פורום יתר לחץ דם, לחץ דם גבוה - יש לך שאלה?

פורום בנושא יתר לחץ דם ("הרוצח השקט") נועד לעזור לכם לפקח על לחץ הדם שלכם. פורום יתר לחץ דם יעסוק ב: לחץ דם גבוה, יתר לחץ דם, לחץ דם גבוה סימפטומים, שבץ מוחי, התקף לב, מחלות לב, לחץ דם נמוך, לחץ דם גבוה בהריון, לחץ דם דיאסטולי ועוד

מנהלי הפורום

פרופ' אליעזר קליינמן
ד"ר ויקטור פרחויקי
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• החלפת טיפול ולחץ דם לא מאוזן
    דניאלה
    11/06/2018

שלום רב,

אמי כבת 67 סובלת מיתר לחץ דם במשך שנים. לאחרונה ערך הרופא שינוי תרופתי (בשל בצקת שהתעוררה ברגל), והחליף את הכדור ניפידילונג 60 מ"ג בכדור וזודיפ 10 מ"ג (ובמהרה למינון של שני כדורי וזודיפ ביום).
    עד לשינוי: בוקר – אנלדקס 20 מ"ג, נורמלול 50 מ"ג, בצהריים ניפדילנוג 60 מ"ג ובערב שוב אנלדקס 20 מ"ג, נורמלול 50 מ"ג.
    לאחר השינוי: בוקר: אנלדקס 20 מ"ג, נורמלול 50 מ"ג, וזודיפ 10 מ"ג, בערב אנלדקס 20 מ"ג, נורמלול 50 מ"ג, וזודיפ 10 מ"ג.
    עם זאת – לחץ הדם של אמי אינו מאוזן ויש קפיצות כלפי מעלה – לכן הקרדיולוג רשם כדור נוסף בשם TAB DISOTHIAZIDE 12.5 מ"ג פעמיים בשבוע.
    האם מדידות שגרתיות של סביב ה- 16/80—150/80 עם המון קפיצות במהלך היום ובעיקר בערב ללחצים של 165 (ופעמים מסוימות אף 170-180) סבירות ביחס לטיפול התרופתי האמור?

האם יתכן שאמי התרגלה לכדורים אותם נטולת למעלה מעשור ויש צורך לרענן אותם? הרופא סבור שלא ודי בהחלפת הניפידלינוג בוזודיפ, אנו מוטרדים מהמדידות השגרתיות הגבוהה ומהקפיצות.
    אציין שהמדידות נערכות 3 פעמים ביום, בשעות קבועות ולאחר מנוחה.

אודה להכוונה מקרב לב, דניאלה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איזו מהתרופות סביר יותר להניח שגורמת לשיעול?
    טל
    10/06/2018

בוקר טוב. אמי נטלה בעבר אמלודיפין כחצי שנה והשתעלה בעקבות התרופה שיעול מטריד מאוד. לאחר מכן הוחלף בלרקפרס 10 מ"ג וקרדילוק 2.5 מ"ג. במשך שנתיים הכל היה בסדר וכעת שוב החל אותו שיעול יבש ומטריד בכל שעות היממה. איזו מהתרופות סביר יותר להניח שגורמת לשיעול? ואיזו משפחה מתרופות לחץ דם אינה גורמת לשיעול ותוכל להתאים לאמי? תודה רבה מראש על המענה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחץ דם גבוה בצורה חריגה
    רינה
    09/06/2018

בן זוגי עבר שבץ לפני שבועיים. בעת ההתקף ממדו לו הפרמדיקים לחץ דם שהגיע ל 210/110 הוא הובל לבית החולים ואושפז ל3 ימים.
    הוא שוחרר מבית חולים בלחץ דם של 130/70. בסיטי אובחן דימום בגולגולת. התיפקוד שלו בצד ימין נפגע אך התיפקוד חוזר לאט לאט למצב נורמלי.
    היום מדדנו לחץ דם והוא הגיע ל 190/110.
    האם יש ללכת עם ממצא כזה למיון?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התעייפות מהירה מאוד ולחץ דם?
    ליאל
    05/06/2018

שלום,
    אני בת 30, חולה במחלת מנייר כבר 13 שנים (הגורמת להתקפי ורטיגו) ונוטלת 5 כדורי בטהיסטין ביום. (הטיפול התרופתי הוא רק בשלוש השנים האחרונות. אך את המינון העליתי רק בחןדשיים האחרונים מכיוון שחלה החמרה במחלה).
    מאז שעליתי לחמישה ביום, אני מרגישה תחושות מאוד מוזרות. מעבר לבעיית הסחרחורות של המחלה עצמה, אני פשוט מרגישה רע כל הזמן! כל הליכה הכי קטנה מסחררת אותי ומעייפת אותי- מה שלא היה ככה! ובמיוחד עכשיו כשנהיה חם זה סיוט. כל טיפת שמש גורמת לי חולשה. מרגיש לי כמו ממש התעייפות מהירה. ואז אני רצה לאכול כי חושבת אולי לא אכלתי מספיק. זה נהיה ממש מוגזם. יוצא שכבר חודשיים אני בקושי מתפקדת. כל הזמן צריכה לאכול ולאכול. במיוחד על הבוקר קשה לי לתפקד עד שאני לא אוכלת הרבה.
    לחץ הדם שלי אכן עלה מאז השימוש בתרופה. אם פעם הוא היה מושלם 110/70 ודופק 75-80. היום כבר מודדת גם במנוחה באזור 125-140/90 ודופק מעל מאה הרבה פעמים. לאחר שנרגע יכול לרדת ל80 הדופק.
    יש לציין שמאז ששמתי לב שלחץ הדם שלי עלה מעט- אני נכנסת לחרדה מהמכשיר הביתי. אז מודדת כמה פעמים ואז אחרי הפעם הראשונה המלחיצה הוא נרגע וחוזר לערכים נורמליים, אך לא כמו בעבר שהיו אידיאליים.
    לפני כמה חודשים הייתי במיון בעקבות התקף ורטיגו מנייר ושם עשו לי אקג כי לחץ הדם שלי היה גבוה מהחרדה. הכל היה תקין.
    בנוסף יש לי פריצות דיסק בצוואר ומדי פעם יש לי תחושות של זרמי דם בראש. אך אני יודעת שזו גם יכולה להיות תופעת יתר לחץ דם.
    שאלתי היא... האם יכול להיות שהתופעות החדשות של התעייפות מהירה עד כדי סחרחורת מכל פעילות או הליכה קלה (מה שלא היה לפני! למרות מחלת מנייר) והרעב הנוראי הזה והזרמים באחורי הראש- הם תופעות של יתר לחץ דם? (כי גם אם הוא עלה 125 זה לא ממש גבוה למיטב ידעתי ואקג שלי תקין).
    ואם כן- האם בטאהיסטין יכולה לגרום לעליית לחץ דם ודופק?
    תודה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה בנושא סדר לקיחת כדורים של לחץ דם
    א.
    27/05/2018

שלום רב. בת 52 לוקחת מעל 10 שנים כדורים ללחץ דם. בוקר קרדיולוק 2.5 מ"ג בערב סילריל 2.5 מ"ג. בנוסף לוקחת גם אלטרול כדור וחצי וליפיטור בלילה. התלוננתי בפני רופא משפחה שהשמנתי וניראה לי זה בגלל הכדורים של האלטרול ואולי גם של הלחץ דם. הוא אמר שאחליף את סדר הכדורים שבבוקר אקח את הסילריל ובערב את הקרדיולוק. מה דעתך? (הסביר לי משהו בקשר למלחים ונוזלים). תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אספרין להורדת לחץ דם
    ציפי
    16/05/2018

שלום,
    תוך כמה זמן אספרין אמור להראות שיפור (ירידה) בערכי לחץ הדם?
    ומהם תופעות הלוואי העיקריות של התרופה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אספירין

פרופ' אליעזר קליינמן
    16/05/2018

אספירין אינו תרופה להורדת לחץ דם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זה מה שהרופא רשם לי

ציפי
    17/05/2018

זה מה שהרופא רשם לי בגלל לחץ דם גבוה .. זה לא מתאים ??

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות בדיקה של לחץ דם - מטריד
    מרב
    08/05/2018

שלום רב,
    אני בת 49. עושה פעילות גופנית לפחות 4 פעמים בשבוע למשך שעה הכוללת הליכות על מכשיר הליכה ביתי.
    בשבוע שעבר ביקרתי במיון בגלל כאבים חדים של כמה ימים בגב עליון מאחורי החזה, לא כאב אורתופדי. לא מצאו סיבה. אבל במדידת לחץ דם התוצאות היו 146/80. הופתעתי שזה כך ורק בבית שמתי לב. הייתי במנוחה לפני המדידה ולא לחוצה כי כשהייתי שם לא היו כאבים כי הם באו לסירוגין.
    האם זה חריג בהתחשב לפעילות גופנית שאני מבצעת? סוכר בדם הינו 104. גם מטריד....שומרת מאוד על אכילת מתוקים, מגבילה את עצמי.
    מה דעתך? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחץ דם וכאב

פרופ' אליעזר קליינמן
    16/05/2018

כל כאב או מצוקה עלולים להקפיץ את לחץ הדם. יש למדוד אותו כשאת שקטה ורגועה. גם הערך שציינת אינו חריג משמעותיות. סוכר של 104 מצריך מעקב ורצוי כבר עתה לנקוט בדיאטה דלת סוכרים + פעילות גופנית סדירה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש ועיניים והורדת לחץ דם
    אורה
    08/05/2018

שלום,
    בת 51, משקל 48 ק"ג. לחץ דם שלי בדרך כלל 90/60.
    כאשר לחץ דם עולה ל100-110/60 (זה קורה לפני הגשם) אני סובלת מכאבים באזור מצח ועיניים.

1 האם מצבי מצריך טיפול להורדת לחץ דם?

2 בעלי לוקח כדור אקספוג' 160/10 ששייך לקבוצת בולמי סידן.
    האם הכדור זה מתאים לי (אני לקוחת סידן 3 פעמים ביום)?

תודה על תשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לח"ד נמוכים

פרופ' אליעזר קליינמן
    16/05/2018

לחצי הדם שלך נמוכים מהרגיל וכמובן שאינם צורכים כל טיפול

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שינויים חדים בלחץ דם
    אפרת ו
    09/05/2018

שלום. ,מה יכולה להיות הסיבה לכאבי ראש הרגשה לא טובה ולא
    בפעילות מדדתי 135\161 דופק 56.
    בדרכ יש סביב 80\130 דופק 70~

בת 45 .מטופלת ביוטירוקס מינון קטן כרגע 25 ליום. עקב Tsh 20.1 שירד ל4.5 בחצי שנה אחרונה.נוגדנים נגד בלוטה גבוהים.~300 ~50 .
    אולי פגיעה אוטואימונית במקום אחר?

בתודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחץ דם?

פרופ' אליעזר קליינמן
    16/05/2018

לחץ דם 161/135 אינו סביר וזו כנראה טעות במדידה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ערכי לחץ דם בהריון
    שיר
    12/05/2018

שלום ד"ר ,
    רציתי לדעת מהם ערכי לחץ דם תקינים בהריון ?
    והאם בשליש השלישי יש נטייה ללחץ הדם לעלות ?

תודה , שיר

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הריון

פרופ' אליעזר קליינמן
    16/05/2018

בדר"כ לחצי הדם בהריון תקינים עד נמוכים מהרגיל. עליית לחץ דם בהריון מצריכה מעקב מיוחד ולעיתים עלולה לבשר רעלת הריון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פיענוח הולטר לחץ דם
    מירי ענבר
    16/05/2018

שלום רב
    בני בן ה15 נשלח לבצע ניטור של 24 שעות של הולטר לחץ דם. קיבלנו את הפיענוח ואשמח לדעת מה המסקנה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פענוח

פרופ' אליעזר קליינמן
    16/05/2018

לא ניתן להתייחס לשאלתך במסגרת זו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שילוב של אוקסר ואספירין
    חן
    15/04/2018

שלום, אני מקבלת אוקסר 50 ובנוסף מיקרופרין 75, האם אין סתירה ביניהם? אני מרגישה שהשילוב ביניהם מוריד לי קצת פחות את הלחץ דם, האם יש אפשרות כזו? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סתירה?

פרופ' אליעזר קליינמן
    07/05/2018

אין בעיה ליטול את 2 התרופות ביחד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופת ורפרס 240. מגרנה
    דבורה
    07/05/2018

רציתי לדעת בבקשה האם תרופות ללחץ דם גבוה מחולק ל2 קבוצות של תרופות בלבד? חוסמי בתא וחוסמי תעלת סידן? חוסמי בטא אסור לי כי אני נוטלת תרופה לדכאון ונאמר לי שחוסמי בטא עלול לגרום לדכאון והורפרס מתעלות סידן מרחיב כלי דם ואולי בגלל זה יש לי כאבי ראש חזקים? מה עושים במצב כזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופות ללחץ דם

פרופ' אליעזר קליינמן
    07/05/2018

ישנן תרופות נוספות כגון משתנות ועוד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תופעת לוואי של תרופות ללחץ דם
    דנית
    24/04/2018

אני לקחתי tritace בפעם הראשונה לפני שבועיים, ולמחרת הופיעו פצעים נוראיים על גופי, מה שאובחן כgranuloma annulare. ברגע שהופיעו הפצעים הלכתי לרופאה והיא רשמה לי lotan במקום tritace. הפצעים ממשיכים. מתוך קריאה באינטרנט הבנתי שיש קשר לפעמים בין תרופות ללחץ דם לבין התופעה הזאת בעור. איך אוכל להמשיך לקחת כדור ללחץ דם, בלי להחמיר את מצב הפצעים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תופ' לוואי

פרופ' אליעזר קליינמן
    07/05/2018

ראשית יש להפסיק את התרופה לגמרי עד שתחלוף התופעה ואז להתחיל מחדש עם תרופה שונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תנודתיות של לחץ דם
    יוסי
    02/04/2018

היי
    איך מטפלים בתנודתיות לחץ דם? למי פונים?
    מטופלת BISOPROLOL TAB 2.5MG ציפרלאקס וקסאנגיס פעם ביום.
    ערכי לחץ דם בדרך כלל סביב ה110.. ומספר פעמים בשבוע קופצים לאזור ה190.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תנודות לח"ד

פרופ' אליעזר קליינמן
    12/04/2018

תנודות לחץ דם הן נורמליות במהלך היום וגם ממצבי מנוחה ורגיעה למצבי מתח או לחץ נפשי ופיסי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה