פורום אורולוגיה, ניתוחים אורולוגים, מחלות הערמונית - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו פרוסטטה, סרטן הערמונית, אימפוטנציה, ערמונית מוגדלת, אין אונות, סרטן האשכים, אבנים בדרכי השתן, וריקוצלה, הידרוצלה ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הבדל עקרוני בין שתי תרופות
    כדר
    16/09/2021

אני נוטל דרך קבע דואודרט.
    בפעם האחרונה אמרו לי בבית המרקחת שיש, אבל מחברה אחרת. הסכמתי, מכיוון שממילא אין לי מושג על החברות השונות.
    אבל ראיתי בבית שנתנו לי תרופה בעלת שם אחר: ערמונית פלוס!
    האם זה באמת נחשב אותו דבר? או חובה להתייעץ עם הרופא שרשם לי בזמנו (לפני שנים) את הדואודרט?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הבדל עקרוני בין שתי תרופות

הוספת תגובה

תמונה

• שפיכת זרע הפוכה
    מני
    14/09/2021

שלום דוקטור,
    רציתי בבקשה לדעת, אם לקחתי במשך ארבעה ימים בלבד תרופה בשם טמולוסין בשביל להשתחרר מאבנים בכליה והפסקתי מיד עם זה שגיליתי שזה גורם לשפיכה הפוכה. האם הנזק נשאר? או שאמור לפוג ותוך כמה זמן

תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שפיכת זרע הפוכה

הוספת תגובה

תמונה

• סבל מאצירת שתן והורדת מינון תרופה
    קובי
    13/09/2021

שלום לפני כחודשיים סבלתי מאצירת שתן מטופל כרגע עם 2 כדורי אומניק ביום האים אפשר לנסות להוריד כדור רב תודות( אני בן 50) גודל ערמונית 58

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סבל מאצירת שתן והורדת מינון תרופה

הוספת תגובה

תמונה

• אותו הדבר! מרגיש אותו הדבר בדיוק
    בדוי
    07/09/2021

לפעמים אחרי שפיכה מרגיש שריפה בקצה הפין
    צורך לא נורמלי לתת שתן גם אם זה 2 שניות ולאחר מכן הצריבה חזקה יותר.
    יש גם דחף לשבת על האסלה למרות שאין כלום
    בקיצור סיוט.
    קורה פעם באף
    פעם ובדיקות מראות שהכל תקין

למישהו יש פתרון לזה??

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אותו הדבר! מרגיש אותו הדבר בדיוק

הוספת תגובה

תמונה

• טכניקות לגמילה מקטטר לאחר חודש
    בר
    30/08/2021

שלום רב,
    אשמח לדעת האם יש טכניקות לגמילה מקטטר?
    אבי לאחר ניתוח כחודש עם קטטר, ניסו כבר פעמיים להסיר אך זה לא צלח.
    הנסיונות היו די אימפולסיבים וחסרי תכנון.
    אשמח אם תוכלו להרחיב.
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• ממצאי US - אודה להתייחסותכם
    אלי
    25/08/2021

שלום רב
    אני גבר בן 40, סה"כ בריא (יש דלקת פרקים)
    בבדיקת US נכתב -
    1. "כליה שמאלית בגודל תקין.
    פרנכימה שמורה. 
    לא הודגמה הרחבה של מערכת מאספת.
    הודגמה ציסטה צלולה בקוטר 8.6 ס"מ.
    לא הודגמו תהליכים.
    לא הודגמו אבנים. "
    יצויין כי ב2019 הודגמה ציסטה מרכזית בכליה זו בגודל 7.7*6.2, וציסטות קורטיקליות קטנות בקוטב העליון.

2. " שלפוחית השתן בקיבולת רגילה, דפנותיה חלקים,
    בלוטת הערמונית מוגדלת בנפח כ-35 סמ"ק
    שארית השתן לאחר ההתרוקנות הודגמה שארית קטנה בנפח כ-10 סמ"ק. "
    יצויין כי לפני הבדיקה שתיתי כוסות מים רבות בהנחיית הטכנאי מכיוון שלא היה לי צורך לתת שתן.
    אודה להתייחסותכם לגבי הציסטה הגדולה בכליה, לגבי גודל הערמונית ולגבי שארית השתן .
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה ווורידים ספרמטיים מורחבים באשך שמאל
    יוגב
    13/08/2021

שלום,
    ביצעתי בדיקת אולטרה סאונד דופלקס אשכים.
    באשך שמאל נמצאו הממצאים הבאים:
    ראש האפידידימוס בעובי תקין, בעל מרקם אחיד פרט לקוסטה צלולה בגודל כ- 0.6 סיימ באספקט ראש.

הודגמו ורידים ספרמטיים מורחבים עד כ- 0.53 ס"מ, עדות להיפוך זרימה בעת מבחן VALSALVA.

הפגישה שלי עם האורולוג רק עוד חודש וחצי. האם יש צורך בביקור או טיפול דחוף?

תודה,
    יוגב

הוספת תגובה

תמונה

• מה צריך לאבחון מתן שתן מרובה
    סנדי
    11/08/2021

האם פרמטרים, במספרים, כמו כמות שתן וקצב השתנה הכרחיים לאבחון ריבוי מקרי השתנה ביום ?
    או שאפשר לאבחן בלי להתייחס לזה?

הוספת תגובה

תמונה

• חיידק שחוזר כל הזמן עם תסמיני דלקת בשתן
    טלי
    11/08/2021

שלום רב
    אני בת 42 שוקלת 43 קג
    לפני שנתיים בערך הרגשתי צריבה ותסמינים של דלקת שלפוחית השתן
    מצאו לי חיידק:Kleb. pneumoniae 100, 000 טופלתי באנטיביוטיקה אבל עוד חודשיים בערך הוא חזר, שוב לקחתי אנטיביוטיקה אחרת אבל חודשיים אחרי זה חזר פעם שלישית. לקחתי שוב אנטיביוטיקה והחיידק עזב אותי לשנה וחצי בערך. לפני חודשיים שוב חשתי תסמיני דלקת ואכן אותו החיידק חזר. לקחתי אנטיביוטיקה והיה בסדר. אבל עכשיו אחרי חודשיים שוב אותו הסיפור. התחילה צריבה ועשיתי תרבית ושוב חזר אותו החיידק 100,000החיידק:Kleb. pneumoniae. אני אובדת עצות, כי עש לי גם בעיה של דלקת מעי ולא מעט אנטיביוטיקה עושות לי שלשולים וכאבי בטן חריפים. גם חמוציות לא יכולה לקחת בשום צורה, בגלל השלשולים. מאחר ששוקלת 43 ק"ג , לכן מבינה שאסור לי לקחת מונורול.
    זקוקה ליעוץ דחוף
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• נקודות אדומות לאחר עינוג עצמי
    למואל שבתאי
    09/08/2021

שלום רב,
    לפני שבוע וחצי לערך לחצתי לא חזק מתחת לאשכי כפי שעשיתי רבות בעבר לעינוג עצמי. אלא שהפעם חשתי כאב עז לאחר מכן ואז ראיתי שיש נקודות כהות שנראות כמו מקומות מהם עצה דם מהוריד וגם הוריד עצמו יותר כהה ואני רואה שעדיין יש לי את זה.
    בעבר אולי הייתי על גבול הווריקוצלה.
    אני דואג שבשל כך שלא הלכתי מיידית לרופא נגרם לי נזק בלתי הפיך.
    בברכה,
    למואל שבתאי.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת זרע, זכאות
    אברהם
    01/08/2021

אני בן 56, וניסנו להכנס להריון, עם בת הזוג.
    אני בקופה אחת זוגתי באחרת.
    חשבתי שיתכן שאני צריך לבדוק את הזרע, רופא משפחה מסרב לתת בדיקה, כי הוא טוען שבת הזוג חייבת להביא את התיק שלה לצורך אישור לבדיקת זרע עבורי. אני אמרתי שזה לא עניינו, אני הפציינט וזכותי לבדוק בעצמי מה מצבי, זה לא עוזר. יש מצב כזה שלא נותנים בדיקת זרע? בקופה? בקושי הסכים לתת בדיקת טוסטסטרון .

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת זרע, זכאות

הוספת תגובה

תמונה

• עליה בpsa, ל4, ברור?
    אביתר
    31/07/2021

יש לי ערמונית בדיקה 2021, בגודל ב us,3.8-4.1-3.6, בגודל -2015בשנת -3.2-3.8-3.1.
    לא הבנתי איך מחשבים את הנפח. הpsa, היה psa ערך-1.3, בשנה האחרונה על ה ל2. וב4 חודשים 3.1,ועכשיו, 4.1.
    אציין שב4 חודשים אחרונים לקחתי גינגנס פאנאקס - הטוסטטרון שלי היה בקו המינימום בבדיקת הדם, לפני חצי שנה,. עכשיו עלה לערך האמצע בסקאלה בממוצע.
    האם יתכן שעליה בטסטוסטרון גרמה לעליה לpsa, בשלב זה, החלטתי להפסיק כדי לראות אם זה מהתוסף הזה, ולהמתין 30 יום ולבצע בדיקה חוזרת. זו גישה נכונה?

אין לי תסמינים בשתן, לא קם בלילה, אבי היה עם סרטן רדום אחרי ביופסיה, חי עד גיל 85, עם דיאודרט.
    אני בן 60 ללא מחלות רקע. האם צריך לרוץ לברור לבדיקות פולשניות או להמתין.
    האם אפשר כבר לעשות mri, או 4kscore, זה רלוונטי לדלב הזה? תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    עליה בpsa, ל4, ברור?

הוספת תגובה

תמונה

• צריבה בדרכי השתן בן 81
    גיא פיליפ
    27/07/2021

אני בן 81 לפי הרופא יש לי דלקת ערמונית כרונית כבר שבועיים יש לי צריבה וזה לא מפסיק הבדיקות בסדר מה אפשר לעזור לי בבקשה

לקביעת תור
    סגירה
    צריבה בדרכי השתן בן 81

הוספת תגובה

תמונה

• טיפות דם בשתן בקינוח השופכה
    חיים
    25/07/2021

ראיתי בניקוי השופכה מעט טיפות דם באופן חד פעמי,בבדיקת שתן הכל תקין,לרבות כדוריות דם אדומות שיצא

שלילי,אני בו 67 ,היש ממה לחשוש,או לערוך בדיקות נוספות? בתודה,חיים

הוספת תגובה

תמונה

• תפרים לאחר ניתוח קורפופלסטיקה לעקמת הפין
    אלעד
    19/07/2021

שלום,
    אני בן 27,
    עברתי לפני כ-3 שנים ניתוח ליישור עקמת הפין (קורפופלסטיקה)
    הניתוח עבר בהצלחה, התפקוד המיני השתפר, אך תופעת הלוואי היחידה שנותרה היא תפרים בולטים מבעד לעור בחלקו העליון של הפין.
    הרופא המנתח אמר שיקחו שנתיים-שלוש לתפרים ״להיבלע״ תחת מעטה הרקמות הפנימי, אבל למיטב הרגשתי- לא חל שום שינוי (ולו הקטן ביותר) בתחושת התפרים הפנימיים.
    תחושת התפרים הינה כ״קשרי תיל״ קטנים וחדים, דבר שבהחלט מטריד אותי באופן יום-יומי ומהווה מטרד לא פחות מאשר העקמת עצמה.
    מה הדעה הרווחת כיום בנוגע לתפרים אלו? ניתוח חוזר עלול להחזיר את העקמת? עדיף לא לנגוע שוב בניתוח? יש תקווה שהתפרים יעלמו עם הזמן?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה