פורום קרדיולוגיה ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלות לב ילדים, הפרעות קצב, מומי לב מולדים, אוושה בלב, רשרוש בלב, חדרי הלב, מחיצת הלב, שסתום הלב, אקו דופלר ועוד

מנהל הפורום

ד"ר אברהם מתתיהו
ד"ר אברהם מתתיהו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אברהם מתתיהו ללא פרסום בפורום

• תסמונת פימס - vsd אצל ילד קטן
    טל
    17/10/2020

דר שלום,

תודה על עבודתך קודש.

באם ידוע אצל ילד קטן על vsd קטן האם יש דרך למנוע את תסמונת פימס במידה ויש מחלת קורונה וכדאי לקחת אנטיביוטיקה מניעתית?
    האם יש יותר תסמונת פימס אצל ילדים עם מומים לבביים?

נשמח לכל מידע בנושא.

תודה
    טל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תסמונת פימס - vsd אצל ילד קטן

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תסמונת פימס

ד''ר אברהם מתתיהו
    17/10/2020

זוהי תסמונת דלקתית רב מערכתית הקשורה לקורונה.
    נדירה, פחות מ 1% מהילדים (אשר עברו זהום בקורונה לרוב בצורה קלה או אסימפטומית) מפתחים מחלה לעתים מספר שבועות אחרי הזהום בקורונה. התסמונת נובעת מפעילות מוגזמת של המערכת החיסונית כתגובה לקורונה.
    לא ידוע לי על הקשר ל VSD קטן או למומי לב (והמקרים שראיתי אני, לא היה להם מום לב מולד)
    ולא ידוע לי על אנטיביוטיקה שיכולה למנוע

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היצרות בקוטר האאורטה בסריקה מוקדמת
    קרין
    04/10/2020

ד״ר שלום רב,
    בסקירה מוקדמת שבוע 16 בבדיקת לב העובר נצפה כי קוטר מוצא האאורטה 2.3 מ״מ וקוטר ה - ascending aorta נמדד 3.2 מ״מ.
    הומלץ על המשך מעקב לשלילת התפתחות ההצרות של המסתם האאורטלי במהלך ההריון.
    שאלתי היא האם ההבדל בקוטר האאורטה זוהי בעייה שיכולה להיפתר המהלך ההריון או שבהכרח יידרש טיפול ללב העובר לאחר הלידה?
    לציין כי יתר הסקירה היתה תקינה.
    המון תודה, קרין

הוספת תגובה

תמונה

• אאורטה בעובר

ד''ר אברהם מתתיהו
    05/10/2020

לפי טבלה קוטר 2.3 מ"מ של מסתם אאורטלי בשבוע 16 הוא בתחום הנורמה. אאורטה העולה נמדדה רחבה יותר. לעתים אכן רואים דברים כאלה במקרים שהמסתם האאורטלי הוא דו עלי {במקום תלת עלי}(עם התרחבות מעבר למסתם}. אני מניח שלא נמצא מפל לחצים בדופלר. נראה לי שזה די מוקדם להסיק מסקנות וכדאי לעשות אקו לב עובר בשבוע 20-21 ואני מאמין שאולי התמונה תהיה ברורה יותר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הערכת פרופיל צבאי צו ראשון על ידי קרדיולוג
    ניב
    03/10/2020

הקרדיולוג שלי יוכל להעריך איזה פרופיל יינתן לי? הוא אמר 72 אבל אני לא בונה על זה. אני אוכל לקחת המלצה ממנו ולהשפיע על רופא צבאי?

הוספת תגובה

תמונה

• פרופיל

ד''ר אברהם מתתיהו
    04/10/2020

לא יודע מה הבעיה שלך בלב. הם זה המקרה ששאלו עליו
    ב 18/8?
    אם אתה רוצה התייחסות נא שלח תשובת אקו או מכתב מהקרדיולוג.
    בעיקרון יש ספר פרופילים והקרדיולוג לא יכול לבחור הפרופיל כרצונו.
    אם כי במקרים מסוימים יש מקום לגמישות בעניין

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• VSD - COVID 19 - אוכלוסיה בסיכון
    טל
    26/09/2020

שלום,
    האם יש מידע עד כה על ההשפעה של קורונה על ילד עם מספר קטן של VSD קטנים - חיים רגילים - התפתחות רגילה - היה צרור של VSD , כרגע נשאר 2-3 קטנטנים מתחת ל- 2 ממ . ילד בן שנה וחצי.
    תודה
    טל

הוספת תגובה

תמונה

• VSD - COVID 19 - אוכלוסיה בסיכון

ד''ר אברהם מתתיהו
    27/09/2020

אנחנו לא יודעים בדיוק מי יפגע יותר או פחות. מעריכים שמומים קשים בלב, (עם אי ספיקת לב או כחלון או מומים עם יתר לחץ ראתי או מומים עם חדר בודד אחרי ניתוח פונטן או אחרי השתלת לב), הם בסיכון יותר גבוה.
    לא נראה ש vsd קטן נכנס לרשימה זו ולכן נראה לי שאין סיכון גבוה אך כמובן יש לשמור על עטיית מסכה ורחוק חברתי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פרופיל צבאי נמוך עקב בעיות רפואיות - ניתן לערער?
    ליליאן יחזקאל
    18/08/2020

יש לי ילד לקראת גיוס. עבר צינתור WPW בשנת 2016 וכעת הכל תקין, במעקב. בנוסף יש לו משקפיים צילינדר 2.5 בנוסף יש לו כאבי גב ספינה ביפידה, וניתן לו פרופיל צבאי היום 72 האם ניתן לערער?

הוספת תגובה

תמונה

• פרופיל

ד''ר אברהם מתתיהו
    19/08/2020

כדאי לך לבדוק על מה הורידו לך ל 72
    לא נראה לי שזה בגלל הלב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצאים בדיקת אקו לב עבור בן 5 ימים
    אמא
    03/08/2020

שלום רב,
    קיבלנו הפניה לקו לב עקב בצקות ברגליים וידיים לילוד שנעלמו אחרי 3 ימים מהלידה, באקו נמצאו הממצאים האלה, אשמח לקבל הסבר והאם יש סיבה לדאגה?
    מצורף סיכום אקו.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ASD קטן ומסתם אאורטלי דו עלי בילוד

ד''ר אברהם מתתיהו
    12/08/2020

ASD קטן בילוד הוא ממצא שכיח (ויש סבירות לא קטנה שיסגר לבד בהמשך. אין הוא גורם לבעיות.
    מסתם אאורטלי דו עלי הוא שוני במבנה של המסתם. לפי האקו למרות שהוא בנוי שונה, הוא מתפקד בסדר ללא הצרות או דליפה.
    כך שגם ממצא זה אינו גורם לבעיה כעת.
    יש מקרים שיכולה להתפתח בהמשך הצרות ו/או דליפה של המסתם, כך שיש צורך במעקב קרדיולוגי סדיר אך לפי שעה לא נראה שיש סבה לדאגה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קשר בין Arsa ובין נחירות חזקות אצל ילד בן חמש
    מאי
    09/08/2020

שלום.
    ילדי בן 5 נוחר בקולי קולות תוך כדי שינה. לעיתים נשמעת נחירה חזקה מאוד, קיצונית, בין לבין הנחירות ונוחר חלש יותר בזמן שמרוכז במשחק או מסך.
    האם יש קשר בין נחירות לבין Arsa?
    תודה, מאי

הוספת תגובה

תמונה

• ARSA

ד''ר אברהם מתתיהו
    12/08/2020

הסיכוי שנחירה בלילה בגיל 5 נובעת מ ARSA הוא קטן מאד לדעתי . כדאי מאד לפנות לאף אוזן גרון לבדוק שאין סבה שכיחה יותר כמו אדנואידים ושקדים מוגדלים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלף קל לאחר צינתור אצל בת 5
    אמא לחוצה
    09/08/2020

הבת שלי נולדה עם ps עברה צינתור בגיל 5 ימים כיום בת כמעט חמש. היינו בביקורת ומפל מקס היה 5 עם דלף קל. לגבי הדלף שהוא קל מה זה אומר, האם זה ידרוש התערבות פעם? או שזה בסדר. מה זה אומר דלף קל? תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• דלף קל אנא הסבר תודה

אמא לחוצה
    09/08/2020

מפל מקס 17 עם דלף קל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלף קל אחרי הרחבת מסתם ראתי

ד''ר אברהם מתתיהו
    12/08/2020

הי
    מאחר והמסתם הראתי לא תקין במקרים אלה, הרחבה של המסתם גורמת בהרבה מקרים גם דליפה של המסתם (אני מניח שהתכוונת לדליפה של המסתם הראתי). אם הדליפה היא קלה ברוב המקרים לא יהיה צורך בהתערבות בעתיד.
    יש מקרים מעטים שהדליפה היא ניכרת מאד ומביאה להגדלה ניכרת של חדר ימין שמצריכה התערבות (זה ממש מעוט קטן של המקרים ולפי מה שתארת לא נראה לי שזה צפוי לקרות במקרה שלכם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עיבוי עלים במסתם אאורטלי בגיל צעיר
    עידן
    19/07/2020

שלום,

אני בן 35 ובבדיקת אקו-לב האחרונה שביצעתי אובחנו עלי מסתם אאורטלי מעובים. אני סה"כ אדם בריא, משקל תקין, מתאמן בחד"כ.
    מקריאה על הנושא הבנתי שזו תופעה שאמורה להתרחש רק בגיל מבוגר בהרבה (65 ומעלה).
    מה יכול לגרום לעיבוי של העלים בגיל כל כך צעיר? יתכן שנגרם עקב אימונים עצימים מידי בחד"כ? חוסר איזון תזונתי?
    אגב באקו שבוצע לפני שנה אובחנה "הסתיידות קלה של העלים", האם האבחנה הנוכחית (עיבוי) אומרת שיש החמרה?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• עלים מעובים של המסם האאורטלי

ד''ר אברהם מתתיהו
    19/07/2020

כדי שאוכל להתייחס שלח בבקשה תשובה מלאה של בדיקת האקו
    (מדוע מלכתחילה נעשתה לך הבדיקה?)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מצורף סיכום האקו

עידן
    19/07/2020

ביצעתי את הבדיקה בעקבות פלפיטציות שאני מרגיש לאחרונה, וכן כמעקב על דלף במסתם אורטלי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דליפה אאורטלית קלה בגיל 35

ד''ר אברהם מתתיהו
    20/07/2020

הי
    זה פורום לבעיות לב בילדים ואתה כבר מזמן לא ילד אך אומר לך את דעתי.
    הרבה מהבעיות המולדות של המסתם אאורטלי קשורות לקיום מסתם דו עלי אך יש מקרים שיש בעיה מולדת במסתם אאורטלי תלת עלי.
    בנוסף לכך יכולות להיות בעיות נרכשות של המסתם כמו למשל במחלה שנקראת RHEUMATIC FEVER שעלולה לפגוע במסתם אחרי דלקת גרון סטרפטוקוקלית. לא נראה לי שיש לזה קשר לפעילות הגופנית שלך (אם כי לא בטוח שטוב לך להרים משקולות מאד כבדים בחדר כשר (50-80 ק"ג)
    בכל מקרה מצבך טוב ללא הצרות ורק דליפה קלה ועם תפקוד וגודל טוב של החדר השמאלי.
    לדעתי כדאי לך להעלות את הנושא לדיון עם קרדיולוג המבוגרים שעוקב אחריך אם יש כזה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על התגובה, ושאלת המשך בנוגע לזיהום חיידקי

עידן
    21/07/2020

מקריאה על הנושא הבנתי שאחד הגורמים האפשריים לעיבוי עלי המסתם בגיל צעיר הוא זיהום חיידקי. במהלך השנה האחרונה עברתי מספר טיפולי שיניים כירורגים (ללא מתן אנטיביוטיקה) וכן דלקת זיהומית יחסית חמורה בדרכי השתן. הבנתי שברגע שחיידקים מתיישבים על המסתם אז ניתן להיפטר מהם רק בטיפול אנטיביוטי בעירוי. בהתחשב בהחמרה בהסתיידות שהיתה בשנה האחרונה, האם יתכן שעדיין קיימת התיישבות של חיידקים עדיין על המסתם ושהם ממשיכים לגרום להסתיידות שלו עד לטיפול אנטיביוטי?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מסתם אורטלי דו יעלי עם תפקוד תקין בבדיקת אקו
    אמא
    16/07/2020

שלום רב
    בבדיקת האקו של 5 בן 5 ימים ראו שהמסתם האורטלי הוא דו עלי עם תפקוד תקין
    הקרדיולוג אמר שאין סיבה לדאוג והכל בסדר רק צריך לחזור על הבדיקה בגיל שנה.
    התייעצתי עם קרדיולוג אחר ואמר שבגיל קטן כזה לא רואים טוב את המבנה של המסתמים!
    האם זה נכון? מה המשמעות ואיך זה משפיע על החיים לעתיד?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• מסתם אאורטלי דו עלי

ד''ר אברהם מתתיהו
    17/07/2020

הי
    ברוב המקרים בגיל 5 ימים אנו יכולים לראות מספר העלים של המסתם האאורטלי אם כי לא בכל המקרים.
    מסתם דו עלי (BICUSPID AORTIC VALVE) הוא תופעה לא נדירה. מסתם כזה יכול לתפקד היטב לעתים גם עשרות שנים אך בגלל שהוא בנוי קצת שונה יש יותר סיכוי להתפתחות בעיות כמו דליפה ו/או הצרות של המסתם ולכן כדאי לעקוב ע"י קרדיולוג הילדים. יש לזכור שיש לממצא כזה גם נטייה גנטית ואנו ממליצים לבדוק גם את יתר בני המשפחה אחרי שמוודאים סופית שזה אכן מסתם דו עלי. ההתייחסות בהמשך החיים היא בהתאם למעקב. אם הכל בסדר או שיש בעיה קלה, מעקב בלבד. אם מתפתחת הצרות או דליפה קשה של המסתם יש אפשרות שיהיה צורך בהתערבות לפי הממצאים. הסיכוי לכך בשנים הקרובות הוא קטן לאור העובדה שהוא עובד בסדר כעת אך יש כאמור חשיבות למעקב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עייפות לא מוסברת אצל ילד בן 4.5
    עדי
    20/06/2020

שלום רב. ילד בן 4.5 שכבר 4 חודשים מתלונן על עייפות כללית גם בעת משחק, וגם במנוחה.
    בדיקות דם תקינות (ספירה, כימיה, בלוטת התריס...), בריא בדרך כלל (למעט שקדים מוגדלים ודלקת ריאות חיידקית פעם ראשונה לפני חצי שנה, אין קשיי נשימה).
    האם יכול להיות קשור ללב (אולי בעקבות הדלקת)? יש מה לבדוק? הוא בדרך כלל ילד מאוד אנרגטי.
    המון תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• עייפות לא מוסברת בילד בן 4.5

ד''ר אברהם מתתיהו
    23/06/2020

נראה לי שאם אין הסבר אחר כדאי להשלים בדיקה של קרדיולוג עם אקו ואקג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אסימטריה בחדרי הלב של העובר - אקו לב עוברי
    מלכה
    02/06/2020

הי,
    אודה לעזרתך.
    ביצעתי סקירות מוקדמת ומאוחרת שברוך ה' יצאו תקינות.
    חלבון hcg תבחין המשולש יצא מעט מוגבר (3.42), הופניתי לאקו לב עוברי וסקירה מכוונת.
    בדיקת אקו לב נעשתה בשבוע 24 ויצא תקינה, כרגע בשבוע 28 וביצעתי עכשיו גם סקירה מכוונת שהכל היה תקין חוץ מזה הרופא ראה שהחדר הימני בלב העובר מעט גדול מהשמאלי וכל השאר תקין ולכן שלח שוב לבצע אקו לב עוברי בפעם השנייה.
    קצת לחוצה. מה זה אומר?
    חייבת לציין שבין השאר אני במעקב כל שלושה שבועות לגדילת העובר.

הוספת תגובה

תמונה

• אסימטריה בחדרי הלב של העובר

ד''ר אברהם מתתיהו
    05/06/2020

לקראת הטרימסטר השלישי להריון החדר הימני יכול להיות מעט יותר מוגדל מהשמאלי. אם לא רואים בעיות אחרות זה קרוב לודאי וריאנט נורמלי. כאשר ההבדל בין החדרים הוא קיצוני יותר יש לבדוק מספר סבות אפשריות כמו חזרה לא תקינה של ורידי ראה, הצרות של הדוקטוס או ה PFO ומומים אחרים ובעיות בצד שמאל במסתם האאורטלי או בקשת של אבי העורקים.
    הבעיה היא שיש מומים שקשה לאבחן בעובר ולעתים הרמז היחיד שמכוון הוא הבדל משמעותי בגודל המדורים הימניים והשמאליים (למשל מום כמו קוארקטציה של אאורטה). לכן הגישה של רוב הקרדיולוגים לילדים היא במקרים של אסימטריה בולטת לטובת ימין ואפילו שלא נמצא מום לב, היא לבדוק התינוקות האלו לאחר הלידה לפני שחרורם (למרות שרובם לבסוף יתגלו כבריאים) כדי לא לפספס את הבודדים עם קוארקטציה של אאורטה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היצרות קלה של מסתם לבת 9
    אמא מודאגת
    06/05/2020

שלום אני בת 30 יש לי שתי בנות בת 9 אובחנה בגיל 3 היצרות קלה של מסתם ראיתי נראה לי עד 30 ולא היה אף פעם התערבות. וגם תינוקת בת שנה וחצי עם היצרות קלה של אותו מסתם ראיתי מאוד וזה אחרי הרחבה בצנתור עכשיו היצרות שלה עד 15. השאר הכל תקין אין הגבלות מעקב פעם בשנה.
    ואני עברתי אקו גם גילו שיש לי דליפה קלה שני מסתמים. גם מעקב
    אני מאוד מוטרדת תמיד מפחדת על הבנות שלי שאולי זה יסתבך בעתיד. האם יש סיכוי שזה יחמיר בגיל מסוים או אפשר להישאר כך עד גיל מבוגר או לכל החיים? תמיד החששות האלה מלווה אותי והפחדים שלי על הבנות.

לקביעת תור
    סגירה
    היצרות קלה של מסתם לבת 9

הוספת תגובה

תמונה

• הוספה

אמא מודאגת
    06/05/2020

יש לציין שהתינקות כבר אחרי שנה וחצי מהצנטור וגם הצירות קלה מאוד עד 15 ודליפה קלה מאוד כך כתוב בסיכום מה עם הדליפה האם היא נשארת כך ..הסיכום הזה לפני שנה ויש לו תור עוד כמה חודשים למעקב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מצרפת את הסיכום של הבנות

אמא מודאגת
    06/05/2020

.....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הצרות קלה של מסתם ראתי.

ד''ר אברהם מתתיהו
    09/05/2020

לא הצלחתי לראות את סכומי אקו של הילדות.
    לא נראה לי שאת צריכה להיות מודאגת. מלבד בשנה הראשונה לחיים שיכולה להיות החמרה בהצרות, ברוב המקרים בגיל המאוחר יותר אין שינויים משמעותיים בדרגת ההצרות של המסתם הראתי.
    ואם בגילים אלה יש הצרות קלה לא נראה לי מדאיג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אעדכן אותך בכתב לגבי הסיכום האחרון הייתי מחכה לתשובנ שלך תודה

אמא מודאגת
    09/05/2020

ביקור אחרון לפני שנה והיה אחרי שבעה חודשים אחרי צנתור זו לתינוקת עכשוי בת שנה ושבעה חודשים יש לנו ביקור חוזר בקרוב

סיטוס סוליטוס מנח חיבורים תקינים.גודל מבנה ותפקוד לב תקינים.ניקוז ורידי תקין.זרימה תקינה במסתמים ובמוצא החדר השמאלע.במוצא החדר הימני מסתם ראיתי לאחר הרחבה דליפה קלה מאוד והיצרות גבולית עד 15 ממכ .מחיצות שלמות

וזה ביקור אחרון של בת תשעה שנים שכבר אנחנו 6 שנים במעקב בלי התערבות כאשר גילנו את זה בגלל אוושה בגיל שנתים אני מפחדת שאחד מהימים זה יסתבך אבל אנחנו כבר שש שנים במעקב וזה התוצאה
    חדר שמאל תקין חדר ימין גבולי עליום תפקוד תקינים
    מסתם ראיתי מעובה עם דליפה קלה פלוס.
    היצרות קלה מפך עד 30 ממכ.
    מסתם תלת צניפי תקין נידגם pfo עם שנט קטן משמאל לימין.
    ניקוז ורידי הראיה תקין.אין נוזל כפורתי תמט תקין של IVc

יש לי עוד שאלה יש לי ילד בן 11 הוא משח כדורגל אף פעם לא עשינו לו אקו ואף פעם לא שמעו אצלו אוושה או משהו חריג שאלתי את הרופא אם נעשה לו בגלל האחיות שלו אמר לא נראה לו שיש בעיה כבר הוא בן 11 ועבר הרבה ואין שום סמינים ולא צריך לסבך את הראש שלי.אשמח לחוות דעת שלך אני קצת פחדנית

וגם אצלי אחרי הלידה עשיתי אקו שהיה דליפה קלה מאוד בשלוש מסתמים והרופא אמר לי שזה לא משמעותי ולחזור עוד שנה יש לי תור עוד חודש לא יודעת אם זה בכלל מלידה או רכשתי את זה במהלך החיים
    תודה לך אני משגעת לך את הראש אבל הראש שלי נמאס לו ממחשבות.סליחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הצרות קלה של מסתם ראתי

ד''ר אברהם מתתיהו
    09/05/2020

לפי מה שאת מתארת לא נראה לי שיש סבה לדאוג.
    מה שאת מתארת זה קל ואינו בעייתי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה............

אמא מודאגת
    14/05/2020

תודה לך על המענה יש לי עוד שאלה יש לי ילד בן 11 הוא משחק כדורגל אף פעם לא עשינו לו אקו ואף פעם לא שמעו אצלו אוושה או משהו חריג שאלתי את הרופא אם נעשה לו אקו לב בגלל ההיצרות הקלה של שתי האחיות שלו אמר לא נראה לו שיש בעיה כבר הוא בן 11 ועבר הרבה ואין שום סמינים ולא צריך לסבך את הראש שלי.אשמח לחוות דעת שלך אני קצת פחדנית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• vsd בבדיקת עקו לב עובר - ובדיקת מי שפיר תקינה
    איציק
    04/05/2020

דוקטור אברהם שלום

שבוע 21 להריון , בעקבות בדיקת סקירת מערכות וגילוי 2 מוקדים אוקוגונים ביצעתי בדיקת מי שפיר אשר יצאה תקינה , לאחר מכן ביצעתי אקו לב עובר שמצרף את התוצאות שלו פה שרשום VSD .

האם ה VSD הנ"ל גדול או קטן ? והאם יש משמעות לכך שיצא הבדיקה של המי שפיר תקינה ?
    סיבת ההפנייה:
    קריוטיפ תקין
    סקירת מערכות: לא תקינה הערה: : לא הביאה
    סכרת הריון / סכרת נעורים: לא
    אחר: :
    מהלך הריון תקין
    מוקד אקוגני כפול בחדר שמאל
    בבדיקה על קולית של לב העובר נמצא:
    מנח תקין של החדרים ושל כלי הדם הגדולים, גודל ותפקוד תקין של החדרים.
    זרימה תקינה על פני ארבעת המסתמים וקשת האאורטה.
    Canal V ­ A תקין, קשת האאורטה שלמה.
    לא נראתה קרדיומיופתיה.
    לא נראה תפליט פריקרדיאלי.
    בחתך מדיאסטינלי גבוה סימן V עדות לקשת האאורטה שמאלית.
    ניקוז וריד אזיגוס ל­ C V S תקין.
    ניקוז ורידי ריאה תקין. הודגמו עורק ריאה שמאלי וימני. PFO רחב.
    עובי מחיצה בין חדרית: : 0.1 מ"מ (תקין)
    סיכום:
    לא הודגם מום לב.
    ראות אקוגנית: : בינונית
    במהלך הבדיקה קצב: : סדיר 147 פעימות לדקה
    אחר: : הודגם VSD שרירי

המלצות
    המלצה:בדיקה חוזרת בעוד 4 שבועות

הוספת תגובה

תמונה

• vsd שרירי בעובר

ד''ר אברהם מתתיהו
    09/05/2020

קשה לי לדעת מה גודל הvsd, כי זה לא צויין בתשובה של האקו. אך רוב ה vsds השריריים הם קטנים ונוטים להסגר לבד.
    vsd אינו בעיה קשה אם קטן נוטה להיסגר לבד. אם גדול לעתים צריך לסגור. בכל מקרה לא בעיה קשה.
    ואם מי שפיר תקין אפשר להיות רגוע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• VSD - לבבי והשפעתו על הילדים בתקופת הקורונה
    אלון
    30/04/2020

שלום,
    האם ילדים בעלי VSD לבבי (VSD בינוני - במעקב מכון הלב) מוגדרים כבעלי סיכון בשל הקורונה? האם יש חשש להחזירם למוסדות הלימודים והמעונות?

תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• vsd וקורונה.

ד''ר אברהם מתתיהו
    01/05/2020

שוב, אין לנו מידע מדויק על קורונה בילדים עם מומי לב.
    אם ה vsd אינו גדול , ואין סימני אי ספיקת לב או לחץ ראתי גבוה אז לא נראה לי שיש סיכון גבוה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה