פורום תזונה נכונה - ירידה במשקל - יש לך שאלה?

פורום זה הוא המקום להתייעץ אודות תזונה בריאה. כאן תוכלו ללמוד על תזונת ספורט, דיאטה, הורדה במשקל, הרזיה, שמירה על תוצאות, תפריט מאוזן, דיאטת חלבונים, דיאטת לחם, תזונת ילדים ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עודף משקל כל החיים, אשמח לעזרה
    אושר
    03/07/2021

היי, כל חיי התמודדתי עם עודף משקל, הייתי תינוקת שמנה, גדלתי כילדה שמנה, 65 קילו כבר בכיתה ו׳, נזיפות מרופאת משפחה, ריצות לדיאטניות, מדיאטה לדיאטה, המשקל רק עולה.. אני זוכרת את עצמי שמנה מגיל קטן מאוד, אחוזון 97.
    כל דיאטה שעשיתי בחיים לא צלחה. הנטייה להשמנה חוגגת אצלי, אני מיואשת, אני בת 20, משקלי קרוב ל90 קילו והגובה שלי 1.67, אין לי מחלות רקע, אך נמאס לי שהמשקל רץ, למרות שבאמת אני אוכלת סביר לגמרי, רוב הסביבה שלי אוכל כפול ממני ובמשקל תקין, עליתי לאחרונה יותר במשקל כי אני אחרי פציעה קשה וניתוח כך שנבצר ממני לבצע פעילות גופנית. אשמח לטיפים מה אוכל לעשות כדי להוריד ממשקלי, כל מה שהורדתי, עליתי כפול עם השנים, שוקלת לקחת זריקות/כדורי הרזייה, אשמח לעצות
    תודה רבה!
    אשמח לעצות איך אוכל להוריד ממשקלי, מגיל קטן כמעט כל השומן מתרכז אצלי בבטן, אשמח גם לבדיקות שאולי אני יכולה לבצע

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• שומרת מאוד ולא מצליחה לרדת
    שרון
    01/07/2021

שלום,
    בת 48 bmi גבוה מקבלת אוזמפיק כבר כחודש וחצי בשל סכרת, מאוזנת.
    מתחילת הטיפול עושה ספורט יום יומי אוכלת ממש מעט יחסית לעבר ושותה כ2.5 ליטר מים.
    כל הזמן הזה ירדתי סך הכל 2 קילו ,נמנעת לחלוטין ממתוק חוץ מסוכר מהפרי וכמעט ללא פחמימות .אציין שלא מרעיבה את עצמי אוכלת רק כשרעבה אך מתחילה להתייאש משום שאין תוצאות מרשימות וממש שומרת מה עושים ומדוע הירידה כזו איטית תודה שרון.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• ירקות מתאימים לאכילה
    עמירה
    13/06/2021

אני סובלת מחומציות יתר לכן רצוי לי להימנע מעגבניות פלפל חצילים תפוא , הסולנים, נאמר להימנע ממצליבים בשל תתפעילות בלוטת התריס אז מה מומלץ מלבד מלפפונים וגזר?

לקביעת תור
    סגירה
    ירקות מתאימים לאכילה

הוספת תגובה

תמונה

• תפריט לירידה במשקל
    סוס אביר
    18/05/2021

היי,אני צריכה לרדת במשקל ואני רוצה לדעת כמה קלוריות אני צריכה לאכול ביום כדי לרדת בצורה בריאה ומאוזנת,אני בת 19 שוקלת 86 1.61,
    האם באמת דיאטה של 1200 קלוריות זה מספיק,או של 1500..
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    תפריט לירידה במשקל

הוספת תגובה

תמונה

• כריך ניו דלי קבב טבעוני- כמות קלוריות
    לירון
    26/04/2021

היי רציתי לדעת כמה קלוריות בערך יש בכריך קבב טבעוני של ניו דלי מלחניה מחיטה מלאה עם חסה ועגבנייה ללא רטבים.

הוספת תגובה

תמונה

• כבישת ירקות כמה מלח?
    חיים
    12/04/2021

כמה מלח על ליטר מים זה בריא ?
    כי אני רואה הרבה מתכונים אבל חשוב לי לשמוע מגורם מקצועי כמה מלח לשים על ליטר מים(אם אפשר להגיד בגרמים יהיה מעולה)

לקביעת תור
    סגירה
    כבישת ירקות כמה מלח?

הוספת תגובה

תמונה

• ממתיקים מלאכותיים-כמות ביום וגיוון
    א
    13/03/2021

שלום,
    אני צורכת כ-20 שקיות ממתיק ביום, הרוב סוכרלוז אך משתדלת שכמה מהן יהיו סטיביה כדי לא לעבור את המנה המקסימלית ביום. בנוסף אוכלת כ-3 קרטיבים עם סוכרלוז וכ-40 גרם מסטיקים ללא סוכר. האם הכמות סבירה או מסוכנת לבריאות? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• עוף-בגריל או מבושל מה עדיף?
    סמי
    10/03/2021

שלום רב
    מה יותר בריא לאכול עוף מבושל (ולא משנה איזה חלק) ללא עור או עוף בגריל אחרי שמורידים העור והרוטב ממנו?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• ברזל בפירורי לחם כוסמין וטיגון
    מינה
    02/03/2021

האם בטיגון ייהרס הברזל שנמצא בפירורי לחם העשויים מכוסמין?

הוספת תגובה

תמונה

• אכילת פחמימות בלילה לפני שינה
    איל
    15/02/2021

שלום לצוות , בן 67. אני מעל המשקל האופטימלי בערך 18 ק"ג. שאלתי היא האם אכילת פחמימות(לחם) לפני השינה, משמינה יותר או מעלה סוכר(אני בסדר) , בהשוואה לאותה האכילה במשך היום. סיכום: כמה שעות לפני השינה יש להפסיק אכיל פחמימות, אם בכלל זה רלוונטי. בתודה. איל

הוספת תגובה

תמונה

• כיצד להגיע למשקל 46 בגירעון קלורי בריא
    לילי
    09/02/2021

אני בת 15 וחצי, גובה מטר שישים, משקל 52.אני רוצה להרזות ולרדת למשקל 46 (בדקתי בbmi וזה תקין להיות במשקל כזה)
    כמה קלוריות אני אמורה לאכול ביום כדי לרדת לזה? (אני רוצה בטן שטוחה ופנים רזות)
    (עלי לציין שאני מודעת לגירעון קלורי אבל אני לא יודעת מה האיזון הטוב בין שמירה על גירעון קלורי בדרך לרדת במשקל לבין שמירה על בריאות תקינה, שיופיע לי מחזור בזמן ושלא אגיע לאנורקסיה, וחשוב מאוד - שהגוף שלי לא יכנס למצב מגננה כי אחרת כל מה שעשיתי ירד לטמיון בגלל שהגוף ישמור את כל הקלוריות שאני מתאמצת להוריד. וכשניסיתי גירעון קלורי הגעתי למצב של אכילת 300 קלוריות ביום שלם )
    אני צריכה תשובה שלא תכלול התעמלות וכושר בהכרח, אלא כמה קלוריות אני אמורה לאכול ביום
    (והאם כדי להשלים קלוריות לסך קלורי שדרוש לגוף שלי אז טוב לאכול לדוגמא עוגה וכוס חלב, כי אחרי הכל בעוגה יש סתם פחמימות ריקות, אבל היא תעלה לי את הסך הקלורי הכולל שאני צריכה באותו יום)

הוספת תגובה

תמונה

• תוספי מזון- חלבון לא לספורטאים
    נורית
    14/01/2021

שלום רב
    חברה שלי. בת 68 עושה ספורט מתון בעיקר הליכות ויש לה עודף משקל לא רציני. היא מוסיפה לאוכל אבקת חלבון של חברת קומפליטה. אני טוענת שזה מיותר ושיש מספיק מקורות לחלבון במזונות. מה דעתכם על כך? אשמח לקבל תגובה

הוספת תגובה

תמונה

• זריקות קססנדה לירידה במשקל
    אלה
    02/01/2021

נשארו ברשותי זריקות קססנדה אם משהוא מעוניין תוכלו לפנות אלי

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר ירידה במשקל ואף עליה
    רומי
    01/01/2021

הי, אני בת 39 וחצי. משקלי 65 וגובהי 1.72. האכילהבמשך שנים נסבה בגדול על ארוחה אחת ביום בערב, אולם הארוחה הזו סובבת סביב הרבה מאוד ירקות, כסלט, ירקות בתנור או ירקות מבושלים + חלבון (ביצה, מוצרי חלב, טונה) בעיקר. לעיתים רחוקות עוף או בשר.
    בבוקר שותה קפה על מים, צהריים אוכלת רק צלחת מרק דליל לעיתים כלום, אחהצ שוב קפה, ובערב כאמור. שותה מים והרבה דיאט קולה. בשעות הערב, בטרם אוכלת את ארוחת הערב שלי נוהגת לנשנש קורנפלקס ללא חלב, או אגוזים/אגוזי קשיו.
    עושה כבר שנים הליכון כ- 5-6 ימים בשבוע במשך 45 דקות הליכה מהירה. לא יורדת גרם. ואף הרגשת נפיחות והשמנה.
    אני יודעת שבכל דיאטה ממליצים להפחית מרכיב תזונה אחר ותמיד אומרים במקומו לאכול ירקות ללא הגבלה. אני כבר אוכלת ירקות ללא הגבלה באמת בכמות אדירה וגדולה, ולכן במחשבה שלי כל דבר אחר שאוסיף רק אעלה במשקל. אני עושה ספורט וללא יעילות. כמו כן לא יורדץ ואף נפוחה באופן תמידי. אשמח לעצתכם, יודעת שלאכול יותר פעמים ביום זה אולי השיטה אולם אם אוכל עוד ארוחה של סלט זה יועיל?תןדה

לקביעת תור
    סגירה
    חוסר ירידה במשקל ואף עליה

הוספת תגובה

תמונה

• גזים אינסופיים בריח רע לאחר כל שתיית מים ואכילה
    קלרה
    29/08/2020

שלום. יש לי גזים אינסופיים לאחר כל שתיית מים לא עוזר גזים x פרוביוטיקה. אנזימי עיכול גם נמנעת ממאכלים שגורמים להרבה גזים.
    ממה זה בעיות במעיים, בכבד, בלבלב, מימת. יש לי גם הצטברות של בצקות בגוף, שוק שמאל עבה משוק ימין וגם בקרסוליים מצטבר במשך היום בצקת...

הוספת תגובה

תמונה