פורום טרשת נפוצה - יש לך שאלה?

פורום טרשת נפוצה עוסק בנושאים כמו: טרשת נפוצה, קופקסון, טרשת נפוצה סימפטומים, תסמינים, טיפול טרשת נפוצה, אבחון המחלה, נוירואימונולוגיה, בדיקת MRI, בדיקת CT ועוד.

מנהלי הפורום

ד"ר קרן רגב
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פתרון תעלומה להתקף טרשת
    יניב
    21/07/2018

שלום ד"ר
    אני מבקש לשאול האם במהלך התקף חריף של טרשת באזור הגפיים העליונות הגולל כאב נימלול והרדמות יש איזה שהוא ממצא חריג או מתאים בבדיקת דם במהלך ההתקף,
    אני מנסה לשחזר את העבר עם ההתקפים שהיו לי לפני אבחון ע"מ לראות האם הם תואמים להתקף טרשת.
    אני ארבע שנים סובל מהתקפים רבעוניים מלאים בכל שנה, והמהלך של כל התקף לווה בבדיקות דם, מה לחפש שם שיכול להצביע על טרשת?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם יש קשר בין פעילות ויראלית להופעת נגעים?
    נעמה
    13/07/2018

בmri מוח האחרון (של בת 18 שבעברה cis ושנתיים וחצי של mri יציב ללא תוספת בנגעים, lp תקין) הופיע נגע שעבר האדרה ונכתב כי בלוטות הצוואר נפוחות ולא נראו נפוחות בעבר. באולטרסאונד נמצא כי לבלוטות מבנה תקין. ההמוגלובין גם ירד מ13 ל12.6. שאלתי האם פעילות וירלית יכולה לגרום להופעת נגע שיכול אחר כך להעלם? לנגע הזה עד כה לא התווסף התקף ועברו כבר 5 שבועות. עדיין לא מטופלת בטיפול מונע.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול בסטרואידים לנגע שעבר האדרה
    נעמה
    03/07/2018

שלום, האם נגע שעבר האדרה ללא סימני התקף קליניים מצריך טיפול בסטרואידים? אודה על תשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טרשת נפוצה ושימוש בקנאביס
    אורנה
    25/06/2018

אני לא חולה בטרשת נפוצה, אבל יש לי מזה 30 שנה, רעד בידיים, ולאחרונה גם בקול ובראש. קיבלתי אישור לקנאביס רפואי, כל ניסיונותיי נכשלו. האם מישהו ניסה קנאביס וזה עזר לו לרעד? אם כן, איזה סוג? והאם ניתן לדבר במייל או בפרטי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם אלו סימנים לטרשת?
    מודאגת
    06/06/2018

אני בת 41. כשנתיים אני סובלת מהרגשת שריפה בכפות הרגליים
    לאחרונה המצב החמיר כל שאני שמה קרח לכפות הרגליים ללא הטבה
    לפני כשנה עשיתי ביופסיה עור של סיבי העצב הדקים שיצאה חיובית ( אין לי סכרת) כנראה ממחסור ב B12.
    בחודשים האחרונים התחילו התקפים של כאבים וחולשה ברגליים שלעיתים קשה לי ללכת
    בשבוע האחרון גם עצירות. ריבוי התלת שתן (אין לי דלקת) חולשה ועייפות קיצונית ורעידות
    לפעמים גם זרמים בצד ימים של הפנים והראש
    האם אלו סימנים לטרשת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מרכז טיפולי מומלץ לטרשת
    עומרית
    09/05/2018

מבקשת המלצה למרכז טרשת מומלץ במרכז באחד מבתי החולים של ה"כללית"

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות של בדיקת IMG
    נעמי בלחסן
    07/05/2018

עשיתי בדיקת IMG ולא מבינה הטנאית אמרה לי שישי לי תרדמת מה זה אומר ?
    3.75 8.6 28.9

7.75 7.6 50.0

28.9

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קבלת תרופה אקרווס לטרשת
    חמי
    25/04/2018

יש לי יש טרשת פרוגרסיבית . הרופא בתל השומר המליץ על לקיחת התרופה אקרווס . אבל בתהליך הבירוקרטי הלכתי לאיבוד. אני חבר בכללית ולא ברור לי מי צריך לפנות לכללית לקבלת התרופה (אני/מנהל המחלקה מל השומר )? אלו טפסים יש להגיש ?
    נראה שהרופא שלי בתל השומר גם לא מכיר את התהליך .
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי גב, רגליים, ידיים
    אבירם לסרי
    25/04/2018

שלום,
    מזה כשנה וחצי אני סובל מכאבים מטרידים מאד, שקשורים לגב. לרגליים ולידיים, הכאבים מתרכזים בצד השמאלי של הגוף- רגל שמאל הרבה פעמים נרדמת, ואני מרגיש חולשה כללית ביד ורגל שמאל, עברתי מספר לא מבוטל של בדיקות בינהם emg, mri מוח וmri צווארי.
    השתלשלות הבדיקות החלה מemg שהייתה תקינה, אך בעת בדיקת רפלקסים בגפיים הנוירולוגית שבדקה אותי ציינה שיש החזר חזק יותר בגף שמאל ברגל, ולכן המליצה לעשות mri מוח כדי לשלול טרשת.
    עברתי mri מוח וצוואר שיצאו ככלל תקינים- מלבד נקודה זעירה של חומר לבן שאותו הנוירולוג שלי סיווג כתקין, אך על כל מקרה הוא הורה לי לבצע בדיקת lp לשלילה ודאית.
    ואכן lp יצא תקין.

השאלה שלי היא כזו- לאחר שבדיקת mri מח שיצאה בכללה תקינה- האם ניתן לקבוע שהכאבים מהם אני סובל עד היום (כי מבחינת הסימפטומים הם עדיין לא נעלמו) הם ללא מקור נוירולוגי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חיסון שעלת לחולי טרשת
    אור
    26/02/2018

האם מומלץ לחולות טרשת נפוצה לעשות חיסון שעלת (בהיריון)?
    התקף אחרון היה בפברואר 2017.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ספר משפחה מזה בריאה של חולת טרשת נפוצה ותזונאית
    גרשון הדר
    06/02/2018

אנא תמכו בפרויקט לתזונה בריאה שמשפיעה לטובה על הבריאות ומונעת ומטפלת במחלות נותרו 3 ימים לגיוס 36000 שקל אחרת הפרויקט ירד לטמיון היא חולת טרשת נפוצה כנראה במצב טוב בזכות התזונה הדסטארט משפחה מזה בריאה תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות בדיקת mri מוח
    שמעון
    15/01/2018

בבדיקה התגלהאובדן נפח מוחי קורוקטלי בעיקר באזור האפריקלום בעיקר משני הצדדים בעיקר בולט באונות הטמפורליות
    דעתכם.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מוקדים מוגברים בחומר הלבן
    אחת
    11/01/2018

ביצעתי אמ אר איי מוח בגלל בעיות הליכה ותחושה - נראו מעט מוקדים עם אות מוגבר בחומר הלבן , בעיקר במוח הפרונטאלי. לאחר מכן בוצע ניקור מותני שיצא תקין.

האם הניקור המותני התקין שולל טרשת? הומלץ לבצע אמ אר איי נוסף בעוד חצי שנה עד שנה.

נאמר לי במקביל לפנות גם לראומטולוגיה בגלל מדדי דלקת מעט מוגברים.
    אנא שלילי, ראומטיד פקטור שליל, גם anca תקין. האם עדיין הגיוני שיש ויסקוליטיס? (משהו שהומלץ לי לבדוק) או להתמקד במעקב נוירולוגי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מחפשים ילדים חולי MS ומשפחותיהם
    טל
    30/12/2017

מחפשים אתכם למען פרוייקט חברתי לילדים ולמשפחותיהם.
    הצטרפו אלינו לקבוצת הפייסבוק - "הורים למען ילדי MS".
    פרטים נוספים בקובץ המצורף.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טרשת נפוצה עוברת בתורשה?
    יכעיכעיעככ
    25/12/2017

שלום דוקטור קרן רגב ראיתי את הכתבה בmako אמרת בכתבה שהגורם הראשון גנטיקה רציתי לשאול האם המחלה עוברת בתורשה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה