בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום פסיכולוגיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פסיכולוגיה ילדים

פורום פסיכולוגיה ילדים עוסק בנושאים: פסיכולוגית ילדים, פסיכולוג ילדים, הורים וילדים, גידול ילדים, ייעוץ חינוכי, בעיות התנהגות אצל ילדים, בעיות חברתיות בילדים, יחסים בין אחים, בחירת גן ילדים
מנהלי פורום פסיכולוגיה ילדים:
פז שפירא
לפרטים נוספים
יאיר סהר
לפרטים נוספים
 
צחי
20:44 01.09.14
שלום וברכה!
בננו בן (עוד מעט 6) עלה היום לכיתה א.
עוד מאז הילדות הגמילה ממוצץ לא עברה בשלום, והוא עדיין נשאר עם מוצץ. לא ממזמן התחלנו טבלה עם נקודות ופרסים על כל יום שהוא מתגבר וישן בלי מוצץ. הוא הולך לישון בלי... אבל זה לוקח המון המון זמן והוא קם עייף! יש ביני לבין אשתי התלבטות קטנה בעניין האם לקחת לו את המוצץ ולסיים זאת למרות שהוא שם אצבע בפה (לא את האגודל, כנראה הוא עדיין לא גילה זאת. כך שלשים אצבע אחרת בפה זה לא עוזר להירדם). או לחזור ולתת לו מוצץ והוא כך יהיה יותר רגוע הרי בכל מקרה הוא לא ישאר עם מוצץ עד החתונה כשהוא יהיה מספיק בשל הוא יעזוב אותו. נראה לי שבלי קשר הוא ילד מאוד אוראלי וכל העיסוק סביב הפה תופס אותו מאוד.
אשמח לעזרה בעניין זה. תודה רבה!
 
חסוי
14:14 01.09.14
שלום,

יש לי בן בן 5 ובת בת 4

ילדים מקסימים וטובים שמאוד גדלו והתבגרו בתקופה האחרונה

שני דברים חדשים שאני מתמודדת מולם לאחרונה הם חוצפה ותנאים

יש פעמים שהם לא מקשיבים לי, לפעמים צוחקים לי בפנים, כך שאני צריכה להרים את הקול כדי שיבינו שאני רצינית.

או כשאני אומרת משהו עונים לי בתנאים אם תעשי ככה אני אעשה ככה

אני מניחה שזה שלב התפתחותי אבל כשזה קורה (די הרבה לאחרונה) זה מרגיז

איך נכון להגיב על חוצפה ? ומה עונים כשמציבים לי תנאים ?

תודה
 
אדוה
13:31 01.09.14
הבן שלי בן עשר התחיל בשבועיים האחרונים לעשות קולות של כאילו שיעול בפה סגור
הוא עושה את זה ללא הפסקה במשך כל היום רק בלילה שנירדם זה מפסיק
הוא אומר שמגרד לו הגרון אבל לי זה ניראה משהו פסיכולוגי
זה מאוד לא נעים לשבת לידו ולשמוע את זה ללא הפסקה
מה לעשות?
 
שירי
22:15 31.08.14
שלום רב,לפני כ 5 חודשים עברנו דירה למושב במרכז הארץ וההרשמה לגן נערכה שלא במועד אי לכך בני בן ה 4 שובץ לגן חובה. חשוב לי לציין שעד כה היה בגן פרטי. אני מאוד חוששת שמא לא הסתדר עם הילדים הגדולים ממנו ביותר משנה והדבר יצור אצלו תסכול ורגרסיה, עירבתי את הגננת בחששות שלי והיא מצדה שתפה פעולה והרגיעה אותי שהיא לא תתן לו ליפול.
אגב,האלטרנטיבה העומדת בפני היא לרשום אותו לגן טרום טרום חובה עם גילאי 3 ומטה
הילד חשוב לציין ממוצע ומאוד פיקח. האם פעלתי נכון ואיך לנהוג במהלך השנה??
 
שגית
15:14 31.08.14
שלום הבת שלי בת 3 ומאוד עקשנית.
כל דבר רוצה שיהיה לפי מה שהיא רוצה.. אם זה בבגדים או באוכל או במשחקים עם ילדים ..וכו.. ואם היא לא מקבלת מה שהיא רוצה היא בוכה ולא מוכנה להמשיך הלאה.
מה אני יכולה לעשות בנדון?
שלום ,

הבן שלי בן שנתיים ו-5 חודשים ילד מקסים ונעים שכייף מאוד לשהות במחציתו.
לאחרונה שמתי לב שאנחנו נכנסים למקומות הומי אדם הוא קצת נלחץ, לדוגמא היינו בגן שעשועים ובאותו זמן היו המון ילדים אז הוא העדיף לא לשחק וביקש לחזור אחר כך.
חשוב לציין שאם לא היו ילדים באותו זמן הוא היה משחק ונהנה מאוד.
דבר שני השבוע הלכנו לבריכה (אחרי הרבה זמן שלא היינו) ויישר מהכניסה הוא ביקש ללכת לבית לא היה מוכן ללבוש בגד ים ובכניסה למים התחיל לבכות ולבקש שהוא רוצה ללכת לבית אחרי מספר ניסיונות החלטית לא להשאירו בכוח ונאלצנו לעזוב.
אשמח לדעת מה הסיבה להתנהגות זו? אני רוצה מאוד לחזק אצלו את הביטחון העצמי .
אשמח לקבל עצות בנושא.
תודה.
 
אודי
18:31 30.08.14
היי
בני בן שנה ו 3 חודשים נכנס זה עתה (יומיים) בפעוטון.
אנחנו חושבים על מעבר דירה בעוד חצי שנה ככה ואני חוששת לשבור לו את הביטחון ולהעבירו לגן חדש באמצע שנה. עד שהכיר שיגרה חדשה ולמד להסתגל אליה פתאום להעבירו באמצע שנה. אשמח שתסבירו לי את ההשלכות אם אעביר אותו. אשמח למעט הארה .
אני כמובן ממש נגד ולא חושבת שזה נכון לבני . אשמח לדעת מבחינה פסיכולוגית כיצד זה משפיע.
שלום, ביתי בת ה 14 אובחנה כסובלת מהפרעה אישיותית גבולית.
היא מקבלת טיפול תרופתי של ציפרלקס-נגד הדיכאו וריספונט -להרגעה.
בנוסף היא מטופלת אצל פסיכולוגית 2 בשבוע.
בפגישה האחרונה אצל הפסיכיאטרית הילדה עדיין מסרבת ללכת לבית הספר הומלץ על אישפוז יום בגהה.בעקבות המלצה זו הפסיכולוגית לא מוכנה להמשיך את הטיפול אצלה לפני שהילדה תתאשפז ותתאזן נפשית.לפני כ7 חודשים היה ניסיון אובדני ע"י בליעת כדורים ,הילדה לא אובחנה בעבר וגם לאחר הניסיון האובדני נשלל נטייה אובדנית
הילדה לא הולכת לבית הספר (בשנה וחצי האחרונות הייתה מגיעה לבית הספר ומשתחררת כעבור שעה או לא מגיעה בכלל) כיום הילדה בבית כחודש, נוטלת תרופות, רגועה בבית ללא פגיעה עצמית,ללא מחשבה אובדנית, לומדת אח"הצ עם מורים מעמותת תללים, משתפת עימם פעולה.
השאלה שלי , האם אישפוז יום הוא הטיפול היחידי שניתן לתת לה? האם יש טיפולים אחרים ?
 
סמדר ריינר  
06:48 01.02.12
שלום לך,
אני מבינה את הקושי שלך לאשפז את ביתך. עם זאת, נשמע לי שכבר קיבלתם טיפולים אחרים. קיבלתם תרופות וטיפול נפשי פעמיים בשבוע. אני ממליצה לך לקבל את המלצת הפסיכיאטרית ולשתף פעולה לטובת בתך למרות הקושי. אני מאמינה שבטיפול נכון ומסור תהיה הקלה במצבה. אני מאחלת לכם שבאמת יהיה יותר קל, בטוח ופחות סוער,
בהצלחה.
 
אלה מטלון
14:24 30.08.14
במאמר שהתפרסם במוסף הארץ ב-29.8.14 כותב יורם יובל את הדברים הבאים:
(המאמר עוסק ב"תחרות" בין הטיפול הפסיכואנליטי לבין הטיפולים קצרי הטווח, ובפרט קוגניטיביים-התנהגותיים.)
"...
קיימים גם טיפולים פסיכואנליטיים שעבורם נכתב מדריך מפורט, של עשה ואל תעשה, הכולל סדר יום מובנה...
...
שתי דוגמאות לטיפולים פסיכואנליטיים כאלה הם טיפול ממוקד העברה (Transference focused psychotherapy, TFP), וטיפול מבוסס מנטליזציה (Mentalization based treatment, MBT), ושני הטיפולים הפסיכואנליטיים האלה מגובים היום בראיות כמותיות ומשכנאות ליעילותם.
"
 
י.ש
23:55 20.08.14
שלום.
יש לי 3 ילדים, הגדולה עוד מעט בת 10 ותאומים (בן ובת) בני 7 וחצי. הבעיה שלי היא עם הגדולה. היא ילדה מבריקה, מנגנת בפסנתר, מצליחה בבית הספר, אבל מאוד אלימה כלפי האחים שלה. דיברתי איתה על זה, הענשתי אותה, ניסיתי לתת לה יותר תשומת לב, אבל שום דבר לא עוזר. התשובה שלה תמיד שזאת אשמתם ושהם גורמים לה להרביץ להם. היא גם הרבה פעמים אומרת שחבל שהם נולדו והלוואי והם לא היו קיימים. קשה לי להבין את זה כי מצד שני היא משחקת איתם המון ואומרת שאחותה היא החברה הכי טובה שלה. אני אובדת עצות ולא יודעת איך לגרום לה להפסיק להשתמש באלימות כלפיהם. מה לעשות?
 
יאיר סהר  
11:56 29.08.14
שלום לך,
אלימות בין אחים אינה עניין נדיר כלל.
כדי לייעץ אבקש לקבל מידע ברור יותר לגבי סוג האלימות.
האם מדובר במעשים שמביאים למצבי סיכון לפגיעה פיסית חמורה?
 
י.ש
12:57 30.08.14
האלימות שלה כלפיהם מתבטאת בהרמת ידיים, בעיטות, דחיפות וכד׳. היו מקרים שדחיפה גרמה לנפילה שסיכנה אותם (נפילה ליד פינה של שולחן, מכה חזקה בראש וכו׳). אני יודעת שאחים רבים, אבל מאוד קשה לי עם זה, כי אני מאוד חוששת מהתוצאות. מתי זה אמור להיפסק והאם בכל זאת אני יכולה לעשות משהו כדי להפסיק את זה?
 
צילי
23:47 18.08.14
שלום,
בני הבכור בן חמש וחצי, אח לבן שנתיים, ילד נבון וחברותי. בחודשים האחרונים שמתי לב שהוא צריך לקבל אישור לגבי כל דבר שהוא חושב או רוצה. לדוגמא: אם אמרתי שאכין לו ולאחיו שוקו אז הוא יגיד לאחיו עשרים פעמים: נכון שגם אני אקבל שוקו? ועד שאחיו לא יגיד לו נכון הוא לא ירפה. אותו דפוס התנהגות חוזר עם חברים שלו. כך לדוגמא, הוא יכול לשחק במשחק תפקידים עם כמה חברים או עם חבר אחד והוא ממש יבקש את רשותם להיות למשל הנסיך או המלך או כל דמות אחרת במשחק. כך הוא ימשיך לשאול: אני אהיה הנסיך טוב? ועד שלא יענו לו הוא ימשיך לשאול בלי הפסקה ולחכות לאישור. ואם לא יענו לו הוא ייכנס למצוקה ולבסוף יבכה.
אני אציין שההתנהגות הזו חוזרת עם כולם ולאו דווקא עם דמות מסויימת. גם איתי וגם עם אביו הוא זקוק לאישור על כל רצון שלו והוא יחזור על השאלה כמה פעמים שיצטרך, לפעמים אפילו גם אם כבר קיבל תשובה.
אני אובדת עצות כי ממש עצוב לי לראות אותו ככה. האם זה נובע מחוסר ביטחון? איך אגרום לו להבין שהוא יכול להחליט עבור עצמו ( בדברים מסויימים כמובן ) ושהוא לא צריך שחבר כזה או אחר יאשרו לו?
תודה רבה
 
צילי
21:43 23.08.14
 
צילי
00:23 30.08.14
שלום,
רציתי לדעת איך להתמודד עם בתי בת השנתיים,ילדה מקסימה
לגבי זה שהיא תולשת שיערות במשך כמה חודשים ומכניסה לפה,זה בא מתוך שיעמום
כשהיא במיטה מחכה שאתן לה את הבקבוק,או כשהיא יושבת על הכיסא ומחכה שאתן לה לאכול וזה גם קורה כשהיא לא ישנה חזק אז היא מתעסקת עם השיער,זה ממש מפריע לי,אני חוששת שתהיה לה סתימת קיבה,בלילה בעקבות זה שהיא לא ישנה חזק ומכניסה שיערות לפה,היא משתעלת המון,אני לא יכולה להתעלם מזה ולא להעיר לה ביום בצורה עדינה.
אני ממש לא יודעת מה לעשות!!

בבקשה עזרה
תודה
שלום נועה,
תופעה של תלישת שיער אינה חריגה בגילאים צעירים, ופעמים רבות הרגל זה מסתיים עד גיל 5.
הנטייה היא לראות בתופעה זו כביטוי לחשש ואי נוחות. את מציינת שיעמום - יתכן שזו גם הסיבה.
למעשה, אין טעם להעיר לה על כך, שכן כל הערה שהיא מחזקת את ההתנהגות - שהרי מדובר בהתנהגות שמייצרת תגובה ותקשורת עם אמא.

למרות שלא ניתן להתעלם, ניתן להחליט שלא להגיב, וזו גם עצתי.
במקביל, מומלץ לכגשת לרופא ילדים ולהתייעץ לגבי הסיכון הבריאותי ממנו את חוששת.

בהצלחה!
 
נועה
02:19 29.08.14
בני בן חמש וחצי, בגן חובה. הוא ילד חכם אך סובל מרגישות יתר חושית ורגשית שגורם לו להיות יותר בכיין ופחות בוגר לגילו. יש גם בעיית קשב וריכוז.
בשנה האחרונה המשחק של בני הוא אלים ורווי במלחמות בין טובים לרעים, לפעמים זה מכות ומלחמות בין מכוניות, בובות של גיבורי על, חלליות , וכו. כשאני מנסה לשחק משהו יותר "נעים" עם תכנים של חברות והחיים האמיתיים, הוא מאבד עניין בזה ורוצה שיקרה משהו רע במשחק. מה לעשות עם זה? מה זה אומר?
בנוסף, הוא כל הזמן ממורמר, כל דבר לא פייר, ואם לא עושים לפי הראש שלו הוא רוקע ברגליים ומתעצבן. בדרך כלל מתרצה אחרי כמה רגעים בעיקר אם מוצאים פתרון חלופי לבעיה.איך כדאי להגיב?
 
ליהיא
20:02 21.08.14
שלום לכם,
בני בן ה-6.5, בן זקונים ואח לבת 20 ואח לבן 17 אוהב את הבית ומעדיף להישאר בו. גם שנפגש עם חברים יותר אוהב שיבוא אליו מאשר ללכת לאחרים. מאז הלחימה בעזה התופעה התגברה ופחות מוכן לצאת מהבית (מבינה ממנו שרוצה מקום שקרוב לממ"ד ומאוד מבינה אותו). הקושי שאתו אני מתמודדת הוא התעסקות שלו שעות במחשב, במשחקי מחשב בטלויזיה וכו'. אין ממנו קריאות כמו משעמם לי, בואי תשחקי איתי וכו'.
שאני מציעה לו ללכת לגינה הציבורית או למקומות אחרים אני נתקלת בסירוב ממנו. בימי הרגיעה "לא ויתרתי" ויצאנו למקומות בילוי עם מים, אתגרים וחברים שהוא אוהב.
השאלה שלי אליכם האם זה סביר ותקין הרביצה מול משחקי המולטימדיה ואם לא מה כן ניתן לעשות? גם אני מאוד אוהבת את הבית שלי (שקט, מטבח וכו') כך שמה שבאמת מפריע לי זה האם הגישה שבה אני נוקטת ומניחה לו לעשות מה שהוא אוהב נכונה? שם אני חשה בחוסר נוחות.
תודה רבה לכם.
ליהיא
שלום רב, יש לי ילדה כבת שלוש שישנה מגיל שנתיים במיטה שלה. פתאום בחודש האחרון היא החלה לרדת מהמיטה שלה לרצפה ולהירדם ברצפה. לא משנה כמה פעמים במהלך הלילה אני יחזיר אותה למיטה כעבור שעה שאני חוזר לחדרה אני רואה אותה על הרצפה. בימים האחרונים היא אפילו מלכתחילה מבקשת לישון על הרצפה. וכאשר אני לא מאפשר זאת היא בוכה. מה עליי לעשות ומדוע הילדה נוהגת כך? תודה על תשובתכם.
 
רותי
08:34 28.08.14
בוקר טוב
אני קצת מתלבטת ואשמח ליעוץ: אנחנו גרים בנתיבות ו2 הבנות שלי עברו קיץ לא פשוט. ביום ראשון יש לנו פה הרצאה של חני נחמיאס שאני אוהבת וגם הילדות והיא מרצה בחינם פה בבנק מזרחי. היא אמורה לדבר עם הילדים על הרגשות שלהם ולדעתי זה רעיון טוב לקחת אותן לדבר ולשתף ולהנות קצת. ההתלבטות היחידה שיש לי אם זה עדיף לדבר על עכשיו או להניח לזה טיפה? אני לא רוצה שידחיקו
שלום,
יש לי ילד בן 3 וחצי ילד בן שנתיים וחצי ותינוק בן חצי שנה.
לאחרונה בני בן ה3 וחצי התחיל לקחת לבן השנתיים וחצי כל הזמן משחקים, הוא יכול לקחת לו אפילו ממש מהידיים והם רבים על זה, מה שקורה זה שבן השנתיים מקסימום בוכה וברוב הפעמים אפילו לא מנסה לקחת בכח בחזרה.
1. איך אפשר להפסיק או למתן את לקיחת המשחקים?
2. איך אני אמורה להגיב בסיטואציות האלו? אני לא רוצה לנקוט צד לטובת הקטן, כי אני רוצה שילמד לעמוד על שלו.. אבל איני יכולה לראות אותו בעמדת "מנוצח" כל הזמן, גם ככה חסר לו ביטחון עצמי לצערי, אך גם לבן ה-3 איני רוצה להיות "נגדו" (בעינייו כמובן..)

בבקשה עיזרו לי.
תודה!
 
אורית
23:33 24.08.14
הי, בני בן 3.5 , ילד חברותי סקרן ומקסים, לו אחות תאמה ואחות נוספת הגדולה ממנו בשלוש שנים. אנו משפחה חמה ואוהבת , מחבקים המון, מרעיפים אהבה וחום.כך גם ילדי מאוד חברותיים. הבעייה, לאחרונה בני מוצא עניין בשדי, מנסה לגעת בהם, אומר שהוא אוהב את הציצי שלי ולעיתים נמרח עלי ומתנהג כמו תינוק. הסבלי לו שזה לא נעים לי וזהו גופי הפרטי ואסור לו לגעת באיברים הפרטיים שלי כשם שלאף אחד אסור לגעת בשלו. אך למרות זאת ממשיך לעשות זאת, אני כועסת מסבירה לו שוב והוא לעיתים אומר שלא יעשה זאת שוב ומבקש נשיקה ממני בלחי. מה אני עושה לא בסדר? איך אני מתמודדת עם זה? האם זה תקין ? האם התנהגות זו תקינה? תודה וסליחה על כל השאלות.
 
מאיה
22:05 19.08.14
שלום,
בני בן 3.5 ילד מקסים וחכם מפותח לגילו.
הולך לגן מגיל עשרה חודשים.בספטמבר מתחיל גן עיריה.
אם להשוות אותו לרוב הילדים אז מדובר בילד ביישן.
לדברי הגננת בגן הוא משחק עם ילדים ויש לו חברים,הוא ילד בעל דעה -עקשן.בבקרים הפרידות לפעמים היו קשות לא רוצה להיפרד.
למשל במסיבת סיום בגן הוא בכלל לא השתתף למרות שבבית הוא שר את כל השירים ומאוד התלהב מעניין המסיבה.גם הגננת אמרה דהוא השתתף יפה מאוד בחזרות.אך במסיבה ביקש לשבת רק לידי. לרגע אחת פתאום הוא קם מהכסא הלך עם כל הילדים ומיד חזר בבכי.
לאחרונה אני מרגישה שהביישנות שלו מתעצמת. לדוגמא אנחנו באים לגן שעשועים או משחקיה הוא מסרב לעלות למתקן בטענה שיש ילדים.
נפגשים עם חברים ויש ילדים נוספים הוא נצמד אלי ולא מוכן לשחק רק עם אמא.יש ימים שאחרי זמן מה הוא נרגע ומשתחרר ויש ימים שלא.
אנחנו כהורים מאוד כואב לנו לראות אותו ככה אך מאוד משתדלים לתת לו תמיכה ולא להכריח אותו. אומרים אוקיי בוא נישב יחד אתה לא חייב ללכת לשם או בוא נילך יחד ותראה איזה כיף שם.
אני נורא מתלבטת אם ישנה בעיה או זה משהו שיחלוף, ואיך אנו כהורים יכולים לעזור לו?
 
מאיה
20:21 27.08.14
 
שני
20:05 27.08.14
שלום רב,
ביתי בת שנה וחודשיים, מתחילה ללכת לגן פרטי בעוד כמה ימים. עד כה הייתי איתה בבית. אני תוהה אם קיימים מחקרים לגבי מהו הגיל האידיאלי לשלוח תינוק לגן - ככל שהימים נוקפים ומועד תחילת השנה מתקרב אני מתמלאת ספקות ושואלת את עצמי האם תינוק רך בן שנה וקצת כדאי ש"יבלה" כל כך הרבה שעות מחוץ לביתו וללא אימו ואביו.. הייתי שמחה לשמוע מה אומרים המחקרים לגבי העניין.

תודה!
יש לי תינוקת בת 11 חודשים וביתי הבכורה בת ה-5 התחילה את הגן שנה שניה אנחנו גרים בארה"ב כבר שנתיים מה שקורה כל החברים משנה שעברה לא איתה (לא יודעת מה הסיבה שמתוך 20 ילדים אף אחד לא איתה )בכל אופן זה שבוע שני שלה בגן והיא מתלוננת כל בוקר שהיא לא רוצה ללכת ולא רוצה לקום ובכלל לא מעונינת להתארגן וללכת
מה שקורה שהיא רואה אותי שחוזרת מהגן היא רצה ותמיד אומרת לי כמה שהיא מתגעגעת אלי וזה מה שחשבתי בהתחלה וזאת הסיבה שלא רוצה ללכת והיא אפילו לא אוכלת או שותה את האוכל שאני שולחת איתה
מתברר כשדיברתי עם המורה בטלפון שיש כמה ילדים שמציקים לה והיא לא עומדת והיא לא יודעת מה לעשות הילדים לפי הגדרת המורה ניראים גדולים וענקים והם בגן שלה
ומה שקורה שהגננת רואה את שהם מתחילים עם ביתי היא לוקחת אותה למקום אחר
ולפי דעתי לא ממש מטפלת בעניין
מה שביתי מספרת גם שאין לה חברים בגן והיא משחקת לבד בהתחלה חשבנו שזה רק תחילת השנה אולי היא צריכה יותר זמן אולי השפה גם לא עוזרת למרות שהיא כבר מדברת ומבינה אנגלית
מה אפשר לעשות?איך מסבירים לילדה לבקש עזרה כי נראה שהיא מתחילה להסגר בעצמה ואני מאוד מפחדת שהמצב היה יותר גרוע
ביתי גם מאוד התלהבה להתחיל את שנת הלימודים היא הייתה איתנו בקנית הציוד היא בחרה תיק והיא גם באפי טיפה בישנית
בעיקרון היא אוהבת לשחק עם ילדים בבית היא מדהימה ועוזרת ומה שקורה בלילות האחרונים היא גם קמה באמצא הלילה ונראה שיש לה סיוטים
פליז תעזרו לי דחוף אני נורא מודאגת
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  712  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פסיכולוגיה ילדים   יחסים בין ילדים   פסיכולוג ילדים   הורים וילדים   גידול ילדים   ייעוץ ילדים   ייעוץ להורים   יעוץ חינוכי
RSS RSS פורום פסיכולוגיה ילדים