אריזות מזון גורמות לעליית לחץ דם בילדים

לחץ דם גבוה הוא תופעה המטרידה מבוגרים רבים שחצו את גיל ה-50. אך בשנים האחרונות, נמצאה עלייה מדאיגה ברמות לחץ דם גם בקרב ילדים ובני נוער. מחקר חדש תולה חלק מהסיבות לכך בכימיקלים המצויים במזון המתועש והארוז שאנו אוכלים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 03/06/2013 |
צפיות: 4,311
אריזות המזון שאנו רוכשים בסופר, אינן כה תמימות. מחקר חדש מצא כי רכיבים כימיים המצויים בהן משתחררים מהאריזות אל המזון עצמו וגורמים לעלייה בלחץ הדם בקרב ילדים ובני נוער. רכיבים אלו מכונים פתלטים והם חסרי צבע וריח ונמצאים כמעט בכל מקום – ברצפות, כוסות פלסטיק, כדורי ים, עטיפות פלסטיק, בצינוריות המשמשות לצינתורים, ועל פי המרכז האמריקאי לבקרה על מחלות ומניעתן, הם מצויים גם בגוף של רובנו.

למידע נוסף בנושא לחץ דם גבוה הכנסו לפורומים:
פורום יתר לחץ דם, לחץ דם גבוה
פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה
פורום קרדיולוגיה - רפואת לב
פורום קרדיולוגיה ילדים
פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים

בעבר הפתלטים נחשבו ללא מזיקים, אך בשנים האחרונות הם עברו בחינה מדוקדקת על ידי ארגוני הבריאות השונים. על פי מחקרים, חשיפה לפתלטים בתזונה שלנו, הנובעת בעיקר ממזונות ארוזים ומעובדים, עשוייה לגרום להפרעות מטבוליות והורמונליות חמורות, בעיקר במהלך ההתפתחות המוקדמת.

פתלטים יכולים לעכב את תפקוד תאי הלב ולגרום לתעוקת חמצן שמשפיעה לרעה על בריאות העורקים. עם זאת, לא נחקר בעבר הקשר בין חשיפה לפתלטים לבין בריאות הלב בילדים. המחקר הנ"ל בדק את הקשר בין צריכת מזון שמכיל פתלטים לבין שינויי לחץ הדם בקרב ילדים באופן ספציפי. ההנעה למחקר הגיעה מהנתונים המדאיגים כי במדינות מערביות ילדים רבים סובלים מלחץ דם גבוה, אשר עקב גילם הצעיר, ככל הנראה נובע מגורמים סביבתיים כמו חשיפה לפתלטים ועקב כך הם מפתחים מחלות חמורות בגיל מוקדם.

לחץ דם גבוה מוגדר מבחינה קלינית כלחץ דם סיסטולי הגבוה מ-140 מילימטר כספית. התופעה נפוצה בעיקר בקרב אנשים בני 50 ומעלה, אם כי לאחרונה זה הפך למצב נפוץ בקרב ילדים ברחבי העולם הסובלים מהשמנה חולנית. על פי מחקרים, כ-14% מהמתבגרים האמריקאים סובלים כיום מלחץ דם גבוה או מטרום לחץ דם גבוה. אומנם מגיפת ההשמנה כבר מזמן הפכה לרעה חולה של ממש, אך חשוב לשים את האצבע גם על גורמים סביבתיים שעשויים לתרום לעלייה המדאיגה בלחץ הדם בקרב ילדים ובני נוער. יש לכך חשיבות יתרה לאור העובדה שניתן לשלוט ברמות החשיפה לפתלטים על ידי שינויים פשוטים אך מהותיים בסוג המזון שנרכש ואופן הכנתו.


מחקר חדש שהתפרסם לאחרונה במגזין לרפואת ילדים בארצות הברית, מצא כי סוגים מסויימים של פתלטים עשויים לגרום לסיכונים נוספים אצל ילדים ולמעשה להעמיד בסכנה את בריאות ליבם. המחקר כלל כ-3,000 ילדים ובני נוער והתקיים בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ניו יורק בשיתוף עם הפקולטות לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון ואוניברסיטת פנסילבניה. במחקר תועד לראשונה הקשר בין חשיפה באמצעות התזונה ל-DEHP, שהוא סוג נפוץ של פתלט המשמש את תעשיית אריזות המזון וייצור מזון תעשייתי, לבין עלייה בלחץ הדם הסיסטולי – זהו לחץ הדם העורקי הנמדד בעת כיווץ הלב. החוקרים בדקו את נוכחות הפתלטים בדגימות שתן של הילדים, אשר היו שייכים לחתכי אוכלוסיה, גזע ומצב סוציואקונומי שונים ונלקחו מהילדים מדדים מסת הגוף (BMI), צריכת הקלוריות יומית ורמות הפעילות הגופנית שהם ביצעו.

החוקרים מצאו כי כל עליה של פי שלושה בכמות תוצרי הפירוק של DEHP בשתן, עמדה בהתאמה עם עליה של 1 מילימטר כספית בלחץ הדם. הנתון הזה נראה אולי זניח ברמה האינדבידואלית, אך ברמת האוכלוסיה – שינוי כזה בלחץ הדם עשוי לגרום לעלייה במספר הילדים הסובלים מלחץ דם גבוה באופן ניכר.

לכתבות נוספות בנושא לחץ דם גבוה:
תרופות משתנות להורדת לחץ דם
טיפול ביתר לחץ דם יכול למנוע אלצהיימר
מחקר: מיץ סלק יכול להוריד לחץ דם גבוה
צריבת עורק הכליה: טיפול חדש ביתר לחץ דם
תקווה חדשה לחולים עם לחץ דם גבוה

המחקר מחזק את מה שידענו כבר לפני כן – מזון מעובד, ארוז ומשור מהווה סכנה לבריאותנו, ועתה הוא מתחיל להראות אותותיו גם בדור הצעיר. כדי למגר את התופעה יש לחזור למקורות ולאכול כמה שיותר מזון טרי, שאינו ארוז, ולהתרחק מהמדפים ומקררי ההקפאה בסופר.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר