פורום טיפולי ורידים, דליות, מחלות כלי דם - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סקלרותרפיה, ורידים בולטים, קופרוז, הזרקת קצף לוורידים, העלמת ורידים בלייזר, ניתוחי כלי דם ועוד

מנהל הפורום

ד``ר טל סולומון
ד"ר טל סולומון
ד``ר יאיר גלילי
ד"ר יאיר גלילי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יאיר גלילי ללא פרסום בפורום

• יחסי מין עם קריש הרגל.
    יצחק
    09/06/2022

שלום.האם.אפשרי סקס כשיש קריש דם ברגל והפקקת מטופלת הכדורים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    יחסי מין עם קריש הרגל.

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תוכלו אולי להסביר מה זה?
    ארז
    26/05/2022

שלום
    לפני בערך שבועיים ראיתי בחלק התחתון של הפין (ממש למטה באמצע,לא על האיבר עצמו אלא בתחתית איפה שעוד יש עור) מין בליטה בגודל של עקיצת יתוש בינונית. שאני נוגע היא לא כואבת או משהו ואני חושב אולי זו נפיחות כזו או אחרת של וריד באיזור. בכל אופן לא נלחצתי וזה לא כואב אבל אני מעדיף שיעלם כי מרגיש שזה לא בהכרח טוב... עם זאת לפני שבוע צצה פתאום עוד נקודה דומה, קטנה יותר וקצת יותר כואבת שנוגע בה.. רציתי להתיעץ מה זה ומה עושים במידה שזה מסוכן לדעתכם. תודה ד"ר!
    (אני מקיים יחסים סדירים ואין לי ולבת הזוג מחלות בכלל. בדוק. בכל מקרה ניסיתי לחפש משהו על זה באינטרנט ולא מצאתי שום דבר אחרי חיפושים רחבים יחסית). אשמח לעצה מכם תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תוכלו אולי להסביר מה זה?

הוספת תגובה

תמונה

• כתמים חומים אדמדמים על השוקיים ומסביב לקרסול
    נעמי
    24/05/2022

שלום רב

יש לי כתמים חומים לאורך השוקיים באמצע ומסביב לקרסול...אני מתייעצת בכל פעם עם רופא אחר..
    ולבינתיים אף רופא לא הגיע למסקנה חד משמעית מה גרם לזה...הייתי אצל רופא משפחה...כירורוג..כירורוג כלי דם ...שני רופאי עור....והנה הגעתי לכאן....ברצוני לציין שיש לי אי ספיקה ורידית ברגל שמאל...אבל הפיגמנטציה מופיעה בשני השוקיים ...עזרה בבקשה

הוספת תגובה

תמונה

• נמלול באצבעות של הכף רגל כשנה
    סתיו
    10/04/2022

היי כבר כשנה שאני מתאמנת ולא משנה באיזה מצב אני נמצאת עמידה כריעה קצות האצבעות על הברכיים- תמיד יש לי נמלול באצבעות למשך 5-15 שניות ואז אני ממשיכה חזרה… רציתי לדעת מה אפשר לעשות בעניין הזה ולמי כדאי לפנות

הוספת תגובה

תמונה

• דופק בסרעפת ובבטן עליונה בצד שמאל
    שושנה
    06/04/2022

אני בת 63. סובלת מוורידים חיצוניים חסומים גם ברגלים וגם בבן. דופק א תמיד סדיר. לאחרטנה פתאום מרגישה דפיקות בבטן עליונה בסרעפת וגם בצד שמאל. האםצריכ. להתיייס לכך?

הוספת תגובה

תמונה

• מכה פתאומית בבטן .
    יוסף
    25/03/2022

שלום דוקטור .
    אני גבר בן 34 בריא בסך הכל , דיי רזה , עובד בשטח ככה שאני לא יושב במשרד , ועושה תרגילי ספורט בבית בסוף היום כך שבאופן כללי אני דיי בריא .
    לפני שבועיים במהלך נהיגה ברכב פתאום הרגשתי סוג של מכה פנימית (כלפי חוץ) בבטן התחתונה (פחות או יותר) בצד שמאל כאילו יש לי משהו בבטן שזז , זה הרגיש גם כמו סוג של דופק - משהו שלא הרגשתי מעולם זה חזר כמה פעמים בודדות במהלך יומיים או שלוש .ראוי לציין שזה לא כאב ושאני מניח את ידי על הבטן אני לא מרגיש "דופק" . שחיפשתי על זה ברשת מצאתי על - מפרצת בבטן . למרות שאני רחוק מגיל 65 (גיל בו יש סיכוי גדול יותר למפרצת) לדוד שלי הייתה מפרצת והוא גם נפטר מזה לצערי . מה עושים? האם אני אמור להרגיש את זה שוב במידה וזו מפרצת? או שאולי זה שריר תפוס או מתוח? אשמח ליעוץ .
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מכה פתאומית בבטן .

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח דופלקס עורקי רגליים במנוחה ומאמץ
    אסתר
    02/03/2022

אינדקס קרסול זרוע במנוחה RL 0.64
    LT 0.64
    אינדקס במאמץ RRT 0.64
    LT 0.57
    סיכום בדיקה: יש עדות להפרעה המודינמית בינונית בסגימנט אאורטו ביפם
    אודה לפירוש הממצאים

הוספת תגובה

תמונה

• דליות ברגליים- איך בוחרים את השיטה המתאימה ביותר
    לודה
    16/02/2022

אני מתוכננת לעבור טיפול בדליות באמצעות גלי רדיו. השאלה על סמך הרופא קובע את השיטה?
    מה ההבדל בתוצאות בין סוגי הטיפולים (רדיו, לייסר, קיטור, הסרקת קצף).
    תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• סימנים חומים אחרי העלמת דליות
    אלינה
    09/02/2022

אני חושבת לעשות טיפול בגלי רדיו, הזרקת דבק או הזרקת קצף לדליות ברגלים. העור שלי בהיר כמעט שקוף אז רואים טוב דרכו.
    * באילו מהטיפולים יש פחות סיכון לזה שאחרי הטיפול ייראו את הורידים בולטים, כתמים חומים וכו'?
    * אם יש כתמים חומים האם זה רק הפס של הווריד שנעשה חום או שיכולים להיות גם כתמים רחבים באזור? האם הם נעלמים או יש סיכוי שיישארו לתמיד?
    * והאם בהזרקת קצף או דבק הוריד נישאר כמו "צינור קשה" או שהוא ניספג עים הזמן? יש עדיפות לקצףאו דבק?
    המון המון תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פיגמנטציה שלרוב נעלמים בהדרגה

ד''ר יאיר גלילי
    09/02/2022

שלום. כל אחד מהטיפולים שציינת עלול לגרום באופן זמני לאותם כתמים חומים - פיגמנטציה שלרוב נעלמים בהדרגה. בכל אחד מהטיפולים הנ"ל עלולים להיות גושים נוקשים שבהדרגה איטית לרוב נעלמים לגמרי. בגלי רדיו ובקצף לא נשאר לתמיד שום חומר בווריד אולם טיפול בדבק משאיר חומר דבק בווריד אם כי בכמויות קטנות. לכל הטיפולים הנ"ל תוצאות דומות אם כי טיפול בגלי רדיו ובדבק לרוב לא מעלים את כל הבעיה ודורש תוספת טיפול או בהוצאה ניתוחית של הדליות שנותרו או בהזרקות קצף. טיפול בהזרקות קצף מונחות אולטרהסאונד אינו דורש תוספת טיפולים משלימים אחרים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר בדיקת דם
    מורן
    27/01/2022

שלום
    לפני 3 ימים עשיתי בדיקת דם שגרתית.
    הרופאה שביצעה אותה מיששה את הוריד זמן מה, לבסוף דקרה. היא המליצה לאחר מכן ללחוץ את הצמר גפן חזק כי "דקרתי וריד גדול". כשהורדתי את הצמר גפן לאחר זמן מה היה במקום הדקירה גוש קטן של דם קרוש. היום, 3 ימים לאחר מכן כואב לי במקום הדקירה וגם כואב ליישר לגמרי את היד, אך מה שמטריד אותי זה שכואב לי 5 סנטימטר מתחת לאיזור הדקירה ו 5 סנטימטר מעל איזור הדקירה.
    במקום הדקירה יש כהות מסויימת, אך לא הובחן שטף דם גדול וברור.
    מה זה יכול להיות? האם עליי ללכת לרופא? אם כן, לאיזה רופא ללכת? (משפחה?)
    אודה לתשובתך המהירה, אני קצת בלחץ
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    כאב לאחר בדיקת דם

הוספת תגובה

תמונה

• כאב אחרי דקירה

ד''ר טל סולומון
    27/01/2022

כנראה דימום תת כורי קל או פגיעה בעצב צמוד.
    תנסי חבישה אלסטית, הרמת יד בית שכיבה מעל גובה בית החזה, מריחת משחת וולטרן. אם לא מסתדר עוד כמה ימים, לפנות לרופא המשפחה שיתרשם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחיסון יש באחוזים נמוכים קשר ליצירת קרישי דם
    ענת
    04/01/2022

לפי תשובתך לחיסון יש באחוזים נמוכים קשר ליצירת קרישי דם
    למרות שאני נוטלת אלקויס חמישה מילגרם פעמים ביום
    זה עלול לקרות

הוספת תגובה

תמונה

• את מוזמנת לרופא המשפחה שלך או המטולוג ללבן את הסוגייה

ד''ר טל סולומון
    04/01/2022

שלום,
    צר לי אך לא אמרתי את מה שאת כותבת.
    כפי שכתוב בכל מקום באתר, אין זה תחליף לייעוץ רפואי.
    את מוזמנת לרופא המשפחה שלך או המטולוג ללבן את הסוגייה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סליחה על השאלה שנכתבה לא ברור
    ענת
    04/01/2022

פקקת שלמה פמורלי פופ שמאל איליומפורל dot
    זו האבחנה מלפני חודשים
    החיסון הראשון של הקורונה קיבלתי בתחילת ינואר השנה 2022 ולכן השאלה האם בעקבות החיסון תהיה עוד התפרצות של פקקת נוטלת אלקויס כבר חודשים ולמשך חצי שנה השאלה השפעת החיסון על מצבי ובכלל האם זה חוזר הפקקת וריגים

הוספת תגובה

תמונה

• אכן פקקת נרחבת ולגבי הקשר בין חיסון

ד''ר טל סולומון
    04/01/2022

אכן פקקת נרחבת
    לגבי הקשר בין חיסון קורונה לפקקת - נא לקרוא במה שנכתב קודם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פקקת ורידים עמוקה נרחבת ברגל שמאל
    ענת
    04/01/2022

עונה לתשובתך אכן פקקת ורידים עמוקה נרחבת ברגל שמאל אחרי אבחון ניתן אלקויס 5 מילגרם פעמים היום לחצי שנה בינתים בת 69 סובלת מיצר לחץ דם נוטלת אקספורג אושפזתי למשך שבוע
    ידוע על נטיה לטרומבופיליה גם לאמא לסבתא ו אחיניות השאלה האם החיסון קורונה הראשון שקיבלתי עלול לעשות לי תרומבוזה נוספת ובכלל זה משהו שחוזר עדין לא נעשה בירור סופי ממה שזה קרה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לך פקקת ורידים עמוקים ואת מטופלת

ד''ר טל סולומון
    04/01/2022

שלום
    מתנצל, לא מבין מה את שואלת.
    1. מה הכוונה ״פקקת נרחבת״ ? מה שם כלי הדם?
    2. פקקת קשורה לחיסון קורונה - עניתי שיש מצבים בהם חש קרישיות יתר, אך מה השאלה? אם קיבלת חיסון ראשון לפני קרוב לשנה מה הרלוונטיות להתכנות לפקקת נוספת? את כרגע מטופלת בפקקת!
    3. אם את מאובחנת עםנקרישיות יתר משפחתית, מדוע את מנסה לטפול את ה״אשמה״ על חיסון הקורונה

אני חוזר על שאמרתי, יש לך פקקת ורידים עמוקים ואת מטופלת…

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פקקת נרחבת וחיסון קורונה האם הפקקת תחזור
    ענת
    04/01/2022

לפני חודשים פקקת נרחבת עפ אלקויס פעמים ביום עשיתי חיסון לקורונה של פיזר האם חלילה הפקקת עלולה לחזור בגלל החיסון

הוספת תגובה

תמונה

• לחיסוני קורונה יש באחוזים נמוכים קשר ליצירת קרישי דם

ד''ר טל סולומון
    04/01/2022

שלום.
    פקקת? של מה? מקבלת אליקוויס ועל הטיפול התפתחה פקקת? או אחרי אבחון פקקת הוחל טיפול באלירוויס? בת כמה את? מחלות רקע? אמרו לך למה התפתחה "פקקת" באיזה כלי דם? עורק? וריד? באיזה איבר? קצת קשה לענות בהיעדר פרטים. לחיסוני קורונה יש באחוזים נמוכים קשר ליצירת קרישי דם, אך עדיין הסטטיסטיקה מראה כי יותר להתחסן ולהיות בסיכון נמוך לפקקת ולא להיפך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פקקת ורידים המשך טיפול
    ענת
    08/12/2021

שלום דר סולומון
    עברו ששה שבועות מאז גילוי הפקקת מה הסיבה כאשר אני הולכת בלי הגרב הרגל מקבלת טיפה צבע ורדרד בשכיבה רגל למעלה מיד מסתדר נוטלת אלקויס
    תודה רבה רבה על תשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    פקקת ורידים המשך טיפול

הוספת תגובה

תמונה