פורום אורולוגיה, ניתוחים אורולוגים, מחלות הערמונית - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו פרוסטטה, סרטן הערמונית, אימפוטנציה, ערמונית מוגדלת, אין אונות, סרטן האשכים, אבנים בדרכי השתן, וריקוצלה, הידרוצלה ועוד

מנהל הפורום

ד"ר דב אנגלשטיין
ד"ר דב אנגלשטיין
053-4877825
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר דב אנגלשטיין
053-4877825 ללא פרסום בפורום

• בדיקת אולטראסאונד של הכליות ודרכי השתן
    אברהם רוזנצוויג
    23/06/2021

בבדיקת אולטראסאונד של הכליות ודרכי השתן כל התוצאות נמצאו תקינות חוץ מהממצא על השלפוחית שהוא: שלפוחית השתן ללא ממצא אינטראלומינאלי. נצפתה טרביקולציה קלה בדפנותיה ודיבירטיקול בדופן אחורי ימני שקוטרו כ1,6 ס"מ. ערמונית במשקל 53 גרם. PSA 2,7 מ 5-2021. Uroflow-נפח 230, Qmax 13,8 שארית 34. מה המשמעות וההמלצות. בתודה מראש

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר דב אנגלשטיין - 053-4877825

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת אולטראסאונד של הכליות ודרכי השתן

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• גוש באשך שמאל כבר שנה שלמה בחלק העליון
    רון דנקר
    19/06/2021

שלום שמי רון ויש לי גוש באשך שמאל כבר שנה שלמה , הגוש נמצא באשך שמאל באזור העליון של האשך הגוש בגודל של 1.2 סמ והגוש קצת קשה וקצת רך אורולוג מומחה אמר לי שזה אולי ציסטה של יותרת האשך , אשמח לעוד חוות דעת בדחיפות , אשך שמאל שבו נמצא הגוש גדול יותר מאשך ימין ובחלק האחורי של האשך יש נפיחות או גודל יותר גדול באשך שמאל מאשר ימין( חלק אחורי!) האם זה סרטן אשך או שזה בכלל משהו אחר , אשמח שתחזרו אליי בהודעה מפורטת של מה יכול להיות לי במייל yilaydan564@gmail.com לפעמים יש לי כאבים קלים באשך ולפעמים ממש לפעמים כשאני נושם נשימה עמוקה כואב לי קצת הגב

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גוש באשך שמאל כבר שנה שלמה בחלק העליון

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש פתרון לוריקוצלה?
    בני
    18/06/2021

שלום
    אני בן 43 וסובל מזה 27 שנה מכאבים ואי נוחות באגן ביחד עם ליבידו נמוך.
    גילו אצלי וריקוצלה באשך השמאלי 4.5 מ"מ
    ניסו לבצע אמבוליזציה אך הפעולה הופסקה באמצע מכיוון שהרדיולוג לא ראה זרימה דרך הוריד העוקף .
    אחרי זה פניתי לאורולוג נאמר לי שלא ניתן לבצע ניתוח מכיוון שאין פגיעה בפוריות.
    האם יש פתרון לוריקוצלה?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם יש פתרון לוריקוצלה?

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים פנימיים חדים בפין
    דורון טואג
    11/06/2021

כאבים חדים דוקרים כמו מחט זרם חשמלי פנימי בפין)ללא קשר לאחר מתן שתן. ביצעתי בדיקות שונות ללא ממצאים חריגים של דלקת או אבנים בכליות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבים פנימיים חדים בפין

הוספת תגובה

תמונה

• אגן כליה מורחב us בן 43
    אבי
    10/06/2021

בן 43 היו לי תלונות של שילשולים וקיבה רכה במשך שבוע (כבר עבר לי) בדיקות שתן וצואה ובדיקות דם תקינות. ב us בטן יש הרחבה קלה של אגן הכליה ב 1 ס"מ. מה זה אומר? האם חמור? האם דורש בדיקה? שאר הבדיקה תקינה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אגן כליה מורחב us בן 43

הוספת תגובה

תמונה

• צריבה חזקה בשתן 3 חודשים רצוף
    ירון
    30/05/2021

שלום דר'.
    סובל מצריכה בשתן כבר 3 חודשים . הכאב הוא בסיום השתן . לעתים כאב נסבל לעתים כאב אדיר חד .צריבה חזקה .
    עשיתי us כליות דרכי השתן . אמרו לי שהכל תקין למעט נפיחות בכליה ימין שיכול להיות כתוצאה משתיית מים מרובה בבדיקה .
    *
    ערכתי בדיקת דם לתפקודי כליות - הכל תקין .

בדיקת שתן כללית - תקינה .

בדיקה תיאולוגית - תקינה .

אם יש קשר לתזונה ?
    מה יכול לגרום לזה לרופא המטפל אין תשובות .

לאחרונה מצאו לי חיידק בשתן והרופא אמר שזה שטויות וכל מי שקיים יחסי מין יש לו את זה .

הוספת תגובה

תמונה

• כאב באשך לאחר החלמה
    חיים
    26/05/2021

לפני כחודש היה לי שריפה במתן שתן. כמה ימים אח"כ זרע דמי ואז לאחר מכן זרע הפך להיות צהוב מוגלתי, וגם היו הפרשות חומות-צהובות.
    יום לאחר התחלת הבעיה עם הזרע התחיל אשך אחד לכאוב.
    רופא משפחה נתן דוקסילין ל10 ימים, בדיקות שתן ודם יצאו תקינות. לאחר שבוע זרע חזר לקדמותו אך כיום, חודש לאחר מכן נשאר כאב באשך. מה עושים?
    קיבלתי הפניה לדימות לבדיקת דרכי שתן ושלפוחית

לקביעת תור
    סגירה
    כאב באשך לאחר החלמה

הוספת תגובה

תמונה

• עיכוב בשפיכה או אי שפיכה בן 32
    ריטה
    25/05/2021

אני נשואה מזה 3 שנים ובעלי (32) בריא בד"כ לא נוטל תרופות לא הצליח לגמור אף פעם.. זה נמשך יותר מחצי שעה עד שאני עייפה ומותשת וזה לא קורה אף פעם.. אני רוצה ילדים ובמצב הנוכחי זה רחוק מלקרות.. אשמח לעזרה.. מה הגורמים? יש טיפול?

הוספת תגובה

תמונה

• פרוסטטיטיס חריפה עצירת שתן- בן 57
    מיכאל
    21/05/2021

שלום רב,
    אני בן 57. לפני כחודש וחצי אושפזתי בבית חולים בעקבות פרוסטטיטיס עצירת שתן עד כדי פגיעה בתפקודי כליות. psa בזמן דלקת היה 20. לפני שבוע בדיקת psa 5.2.
    mri בלוטת ערמונית בגודל 56 סמ"ק.. שינויים בתבנית 2PIRADS דיפוזיים ב-PZ דו"צ משנית למרכיב של פרוסטיטיס
    עדיין סובל מכאבים, איני יכול לשבת מעל לדקות ספורות.
    מקבל עדיין אנטיביוטיקה , וכדור קסטרל אחת ליום
    ביצעתי גם בדיקת אורופלומטריה שתוצאותיה:

voiding time:47
    flow time:30
    time to max flow:6.6
    max flow rate:19.3
    average flow rate:5.3
    voided volume:204

האם הבדיקה תקינה?
    האם במצבי יש צורך בניתוח?
    תודה רבה,שבת שלום

הוספת תגובה

תמונה

• כאב פתאומי חד בפין- ערמונית מוגדלת
    אלי
    17/05/2021

לאחרונה הרגשתי בכאב פתאומי חד, שנמשך שנייה אחת, בפין.
    אני מבוגר מאוד, פעיל ובריא בדרך כלל. יש לי ערמונית מוגדלת שפירה זה שנים רבות, שאינה מטרידה אותי.
    מה משמעות הכאב? האם נדרשת פעולה מניעתית או אחרת?

הוספת תגובה

תמונה

• נקודות לבנות על גזע הפין והאשכים
    עוז
    17/05/2021

היי,
    לאחרונה הבחנתי על נקודות לבנות על גזע הפין והאשכים.
    הן לא כואבות או מגרדות.
    יש שם לתפועה? ואם כן, מה הטיפול המומלץ?

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח תשובה בדיקת דימות
    רווי
    23/04/2021

שלום
    בעלי בן 53 עשה אולטרסאונד,בדיקה שיגרתית ,
    תוצאה ערמונית מוגדלת 81 ג' (לא טועה כך כתוב)
    הכליות בגודל דומה ותקין.
    כלליה שמאל באורך 10.7 ס"מ
    לא נצפו גושים או אבנים או הידרונפרוזיס.
    פרנכימה בעובי ואקוגניות שמורים
    כליה ימנית באורך 11.5 ס"מ .מוקד אקוגני 0.7 בחלק אמצעי תחתון של פרנכימה aml?צלקת?
    פרנכימה בעובי ואקוגנית שמורים.
    לא נצפו גושים או אבנים או הידרונפרוזיס.
    לא נצפו גושים באזורים העל כלייתים(איזור האדרנלים)
    שלפוחית השתן בקיבולת טובה ודפנות חלקים.ללא גושים או אבנים.שארית שתן לאחר התרוקנות 190 סמ"ק
    הבדיקה תקינה?
    מה הכוונה לערמונית מוגדלת -81-גר'?
    מה צריך לעשות ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח תשובה בדיקת דימות

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בקשר לטיפול אנטיביוטי בן 39
    קובי רחמים
    16/04/2021

שלום וברכה בן 39 בריא לא לוקח תרופות...לפני שבוע התחיל לי כאב חד וחזק בים האשכים לפי הטבעת מה שנקרא חיץ הנקבים ברמה שממש היה קשה לי לשבת וקצת גם צריבה בסוף מתן השתן .. הבדיקות שתן יצאו תקינות כולל std ..האורולוג מישש את הערמונית ולא היתה מוגדלת.. הומלץ לי לקחת ל7 ימים אופלודקס פעמיים ביום...
    2 שאלות בבקשה ...1. האם הטיפול נראה לך ראוי והאם שאסיים את האנטיביוטיקה יישנם עוד בדיקות שכדאי לעשות כי בפועל לא אובחן לי חיידק ..2..האם בזמן נטילת האנטיביוטיקה עליי להמנע משפיכה ואם כן לכמה זמן?תודה רבה..

הוספת תגובה

תמונה

• אשכים עלו למעלה
    תום
    16/04/2021

שלום דוקטור לפני כשבועיים בזמן פעילות מינית שני האשכים שלי עלו למעלה ומאז יש לי כאבים בשני האשכים כמו תחושה של אשכים תפוסים עשיתי אולטרסאונד אשכים שיצא תקין זרימת דם תקינה ובדיקת בקע מפשעתי שגם יצאה תקינה היום שוב פעם בזמן סקס שתי האשכים עלו למעלה החזרתי אותם ידנית והם המשיכו לעלות במשך 3 פעמיים לא יודע כבר מה לעשות אשמח לעזרה והאם זה תקין עליי לציין שאני בן 30 ומעולם בעבר לא הייתה לי את הבעיה הזאת תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    אשכים עלו למעלה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה אצל אורולוג, מפחד- ציסטוסקופיה
    צחי
    25/03/2021

שלום, אני צריך לעבור ממש בקרוב בדיקה אצל אורולוג, והבדיקה הזו מאוד מפחידה אותי. קראתי קצת על בדיקת ציסטוסקופיה שלדעתי יש סיכוי דיי גדול שאני אצטרך לעבור אותה, והבנתי שהיא נעשית בטשטוש, בהרדמה ספינלית, או בהרדמה כללית. הרדמה ספינלית הכי מפחידה אותי כי היא כוללת (לפי מה שקראתי) זריקה לעמוד השדרה ואני לא חושב שאני אעמוד בזה.

מדוע זה נחוץ ואיך מחליטים אם צריך הרדמה ספינלית או הרדמה כללית? שזה עדיף בהרבה מבחינתי.

תודה מראש, ואשמח לתשובה בהקדם האפשרי.

הוספת תגובה

תמונה