פורום נוירופסיכיאטריה - יש לך שאלה?

נוירופסיכיארטיה היא תחום הנמצא בתפר בין פסיכיאטריה לנוירולוגיה. התחום עוסק בהיבטים המנטליים והנפשיים הכרוכים בהתמודדות עם הפרעות נוירולוגיות, לרבות ביטויים גופניים של מצוקה פסיכולוגית כמו תשישות וכאבים. הפורום מיועד לאנשים הסובלים מחרדה, דיכאון ומשבר וכל בעיה נפשית או רגשית הקשורה להפרעות נוירולוגיות ובהן אפילפסיה, דמנציה, אלצהיימר, אירוע מוחי, לופוס ופרקינסון וכן לאנשים הסובלים מבעיות פסיכוסומטיות הקשורות לגוף ולנפש

מנהל הפורום

ד"ר תמרה אליזוב פישל
ד"ר תמרה אליזוב פישל
053-6834239
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר תמרה אליזוב פישל
053-6834239 ללא פרסום בפורום

• טיקים בעיניים- דרכי טיפול
    טל
    18/06/2019

היי ד"ר פישל,
    בחודשיים האחרונים אני סובל מטיקים בעיניים. זה גורם לי למבוכה ממש גדולה ולחוסר ביטחון עצמי.
    איך ניתן להעלים את תופעה זו?

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר תמרה אליזוב פישל - 053-6834239

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פרקינסון והורדת רמות סטרס
    אורון
    29/05/2019

היי ד"ר פישל,
    סבי חולה בפרקינסון.
    הבנתי שאם מורידים להם את רמות הסטרס , הרעד בגוף פוחת. האם טיפול נוירופסיכאטרי מסוים שיכול לסייע בהפחתת סטרס ובטיפול בפרקינסון?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה וחרדה מפני התקף
    בטי
    12/05/2019

היי ד"ר פישל,
    אני סובלת מאפילפסיה כבר כמה שנים.
    אני כל הזמן בחרדות שאקבל התקפים במהלך העבודה
    או עיסוקים חברתיים שונים.
    זה לפעמים גורם לי להימנע ממפגשים אלו.
    מה ניתן לעשות? איך אפשר לטפל בזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש לא מוסברים
    דנה
    30/04/2019

בוקר טוב דוקטור
    בת 39 בריאה, בתקופה מאוד לחוצה בחיי לאחר אובדן בן משפחה +גירושים קשים. נמצאת כבר שנה בטיפול פסיכולוגי עקב חרדות קשות והיפוכנדריה קשה. כל כאב קטן בגוף מצליח להוציא אותי משלוותי שמא יש לי משהו נורא! כל הזמן אני במתח לחץ ועצבים לא רגועה בכלל לא ישנה טוב כבר שבועיים ברציפות (מתעוררת 4 פעמים בלילה ) ובחוסר שקט תמידי. לפני כשבועיים ביקשתי לעשות שוב בדיקות דם כלליות +שתן + בדיקת תפקוד בלוטות והכל יצא תקין. (פרט לספירה של כדוריות הדם הלבנות שיצאו מעט נמוכות מהרגיל 3.9) אך הרופא אמר שלדעתו זה משהו תורשתי ואין לייחס לכך כרגע חשיבות. כמובן שאני נלחצתי מאוד ושוב התחילו החרדות ובמשך השבוע האחרון יש תחושת של לחצים /דקירות למשך שניה לרוב בצד ימין ולעיתים בצד שמאל במשך כל היום. (כשאני פעילה גופנית או עסוקה מידיי פחות מרגישה את הכאב) יש לציין שהכאב לא מונע ממני פעילות יומיומית רק החרדה משתקת.
    ממה שאני קוראת באינטרנט כאשר מופיע כאב מסוג זה יש לגשת לנירולוג ולבצע בדיקת סי טי על מנת לשלול גורמים גופניים. האם נכון הדבר?
    *יש לציין כי לפני כ 16 שנים חוויתי התקף "חרדה " ראשון בעקבות ורטיגו הייתי מושבתת למשך חצי שנה עברתי את כל הבדיקות נירולוגים+ENG+ עיניים וכו אך אף אחד לא טרח לשלוח אותי לסי טי בטענה שאין צורך. מאז אני מתמודדת עם תחושה של חוסר יציבות אך מעולם לא הטריד את רופא המשפחה כי היו תקופות של הטבה והיו תקופות שהייתי בלחץ זה היה חוזר. מה שמדאיג אותי כרגע זה הכאב ראש החדש הזה שמלחיץ וגורם למחשבות במהלך כל היום.
    *יש לציין כי לפני חודש היה ארוע חד פעמי של כאב כזה במשך 24 שעות ועבר לבד( אך באותו יום הייתי המון בשמש ובפעילות גופנית וללא שתיה עד שעות הצהריים- אז שייכתי את זה להתייבשות)אבל עכשיו ממה יכול להיות הכאב? האם עליי לפנות לנירולוג? לדרוש סי.טי?
    אולי ראוי להוסיף שעד לפני חודש רופאת השיניים שלי אמרה שאני חורקת שיניים וזה פוגע בשיני בינה אז הורדתי 3 מהם ואכן היתה הטבה - האם יש קשר בין חריקה לכאב ראש?
    סליחה על החפירה אבל אני ממש בחרדות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אריפליי כמחזק תרופות אחרות
    דני
    29/04/2019

שלום שמי דני ,אני בן 42 ומטופל כ 15 שנה פסיכיאטרית.
    התרופות שלי כיום הן:
    600 מג סוליאן
    90 מג סימבלטה
    5 מג אריפליי
    300 מג וולביוטרין
    70 מג ויואנס או 30 מג מיקס אמפטמינים (זה משתנה מתקופה לתקופה).

שאלתי היא האריפליי במינון זה של 5 מג אני יודע משמש כמחזק תרופות אנטי דיכאוני/חרדה לפחות חלק מהן,
    רציתי לדעת האם במיקרה שלי האריפליי מחזק את הסימבלטה ו/או את הוולביוטרין ו/או משהו נוסף או אחר בתרופותיי?
    תודה דני.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לקיחת כדור סרוקסט- בירור
    דניאל
    29/04/2019

אני לקחתי כמה שנים 20 מ"ג ציפרלקס ובהמלצת הרופא עובר ל20 מ"ג סרוקסט.
    1. מהניסיון שלך, אני כרגע לוקח 10 מ"ג סרוקסט ועוד כמה ימים עובר ל20. האם בהכרח זה אומר שב20 התופעות לוואי יחמירו והאם צפויות תופעות לוואי נוספות בעליית המינון?
    2. הבנתי שמומלץ לקחת את הסוקרסט לאחר ארוחת הבוקר. ורציתי לדעת מה הסיבה שזה מומלץ לקחת דווקא בבוקר והאם אפשרי לקחת בערב?
    3. מבחינת זמן. האם זה קריטי לקחת את הכדור בשעה קבועה...מה המסגרת של ההפרש שעות שניתן לקחת כל יום את הכדור. אני מתכוון שאי אפשר לקחת בשעה קבוה בדיוק, האם הפרש של שעה, שעתיים זה בסדר? כלומר לקחת כל יום את הכדור בין השעות 9-11 בבוקר?
    4. האם סרוקסט נחשב בהכרח לכדור מרדים או מעורר?
    תודה רבה!!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות ואוטיזם- שינוי תרופתי
    יעל
    22/04/2019

שלום רב,
    בני בן ה - 19, נכנס לפני חמישה חודשים להוסטל שם שוהים אוטיסטים בתפקוד גבוה עם הפרעות התנהגות. כאשר הגיע לשם נטל כדורים אלה: אדראל, אביפיליי, לוסטרל וקלונקס. כיום, לאחר תקופה זו, שונה הטיפול התרופתי, והוא נוטל את התרופות הללו: לוסטרל נשאר, קלונקס 3 מ"ג, זיפרקסה וריזדין. ידוע לי שזיפרקסה מיועד לסיכזופרניה, אולם הוא איננו סובל מבעיה זו. ריזדין מיועד לחולי אלצהיימר, וכמובן שמבעיה זו איננו סובל. התוצאה - נער שאיבד את הזיכרון לטווח הקצר, ולמרות שסבל מעודף משקל לפני כן, כעת בגלל הזיפרקסה התיאבון איננו מווסת כליל, כל הזמן רעב וכבר עלה עוד 3 ק"ג. יש לציין כי לעיתים סבל שם מהתקפות אלימות לא פשוטות. שאלתי: האם כמות התרופות איננה הזויה? כיצד פסיכיאטר רושם זיפרקסה למי שסובל מעודף משקל? הקוקטייל הזה נשמע לי קטלני, לא פחות ולא יותר ואין לי מושג מהן ההשלכות העתידיות. אם מסממים אותו על מנת שיהיה להם שקט, אז אני בהחלט לא ישנה בשקט. מאוד מודאגת.

בתודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בגרייה מגנטית עמוקה
    מאיה
    22/04/2019

שלום,
    אני לפני 4 שנים עברתי 30 טיפולים בגרייה מגנטית עמוקה במסגרת מחקר לחולי פיברומיאלגיה. הטיפול בכל אופן, לא עזר לי. לאחרונה דיברתי עם מישהו שהבת זוג שלו עבדה במשך שנים במקום בתל אביב במבצע גרייה מגנטית עמוקה. הוא חשב לעשות את הטיפול לדיכאון עמיד, והיא אמר לו שההטיפול שורף את המוח... רציתי בבקשה לברר: האם זה נכון? ומה זה אומר שורף את המוח בכלל? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לופוס וחרדות ממש קשות
    מילי
    21/04/2019

היי ד"ר פישל חג שמח :)
    אובחנתי בלופוס ואני בחרדות מאז.
    לא יודעת מה לעשות עם עצמי.
    ממש קשה לי.
    מה ניתן לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הבן שלי בן 15 סובל מאפילפסיה
    עדן
    17/04/2019

הבן שלי בן 15 סובל מאפילפסיה.
    בשבעות האחרונים נוטה למצבי רוח משתנים ולהתפרצויות זעם.
    האם זה בגלל הגיל שלו או שיש לזה קשר לאפילפסיה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תנודות במצב הרוח לאחר אירוע מוח
    עדי
    10/04/2019

ד"ר פישל שלום
    אבי עבר אירוע מוחי לפני כשנה ומאז חווה תנודות קיצוניות במצב הרוח ובחלק מהזמן גם מופיעות חרדות.
    אני ממש דואגת לו.
    איך אפשר לסייע לו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דיכאון המשפיע על תחושת הרעב
    רני
    02/04/2019

סובל מדיכאון המשפיע על תחושת הרעב שלי.
    אני לא מרגיש רעב כבר קרוב לשבועיים.
    פעם ביום אני מכריח את עצמי להכניס משהו לפה.
    איך ניתן לטפל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות אובדניות עקב אפילפסיה
    אתי
    31/03/2019

אני סובלת מהתקפי אפילפסיה קרוב ל-7 שנים.
    זה מקשה על חיי היום יום שלי, מקשה בהתמדה בעבודה ומוריד לי את הביטחון, מצב הרוח ומעלה את החרדות.
    לאחרונה אני חווה מחשבות אובדניות.
    איך אפשר לצאת מהמעגל הזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה ותשישות - שאלה חשובה
    אירה
    27/03/2019

סובלת מהתקפי אפילפסיה כבר 3 שנים.
    כל פעם, לאחר ההתקף, אני חשה תשישות ועייפות יתר.
    איך ניתן לטפל בכך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס+למיקטל- שאלה
    אוהד
    23/03/2019

שלום
    אני לוקח כבר 8 חודשים ציפרלקס 20 מג, ולפני חודשיים הפסיכיאטר הוסיף לי למיקטל (כרגע אני על מינון 100 מג ביום)
    ובנוסף לוקח בונדרומין כדי להרדם

מדי פעם יש לי כל מיני תופעות לוואי כמו עייפות / בחילות / כאב ראש /
    ראיה מטושטשת / חוסר חשק לעשות דברים / התקפי בכי / לחצים מוגברים

השאלה שלי- האם יש לי אפשרות במשך תקופה כלשהי לנסות לא לקחת את הציפרלקס , ולקחת רק את הלמיקטל ?

נניח במשך שבועיים-שלוש לקחת רק למיקטל בלי הציפרלקס ?
    ואז לראות איך אני מרגיש עם זה..
    האם ההרגשה תהיה יותר טובה, פחות תופעות לוואי וכו׳

או שזה מסוכן להפסיק את הציפרלקס ככה במכה והאם יהיה קשה לחזןר לציפרלקס או ששוב ייקח חודש עד שהציפרלקס יתחיל לעבוד

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה