פורום מיאלומה נפוצה, המטולוגיה, לימפומה, קרישה ואנמיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלות תאי פלזמה, MGUS, לימפומה, קרישה, אנמיה, המטולוגיה שפירה, אימונו-המטולוגיה, דימום, המטו-אונקולוגיה, מחלות לימפופרוליפרטיביות, ציטופניות ועוד

מנהל הפורום

פרופ` אלן ברבי
פרופ' אלן ברבי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אלן ברבי ללא פרסום בפורום

• שאלה בנושא בדיקות דם
    מילי גרשון
    26/06/2019

שלום רב,
    מזה כשבועיים סובלת מכאבים ביד , טופלתי באתופן ומשככי כאבים אמרו כנראה דלקת בגיד, עשיתי בדיקות דם היום מאחר והכאבים ממשיכים יצא לי C3 נמוך 62 אני בלחץ מטורף, קראתי שזה ממש לא טוב ומעיד על מחלה קשה , מה זה אומר הערך הזה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פענוח בדיקות דם- בירור
    זיו
    27/05/2019

שלום רב
    בן 42 סובל מחולשה וסחרחורות, יש לציין ירידה של 19 קילו ממשקלי מ 83 ל 64 לפני כשנתיים וזאת בתווך של שנה,כתוצאה של שילוב פעילות גופנית ודיאטה ללא מחלות רקע ידועות משמעותיות למעט אבנים בכליות.
    בשל אנמיה בוצע מספר בדיקות נוספות בקופ"ח מכבי לבירור כדלהלן:
    RBC-Red Blood Cells - 4
    WBC-Leucocytes - 4
    הומוגולובין -12
    המוטוקרט - 37.9
    MCH - 30
    MCV - 95
    14.3 - MPV
    252 -Transferrin
    18- Transferrin Saturation
    31.7-MCHCM.Cell Hb cont
    13.8-RDWRed DistriWidth
    139-Platelets
    51.2-Neutrophils %
    31.6-Lymphocytes %
    9.1-Monocytes %
    6.8-Eosinophils %
    1.3-Basophils %
    2.03-Neutrophils #
    1.25-Lymphocytes #
    0.36-Monocytes #
    0.27-Eosinophils #
    0.05-Basophils #
    פרטין- 65
    חומצה פולית - 8.5
    ברזל - 62
    בי 12 - 210
    יש לציין שהמדדים הקשורים לאנמיה: כדוריות אדמות,לבנות והמוגלבין נמצאים בטווח הזה קרוב ל 3 שנים.
    באיזה סוג אנמיה לדעתך מדובר?
    האם יכול להיות קשור לדימום כולשהו למשל בקיבה?
    שאלה נוספת האם פעילות ספורטיבית עצימה מאוד וירידה דרסטית במשקל יוכל לדעתך להיות השפעה על המדדים הקשורים לאנמיה?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יחס flc מוגבר ו kappa מוגבר
    סמדר
    29/04/2019

שלום. אני בת 75 סובלת מלחץ דם גבוה , כולסטרול וצנתור לאחרונה. מזה שלוש שנים חוסר תחושה בגפיים תחתונות עם הפרעה סנסורי מוטורית לפי EMG. עד כה לא נמצאה סיבה.
    בבדיקות דם חוזרות כעת FLC KAPPA 29.3 (תקין עד 19) LAMDA 17.4 (בטווח הנורמה) יחס 1.68 כשהתקין עד 1.65.
    מבחינת שאר הבדיקות שנלקחו בשתן בדגימה א' איסוף 30 מ"ג חלבון
    עדיין לא התקבלו תשובות ANA אבל יתר הבדיקות תקינות חוץ מ:
    B2 MICROGLOBULIN שנמצא בטווח העליון של הנורמה אלפא ביתא גלובולינים תקינים. גאמא גלובולינים מעט מוגבר, מצויין פוליקלונלי.
    CPK 400

אני מאד בלחץ מהתוצאות, mgus? עמילואידוזיס? אשמח לדעתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר ברזל ואנמיה קשה
    רוימי אסתר
    29/04/2019

אישתי סובלת מאנמיה כ 5 שנים ברמה של 6.5 7.5 מקבלת פעם בחצי שנה וונופר ולפעמים מתאשפזת לקבלת מנת דם האם ישנם בדיקות מסויימות.לפתור את הבעיה. נעשתה בדיקת קונוסקופיה וגסטרו נמצא תקין ברצוני לדעת אם יש בירורים נוספים אודה על עזרתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טסיות נמוכות מהרגיל, חולשה, ויטמין D נמוך מאד
    שוש
    19/03/2019

שלום, בת 43 חולשה קיצונית מזה כמה חודשים,
    בבדיקות דם: wbc=3.80 platals=96
    ויטמין D=3.1
    מה זה אומר ואיך ניתן לטפל
    בתודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בירור לגבי כדוריות לבנות יורדות
    אמא
    02/03/2019

שלום רב
    בתי בת 26 בריאה בדכ
    לפניי חצי שנה חשה בכאבים בבטן הקאות חולשה ירידה בלתי מוסברת של 10 קג בחודשיים בבדיקות שנעשו הייתה ירידה דראסטית של כדוריות לבנות עשו סיטי בטן אולטראסאונד מלבד קצת נוזלים מסביב למעיים לא גילו כלום הייתה מאושפזת 10 ימים לסיכומו של עיניין אבחנו במחלה זיהומית חולפת .
    בשבועיים האחרונים היא עייפה מאוד עשתה בדיקות דם ויש שוב צניחה בכדוריות לבנות והמוגלובין 10 יש לציין שלא כואב לה כלום רק עייפות
    מה יכולה להיות הסיבה לצניחת הכדוריות הלבנות? נבקה עי גסטרו הכל תקין ראומטולוג תקין .
    אשמח לעזרתכם
    תודה אמא

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הולכת לאיבוד בין מחלות ומוגבלויות
    סיגל
    27/02/2019

בלידת קיסרי בניתוח חירום לקיתי בוירוס אפשטיין בר ואובחנתי ע"י זיהומולוגית כחולת פיברומיאלגיה ותשישות כרונית.
    יחד עם זאת מאז הלידה לפני מעל 21 שנה אני צורחת ומתפתלת מכאבים עד כדי מוגבלות בפעולות פשוטות כגון רכיסת רוכסן/כפתורים פתיחת מקרר הרמת/הורדת בלם יד חפיפה ואחיזה בעט או אף בעיתון.

כשהתעקשתי שמשהו רע ושונה מנטרל אותי מתפקוד בבית ובטיפול בילדים גילו לי טרום מחלת דם קשה והראומטולוגית הריצה אותי באותו רגע להמטולוגית פרופ' לאחר שהסתודדה איתה לא פירטה מה. לבסוף המטולוגית אחרת אמרה טרום מיאלומה נפוצה או בסיכון לא הבנתי. כל הרופאים שהתלוננתי על כאבים ובכי ואי יכולת לעלות מדרכה ולצאת מרכב למשל טענו: טוב את לאחר לידת שלישיה...עלית 40 ק"ג במשקל...יש לך פיברומיאלגיה...הפניות לפסיכיאטרים ומרפאות כאב...נוירוכירורג אורתופדים ועוד...כולם איבחנו מחלות בתחום מקצועם...אבל אני עדיין גונחת מכאבים חרדות דיכאון ועוד.
    לא יודעת כיצד לתמרן בין כל אנשי המקצוע וזה מתיש אותי. 80% מהיממה אני במנוחה ו/או ממש במיטה ואין לי הדרכה כיצד לפתור בעיה בעיה בעיקר כשגם נוסף לכך הפן הנפשי.
    התאכזבתי מרופאים ואף הגעתי בגלל משבר לרויחה ולבריאות הנפש עד כדי אשפוזים.
    איך יוצאים מהכאבים והצליעות? הבלוטות נפוחות ומכאיבות והנפש שלי לא מוצאת מנוח בגוף חולה ללא פעילות גופנית כבעבר. ציפרלקס לא משכך כאבים ולא עוזר בפעולות היום יום.
    ממה להתחיל? קבעתי תור עם עו"ס מכבי אך עד אז עלי להבין אם המחלה הרימה ראש בדחיפות
    מאשת קריירה במשרה בכירה הפכתי לשבר כלי. ישנם עוד גורמים שמונעים ממני החלמה ומעיקים אך הם אינם הגורמים ומטופלים בנפרד. .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כותבים שזה חשש ללימפומה
    משה
    20/02/2019

שלום.
    אושפזתי בבית חולים לאחר חום וחולשה של כמה חודשים .
    עשו לי CT ומצאן בלוטה נפוחה אגנית משמאל .
    יש לציין שעשו לי בדיקת מוח עצם ויצא תקין , באמצע האישפוז הגיע תוצאות מקופת חולים על זיהום Q פיבר שהבית חולים לא ממש מתייחס לזה הם מתעקשים שולי זה מחלת הסרטן .עד כמה שקראתי והבנתי הזיהום הזה כן מנפח בלוטות לימפה .
    שלחו אותי לביופסיה ושמח לתוצאות ולפעינוח של עוד מומחה , הם כותבים שזה חשש ללימפומה .
    התוצאות ביופסיה הם:
    normal nodal architecture is not recognized
    there is a difuse inflitrate by small and medium sized apopotic cels are seen
    the typical cells are seen for cd3 and do not stain for cd20
    the mib-1 proliferation index is approx 40%
    the picture raises the possibility of T-cell limphoproliferative disease but insufficient for definite diagnosis
    additiional ihc stain pending

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לימפומה מסוג ולדנסטרום WM
    סיגלית
    07/02/2019

בעלי עומד לעבור טיפול במבטרה+ציקלופוספמיד+דקסה.
    ושאלתי, האם ישנה בדיקה שיכולה לבדוק את התאמתו לטיפול הזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם צמחים כמו שיבא ופרי האנונה מועילים לחולים סרטניים?
    אדי
    28/11/2018

בעבר פרופ' אלן ברבי המליץ על צמח השביבא שבאמת יש לו סגולות רפאויות וגם מחקרים שמאמתים זאת.

תוהה האם גם לפרי ה-Annona יש באמת סגולות כמו שמייחסים לו, והאם יש מחקרים או מאמרים רפואיים שמאמתים זאת?

תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם...

פרופ' אלן ברבי
    11/12/2018

על אנונה לא ידוע לי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול עקב תוצאות בדיקות דם
    מרב
    02/11/2018

הי,
    אשמח לקבל המלצה כמה כמוסות אקטיפרין לקחת ביום.
    בת 48, סובלת מתת פעילות של בלוטת התריס (השימוטו)
    TSH 0.5
    T3 ו-T4 נורמלים
    המוגלובין 11
    המטוקריט 35.5
    MCH 26.7
    פרטיו 11
    B12 213

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול

פרופ' אלן ברבי
    03/12/2018

אחד ביום לפחות 3 חודשים ולבדוק ס.ד ופריטין

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השלכות של פוליציטמיה ורה
    שקד
    24/11/2018

שלום רב לך פרופסור ברבי

אני בחור בן 25 והתגלתה אצלי מוטציית jak2. כמו כן ערכי בדיקות הדם שלי הם המוגלובין 18 והמטוקריט 55. האם לפי מדדים אלו אני חולה בפוליציטמיה או שיש עוד מדדים שמאבחנים המחלה?
    האם יש השלכות למחלה עקב גילי הצעיר?
    האם תוחלת החיים נמוכה במחלת הפוליציטמיה ורה?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פוליציטמיה ורה

ד``ר אורי רוביו
    25/11/2018

המצאות מוטציה לJAK2 יחד עם המטוקריט של 55, בהחלט מהווים שני קריטריונים מג'וריים הנחוצים לביסוס האבחנה, אבל אבחנה ודאית תשען גם על שינויים אופייניים במוח העצם בביופסיה כקריטריון מ'גורי הכרחי
    ו/או רמות הורמון האריתרופואטין נמוך בדם.
    יש להשלים את שתי הבדיקות הללו, אך בהחלט החשד גבוה למחלה.
    יש להעריך גורמי סיכון נוספים בנוסף לגיל, כי הגישה הטיפולית מותאמת לגורמי הסיכון.
    בצעירים מגיל 60 בד"כ מסתפקים בהקזות דם ואספירין במינון נמוך
    לגבי תוחלת חיים- כאמור משתנה בהתאם לגורמי סיכון - דיון מורכב ולא למסגרת הפורום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוסף מומלץ להעלאת הברזל
    שירה
    22/11/2018

בבדיקת דם אחרונה הברזל היה 45 ופריטין 6. יש לציין שאני תורמת דם כל שלושה חודשים. איזה תוסף כדאי לי לקחת ולמשך כמה זמן?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוסף ברזל

ד``ר אורי רוביו
    25/11/2018

כל תוסף ברזל ויש הרבה תרכובות ובלבד שאת סובלת אותו ולא גורם לך תופעות לוואי
    אני בדרך כלל ממליץ פריפול או פרוגרד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קרדיוליפין Iga מוגברת- בהמשך לתשובתך
    אביטל אייזנברג
    21/11/2018

בהמשך לתשובתך אכן ביצעתי את הבדיקה פעמיים בהפרש של 3 חודשים ובשתי הבדיקות האנטיקרדיוליפין iga יצא מוגבר פי 3 מהנורמה וכל שאר הבדיקות יצאו תקינות. בעבר הומלץ לי ע"י המטולוג שלפני פרוצדורות פולשניות יש לשקול טיפול בקלקסן ונטילת גלולות למניעה רק מפרוגסטרון ללא אסטרוגן. שאלותיי הן: האם על סמך 2 הבדיקות החיוביות הללו ניתן לומר שאני אכן סובלת מתסמונת apla? האם בעתיד כשארצה להרות זה עלול להוביל לבעיות כלשהן? האם הריון עם תסמונת apla נחשב להריון בסיכון? האם יש צורך בטיפול כלשהו ובכל מצב?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ACL

ד``ר אורי רוביו
    22/11/2018

הי אביטל,
    שתי בדיקות עם ANTICARDIOLIPIN חיוביות מהווה קריטריון מעבדתי שאינו מספק לכשעצמו, האבחנה של APLA חייבת גם קליניקה תואמת.

לא פרטת את ההסטוריה המילדותית שלך או מצבך הבריאותי בגינו נעשו הבדיקות הנ"ל .
    הפורום אינו מיועד לתת יעוצים ברמה זו הדורשת גם חשיפה של פרטים אנמנסטיים ובריאותיים
    לכן אני מציע לפנות ליעוץ המטולוג מסודר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• IRF-IMMATURE RETIC.FRACT גבוה
    רן
    18/11/2018

שלום רב
    בבדיקת דם (גבר בן 45) נצפו התוצאות הבאות: נשלח לבדיקה בשל ערך NRBC% 0.2%

מה המשמעות של IRF גבוה 16.7 ?

HAPTOGLOBIN 99.00 MG/DL
    WBC 5.70 K/UL
    IMMATURE GRANULOCYTES 0.02 K/UL
    % 52.80 % % NEUTROPHILS
    LYMPHOCYTES 1.80 K/UL
    % 32.20 % LYMPHOCYTES
    MONOCYTES 0.49 K/UL
    % 8.60 % MONOCYTES
    EOSINOPHILS 0.29 K/UL
    % 5.10 % EOSINOPHILS
    RBC 4.90 M/UL
    HEMOGLOBIN 14.70 G/DL
    % 42.70 HEMATOCRIT
    MCV 87.10 FL
    MCH 30.00 PG
    MCHC 34.40 G/DL
    % 12.40 RDW
    NRBC 0.00 K/UL
    % 0.00 %NRBC
    PLATELETS 287.00 K/UL
    % 30.30 PLATELET-LARGE CELL RATIO
    19.4-43.7% .N.R
    MPV 10.60 FL
    N.R 6.5-11.5 FL
    % 1.19 % RETICULOCYTES
    RETICULOCYTES 0.05 K
    % 16.70 IRF-IMMATURE RETIC.FRACT
    RETIC.HEMOGLOBIN EQUIVAL 33.70 PG
    COOMBS DIRECT NEGATIVE

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• IRF

ד``ר אורי רוביו
    21/11/2018

IRF- IMMATURE RETICULOCYTE FRACTION
    מדד שניתן ע"י קורא ספירת הדם האלקטרוני ולפי מדדים מסוים קובע מה אחוז הרטיקולוציטים הצעירים. הרטיקולוציט הינו תא דם אדום צעיר -שלב לפני כדורית בשלה.
    מדד זה משמש במצבים מסוימים לקבוע מידת תגובתיות ש ל מוח העצם במצב של חוסר דם ואנמיה.
    ספירת הדם הזו סה"כ- תקינה עם HB 14.7 וכן פחות רלוונטי ערך זה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רן

תודה רבה
    21/11/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה