עשירית מאוכלוסיית ישראל לוקה בסוכרת

מרכז-על ייחודי לסוכרת, מחלה הנושאת "סיבוכים חריפים וכרוניים המופיעים בשכיחות גבוהה" הוקם במרכז הרפואי אסף הרופא. המרכז מציע לחולים אבחון, יעוץ וטיפול רב-תחומי וכוללני תחת קורת גג אחת
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 27/09/2005 |
צפיות: 3,820
כעשירית מאוכלוסיית ישראל לוקה בסוכרת לסוגיה השונים: מבוגרים, צעירים, ילדים ונשים בהריון. "הבעיה העיקרית בסוכרת היא הסיבוכים החריפים ובעיקר הכרוניים המופיעים בה, לאחר שנים, בשכיחות גבוהה", מסביר ד"ר מיכה רפופורט, מנהל מחלקה פנימית ג' ומרכז תחום סוכרת אסף הרופא.

"בשל המספר הרב של החולים בסוכרת, מספר שצפוי לעלות בהדרגה בשל אורח החיים המודרני הכולל תזונה לא נכונה ולא מאוזנת, חוסר בפעילות גופנית, מתחים ועוד, היה ברור שעל אסף הרופא להיערך לתת טיפול מיטבי, כשהדגש הוא על מרכז אחד המאפשר אבחון, התייעצות וטיפול, הניתנים בידי מומחים מתחומי רפואה שונים. המרכז יחסוך לחולה התרוצצות מיותרת, ויסייע בידיו להגיע לאבחנה מדויקת ולטיפול מיטבי. ריכוז שירותים מסוג זה - הכולל גם מיטות אשפוז המיועדות רק לחולים סוכרתיים עם פצע קשה ריפוי בכף הרגל- הוא ייחודי מסוגו באזור".

המרכז החדש כולל תא לחץ (רפואה היפרברית - בארץ יש רק שני תאי לחץ), מיטות אשפוז ייעודיות, יחידה לכף רגל סוכרתית (בה עובד מומחה לכף רגל סוכרתית במשרה מלאה), יחידה לסוכרת מבוגרים, יחידה לסוכרת נעורים, יחידה לסוכרת הריונית, מכון עיניים, מרפאת שיניים, מרכז לטרשת עורקים, שירות דיאטני, מרכז לרפואה מינית, מחלקת כלי דם, מחלקה אורולוגית ומעבדת מחקר.

מעבדת המחקר, מהמובילות בעולם בתחומה, הציגה עד היום מחקרים רבים בתחום, ובהם: שיטות חדשניות לגילוי סמנים אימונולוגיים של מערכת החיסון התאית, אשר מאפשרים ניבוי מוקדם של הופעת סוכרת מסוג 1, מחקר המצביע על הקשר בין דחק נפשי להתפרצות מחלת הסוכרת ועוד.

מרכז-העל נחנך אתמול ביום הרצאות לקהל הרחב, במתחם "בית שלום" באסף הרופא. ההרצאות כללו הסברים על המחלה, כף רגל סוכרתית, כלי דם, עיניים ותא לחץ. כן, הוצבו במתחם עמדות מידע והתייעצות חינם במגוון נושאים, התקיים סיור היכרות עם טכנולוגיה רפואית מתקדמת והוצגו מוצרי מזון נושאי תו האגודה הישראלית לסוכרת.

לאתר המרכז הרפואי אסף הרופא

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר אסנת רזיאל
    ד"ר אסנת רזיאל
    טיפול רב תחומי בהשמנה כירורגית בכירה, מומחית לטיפול רב תחומי בהשמנה והמקימה והמנהלת הרפואית של מלב"י - המרכז לטיפול בהשמנת יתר. תחומי התמחות: שרוול קיבה, מעקף קיבה, מעקף תריסריון, הצרת קיבה עם טבעת... קרא עוד