פורום טיפולי ורידים, דליות, מחלות כלי דם - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סקלרותרפיה, ורידים בולטים, קופרוז, הזרקת קצף לוורידים, העלמת ורידים בלייזר, ניתוחי כלי דם ועוד

מנהל הפורום

ד``ר טל סולומון
ד"ר טל סולומון
ד``ר יאיר גלילי
ד"ר יאיר גלילי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יאיר גלילי ללא פרסום בפורום

• אקזוסטוזיס בעצם הפיבולה ונפיחות שלא יורדת
    יעל
    18/09/2020

שלום רב. אולי מפה תבוא הישועה.
    עברתי ניתוח לפני שנים (2007) להוצאת אקסוסטוזיס, הרגשתי קצת כאבים ברגל ושמתי לב גם שיש טיפה נפיחות ולכן ניגשתי לרופא והחליטו לנתח, וכמובן עשיתי את הניתוח בידיעה שהנפיחות תעלם.
    הניתוח עבר בהצלחה רבה אך הנפיחות לא ירדה כלל.
    הופניתי לבדיקות נוספות. כמו סונר בטן, מיפוי עצמות סיטי mri כירורג כלי דם. ונאמר לי שהכל תקין. אך עדיין הנפיחות לא יורדת. עשיתי פיזו לימפטי ידני. לא עזר. גרביים לא עזר אפילו שילמתי על מכשיר ששמים ברגליים ועושה עיסוי לימפטי ולא עזר.
    מחפשת דרכים להורדת הנפיחות לאחר אינסוף בדיקות. מיותר לציין שמרגישה נורא לא אסטית וזה פוגע בי מאוד בביטחון העצמי שלי.
    כל רעיון התקבל בברכה
    תודה
    אם תצטרך אעלה עוד תוצאות מבדיקות שעשיתי.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אקזוסטוזיס בעצם הפיבולה ונפיחות שלא יורדת

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אקזוסטוזיס בפיבולה

ד''ר יאיר גלילי
    19/09/2020

שלום
    מציע שתבקשי מרופא המשפחה שישלח אותך לבדיקת דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה שטחית ועמוקה. אם אכן יש אי ספיקה שבמקרים לא מעטים גורמת לנפיחות ברגל, ניתן לטפל ברוב המקרים בצורה טובה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיטות טיפול בוורידים בולטים - מכשיר או לייזר?
    איילת אשכנזי
    23/08/2020

שלום רב,
    האם הטיפול באמצעות מכשיר הקלריווין להעלמת ורידים בולטים עדיף על טיפול בלייזר ומה ההבדל?
    אשמח לקבל תשובה.

הוספת תגובה

תמונה

• שיטות טיפול בוורידים

ד''ר יאיר גלילי
    23/08/2020

שלום
    מכשיר הקלריווין מיועד לטיפול בוורידים לא תקינים עד קוטר מסויים כאשר מעליו כבר אינו יעיל. למכשיר הלייזר אין העדפות מבחינת הקוטר. איני מכיר השוואות של יעילות הטיפול כך שעדיף לעבור בדיקה אצל יותר מרופא אחד המשתמש בשיטה שונה ולהתרשם מחוות דעתו לפי ממצאי הבדיקה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אי ספיקה ב-SFJ בוורידי הרגליים
    טניה
    23/08/2020

שלום ד"ר, אובחנה אצלי כבר מספר שנים אי ספיקה ב- SFJ בשתי הרגליים והוורידים שלי בולטים מאוד ברגליים, לפעמים הוורידים מגרדים ויש כבדות ברגליים בעיקר בתקופת הווסת. אני עם עודף משקל גם.
    רופאי המשפחה לא ממליצים לעשות ניתוחים כי לדבריהם זה הרבה פעמים נכשל ולא מחזיק מעמד, לעומת זאת כירורג כלי דם מציע לי כל מיני אופציות לטיפולים אבל מציין כי ההחלטה שלי.
    אני מאוד מתלבטת - איזה טיפולים יעילים במצב זה ומה אחוזי ההצלחה לטווח קצר וארוך של הטיפולים? ומה קורה באם חוזרת הבעיה - הרי בטיפול חוסמים חלק מהוורידים אז כבר לא ניתן יהיה לתקן? תודה מראש על התשובה.

הוספת תגובה

תמונה

• אי ספיקה בSFJ ווורידים בולטים

ד''ר יאיר גלילי
    23/08/2020

שלום
    במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לגרד, נפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד
    ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה.
    לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי שרירים בגוף איזה רופא מתאים?
    אילנית
    22/08/2020

אני סובלת מכאבי שרירים חזקים צריכה עזרה לאיזה רופא מומלץ לפנות

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים

ד''ר טל סולומון
    22/08/2020

מומלץ להיוועץ עם רופא המשפחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת לחץ מתמשך על הגרון והצוואר
    ייונה
    17/08/2020

שלום לפני חודשיים עברתי קולונוסקופיה וגסטרוסופיה. ביקשו ממני להזיז את המסכה אל מתחת לסנטר, לגרון העליון, הרגשתי שהשרוכים לוחצים שם, שתי הבדיקות ארכו אולי שעה וחצי, אני מניח שזה מפעיל לחץ מסוים על הצוואר.
    האם השרוכים הלוחצים, יכולים להאט את זרימת הדם למוח? או להשפיע על מידת זרימת הדם בצוואר אל המוח, ומהן ההשלכות אחר כך? יש אפקט נוירולוגי מכך? כשהשרוכים של המסכה מורדים לאיזור הגרון?כי אני מניח שהם מפעילים איזה שהוא לחץ ממתיחה.
    אגב יש לי כ25% היצרות בקרוטיס בעורק אחד.

הוספת תגובה

תמונה

• השפעה של מסכה על עורקי צוואר

ד''ר טל סולומון
    17/08/2020

שלום, כנראה שאין השפעה.
    מומלצת בדיקה שנתית להצרות 25% בעורקי תרדמה וטיפול שמרני מיטבי הכולל נוגדי איגור טסיות , סטטינים , איזון גורמי סיכון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת כושר עם משקולות ואירובי על ורידים ברגליים
    אבלינה אליהו
    11/08/2020

שלום,
    אבקש את עזרתך .
    אני בת 38 אחרי לידה 1. יש לי ורידים ירוקים +נימים ברגליים .ב-3 חודשים האחרונים התחלתי לעשות כושר באופן קבוע (3-4 פעמים בשבוע). כושר מסוג: כוח, משקולות, אירובי, פילאטיס מכשירים.
    האם אני עושה עוד נזק לרגליים והוורידים ייצאו יותר מהר כתוצאה מהספורט?
    מה האפשרויות שלי?
    תודה רבה :)

הוספת תגובה

תמונה

• התפוצצות ורידים בשוקה של הרגל - מה ניתן לעשות?
    חופית
    21/07/2020

שלום רב

אני בת 30 אני 3 שנים אחרי לידה.
    לקראת סוף ההריון הופיע לי כתם כחול כמו מכה בשוקה של הרגל (בצד)
    לא היו לי ורידים בולטים במהלך ההיריון, ההיריון היה תקין בלי תופעות מיוחדות.
    את רוב שעות היום אני מעבירה בעמידה ממושכת (גם בעבודה)
    ועוסקת בפעילות גופנית הכוללת גם משקולות וגם אירובי.

רציתי לשאול ממה הסימן יכול לנבוע?
    הוא נמצא כבר כמעט 4 שנים ברגל, חשבתי שעם הזמן הוא יעלם וזה די מפריע לי,
    אשמח לשמוע מה כן אפשר לעשות?
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• התפוצצות וורידים

ד''ר יאיר גלילי
    22/07/2020

שלום.
    קשה להשיב על שאלתך בלי לבצע בדיקה במרפאה כולל בדיקת אולטרהסאונד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה כללית במערכת הדם
    יוסי
    13/07/2020

שלום!
    יש לי שאלה כללית בעניין מערכת הדם, אשמח אם תוכל להשיב:
    1. האם סוגי הדם (A,B וכו') כל אחד רגיש לסוג מחלות אחר או שההבדל הוא רק בהרכב הדם?
    2. למה כינו אותם A+, A- (כלומר פרמטר של +/-) וכו' ולא A,B,C,D ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה כללית במערכת הדם

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות בהמטולוגיה

ד''ר טל סולומון
    13/07/2020

שלום,
    השאלות הללו הן מתחום ההמטולוגיה ולא כירורגית כלי דם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כתמים אדומים וכאב לאורך וריד ברגל ימין
    טל
    09/07/2020

לפני כשבוע התחלתי להרגיש כאבים קלים לאורך הווריד, אל הכאב הצטרפו כתמים. איזו בדיקה מוצעת לברר מה קורה שם?

הוספת תגובה

תמונה

• כתמים אדומים וכאב

ד''ר יאיר גלילי
    10/07/2020

לפי התיאור ייתכן ויש חשד לפקקת של הווריד השטחי. ממליץ שתיבדק ע"י הרופא המטפל בשלב ראשון .
    בדיקת אולטרהסאונד דופלר של הוורידים ברגל יכולה לאשר או לשלול את החשד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עוד שאלה קטנה

טלי
    10/07/2020

תודה על תגובתך. מי זה הרופא המטפל, רופא משפחה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כתמים אדומים וכאב

ד''ר יאיר גלילי
    10/07/2020

אכן הכוונה לרופא המשפחה . הוא אמור לדעת לזהות פקקת בוורידים שטחיים למרות שאינו מומחה לכלי דם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי תופת ברגל ימין בין הקרסול לברך
    ארליכמן עודד
    21/06/2020

כאבי תופת ברגל ימין בין הקרסול לברך, כולל נפיחות ובלחיצה מאוד כואב. משככי כאבים בקושי עוזרים. מאחר שסובל גם מהברך חשבתי שהברך מקרינה על הרגל אבל בגלל הנפיחות ושבלחיצה קלה יש לי כאבי תופת, אז זה נראה כמו בעיה של ורידים.

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי תופת

ד''ר טל סולומון
    21/06/2020

יש מצב לפקקת ורידים או מאידך חסימת עורק
    פחות מדי פרטים
    פנה למיון בהקדם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגיעה בקרום העצם בזמן החדרת אינפוזיה
    אילמה זמיר
    08/06/2020

שלום . אני עברתי לפני חצי שנה ניתוח קיסרי, בזמן החדרת האינפוזיה אני הרגשתי עילפון מהכאב ובמשך הזמן בבית החולים הרגשתי כאבים חזקים, אז ביקשתי כמה פעמים שיוציאו לי את העירוי כי זה מכאיב נורא, לבסוף הוציאו את העירוי יום לפניי ששיחררו אותי. הכאב היה תמיד אבל לא כמו בחודשיים האחרונים, קשה לי לטפל בתינוק קשה לי להניק אותו בצד היד הכואבת. יש כמו גולה איפה שיהיה העירוי. תחושה כמו עצם הכאבים הם ממש חזקים, אך לא תמיד רק בכמה תנועות שאני עושה פתאומי ואז כאב מופי . לי הסביר הרופא משפחה שכנראה בזמן החדרת מחט נפגע קרום של העצם וגרם לנמק. אני לא יודעת מה לעשות מהכאב שאני לא יכולה לטפל התינוק בלי כאב. אני מטפלת בו כי אין מי שיעשה זאת במקומי וצועקת מכאב. בוכה כשאני מרימה אותו מהכאבים עשיתי צילום רנטגן יצא תקין עכשיו מחכה אולטרסאונד. אני ממש סובלת והאמת שאני אחת שיודעת לסבול בשקט אבל הכאב הזה שונה, הוא מקומי וחזק מה אני יכולה לעשות האם יש מומחים לזה?
    רופא משפחה רשם לי וולטרין זה עוזר?
    בעיה שאני מניקה לכן אני לא יכולה לעשות בדיקות קרינה וכדומה, מה אני כן יכולה לעשות? תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• כאב אחרי עירוי

ד''ר טל סולומון
    08/06/2020

שלום. ברכות חמות ללידה!
    ייתכן כי הייתה פגיעה בעצב סמוך לוריד, או בעורק, או פקקת של הווריד. במקרים כאלו, לרוב הזמן היא התרופה הטובה. דופלקס של הווריד והעורק יחד עם אולטראסאונד של האיזור יוכלו לקדם אבחנה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ברגל האחורית, כתם סגול -כחול גדול ונפוח מאוד
    דפנה
    24/05/2020

אשמח לתשובה מה זה יכול להיות, אני סובלת מוורידים ונימים.

הוספת תגובה

תמונה

• דליות - הצעות למקום שיכול לטפל
    דנה
    23/05/2020

יש לי ורידים דקיקים בצבעי סגול כחול בשוק למטה ובירכיים. מי מכיר מכון טוב לטיפול בדליות שבו יש השתתפות של קופת חולים כללית?

הוספת תגובה

תמונה

• ורידים בולטים בפנים הזרועות
    טלי
    20/05/2020

בחודשיים האחרונים עשיתי פעילות גופנית קבועה ואינטנסיבית ורק עכשיו שמתי לב שפנים הזרועות שלי התמלאו בהרבה ורידים בולטים וזה ממש מתסכל ומלחיץ. יש מצב שזה כתוצאה הספורט מאומץ? ואיך אפשר, אם בכלל, להיפטר ו/או להפחית את זה?

הוספת תגובה

תמונה

• ורידים בולטים בפנים הזרועות

ד''ר טל סולומון
    20/05/2020

שלום,
    אכן ורידים בולטים יכולים לנבוע מהגדלת נפח שריר ופעילות מאומצת. ברוב המקרים אין זה מעיד על "בעיה" אך כדאי להיוועץ עם רופא המשפחה, ובמקרה הצורך להיוועץ עם כירורג כלי דם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ורידים ושטפי דם
    רוני
    19/05/2020

שלום רב .
    בדופלר שעשיתי כתבו,הודגמה אי ספיקת מסתמי הוריד ספנה הגדולה בגובה הירך כולל אי ספיקה של מסתמי sfj,הממשיכה לוריד הספנה האקססורית השטחית בשוק .?
    נשלחתי לבירור בגלל שטפי דם הולכים וחוזרים באותה רגל ימין.
    זו רגל שעברה גם דרופ פוט בגלל הגב לפני עשר שנים .
    יש לי נוירופתיה ביחוד סובלת מהשוק של הרגל הזאת ?
    האם התוצאות אומרות משהו?כדאי לחזור לרופא?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    ורידים ושטפי דם

הוספת תגובה

תמונה

• ורידים ושטפי דם

ד''ר יאיר גלילי
    19/05/2020

במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לגרד, נפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד
    ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה.
    לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה