פורום תזונה נכונה - ירידה במשקל - יש לך שאלה?

פורום זה הוא המקום להתייעץ אודות תזונה בריאה. כאן תוכלו ללמוד על תזונת ספורט, דיאטה, הורדה במשקל, הרזיה, שמירה על תוצאות, תפריט מאוזן, דיאטת חלבונים, דיאטת לחם, תזונת ילדים ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בוטנים וזרעי פשתן
    טל
    11/10/2019

האם, בדומה לזרעי פשתן, רצוי להימנע מאכילת בוטנים כשהם לא קלויים, ועדיף לאכול אותם קלויים, כדי לקבל את יתרונותיהם התזונתיים? טל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תמר כקינוח טעים ובריא
    גיא
    07/10/2019

קראתי כאן שלפי חז"ל התמרים הם קינוח מצוין שאינו גורר את תאוות האכילה כמו שקולד

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צריכת ממתיקים ונזק בריאותי
    לי
    12/07/2019

שלום,
    במשך תקופה ארוכה (שנים) צרכתי כ 15-20 שקיות סטיביה ביום, פלוס כ2 קופסאות מסטיקים ללא סוכר (כ 60 גרם) וכ 5-6 קרטיבים ללא סוכר.
    האם אפשר שצריכה כזו גרמה לי נזק בריאותי כלשהו?
    אני חוששת ומנסה כעת להפחית משמעותית.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שמירה על משקל תקין.
    שיר
    06/07/2019

לום, אני רזה מטבעי (גובהי 1.63 ומשקלי כ53 ק"ג, בת 31). אבל אני מגבילה את עצמי ולפעמים נותרת רעבה כי אני חוששת מעלייה במשקל. רופא (אך לא תזונאי) אמר לי שאם אני עוסקת בפעילות גופנית בכל יום (אני מתונה, הליכה של שעה ביום ומעט אימוני כח), מותר לי לאכול מה שארצה ללא חשש. האם זה נשמע הגיוני?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות לאחר ניתוח - התייעצות
    א
    28/06/2019

שלום, אני שנה אחרי ניתוח פונדופליקציה. עשו לי סגירה מלאה עקב רגורגיטציה חריפה, הקאות ואסופגיטיס. הניתוח מאוד עזר לעניין אך מאז יש לי קושי רב מבחינת אכילה היות שהבטן מתנפחת כמו בלון. כבר שנה שאני מנסה למצוא תפריט יותר מתאים ולמעשה הכי מתאים כדי שלא תהיה נפיחות זה.. לא לאכול.. אז אני משתדלת לאכול ארוחות קטנות ברמה של יוגורט. מצאתי שסיבים כמו שיש בלחם מלא וברנפלקס לא טוב לי אבל גם ירקות ופירות. גבינות גם עושות לי לא טוב אבל יוגורט בסדר ואותו השארתי בתפריט. שאלתי היא, אם ארכוש מכשיר לסחיטת ירקות ואסחט (כדי לא להורידם מהתפריט ולאבד ויטמינים) המיץ עדיין עשוי לנפח את הבטן? או שללא ה"בשר" והסיבים שבו אין סיבה לנפיחות? איזה עוד מאכלים יכולים להתאים למצבי? האם יש פחמימה טבעית (לא לחם ומעובדים) שלא תעשה לי נפיחות? (תפוא לא אוכל וגם לא בטטה)
    האם קוואקר מנפח ? ואם הוא כגרנולה טבעית שאכין בבית (כלומר יבש) ולא דייסה- זה לא ינפח? תודה מראש, סליחה על האורך, קשה לי מאוד כל דבר מנפח..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• משקל נמוך אך עם מצבורי שומן בולטים!
    ג.ב.
    27/06/2019

מאז ומעולם הייתה לי כרס בולטת ושומן במותניים בצורה שמאד הפריעו לי. לא בצורה פורפוציונית לגוף. אני שומרת על תזונה בריאה, עם הרבה ספורט, במטרה לחטב את הגוף, ושגם מצבורי השומן שבבטן ובמותניים ירדו.
    להפתעתי הגעתי למשקל מאד מאד נמוך (BMI 19) אבל הבטן והמותניים לא נעלמים!
    לא ספורט ולא תזונה עזרו.
    האם אין דרך להפטר מהם?
    :(

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה במשקל וווסת חודשית
    מריהנ קורנפלד
    26/06/2019

שלום.אודה לתשובתכם.אני כמעט 3 חודשים אחרי ניתוח קיסרי.לא מניקה וטרם קיבלתי מחזור חודשי. מתקשה בירידה במשל למרות אכילה מסודרת וספורט.האם יש קשר בין שניהם?כלומר האם בגלל שטרם קיבלתי מחזור אינני מצליחה לרדת במשקל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם התפריט קשוח מדי?
    מישהי
    22/06/2019

שלום רב,
    אני 163, משקל 60. בת 51. בריאה. ערכי בדיקות הדם תקינים למעט גלוקוז מעט גבוה (98). אני מעוניינת מאוד להוריד לפחות חמישה קילו. בפגישה עם דייאטנית לפני כמה ימים היא נתנה לי תפריט 'כסאח' של 1000 קלוריות, ובלי טיפת סוכר, ומעט מאוד פחמימות. רק בבית קלטתי את גודל הגזירה.. אני מקפידה מאוד על התפריט ומשתדלת לא להישבר. אך אני חוששת שלא אעמוד בזה לאורך זמן. כיוון שאפגוש אותה שוב רק עוד כמה ימים חשוב לי לשאול אותך מה הרציונאל בתפריט כה קשוח לאדם בריא שרוצה להוריד רק מעט קילוגרמים..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חומצה אלפא ליפואית וירידה במשקל
    דנה
    11/04/2019

שלום
    לקחתי חומצה אלפא ליפואית במשך שלושה חודשים וירדתי חמישה קילו האם זה רלוונטי? אני קצת צימצמתי בכמות האוכל שהייתי נוהגת לאכול אבל לא באופן קיצוני האם יכול להיות הסיבה לכך היא חומצה אלפא ליפואית?
    אני מנסה להעלות את המשקל ל 2 קילו אבל לא מצליחה תקועה על המשקל הנוכחי אני 158 ושוקלת 64 כרגע

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תמר על הבוקר עד כמה זה נורא?
    מאיה
    06/03/2019

עד כמה זה נורא לאכול תמר ו 2 אגוזים יחד עם הקפה על הבוקר, כארוחה קטנה? שואלת מבחינת הערך הגליקמי שקופץ מהר.. (אחרי שעה - שעתיים אוכלת ארוחת בוקר גדולה- יוגורט וכו'..)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שובע- מה אפשר לעשות בנידון
    מור
    25/12/2018

היי
    כבר שנתיים שאני מנסה הרבה מאכלים:
    בעלי ערך גלוקומי נמוך, ולחמים מלאים, לחמים ללא שמרים, לחמים ללא גלוטן, פרכיות, כמובן בשילוב פירות וירקות ושמנים בריאים, יוגרט ללא סוכר ודגים ועוף- וכל הדברים הטובים האלו עם ספירת קלוריות שמתאימות לירידה רגילה בהתאם למשקל וגובה שלי (אני לא עם עודף משקל, מדובר על 4-5 קילוגרמים שמפריעים לי)

הבעיה היא: שלא משנה מה אני אוכלת, רוב הימים אני לא שבעה.

אז כמו שאמרתי, נסיתי לחמים מלאים ופחמימות מלאות ועדשים וכל מה שאת יכולה לדמיין.
    אך שזה מגיע לספירת קלוריות, כל 3-4 ימים אני נהיית רעבה ועוברת את הקלוריות היומיות בכמה מאות קלוריות, כך שאני לא מצליחה לרדת במשקל.

כי אני לא מסוגלת ללכת לישון רעבה, אני לא אצליח להירדם.
    הלכתי ללא מעט דיאטניות שטוענות שאני לא צריכה להיות רעבה ושזה לא הגיוני, אחרי שהן מבינות שאני לא משקרת אותן, הן ממליצות לי לאכול מסטיק (נסיתי זה רק גורם לי להיות יותר רעבה) או אומרות לי להתמודד עם הרעב וללכת לישון רעבה.

אשמח לדעת מה דעתך בעניין,
    מה אני יכולה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שכחת אותי!! אשמח שתעני גם לי

מור
    30/12/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות על רעב ואוכל
    דרור
    27/12/2018

אני מעוניין לדעת איך אפשר להפסיק לחשוב על
    אוכל/רעב כל הזמן כי לפעמים אני אוכל בין הארוחות ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דרור, שלום

רחל גרנות
    28/12/2018

שלום לך, זו שאלה שמטרידה רבים וטובים. והלוואי והייתה תשובה פשוטה שפותרת את הבעיה. זה יכול להיות שאתה אוכל לא מסודר, מדלג על ארוחות ומגיע לארוחה מורעב. יתכן והבחירות לא מתאימות. לכל אחד מאתנו מאכלים שמשביעים יותר וכאלה פחות.
    יתכן וההחלטות שלך לא מציאותיות. השבוע אחת המטופלות שלי ניסתה לא לאכול בשעות הערב. למה? כי אומרים לא לאכול אחרי שבע בערב. אבל, מה לעשות? והיא הולכת לישון בסביבות חצות. האם ההחלטה הזו ריאלית? בוודאי שלא!!
    אתה צריך לבדוק את כל התפריט היומי ולראות אם הוא בכלל מתאים לך. ואולי כדאי שתתייעץ עם איש מקצוע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• על פחמימות פשוטות וכללי
    שלומי כהן
    28/12/2018

שלום רב רחל......
    שלום רב רחל..מה שלומך???

אני רוצה להגיד שאני לא מבין למה כל הזמן אומרים להתרחק מפחמימות פשוטות......הרי כל אחד בתפריט שלו לא רק אני..בין האימונים ובין הארוחות צריך לעצור רגע ולאכול בצורה הגיונית ובריאה פחמימה פשוטה בין הארוחות ויש אלפי סוגים בטבע של פחמימות פשוטות אם זה פירות,אם זה חטיף אנרגיה,אם יוגורט בתופסת פרי ואם זה קורנפלקס לנשנוש בלי חלב......יש מלא....כל אחד בתפריט שלו צריך רגע בין הארוחות שלו ביום לעצור הכל ולאכול פחמימה פשוטה בצורה הגיונית ובריאה.....
    אז למה אומרים אומרים להתרחק מהם????מה בגלל עלייה ברמת הסוכר בדם המהירה שבהם??הרי מעבר לצריכה של פחמימות מורכבות כל היום בתפריט צריך גם לצרוך ולאכול בין לבין פחמימה פשוטה אי אפשר רק לצרוך פחמימות מורכבות כל הזמן........חייב בין לבין פחמימה פשוטה....

מחכה לתשובה ושבת שלום

שלומי כהן.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלומי, שלום

רחל גרנות
    28/12/2018

שלום לך, ראשית, ענית על השאלה מדוע פחמימות מורכבות טובות ואיכותיות יותר. אבל, אכן, כל אחד צריך לבנות את התפריט שמתאים לו. ולכל קבוצת מזון יש תפקיד. ובעצם, אין "אסור ומותר". הכול מותר! וגם פחמימות פשוטות מותרות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טריגלצרידים בדם המשך שאלה
    יוני
    25/12/2018

זה טריגלצרידים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יוני, שלום

רחל גרנות
    27/12/2018

שלום לך,
    אכן, הרמה גבוהה במקצת. אגב, יש לנו השפעה גדולה מאוד על רמות הטריגליצרידים בתזונה. זה לא המצב תמיד עם כולסטרול. הטריגליצרידים נגרמים על ידי אכילה מרובה של פחמימות פשוטות. כאשר הגוף מקבל עודף פחמימות פשוטות כלומר, סוכרים הוא הופך אותם לשומנים (טריגליצרידים).
    ולכן, ההמלצה היא להפחית במידת האפשר פירות, שתייה ממותקת כולל מיצי פירות, ממתקים למיניהם ואלכוהול.
    וחשוב להוסיף שומנים טובים שעוזרים באיזון רמות השומנים בדם כולל כולסטרול וטריגליצרידים. אבל, הכוונה לכמות מדודה. כדאי להוסיף לתפריט כ-3 מנות שומן טוב ביום. ומנה היא כפית שמן, כף טחינה מוכנה, כף אבוקדו, כ-8-10 שקדים, כ-8 זיתים.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוספת הודעה

שלומי כהן
    27/12/2018

שלום רב רחל ושלום רב יוני..

שלום רב לשניכם..אני רק רוצה להוסיף ולהגיד שצריך באמצע האימונים,באמצע הארוחות לעצור הכל ולאכול פחמימות פשוטות בין האימונים..
    זה לא אומר שצריך להתרחק מפחמימות פשוטות ואני לא מבין למה כולם אומרים להתרחק מפחמימות פשוטות....הרי צריך בין האימונים,בין הארוחות לעצור רגע ולאכול פחמימה פשוטה בין לבין.....

זה הכל...

שלומי כהן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יציאות לא מסודרות למרות תזונה קבועה
    בת אל
    27/12/2018

יש לי תזונה מאוד מסודרת וקבועה, לא השתנה שום דבר כבר כמה חודשים טובים ובשבוע האחרון היציאות שלי לא מסודרות כמו שהן היו עד עכשיו. מה כדאי לאכול או להוסיף לתזונה היומית כדי להסדיר אותן בחזרה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בת אל, שלום

רחל גרנות
    27/12/2018

שלום לך, סיבים תזונתיים הם המפתח ליציאות סדירות. הם נמצאים בפחמימות מלאות כמו לחם מלא , בירקות וגם בפירות.
    כמו כן, חשוב שתקפידי על שתייה מרובה. כ-10 כוסות שתייה ביום . ופעילות גופנית מסודרת אף היא עשויה לסייע בנושא.
    אני ממליצה בכל לשון של בקשה לא לנסות להסתייע בתרופות משלשלות. הן רק מחמירות את המצב. ואם תוך פרק זמן המצב לא משתפר כדאי להתייעץ עם דיאטן'ית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה