פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם המומחים על נושאים כמו אבלציה, קוצב לב, פרפור חדרים, פרפור פרוזדורים, השתלת קוצב לב, צרור פעימות, דופק במנוחה ועוד

מנהל הפורום

ד״ר גיא רוזן
ד״ר גיא רוזן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד״ר גיא רוזן ללא פרסום בפורום

• פענוח בדיקת הולטר עקב כאבים בחזה וסחרחורות
    אבי
    15/01/2020

לפני שבוע עשיתי בדיקת הולטר עקב חשד wpw באקג
    וכאבים בחזה מלווים בסחרחורות
    להלן תשובת הבדיקה
    קצב סינוס דופק ממוצע 79 (בין 59-119)
    5 paci בודדים משהו כזה
    Isolated sves 5
    וכל שאר הדברים 0
    אני מצרף תמונה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובה

דר' גיא רוזן
    19/01/2020

ה-PAC’s הבודדים הינם תקינים (זה מה שבדוח מופיע כ-SVE). המשפט הבא אומר שאין שינוי בתבנית המחשידה ל-WPW לאורך שעות הבדיקה.
    אם יש חשד ויש תלונות של דפיקות לב, ממליץ להתיעץ איתי או עם מונחה אחר בתחום כדי לשקול צורך בביצוע בדיקה חשמלית פולשנית וצריבה של המסלול הנוסף במידה ויוכח שקיים ובעל מאפייני סיכון גבוה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עיבוי שריר הלב - אבלציה נוספת
    Volkan
    09/01/2020

שלום
    אני בן 43 ועסקתי בעבר בספורט מקצועי. במהלך השנים לפני 18 שנה התגלה שיש לי עיבוי שריר הלב ככל הנראה גנטיקה מההורים ואנט מטופל במרפאת אי ספיקת לב כדי לראות שאין שינוי במצב. במהלך 7 השנים האחרונות עקב לחצים משמעותיים בעבודה , אובחנו אצלי גם הפרעות קצב לב. עברתי 3 אבלציות אצל שלושה רופאים שונים ועל אף הבטחות של שלושתם שזה יחזיק זמן רב, הנל חזר כל שנה וחצי. בשבוע שעבר חשתי רע ובבית חולים זיהו לי פרפור והומלץ לי על אבלציה מספר 4. אני ממש בהתלבטות מה עליי לעשות מכוון שזה לא עוזר אז למה בעצם לעשות שוב אם לא הוכיח את עצמו? האם נגזר עליי להיות כל חיי על כדורים מדללי דם ומאזני דופק מואץ ( אליקוויס , קרדילוק )? האם המדע לא מצא עדיין כדור שיכול לעשות את הפעולה של היפוך חשמלי מבלי לעבור את הפעולה המאוד לא נעימה הזאת ? האם אין טכנולוגיות חדישות שבהן אין חיתוך מפשעה לביצוע האבלציה ? אני שואל את כל השאלות הללו כי אני יחסית צעיר ( בן 43!) ובדרך כלל החרא הזה מגיע לאנשים שמבוגרים ממני ב20 שנה...תודה רבה וסופש נעים

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    13/01/2020

ידוע שאנשים עם קרדיומיופטיה היפרטרופית סובלים יותר מהפרעות קצב לב כולל פרפור פרוזדורים. אני לא יודע איפה עברתה את הפעולות, מי ביצע אותן ובאילו טכנולוגיות השתמשו. יש בהחלט טכנולוגיות חדשות שיוצאות כל הזמן ומשפרות את היעילות והבטיחות של הפעולות שלנו. ועדיין, לצערנו, מן הידוע הוא שהמטופלים כמוך, סיכויי הצלחה של האבלציה למנוע הישנות הפרפור הם נמוכים יותר ביחס לאנשים עם לב תקין. במקרה, תחום המומחיות שלי הוא ספציפית הנושא של פרפור פרוזדורים ואני גם חוקר את הנושא של פרפור במטופלים עם הקרדיומיופטיה שלך. כדי לחוות חוות דעת יותר רצינית ולתת המלצות אני חייב לראות את המסמכים של הפעולות הקודמות ובדיקות נוספות כמו אקו לב. אתה מוזמן לפנות אלי (תמצא טלפון ברשת) לייעוץ מסודר. החלטה על אבלציה רביעית היא בהחלט לא משהו שכיח וצריך לבדוק לעומק עד כמה היא תוכל לעזור לך אל מול הסיכונים בפעולה שגם הם שכיחים יותר במטופלים עם היפרטרופיה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת אולטראסאונד של כל חלל הבטן
    ליאן
    12/01/2020

דר שלום רב, . לפני 4 ימים עשיתי u.s. בטן,,בטן עליונה כולל כליות - 6705 כליות ואדרנלים - 6772 שלפוחית השתן - 6715 אאורטה - בדיקת סקר -6891 הטכנאית היתה מאד אגרסיבית בצורה קיצונית לדעתי, הכניסה את המתמר בחוזקה לתוך הבטן כמעט הגיעה לי לגב, היה שהתמקדה במקום מסוים כל כך חזק שצרחתי מרוב כאב אמרתי בעדינות וענתה אחרת לא אראה (איך לא קמתי והלכתי לא יודעת) הכל נעשה בכח וחזק. אחרי הבדיקה עד עכשיו יש לי כאבים בבטן נורא חזקים מה שלא היה לי קודם. שאלתי האם בדיקה כזאת אגרסיבית יכול לעשות נזק לאיברים בבטן למעוך אותם או לפוצץ או לפגוע בצורה זו או אחרת, קרה
    אי פעם מקרה כזה? תודה על תשובתך הכנה אני פושט בלחץ וחרדה שלא גרמה לי נזק שלא היה קודם. מכיוון שעד עכשיו שיצאתי ממנה הבטן ממש כואבת לי ולא היה לי ככה לפני שהגעתי אליה. תודה רבה רבה מראש.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    13/01/2020

מצטער על החויה הלא נעימה. לרוב אין סיבה שזה יגרום לבעיה כלשהי אך את פנית פה בפורום של הפרעות קצב לב וזה לא נושא שהוא בתחום מומחיותי. תפני את השאלה בפורום המתאים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח משמעות תשובת הולטר
    לאהאבנר
    07/01/2020

קצב סינוס ממוצע 63
    הפרעות הולכה : 160 פאוזות עד 2.1 שניות בשעה 23:18
    AVB 2 וונקבך
    BBB
    שינויים משמעותיים בקטעST : אין
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    08/01/2020

הממצאים ההולטר מעידים על בעיות בהולכת החשמל במספר רמות בלב. מה שתואר לא מצריך בפני עצמו התערבות (על ידי השתלת קוצב) אבל כן חשוב להיות במעקב סדיר של מומחה להפרעות קצב לב. אם ברקע יש סיפור של התעלפויות או נפילות חוזרות אז הסיפור שונה. בכך מקרה תחזרי לרופא שמכיר אותך וששלח אותך לבדיקה עם התוצאות שייתן המלצותיו.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה

לאה אבנר
    08/01/2020

מודה לך על התשובה המהירה.והמרגיעה במידת מה.
    המעקב ממשיך בביח וולפסון.
    ותודה גם על האפשרות הוירטואלית הזאת. זה חשוב ומאד עוזר.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קבלת עזרה בניתוח התוצאות הולטר לב 48
    יניב גבריאל
    15/12/2019

שלום רב,
    אני בן 37 , בריא בדר"כ , עוסק בספורט מדי פעם , במהלך ריצה (10 קמ) מרגיש במרכז החזה כמו התהפכות לב , או פספוס פעימה . לכן עשיתי בדיקת מאמץ ואקג שיצאו תקינות , ועכשיו עשיתי הולטר למשך 48 , המוזר שקיבלי תשובה שמחולקת ל24 פעמיים.
    לא מזמן קיבלתי תשובות של הולטר 48 שעשיתי , אך לא מצליח לנתח את התוצאות , להלן התשובה:
    Bradycardia-03
    Bradycardia-12
    Dropet beats - 03
    קצב בסיסי: סינוס שנע בין 47 ל 122 לדקה (ממוצע 67)
    הודגמו קטעים מעטים וקצרים מאוד של סינוס ברדיקרדיה עד 38 לדקה בשעות הלילה בלבד"
    ללא הפרעות קצב חדריות/על חדריות במהלך הבדיקה.
    Dropet beats בודדים כביטוי לסינוס אריתמיה : ללא פאזות משמועיות .
    הפרעות קצב חדריות : vpbs בודדים.
    הפרעות קצב על חדריות :apbs בודדים .

לא מצליח להבין את מה שכתוב , אשמח לעזרה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    08/01/2020

מדובר בבדיקה תקינה. התחושות שאתה מתאר מתאימות לפעימות מוקדמות, מצב שלא מסוכן בכל צורה שהיא בכמות שנרשמה בבדיקת ההולטר.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בחזה בצד שמאל לבן 35
    מתן
    07/01/2020

שלום דר הנכבד. בן 34
    אני כבר כמה חודשים מרגיש כאב בחזה בצד שמאל ובייד שמאל במנוחה. לפעמים קם משינה מהכאב
    עשיתי מבחן מאמץ תקין ואקו לב
    אתמול עשיתי אקג אם תוכל לומר לי מה קורה? אני מפחד שיש לי אנגינה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    08/01/2020

תראה, אין לי שום פרטים עליך או פרטים נוספים חשובים על אופי הכאב. אין לי אפילו את גילך. האם התעלפת אי פעם? האק״ג שלך לא תקין אבל לא בהקשר של ״אנגינה״. ממליץ להיבדק על ידי קרדיולוג שיראה את התמונה המלאה וייתן המלצות. בטח ראית מישהו ששלח אותך לבדיקות. כדאי לחזור אליו עם התוצאות. אם המיוחדים ממשיכים לא הייתי מסתפק בבירור שבוצע עד כה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אז באיזה הקשר? אני בן 33 לא התעלפתי

מתן
    08/01/2020

מרגיש חלש וכאבים בחזה קבועים בצד שמאל וימין. וחולשה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    08/01/2020

שוב, כדאי להיבדק על ידי רופא שייקח ממך היסטוריה מלאה, יבדוק אותך ויעבור על הרקע הרפואי. האק״ג יש חשד להפרעה חשמלית מסויימת שנקראות ״ברוגדה מסוג 2״. זה בכל נראה לא מסביר את המיחושים שלך. הייתי שוקל המשל בירור נוסף לכאבים בחזה וגם לעניין החשמלי...אתה מוזמן לפנות אלי או לכל מומחה אחר בהפרעות קצב לב לבדיקה מלאה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה בטוח ברוגדה ? קראתי שזה 4 שנים לחיות?

מתן
    08/01/2020

הקרדילוג שבדק את כל הממצאים שלי לא אמר לי כלום
    זה מצריך ללכת למיון?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    08/01/2020

אז קראת שטויות, חשוד לברוגדה זה לא אומר ברוגדה, אמרתי שצריך לבדוק את העניין. דוקטור גוגל הוא לא הרופא הכי מוצלח, אז במקום להלחיץ את עצמך תיגש להיבדק ע״י קרדיולוג. ובכל מקרה, תבנית כזאת באק״ג זה לא סיבה לפניה למיון אלא לבירור במסגרת הקופ״ח

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת הולטר לב, פיענוח תוצאות - אין קוצב
    יניב
    30/12/2019

שלום, שאלתי שאלה לפני חודש, ולא הבנת אותי. אין לי קוצב לב.
    אני רק במעקבים. התיחסת כאילו יש קוצב. בבקשה תענה לי, התור אצל הקרדיולוג עוד הרבה זמן.
    נולדתי עם complete a-v block,בן 28. בבדיקת הולטר התקבלה התשובה הבאה: נצפו סה"כ 65 VPB'S במשך הבדיקה. ממספר מוקדים שונים. נצפו גם בצורת קטעי ביגמניה חדרית.
    הפרעות קצב על חדריות APC‘S: נצפו כ-201 פעימות על-חדריות מוקדמות במשך הבדיקה, ככל הנראה ממקור נודאלי. בלטו במיוחד בשעות הערב.
    הפרעות הולכה: קצב סינוס עם Complete AV-Block. נצפה קצב נודאלי עם AV-Dissociation לאורך כל תקופת המעקב.
    פעילות קוצב:
    שינויים משמעותיים בקטע st: נצפו גלי T הפוכים עם שינויי ST בנוכחות גלי R גבוהים.

הערות/סיכום: קצב סינוס עם COMPLETE A-V BLOCK לאורך כל תקופת המעקב. נצפה קצב נודאלי, פעימות מוקדמות ממקור נודאלי בכמות בינונית. VPB's בודדים. מה הבדיקה הזאת אומרת? תודה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    08/01/2020

כל הדברים הנוספים המתוארים חוץ מ-complete AV block שזה אומר שיש נתק חשמלי בין הקומה העליונה לתחתונה בלב חסרי משמעות. אתה נמצא במעקב מומחה בהפרעות קצב? האם הועלה נושא הקוצב? האם יד סיבה שאין לך קוצב?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות קצב על חדריות APB
    יוסי
    30/12/2019

שלום ד"ר גיא
    בן 55 בהולטר של 24 שעות הודגמו 14000 APB (מתוך 100000 פעימות)ץ. בדיקת אקו וארגומטריה במאמץ יצאו תקינות. ללא סימפטומים שמפרעים לשגרת חיי. בפעילות גופנית אפילו קלה נעלמים ה APB. הקרדיאולוג משאיר את ההחלוטה בידי לגבי קבלת טיפול תרופתי. מה דעתך האם אני חייב ליטול תרופות?
    תודה
    יוסי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    07/01/2020

״חייב״ בטוח לא! זה תלוי בכמה זה מפריע לך. אם הפעימות הללו מפריעות אז בהחלט ניתן לטפל בהן תרופתי ואם הדבר לא עובד אז לשקול גם צריבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דפיקות לב יום אחרי אבלציה
    Alexa
    07/01/2020

שלום,
    אתמול עברתי אבלציה. היום אני עדיין מרגישה פרפורי לב. האם זה תקין וזה כי המקום עדיין רגיש אחרי הצריבה או שהניתוח לא הצליח?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    07/01/2020

שלום, אין לי את הפרטים המלאים לגבי סוג הפרעת הקצב והצריבה שעברת אבל בגדול אני יכול להגיד שבהחלט ״מותר״ שיהיו הפרעות קצב בתקופה הראשונה אחרי הצריבה והדבר אינו מעיד בהכרח על כשלון הפעולה. גם מיחושים בחזה (לא משהו דרמטי) שמגיבים שמשככי כאבים מוצר שיהיו. בכל אופן כדאי להיות בקשר עם מי שביצע את הפעולה שיהיה מעודכן.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נראה לי שאני בבעיה - מחסור בתרופה הכרחית
    אריה
    14/12/2019

שלום ד'ר נכבד
    כמו שציינתי בכותרת, נראה לי שניקלעתי לבעיה לא פשוטה,
    אני בן 60, יש לי מידיי פעם,אקסטרא סיסטולות, ומזה שנים ידוע על צינחת מסתם מיטרלי,MVP
    לפני 4 שנים,חויתי אירוע של רפרוף פרוזדורים,שיתכן ונוצר כתוצאה מאשלגן נמוך- 3.2, עקב שימוש במשתן דיזותיאזיד,
    נרשם לי טיפול ב, טמבוקור 50, אחד ליום, וקרדילוג 1.25
    לאחרונה אני נתקל בבעיה חמורה בקשר לתרופה,
    נאמר לי בבתי המרקחת של הקופה, וכן בפארמים למינהם,
    שאין להשיג [ משום מה, ולא נותנים הסבר ברור מהי הסיבה למחסור]אין להשיג TAMBOCOR50
    מציעים את התרופה הגנרית FELECAINIDE ACET . 29/M TAB 50 MG
    אותה אני חושש לקחת, מפני שזה אינו הטמבוקור המקורי, ואין לדעת כייצד התרופה הגנרית תשפיע, אני חושש שעלול תחת השינוי הזה להופיע רפרוף נוסף,
    מצד שני הציעו לי לקחת טמבוקור 100,ולחצות את הכדור לחצי,
    חד פעמי ,קניתי את המינון 100, אבל אפילו עם חוצה כדורים,
    החיצוי אינו מדויק, ואני מקבל כדור "שבור", ששני מחציתו אינם שווים בגודל,
    זה נשבר לחלק קטן יותר, מהשני שיוצא גדול יותר,
    מה עושים?? לטעמי הבעיה רצינית,שלא ניראית לי משחק ילדים,כי נראה לי ש"משחק בשבירת הכדור " שנותן חצאים לא שווים בגודלם, גם בסוף עלול לעורר רפרוף חוזר.
    איך יוצאים מהסיפור הזה???
    מה קורה בשוק התרופות בארץ? מדוע המחסור בטמבוקור 50??
    האם המינון הזה יחזור לבתי המרקחת???
    תודה עבור המענה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    16/12/2019

נראה לי שעניתי לך בפורום אחר באינטרנט.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דופק מהיר ובדיקת הולטר 24 שעות
    ענת
    16/12/2019

שלום

בת 50 מטופלת ביוטירוקס לבלוטת התריס. מידי פעם דופק מהיר

המלווה גם בקוצר נשימה ובקושי להסדיר את הדופק. הופנתי

לבדיקת הולטר.

יש לציין שאני אדם ספורטיבי הולכת 6 ק"מ ביום

בבדיקת הולטר ל24 שעות אובחן

הפרעת קצב חדרי pvc's - מעטים בודדים.

והפרעות קצב על חדרי pac's - מעטים בודדים.

אני מאד מודאגת מהממצאים הללו.

האם צריך לראות קרדיולוג?

אלו בדיקות עליי לבצע?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    16/12/2019

הפעימות המוקדמות הבודדות ממקור עלייתי וחדרי אינן מסוכנות כלל ומאוד שכיחות באוכלוסיה הכללית (לכולנו יש קצת מהן!). התלונות שאת מתארת של דופק מהיר הן לא משניות לממצאי ההולטר. אנחש שביום של ההולטר הרגשת טוב, חוקי מרפי עובדים שעות נוספות עם בדיקות ההולטר כך שדווקא ב-24 שעות של ההולטר מרגישים טוב. ממליץ להיבדק ע״י קרדיולוג, מומחה בהפרעות קצב לב (אלקטרופיזיולוגיה) ולהשלים בירור בסיסי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות תרופה להפרעות קשב למישהי עם קוצב
    רחל
    17/11/2019

האם (av complete block) מתאים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    09/12/2019

אין מניעה מטיפול תרופתי להפרעת קשב במטופלת עם קוצב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה לבדיקת הולטר לב
    יניב
    19/11/2019

שלום, נולדתי עם complete a-v block, נמצא במעקב. בבדיקת הולטר התקבלה התשובה הבאה: נצפו סה"כ 65 VPB'S במשך הבדיקה. ממספר מוקדים שונים. נצפו גם בצורת קטעי ביגמניה חדרית.
    הפרעות קצב על חדריות APC‘S: נצפו כ-201 פעימות על-חדריות מוקדמות במשך הבדיקה, ככל הנראה ממקור נודאלי. בלטו במיוחד בשעות הערב.
    הפרעות הולכה: קצב סינוס עם Complete AV-Block. נצפה קצב נודאלי עם AV-Dissociation לאורך כל תקופת המעקב.
    פעילות קוצב:
    שינויים משמעותיים בקטע st: נצפו גלי T הפוכים עם שינויי ST בנוכחות גלי R גבוהים.

הערות/סיכום: קצב סינוס עם COMPLETE A-V BLOCK לאורך כל תקופת המעקב. נצפה קצב נודאלי, פעימות מוקדמות ממקור נודאלי בכמות בינונית. VPB's בודדים. מה הבדיקה הזאת אומרת? תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    09/12/2019

הפעימות המוקדמות בכמות מיזערית, תקין. לא מצליח להבין האם יש עדיין AV Dissociation למרות קוצב? במקרה זה או שיש רק אלקטרודה אחת (במדור הלב התחתון - בחדר), או שהאלקטרודה במדור הלב העליון (העליה) לא מתפקדת כיאות. ממליץ להיבדק ע״י קרדיולוג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת לב במאמץ התייעצות
    יעל
    01/12/2019

הי. בני בן 20 במשקל יתר עשה היום בדיקה ורציתי לדעת אם היא תקינה או דורש ללכת לקרדיולוג.
    א. ק. ג במנוחה - קצב סינוס תקין
    דופק במנוחה 77 ובשיא המאמץ 175(87%)
    לחץ דם 138/80 במנוחה. בשיא המאמץ 180/80
    המאמץ נפסק אחרי 7:44 דקות בעומס 7.22mets בשלב 3
    תסמינים ללא תלונות לבביות
    הבדיקה הופסקה עקב עייפות
    ללא כאבים בחזה
    כושר גופני בינוני. התאוששות תקינה.
    אגומטריה שלילית לאיכסמיה

האם הכל תקין? תודה רבה 👏
    יעל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    09/12/2019

בסה״כ מדובר בבדיקה תקינה. לציין כושר ירוד מאוד בשביל בן 20!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ דם נמוך ותחושת סחרחורת
    אנונימית
    08/12/2019

אני בת 19 ולפני יותר משנתיים התחלתי להרגיש תחושת סחרחורת ואפילו על סף עילפון לפעמים. גיליתי שיש לי לחץ דם נמוך של 100-80 על 70-60 ודופק בין 80-90. האם מספיק לשנות אורח חיים לפי המלצת רופא משפחה או שצריך לגשת לבדיקה קרדיולוגית? רופאת המשפחה בדקה אותי עם סטטוסקופ ואמרה שהלב נשמע תקין.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    08/12/2019

לחץ דם נמוך הוא דבר שכיח בבחורות צעירות כמוך. הקפדה על שתיה מרובה ובעיקר המלחת אוכל עוזרת מאוד. אם הבדיקות הבסיסיות תקינות (בדיקה גופנית, בדיקות דם ואק״ג, זה מאוד מרגיע. לא חייבים לגשת לקרדיולוג בגלל זה. כן הייתי שוקל ביצוע אקו לב נוסף לנ״ל...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ דם נמוך ותחושת סחרחורת

אנונימית
    08/12/2019

אולי לא ניסחתי נכון. לא עשיתי אק"ג ואקו לב בכלל. הבדיקה היחידה של הלב הייתה האזנה לסטטוסקופ אצל רופאת משפחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה