פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם המומחים על נושאים כמו אבלציה, קוצב לב, פרפור חדרים, פרפור פרוזדורים, השתלת קוצב לב, צרור פעימות, דופק במנוחה ועוד

מנהל הפורום

ד״ר גיא רוזן
ד״ר גיא רוזן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד״ר גיא רוזן ללא פרסום בפורום

• פעימות מוקדמות שאלה חשובה
    שירז
    15/07/2019

שלום,
    עברתי על הרבה תשובות בנושא בפורום הזה ובפורומים אחרים.
    רוצה רק לדעת איך זה ייתכן שיש אנשים שפעימה מוקדמת יכולה לשתק/להרוס איכות חיים שלם כי התחושה כל כך חזקה ומפחיד שאחריה יש דופק ממש מהיר.. לבין אנשים שיש להם אלפים ביום ובכלל לא מרגישים בזה? אשמח באמת להבין את הסוגיה הזו

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שעון אפל ווטש לבדיקת א.ק.ג
    עמרי
    11/07/2019

שלום ד״ר רוזן,

מדוע לדעתך לא ניתן להשתמש בשירות בארץ?
    האם אתה חושב שבקרוב זה יותר?
    למה משרד הבריאות חוסם בן אדם פשוט מלבצע בדיקה כזו במכשיר פרטי שהוא קנה?
    בתודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    11/07/2019

שלום רב,
    אני לא יודע אם אפל טרחו בכלל להגיש בקשה לאישור במדינה קטנה כישראל... לכן אני לא יודע אם אכן משרד הבריאות ״לא אישר״... אפל לא ישחררו את האופציה הזאת אלה אם יש אישורים של הרשויות הרגולטוריות בכל מקום שהם מוכרים את המוצר. האם הם הגישו בקשות בעל מדינות העולם? קשה לי להאמין... אם יש לך מידע שאכן הבקשה הוגשה ולא אושרה, יש לי כמה השארות לגבי למה לא אושרה, אבל לא נראה לי שיש טעם לדון ב״אם ואם״...

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות קצב ללא סינוס
    ציקי
    10/07/2019

מזה שבוע יש לי קצב של105 פעימות באקג נאתר לי שיש בעיה בעליה השמאלית. ואין סינוס.
    קבעו לי תור להיפוך. היום במדידה ביתית הדופק ירד ל65
    האם תוצאה כזו מעידה על חזרה לסינוס. ועלי לבטל או שיש דבר כז
    ה 65 פעימות ללא סינוס?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    11/07/2019

עניתי למעלה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לשאלתי בעיניין נטילת נוגדי קרישה
    אריה
    08/07/2019

שלום שוב,
    בהמשך לשאלתי הקודמת, האםאחרי ה צריבה לרפרוף,
    אוכל להפסיק ליטול טמבוקור[50] כפי שאני נוטל מאז האירוע שהיה?
    והאם אוכל שלא לקחת כל נוגד קרישה שהוא, כי לא יהיה צורך בכך?

תודה שוב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    11/07/2019

בהחלט ניתן לשקול הפסקת טיפול נגד הפרעות קצב לב. לגבי נוגדי קרישה, במידה ומדובר בצריבה של רפרוף פרוזדורים טיפוסי אפשר לשקול זאת אבל זו החלטה לא פשוטה שצריך לקבל בדיון מקיף עם הרופא שלך אחרי שמקבלים נתונים נוספים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דחוף! תוצאות אקו לב
    לילך
    10/07/2019

שלום אודה לקבלת אבחנתכם לגבי ממצאי אקו לב הבאים של בעלי:
    חדר שמאל בגודל תקין.
    דפנותיו בעובי תקין.
    התכווצותו הגלובלית תקינה
    מוערך כ 55% LVEF
    חדר ימין בגודל ותפקוד תקין.
    עליה שמאלית מורחבת במידה קלה.
    עליה ימנית מורחבת במידה קלה.
    האאורטה העולה אינה מורחבת.
    שורש האאורטה מורחב - 42 מ"מ
    קשת האאורטה ברוחב תקין.
    . MVP עלי המסתם המיטרלי מעובים. אין עדות ל
    אי ספיקה מיטרלית בדרגה קלה.
    מסתם אאורטלי תלת עלי תקין.
    אי ספיקה אאורטלית בדרגה מזערית.
    מסתם טריקוספידלי תקין.
    בקוטר תקין. (IVC) וריד נבוב תחתון
    לא נראה תפליט פריקרדיאלי.
    סיכום:
    התכווצות תקינה של חדר שמאל
    הרחבה קלה של שתי העליות
    אאורטה עולה מורחבת - 42 מ"מ
    דלף מיטרלי קל

אציין כי לפני כשנה התגלה לבעלי (אדם בריא כבן 35) פרפור פרוזדורים.
    לאחר שעבר היפוך חשמלי באוגוסט בשנה שעברה הקצב סינוס נשמר תקין עד לפני חודש בו במסגרת אקג רגיל נכתב כי קצב פעימות לב הוא 90.
    הוא צפוי לעבור גם הולטר 24 שבוע הבא.
    אשמח לתשובתכם לגבי ממצאי האקו
    תודה לילך!

הערה נוספת- גם בממצאי האקו משנה שעברה שורש האאורטה עמד על 42 מ"מ.
    בבדיקת אקו אקראית שעשה בשנת 2011 שהייתה תקינה שורש היה 40 מ"מ

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    11/07/2019

כתבתי לך תגובה במייל

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות קצב ללא סינוס
    ציקי
    10/07/2019

מזה שבוע יש לי קצב של105 פעימות באקג נאתר לי שיש בעיה בעליה השמאלית. ואין סינוס.
    קבעו לי תור להיפוך. היום במדידה ביתית הדופק ירד ל65
    האם תוצאה כזו מעידה על חזרה לסינוס. ועלי לבטל או שיש דבר כז
    ה 65 פעימות ללא סינוס?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    11/07/2019

אני מנחש לפי התיאור שלך שמדובר בפרפור פרוזדורים אבל כמובן צריך לראות אק״ג. דופק של 65 יכול להיות סינוס אבל שוב, רק עם אק״ג אפשר לקבוע זאת. הייתי ממליץ לגשת למרפאת הקופה שלך לעשות אק״ג. אם אכן סינוס, אין צורך בהיפוך. בכל מקרה, מאוד ממליץ להיבדק ע״י מומחה הפרעות קצב לב לצורך החלטות על המשך טיפול. ועוד לפניכן, להחליט ילד עם הרופא המטפל אם יש צורך בטיפול ב״מדללי דם״ למנוע את הסיכון העיקרי של הפרפור ההתקפי שהינו ארועים מוחיים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ דם לא מאוזן
    לימור
    02/07/2019

על מנת לבצע איסוף שתן למטהנפרינים וקטכולאמינים עליי להפסיק ליטול את התרופה קרדילוק שאני לוקחת 5 מ"ג כל בוקר.
    אמורה להפסיק לגמרי 72 שעות . איך אני אמורה לעשות זאת בהדרגתיות?
    אני בת 45 .

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    03/07/2019

היי לימור, ניתן פשוט להפסיק. את לבטח תרגישי דפיקות לב ב-24/48 שעות הראשונות אבל אין מניעה מהפסקת תרופות מסוג זה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דילמה אישית בדבר נטילת נוגד קרישה
    אריה
    26/06/2019

שלום רב,
    כמעט בן 60,ברקע, י.ל.ד. מטופל בטריטייס
    ליפיטור,קרדילוג,וטמבוקור
    שנים שאני נוטל מיקרופירין 75 ,בהוראת רופא,כרגע אין סכרת,
    יש לי היצרות קרוטיס 25%צד אחד, וכעת החלה התעבות בצד השני,[כניסת אינטימה]
    אין לי מושג למה, יש לי כאבי ראש לאורך רוב היום,בימים האחרונים,
    ב2015 היה לי אירוע של רפרוף עליות,מאז אני עם טמבוקור וקרדילוג
    ולא שינו לי מאומה בעיניין מדלל הדם,
    כך שנישארתי עם מיקרופירין
    השבוע הרופא התקשר ואמר לי כי עבר על הפרטים, ואני בקבוצת גורמי סיכון,וכי ירצה להעביר אותי לתרופה אחרת,שאני לא זוכר את שמה, בכל מקרה, זה לא קומדין,ולא פרדקסה'איזו שהיא תרופה נוגדת קרישה,
    הייתי מופתע ולא שאלתי שאלות
    אך עם השעות כשבדקתי את עיניין התרופות,
    נחרדתי, אני מאוד חושש שתרופה נוגדת קרישה, תחשוף אותי לסכנת דמם, אפילו מוחי או חמור אחר,
    ואני דיי אחשוש לקחת אותה,
    כרגע הרופא אמר ששלח בקשה לאישור,
    אני אובד עצות, לא יודע מה לעשות,
    אנא, אשמח לשמוע את מה שתרצה לומר לי,
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    03/07/2019

במטופל עם רקע של פרפור/רפרוף ויל״ד + היצרות קרוטיד ישנה המלצה גורפת לטיפול בנוגדי קרישה למניעת ארועים מוחיים. החשש שלך מובן אבל דווקא בעידן של היום, אין לך סיבה לחשוש יותר מדי. התרופות החדשות כולל פרדקסה, אליקוויס וקסרלטו הינן בטוחות מאוד מבחינת הסיכון לדמם ויעילות לפחות כמו קומדין למניעת ארועים מוחיים (וגם מאוד נוחות לשימוש, ללא צורך בבדיקות דם, התאמת דיאטה וכו׳). אם הארוע היחיד שהיה היה רפרוף, ויש תיעוד שלו, אז אני מאוד ממליץ להתייעץ איתי או עם מומחה אחר להפרעות קצב לב לשקילה של ביצוע צנתור פשוט יחסית לצריבה שיכולה לטפל בעניין אחת ולתמיד ובמקרים מסויימים אפילו לייתר את הצורך בנוגדי קרישה (רק אם מדובר ב״רפרוף טיפוסי״ ולא היה תיעוד של הפרעות קצב אחרות).

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נזק ללב עקב מצב נפשי קבוע?
    מורן
    18/06/2019

שלום, אני בת 24 ורציתי לשאול מספר שאלות-
    מאז שאני ילדה אני חיה בהתקפי חרדה (נהיה גרוע מגיל 12 עד היום) כל יציאה מהבית מלווה בעלייה אוטומטית של הלחץ דם ודופק מהיר.
    אני מדברת על מצב יומיומי, קבוע ובלתי נשלט, הרבה מעבר ליכולות שלי.
    השאלה שלי היא: האם יכול להיגרם לי נזק ללב לאחר כל השנים האלה?
    הסיבה לשאלה הזו היא מכיוון שבחודשים האחרונים, מידי פעם יש לי תחושה מוזרה ( כמה פעמים בשבוע, או לפעמים בכלל לא)
    של מן דקירה באיזור הלב (או בלי) ואני מרגישה שהיד השמאלית שלי מעט חלשה ומעט אי נוחות בכף היד השמאלית (מן רצון לעסות אותה כל הזמן) ויש לי מן הבעה לא רצונית של הגבה (כביכול של כעס) בצד השמאלי (כן טכנית נשמע כמו סמפטומים כמעט של שבץ) אבל זה ברמה יחסית נמוכה ועובר לאחר רבע שעה/ 20 דקות.

שאלה נוספת-
    מגיל צעיר מאוד גם כן וספציפית בקיץ, שאני קמה משינה יש לי דופק גבוה.. וזה עובר לאחר כמה דקות מדוע?

תודה רבה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    03/07/2019

בגדול, סטרסט פיזי או נפשי בגילך הצעיר לא אמור לגרום ל״פגיעה בלב״. ועדיין כאבים בחזה או חולשת יד, זה לא משהו ש״מתעלמים״ ממנו! ממליץ לגשת לרופא המטפל לצורך בדיקות לעניין.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח הולטר - האם המצב מסוכן ?
    נופר
    19/06/2019

שלום,
    אני בת 27 , בריאה ללא היסטורייה של מחלות לב בבית.
    לפני כחודש ככל הנראה קיבלתי התקף חרדה ראשון בחיי.
    הרגשתי את כל הגוף קופץ לי, כאבים ולחץ בחזה ולאחר מכן עקב הלחץ הדופק הגיע גם ל150.
    בצעתי בידקתי אקג, אקו ובדיקת מאמץ - הכל יצא תקין.
    אני לא סובלת מדופק מהיר אלא רק לאחרונה מאז שהתחילו התקפי החרדה אני מדי פעם נלחצת אבל מרגיעה את עצמי.
    בדיקת הולטר הראתה 54-149 מהירות ממוצעת 70 , צרור קצר של NSVT 5 פעימות במהירות 170 ארגומטריה תקינה 10 מטס 8 דקות.
    אציין שלא הרגשתי את זה בכלל ולא הרגשתי משהו כזה עד היום , רק מדי פעם הדופק קצת עולה כשאני נלחצת לכמה דק בודדות (לא 150) הרופא המליץ ישר כדורים - קרדילוק , הלכתי לחוות דעת נוספת שבה הרופא ציין שהכל בסדר ולפי שאר הבדיקות אני תקינה.

אשמח לשמוע חוות דעת נוספת
    והאם אני צריכה להיות בלחץ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    22/06/2019

ראשית, לא להיות בלחץ... זה רק מעלה סיכוי להתקפי חרדה ודופק מואץ. על פניו, לאור הבדיקות התקינות שתיארת, את לא נמצאת בסיכון מוגבר לבעיות קשות כגון חלילה דום לה או התקף לב. במצבים כאלה, הסיבה העיקרית לטפל בתרופות היא אם את לא מרגישה טוב ודפיקות הלב מפריעות לך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיואש ומבוהל , הפרעת קצב לא מובנת
    גוי
    08/06/2019

שלום פרופסור
    בן 37 מעשן בריא לא נטל תרופות , כמה שבועיים אני מתלונן על הרגשה של פרפור בלב , של 2או 3 שניות הרגשה של 3 או 4 פעימות אחת בתוך השניה כאילו הלב דופק על סתם ומפרפר, הרגשה של סחרור חנק בגרון כאבים בחזה , עשיתי אגג השבוע תקין לא מצאו כלום , שלח אותי לאקו גם תקין לפני 3 חודשיים בדיקת מאמץ שגרתית גם תקין , היום בעבודה שלי הייתי במאמץ גבוה ועצבני בעבודה הרגשתי את הדופק על 200 דפיקות לא יכלתי לעמוד על הרגליים כמעט התעלפתי , לקחתי כדור לוריוון חצי כדור וזה עזר לי , אבל נשארתי עם כאבי רגליים וידיים מהתופעה, הלכתי לבית חולים קצב סינוס 64 ולא מצאו כלום , אמרו לי שזה יכול להיות פרפור פרוזדורים, שתי ההפרעות האלה גורמים לי לא לישון בלילה , לציין שהייתי מטופל כמה שנים בכדורים נגד חרדה והם העלימו לי את כל התופעות האלה , אחרי 10 שנים החלטתי שאני מפסיד הכל לאחר הפסקה של חצי שנה חזרו לי כל ההפרעות בקצב הלב בצורה עוד יותר קשה ,
    בנתיים ממתין לבדיקת הולטר שצריך לעשות , ב2004 עשיתי הולטר והיה לי אקסטרא סיסטולה ו pr מקוצר 0.11
    האם אני עובר פרפור פרוזדורים דר , ? האם אני בכיוון להפרעה קצב מסוכנת , פרפור פרוזדורים מופיע לכמה שניות בודדות ונעלם ? הדופק לא עולה פשוט הרגשה של 4 או 5 פעימות במכה אחת,
    סליחה על אורך ההודעה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• למה לא עונים לשאלה שלי דר?

גוי
    09/06/2019

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    09/06/2019

קודם כל, התלונות שאתה מתאר לא מתאימות לפרפור, אלא יותר לפעימות מוקדמות (אקסטרה-סיסטולי). אפילו אם נניח שהיה לך פרפור, במקרה של בחור צעיר ללא מחלות רקע (אני יוצא מנקודת הנחה שאין לך מחלות כרוניות), הסיכון האמיתי של פרפור (סיכון לארועים מוחיים) שואף לאפס באנשים שמוך. בקיצור, מהתיאור שמסרת לא נראה שיש לך מה לדאוג, הטיפול בחרדה יכול לעזור. ובכל מקרה כדאי להיבדק ע״י קרדיולוג שיוודא על בסיס התיק הרפואי שלך שאכן כך הדבר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות לגבי השתלת דפיברילטור
    רחמים
    04/04/2019

דוד שלי בן 59 עבר בעבר אוטם שריר הלב
    רציתי לדעת הדופק במנוחה שלו הרבה פעמים
    48-58 האם זה תקין ? רוצים להשתיל לו קוצב דפיברילטור בגלל הדופק שהוא מתחת ל60 ?
    יש לו גם אי ספיקת לב 30 אחוז השתלת דפיברילטור
    זה בגלל הדופק הנמוך? או בגלל דברים אחרים
    אציין שהוא לא ספורטאי....

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    15/04/2019

ההחלטה על השתלת דפיברילטור לא קשורה לדופק נמוך אלא לעובדה שהדוד סובל מאי ספיקת לב שאנחנו יודעים כי מעלה סיכון להפרעות קצב לב קטלניות. בשל הדופק הנמוך יש הגיון לשקול השתלת דפיברילטור ״דו-לשכתי״ (אלקטרודה אחת בפרוזדור ואחת בחדר ימין).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    09/06/2019

דופק נמוך יכול להיות משני לעובדה שציינת שהוא ספורטאי וכנראה גם התרופות שהוא מקבל אחרי התקף הלב. הסיבה להשתלת מכשיר דפיברילטור היא לא הדופק הנמוך אלה תפקוד הלב הירוד שאנחנו יודעים ששם אותו בסיכון מוגבר להפרעות רצת לב מסוכנות. בגלל הדופק הנמוך כל כך הייתי שם לו דפיברילטור עם שתי אלקטרודות (אחת בעליה ואחת בחדר) ולא אחת (בחדר) ששמים בדרך כלל ברוב המטופלים. צריך לוודא שהאק״ג שלו בסדר ולא צריך עוד אלקטרודה (שלישית) שיכולה לעזור עם תפקוד הלב במטופלים מסוימים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• lbbb אקג וארגומטרייה- בירור
    אריאלה
    25/05/2019

שלום רב,
    בת 69, (ברקע צריבה מוצלחת של רפרוף פרוזדורים לפני כשש שנים).
    לאחרונה בגלל תחושה של תעוקה בחזה בעת לילה שידרתי א.ק.ג. לנטלי (אני מנויה) ומצאו lbbb חדש. במיון - טרופונין שלילי וצילום חזה תקין וכן שאר בדיקות הדם. אקו לב תקין. ארגומטריה תקינה (במגבלות lbbb).
    שאלןתיי: 1. הבנתי שבנוכחות lbbb אין אפשרות לראות בא.ק.ג. סימני איסכמיה (כנ"ל בארגומטרייה). לפיכך האם יש טעם לשדר בעתיד א.ק.ג לנטלי? מה כן אפשר לראות בא.ק.ג?
    2. השבוע הין שוב מקרים של תחושת לחץ כבד בחזה ולא שידרתי שהרי אין טעם מחמת lbbb. איך אדע אם התופעה קשורה ללב או אולי משהו עיכולי. יש לציין שבד"כ יש הקלה עם נטילת לוסק/נקסיום/פאמוטידין וכדו', מקץ שעה /שעה וחצי.
    אודה על הבהרתך בשתי השאלות לעיל
    אריאלה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    01/06/2019

שלום אריאלה,
    נוכחות של LBBB באק״ג אכן מפריעה לראות שינויים איסכמיים. לכן בדיקת ארגומטריה בנוכחות LBBB אינה מהימנה לזיהוי איסכמיה. על כן, במישהי עם תלונות על מיחושים בחזה יש טעם להשלים בירור לשלילת איסכמיה ע״י בדיקה אחרת שלא מסתמכת על אק״ג בלבד כגון מיפוי לב במאמץ או אקו לב במאמץ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שינויים במדידה של חדר שמאל lvef מה אתה אומר
    יונתן
    20/05/2019

שלום
    אני בן 29 אקו מאמץ ארגומטריה אקג דופלר ועוד בדיקות כלליות תקינות.
    לפני חודש עשיתי דופלר במנוחה אצל מפענח מסויים והבדיקה בכלליותה הייתה תקינה אם תוצאה של 60 % lvef
    השבוע עשיתי שוב בדיקה רק בדיקת אקו במאמץ אצל מפענח אחר ובדופלר במנוחה לפני המאמץ זה יראה 55% lvef
    יכול ליהות זה מדידה שונה של טכנאי ?
    או פיענוח שונה של רופא ? לא יודע למה להתייחס
    ושתי הערכים טובים ? מה הקטע של הירידה ב5 %?
    אשמח להסבר.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    01/06/2019

מדובר בהבדל קטן שבהחלט יכול להיות קשור להבדלים טכניים בין הבדיקות. אפילו אם היה אותו טכנאי מבצע את הבדיקה בהחלט הבדלים כאלה זה משהו שרואים וזה לא אומר שבאמת יש הבדל בתפקוד הלב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אקו במאמץ דעתך לאור הנתונים
    גלעד
    19/05/2019

שלום
    אני בן 31 עודף משקל 16 ק"ג בדיקות דם תריסיות צילום חזה הורמונים ועוד בדיקות תקינות מספר רב של אק"ג סינוס טכיקרדיה ללא הפרעות קצב דופק ממוצע 84-88 בזמן האחרון לא בכושר בעבר הייתי בכושר טוב קצת חרדות גם נוטל קלונקס 0.5
    הייתי שמח לפענוח הבדיקה זה במנוחה:
    סיבת הבדיקה: שלילת מחלה כלילית משמעותית בירור פלפיטציות
    תוצאה ערך נורמלי למבוגר
    אאורטה העולה 31 ממ'
    שורש האאורטה 36 ממ' (37 )
    D-2 פרוזדור שמאלי 32
    V-c שטח פרוזדור שמאלי 16 סמ"ר (15)
    רוחב חדר שמאלי בזמן סיסטולה 29 ממ'
    רוחב חדר שמאלי בזמן דיאסטולה 47 ממ' (53)
    עובי המחיצה הבין חדריות 11 ממ' ( 9-11)
    עובי דופן אחורית 9 ממ' (9-11)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אקו במאמץ דעתך לאור הנתונים המשך נתונים

גלעד
    19/05/2019

לסיכום בדיקת אקו דופלר -קרדיוגרפיה הראתה:
    איכות הבדיקה. טובה טכיקרדי במנוחה סינוס.
    חדר שמאל: גודל תקין. תפקוד איזורי תקין. תפקוד גלובלי שמור בגבול התחתון של הנורמה. 55% lvef. היפרטרופיה ללא תפקוד דיאסטולי.- e 0.60 a 0.65 e/a 0.9
    חדר ימין גודל תקין. תפקוד תקין.
    עליה שמאלית תקינה.
    עליה ימנית תקינה.
    מסתם המיטארלי תקין. מסתם האאורטלי תלת צניפי. מסתם הטריקוספידלי -אי ספיקה טרויאלית. מסתם הפולמונלי תקין.
    לחץ ריאתי סיסטולי 27 ממ"כ.
    מחיצה בינעלייתית שלמה. האאורטה העולה לא מורחבת.
    וריד נבוב תחתון תקין. פריקרדיום ללא נוזל.

מאמץ ( פרוטוקול bruce )
    הופסק אחרי 7 דקות עקב העייפות והגעה לדופק המטרה.
    דופק במנוחה 120/דקה דופק בשיא המאמץ 194 / דקה שזה 102 % מהחזוי. ל.ד במנוחה 135/85 ממ"כ בשיא המאמץ 180/90 ממ"כ.תגובה המודינמית תקינה.
    עומס מירבי mets 8.1
    אק"ג במנוחה סינוס t שלילי בiii ii f
    אק"ג בשיא המאמץ- ללא עדות לאיסכמיה
    באקו במאמץ נצפה שיפור בהתכווצות בכול האיזורים.
    No evidence of new regional wall motion abnormalities at 102% of maximal age -predicted heart rate moderate exercise capacity normal hemodynmaic response to exercise
    השאלות שלי הבדיקה תקינה ? מותר לי לעשות ריצה ספורט?
    מה זה מסתם
    הטריקוספידלי -אי ספיקה טרויאלית? Lvef55% היה לי 60% לפני חודש שעשיתי אקו דופלר במנוחה מה פשר השינוי?
    וגם בדופלר לעומת דופלר מלפני חודש יש שינויים קטנים אני מדבר על אאורטה העולה פרוזדור שמאלי ובכול הקטגוריה ששלחתי לך בתגובה הראשונה יש שינויים קטנים מהדופלר במנוחה הקודם
    לסיכום מה דעתך בדיקה תקינה ? מותר לי לעסוק בפעילות גופנית?
    מה פשר השינויים שציינתי בפניך. עשיתי גם לפני חודש דופלר במנוחה שהיה תקין ומבחן ארגומטריה תקינה אם הגעה לדופק מטרה ללא עדות לאיסכמיה רק אם כושר נמוך
    אשמח שתענה לי על שני השאלות שרשמתי שתי התגובות תודה גדולה.
    תודה ענקית מראש !!!!!!!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה