פורום אנמיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לקבל מידע על נושאים כמו המוגלובין, תוספי תזונה, חוסר ברזל, אנמיה חרמשית, אנמיה המוליטית, אנמיה בהריון, בדיקות דם ועוד

מנהל הפורום

ד``ר פרדי אביב
ד"ר פרדי אביב
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר פרדי אביב ללא פרסום בפורום

• המוגלובין נמוך , מודאגת מתגובת רופאת המשפחה
    קרן אדלר
    29/06/2022

שלום
    בת 47 , נוטלת נקסיום קבוע, בבדיקת דם שגרתיות
    Hct 33
    Mch 24.4
    Hb 10
    Mchc 30.3
    Hypo 23.1
    רופאת המשפחה התקשרה מודאגת ושלחה אותי לקולונוסקופיה
    האם עלי לדאוג ? האם זה מרמז על משהו קשה ?
    אשמח לתשובה מהירה
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם יש טכנוחוגיה חדשה חוץ מוונופר ופרינגקט לטיפול באנמיה סופר קיצונית?
    סם
    26/06/2022

אני מדבר על המוגלובין של 3.5 !!!! זו לא שגיאת דפוס.
    כרגע מרגיש מצויין...יחסית.
    אך נמאס לי לחיות עם רמות כאלו קיצוניות.
    אשמח לדעת אם ישנה טכנולוגיה חדשה חוץ מכל העירויים למיניהם,כי פיתחתי סבילות לכל סוגי הברזל,עד כדי כך שגופי לא יכול לסבול יותר ברזל באופן נורמלי יחסית לכולם.
    תודה מראש.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי אנמיה
    מאור
    24/06/2022

שלום ד"ר.
    בן 34 עוסק בפעילות גופנית ריצות עשיתי בדיקות דם רציתי לדעת אם מדובר באנמיה .
    Hb- 13.5
    Rbc- 4.60
    פריטין -188
    Iron- 69
    Hct-41
    Mcv-89.2
    Plt-188
    Mpv.8.5
    B12 - 470
    חומצה פולית - 42nmol

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי אנמיה

הוספת תגובה

תמונה

• פעילות ספורטיבית צינית גורמת לא פעם לחסר ברזל

ד''ר פרדי אביב
    25/06/2022

שלום רב.פכילות ספורטיבית רצינית /מקצועית גורמת לא פעם לחסר ברזל וגם לאנמיה.זה ידוע .בכדי להחליט לגבי רמת המוגלובין שלך ,האם זה בסדר שהמוגלובין נמוך עם משק ברזל תקין בכדי לפנות לרופא משפחה .
    בהצלחה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם לקחת פרגקט בשתי מנות או בבת אח ת?
    ענבל
    25/06/2022

שלום רב
    גיל 46
    פריטין 2.9
    המוגלובין 8
    קיבלתי עירוי ל2 מנות פריגקט לפני שנה עם מדדים זהים.
    כעת לפי המדדים הנל קיבלתי שוב מרשם ל2 מנות פרגקט 500.
    האם היית ממליץ לקחת את שתי המנות בבת אחת?
    או לצורך ספיגה טובה יותר, בפעמיים? באיזה הפרש זמנים.
    תודה לך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם לקחת פרגקט בשתי מנות או בבת אח ת?

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה, רמת פריטין נמוכה
    קרן
    18/06/2022

שלום דוקטור,
    אני בת 32, מרגישה בתקופה האחרונה עייפות חריגה ותשישות.
    בדיקות דם תקינות, 2 המדדים היחידים שיצאו מחוץ לטווח:
    פריטין: 4.9
    טרנספרין: 394
    המוגלובין: 12.1
    התחלתי לקחת תוסף ברזל אבל הבנתי שיש אפשרות לעירוי "פרינג'קט" שמעלה את המדדים בזמן מהיר הרבה יותר.
    האם ע"פ המדדים שלי מומלץ עירוי ברזל או שעדיף להמשיך עם התוסף?
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אנמיה, רמת פריטין נמוכה

הוספת תגובה

תמונה

• יש מקום לחשוב על מתן ברזל בווריד

ד''ר פרדי אביב
    19/06/2022

שלום.
    אם את חושבת שעייפות ותשישות קשורים לחסר ברזל ?!אז יש מקום לחשוב על מתן ברזל בווריד.
    במידה ויש הסברים אחרים לתלונות - מומלץ לקבל ברזל דרך הפה .
    בהצלחה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המוגלובין נמוך 7.6 ומקבלת ברזל דרך הווריד
    מיראל
    09/06/2022

שלום דר אני בת 33 אני מקבלת ברזל דרך הווריד וונופר המוגלובין נמוך 7.6
    היה לי לפני כ-שנה ועכשיו זה חזר .. הרופא אמר שזה בגלל הדימום במחזור אני תמיד מרגישה עייפות סחרחורת ולפעמים מזיעה גם במצב מנוחה ויש לי כאב ראש .. אני בסךהכל קבלתי עד עכשיו 6 מנות ..השאלה היא מתי אני אמורה להרגיש יותר טוב ומתי אני צריכה לעשות עוד פעם בדיקה דם והאם כידאי לקחת 2 אמפולות בכל פעם ? חשוב לציין שאני מטופלת עם יוטרוקס לתפקוד בלוטות התריס

הוספת תגובה

תמונה

• אפשר לתת גם 200 מג' של וונופר לפעם

ד''ר פרדי אביב
    09/06/2022

שלום רב.
    כן אפשר לתת גם 200 מג של וונופר לפעם .
    הכמות ותדירות של הטיפול צריך להיקבע על ידי רופא המטפל לפי גיל ,אנמנזה ,מחלות כרוניות וכמות הברזל בגוף.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המוגלובין נמוך ומדדים אחרים תקינים - תסמינים שונים
    בר
    02/06/2022

שלום ד"ר,
    בת 27, המוגלובין נמוך 11.6 (תמיד נמוך, בדרך כלל מגיע עד 11.7 ובמקרה קיצון הגיע ל10.6), mch נמוך והמטוקריט הפעם תקין אבל מתנדנד בצד הנמוך ולרוב יוצא חריג נמוך.
    אבל ברזל, פרטין, טרנספרין, הפטוגלובין, mchc, mcv, rbc, wbc, rdw, platelets, reticulocyts, חומצה פולית, שקיעת דם - הכל תקין. משקל תקין, אין סכרת.

סובלת רוב הימים מעייפות ותשישות לפעמים גם בעוצמה חמורה. בנוסף אחת לכמה זמן, לפעמים בהפרש של ימים, שבועות או חודשים בודדים - כל מיני תסמינים שונים שבאים והולכים.
    (למשל, ורידים בידיים בלטו מאוד ומאמצע כף היד ועד לאצבעות העור נהיה כהה ותחושה מוזרה שהן חמות למרות שלא היו - כל זה בלי סיבה, במנוחה ובגדים רפויים, עבר מעצמו אחרי שעה שעתיים אם אני לא טועה. לאחרונה התעוררתי עם קושי לנשום שרק הלך והחמיר כל עוד עמדתי, רעש של דם זורם באוזניים. ישיבה או שכיבה לא העבירה את זה מיד, לקח כשעתיים לפחות אם לא יותר עד שהרגשתי שאני יכולה להסתכן בלעמוד שוב, מאוד מפחיד. אבל לא חזר על עצמו.
    לא הרבה זמן קודם לכן (אולי חודש) סבלתי מכאבי ראש בכל יום וכאבי גב כשבשיא התקופה תקף אותי במשך שעות כאב וקושי נשימה שאני לא יכולה להסביר אחרת מאשר המונח "חיבוק טרשת" (אע"פ שאני יודעת שזו לא טרשת, דיווחתי כמובן לרופא משפחה) - השבית אותי לחלוטין במשך כמה שעות ולא חזר מאז. היו גם דברים אחרים שלא כללו בעיה בנשימה.
    חוץ מזה - חצי שנה בערך שיש לי כדור קטן בצוואר שלפעמים קטן מאוד ולפעמים יותר בולט אבל בכל מקרה קטן. ירידה במשקל, ורידים בידיים בולטים גם בלי מאמץ או התרגשות, לפעמים מלא נקודות קטנות ומגרדות שמופיעות על העור ועוברות אחרי כמה ימים בלי סיבה של אלרגיה או מוצר חדש)

אני לא יודעת אם זה רלוונטי בכלל, מתנצלת אם לא, אני פשוט לא יודעת ממה זה נגרם ואיך לעצור את זה

מה זה יכול להיות ו/או כדאי לבדוק לדעתך? האם לפנות להמטולוג או שאין סיבה כי רוב המדדים תקינים?

תודה רבה מראש ומתנצלת על האריכות

הוספת תגובה

תמונה

• ממליץ לפנות לרופא המשפחה ולהתחיל לברר

ד''ר פרדי אביב
    02/06/2022

שלום רב.
    ממליץ לפנות לרופא משפחה ולהתחיל לברר את כל התלונות.
    לא חושב שהן קשורות להמוגובין 11.6 .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עירויי ברזל לאורך זמן
    יעל
    22/05/2022

אני אנמית (המוגלובין 7, פריטין קטן מ2, ברזל 12) על רקע דימומים כבדים במחזור ומיומה גדולה, מועמדת לכריתת רחם, אבל בשל מורכבות היא תקרה רק בעוד מספר חודשים. התחלתי לקבל עירויי ברזל וההרגשה השתפרה דרסטית, האם יש מניעה לקבל עירויי ברזל עד הניתוח?
    (טיפול הורמונלי לצמצום הדימום בינתיים, נאמר לי שלא אפשרי עקב קרישיות יתר)

לקביעת תור
    סגירה
    עירויי ברזל לאורך זמן

הוספת תגובה

תמונה

• ברזל בווריד נותנים לפי הכמות שחסרה

ד''ר פרדי אביב
    23/05/2022

ברזל בווריד נותנים לפי הכמות שחסרה .
    אם יש דימום מתמיד ,אז גם מתן ברזל בווריד יכול להיות טאורטית בלי סוף .
    רק צריך לשמור על תדירות מסויימת - לא הייתי עולה יותר מ פעם ב 3 ימים ,וגם אחרי כל 5 פעמים - עושה ספירת דם ורמת פריטין בכדי להחלי אם צריך המשך .
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המוגלובין נמוך לאחר מדללי דם
    אור
    11/05/2022

שלום
    אימי בת 90 לוקחת כבר 5 חודשים מדללי דם, ויש לה טחורים היה לה פעמים בודדות דימום מהטחורים, המוגלובין שלה ירד מאז שהיא עם המדללי דם מ12 ל7.6 והיא נוטלת כבר שנתיים כדורי ברזל, במיון לא עושים עירוי דם ברזל רק בקהילה, השאלה מה עושים במקרה כזה ? האם בגיל כזה עודים בדיקה שח הצינור לקיבה דרך הפה כי זה מפחיד בגיל כזה? היא סובלת מיתר לחץ דם גבוה אשמח לעצה?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• צריך לבדוק על ידי בדיקות במכון גסטרו

ד''ר פרדי אביב
    12/05/2022

שלום.
    חושדים ובצדק שיש דימום במארכת האיכול.
    וזה צריך לבדוק על ידי בדיקות במכון גסטרו.
    כל בדיקה ובכל גיל מפחידה במובן מסויים ,מצד השני אם רוצים לדעת מה הבעיה ואיך לעזור חייבים לבצע בירור ,וזה נכון לכל גיל.
    שיהיה בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לשאלתי מוגלובין

אור
    12/05/2022

שלום
    היא עשתה בדיקת דם חוזרת והמוגלובין עלה מ7.4 ל8.4 לאחר שהופסק יופ אחד המדלל דם, יש לציין שיש לה טחורים שגורמים לה לדימום ואולי זה קשור לאנמיה וחוסר ברזל, הם חושבים לעשות לה בדיקת הצינור דרך טבעת הישבן, והם אמרו לי שבגלל הגיל שלה ושיש לה מחלות כרוניות יש בזה סיכון גבוה של חיים, וזה בהחלט מתריע אותנו, הם אמרו במידה ותשקלו לוותר על זה היא תצטרך להיות במעקב של בדיקת דם למוגלובין שלא יהיה ירידה ואולי לתת לה מנת דם עם ברזל דרך הווריד, היא אוכלת טוב אין לה כאבים או ירידה שמשקל , האופציה השניה לעת עצה נראה יותר מרגיע , האם אין דרך אחרת לאופציה הראשונה לאור גילה ומחלות הכרוניות שזה מסוכן לה?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ברור שתמיד יש שתי אופציות

ד''ר פרדי אביב
    15/05/2022

ברור שתמיד יש 2 אופציות - להמשך בירור ולבצע בדיקות פולשניות (שבדרך כלל יש בהן גם סכנה מסויימת ) ,או לא לחפש ורק לתת טיפול תמיחתי (שברור שיהיה מאוד מוגבל ,כי הסיבה עד הסוף לא ידוע .
    ההחלטה היא תמיד בידיים של המטופל והמשפחה .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה אומר טיפול תמיכתי

אור
    19/05/2022

שלום
    מה זה אומר טיפול תמיחתי, היא מקבלת כרגע נקסיום 40 מג לרפוי ומניעה ומשחת טחורים, וקיבלה מנת דם שהעלה את המוגלובין וכרע הופסק לה המדללי דם? היא לוקחת כדורי ברזל בשל אנמיה אם הבדיקות דם תקינות מה האפשרות השניה ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נא לפנות לרופא משפחה

ד''ר פרדי אביב
    19/05/2022

לתערי במסגרת תשובה בפורום אנני יכול לתת תשובה מפורטת והמלצות מפורטות לגבי טיפול המומלץ במטופלת .
    נא לפנות לרופא משפחה מטפל לגבי הסבר על אופי של טיפול תמיחתי במקרה ספציפית של אימא שלך .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה? ספירת דם מצורפת
    ספירתדם
    06/05/2022

שלום רב דוקטור,

אישה בת 93.
    מצרף ספירת דם מהשבוע האחרון.

בבדיקה לפני כשבועיים הייתה לה חומצה פולית נמוכה - 6.0 nmol/L. המוגלובין כעת 11.6, לפני זה 11.3. ברזל לפני כחודש יצא 74 µg/dL.

התחילה לקחת לפני כשבוע 5 מ"ג חומצה פולית בכל יום. לוקחת גם ברזל כבר תקופה ארוכה באופן יומיומי. מלינה על עייפות/תשישות משמעותית בשבועות האחרונים. האם זה יכול להיות בגלל המוגלובין מעט נמוך? האם כדאי לתת לה זריקת המוגלובין לדעתך? חשבנו שאולי החומצה הפולית תשפר את התחושה שלה, אם החוסר גרם לאנמיה מגלובלסטית, אבל טרם יש שיפור. הקריאטינין שלה גם גבוה אך נמצא בירידה (1.35 בבדיקה האחרונה).

בכל אופן, מצרף תוצאות ספירת דם מלאה:

WBC K/µl 8.8
    NEUT% % 80.6
    NEUT.abs K/µl 7.1
    LYM% % 14
    LYMP.abs K/µl 1.2
    LUC% % 1.2
    MONO% % 3.4
    MONO.abs K/µl 0.3
    EOS % % 0.9
    EOS.abs K/µl 0.1
    BASO % % 0.3
    BASO abs K/µl 0
    RBC M/µl 3.83
    HB g/dl 11.6
    HCT % 38.7
    MCV fL 101
    MCH pg 30.2
    MCHC g/dl 29.9
    RDW % 16.2
    MACRO% 10.8
    MICRO % 0.5
    HYPO % 31.8
    PLT K/µl 206
    MPV fL 10.6
    LUC abs K/µl 0.11

נשמח לשמוע מה דעתך ומה יכול לגרום לתשישות / מה אפשר לעשות בנידון.

תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    אנמיה? ספירת דם מצורפת

הוספת תגובה

תמונה

• אגב, ויטמין B12 יצא 1,139 לפני כחודש

ספירתדם
    06/05/2022

1319 pmol/L
    לוקחת את הויטמין בשגרה כתוסף.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדובר באנמיה קלה משולבת של אספקת כליות

ד''ר פרדי אביב
    08/05/2022

שלום רב.
    הנחת העבודה שמדובר אנמיה קלה משולבת של איספיקת כליות ומיאלודיספלזיה .
    אין לי הסבר לסימפטמים של החולה - כי זה לא מוסבר על ידי האנמיה הקלה הזאת .
    בהצלחה .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרופאה חשדה במיאלומה נפוצה

ספירתדם
    08/05/2022

תודה על התגובה דוקטור.
    ראיתי שציינת מיאלודיספלזיה. לא אובחן משהו כזה באופן רשמי. אני רואה שמדובר במחלה ממאירה. הרופאה חשדה במיאלומה נפוצה, אך לטענתה הבדיקות שערכה שללו את האפשרות. אתה חושב שמהנתונים הללו ניתן להסיק שהיא סובלת מתסמונת מיאלודיספלסטית MDS? שוב תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תבקשו הפניה לרופא המטולוג

ד''ר פרדי אביב
    10/05/2022

יש גבול ליכולת לתת מסכנות והמלצות בהתייעצות מן הסוג הזה - שאתה לא מכיר חולה ,לא רואה את כל התיק הרפואי שלו,לא בודק אותו .
    ולכן אין לי עוד משהוא להוסיף לדבריה הקודמים.
    במידה ואתם רוצים להתקדם בבירור ,תבקשו הפניה לרופא המטולוג בקופת החולים ואז להמשך לפי המלצות שלו.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי ברזל כמות מומלצת
    אנמית
    06/05/2022

שלום רב,
    אני בת 45
    מזה מספר שנים אני סובלת מאנמיה שלא מטופלת כראוי.
    מצב המדדים לאחר בדיקת הדם האחרונה- ברזל -13
    פריטין - 5.2, mcv -66, h.b -10.6
    הרופא המליץ על עירוי ברזל של 200 מג פעם בשבוע. האם זה הוא המינון המתאים. במידה ולא אשמח לדעת כמה עלי לקבל ומה היא התדירות הנכונה.

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    עירוי ברזל כמות מומלצת

הוספת תגובה

תמונה

• חישוב הכמות המומלצת של וונופר

ד''ר פרדי אביב
    08/05/2022

שלום רב.
    החישוב כמות המומלצת של וונופר שמטופל צריך לקבל מחושבת לפי כמה פרמטרים ,גיל ,מין,רמות המוגלובין בסיסיות התקינות ,מצב של החולה ברקע הטיפול (הריון,מחלות ,וחו..) .
    התדירות מתן וונופר - מינימום פעם ביומיים ,מקסימום - מתי שרוצים .לפעם אפשר לתת או 100 או 200 מג של וונופר .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רמות ברזל נמוכות
    קרן
    03/05/2022

שלום,
    בת 46, בריאה, כבר חודשים מרגישה עייפות וחולשה
    בבדיקות דם נמצאו הערכים:
    המוגלובין 9.6
    איירון 17
    פריטין 8.2
    % היפו 18.5
    האם ניתן להסתפק בכדורי ברזל או שמצריך מתן ברזל לוריד ?

לקביעת תור
    סגירה
    רמות ברזל נמוכות

הוספת תגובה

תמונה

• למה ירד הברזל וזה דורש בירור מקיף

ד''ר פרדי אביב
    04/05/2022

שלום רב.
    יש כאן כמה שאלות .
    הראשונה למה ירד הברזל ?זה דורש בירור מקיף כולל גינקולוג גסטרו וקולונוסקופיה וחו....
    שאלה נוספת - תוך כמה זמן זה קרה ?
    המוגןובין היה 15 ואז ירד ל 9 תוך חודש או שזה מצב כרוני ובעצם כל הזמן אנמיה פחות או יותר ?
    ושאלה אחרונה - איך מרגישים? .
    אחרי כל השאלות מגיע תשובה איך לטפל ,בווריד או דרך הפה ,כי בעצם ההבדל הוא רק זמן - כמה זמן יקח עד שיעלה ברזל והמוגלןובין .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רמות ברזל נמוכות

קרן
    05/05/2022

אני סובלת שנים מרמות נמוכות של המוגלובין ואיירון עקב מחזורים כבדים, אבל הערכים הנוכחיים הם הכי נמוכים, מרגישה חולשה איומה, רצון לישון על הזמן, לא יכולה לבצע פעילות פשוטה כמו לעלות במדרגות, תחושה של חוסר בחמצן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מוגלובין ירידה עקב דימום טחורים.
    אור
    03/04/2022

שלום
    שאלת המשך
    איצי בת 90 לפני כמה זמן התחילה טיפול עם מדללי דם עקב אי ספיקת לב
    ויש לה טחורים קטנים שיצא דם מהם כמה פעמים עכשיו כבר חודש אין דימום
    בבדיקת דם לפני כחודש יצא המוגלובין 9.4 לעומת פעמים קודמות שהיה בין 11.5 ל12 הרופא משפחה אומר שזה בגלל הדימום של הטחורים והמדלל שהאיץ את הדימום , ואמר שנעשה אחרי תקופה שוב בדיקת דם? יש לה עייפות אבל זה גם בגלל שהוא לא ישנה טוב בלילה האם אחרי חודש כדאי שוב לעשות מעקב בדיקת דם לדעת מצב המוגלובין?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• המוגלובין ירידה עקב דימום בטחורים

ד''ר פרדי אביב
    04/04/2022

שלום רב.
    המטופלת בגיל מאוד מכובד ולכן יכולים להיות תמיד מספר סיבות לכל בעיה .
    לכן אני ממליץ ללכת ולהמשך לפי הנחיות של רופא המטפל שמכיר את המטופלת .
    ואם נאמר שאחרי חודש צריך לבצע ביקורת אז כן כדי לחזור על הבדיקות ושוב לדבר עם רופא המטפל !!!
    בגיל מתקדם - מאוד חשוב שכל דבר יתבצע בהנחיה של רופא קבוע שמכיר את המטופל !
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה ומוגלבין נמוך.
    שע
    06/03/2022

שלום
    אימי בת 90 לאחר בדיקות דם נמצא שהמוגלבין שלה נמוך 9.4 פעם שעברה היה 12 היא נוטלת כדורי מדללי דם וגם ברזל
    יש לה טחורים קטנים ולפעמים ממאמץ נוזל לה קצת דם
    ( מטופלת עם משחת טחורים) האם יכול להיות קשר לזה?
    ומה עושים כאשר המוגלבין נמוך?
    אודה לך על תשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    אנמיה ומוגלבין נמוך.

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה בגיל מבוגר יכולה להיגרם על ידי מספר רב של המחלות

ד''ר פרדי אביב
    07/03/2022

שלום רב.
    אנמיה בגיל מבוגר יכולה להיגרם על ידי מספר רב של המחלות .
    ולכן חחבים לאבחן את הסיבות לאנמיה .לא תמיד זה רק חסר ברזל !?
    לכן מבקש להגיע לרופא משפחה ולבצע בירור מסודר של אנמיה .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בירור תוצאות בדיקת דם
    רנית
    04/03/2022

שלום רב,
    אני בת 44
    בשנה האחרונה לא אכלתי בשר רק חזה עוף ולא הקפדתי על אכילת תזונה נכונה כולל ברזל .
    בינואר 21 הברזל היה 12 וב-23.2.22 9.7 .
    נתחלתי לשתות ספאטון לפני כשבוע 2 שקיות היום וחזרתי לאכול בשר.
    האם הירידה היא כתוצאה של תזונה לא נכונה?
    יש לציין שבחצי שנה האחונה היה לי דימום יותר בווסת.
    יש לציין שנפלתי על ברך לפני כחודש וצויין בתשובה us חבלה + דלקת האם יש השפעה של החבלה בנוסף?
    שתיתי איבופן 2 ביום במשך 10 ימים.
    והאם הספאטון יכול לעזור?
    תודה מראש
    מצ״ב תוצאות מתאריך 23.2
    Iron 24
    Hct 31
    Rbc 4.14
    Mcv 76.1
    Mch 23
    Rdw-cv 15
    Crp 0.04

Transperin 388

לקביעת תור
    סגירה
    בירור תוצאות בדיקת דם

הוספת תגובה

תמונה

• לפי תוצאות מדובר באנמיה וללא ספק יש חוסר בברזל

ד''ר פרדי אביב
    06/03/2022

שלום רב.
    לפי תוצאות מדובר באנמיה ,ללא ספק יש חסר ברזל .
    קרוב לוודי סיבות הן גם דימום יתר וגם חסר בשר בתזונה .
    על כל מיקרה יש חסר ברזל ברור ורציני.
    ממליץ טיפול ממושך בברזל של חודשים .
    וגם במקביל צריך בכל מיקרה לבצע בירור מקיף של אנמיה .
    ממליץ לפמות לרופא משפחה ולהתחיל בירור וטיפול המתאים.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה