פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם המומחים על נושאים כמו אבלציה, קוצב לב, פרפור חדרים, פרפור פרוזדורים, השתלת קוצב לב, צרור פעימות, דופק במנוחה ועוד

מנהל הפורום

ד״ר גיא רוזן
ד״ר גיא רוזן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד״ר גיא רוזן ללא פרסום בפורום

• פרפור פרוזדורים

שלום
    גיל 55.
    ידוע על מחלת קרוהן. משקל יחסית נמוך
    כושר ירוד
    אקו לב תקין לפני שנתיים.

לפני 3 חודשים החלו לי הפרעות קצב בלילה.
    מאז עשיתי 3 פעמים הולטר.
    יש תופעה של פרפור פרוזדורים בלילה תוך כדי שנה
    כחצי שעה של דופק 120.
    אבל ביום זה לא מופיע ועד כה לא הופיע
    מה זה אומר שפרפור זה רק בלילה?
    האם כדאי לעשות משהו?

תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פרפור פרוזדורים

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דופק נמוך יחסית
    יצחק
    18/07/2021

שלום רב. לפני שנה התחלתי להרגיש דפיקות לב אז הלכתי לעשות בדיקת דם אקג הולטר והכל היה תקין מאז אני מרגיש את הדפיקות לפעמים. לפני שבוע בערב בדקתי לחץ דם שהיה תקין אבל ראיתי דופק 55 ואז בדקתי בבוקר כשהתעוררתי וגם היה מתחת ל60 ומאז בדקתי כמה פעמים ובגדול בערב ובבוקר מתחת ל60 אמצע היום יותר גבוה מ60. אז בדקתי בהולטר מלפני שנה ראיתי שגם היה מתחת ל60 אבל רק יותר מאוחר בלילה כשכבר ישנתי. רציתי לדעת האם יכול להיות זה בעיה ?
    בתודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    דופק נמוך יחסית

הוספת תגובה

תמונה

• רק רוצה להוסיף

יצחק
    18/07/2021

רק רוצה להוסיף שאני לא בכושר יותר מידי ולפני שנה אחרי שעשיתי את הבדיקות בדקתי את הדופק גיי הרבה זמן והוא היה יותר גבוה באיזור 80-75 בממוצע אז הדופק 55 חדש לי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה דחופה בפענוח הולטר
    לירון
    14/07/2021

צהריים טובים,
    אשמח מאוד לסיוע בפענוח ההולטר.
    בת 37, נשלחתי לבדיקה בעקבות תחושת דופק מהיר וסירחורות מדי פעם.
    נלחצתי מאוד לאור התוצאה.
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    עזרה דחופה בפענוח הולטר

הוספת תגובה

תמונה

• תוספת

לירון
    14/07/2021

תיקון: *סחרחורות

אוסיף שאני בריאה ועושה ספורט קבוע.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת אלדקטון והפרעות בקצב הלב
    בתיה מוסקוביץ
    05/07/2021

שלום רב,
    אני סובלת מפרפור פרוזדורים ומטופלת בפרופקס.
    לאחרונה אני נאלצת ליטול כדור אלדקטון בגלל שהתגלתה אצלי אי ספיקה דיאסטולית בבדיקת אקו לב.
    יש לי רושם שכדור האלדקטון לא עושה לי טוב מבחינת דופק הלב.
    האם ידוע לכם שאכן האלדקטון יכול להפריע לי ?
    בתודה ובברכה,
    בתיה מוסקוביץ

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת קצב מהירה לכחצי שעה
    אייל
    05/07/2021

שלום
    אני בן 50.
    ידוע על אנקילוזינג ספונדיליטיס וקרוהן.
    אני בתקופה לא טובה שבה ירדתי מאוד במשקל.

מזה שנים יש לי תקופות עם ריבוי פעימות מוקדמות.
    בהולטר אפילו היו כמה אלפים ביממה.
    אבל ברוב הזמן יש לי מעט יחסית.
    היה מקרה אחד של איבוד הכרה
    ותועדו בהולטר לפעמים שלשות ורביעיות של פעימות מוקדמות. זה בתקופות לא טובות.

כמו כן תועד בלופ ריקורד טכירקדיה עלייתית בקצב כ 130
    לכ 20 שניות. זה קרה לי כמה פעמים.

אני רזה. שומנים תקינים.
    הכושר כבר כמה שנים ירוד מאוד בגלל פציעה בגב וברגל הולך רק לאט ורק כמה דקות.

אקו לב לפני שנתיים תקין.
    אק"ג בלי שינויים לפני יומיים.

רציתי לשאול.
    היום בלילה קמתי עייף.
    הסתכלתי על השעון אפל יש שם אפליקציה של שינה
    וראיתי משהו חריג.
    באמצע הלילה במשך כ 35 דקות! הדופק היה כ 110.
    זה לא במדידה אחת אלא כ 6 מדידות.
    זה דופק חריג מאוד. בד"כ יש לי בשינה כ 55 רוב הלילה וגם הלילה. אח"כ הוא חזר לכ 55.

האם כחצי שעה בדופק 110 בזמן השינה מעיד על כנראה הפרעת קצב? האם צריך לבדוק משהו?
    אעשה אק"ג שוב מחר בקופח.
    יש עוד משהו שנדרש לברר?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• מצב נוירולוגי, השפעה על הלב, סיכון הפרעת קצב
    גלעד
    02/07/2021

שלום.
    אני בן 53. עקב בעיה נוירולוגית יש לי הפרעות משמעותיות במערכת העיכול ועדיין לא נמצא פתרון.
    ירדתי במשקל בבכמה שנים ל 43 ק"ג על 1.76 מ'
    ואני כבר די חלש. הולך 2-3 דקות לאט ומתעייף.
    מרגיש הרבה פעמים דיזינס וכו'.
    טיפול תרופתי טרם הצליח וכנראה לא יהיה מנוס מלהזין אותי דרך הוריד כמה חודשים שאתחזק.

אקו לב לפני שנתיים תקין בוצע אחרי שכבר ירדתי ל 50 ק"ג.
    הומלץ לבצע אקו לב עדכני להיות שקטים שאין פגיעה בלב כתוצאה מהמשקל הירוד והתזונה הדלה מאוד. יש לי תור בקרוב.
    אק"ג עדכני אתמול ללא שינויים לעומת העבר.

באחרונה יש לי יותר ויותר תחושות של הפרעות בקצב שמגיעות לכמה שניות עד כ 20 שניות, במיוחד אחרי "מאמץ" אפילו קל יחסית כמו עמידה של כרבע שעה או שפיכה ועוד.
    חלק מההפרעות מהירות כ 130 בבת אחת וחלק איטי אבל מרגיש שלא סדיר או תחושת קדם עלפון.
    הפנו אותי לקחת לופ ריקורדר.

קראתי שבחצי מהאנשים שסובלים מדום לב פתאומי יש תסמינים בחודש לפני כן כמו אי נוחות בחזה, תשישות, קוצר נשימה וכו'. ואם היו נבדקים בתקופה הזאת אולי אפשר היה להציל.
    מזה כשבוע לאחר מאמץ גדול מהרגיל אני תשוש מהרגיל ומתעייף ומרגיש קוצר נשימה אפילו מלשוחח בטלפון.

אבקש להבין. אם יש תחושות שחלילה מקדימות לדום לב
    האם בדיקת אק"ג בימים לפני הדום לב היתה עוזרת במשהו? היו רואים בחצי מהאנשים שינוי באקג בשבוע שבועיים לפני דום לב?
    האם אקו לב שבוע שבועיים לפני דום לב היה עוזר במשהו?
    או שאין דרך למנוע את דום הלב?

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעת קצב בילדות וחיסון קורונה
    הדס
    21/06/2021

שלום, בתי בת 13 עברה בילדותה אבלציה עקב הפרעת קצב svt האם ניתן לחסן אותה בחיסון קורונה? (שואלת בעקבות תופעת הלוואי האפשרית של דלקת בשריר הלב).
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח בדיקת הולטר לב
    זפירה
    13/06/2021

שלום, תוצאת בדיקת הולטר שביצעתי: הפרעות קצב חדריות: ניצפו 1 זוגות VPC'S. הפרעות קצב על חדריות: נצפו 64 APC'S במשך הבדיקה. נצפו 2 זוגות APC'S. ניצפו 6 קטעים של S.V.T במהירות של 136 לדקה שנמשכו עד 5 דקות. דרך אגב אני בת 61. האם הממצאים סבירים לגילי? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח בדיקת הולטר לב

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת רטט בלב בת 30
    סיוון
    12/04/2021

שלום
    אני בת 30 סובלת מחרדות תקופה די ארוכה לצערי .יש לי דפיקות לב מהירות, לפעמים גם החסרת פעימה .
    עשיתי אקג - יצא תקין
    אקו לב ( לא מאמץ) - יצא תקין
    הולטר 24 שע'- יצא תקין

עכשיו התחיל לי תחושה של רטט בלב רציתי לדעת ממה זה נובע ?, האם זה קשור לחרדות שאני חווה ?
    איזה עוד בדיקה אני יכולה לעשות?

אשמח לעזרה .
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    תחושת רטט בלב בת 30

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    30/05/2021

בהחלט יכול להיות קשור לחרדה, ובכל זאת, בזמן שמרגישים רע, כדאי לגשת להיבדק. לעיתים יש הפרעות קצב לב (לא מסוכנות ברוב המוחלט של המקרים במטופלים צעירים עם לב תקין) שאם לא "תופסים" את המטופל בזמן שהן מופיעות, בזמנים אחרים הכל תקין לגמרי. ממליץ להיבדק ולשקול ניטור מתמשך יותר עם מכשיר Event Recorder

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פרפור פרוזדורים נטילת תרופת פרוקור
    דרור דניאל
    28/03/2021

הי? לי פרפור פרוזדורים נתנו לי תרופה פרוקור. קרדיולוג ואלקוויקס מדלל דם עכשו מזה 4 חודשים הכול בסדר והמליצו לעשות אבלציה כי זה עלול לחזור. האם לדעתך כדאי לי לבצע או להמתין לעוד פירפור או לחיות אם זה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    30/05/2021

אינני מכיר את אותך ואת כל הפרטים הרפואיים. פרוקור זאת תרופה שתגרום לתופעות לוואי משמעותיות בתוך מספר שנות שימוש ועל כן אנחנו בדרך כלל נותנים אותה לטווח ארוך רק למטופלים שאין לנו אופציה טיפולית אחרת. אבלציה היא בהחלט אופציה טיפולית טובה ויעילה וכיום גם עם סיכון מינימלי יחסית לסיבוכים כאשר מתבצעת בידיים מנוסות ומיומנות. ממליץ להתייעץ איתי או עם מומחה אחר בעל שם בתחום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ירידת דופק בזמן אוננות- בן 35
    יעקב
    14/03/2021

שמתי לב שאני מאונן הדופק שלי יורד ל60. ומרגיש טיפה מסוחרר. ושאני לא מאונן זה 75.80. יכול ליהיות שהלב שלי לא מזרים דם כמו שצריך?. בן 35. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    30/05/2021

בדופק של 60, ואף 50, לא אמורה להיות כל סחרחורת (שקשורה לדופק). ייתכן שיש סיבה לסחרחורת שבמקביל מורידה מעט את הדופק. ממליץ להיבדק ע"י רופא משפחה ולהמשיך משם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פעימות מוקדמות בעקבות שינויים הורמונליים
    אפרת
    13/03/2021

שלום רב,
    האם לפי הספרות הרפואית פעימות מוקדמות יכולות להיווצר בעקבות שינויים הורמונליים כמו הפלה או בעת תקופת טרום הבלות כאשר רמות האסטרוגן יורדות?
    כמו כן, האם כמות של 20 עד 40 פעימות מוקדמות ביממה בכלל דורשת בדיקות ובירור או פשוט להתעלם מזה ולחכות שיעבור כמו שעבר בפעמים קודמות ?
    (בת 39, ללא מחלות לב במשפחה, בוצע אקו לב ב2014 עקב פעימות מוקדמות ויצא תקין )

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

דר' גיא רוזן
    30/05/2021

תדירות פעימות מוקדמות של 20-40 ביממה, ואף כמה מאות ביממה אינן מצריכות כל בירור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פעימות מוקדמות 37.7% בהולטר
    שלמה
    21/05/2021

בן 69.8 אין לי הרגשה של דפיקות לב אבל לפעמים קשה לי בעליות ופחות במדרגות.באקו לב חיצוני אובחן אי ספיקה קלה עד בינונית במסתם המטראלי.אני לא לוקח שום תרופה ללב .האם האחוז כזה גבוה של PVCS ישסכנה להתפתחות של פרפור פרוזדורים והאם צריך לטפל בזה עם תרופות או אבלציה?.לפני שנה וחצי היו רק 4.8% בהולטר.מצרף את ההולטר בתודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    פעימות מוקדמות 37.7% בהולטר

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח הולטר לב - הפרעות קצב
    Lior Margalit
    13/05/2021

‫הפרעות קצב חדריות ‪ – PVC'S -‬מעטים בודדים‬
    ‫הפרעות קצב על‪ -‬חדריות ‪ 35 - PAC'S -‬בודדים בפיזור הומוגני‬
    ‫צמד אחד‬
    ‫הפרעות הולכה ‪ -‬לא‬
    ‫שינויי ‪ - ST‬לא‬

האם זה מעיד על בעייה ?

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות קצב ועוג בן 46
    אורית
    05/05/2021

שלום, בעלי בן 46, סובל מגאוט כרוני ומהיפוגלקמיה ללא סוכרת (עבר לפני 6 שנים ניתוח שרוול כנראה קשור לזה) במהלך השנים האחרונות חווה כל יום החסרת פעימה ב 3 ימים האחרונים המצב החמיר ויש לו הרבה פעימות חסרות מה שמפריע לו לתפקד מעייף אותו וגורם לו אי שקט, אנחנו ממתינים לתוצאות ההולטר שעשה היום, בכל מקרה
    אני בפחדים כל הזמן ,
    האם יש קשר בין כל הדברים שהוא סובל מהם? האם יש סיבה לדאגה שמדובר במשהו חמור בלב?
    אודה לתשובתך ולהסבר על הנושא

לקביעת תור
    סגירה
    הפרעות קצב ועוג בן 46

הוספת תגובה

תמונה