחת לשבוע למשך מספר שעות בלבד. כשהילד חוזר אליי הוא לא מפסיק להגיד "אבא אבא".
השאלה שלי היא האם הפגישות האלה עם אביו לא מסבות יותר נזק מתועלת ושמא לא עדיף כי לא יהיה כלל חלק מחייו?
אודה על תשובתכם בהקדם.
 
פז שפירא  
19:09 27.01.15
הי מ',

הקושי מאוד מובן אך יחד עם זאת עדיף לבנך קשר עם אביו. נזק רב יותר עלול להיווצר מנתק.
 
שני
15:31 12.01.15
שלום רב,
רציתי לדעת האם בגיל 4.5 כדאי לקחת לטיפול פסיכולוגי משולב של הורים ילד או הדרכת הורים בלבד מספיקה בגיל זה.
בגדול מדובר על חוסר בטחון ואי מימוש פוטנציאל באירועים או במקומות שאינו מרגיש בהם מספיק בטוח.
בקופת חולים יש רק הדרכת הורים ואם רוצים משולב כולל פגישות עם הילד הבנתי שזה במרפאות לבריאות הנפש.. רק השם קצת מלחיץ .
כמובן שיש את האופציה של פרטי אבל השאלה שלי האם טיפול עם הילד הכרחי בשלב זה, מה ההמלצות והאם כדאי מרפאה לבריאות הנפש או פרטי
 
פז שפירא  
18:46 27.01.15
להערכתי ניתן להתחיל בייעוץ הורים בלבד. פעמים רבות הדרכת הורים יכולה להוביל לשינוי משמעותי וזאת מבלי להכניס את הילד לתהליך טיפולי.
 
רעות
01:24 10.01.15
הוא בן 9 והיא גם. הם משחקים יחד. כשהיא הייתה באה אליו היה להם את המשחק שלהם- הוא אמר לה להתפשט. הוא נגע בה. אמר לה לגעת בו. אחר הצמיד אותה לדלת וחדר לכמה דקות.
היא לא התנגדה נחרצות. לפעמים אמרה שלא בא לה. לעיתים נהנתה מהקרבה. הוא לא השתמש בכוח מעולם.
האם זו התנהגות נורמלית בין ילדים וסקרנות לעולם המיני? או האם יש כאן פגיעה כלשהי?
 
פז שפירא  
17:09 27.01.15
הי רעות,

זו לא נשמעת כמו התנהגות נורמטיבית ואני ממליצה לפנות להתייעצות פרטית בנושא.
שלום רב,
עקב קשיים של בני בן השש הלומד בכיתה א', הן בבית והן בבית הספר, החלטנו לפנות לייעוץ פסיכולוגי שכולל גם הדרכת הורים וגם טיפול לבני.
בבדיקה עם הפסיכולוגית הסתבר לנו כי הטיפול עם בני הנו פרטני בחדר, ללא נוכחות ההורים, והפרטים שיינתנו לנו לגבי פגישות אלה הנם פרטים כלליים מאחר והיא מחוייבת לפרטיות לבני.
שאלתי הנה, האם אכן כך מקובל?

תודה רבה על תשובתכם.
בר
הי בר,

אכן כך מקובל. גם הפסיכולוגית לא נותנת פרטים מדוייקים לגבי מה שקרה בפגישות, היא יכולה לספר על רוח הדברים, על הנושאים שמעסיקים את בנך ועוד.
 
תמי
19:50 09.01.15
איך מתמודדים עם ילד בן 4 שאמו התאבד(ירתה בעצמה ) מול עיניו???
 
פז שפירא  
16:54 27.01.15
הי תמי,

זהו מקרה מאוד קשה וטראומטי ואני ממליצה לפנות כמה שיותר מהר לפסיכולוג ילדים, רצוי כזה המתמחה בטראומה.

 
עדי
14:37 22.01.15
בתי בת שנתיים , "הייתה" ילדה מאוד שמחה אנרגטית מלאת ביטחון עצמי מלאת שמחת חיים מאוד ידידותית וכו.... ובחודשים האחרונים הכל השתנה.
נכנס בה מלא פחדים חרדת זרים וחוסר בטחון עצמי מוחלט ממש ילדה אחרת .
השנה היא נכנסה לגן חדש לפני כן היתה עם מטפלת +ילד נוסף.
בהתחלה היה לה מאוד קשה להסתגל לגן אבל זה שלב שעברנו לאחר מכן לפני כחודשיים התחיל השינוי אצל הילדה בצורה קיצונית זה התבטא בימי הולדת שלפני כן היתה שומעת יום הולדת היתה רוקדת ומאז לפני כחודשיים שהיא שומעת רק את המילה יום הולדת נכנסת לחרדה בכי אפילו השינה שלה לא רצופה וגם לא נפרדת מפריטים מסויימים ....
החרדת זרים ממש קיצונית למשל שאני בסופר היא בעגלה של הסופר מתחבא מתחת למצרכים או אם היא בעגלה שלה שמה שמיכה על הפנים ממש מסתירה את עצמה.
לגבי ימי הולדת בגן היא לא משתתפת מבקשת לצאת החוצה ממש מתנגדת, הגננת אמרה שבאים הרבה אנשים לגן בזמן היום הולדת אבא , סבא .... אנשים/דמויות חדשים וזה כנראה מה שמרתיע אותה.וכשהיא באותו יום מגיעה הביתה מבקשת לצפות באייפון שלי בסרטונים של היום הולדת שלה וממש חוגגת לעצמה מחדש יום הולדת ממש רוקדת עם הפלאפון וכו...(לפני גם כחודשיים היה היום הולדת שלה והיא בכתה ביום הולדת שלה ולא רצתה ).
מה לעשות איך להתמודד עם הבעיה? יש לי אפשרות בביום שיש יום הולדת בגן בשעות הבוקר להביא אותה יותר מאוחר לגן ממש אחרי היום הולדת והיא לא תצטרך להיות בכל החרדה הזאת... האם כדאי?
 
אמא
10:16 19.01.15
הילדה שלנו בכיתה ב'. ילדה מאוד חביבה, מנומסת וחכמה.
בכיתה א' הכל היה בסדר מבחינה לימודית. השנה ומהתחלה גם המחנכת וגם שאר המורים אומרים שהיא לא מספיק זריזה וקצב הכתיבה שלה מאוד איטי ובמיוחד במבחנים ושהיא צריכה לעמוד בזמן שנתנו לה. הכתיבה שלה מאוד מסודרת וקריאה מאוד. דייקנית מאוד ונקייה. בבית אני יושבת איתה על השיעורים ומנסה דרך משחק לזרז אותה בכתיבת השאלות ומצליחים. מגיע המבחן והיא לא מסיימת אותו. המורה (המחנכת) אומרת לי שהיא תמיד מרחפת תוך כדי המבחן ותמיד היא צריכה להעיר לה שתמשיך לכתוב מה שמעקב אותה ולא מסיימת לכתוב.
יש לה 2 אחיות קטנות ממנה ואני משתדלת להפריד ביניהם בבית לפחות עד שהיא תסיים את השיעורים שלה. כמו כן היא לומדת שיעורים פרטיים ושם גם מאוד טוב לה.
אני מבקשת את עזרתכם ותודה
היי,
יש לי ילדה בת 4.5, שעד לפני 3 שבועות הלכה לגן עירייה ונפרדה יפה.
לפני 3 שבועות הפרידות נהיו קשות, לא משחררת וכל הזמן אומרת שרוצה אותי. (חיבוק+נשיקה ועוד חיבוק ונשיקה... ) - עד שמשחררת...
(יש לציין שהיום נפרדה בצורה מקסימה ללא כל קושי).
הסברתי לה שאמא עובדת והיא בגן וככה זה הסדר יום.
אתמול שדיברתי איתה אמרה שהיא מתגעגעת אלי.
אחה"צ היא בסדר גמור.
רק בערב שאני הולכת להתקלח היא במיטה ובוכה שרוצה אותי.
(יש לה אח בן 3) - שמסתדרים מאוד יפה.
איך מתמודדים?
תודה
 
שולי
18:13 17.01.15
בני בן 4.5 שנים כל לילה באופו קבוע רוצה שאשן איתו במיטה אז אני שוכבת לידו עד שנרדם ואז באמצע הלילה הוא בא למיטה שלנו ונכנס לישון לידי. אני מחזירה אותו למיטה שלו ואז מתחיל בכי (אציין שהוא ישן ליד אחיו הקטן באותו חדר).
הדבר נמשך תקופה ארוכה בערך שנה. ו נסיתי להבין ממנו למה זה קורה הוא טוען שהוא פוחד ולא אומר ממה והסברתי לו שאין לו מה לפחד שאחיו ישן לידו ואני ובעלי נמצאים באותו בית ישנים רק בחדר נפרד ולא נעזוב אותו ואת אחיו לעולם.(יש לו מנורת לילה. בחדרׂ ) וזה לא עוזר אני לא מצליחה למגר תופעה זו
אשמח לכל טיפ או עזרה .
 
שולי
18:06 17.01.15
בני בן כמעט בן 5 שנים ויש לי עוד בן עוד מעט בן 4. הגדול נורא מקנא כל הזמן בקטן למרות שאני ובעלי נותנים לשניהם תשומת לב וכל מה שצריך, אבל עדיין הגדול רוצה לשלוט בכל דבר שקשור לאחיו הקטן , הוא נותן לו הוראות מה לעשות והקטן זורם איתו אך לעיתים הוא מסרב ואז הגדול כופה עליו ואם הוא לא מבצע מה שהוא מבקש הוא אפילו מכה אותו.
או אם הגדול רואה אותו אם איזה חפץ או משחק ביד הוא מיד לוקח לו ו (חוטף לו מהיד)טוען שהוא צריך את זה וכאן מתחיל ריב מטורף הקטן בוכה מנסה לעיתים לקחת לו חזרה אך התוצאה ידועה הגדול מיד משתלט ומכה אותו.

מה לעשות????
 
אמא
17:17 15.01.15
שלום , יש לי ילדה בת 9 שהסתקרנה בנושא סקס וזאת לאחר שכמה ילדים בכיתה שלה התחילו לקלל כגון מזדיין וכו' ואחד הילדים אמר שהכוונה לסקס .והיא לא ידעה מה המילה הזאת והיא הלכה לאינטרנט וחיפשה ומצאה סרטונים בנושא ואני תפסתי אותה עם זה. מה עושים איך מגיבים האם זה משהו שצריך להדאיג אותי . אני מאוד חוששת
תודה .אמא דואגת
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  725  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פסיכולוגיה ילדים   יחסים בין ילדים   פסיכולוג ילדים   הורים וילדים   גידול ילדים   ייעוץ ילדים   ייעוץ להורים   יעוץ חינוכי
RSS RSS פורום פסיכולוגיה ילדים