פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם המומחים על נושאים כמו אבלציה, קוצב לב, פרפור חדרים, פרפור פרוזדורים, השתלת קוצב לב, צרור פעימות, דופק במנוחה ועוד

מנהל הפורום

ד״ר גיא רוזן
ד״ר גיא רוזן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד״ר גיא רוזן ללא פרסום בפורום

• דופק נמוך במנוחה ותחושת ערפול
    מתן
    07/11/2020

שלום אני בן 35 בשבועים האחרונים הלב שלי בתנוחה 57 עד 60 אני מרגיש מעט מעורפל. תמיד הדופק שלי היה 70. זה בעייתי? אמנם בשבועים האחרונים עושה הליכה חצי שעה יום כן יום לא. אבל זה לא באמת ספורט מסודר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בליטה במפשעה מלווה בכאב אחרי צנטור
    חיים
    28/10/2020

ביצעתי לפני כשבוע צריבה דרך המפשעה בצד ימין.
    יש באזור המפשעה שטף דם, שמיום ליום הוא נעלם, אבל גיליתי לאחרונה שיש איזו בליטה/גולה קשה באזור הדקירה במפשעה, עם כאב קל.
    האם תופעה זו ידועה, והאם בשלב מסוים הבליטה תעלם?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• פעימות מוקדמות אבלציה האם יש טיפול נוסף?
    חיים
    22/10/2020

זה מספר שנים שאני סובל מפעימות מוקדמות. לאחרונה ביצעתי אבלציה. שולח כאן מה שנכתב בסיכום הרפואי:
    בן 65, התקבל אלקטיבית לאבלצייה של פעימות חדריות מוקדמות.
    נצפו פעימות חדריות מוקדמות שמתאימות לאיזור פרה היסאיני. בוצע מיפוי אלקטרואנטומי מצד ימין דרך וריד פמורלי ימני. נמצא איזור אקטיבציה מוקדמת בהיס מימין. בוצע גם מיפוי של שורש האאורטה ו - LVOT בגישה רטרוגרדית דרך עורק פמורלי ימין, שוב נמצא איזור עם אקטיבציה מוקדמת בהיס מצד שמאל. בוצעה צריבה בשורש האאורטה מעל ההיס אך ללא סיום הפעימות המוקדמות. בוצעו צריבות מצד ימין קרוב להיס, ללא סיום הפעימות המוקדמות. בשל הסיכון הגבוה לפגיעה במערכת ההולכה, הוחלט להפסיק העולה. העורק הפמורלי הימני נסגר עם אנגיוסיל. מהלך פעולה תקין, מהלך אישפוז ללא סיבוכים.

מבקש לקבל הסבר על מה שנעשה, וכן האם יש מקום בכל זאת לטפל בבעיה במקום אחר, ואוליי עם מכשירים אחרים ובשיטות שונות.

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תרשים אקג בעקבות תחושה של פלפיטציות
    עידן
    05/10/2020

שלום,
    אני משתמש במכשיר לופ רקורדר בניסיון לאבחן תחושה של פלפיטציות. באחת ההקלטות שעשיתי הבחנתי במספר דברים חריגים:
    1. צמדים של גלי R המגיעים לפעמים בזוגות (צמודים מאוד אחד לשני)
    2. מקומות בהם יש חוסר בגלי R
    3. מרווחים בין פעימות בהן במקום "שקט" יש גליות רבה
    צירפתי קישור להקלטה בקישור הבא:
    https://i.imgur.com/PwlvQwL.jpeg
    האם התופעות האלו הן אמיתיות או בעיות טכניות של הלופ רקורדר? במידה ומדובר בתופעות אמיתיות - מה הן?
    תודה. עידן.

הוספת תגובה

תמונה

• התאוששות הלב במאמץ של רכיבה על אופניים
    שמואל ארז
    03/10/2020

אני בן 70, בריא, רוכב על אופניים(כביש) פעם בשבוע עם בקרת דופק. בעליות הדופק מגיע למקסימום שלי(150) ואני בודק את קצב ירידת הדופק בירידה ללא מאמץ. ירדה של 10% תוך 45 שניות, 15% תוך דקה ו-20% תוך כדקה וחצי. זה טוב?

הוספת תגובה

תמונה

• פעימות מוקדמות והקשר לאכילה ולגלוטן
    שוקי
    30/09/2020

שלום
    אני בן 47 בריא לא מעשון
    לפני כמה שנים התחלתי לסבול מפעימות מוקדמות , עשיתו אקו לב במאמץ שיצא תקין ונאמר לי לחיות עם זה שחבל להתחיל בטיפול תרופתי
    לפני כשלוש שנים הפעימות פסקו ואני יחסתי לזה שהפסקתי לאכול גלוטן כי לאחר שהפסקתי הפעמיות חלפו
    לפני כשבועיים פתאום הפעימות חזרו יחד עם גרפסים ואי נוחות בקיבה ובמיוחד לאחר אוכל
    שאלתי היא האם יש צורך לתזור שוב לקרדיולוג?
    ועוד שאלה. לפני בערך שנה היתה כתבה הטלויזיה על אדם שלאחר אוגל מופיע לו דופק לא סדיר. האם ידוע לך דבר כזה ?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ליריקה והפרעה בלב - יש קשר?
    יריב
    21/09/2020

היי בן 30 לקח ליריקה 25 מ"ג עד מינון של 75 מ"ג פעמיים ביום במשך חודש סך הכל 150 מ"ג ליריקה ליום. לאחר חודש הפסיק את התרופה בפתאומיות בטענה של עין אדומה ושהתרופה לא עוזרת. לאחר שבוע וחצי מהפסקת התרופה מתלונן על כאבים בלב ותחושת אי נוחות ביד שמאל עקב חוסר שינה ,עדיין מכאבים נוירופתים שאותם הליריקה הייתה צריכה לרפא אבל לא עזר במילא אז הפסיק לא ידע שצריך להפסיק בהדרגה... האם יש טעם עכשיו לקחת במשך שבוע מינונים נמוכים על מנת לפצות כביכול ו "להפסיק בהדרגה" כמו 25 מ"ג ליריקה ליום למשך שבוע?

מה יש לעשות עם זה?

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    26/09/2020

אכן הפסקה פתאומית של ליריקה יכולה לגרום ל״תסמיני גמילה״. ממליץ להתייעץ עם הרופא שרשם את התרופה. ״כאבים בלב״ פחות נשמע כמו תסמין של הפסקת הליריקה שיכול לגרום יותר לתסמינים כמו דפיקות לב מואצות. ממליץ בכל מקרה לגשת לרופא משפחה ולבחון סיבות נוספות לתלונות מעבר ל״הפסקת הליריקה״

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יש דפיקות לב מה עושים

יריב
    29/09/2020

יש לי דפיקות לב מואצות.
    מה לעשות עם זה? האם לחזור למינון של 75 ביום ואז לרדת ל 25 ואז להפסיק או לא לחזור בכלל לליריקה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת הולטר ותוצאות תקינות למרות תחושה אחרת
    ליאת
    15/08/2020

ד"ר שלום, אני בת 40, ביצעתי בדיקת הולטר והרגשתי הרבה פעימות ורטט בלב בזמן ההולטר. אני מצרפת לך את הבדיקה, היא יצאה תקינה ואפילו לא אחת!
    האם זה היה רק בראש שלי?
    או האם ההולטר לא היה מורכב טוב על הגוף? למרות שאני מאמינה שהיו שמים לב שהוא לא מורכב טוב על הגוף? איזה הסבר יש לזה שאני ממש הרגשתי אפילו ביד נגעתי והרגשתי אי סדירות ועדיין זה תקין...

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    26/09/2020

היי ליאת,
    לעיתים קרובות קורה שאותן התחושות שאת חשה ומתלוננת עליהן, פשוט ״לא מופיעות לעבודה״ ביום של ההולטר. זה לא אומר שאין הפרעות בקצב לב, פשוט לעיתים קשה ״לתפוס״ אותן.
    במצבים מסימיים אנחנו ממליצים על אמצעים אחרים לניטור יותר ממושך, לא 24 שעות, שיש יותר סיכוי ש״יתפוס״ את הפרעת הקצב. ממליץ להתיעץ איתי או עם מומחה אחר בתחום להמלצות להמשך בירור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פעימות מוקדמות apcs

ליאת
    27/09/2020

דר גיא אני מתכוונת שבזמן שההולטר היה על הגוף הרגשתי את הפעילות אך עדיין זה לא נרשם מה זה אומר?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דופק נמוך במנוחה בין 43-50 מה הסיבה?
    מוריס
    26/09/2020

שלום רב .בין 72 עוסק בפעילות גופנית 45 דקות הליכה מאומצת ביום .לאחר ההליכה דופק 62 .לפני כ 8 חודשים הדופק היה 56 .לאחר ארוחה דופק עולה ל 50 ל.דם יורד ל 95/55 .עברתי לפני 13 שנה החלפת מסתם אורטלי ביאולוגי .אין תסמינים כלל .בלוטת תריס תקינה .מלח בדם נמוך 133 .הרבה שתן נותן גם בלילה .שולה הרבה מים .מה הסיבה לדופק שיורד ? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    26/09/2020

מדובר בדפקים שיכולים להיות תקינים לגילך. כל עוד אתה מרגיש טוב, אין סיבה להיות מוטרד. אם אתה חש חולשה, או חוסר סבילות למאמצים שהייתה רגיל לעשות בקלות, אז צריך לבדוק את העניין. ממליץ להתיעץ איתי או מומחה אחר בתחום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה בקצב לב בזמן שינה האם תקין?
    יעקב
    24/09/2020

שלום אני בן 26 גובה 168 משקל 61 בד״כ בריא לעיתים פעילות גופנית יש לי שעון של אפל ולאחרונה התחלתי לישון איתו והוא מתריע לי שקצב הלב שלי יורד מתחת ל45 למשך יותר מעשר דק בזמן השינה ,
    בבדיקות לצבא הרופא אמר שיש לי רשרוש קל ונשלחתי לקרדיולוג שבדק ואמר שהכל תקין.
    אשמח לדעת האם זה תקין?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    26/09/2020

תקין לגמרי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פעימה מוקדמת במצב של בעיה מולדת - wpw
    עידו
    18/09/2020

שלום דוקטור. לפני 5 שנים עברתי אבלציה מוצלחות עקב בעיה מולדת שנולדתי איתה בשם wpw. עברתי די הרבה התקפי svt, כיום מרגיש יותר טוב בהרבה, אבל לפעמים יש לי כמו פעימה מוקדמת, ממש לפחות משנייה זה בדיוק כמו התקף svt לפעימה היום לא חזר לי התקף svt רצוף מעל ל-5 שנים, האם גם יש קשר לקושי בנשימה שאני חווה לאחרונה? למרות שעשיתי בדיקת מאמץ והקדיולוג אומר שאין כלום, חשוב לציין שאני די חרדתי, אשמח לתשובה דוקטור בנוגע לפעימה מוקדמת והקוצר נשימה תודה...

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    26/09/2020

פעימות מוקדמות הינן לרוב חסרות כל סיכון או משמעות בריאותית. אלא אם יש המון פעימות מוקדמות, אין סיבה שתסבול מקוצר נשימה בגלל הפעימות. אני לא מדבר על ״מחנק״ רגעי שיכולה פעימה מוקדמת לגרום לו, אלא על קוצר נשימה של ממש. בכל מקרה, כדאי להיבדק ע״י מומחה בתחום, אתה מוזמן להתייעץ איתי או עם מישהו אחד בתחום לקבלת המלצות מסודרות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אירועי svt וטיפול באבלציה - מה הסיכונים והדרישות
    אני
    01/09/2020

שלום וברכה! אני אמא לשניים בת 29
    עברתי שלושה ארועי svt, הראשון בגיל 27 , שוב לאחר שנתיים, והשלישי לאחר ארבעה חודשים,
    בשלשתם טופלתי באינדנוזין, ( קצב הלב בארועים היה 220-240
    האלקטרופיזיולוג שהופניתי אליו אמר שמדובר בבעיה מולדת,
    להפתעתי המרובה, היה לי קשה להבין זאת לאחר שניהלתי חיים מלאים ובריאים, הרבה ספורט,הריונות, לידות וכו'.. ופתאום זה התפרץ,
    קיבלתי המלצה לטיפל באבלציה,
    כמובן שחוששת מהטיפול,
    אבל הובהר לי שזה הטיפול האידיאלי להתפטר מהבעיה, ולהמשיך לנהל חיים תקינים, במצב זה מרגישה מוגבלת מבחינת ספורט והריון, בספורט אני חוששת שזה עלול להתפרץ, ובהריון הבנתי שאם יש ארוע svt זה מאוד מסוכן,
    שאלותי,
    כמה זמן אורך הטיפול?
    האם זה כואב? ונסבל,
    האם ניתן לבחור לבצע בהרדמה מלאה?
    מה אחוזי הסיכון לסיבוך או חס וחלילה לקוצב לב,
    האם לאחר הטיפול נדרש להישאר בהשגחה/ אשפוז,
    כמה זמן לאחר מכן אפשר לחזור לחיים תקינים.. בינהם ספורט, וכניסה להריון,
    האם קופת החולים משתתפת בעלות?
    תודה רבה מראש!

הוספת תגובה

תמונה

• היי ״אני״ :-)

דר' גיא רוזן
    26/09/2020

ראשית, כיום אבלציה הינה קו ראשון לטיפול בארועי SVT חוזרים ובהחלט הינה מומלצת במקרים כמו שלך.
    מפליא אותי שלא קיבלת את התשובות לכל השאלות הללו מהרופא שהמליץ לך על ביצוע הצריבה.
    בגדול, פעולת הצריבה ל-SVT הינה בין הפעולות בעלות הסיכון הנמוך ביותר מבין הצריבות להפרעות הקצב השונות שאנחנו מטפלים בהן כיום.
    הפעולה נמשכת בממוצע כשעה בידיים טובות ולעיתים אף פחות. הפעולה לא צריכה להיות כואבת, מעבר לאי הנעימות שבדקירה במפשעה (נכנסים לוריד במפשעה) שמתבצעת תחת הרדמה מקומית (ואני נותן תמיד גם טשטוש קל). הפעולה אינה מתבצעת תחת הרדמה מלאה, גם כי אין בכך שום צורך ויש סיכונים גם להרדמה המלאה וגם כי זה אפילו יכול להפריע לנו ״להפיק״ את ה-SVT כדי לזהות בדיוק מהיכן מגיע. הסיכונים הפעולה נמוכים והסיכון ספציפית בפגיעה במערכת ההולכה וצורך בקוצב הוא סביב 0.2%. כמו בכל הפעולות בתחום הזה, הסיכון לסיבוכים נמוך יותר בידיים מנוסות של רופא שמבצע פעולות רבות מסוג זה. אחוזי ההצלחה של הפעולה למניעת ארועי SVT בעתיד (שוב, בידיים מנוסות) הינם 95-97%, ללא צורך בשום תרופות אחרי כן. נשארים לילה אחד להשגחה לאחר הפעולה. אם את בוחרת לעשות את הפעולה באופן פרטי, הקופות משתתפות בעלות הפעולה (תלוי באיזה קופה ואיזה סוג ביטוח משלים יש לך). אם את מוכנה לעבור את הפעולה בבית חולים ציבורי, אין לך שום השתתפות עצמית והקופה מממנת את הפעולה במלואה. יש לי נסיון רב הפעולות אלו, את מוזמנת לפנות אלי (ד״ר גיא רוזן) דרך האתר שלי כדי שאוכל לקבל את האינפורמציה המלאה ולתת לך את ההמלצות בהתאם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאת בדיקה אקו לב - מה זה אומר אנויריזמה?
    שני
    01/09/2020

בבדיקת אקו נכתב:
    מעבר בועיות בכמות גדולה מימין לשמאל ואנויריזמה של המחיצה הבין עלייתית.
    האם יש מקום לדאגה?
    מה זה אומר אנויריזמה?
    מה המלצות במצב זה?

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    26/09/2020

היי שני,
    ככה״נ המחיצה בין הפרוזדורים בליבך הינה ״דקה וגמישה״ (Floppy) ויש בה גם חור. מדובר בבעיה מבנית שיכולה ליש עימה גם סיכון בריאותי מסויים במקרים ספציפיים. ממליץ להתייעץ איתי או עם מומחה אחר בתחום כדי לקבל חוות דעת יותר מסודרת ומבוססת על הממצאים המלאים של האקו לב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול באקסטרא סיסטולות וריפרוף בצריבה בצינתור
    יורם
    17/08/2020

שלום.
    האם פעימות מוקדמות, עלייתיות או חדריות, ניתן לרפא ולהפסיק על ידי צריבה בצינתור?
    אם כן מהם אחוזי ההצלחה?
    האם ריפרוף עלייתי ניתן לרפא ולהפסיק בצריבה בצינתור?
    ובאם כן, מהם אחוזי ההצלחה?
    חן חן מראש

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    26/09/2020

היי יורם,
    אחוזי הצלחה האבלציה של רפרוף פרוזדורים (״טיפוסי״) הם סביב 95%.
    אחוזי הצלחה בטיפול בפעימות מוקדמות מעל 85%, תלויות במיקום המוקד בפעימות המוקדמות, בחלק מהמקרים מגיעים גם מעל 90%. בכל מקרה, בשני המקרים אחוזי ההצלחה הם לאין ערוך גבוהים יותר משל תרופות. כמובן שאלו המספרים בידיים של מומחה מנוסה בתחום השתמש בטכנולוגיה המתקדמת הקיימת כיום. ממליץ להתיעץ איתי או עם מומחה אחר מנוסה בתחום כדי לקבל חוות דעת יותר מותאמת למקרה הספציפי עליו מדובר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת אק"ג במכשיר של חברות המטפלות בחולי לב
    שולמית
    17/08/2020

האם העברת א.ק.ג. שנעשה ע"י אדם בביתו ומשודר למוקד עלול להזיק לאדם שיש לו קוצב לב והחשמל העצמוני שלו ללב נותק?

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    26/09/2020

התשובה היא לא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה