פורום טיפולי ורידים, דליות, מחלות כלי דם - יש לך שאלה?

פורום טיפולי ורידים, דליות יעסוק בנושאים הבאים: סקלרותרפיה, דליות, דליות ברגליים, דליות בהריון, ורידים בולטים, קופרוז, הזרקת קצף לורידים, טיפולי ורידים, העלמת ורידים בלייזר, ניתוחי כלי דם ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר טל סולומון
ד"ר יאיר גלילי
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה בנושא כחולים שנצפים בתדירות גבוהה לאחרונה
    הילה
    16/07/2018

היי, לאחרונה קורה לי
    שיש לי התרבות של סימנים כחולים והתפשטות על הגוף.
    מה שכן זה לא נובע ממכה האזור לא נפוח ולא כואב.
    וזה מטריד אותי מאחר ובאמת שעקבתי אחרי ההתפחות של הסימנים ויוצא שכל שלושה ארבעה ימים פשוט מופיעים לי כחולים בגוף..ורק שהפעם זה ממש במהלך כמה שעות התחיל מנוקדה קטנה והתפתח לגודל עצום.
    אין לי מושג אם יש קשר לגולה שגיליתי עקב כאבים באזור הבית שחי - הגולה עצמה מרגישה כמו שומן בכתף דווקא..אין לי מושג אם זה קשור אבל יש טיפול לדבר הזה של הכחולים?
    ביקשתי לעורך ספירת דם ובדיקות קרישה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מציטת וריד להחדרת אינפוזיה
    אבי
    12/07/2018

שלום, במסגרת טיפולים כימותרפיים "ניסתמו" הורידים ליד המרפק שלהם מחדירים את האינפוזיה. לאחיות לוקח זמן למצוא ורידים "פתוחים" (בכף היד ועוד) וזה תהליך כואב. שמעתי שיש מכשירים למציאת ורידים "vein finder" בצורת משקפיים (פאסיבים) או עם מנורות לד (אקטיבים) במחיר סביר (200-300$) האם יעילים ? מכשירים יקרים (~8000-9000$) , יקרים מידי.. תודה אבי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מציאת ורידים

ד''ר טל סולומון
    12/07/2018

שלום אבי.
    איני יכול לשדרג את יעילות המכשירים לפי מחירם.
    אצל חולים הצריכים כמוטרפיה לאורך זמן ניתן להשתיל פורט למינהם בהם יש עירוי באופן קבוע עם שיטות חיבור שונות שלא מצריך מציאת וריד בכל פעם

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זרימת דם חלשה ביד שמאל
    בת 28
    11/07/2018

שלום, רקע כללי: בת 28, לא מעשנת, לא לוקחת גלולות, עודף משקל קל.
    מזה כחודש יש לי כאבים ביד שמאל שמתחילים מהכתף הפנימית לכיוון החזה ויורדים עד לכף היד, הכאב הוא כמו דקירות כל פעם במקום אחר ללא הפוגה, באחת הפעמים הכאב היה כל כך חזק שלא הצלחתי להרדם.
    רופא המשפחה הפנה ל2 בדיקות: דופלקס עורקים וEMG. את הדופלקס עשיתי והרופא התקשר ואמר שהבדיקה לא יצאה תקינה ושיש זרימת דם חלשה ביד והפנה לבדיקה מעמיקה יותר CT אנגיו. (את הEMG עוד לא עשיתי, מחכה לתור)
    כרגע אני מחכה לתוצאה של הCT ומרגישה סוג של החמרה כי יש לי נמלול באצבעות שלא הרגשתי קודם, וגם רגל שמאל שלי מתחילה לכאוב. אני מפחדת שיש לי חסימה כלשהי ושזה יתפתח למשהו חמור יותר. בבדיקת דם רמת הכולסטרול הייתה גבוהה קצת. ויש היסטוריה של מחלות לב ושבץ במשפחה. השאלה שלי, האם מה שיש לי מסוכן או שאני סתם מלחיצה את עצמי? אני ממש בחרדה וזה משפיע עליי לא טוב. עד כמה חמור מה שיש לי? ואיך ממשיכים מכאן? יש עוד בדיקות שעליי לבקש? לחכות עד שיגיעו D7תוצאות של הCT או לחזור לרופא לפני כי אני מרגישה רע?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זרימת דם מופחתת

ד''ר טל סולומון
    11/07/2018

שלום,
    את צריכה להבדק במרפאת כלי דם באזור מגורייך.
    גיל 28 הוא גיל צעיר מאוד להצרויות עורקיות, אך יש מצבים חריגים.
    ללא ספק שאת צריכה הערכה של כירורג ובדיקת CTA תיתן תמונה אנטומית לבעיה אם קיימת.
    האם ביד הזו יש דופק בשורש כך היד?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גוש בוריד אחרי צינתור
    אהובה מוזיקנסקי
    06/07/2018

שלום רב, אני כשלושה שבועות אחרי צינתור, דרך וריד במפסעה. שטף הדם כמעט עבר אבל במגע במקום מרגישים גוש קשה. האם זה תקין? תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גוש בוריד אחרי צנתור

ד''ר טל סולומון
    07/07/2018

שלום ,
    מרב הצנתורים דרך המפשעה נעשים דרך עורק.
    הגוש אותו את/ה מתאר/ת יכול להיות קריש דם מאורגן, תגובת הגוף לפקק שהושם לסגירת הנקב או דברים אחרים.
    יש לפנות למרפאות של המחלקה המצנתרת לבדיקת ״גוש״ זה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הרגשת דופק בבטן עליונה
    כפר חורפיש
    29/06/2018

שלום רופא
    אני בת 29 מכמעט חודש אני מרגישה בדופק בבטן עליונה כמו גוש שהולך באורך מתחיל מעל הטבור עד מתחת החזה גוש שכל הזמון פועם יש מרגישה את הדופק ורואה אותו בעיין גם בלי לשים את היד עשה לי מפיכות בבטן עליונה אני לא מבינה מה זהה אני ממש מפחדת התחלתי לקרוא בנט זה עשה לי יותר בלגן בראש
    אני מרגישה שיש משהו בתוך הבטן שלי
    במחשבות שלי הגעת עד מחשבוצ על הריון חות רחמי בבטן האם זי יכול להיות אני ממש מפחדת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דופק בבטן

ד''ר טל סולומון
    29/06/2018

שלום,
    המצאות מפרצת וטין (אאורטה/ אבי העורקים) בגילך מאוד לא שכיחה.
    כדאי להיבדק אצל רופא המשפחה בדיקה גופנית, ובדיקת הבחירה לשלילת מפרצת וטין הונית היא אולטראסאונד.
    אצל אנשים רזים פעימת הוטין נמושה , מועברת מהגב לבטן ויכולה לבלבל כ מפרצת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• KTS - איתור מומחה
    ענת
    26/06/2018

מחפשת מומחה להתייעצות ומעקב לKTS-Klippel–Trénaunay syndrome.
    אודה על קבלת המלצות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נפיחות וצבע מוזר בכף רגל
    שרון
    14/06/2018

בחצי שנה האחרונה צבע כף רגל ימין שלי אדום-סגלגל והיא נפוחה- עד השוק התחתון . אין כאבים אבל לפעמים קצת עקצוץ . מה יכולה להיות הסיבה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נפיחות בכף הרגל

ד''ר יאיר גלילי
    15/06/2018

יכולות להיות מס' סיבות. ראשית יש לבדוק האם קיימת אי ספיקת וורידים ברגל באמצעות דופלקס וורידי רגלים. בקשי מהרופא המטפל שישלח אותך לבדיקה.
    במידה והוורידים תקינים, פני לאורטופד לחפש סיבות נוספות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התפוצצות של רידים ברגלים
    בתיה
    14/06/2018

שלום.
    אני סובלת מאד מורידים בולטים ברגלים והתנפחויות קשות. קיבלתי מכה חזקה ברגל והתפוצצו לי כלי דם ויש לי שטפי דם כחולים במקומות נרחבים. מעבר לכאבים המקום חם .
    א. מה ניתן לעשות בשלב זה.
    ב. מה ניתן לעשות באופן כללי עם ורידים בולטים? עשיתי בזמנו הזרקות והכל חזר...
    בת 38 אחרי 4 לידות

נואשת מהמצב...
    לעזרה אודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• וורידים בולטים

ד''ר יאיר גלילי
    15/06/2018

שלום לך
    במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד

ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וחשוב להבין שיש הבדל גדול מהזרקות רגילות ללא שימוש בהנחיית האולטרהסאונד. עוד צריך להקפיד שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף, לרוב פולידוקנול, הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה.

לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפולים באנרגית חום כמו בגלי רדיו [שזה בעצם כבל המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרן לייזר. טיפולים אלה מסוגלים לרוב רק לפתור חלק מהבעיה ולא את כולה ורק בווריד בו הוחדר הסיב וזאת רק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר וגלי רדיו. עקרון דומה לזה גם בטיפול בצנתר שמפזר קיטור חם . בגמר הטיפול בלייזר ודומיו לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לעיתים בחומרה גדולה יותר והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דליפה של סודיום כלוריד
    דנה
    05/06/2018

שלום רב, אימי עברה כימותרפיה ללימפומה, בכימו הרביעי לפני כחודשיים הייתה דליפה של השטיפה אחרי הכימו מחוץ לווריד (מניחה שזה היה סודיום כלוריד), מאז הנפיחות לא יורדת ויש תחושה של נימול באיזור, הרופאים אומרים שלא נראה להם שיש חשד לדלקת והכניסו את אימי לקבוצת מחקר של טיפול בדיקור סיני, קראתי שיכולים להיות התפתחויות לא טובות גם מדליפה של סודיום כלוריד ולא בהכרח של תרופות, האם יש חשש במצב כזה? בברכה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דליפת סודיום כלוריד

ד''ר טל סולומון
    05/06/2018

שלום,
    סודיום כלוריד הוא שם אחר למים פיזיולוגיים אשר נוכחותם וריכוזם בכל רקמה בגוף היא דבר פיזיולוגי . אין נוזל פיזיולוגי גורם לתגובה דלקתית כלשהי. אם קיימת דליפת חומר מחוץ לוריד, כנראה שאינה גורמת לנזק מקומי מאחר ואותו חומר היה מתוכן להזלפה סיסטמטית . כל הדיון עתה הוא תיאורטי פילוסופי , וכדאי לדיין את הנושא לפי ממצאי היד דרכה הוסיפה תרופה או נוזל אחר. יותר סביר כי הוריד נחסם תגובתיות לצינורית שהייתה מותקנת בוריד והטיפול הוא בפקקת ולא בחומר שדלף

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דליפה של סודיום כלוריד

דנה
    05/06/2018

אוקי תודה רבה ותודה על התשובה המהירה, אגב ביד השנייה היה חשש לדליפה של אדרימצין (חלק מהכימו), היד התנפחה והתחילה לכאוב ומהר החליפו לווריד אחר, לאחר מספר קומפרסים ושבועיים אחרי המקרה הנפיחות ירדה, נשאר ממש קצת ויש כאב רק באזור של הווריד, אז סביר להניח שבמקרה הזה התרופה לא התפשטה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דליפה

ד''ר טל סולומון
    06/06/2018

שלום,
    כדאי להתייעץ עם אונקולוג מטפל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דליפה של סודיום כלוריד

דנה
    06/06/2018

אוקי, תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יש לי בעיה באיבר מין (גבר)
    אנונימי
    28/05/2018

לאחרונה בוריד שבאיבר מין שלי ליד החור של השתן (יש סוג של שפשוף או חתך) כל פעם שמשהו נוגע בוריד הזה זה שורף,חוץ מזה הכל תקין אין בעיות עם הזקפה ולא כלום,צריך טיפול או שזה יעבור לבד? מה זה יכול להיות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיה באיבר מין

ד''ר טל סולומון
    29/05/2018

שלום אנונימי,
    רגישות יתר בעטרה באזור השופכה יכולה לנבוע מטראומה מקומית (קיום יחסים אגרסיבי מכל סוג) או תהליך זיהומי/דלקתי (מחלות מין). ממליץ להיבדק במרפאה של מחלות עור/מחלות מין ואורולוג. אין זה תחום של כירורגית כלי דם. ממליץ לא לקיים יחסי מין עד לאבחון וטיפול למניעת הדבקת הבן/בת זוג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופת מיקרופירין והתוסף Q10?
    יהודית טננבוים
    27/05/2018

האם מותר לקחת יחד עם מיקרופירין 75 מ"ג את התוסף Q10?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מיקרופירין

ד''ר טל סולומון
    27/05/2018

שלום,
    תוסף מזון אינו תרופה, ועל פניו אין מניע בנטילתו יחד אם מיקרופירין. כדאי להיוועץ עם משווקי תוסף המזון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ורידים בהריון והקשר ללב
    תמר
    17/05/2018

שלום,
    הבנתי שאם יש לי ורידים בהריון זה מצביע על כך שכל כלי הדם בגוף בעיתיים, חייבים לטפל וזה סכנה בעתיד ללב.
    האם זה נכון? כיון שרק בהריון יש לי ורידים.
    תודה.
    תמר

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ורידים והקשר ללב

ד''ר יאיר גלילי
    18/05/2018

שלום
    ההנחה שכל כלי הדם בגוף בעייתיים כאשר יש וורידים בהריון אינה נכונה. הריון מחמיר מצב קיים של ורידים ברגלים בשל לחץ הרחם על וורידי האגן וההורמונים המרחיבים של השליה. ולאחר הלידה יש שיפור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פענוח תוצאת קופלקס ורידי רגליים
    שרית
    24/04/2018

כבת 60. רגל ימין בהירה ותקינה. רגל שמאל כחלחלה. תוצאת דופלקס ורידי רגליים: מערכת שטחית משמאל: ספנה גדולה - יש עדות לאי ספיקה מגובה עליון בירך ועד גובה עליון בשוק, כמקור לדליות בשוק. אודה על הפענוח.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פיענוח תוצאת דופלקס וורידי רגלים

ד''ר יאיר גלילי
    09/05/2018

המשמעות היא שיש קילקול בשסתומים שבוורידים משמאל מה שגורם לדם לעמוד או אפילו לחזור כלפי הרצפה. המצב קרוי אי ספיקה וניתן בכפוף לבדיקה לטפל בו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה כתגובה

שרית
    09/05/2018

הגוון הכחול מתרכז צמוד לקרסול. אין לי כלל כאבי רגליים. מה הטיפול לאור הממצא? ניתוחי? ואם כן בהרדמה כללית?? תודה על העזרה. אגב, זה לא מסוכן ללב שיש אי ספיקה ברגל שמאל??

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ורידים רבים מפוצצים לאחר אשפוז
    אודליה
    07/05/2018

שלום,
    אושפזתי בעקבות דלקת ריאות במשך מספר ימים, כשלאורך כל אשפוז, דקרו אותי מלא מלא פעמים ביום להוצאת דם! יש לי ורידים מצויינים שממש נהרסו. מספר פעמים פתיחת הוריד היתה חובבנית והמקום התנפח מאוד התקשה מאוד, וגם ָהכחיל.
    מה צריך לעשות? ז

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• וורידים מפוצצים

ד''ר יאיר גלילי
    09/05/2018

מדובר בנזק לוורידים שטחיים ביד דבר שקורה בעקבות לקיחות דם או הכנסת עירויים. הוורידים עשויים להיסתם אולם אין לכך משמעות רפואית חמורה. בינתיים אם כואב ונפוח ניתן להגביה היד בשכיבה על כרית ואם יש דלקת ניתן למרוח קרם וולטרן או קומפרסים עם מגנזיום סולפט.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דופק בבטן ללא כל סיבה להריון
    may
    21/04/2018

שלום רב.
    שמי מאי ו אני בת 16
    וכבר מעל חודשיים אני חשה דופק בבטן אני לא בהריון ואני ממש מרגישה גם אם זה שאני שמב יד על הבטן ובכלל ללא מגע ממש יש דופר אשמח לעזרה ייעוץ או הכוונה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דופק מימוש בבטן

ד''ר טל סולומון
    09/05/2018

שלום,
    ככל הנראה את רזה וחשה את העורק הראשי בבטן בפעימה רגילה. תוכלי להבדק אצל הרופא שלך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה