פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית - יש לך שאלה?

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עוסק במגוון מחלות הקשורות לסביבת עבודה. פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית נועד לעזור לכם בנושאי: מחלות ריאה, סרטן, נכות, אובדן שמיעה, אובדן כושר עבודה, מחלת עור, אסטמה.

מנהלי הפורום

ד"ר מרק-אלן לוי
ד"ר טמיר גפן
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חשיפה לפורמלדהיד בהיריון חודש חמישי
    רונה
    08/05/2018

שלום , אני בחודש חמישי ואני עובדת במעבדה וחשופה לומר פורמלהיד . יש לומר שאני לא יושבת ליד פתולוג שהוא עובד מתחת למנדף . אלא רק מקלידה נתונים במחשב ולפעמים אני טיפה מריחה ריח של צנצנות שיש בהם פורמלין וזה רק אם קצת נשפך .
    האם זה יכול לגרום למומים מולדים במערכת העצבים בעובר או לסכנות אחרות ? כי ברצוני לדעת אם זה מסוכן אז לבקש מהמעביד לעבור למחלקה אחרת במעבדה . תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• היריון

ד''ר טמיר גפן
    08/05/2018

מצרף את הקובץ של תקנות עבודת נשים.
    כמו כן - על פי הספרות לא נמצא קשר בין חשיפה תעסוקתית למומים מולדים. קיימים נתונים סותרים לגבי הקשר להפלות. הועלה חדש למשקל לידה נמוך, לעלייה בשכיחות הפרעות במחזור ולירידה בפוריות. לחלק מהעבודות הנ"ל היו בעיות מתודולוגיות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צמצום מישרה באישור רופא תעסוקתי
    יוסי
    07/05/2018

שלומות,
    אני עובד משרד החינוך במסגרת אופק חדש.
    כיום אני עובד במשרת אם לאב :20 שעות פרונטליות, 4 שעות פרטניות ו- 9 שעות שהייה.
    רופא תעסוקתי אמור להמליץ לי לרדת ל- 50% מישרה.
    1. כמה שעות פרונטליות/ פרטניות/שהייה עלי לבצע בפועל כדי לקבל 100% מישרה במידה ואמשיך לעבוד במשרת אם לאב?
    2. כמה שעות פרונטליות/ פרטניות/שהייה עלי לבצע בפועל כדי לקבל 100% מישרה במידה ולא אמשיך לעבוד במשרת אם לאב?
    לתשובתכם אודה

תשובה:

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קיצור שעות עבודה

ד''ר טמיר גפן
    07/05/2018

נראה לי שהשאלה לא לפורום הנכון.
    רופא תעסוקתי ממליץ את המלצותיו מבחינה רפואית ולא מסיבה אחרת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בקשת מעסיק לשוחח עלי עם הרופא התעסוקתי למרות שהגשתי את הדוח
    אור
    18/04/2018

המעסיק שלי קיבל חווד מרןפא תעסוקתי בפעם השניה דבו מצויין שעלי לעבוד 6 שעות במקום8 .המעסיק שלי רוצה לשוחח איתו למרות שקרא בדוח הכל.האם הוא רשאי לעשות זאת האם זאת לא חדירה לפרטיות חסיון רפואי ? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פניה של מעסיק לרופא תעסוקתי.

ד''ר טמיר גפן
    07/05/2018

מעסיק רשאי לפנות לרופא תעסוקתי ואף יכול במצבים מסוימים לקבל מידע ממנו אודות קביעתו והסברים לגבי קביעתו. הרי לפני בדקת רופא תעסוקתי חתמת על ויתור על סודיות רפואית גם כלפי המעסיק
    בכבוד רב ד"ר גפן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תאונת עבודה? התפרצות פיברומיאלגיה
    עמי
    07/04/2018

לפני 3 שנים אובחנתי כחולה פיברומיאלגיה בשנתיים האחרונות הטבה במצבי .בחודש האחרון לאור יחס משפיל בעבודה והודעה ביום חמישי שלפני החג על שינוי תפקיד התפרצה הפיברו בצורה קיצונית .חזרתי לכל התרופות והתופעות החמירו . האם יש מקום לתאונת עבודה ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תאונת עבודה

ד''ר טמיר גפן
    07/05/2018

משום שכבר חלית בפיברומיאלגיה אולי תוכלי להוכיח שמחלה החמירה בגין תנאי העסקה/פגיעה בעבודה.
    הקייס נראה לי לא פשוט
    בהצלחה!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ערר על דרגת אי כושר
    אלי
    24/04/2018

שלום,
    קיבלתי נכות עם דרגת אי כושר נמוכה מאד ואני רוצה לערער על כך.
    האם יש לכך צורך במכתב מרופא תעסוקתי ?

תודה רבה !

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דרגת אי כושר.

ד''ר טמיר גפן
    07/05/2018

לא ברור מי קבע דרגת אי כושר נמוכה? במידה ומטעם ביטוח לאומי מאוד יכול להיות שכן. בהצלחה!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלילה של הרעלת מתכת
    אריק
    25/03/2018

שלום למומחים
    לאחרונה יש לי התכווצויות לא רצוניות של שרירים ורקמות וגם תחושה של זרימת דם בגפיים והתכווצות של מה שנתפס כעצבים במרפקים. האם יתכן מצב שבו יש הרעלת מתכת כלשהיא שגורמת לתופעות הללו ללא הרף? כלומר מתכת כלשהיא שמסתחררת בדם ובגוף וגורמת לתזוזות לא רצוניות כאלה בגוף?
    אציין שיש לי רק סתימת אמלגם אחת קטנה .
    אציין שאני לא עובד בשום עבודה טכנית ,תעשייתית שבה אני עשוי להיחשף למתכות.
    האם יש נטייה גנטית של בני אדם מסויימים להיחשף לזיהומים סביבתיים ולגוף יש בעיה לעשות DETOX טבעי?
    עברתי בדיקות רבות כולל mri מוח, בדיקת נוירולוג תקינה,בדיקת הולכה עצבית ברגלים תקינה ,בדיקות דם כלליות כמה פעמים תקינות. ואף בדיקות מתכות כבדות (ללא פרובוקציה)בשתן ובדם שיצאו תקינות.

מצד שני האם מה שאני חווה יכול להיות בלוטות אדרנל תשושות ?

אילו עוד בדיקות טוקסיקולוגיות אפשר לבצע לשלול הרעלת מתכת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מתכות

ד''ר טמיר גפן
    25/03/2018

במידה ואינך חשוף למתכות הרי אין סיבה לממצא חריג בבדיקות לכן יש לחפש סיבה רפואית אחרת. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חשיפה כרונית וממושכת לאסבסט
    חנה
    20/12/2014

שבוע טוב, בעקבות פרשת האסבסט שפרטתי בשאלותי הקודמות (לפני כשלושה ימים), הבנתי שהבעיה עם אסבסט היא בעיקר חשיפה ממושכת. דבר המוביל אותי לשאלה הבאה: כפי שציינתי, גג האסבסט שפורק השבוע היה על משטח באותו קומה של רצפת המרפסות שלי. כלומר, הגג היה בגובה של הריצפה שלהן ובין שתיהן. ולהמחשה - כשהוצאתי רגל מהסורג של המרפסת היא נגעה בגג האסבט. כפי שציינתי שיטחו היה כ 5 מטר על כמטר וחצי. העניין הוא שכשליש מאורכו, עוד לפני שפורק, היה שבור ולא שלם כלומר לא אחיד. כשפניתי בשעתו למשרד לאיכות הסביבה נאמר לי שרק אם מעל שליש מהגג שבור יש חובה להסירו ועל כן לא פניתי לבעל הדירה בעניין. כי סברתי לתומי שאם החוק אינו מחייב להסיר אסבסט ששליש ממנו שבור, כנראה זה לא מסוכן. ואולם, בדיעבד אני חושבת שהייתי נתונה למעשה בחשיפה כרונית לאסבסט השבור במשך שנותי מגורי בדירה - 4 שנים! יתרה מזאת, במשך כל חודשי הקיץ לאורך שנות מגורי בדירה נהגתי להשאיר את דלת המרפסת שהיא דלת הזזה רחבה, פתוחה לרווחה כשאני צמודה למרפסת וכמעט בתוכה, קרי, רק שולחן העבודה חצץ ביני לבינה והכל פתוח. בערבים שלמים נהגתי לעבוד ממש במרפסת. לאור כל זאת אני חוששת שהייתי נתונה בחשיפה כרונית לסיבי אסבסט. האמנם? האם חשיפה כזו גרמה לי לנזק בלתי הפיך גם אם מדובר בנזק שיתן אותותיו עוד 20 שנה? אודה על תשובתכם.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חשיפה כרונית וממושכת לאסבסט - תגובה

ד''ר טמיר גפן
    23/12/2014

שלום שב!
    קשה לדעת מה היה המצב של הלוח וכמה סיבים הוא פלט לכן קשה להריך את חומרת החשיפה.
    רמת חשיפה נמדדת בכמות הסיבים ל M3 באוויר.
    לא ניתן לדעת נגרם נזק או לא נגרם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תודה ושוב שאלה

חנה
    23/12/2014

תודה ד"ר טמיר על תשובתך המדאיגה... אם אשלח לך תצלום של הגג עם הקטע הבעייתי האם תוכל לקבל אמדן לגבי מידת החשיפה? תודה שוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תודה ושוב שאלה - תגובה

ד''ר מרק-אלן לוי
    24/12/2014

אני מבין שרוב הזמן את מעבירה על המרפסת שוכבת על הרצפה כדי לנשום הגג של השכן. תהיו רצינים אין כל סיבה הגיונית לחשוש שיש חשיפה משמעותית בנסיבות המתוארות מקרים יוצאים מן הכחל לפי ההגדרה הם יוצאים מן הכלל. בריאות שלמה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• למען השקט הנפשי

חנה
    25/12/2014

ד"ר לוי שלום ושוב תודה על תשובתך המרגיעה. הלוואי ואת מירב זמני הייתי מבלה ברביצה במרפסת... אך כפי שציינתי, אני עובדת רוב הזמן מהבית במחשב הממוקם צמוד לדלת ההזזה של המרפסת שבקיץ פתוחה לרווחה ובעקבות אותו פירוק אסבסט קצת למדתי יותר על הנושא ועל משמעות של חשיפה ממושכת לסיבי אסבסט. לכן חששתי שאולי אכן נחשפתי באופן כרוני. תשובתו של ד"ר גפן קצת הדאיגה אותי ותשובתך כאמור הרגיעה אותי אז למען השקט הנפשי אודה לכם אם תוכלו להציץ בתצלומים המצורפים כי איני אשת מקצוע ואיני יודעת מה זה מקרה חריג. אני ממליצה להגדיל את התצלום של גג האסבסט על מנת שתוכלו לראות שהסיומת שלו לאורכו אינה אחידה ויש שברים לאורכה (בתצלום השברים מופעים בצד הימיני ובולטים בעיקר לאורך הסיומות שבקצה ה"גליל" הראשון, השישי, השמיני והתשיעי). אודה על תגובתכם אם אכן יש בסיס לחששותיי. שטח הגג על פי מדידות המשרד לאיכות הסביבה 4 מטר על מטר וחצי: מדירתי, כזכור, יש יציאה לשתי מרפסות. בתצלום 1: גג האסבסט לפני שפורק והמרפסת הצמודה לו מאחור; תצלום 2: המרפסת השנייה, שמצד הגג, עליה וצמוד לה ביליתי לא מעט כפי שפירטתי. צמוד לה מימין ניתן לראות את המשטח ממנו פורק האסבסט; תצלום 3: אותה מרפסת שמצד הגג, וניתן לראות את דלת הזזה ואת מסך המחשב שמולו אני יושבת וישבתי בכל תקופות הקיץ בארבע שנים אחרונות עם הדלת פתוחה.תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תצלום 2

חנה
    25/12/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תצלום 3

חנה
    25/12/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תודה ושוב שאלה - תגובה - תגובה

ד''ר טמיר גפן
    25/12/2014

מתצלומים אלו לא ניתן אפילו ללמוד שזה אסבסט וגם לא ניתן ללמוד מה המצבו. היאם הוא מתפורר או לו. למען ספק אפשר לצבוע אותו בצבע שמונע את התפוררות שלו ובכך למנוע פליטת אסבסט במידה וקיימת. כמו כן אבשר לבצע בבית בדיקה סביבתית ולבדוק רמת אסבסט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הבהרה

חנה
    25/12/2014

תודה ד"ר טמיר על תשובתך. הגג הזה הוסר שבוע שעבר והוא אכן היה אסבסט (בעקבות פירוקו באופן לא תיקני המשרד לאיכות הסביבה הוזמן לכאן). אם תגדילו את התמונה תוכלו לראות את השברים שבסיומות הגלילים בצידו הימיני (ניתן להגדיל את התמונה ע"י העתקתה ואז הגדלתה). הואיל והגג כבר לא נמצא, החשש שלי כפי שציינתי, הוא מחשיפתי לסיבי האסבסט עד כה, במשך 4 שנים כשבחודשי הקיץ הייתי הרבה במרפסת או בצמוד למרפסת כשדלת המרפסת פתוחה (ומדי פעם טיאטאתי אותה). תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה בנושא שמירת היריון
    אנונימית
    13/03/2018

שמירת היריון לאחר 2 ניתוחים לפרוסקופיים
    דיון מתוך פורום הריון ולידה
    שמירת היריון לאחר 2 ניתוחים לפרוסקופיים
    15:01 11/03/2018 | מאת אנונימית

שלום,
    קצת היסטוריה עלי:
    אני בת 33 ויש לי אסטמה.
    היריון ראשונה- לידה בניתוח קיסרי בשל לידת עכוז.
    היריון שני- בחודש שלישי החלו דימומים ונאלצתי לשכב ולנוח עד הלידה. לידה טבעית.
    היריון שלישי- לפני כשנה עברתי ניתוח לכריתת חצוצרה בעקבות היריון חוץ רחמי. כתוצאה מכך לאחר שנה של נסיונות כושלים להיכנס להיריון, נאלצתי לעבור טיפולי ivf. לאחר הפריה ראשונה נקלטתי.
    היריון רביעי- בשבוע 7 עברתי ניתוח לפרוסקופי בשל תסביב שחלתי: תסביב מלא מצד ימין ותסביב חלקי מצד שמאל.
    כיום, כחודש אחרי הניתוח עדיין יש לי כאבים לרוב בצד ימין, ובבטן התחתונה. רק כשאני שוכבת הכאבים עוברים.
    אני עובדת במרחק של כ 55 קמ מהבית, ונוסעת באמצעות 2 אוטובוסים לכיוון. העבודה היא משרדית ולרוב בישיבה אך לחוצה מאוד. אחרי שלושה שבועות מהניתוח חזרתי לעבודה ואחרי יומיים הרופאה שלחה אותי לנוח בבית, כי הכאבים המשיכו להיות חזקים.
    האם לדעתך לאור המפורט, יש לי סיבה מוצדקת לבקש שמירת היריון?
    סליחה על האורך ותודה מראש על התשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שמירת היריון

ד''ר טמיר גפן
    13/03/2018

שמירת היריון נקבע על ידי רופא נשים במידה ויש סכנה לעובר או לאם. רופא תעסוקתי נכנס לתמונה רק במידה וחשיפות בעבודה מסכנות את בריאות העובר או בריאות האם או סוג העבודה מסכן את העובר או את האם. עבודה משרדית לא מסכת לא את האישה ולא את העובר לכן אין סיבה תעסוקתית לשמירת היריון. כך שהחלטה היא לגבי שמירת היריון אמורה להיות מבחינת רופא נשים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בהמשך לתשובתך- שמירת היריון

אנונימית
    13/03/2018

רופאת מעקב היריון ממליצה על שמירה גם עקב עברי הניתוחי והכאבים המתמשכים וגם בגלל המרחק נסיעה לעבודה. האם הסיבות הנל לא מספיקות לשמירה? או שמא אין בכלל צורך בהחלטה/ מכתב של רופא תעסוקתי בשביל ביטוח לאומי בנושא זה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שמירת היריון

ד''ר טמיר גפן
    13/03/2018

במידה ורופא נשים ממליץ על שמירת היריון והוא מוכיח שהסיבה מוצדקת מבחינה רפואית אין צורך באישור נוסף של רופא תעסוקתי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה אחרונה

אנונימית
    13/03/2018

הרופאה היא זאת שהפנתה אותי לרופא תעסוקתי אוחי בכדי לקבל גושפנקא אל מול המוסד ביטוח לאומי. יש לי תור מחר, הייתכן שזה בזבוז זמן?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שמירת היריון

ד''ר טמיר גפן
    13/03/2018

כאשר ישנה המלצה של רופא נשים שהוא הקובע אין צורך בהמלצת רופא תעסוקתי (הרי גם כך רופא תעסוקתי לא יכול לקבוע בתחום שמירת היריון למעט מקרים שציינתי).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תודה רבה!

אנונימית
    13/03/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשלום על אובדן כושר עבודה
    Yoni
    07/03/2018

שלום,

האם כתוצאה מהחלטת הרופאה התעסוקתית על אי כושר עבודה לאחר תאונת עבודה (דרכים) חברת הביטוח תפסיק לשלם על אובדן כושר עבודה?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• החלטת רופא תעסוקתי

ד''ר טמיר גפן
    07/03/2018

קביעת חברת הביטוח תלויה בתנאי הפוליסה ולא בקביעה של הרופא. במידה וקביעת הרופא נותנת מענה לתנאי הפוליסה בהחלט יכול להיות מצב של הפסקת תשלום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סובלת מבלטי דיסק רבים
    אירית נגר
    06/03/2018

אני סובלת מבלטי דיסק רבים לכל אורך עמוד השדרה מהצוואר ועד עצב הזנב. לאחרונה לחץ וכאבי תופת מחוליות l5-s1 לכל אורך רגל ימין עד הקרסול בלי אפשרות לעמוד או ללכת יותר מ 10 דקות. ישיבה לא יותר מחצי שעה. בעבודתי אני מועסקת כמזכירה. עבודה בישיבה של כ 9 שעות . אחרי יום עבודה אני לא מסוגלת לעמוד ולהתיישר והגב כפוף קדימה והכאבים כאבי תופת. עברתי 4 הזרקות אפידורליות ולפני כ 3 שבועות צריבת עצב בגלי רדיו שלא עזרו הרבה. אני חודש וחצי במיטה. ואני רוצה לחזור לעבוד אבל אני לא יכולה לשבת כל כך הרבה שעות. העבודה שלי היא רק בישיבה. יכולה לקום אולי לכמה דקות פעמיים ביום. מה אעשה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי גב

ד''ר טמיר גפן
    06/03/2018

לא כתבת בת כמה את.
    ניתן לפנות לרופא תעסוקתי לקבלת המלצות לגבי אפשרות של צמצום היקף שעות העבודה וגם בדיקת עמדת העבודה. כמה כיסא בעבודה ובכלל עמדת עבודה היא ארגונומית. לגבי הפסקות יזומות לאחר X שעות עבודה וכדומה או אולי שינוי תפקיד במידת האפשר כו' בהצלחה ובריאות שלמה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אשמח להכוונה ויעוץ רפואי
    נמרוד
    04/03/2018

שלום רב, שמי נמרוד בן 32,
    עובד כיועץ שרות לקוחות במוסך. רוב הזמן בעבודה אני עומד, ובריצות ולחץ תמידי.
    התפרצה אצלי מחלת הגאוט בצבא, בחצי השנה האחרונה יש התפרצויות בתדירות גבוהה. לאחרונה התווספה פריצת דיסק צווארי, זה מתבטא בהירדמות יד שמאל לסירוגין, וכאבים מאחורי ירך ימין ועובר לברך ימין. אין לי כבר ימי חופשה ואין לי ימי מחלה, הרופא הפנה אותי לרופא תעסוקתי. אין לי ידע כמעט לגבי הזכויות מול ביטוח לאומי, ביטוח נכות ומול המעסיק. אני מבקש עזרה כי אני לא מוצא את עצמי ובלחץ רב. אני כבר חודש בבית. מבצע פיזיוטרפיה ורץ בין הרופאים. אני מחפש לדעת מה לעשות שיהיה לי הכי טוב. תודה מראש.
    *עוד משהו מה קורה שאין ימי חופשה וסיקים שאני לא עובד חודש שלם?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מחלת GOUT

ד''ר טמיר גפן
    04/03/2018

מחלה זו יכולה לגרום לבעיות פרקים רציניות וייתכן ועבודה שכרוכה בהליכה ועמידה והתרוצצויות אינה תואמת את מצבך הרפואי. רופא תעסוקתי אמור לבדוק ולתת המלצות בהתאם למצבך. ייתכן ומצבך מזכה אותך בנכות מטעם ביטוח לאומי וקרן פנסיה. יש לבדוק סוגיות אלו. בהצלחה!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מי סמכות עליונה יותר
    שגית
    02/03/2018

שלום,
    במידה ורופא תעסוקתי המליץ על התאמות והפחתת עומס בסביבת העבודה תוך המשך עבודתי במסגרת של משרה מלאה: האם, במקרה והמעביד לא יתמוך בהמלצה, ולאור זאת יחליט להפנות הלאה, להחלטת ועדה רפואית של משרד הבריאות, האם ועדה זו , עלולה חלילה להכריע אחרת?
    תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• החלטת ועדה

ד''ר טמיר גפן
    02/03/2018

שלום רב!
    החלטת ועדה היא הקובעת והועדה יכולה להמליץ על פרישה מוקדמת ו/או אי התאמה לתפקיד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חשיפה לא תעסוקתית למתכת
    יורם
    01/03/2018

שלום רב
    כמה זמן לוקח לגוף לנקות עצמו מחשיפה למתכת?
    היה לי ארסן 45 כאשר הטווח 0-35
    ולאחר בדיקה נוספת לא נמצא ארסן בשתן.
    האם חשיפה למתכת יכולה לגרום למיחושים באזור המותניים. הבדיקות דם שלי למתכות אחרות תקינות
    גם בדיקות תפקוד כליות וכבד תקינות

בדיקות שתן תקינות אין חלבון
    האם יש מצב שנחשפתי למתכת כבדה וכל הבדיקות יהיו תקינות??

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ארסן

ד''ר טמיר גפן
    01/03/2018

ה - T 1/2 של הארסן כיומיים. לכן לאחר הפסקת חשיפה לאחר מספר ימים הבדיקה אמורה להיות תקינה.
    גם הבדיקות יכולות להיות תקינות במידה והחשיפה למתכת לא הייתה ארוכת טווח.
    לגבי מיחושים אין לי תשובה כי המחושים זה דבר לא ספציפי ויכול להיות מסיבות רבות.
    חג שמח ד"ר גפן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נפגעתי בפיגוע לפני כמה שנים
    מרים
    27/02/2018

היי, אני נפגעתי בפיגוע לפני כמה שנים ויש לי 50% נכות. איבדתי את כושר העבודה שלי. אני רוצה לקבל אישור אי כושר תעסוקתי.. רופא משפחה הפנה אותי לרופא תעסוקתי מטעם קופת חולים ואז התברר לי שזה לא המקום הנכון- כי אני לא עובדת. הם הסבירו לי שהם נותנים אותו למעסיק, ולא קשורים לביטח לאומי.. מה אני צריכה לעשות עכשיו? למי לפנות? (פניתי לעובדת שיקום שלי בביטוח לאומי היא לא ממש הבינה מה אני רוצה..!!) אשמח לעזרה. תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אי כושר עבודה

ד''ר טמיר גפן
    27/02/2018

לא ניתן להבין ממכתבך עבור איזה גורם את צריכה את המסמך אך מכל מקום ניתן לפנות לרופא תעסוקתי באופן פרטי
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תביעה של משרד החינוך

משרד החינוך הפריש אות לפנסיה מוקדמת עקב בעיית צרידות כרונית קשה ללא אחוזי נכות .
    תבעתי את ביטוח לאומי וקבלתי 30% + תקנה 15 בסהכ 45% .
    ממשרד החינוך קבלתי פיצויי פרישה על 12 שנה כל שנה משכורת חודשית.
    שאלתי האם אני יכול לתבוע את משרד החינוך על העניין האם מגיע לי עוד סכומי פיצויים. אני בן 52 פרשתי לפני שנתים.
    אשמח לתשובתך מה זכויותי ממשרד החינוך.

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוספת לפנסיה

ד''ר טמיר גפן
    23/02/2018

שלום רב!
    מה שידוע לי ועדות משרד הבריאות אשר מבצעות ועדות עבור פורשים (מסיבה בריאותית) של משרד החינוך קובעים אחוזי נכות ובהתאם לגובה הנכות נקבע תוספת שקלית לפנסיה במידה והנך זכאי. אין אני יכול להגיד לגבי זכאות לאחר שנתיים מהפרישה. יש לקבל יעוץ משפטי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה