פורום טיפולי ורידים, דליות, מחלות כלי דם - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סקלרותרפיה, ורידים בולטים, קופרוז, הזרקת קצף לוורידים, העלמת ורידים בלייזר, ניתוחי כלי דם ועוד

מנהל הפורום

ד``ר טל סולומון
ד"ר טל סולומון
ד``ר יאיר גלילי
ד"ר יאיר גלילי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יאיר גלילי ללא פרסום בפורום

• כאבים ברגל האחורית, כתם סגול -כחול גדול ונפוח מאוד
    דפנה
    24/05/2020

אשמח לתשובה מה זה יכול להיות, אני סובלת מוורידים ונימים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דליות - הצעות למקום שיכול לטפל
    דנה
    23/05/2020

יש לי ורידים דקיקים בצבעי סגול כחול בשוק למטה ובירכיים. מי מכיר מכון טוב לטיפול בדליות שבו יש השתתפות של קופת חולים כללית?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    דליות - הצעות למקום שיכול לטפל

הוספת תגובה

תמונה

• ורידים בולטים בפנים הזרועות
    טלי
    20/05/2020

בחודשיים האחרונים עשיתי פעילות גופנית קבועה ואינטנסיבית ורק עכשיו שמתי לב שפנים הזרועות שלי התמלאו בהרבה ורידים בולטים וזה ממש מתסכל ומלחיץ. יש מצב שזה כתוצאה הספורט מאומץ? ואיך אפשר, אם בכלל, להיפטר ו/או להפחית את זה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ורידים בולטים בפנים הזרועות

הוספת תגובה

תמונה

• ורידים בולטים בפנים הזרועות

ד''ר טל סולומון
    20/05/2020

שלום,
    אכן ורידים בולטים יכולים לנבוע מהגדלת נפח שריר ופעילות מאומצת. ברוב המקרים אין זה מעיד על "בעיה" אך כדאי להיוועץ עם רופא המשפחה, ובמקרה הצורך להיוועץ עם כירורג כלי דם

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ורידים ושטפי דם
    רוני
    19/05/2020

שלום רב .
    בדופלר שעשיתי כתבו,הודגמה אי ספיקת מסתמי הוריד ספנה הגדולה בגובה הירך כולל אי ספיקה של מסתמי sfj,הממשיכה לוריד הספנה האקססורית השטחית בשוק .?
    נשלחתי לבירור בגלל שטפי דם הולכים וחוזרים באותה רגל ימין.
    זו רגל שעברה גם דרופ פוט בגלל הגב לפני עשר שנים .
    יש לי נוירופתיה ביחוד סובלת מהשוק של הרגל הזאת ?
    האם התוצאות אומרות משהו?כדאי לחזור לרופא?
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ורידים ושטפי דם

הוספת תגובה

תמונה

• ורידים ושטפי דם

ד''ר יאיר גלילי
    19/05/2020

במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לגרד, נפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד
    ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה.
    לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בווריד אחרי עירוי של תרופה
    ענבל
    06/05/2020

שלום, אני חולה בטרשת נפוצה ומקבלת אחת לחודש עירוי של תרופת טיסאברי שנמשך כשעה ורבע.
    לפני כשלושה ימים בעת ביקור במרפאה, לא הצליחו להכניס עירוי בוריד הרגיל והכניסו ביד השניה, כניסת המחט מאוד כאבה בכניסה וביציאה )אציין שאני די שקופה רואים את הורידים אבל הם מאוד דקים ומתקשים להכניס המחט(.
    מאז העירוי יש לי כאבים ביד שהצליחו להכניס המחט ברמה שקשה לי לישר את היד.
    האם זה טיבעי או שעלי לפנות לרופא?
    תודה
    ענבל

הוספת תגובה

תמונה

• כאב ביד אחרי עירוי

ד''ר טל סולומון
    07/05/2020

שלום,
    מה שאת מתארת יכול להגרם מפקקת הוריד השטחי ביד, או זליגת התרופה אל מחוץ לוריד וגרימת תהליך דלקתי במקום. מאידך ייתכן וישנה מעורבות מערכת ורידים עמוקים ואף תהליך זהומי. ממליץ להיועץ עם הרופא משפחה. לרוב התהליך מחלים מעצמו, ייתכן ויש צורך במתן אנטיביוטיקה. בכל מקרה, הרמת היד וחבישה אלסטית יכולה להקל על התסמינים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיץ לימון כשברקע תרופות
    ירון
    01/05/2020

שלום
    אני נוטל טריטייס,קרדילוג,טמבוקור,ליפיטור
    נוהג להוסיף בכל כוס תה, מספר טיפות של מיץ לימון טרי,
    האם ישנה התנגשות בין מיץ הלימון, עם מי מאילו התרופות שרשמתי?
    במיוחד הליפיטור, הם מיץ לימון מותר בזמן השימוש בליפיטור?

לקביעת תור
    סגירה
    מיץ לימון כשברקע תרופות

הוספת תגובה

תמונה

• מיץ לימון

ד''ר טל סולומון
    02/05/2020

שלום,
    איני מכיר התווית נגד לשילוב לימון עם תרופות.
    מאידך, ממליץ להיוועץ על כך, ובשאר סוגי תזונה (מול תרופות), עם הרופא משפחה שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רגליים "סגולות" לבת 12
    אלונה
    01/05/2020

היום הבחנתי שהרגליים של בת ה12 שלי "סגולות" כאילו שרואים דרכם את הגוון של הנימים/ורידים.
    זה מתחיל אצלה בירך אבל מגיע עד כפות הרגליים, יש אזורים שזה בולט בהם יותר ויש שפחות..

טיפה הזכיר לי במראה נשים בהריון ש"יוצאים" להם ורידים. אבל יש אזורים שזה היה נראה ממש גוון תת עורי סגול ולא סתם "ציורים" של ורידים.. טיפה מלחיץ אותי שזה אולי סוג של שט"ד..

למי לפנות בנושא? להתחיל אצל רופאת ילדים? יש רופא כלי דם שמתמחה בילדים? הגעה לרופא כלי דם דורשת הפניה?

תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    רגליים "סגולות" לבת 12

הוספת תגובה

תמונה

• רגליים סגולות

ד''ר יאיר גלילי
    01/05/2020

שלום.
    ממליץ לפנות בתחילה לרופא הילדים אשר מכיר אותה מביקורים קודמים על מנת שיבדוק ויעריך את המצב ויחליט האם ישנה בעיה או לא וכיצד להתקדם אם יש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בכתף ימין וסימון כחול בזרוע מתחת לעור
    נגה גר
    01/05/2020

האם הכאבים בכתף שאינם משפיעים על התנועה , יכולים להיגרם משינויים בכלי דם?
    הנני בת 55 , ולפתע פתאום החלו כאבים בצד ימין שלי על הזרוע ,
    הנני סובלת מדליות . קבעתי תור לשישי הבא אצל רופא המשפחה .
    אודה למענה שלכם. בברכה , נגה

הוספת תגובה

תמונה

• וריד נפוך באיבר מין גברי שלא היה לפני
    עודד
    12/04/2020

היי,
    לפני שבוע קיימתי יחסים אוראליים ארוכים ולמחר התנפח לי איבר המין ולאחר שנרגע נשאר לי וריד נפוך קשיח מתחת לכיפת האיבר.
    מה ניתן לעשות בנידון?
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• וריד נפוח באיבר המין

ד''ר טל סולומון
    12/04/2020

שלום עודד,
    למצב אותו אתה מתאר קוראים מחלת מונדור - פקקת של ורידי הפין השטחיים.
    מקור המחלה לא ברור, אך גם ללא טיפול המצב חולף.
    התסמינים באמת תואמים את מה שתיארת - הופעה אחרי פעילות מינית מוגברת, אך לא הוכח שיש קשר חד ערכי בין הפעילות לבין הופעתה.
    יש לבצע אולטרסאונד דופלר של ורידי הפין ולאבחן את הקריש דם שם (טרומבוזיס).
    הטיפול הוא בטיפול תרופתי ע"י נוגדי דלקת כמו אטופן או ארטופן, וניתן למרוח מקומית וולטרן על הוריד הפקוק.
    הטיפול יכול להעשות אצל אורולוג או כירורג כלי דם .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שטף דם באצבע ושורש כף היד
    רחל טבול
    09/04/2020

שלום. לפני יומיים הרגשתי נימול בקצה הזרת. מייד אחר כך הפכה קרה, כחולה. גם הציפורן, עד אמצע האצבע. הדבר עבר אחרי כשעה. מעט פחות. אתמול בערב הרגשתי כאב חד בין כף היד לאמה בחלק הפנימי של היד. תוך שניות הופיה שם כתם אדום נפוח. גרד וכאב. שמתי קרח במשך 20-30 דקות. הנפיחות עברה והכאב פחת אבל שטף דף אדום - כחול ברוחב למעלה מסנטימטר ובאורך 3-4 ס"מ הופיע עד הבוקר. שעה אחרי שהתעוררתי הרגשתי שוב את תחושת הנימול בזרת אחרי חצי שעה המצב משתפר ושוב מרגישה את האצבע. מה קורה?

לקביעת תור
    סגירה
    שטף דם באצבע ושורש כף היד

הוספת תגובה

תמונה

• שינוי צבע

ד''ר טל סולומון
    09/04/2020

המצב יכול להיות תסחיפים קטנים המגיעים מהלב או התכווצותיות חתר של עורקיקי הידיים. ממליץ להגיע למיון קרוב לאזור מגורייך ולהבדק.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• להיבדק במיון גם בזמנים של סגר שיש עכשיו בשל הקורונה?

רחל טבול
    09/04/2020

מודה לך על התגובה המהירה. האם תמליץ שאלך להיבדק במיון גם בזמנים אלו של קורונה? האם משנה שהיד הבעייתית היא ימין? אולי הגזמתי בעבודת גינה עכשיו שלא ניתן לצאת לעבודה רגילה שלנו? אולי אימצתי יתר על המידה את היד איתה אני רגילה לעבוד?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכחלת בהן

ד''ר טל סולומון
    09/04/2020

האתר הוא רק סוג של ייעוץ
    באבחנה מבדלת ישנה אפשרות לתסחיף עורקי לעורקי היד ויכולים להתדרדר למצב בלתי הפיך של רקמה (העדר אספקת דם).
    רפואה דרך אתר אינה יעילה
    לא אחת מצויין בתקשורת להגיע בית חולים למרות הקורונה.
    ממיץ להבדק במיון ולא להתעכב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכחלת בוהן. תודה על ההסבר

רחל טבול
    10/04/2020

מודה לך על ההסבר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רגל כחולה -סגולה
    מיכל
    09/04/2020

שלום,

בת 36, הרגליים שלי משנות צבע לכחול סגול בישיבה או עמידה. בעיקר סביב הברך וכף הרגל. זה התחיל לפני כחצי שנה לקראת סוף הריון.
    לאחרונה גם כאבים ברגל שמאל בכף הרגל, אחורי השוק, אחורי הברך ואחורי הירך.
    ברקע : ריינו, היפותירואידיזם מאוזן, גידול אסטרוציטומה בחוט השדרה. נעשה אולטרסאונד דופלר לשלילת קריש דם.
    מנסה להבין אם מדובר בבעיות זרימת דם חדשות או משהו נוירופתי ואם כן מה ניתן לעשות לגבי זה?

לקביעת תור
    סגירה
    רגל כחולה -סגולה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר תחושה באצבעות הרגליים
    שחר
    06/03/2020

שלום!
    לפני מספר שבועות התחלתי להרגיש תחושה מוזרה בצד הבוהן וקצת מטה בכף רגל שמאל. מין חוסר תחושה כזאת, בעיקר כשאני הולכת.
    היום החלה חוסר תחושה באצבע באותה הרגל, המלווה גם בקושי להזיז אותה, ואני חושבת שהיא גם קצת נפוצה.
    אני בת 30, בריאה בסך הכל, מתאמנת פעמיים בשבוע, רב היום רק עם גרביים (עובדת מהבית :))
    רוצה לציין שאני עוברת בדיקות לריינארד, אבל אני מכירה את התחושה שנים ויודעת מתי אני סובלת מזה, וזאת הרגשה שונה שקוראת לאורך כל הזמן ולא רק כשקר לי.
    תודה מראש!

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר תחושה

ד''ר טל סולומון
    06/03/2020

שלום. ירידה בתחושה בבהן אחת מעידה כנראה על בעיה עצבית. ממליץ השלמת ברור תסמונת רנו והמקביל בדיקת נוירולוג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר תחושה באצבעות הרגליים

שחר
    06/03/2020

אוקיי. תודה על התגובה הסופר מהירה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות בשוק שמאל ותחושת מתיחה מאחורי הברך
    יוליה חיימוב
    17/02/2020

שלום רב, לפני בערך שבועע שמתי לב שיש לי נפיחות בשוק שמאל כרגע אני מרגישה מין תחושה של מתיחה מאחורי הברך... מה הסיבות שיכולות להיות

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות בשוק שמאל.

ד''ר יאיר גלילי
    18/02/2020

שלום
    כאשר מופיעה נפיחות בשוק צריך לבדוק האם יש פקקת של הוורידים העמוקים ולכן ממליץ לעבור בהקדם בדיקת דופלקס וורידי רגלים. יכולות להיות סיבות נוספות, אבל כדאי לשלול סיבה זו מלכתחילה כי במידה ויש פקקת, צריך להתחיל מיד טיפול נוגד קרישה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים נוראיים בעקבות אולטראסאונד אאורטה בטנית
    דורית
    11/02/2020

שלום דר, לפני חודש עשיתי U.s בטן איברים כולל אאורטה בטנית. חייבת לציין שהטכנאית הפעילה כח רב ולחצה עמוק ככל שיהיה כמעט הגיעה לי לגב, ואני רזה מאד, שגם צרחתי מכאבי שהתמקדה במקום מסוים ואמרה שרק ככה רואים. למחרת התחיל לי כמו נימול ברגל שמאל שבמשך הזמן גם הרגל כואבת ולפתע אין תחושה. האם u,s אאורטה בטנית לחיצות יכולות לגרום לתסמינים כאלה. קרה פעם? אינני יודעת אם השתמשה בכל הטיפול בדופלר או משהו אחר שעל פניו לי נראה מתמר , לא מבינה בזה הרבה. ישנם נזקים בפעולה כזאת שעושים אותה בחוסר זהירות ובכח רב. גם הבטן כואבת לי עד היום מהu.s. תודה מקרב לב על תשובתך הכנה. תודה רבה דורית.

הוספת תגובה

תמונה

• כאב אחר בדיקת אולטראסאונד

ד''ר טל סולומון
    11/02/2020

שלום
    לא נשמע סביר שהבדיקה גרמה נזק
    שווה להיבדק ע״י רופא המשפחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ורידים הנראים לעין באזור קיפול הרגל
    מארי
    04/02/2020

שלום לכם..
    שמי מארי בת 26. הבחנתי לאחרונה שיש לי באזור קיפול רגל שמאל, כלומר מעלה מאזור השוק ורידים שקופים הנראים לעין..
    הם אינם בולטים, אך הם רבים בכמות לעומת הרגל השנייה.. ביומיים האחרונים גם כואבת לי רגל שמאל, ואינני יודעת האם זה תקין או לא..
    חשוב לי לציין שאני לא מנהלת אורח חיים ספורטיבי ואני מעשנת אך לא כבדה. אינני בעלת עודף משקל אך אורח החיים שלי לאחרונה קצת פסיבי.
    תודה על המענה ויום טוב

הוספת תגובה

תמונה

• וורידים באיזור קיפול הברך

ד''ר יאיר גלילי
    05/02/2020

שלום
    לרוב וורידים כפי שתיארת שאינם בולטים , אינם רומזים לקיום בעיה רפואית בוורידים ולפי כך אינם דורשים מבחינה רפואית טיפול. לגבי הכאבים ברגל, יכולות להיות סיבות אחרות פרט לוורידים אך כדי לשלול בעיית וורידים, בקשי מרופא המשפחה שישלח אותך לדופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה ונוכחות פקקת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה