היתרונות הבריאותיים בשתיית בירה לבנה

מסתבר שלא רק ליין אדום יש יתרונות בריאותיים. גם לבירה לבנה יש יתרונות רבים. לפניכם מגוון הסגולות הבריאותיות שמספקת לנו שתיית בירה לבנה.
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 06/10/2011 |
צפיות: 12,628
דירוג: 5.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
בערבי חג ואירועים מיוחדים מקובל להרים כוסית, וברוב המקרים בוחרים לשתות יין. הנה כמה סיבות בריאותיות שאולי יגרמו לכם לשקול להרים כוסית בירה לבנה במקום יין. העובדות שלהלן מבוססות על מחקרים מדעיים, אשר הוכיחו כי בדומה ליין אדום, שתייה מתונה וקבועה של בירה לבנה תורמת לבריאות.

מכל המחקרים עולה כי שתייה מתונה וקבועה של בירה, המוגדרת בקרב גברים ככמות של עד שני בקבוקים (660 מ"ל) ביום ובקרב נשים עד בקבוק אחד ביום (330 מ"ל) עשויה להוריד משמעותית את הסיכון למחלות מסוימות ואף מסייעת במניעתן. עם זאת, צריכה מוגברת של בירה מבטלת השפעה זו ועלולה להיות מסוכנת.

למידע נוסף בנושא אלכוהול היכנסו לפורומים:
פורום דיאטה, תזונה נכונה, הרזיה
פורום מחלות כבד, גסטרואנטרולוגיה
פורום תזונה טבעית, תזונה נכונה
פורום תזונה קלינית
פורום תמיכה בדיאטה

בבירה לבנה יש פחות קלוריות - הערך הקלורי של בירה לבנה נמוך בהרבה מזה של משקאות אלכוהוליים אחרים. לדוגמא, ב - 100 מ"ל בירה לבנה מכילים 43 קלוריות לעומת כמות זהה של יין אדום או יין לבן יבש המכילה 84 קלוריות. יתרה מכך, ב - 100 מ"ל של וודקה או וויסקי יש ערך קלורי הגדול פי חמישה מזה של הבירה. אם כך בירה לבנה לא עתירה בקלוריות כפי שמקובל לחשוב, לכן מומלץ לשקול לשתות בירה לבנה במקום משקאות אלכוהוליים אחרים.

בירה לבנה מקטינה את הסיכון לסרטן - במחקר שנערך בבית הספר לרפואה של הרווארד בארצות הברית בשיתוף המכון לרפואה סביבתית ומכון קרולינסקה בשבדיה, נעשתה השוואה בין קבוצה של 855 חולים בסרטן כליות לבין קבוצת ביקורת תואמת מקרב האוכלוסייה הכללית שמנתה 1,204 משתתפים. משתתפי המחקר נתבקשו לענות על שאלון למילוי עצמי העוסק בנתונים אישיים, היסטוריה רפואית, הרגלי תזונה והרגלי צריכת אלכוהול במשך חמש שנים אחורה ועד למועד המחקר.

מניתוח תוצאות הנתונים שנאספו הצטיירה תמונת מצב אופטימית על פיה נראה כי הסיכון לחלות במחלה ירד עם העלייה בצריכת הבירה הלבנה. מסתבר כי שתייה של כשמונה כוסות בירה לבנה בחודש הורידה את הסיכון לחלות ב – 40% לעומת הימנעות מוחלטת משתייה. המחקר פורסם בכתב העת המדעי הבריטי לסרטן (British Journal of Cancer).

בירה לבנה שומרת על צלילות המוח - בירה מעניקה הגנה קוגניטיבית לטווח ארוך ומפחיתה את הסיכון ללקות בדמנציה (שיטיון) אצל אנשים מבוגרים. מחקר שנערך בבית הספר לרפואה באוניברסיטת וויק פורסט שבצפון קרוליינה מצא שנבדקים שהחלו את המחקר ללא בעיית זיכרון או חשיבה ושתו 8 עד 14 יחידות אלכוהול בשבוע, הפחיתו בממוצע כ-37% מהסיכון לפתח דמנציה במהלך השנים בהשוואה לנבדקים האחרים שאינם צורכים אלכוהול או בירה.

שתייה מתונה מפחיתה את הסיכון להשמנה אצל נשים - מחקר שהתפרסם לאחרונה עקב במשך כ - 13 שנה אחרי כ - 20 אלף נשים אמריקאיות אשר התחילו את המחקר במשקל גוף תקין ולא סבלו ממחלות לב או סוכרת. לאורך שנות המחקר הסתבר כי אלו שהתמידו בצריכה מתונה של אלכוהול, למשל, בקבוק אחד או שניים של בירה לבנה ביום, הפחיתו ב- 61% את הסיכון להשמנה וב- 30% את הסיכון למשקל עודף לאורך זמן בהשוואה לנשים שלא שתו כלל.

בירה לבנה מחזקת את העצמות - בירה מכילה צורן, שהוא מינרל החיוני לחוזק העצם. ממחקרים מדעיים עולה שצריכה מתונה של בירה לבנה מעלה את צפיפות העצם ומקטינה את הסיכון לחלות באוסטיאופורוזיס.

בירה לבנה מחזירה לגוף נוזלים אחרי פעילות גופנית - שתייה של בירה מסייעת בהחזרת נוזלים לגוף ובספיגתם מיד לאחר ביצוע פעילות גופנית מאומצת. מחקר שנערך באוניברסיטת גרנדה בספרד גילה כי סטודנטים שעשו פעילות ספורטיבית מאומצת בתנאי חום, החזירו לעצמם נוזלים באופן טוב ומהיר יותר אם צרכו מיד לאחר הפעילות מנה של בירה לבנה, בהשוואה לקבוצה ששתתה מים.

בירה לבנה מורידה את הסיכון לסוכרת - צריכה מתונה של בירה לבנה מגינה מפני סוכרת בהיותה מפחיתה את הרגישות לאינסולין. חוקרים קבעו כי בקרב גברים צריכת אלכוהול יומית בכמות מתונה, תורמת בריאותית והינה בעלת השפעה מגנה מפני מחלת הסוכרת.

בירה לבנה תורמת לבריאות הלב במיוחד עם פעילות גופנית - שילוב של בירה לבנה וספורט הוא טוב ובריא ללב. מחקרים אשר בחנו את הקשר בין שתייה מתונה של בירה לבנה בשילוב עם פעילות גופנית לבין הסיכוי ללקות במחלות לב קבעו כי שתייה מתונה וקבועה של בירה לבנה, בשילוב עם פעילות גופנית קבועה, מורידים את הסיכון לתמותה ממחלות לב בכ- 50% לעומת הימנעות מוחלטת משתייה.

בירה לבנה מחזקת את המערכת החיסונית - שתייה מתונה וקבועה של בירה לבנה מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית, במיוחד בקרב נשים, ויכולה לסייע לגוף במלחמתו במחלות שונות ובמניעתן במיוחד בעונת החורף.

לכתבות נוספות בנושא אלכוהול:
צריכת בירה מתונה מסייעת למנוע סרטן כליה
דמנציה: אלכוהול מפחית את הסיכון למחלה?
שתיית אלכוהול בהריון מעלה סיכוי לסרטן
פעילות גופנית: ללא עישון וצריכת אלכוהול
המתכון למניעת מחלות לב: שתיית אלכוהול

בירה לבנה מעלה את הכולסטרול הטוב - מחקרים רבים גילו כי בקרב אנשים הצורכים באופן קבוע ומתון בירה רמת ה-HDL (הכולסטרול הטוב) הייתה גבוהה יותר בהשוואה לאנשים שנמנעו משתייה או לאנשים שצרכו כמות רבה מאוד של אלכוהול. מחקר נוסף הראה כי צריכה מתונה של בירה העלתה כבר לאחר 10 ימים את רמת ה-HDL, ב- 6.8% .

זכרו, בירה לבנה תורמת לבריאות כאשר היא נצרכת בשתייה מתונה. אך בכל מקרה - גם כששותים שתייה מתונה לא נוהגים.


דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר מרים מייזל
    ד"ר מרים מייזל
    אורחות חיים, רפואת משפחה ד"ר מייזל היא מומחית ברפואת משפחה ובעלת רישיון לעסוק בהיפנוזה רפואית. דוגלת בתזונה בריאה. בשנת 2018, חיברה ד"ר מייזל פרק בספר לימוד לרופאים. פרק זה עוסק במחקרים שמביעים... קרא עוד