פורום יתר לחץ דם, לחץ דם גבוה - יש לך שאלה?

פורום בנושא יתר לחץ דם ("הרוצח השקט") נועד לעזור לכם לפקח על לחץ הדם שלכם. פורום יתר לחץ דם יעסוק ב: לחץ דם גבוה, יתר לחץ דם, לחץ דם גבוה סימפטומים, שבץ מוחי, התקף לב, מחלות לב, לחץ דם נמוך, לחץ דם גבוה בהריון, לחץ דם דיאסטולי ועוד

מנהלי הפורום

פרופ' אליעזר קליינמן
ד"ר ויקטור פרחויקי
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שילוב של אוקסר ואספירין
    חן
    15/04/2018

שלום, אני מקבלת אוקסר 50 ובנוסף מיקרופרין 75, האם אין סתירה ביניהם? אני מרגישה שהשילוב ביניהם מוריד לי קצת פחות את הלחץ דם, האם יש אפשרות כזו? תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תנודתיות של לחץ דם
    יוסי
    02/04/2018

היי
    איך מטפלים בתנודתיות לחץ דם? למי פונים?
    מטופלת BISOPROLOL TAB 2.5MG ציפרלאקס וקסאנגיס פעם ביום.
    ערכי לחץ דם בדרך כלל סביב ה110.. ומספר פעמים בשבוע קופצים לאזור ה190.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תנודות לח"ד

פרופ' אליעזר קליינמן
    12/04/2018

תנודות לחץ דם הן נורמליות במהלך היום וגם ממצבי מנוחה ורגיעה למצבי מתח או לחץ נפשי ופיסי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מדידות לחץ דם בבית האם זה בסדר?
    מיכל
    06/04/2018

אני בת 58 מדדתי לחץ דם בבית בשעה 18.3 . מדידה 1-116/28. מדידה2- 114/60.מדידה 3- 128/59.מדידה4- 116/60. במדידה שלישית המכשיר הראה סימן של הפרעה בקצב הדופק. האם בדיקות אלו תקינות? האם עלי לגשת לרופא? לציין שבבדיקות קודמות במהלך השבוע בשעות שונות ממוצע לחץ הדם עמד על105/55 ו111/58 האם לחץ הדם הנמוך מעיד על משהו? וידוי בבדיקה של היום יש שתי בדיקות נמוכות פתאום יש קפיצה ובבגיקה אחר-כך עוד פעם נמוך?. תודה על התשובה מראש.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לח"ד ביתי

פרופ' אליעזר קליינמן
    12/04/2018

כדאי לבדוק את תקינות המכשיר והבדיקות כפי שנעשות על ידך. כדאי להכנס אל אחות הקופה עם המכשיר שלך כדי להשוות מדידות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות הולטר לחץ דם
    תוהה
    29/03/2018

שלום לך,

ברקע: SLE
    תוצאות אקוקרדיוגרפיה:
    חדר שמאל בגודל תקין ובהתכווצות גלובלית תקינה. תבנית המילוי פסאודונורמלית.
    חדר ימין עם תפקוד תקין.
    אי ספיקה מיטרלית וטריקוספידלית מינימלית, לחץ דם ריאתי תקין, נוזל פריקרדיאלי בכמות מינימלית.
    ללא הגדלה של העליה השמאלית.

תוצאות הולטר לחץ דם:
    day time
    abnormal systolic blood pressure 62%
    abnormal diastolic blood pressure 38%
    night time
    abnormal systolic blood pressure 91%
    abnormal diastolic blood pressure 45%
    incomplete systolic blood pressure dipper
    incomplete diastolic blood pressure dipper

אשמח להסבר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איזון לח"ד

פרופ' אליעזר קליינמן
    02/04/2018

לחץ הדם לא לגמרי מאוזן. עליך לגשת לרופאך כדי לאזנו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תודה רבה!

תוהה
    05/04/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רופא המשפחה אומר שלדעתו לא מצדיק התחלת טיפול. האם צודק

תוהה
    12/04/2018

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רקע נפשי או פיזיולגי
    דפנה
    10/03/2018

שלום לך,בת 51 לאחרונה עליה בלחץ דם מלווה בכאבי ראש קלים ,מאחר ואני חרדתית שלוקחת שנים ציפרמיל 20 מ"ג הרופאה טענה שהרקע לעליה בלחץ דם הוא נפשי ומיהרה להעלות מינון ל 30 מ"ג אך הסימפומים והמדדים היו סביב 130/90 עם קפיצות ל150/90 לקחתי אנלדקס 10 מ"ג והיה שיפור קל מאד המדדים היו בסביבות 130/90 אך היו קפיצות במדידה ראשונה 148/90מדידה שלישית יורד גם ל 124/80 הרופאה החליטה להחליף את התרופה לדיובאן 40 אחרי כמה זמן ניתן לחוש בהשפעתו? איך אדע אם כאבי הראש זה מלחץ הדם או תופעת לוואי של התרופה? האם זה מסתדר עם קסאנקס/אסיוול שאותם אני לוקחת לפי צורך אני עדין מבולבלת אם זה לחץ דם או שינויים נפשיים האם זו בכלל אופציה לא לקחת תרופה עם מדדים כאלה? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לח"ד?

פרופ' אליעזר קליינמן
    02/04/2018

סביר להניח כי יש כאן תגובה נשית ניכרת. כדאי לקחת קודם כדור הרגעה ולראות אם לחץ הדם יורד/מתאזן. אם לא יש לשקול טיפול ליתר לחץ דם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כדורים ללחץ דם גבוה
    דולי בלאקי
    01/04/2018

מה ההבדל בין כדור אקספורג' לדופלקס ומתי אפשר לקחת כדור זה או זה ?????

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הבדלים

פרופ' אליעזר קליינמן
    02/04/2018

אין הבדל בין הכדורים. שים לב שמדובר גם באותו מינון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחץ דם גבוה בבדיקה
    דלית
    11/03/2018

בעקבות כאב ראש ולחץ חשדתי שהלחץ דם שלי גבוה למרות

שמאז שבדקתי תמיד היה תקין היה לי לחץ דם 164/98

נתנו לי במרפאה כדור מתחת ללשון מאז אני בלחץ פעם מסתדר בבדיקה פעם עולה היום בבוקר לקחתי כדור הרגעה בוואן ואחרי שעה הלכתי לקופת חולים יצא לי 134/83 האם התוצאה בגלל הכדור שלקחתי או שאין קשר לכדור וכמה פעמים צריך לבדוק פעמיים משום שבכל בדיקת יוצא תוצאה שונה תודה על תשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחץ דם?

פרופ' אליעזר קליינמן
    15/03/2018

כנראה שאין לך לחץ דם גבוה והכל נובע ממתח כזה או אחר. תבדוק מספר פעמים לחץ דם כאשר אתה רגוע לגמרי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תופעות לוואי של טרייטס
    אבי
    15/03/2018

לפני כחודש התחלתי לקבל טרייטס לבוקר לערב וקרדילוק שכבר אני לוקח שנים.אני מקבל גם אלוריל לגאוט. לפני כחודש התחיל לי גירוד בגוף שרק הולך ומחמיר. האם זה בגלל הטרייטס והאם להפסיק את התרופה? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טריטייס

פרופ' אליעזר קליינמן
    15/03/2018

כל תרופה עלולה לפתח תופעות לוואי וגם טריטייס. כדאי להפסיק את התרופה לזמן מה (כשבוע) ולבחון אם התופעה נעלמת. אם כן יש לדאוג לתרופה חלופית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחץ דם גבוה בלילה
    סיגל
    05/03/2018

בת 52
    מצב כללי טוב
    לפני כארבע שנים בשל אקו לב שגרתי שנעשה ראתה רופאת המשפחה משהו ושלחה אותי להולטר לחץ דם והתגלה שיש לי לחץ דם גבוה בלילה
    ביום 120 על 80 ורק בלילה עולה ל 140 על 90 מאז אני עם קרדילוק 2.5 שלוקחת בערב ולאחרונה שוב עלה לחץ הדם בלילה ל140 על 90
    מה כדאי לעשות ? הרי לעלות מינון יכול להוריד לי את לחץ הדם ביום מדי?
    כל חיי היה לי תמיד לחץ דם נמוך שמדדו 110 על 70
    רק לפני ארבע שנים עלינו על הסיפור בלילה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחץ דם לפעמים גבוה האם כרוני אם היום היה נמוך
    מלי
    26/02/2018

ערב טוב.. גיל 28. שלישי שעבר הרגשתי סחרחורות, כאבי ראש חזקים וחולשה קיצונית. פניתי לרופא ולחץ דם שנמדד הוא 139/90 ודופק 107. הוא חושד שיש לי לחץ דם כרוני כי זה קרה לי הרבה בעבר (כאבי הראש ופרה עלפונות) ולחץ הדם שנמדד הינ לעיתים גבוה לעיתים גבולי. פעם אחת נמדד 147/100. פעם אחת לחץ הדם היה גבולי (לא גבוה) ודופק היה 130 ולא הרגשתי את זה בכלל. שלחו אותי עכשיו לבדיקות דם ושתן. היום שוב הרגשתי סחרחורת כזו מדדתי במכשיר ביתי ולחץ הדם ניה 99/65- די נמוך ודופק 113. האם זה שהיום הוא נמוך זה אומר שאין לי לח"ד גבוה כרוני כמו שחושדים?
    לפני שנה ניסו למצוא סיבה לדופק המהיר ולא מצאו.. עשיתי הולטר לב שהיה שם סינוס טכיקרדיה, הדופק הגיע ל 135 ואקו לב ששם בדופק הגיע ל 164. בסופו של דבר יצאו במסקנה שהכל בסדר ולא מוצאים סיבה.

תודה,

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחץ דם גבוה מאוד ולמחרת נמוך מאוד. ממה נובע? תודה
    סימונה
    25/02/2018

‏שלום, בעלי בן 56. לפני שמונה שנים עבר התקף לב ונותח.
    מאז מטופל בכדורים רבים ביניהם להורדת לחץ דם.
    העניין הוא שבשבועיים האחרונים לחץ הדם שלו מגיע למספרים גבוהים… למחרת כשהוא בודק שוב הלחץ דם מגיע למספרים נמוכים, הוא מעולם לא סבל מלחץ נמוך רק בשבועיים האלה הופיע.
    (160/110 - 90/60).
    על מה זה מעיד?
    תודה רבה על תשובתכם.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רק דיאסטולי גבוה לאחר גיל 50
    ליסה
    20/02/2018

דוקטור שלום,,

בת 50 , כל פעם שאני לחוצה מתחילה להרגיש משהו מוזר בראש ובכלל בגוף ובמדידות של .ל.ד , הסיסטולי תקין עד 125, 130 והדיאסטולי יכול להגיע עד 95 .

מנסה לא להגיע לטיפול תרופתי .

1. האם הל.ד שיש לי מסוכן ?

2.האם נכון שלחץ הדם הסיסטולי יותר מסוכן מהדיאסטולי במיוחד לאחר גיל 50 ? אם כן , למה ?

3. האם פעילות ספורטיבית כמו פילאטיס יכול לתרום להורדת לחץ הדם או שמומלץ ארובי ?

המון תודה !

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שילוב של נורמלול ואלכוהול
    SF
    19/02/2018

שלום,
    אני נוטלת 75 מ"ג של נורמלול כל בוקר למניעת מיגרנות. אין לי בעיות בריאותיות נוספות.
    הבנתי שקיימת אינטראקציה בין התרופות ורציתי לדעת האם מדובר רק בפגיעה באפקט של התרופה, או האם ישנו סיכון כלשהו?

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לאיזה מכשיר ושיטת מדידת לחץ דם להאמין?
    יורם
    15/02/2018

למי להאמין: להולטר שהראה (באמצע שנת 2017) לחץ דם גבוה מהמותר: ממוצע בעת ערות 142/88, 62%
    מזמן הערות הסיסטולי מעל 140 מ"כ, או לממוצע 30 מדידות ע"י אחות במרפאת קו"ח (לאורך 2017): 131.5/81?
    להשואה נוספת, גם במספר שעות שישבתי במשרד עם הולטר רואים בהולטר ממוצע סיסטולי 145.
    אפשר להתייחס לציוד במרפאה (מד לחץ דם Welch/Allyn על עמוד) כיותר אמין ממדידת הולטר?
    הערה:
    בנוסף, 25 מדידות רצופות במכשיר זהה במרפאת מקום העבודה נתנו תוצאות ממש זהות ל 25 מדידות
    רצופות בקו"ח בהפרש של יומיים בין 2 המקומות
    (הן לא נלקחו בחשבון הנ"ל כי נעשו בתוך תקופה קצרה של 10 ימים שלקחתי אמלו בהשפעת תוצאות
    ההולטר ואחריה הפסקתי לחלוטין). לדעתי זה סימן שהציוד הנייח יותר מדוייק.
    מה דעתך- אני צריך טיפול תרופתי לדעתך על פי ממצאים אלה? ועל סמך איזו מדידה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחץ דם יצא מאיזון בעקבות שכיחת כדור
    ישראל
    12/02/2018

אבא שלי בן 62 מטופל ללחץ דם כ 30 שנה..מקבל איקפרס ולוסרדקס פעם ביום לוקח בד"כ בבוקר לפני 4 ימים אזל לו האיקפרס ולא לקח יומיים ברציפות איקפרס אלא רק לוסרדקסלפני יומיים עלה לו מאוד הלחץ דם והלך למרפאה שם נתנו לו 2 כדורים מתחת ללשון -ומאז יצא מאיזון והוא עם לחץ דם גבוה 145-90 +-
    הוא עכשיו בגלל הבלאגן לוקח את הלוסרדקס בערב והאיקפרס בבוקר-השאלה שלי היא אם הטיפול עד לאחרונה עזר והוא היה מאוזן -מתי עליו לקחת את שני הכדורים?? ואיך לעשות את השינוי-כמו כן יש לו בבוקר חולשה וכאבי כתפיים (לוקח אקמול)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לח"ד יצא מאיזון

פרופ' אליעזר קליינמן
    13/02/2018

אני מציע לחזור לכדורים שהיה רגיל בהם ורק לאחר מספר ימים ובעת הרגשה טובה למדוד שוב את לחצי הדם. אני מעריך שהכל יסתדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• 2 כדורים לופרדקס פלוס האם מותר

ישראל
    14/02/2018

תודה דוקטור
    אבי היה לוקח בבוקר איקפרס ולוסרדקס פלוס ועכשיו על דעת עצמו החל לקחת 1 בבוקר ו1 בערב לוסרדקס פלוס ואיקפרס בערב..האם זה בסדר?הוא החל להרגיש ביומיים האחרונים כאבי שרירים וחולשה..מה לעשות? האם לחזור לקחת 1 מכל כדור בבוקר (כמו שהיה תמיד) או לקחת לוסרדקס בבוקר ואיקפרס בערב? או להמשיך עם לןסרדקס בבוקר ובערב איקפרס ולוסרדקס..לחץ הדם שלו הוא בין תקין לאחר כדור לבין - 140+ על 90+..תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה