פורום שומנים בדם, מחלות לב - יש לך שאלה?

פורום שומנים בדם, מחלות לב עוסק בתופעות ההשמנה וכל מה שלא טוב ללב שלכם. אתם מוזמנים להתייעץ עם מנהל הפורום בנושאים הקשורים לקרדיולוגיה, שומנים בדם, ליפידים, בעיות לב,השמנה, לחץ דם גבוה, טריגליצרידים, מחלת לב כלילית, כולסטרול ועוד

מנהלי הפורום

אביב מגר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בדיקות דם תקופתיות ושינוי תזונה
    ענבל
    26/04/2018

ביצעתי בדיקות דם תקופתיות לפני יותר מחודש וחצי, הרופא אמר שהכל תקין, אך מאז התזונה שלי מעט השתנתה לרעה עקב משבר נפשי. שאלתי היא, האם הערכים יכולים להשתנות לרעה תוך זמן קצר?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עודף משקל ועלייה בכולוסטרול
    ברכה
    22/04/2018

שלום וברכה
    אני בת 41 בדרך כלל בריאה אך סובלת מעודף משקל...יש לציין משאני קטנה סבלתי מהשמנה וחייתי על דיאטות.
    בחודשים האחרונים אני מרגישה כאבים בחזה ושאני הולכת הליכה רגילה יש כאבים חששתי פניתי לרופא משפחה והוא נתן לי לעשות בדיקות דם ונתן לי הפנייה לבדיקת מאמץ. עשיתי את הבדיקות דם ויש עליה בכולסטרול(220) והרופא אמר שאם לא אעשה דיאטה ואשמור תזונה נכונה זה יחמיר ונתן לי הפניה לדיאטנית. כעת מחכה לתורות שזה חודש הבא ב"ה.
    הכאבים בחזה זה בגלל העלייה בכולסטול? מה זה אומר בכלל הכאבים והעלייה בכולסטרול?
    יש לציין שאני נוטלת רסיטל שזה לחרדות ולחצים . משקלי הוא: 110
    גובה 1.60
    אשמח למענה תודה רבה ושבוע טוב

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפחתה של טריגליצרידים בדם
    מנחם
    19/04/2018

סוכרתי. מאוזן קבוע. נוטל אטוזט 10/40. מאופק מאוד עם פחמימות. משקל תקין. בבדיקות, פעם אחר פעם, כולסטרולים בסדר אבל טריגלצרידים: 240-256. מה עוד אפשר לעשות ע"מ להשתפר כאן?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כולסטרול גבוה ותרופות טבעיות
    aviad
    17/04/2018

שלום רב,
    בן 41 עוסק בספורט,בריא בדכ..ללא עבר משפחתי של כולסטרול או מחלות עורקים או לב , שוקל תקין ביחס לגובה.
    ב US רשמו לי כבד מעט שומני והמליצו לי על שינוי תזונה.
    אני אוכל מבוקר משתדל לא מטוגן,הרבה ירקות וכמה וממנן בשר אדום
    אבל בבדיקות דם התוצאות הללו :
    cholesterol - 274 mg/dl
    trigyceridies - 147 mg/dl
    cholestrol hdl - 52 mg/dl
    cholesterol ldl - 192 mg/dl
    non hdl cholesterol - 222 mg/dl
    לפני לקיחת סטטינים מרופא ,האם שווה לנסות תוספים כמו :
    ליטרופ של סולגאר
    או פיטוגארד של טבע
    או ננוסטרול של אלטמן ,
    על מי שמעת כיעיל ?
    או שזה שלב שאני בסיכון ועלי להתעשת ולקחת סטטינים (שלצערי הבנתי שגורמים לתופעות לוואי אחרות כגון התכווצות שרירים וכו...)
    אלא אם כן יש משהוא תרופתי חדש ..
    תודה רבה לך.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• LDL גבוה מאד

סטודנט
    17/04/2018

אתה אומר שאתה שומר על דיאטה פחות או יותר מאוזנת, ועדיין ה LDL שלך בסביבות ה 200, מה שמרמז על בעיה גנטית. אני לא מומחה, אבל נראה לי באמת כדאי להתחיל בסטטינים. ולגבי התופעות לוואי - כל התוספים ה"טבעיים", הם בקושי יעילים, ולא יוכלו להוריד את ה LDL ב 60 יחידות ויותר. בסטטינים יש לחלק מאנשים תופעות לא רצויות, אבל הם מורידים טוב מאד את הסיכוי לבעיות לב בעתיד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות של בדיקות כולסטרול
    עומר
    15/04/2018

אני בן 37, בריא ועשיתי בדיקות דם לפני הרדמה כללית. שנה שעברה היו לי רמות כולסטרול מאד גבוהות:
    כללי - 261.4;
    LDL - 173.0;
    NON-HDL-193;
    HDL - 68
    טריגליצרידים - 98.
    בבדיקה הנוכחית לאחר ששיניתי קצת את התזונה התוצאות השתפרו:
    כללי: 241.7;
    LDL - 146.1
    NON-HDL - 161
    HDL - 81
    טריגליצרידים - 73.

האם הרמות הנוכחיות נחשבות תקינות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רופא המשפחה הציע להפסיק ליפיטור
    שרית
    11/04/2018

ליפיטור הפסקת טיפול בגיל מבוגר
    אבי בן 81 עם מחלת לב כלילית נוטל זמן רב ליפיטור 40 . הכולסטרול הכללי 144 והרע 75. רופא המשפחה הציע להפסיק ליפיטור כי לטענתו יכול לפגוע בקוגניציה. מקסימום הכולסטרול יעלה ל180 ובגיל כזה זה לא נורא. מה דעתכם ?אני חוששת לכך שהפסקה כללית תגרום לחסימות נוספות. ברקע שלושה צנטורים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום רב

אביב מגר
    11/04/2018

כמו בהרבה מצבים צריך לשקול את הבעד מול הנגד. לכן כל מקרה לגופו, צריך להתרשם מהפקטורים שמדברים על סיכון בהפסקת הסטטין אצל החולה הספציפי וכאן צריך לזכור שאצל מי שיש לו סתימות בעורקים סטטינים מפחיתי תמותה, ומצד שני האם יש עדות לירידה קוגניטיבית. לכן צריך לעבור על כל הנתונים של אביך ולהתרשם עניינית לגביו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפחתת תרופה להןרדת כולסטרול וטריגליצרידים
    טל
    09/04/2018

שלום
    אבקש לדעת איך אפשר להפחית כמות של תרופה ליפיטור ובזפיברט שכידוע לי אינן תרופות מצילות חיים
    שלום רב, קביעתך אינה נכונה, במצבים רבים ליפיטור ובזפיברט מצילות חיים במיוחד בנסיבות הנכונות. מצד שני יש נסיבות ספציפיות שבהן יש להעדיף אחת מהן ולא את שתיהן. ממליץ לך להתייעץ היטב עם מומחה לשומנים וכולסטרול

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום רב,

אביב מגר
    09/04/2018

צר לי לחלוק עליך אבל קביעתך אינה נכונה. גם ליפיטור וגם בזפיברט יכולות להציל חיים, ובמיוחד בנסיבות מסויימות אם כי לעיתים יש להעדיף אחת מהן או שילובים כאלה ואחרים. אני ממליץ לך להתייעץ עם מומחה לשומנים וכולסטרול . גם אם מעוניינים להפחית מינון יש לעשות זאת נכון כדי להימנע מתגובת יתר. בברכת בריאות טובה ד״ר מגר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סיכום מיפוי לב + סידן
    רמי
    23/03/2018

בן 72, בריא, ללא תרופות, כל בדיקות הדם תקינות, פעיל פיזית ומנטלית. הופניתי בעקבות כאבי חזה לא תעוקתיים בשמאל, והיסטוריה משפחתית (אב נפטר בגיל 56, אח צונטר בגיל 65). ביצעתי מיפוי לב במאמץ שממצאיו אם הבנתי נכון תקינים, וסקירת סידן בעורקים הכליליים שממצאיו מדאיגים אותי:
    * סיכום מיפוי הלב:
    תגובה קלינית למאמץ: לא איסכמית. תגובה אלקטרוקרדיוגרפיה למאמץ: לא איסכמית. איכות ההדמיה: מצוינת. המיפוי: תקין. ממצאי המיפוי: אין עדות לאיסכמה. אין עדות לאוטם ישן. התכווצותו של החדר השמאלי תקינה. הסבירות למחלה כלילית חסימתית נמוכה. בהשוואה למיפוי ב- 2012 אין שינוי. ארטפקט: אין.
    * סקירת סידן בעורקים הכליליים:
    קצה הלב בזמן ההדמיה: 60. איכות ההדמיה: טובה מאוד. הודגמו משקעי סידן בדופן של - סה"כ 89 (11-100 = טרשת קלה). RCA (15)LCX(20) LAD (54)
    * סיכום המיפוי + סקירת הסידן:
    הממצאים מצביאים על טרשת כלילית לא חסימתית קלה, ופרפוזיה מיוקרדיאלית תקינה.
    ** שואל: מה מצבי? מה נכון עוד לבדוק? לטפל? צינטור?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מוסיף..

רמי
    24/03/2018

מוסיף:
    מה נוסף לבדוק או לעשות כש -
    BMI 24 תקין, מעולם לא עישנתי, אין סוכרת, לחץ דם במנוחה 110/73, שומני דם -
    כולסט'166, טריג'129, HDL45, NON121, LDL95.
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• השפעת סטטינים על CPK
    יוגב
    20/02/2018

שלום רב,
    אני סובל מדרמטומיוזיטיס שהתפרץ בהקשר לניתוח המעי הגס, אך הוברר שהוא קיים גם בלי קשר (MI2 חיובי)
    טופלתי בפרדניזון, מטוטרקסאט ופלקוניל והיתה רגיעה
    אח"כ היתה התפרצות נוספת והריאומטולוגית טענה שזה בגלל לקיחת סטטין (סימבסטטין 10 מג ליום) וזה הוחלף ל סטאטור (רוזובסטטין 5 מג כל יומיים) שעשה פעולה טובה מבחינת השומנים וגם הדרמטומיוזיטיס נרגע.
    עתה יש התפרצות נוספת וה-CPK הגיע ל-925. התחלתי בלקיחת פלקוניל.
    האם אכן סטאטור יכול לגרום לתופעה זו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תופעות לוואי של אטוזט
    אורית
    12/02/2018

שלום רב, אני בת 55. סובלת שנים מעודף כולסטרול, עם טיפול תרופתי לסירוגין (ללא התמדה). לאחרונה נמצאו אצלי רבדים טרשתיים הטרוגניים בעורק הקרוטיס הפנימי (היצרות פחות מ-50%), ורופאת המשפחה רשמה לי אטוזט. בעברי חליתי בהפטיטיס A ואני חוששת מפגיעה בכבד כתוצאה מנטילת סטטינים. האם אטוזט עלול לפגוע בכבד? האם יש לו תופעות לוואי ידועות אחרות?
    תודה, אורית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שומן רווי ו ldl
    ג
    29/12/2017

הי, אני מנסה להוריד ldl צאוד מהר. הלכתי לתזונאית שאמרה, מצד אחד, לחתוך שומן רווי, ומצד שני לאכול זרעע פשתן, שקדים וכו. הבעיה היא שלפי מה שאני רואה כל האגוזים האלה מכילים לא מעט שומן רווי. מה אני מפספסת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מדדי טריגלצידים גבוהים מאוד
    ליז
    15/12/2017

היי בת 26 חודשיים אחרי לידה עם טרגליצידים 618
    וכולסטרול hdl 40
    וכולסטרול ldl calc רשום לא ניתן לחישוב
    וכולסטרול non hdl 212
    גלוקוז 78
    סובלת מחרדות מטופלת בציפרלקס 20 מג
    אין רקע של מחלות לב או אירוע מוחי חלילה
    האם זה יכול להעיד על בעיה בלב ?
    ועד כמה זה מסוכן השומנים האלה ?
    מציינת שכבר הייתי אצל דיאטנית וכבר יומיים נמצאת בדיאטה .
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפסקת סטטינים לחולת סוכרת עקב כולסטרול תקין
    דפנה
    12/12/2017

שלום רב,

אמי בת 85, סובלת מסוכרת סוג 2 ויתר לחץ דם, מאוזנת ע"י תרופות. בעבר סבלה גם מכולסטרול גבוה ולפני מספר שנים עברה צנתור עם הכנסת סטנט.
    לאחרונה המליץ רופא המשפחה שלה על הפסקת נטילת ליטורבה עקב ערכי כולסטרול תקינים.
    לאור הרקע הרפואי של אמי, האם זה אכן מומלץ?

מודה מאוד על התשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום רב,

אביב מגר
    13/12/2017

ברמה העקרונית אם הסיבה היא רק כולסטרול תקין התשובה היא לא להפסיק, אנשים עם מחלה כלילית וסוכרת כמו אמך זקוקים לטפול תרופתי מתאים להורדת כולסטרול בקביעות והפסקה בטפול אינה רצויה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעניין טשטוש ראייה זמני לאחר טיפול בפלובססטטין
    נדב
    27/11/2017

ראה הודעה מנדב ב 14.11

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה בענין רמת טריגליצרידים
    שמש
    26/11/2017

האם ליפיטור וסטטור משפיעות גם על רמת הטריגליצרידים?
    למי השפעה טובה יותר בנושא זה (מעבר לכולסטרול)?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה