פורום מיאלומה נפוצה, המטולוגיה, לימפומה, קרישה ואנמיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלות תאי פלזמה, MGUS, לימפומה, קרישה, אנמיה, המטולוגיה שפירה, אימונו-המטולוגיה, דימום, המטו-אונקולוגיה, מחלות לימפופרוליפרטיביות, ציטופניות ועוד

מנהל הפורום

פרופ` אלן ברבי
פרופ' אלן ברבי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אלן ברבי ללא פרסום בפורום

• IMMUNOFIXATION - מונוקלון, מה זה אומר?
    שרי
    28/07/2021

שלום,
    בגלל כאבי גב עליון לא שגרתיים מפושטים, משך כחצי שנה, הגעתי למומחה ע"ש . הוא שלח לבדיקות הדמייה , MRI, ובגלל התלונות הוא ביקש בדיקות דם לשלילת מיאלומה, כל התוצאות היו בטווח הנורמה, מלבד IMMUNOFIXATION-מונוקלון
    FREE LIGHT CH-LAMBDA-26.60 mg/L
    WBC-4.1 K/ul (4 חודשים קודם זה היה 4.2)
    ESR-8 mm/h ׁנמוך אבל בטווח
    CRP-0.11mg/dL
    BENCE-JONES PROTEINS-נפסל(?)
    כל הבדיקות האחרות היו בטווח הנורמה.
    האם יש סיבה לדאגה??
    אודה לך על חוות דעתך
    תודה
    שרי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    IMMUNOFIXATION - מונוקלון, מה זה אומר?

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• המלצה על רופא המטולוג או מרכז
    דורית
    06/06/2021

מבקשת המלצה על המטלוג או מרכז שמטפל במיאלומה נפוצה שזה עתה אובחנה. באזור הצפון עדיף אבל נגיע לאן שצריך. תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• חום לא מוסבר כבר כמעט שבוע
    אירה סימקוב
    09/04/2021

ערב טוב,
    החל מיום שני אני סובלת מחום ללא סימפטומים נוספים.
    בשלושה ימים הראשונים החום עלה עד 37.6 מקסימום והתלווה בהקאות וצמרמורות.
    מאתמול החום עולה עד 38.6, אבל הקאות נעלמו.
    בדיקת קורונה שלילית.
    מצרפת בדיקת דם.
    נורא לחוצה ולא מבינה מה קורה.
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• רגישות קיצונית לקור- רעידות בלתי נשלטות
    שמואל
    07/02/2021

שלום רב,
    מזה יותר מחצי שנה יש לי רגישות לקור בצורה קיצונית (בעיניי) - קר לי גם כשבחוץ חם, להחזיק דברים מהמקפיא שולח לי דקירות קור בידיים, יש לי רעידות בלתי נשלטות בערבים וכו'.
    אני רוב היום עובד מול מחשב ולא זז הרבה, אבל עושה ריצה של ארבעים דק' פעמיים בשבוע כדי להגביר את זרימת הדם בגוף, ועדיין קר לי מיד אחרי שאני מסיים את הריצה.
    מה לעשות? האם זו בעיה של חילוף חומרים? זרימת דם לקויה? מחסור במינרלים/ויטמינים?
    אני צמחוני ובדיקות הדם הרגילות שלי תקינות (למעט מחסור בויטמין D).
    אשמח מאד לברר את העניין ולטפל במה שצריך - מה אני צריך לעשות? לאיזה סוג של רופא עלי לפנות? אשמח לכל הכוונה או עצה...
    תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון קורונה ו MGUS- בן 74
    מנחם
    21/12/2020

בן 74. אני עם MGUS הרבה מאד שנים. Iga מונוקלונלי.
    האם יש מקום לחשוש לחיסון לקורונה?
    במהלך השנים, התפתחה אצלי רגישות למזונות שונים כולל תוספי מזון ותרופות שמתבטאת בעיקר בעייפות קיצונית אחרי צריכתם, שמאלצת אותי להרדם למשך כשעה, בלי יכולת להתנגד
    תודה מראש על תשובתכם

לקביעת תור
    סגירה
    חיסון קורונה ו MGUS- בן 74

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם, עליה בקריאטנין מה הבירור המשך הנדרש?
    יעקב פרידמן
    17/11/2020

עקב עליה בקריאטנין, ביצעתי בדיקות דם:
    igg lambda-1.2
    מונוקלון
    ch-kapa-50.4
    ch-lambada-1.95
    מה משמעות הבדיקות?
    איזה ברור המשך נדרש?

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים נירופטים ברגליים בעקבות מיאלומה
    עמוס פורת
    28/10/2020

אני חולה במיאלומה נפוצה כבר כמעט 3 שנים. קיבלתי וולקד בהתחלה וכתופעת לוואי גם כאבים נירופטים והרגשת קפיאה של כף הרגל. היום אני בקו 4 מקבל בלנטומב. הטסיות עלו ל 39000 המוגלובין 10.3, קאפה 0.7 למדה 4.8 קאפה חלקי למדה 0.26 בבדיקת מיח עצם לא נמצאו תאי מיאלומה ובדיקת פטסיטי הראתה על שיפור בנגעים. הבעיה היא שלמרות התוצאות הללו יש לי כאבים נירופטים. לקחתי אלטרולט ואני לוקח עכשיו ליריקה הגורמת לי ישנוניות והרדמות לפחות במשך חצי יום. טרמדקס פלשטב ושני אופטלגין עוזרים לי. מדוע יש לי כאבים נירופטים וקפיאאת רגלים למרות שאין לי כמעט סימני מיאלומה?

הוספת תגובה

תמונה

• אישור של קופת החולים לקבלת תרופה בשם ג'אקבי
    סופיה
    28/10/2020

תרופה בשם ג׳אקבי. Jakavi לפוליציטמיה ורה עם החמרה למיאלופיברוזיס. הרופא המליץ על התרופה אולם לא מאשרים בקופת החולים והיא מאד יקרה. אם יש למישהו את התרופה והוא אינו צריך אשמח לקבלה עבור אמי

הוספת תגובה

תמונה

• מה הקשר בין mds למיאלומה נפוצה?
    דןרית
    20/07/2020

בגיל 65 לי יש מיאלומה ללא סימפטומים כבר 10 שנים ללא טיפול, מתפקד מצויין, הבדיקות יציבות.
    כעת גילו שלאחי בגיל 75 יש mds
    האם זה דומה? שונה? יש קשר? צריך להתייחס לזה?

הוספת תגובה

תמונה

• מה הקשר בין mds למיאלומה נפוצה?
    דןרית
    20/07/2020

בגיל 65 לי יש מיאלומה ללא סימפטומים כבר 10 שנים ללא טיפול מתפקד מצויין הבדיקות יציבות
    כעת גילו שלאחי בגיל 75 יש mds
    האם זה דומה? שונה? יש קשר? צריך להתייחס לזה?

הוספת תגובה

תמונה

• IRF-IMMATURE RETIC.FRACT ערך גבוה
    חיים יחיאל
    15/07/2020

הערך של ה-irf הוא 33.2. בעבר, היה לי הודג'קין פעמיים. ב-1998 וב-2005. עברתי טיפולי כימו והקרנות.
    כמו כן היה לי CRP גבוה - 69.6.
    מה צריך לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    IRF-IMMATURE RETIC.FRACT ערך גבוה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות בדיקה Haptoglobin למי צריך לפנות?
    ויקטור
    08/07/2020

Haptoglobin לגבר בן 72 ערכים 296.
    עם רקע המוגלובין נמוך 11
    עם בעיות של סכרת ולחץ דם גבוה, ניתוח מעקפים בלב, ניתוח פרוסטטה שפירה.
    מה אומרת תוצאת הבדיקה ולמי צריך לפנות?

הוספת תגובה

תמונה

• ורידים ברגליים והשפעתם על קרישיות דם בגוף
    מרים
    07/03/2020

אני סובלת מוורידים ברגליים וטחורים, בזמן יציאה, הוורידים ממש מתנפחים, אימי ז"ל גם סבלה מורידים ברגליים והגיעה לתסחיף ריאתי. אני לא מבינה מדוע הטענה שאין קשר בין ורידים ברגליים וקרישת דם? ההתייחסות של הרופאים לוורידים אלו היא לא כבדת משקל וזה מפחיד אותי עוד יותר, עברתי ניתוח, הוורידים חזרו והתעצמו. אודה על התייחסותך לנושא שלא יוצא מראשי.

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקת אולטרה סאונד לימפה
    רועי
    18/02/2020

נשלחתי לבדיקה עקב כאב בבלוטת לימפה להלן התוצאות אשמח לתשובה בתודה רבה מראש
    קובץ מצורף

הוספת תגובה

תמונה

• קרישיות יתר אחרי טיפול בזריקות וכדורים
    מיכל נגב
    17/12/2019

בוקר טוב עברתי ניתוח בקע טבורי ביוני וחודש אחרי התחיל נפיחות ברגל שמאל אם פצעים מצאו קריש ברגל וטרמבוזה החלו זריקות קלקסן 80 פעמיים ביום אחרי 3 חודשים העביקו אותי לכדורים אליקוויס 5 פעמיים ביום עברתי פעם שנייה דופלקס ורידים קריש ברגל רה קנצזיה ותמט בלחץ מקומי החל עכשיו ירידת מיים ונוזלים מהרגל וכאב הרופא אמר שהגוף שלי נוטה לקרישיות יש לי סוכרת אם איסולין אטופיק דרמטיטס ובעיות בלב אם כדורים יש בעייה אם הדם וטסיות בדם עשו בדיקות וכתוב ESR_20.PLT_108.PT INR_1.18.PT SEC_14.4.PT_76.PROTEIN CACTIVITY_102.9%.PROT_S ANTIGEN FREE_93%.ANTIT HROMBIN!!!_96%APCR RATIO_2.96.LAC SCT RATIO_0.99.RVVT_LAC ratio_0.98.CRP_1.37.ANTI CARDIOLIPIN IgA_0.6.ANTI CARDIOLIPIN. IgG<1.6.ANT CARDIILIPUN IgM_0.2.A.B2 GLYCOPROTEI IgG.<1.4.A.B2 GLYCOPROREI IgM_0.2.AST)GOT(33.ALT)GPT(42. סובלת מקרישיות בדם מה עליי לעשות ואם בדיקות שעשיתי צריך עוד אודה לך על היחסI

הוספת תגובה

תמונה