פורום נוירולוגיה ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אפילפסיה, פרכוסים, מחלות נוירומוסקולריות, כאבי ראש, הפרעות התפתחות, קשיי למידה, מערכת העצבים, מומים מולדים, גידולים,טיקים ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אפילפסית ילדים - הלונפארק
    מיכל
    17/06/2019

פרופ' גדעוני שלום.
    לביתי יש באבסנט, לאחר שנתיים של תרופות ו EEG תקין, הפסקנו,
    עברה שנה נוספת,
    האם ניתן לאפשר לה לעלות על המתקנים בלונא פארק?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש עזים בלתי פוסקים במשך 7 חודשים , אובדן זיכרון קצר וחוש הריח, חוסר יליבות
    יאנה יאנה
    12/06/2019

שלום רב ! הבן שלי , בן 15, אנחנו גרים בקנדה. הוא סובל 7 חודשים מכאבי ראש עזים בצד ימין קידמי עליון של המצח , הכאב מתמיד ולא עובר בכלל , הכאב מתגבר וגורם להתקפים עזים , עד לפני חודשיים הכאב היה גורם עד כדי פירכוסים ואיבוד הכרה .בחודשיים אחרונים הכאב החזק קצת השתפר , והילד ישן רב הזמן מכאב . הוא איבד את הזיכרון הקצר לחלוטין , כל 20-40 דקות המוח שלו מהתחל מחדש. וזיכרון ארוך נפגע קשות , הוא איבד את חוש הריח . יש לו קושי רב באיזון , כשהכאב חזק ראיה מטושטשת, צילצולים באוזניים . עישונים שלו מורחבים רב הזמן. הוא לא יכול ללכת לבד , בקושי עושה 200 צעדים אטיים עם תמיכה שלי . הכאב מתגבר כשהוא הולך או נוסע ברכב. עשו לו EEG , ניקור מותני של עמוד השדרה ופעמיים MRI . הכל תקין . הוא היה מאושפז בבית חולים ילדים שבוע במצב מאוד לא טוב , הכאב היה כל כך חזק שהוא לא יכל ללכת , לדבר או לאכול . הוא מטופל על ידי נירולוג וגם ראה פסיכיאטר מחשש להתפתחות דיכאון וחרדה . הוא רגיש מאוד לאור ורעש, זה מיד מגביר את הכאב . הילד 7 חודשים לא הולך לבית ספר , מבלה את זמנו בחדר שלו בשקט מוחלט וחלונות מכוסים. לפעמים משחק משחקי מחשב . אין אבחנה רפואית כיון שכל הבדיקות עד עכשיו תקינות . יש לו סכרת נעורים שאובחנה לפני 9 חודשים , אך זו לא סיבה לכאב הראש , הוא נבדק פעמיים על ידי אנדוקרינולוג שלו , רמת הסוכר שלו בתוך הנורמה , הוא מקבל זריקות אינסולין 4-5 פעמים ביום ויש לו מוניטור על הגוף שנותן לי מידע כל 5 דקות אודות רמת הסוכר , אז אני יכולה להתאים את הטיפול ברגע שסוכר גבוה או נמוך . אנחנו גם החלפנו את האינסולין שלו לשלול אפשרות של אלרגיה לקודם . היה לוקח אמיטריפטאלין במשך חודשיים , התחיל מ 10 ונגמר עם 75 מג ביום . היה חשש ללחץ תת מוחי וקיבל שבועיים אסטזולומיד , המצב שלו הדרדר קשות אז והוא אושפז בבית חולים , והחשש של לחץ תת מוחי נשלל באמצעות הדיקור המותני . היום הילד מקבל פרופראנלול כברחודשיים , אני לא רואה שיפור ניכר . הכאב כמעט ולא מגיב לשום טיפול תרופתי , הדבר היחידי שהוריד את הכאב לרמה נמוכה היה מורפין , שהוא קיבל בבית חולים לטשטש אותו לבדיקת הדיקור בעמוד השדרה , אבל מאז אני לא נותנת לו מורפין , פוחדת שתימכר, ופעמיים עשו לו הרדמה מקומית של מוח עם 14 זריקות של חומר שעושה בלוק , במשך 6 שעות הוא כמעט לא חש כאב ותפקד רגיל ואז הכל חזר ואפילו נהיה גרוע יותר לכמה ימים. היו לו שתי פגיעות בראש כשהיה קטן , פעם נפגע בגן נפל על ארגז חול היה לו שבר במצח ותפרו אותו , פעם שניה נפל מאופניים על רשת ברזל וגם תפרו לו את המצח . הרופאים כאן אמרו שזה לא קשור . הכאב התחיל ללא שום סיבה או פגיעה . יש קושי להביא אותו לארץ בגלל הכאב . אשמח ליעוץ או ואודה לכל עזרה . תודה רבה !

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התקפי צחוק בלתי נשלטים
    יעל
    01/06/2019

שנים שאני סובלת מהתקפי צחוק בלתי נשלטים
    זה קורה לי ללא סיבה
    אני מרגישה דגדוג בגרון וישר פורצת הצחוק!!!
    הצחוק בא לי בגלים
    שמישהו חולה / צריך עזרה
    אני צוחקת שאני לבד בחדר עם עצמי
    אני צוחקת בחברת אנשים
    הצחוק נמשך כדקה או שתיים.
    צחוק פתולוגי.

אני מיואשת מאוד.
    מה ניתן לעשות ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיקיים או טורט לילד בן 3.5
    אילת
    26/05/2019

יש לי בן בן 3.5 מגיל מאוד צעיר ראיתי ששחקן פוקר הוא לא יהיה כל פעם שמשחק חדש היה יוצא מהארון הוא היה ממש מתרגש חשבתי שזה התנהגות רגילה של ילדים . ומגיל 2 בערך התחילו לו טיקיים הד"ר שלו אמר לי זה בסדר אבל אני מרגישה שלאט לאט הטיקים מתגברים היו בפה ועכשיו הם גם בידיים בצורה סימטרית בידיים כאילו מחבר את האצבעות . לגיסי יש טורט האם גם לבן שלי יש טורט ? אני לא חושבת אוטיזם בגלל שהוא מדבר ויש לו חברים יש לו גם הרבה התקפות עצבים על כלום אבל זה אולי בגלל שיש לו דם שלי דם של מרוקאים. אני מאוד אשמח שתחזרו אלי המשך יום טוב .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש אצל ילדה בת 5
    ויקה
    26/02/2019

ב 3 שבועות האחרונות ביתי בת ה 5 התחילה לסבול מעאבי ראש שבאים לסירוגין יום כן ויום לא בדרך כלל בבוקר אחרי שינה ולפעמים גם במהלך היום ..הכאב הוא בצדדי הראש ובמצח.. הילדה מתנהגת רגיל אבל מתלוננת על ככבי ראש.. בדיקות דם יצאו תקינות , הרופאת ילדים שלחה אותנו לניורולוג אבל יש זמן עד שהתור יגחע ואני בלחץ .. מה זה יכול להיות? עשינו צילום רנטגן לוע ושקד שלישי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בפענוח בדיקת EEG
    חן
    06/02/2019

שלום רב,
    ביתי בת ה-3.5 הופנתה לבדיקת EEG עקב חשד להתנתקויות. קיבלתי את התוצאות אבל אני לא מבינה מה הן אומרות :)
    ערנות:
    פעילות רקע אחורית כ-7 לשנייה סימטרית
    פעילות בטה קדמית
    פעילות כ-4 לשנייה טמפורלית ימנית ושמאלית תלויה ובלתי תלויה, לא קבועה
    שינה:
    פעילות כ- 6-3 לשניה בפיזור כללי
    גלי V סימטריים
    קישורי שינה סימטריים וסינכרוניים
    לסיכום: איטיות טמפורלית שמאלית וימנית בינונית, תלויה ובלתי תלויה, לא קבועה - הממצא אינו ספציפי - דרוש תיאום שליני

אשמח לעזרה

תודה רבה יום טוב
    חן

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיית ילדות לבן 5
    מיכל
    04/02/2019

שלום רב,
    בני בן 5 אובחן באפילפסיה שפירה של גיל הילדות, מטופל מזה חודש ימים בחצי כדור אוספולוט (100 מ"ג) חצי שעה לפני השינה.
    מתעורר בלילה לפעמים ומתלונן על נימול בכף יד ימין, האם זו תופעת לוואי של הכדור?
    אתמול בלילה נרדם ולא לקח את הכדור, האם זה בעייתי? האם היינו צריכה להעירו משינה?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הליכה לא יציבה חוסר שיווי משקל
    נופר
    17/01/2019

זאת האינפורמציה , הילד נולד ב19/7/2017 בן שנה וששה חודשים.
    הרצון לעשות הדמיה מוחית קיים מגיל חודש,נולד עם טונוס מוגבר,ידיים קפוצות עד גיל מאוחר,הולך איתם עד היום כמו "ברוז" הידיים מוגבהות בגובה בית החזה,מידיי פעם מוריד אותם.
    האמא ממש לא נושמת מרוב לחץ, כל כך הרבה חודשים ואין התקדמות הילד נופל הרבה, טופל בפזיוטרפיה מגיל ארבעה חודשים ,בגיל חצי שנה עד עכשיו אצל משהי שמתמחה בפיזיוטרפיה לילדים סוזון ( סולומנס) .פעיל מאוד במוטוריקה גסה,לא מפחד מכלום. הם מחפשים נואשות מישהי שתוריד את רף הדאגה,מרגישים שעשו הכל והילד לא יציב.
    כרגע עד להדמיה ,קיבלו בדיקות ראיה,שמיעה,דם...
    שמיעה נבדק,נאמר שיש קצת נוזלים.
    בגדול לא נראה שזה העיניין ,נשלח בודאי בכדי לשלול מצבים בנאלים...
    מבקשת את עצתך,עזרתך.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התקפי צמרמורות ללא חום אצל בני
    מור
    06/01/2019

שלום ד"ר,
    מאז יום שישי הבחנתי מספר פעמים שבני מקבל מן "התקפי צמרמורת" קצרים (מספר שניות) כמה פעמים במהלך היום.הרעד מתחיל מהגוף (חזה נגיד) ואז כפות ידיים ממש כאילו צמרמורת זורמת בגוף כמה שניות.לא מלווה בחום וסימפטומים נוספים.היום זו תופעה מוכרת?מה עלינו לעשות? עשינו לאחרונה בדיקות דם כולל סוכר וברזל שהיו תקינות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עיוות קל בגולגולת- 10 ימים אחרי לידה
    עדי
    26/12/2018

שלום,
    בני בן 10 ימים והבחנתי שהגולגולת שלו מעט מעוותת, אציין כי לאחר הלידה הגולגולת היתה סימטרית והעיוות החל בימים האחרונים. עושה רושם שצד ימין עולה על צד שמאל ולכן נוצר העיוות. האם יש צורך לבדוק מה גורם לעיוות, האם זו תופעה שכיחה?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת זרמים ונימולים בידיים וברגליים
    גיא
    09/12/2018

שלום רב שמי גיא בן 23
    אני אפרט את בעיתיי אשמח לתשובה מהירה מכם אני בן 23 מזה כבר כמה חודשיים אני סובל מזרמים. בכול הגוף. הרגשה של נמלים שהולכים עליי בכל שעות היממה במיוחד בלילה עשיתי
    את כל הבדיקות הרלונטיות לבעייתי
    בדיקת img הולכת עצבית
    בדיקות דם של דלקת פרקים שיצאה תקינה.
    mri עמוד השדרה הצוארי והגבי שיצאו תקינים חוט השדרה , מיפוי עצמות לכל הגוף . שגם יצא תקין .
    עשיתי בדיקת אואסטופרזיס שטענו שיש לי ואמרו שזה לא עושה כאבים
    ולפעמים דקירות בחזה
    תחושת הירדמות של כפות הרגליים והידיים.
    דופלס ורידים ועורקים שיצאו תקינים ידיים ורגליים
    הייתי אצל ראמטולוג שלא אבחן את בעייתי. והפנה אותי למחלקת בריאות הנפש
    הגבתי לו שאין לי שום בעיה נפשית .
    אלא בעיה בריאותית שלא עולים עליה.
    ואני מרגיש כאבים וזה משפיע על המצ הנפשי כמובן הרגשה של אי שקט חוסר שעות שינה אי נוחות תמידית בגוף בעקבות כך אני לא יכול לתפקד ולהתנהל כמו שאני צריך אני מדגיש אין לי בעיות בריאותיות לפני כן חוץ מהבעיה שנלוותה אלי בשנה האחרונה אני לא יודע מה יש לי בעקבות זאת אני פונה לעזרתכם באופן דחוף .
    אשמח לתשובה במהרה.
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פוספסטידיל סרין והפרעות קשב
    גלית
    09/12/2018

שלום הילד שלי בן 6 בריא עם בעיית קשב הטם 100 מלגרם של פוספסטידיל סרין יכול להזיק לו?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן חמש מתלונן על "סחרחורת"
    ליה
    03/12/2018

שלום. בני בן חמש וחצי, יום אחד במהלך נסיעה במכונית התלונן על סחרחורת, ש"הרצפה זז" (רצפת המכונית). לא הקדשתי לכך תשומת לב מיוחדת כי זה היה בזמן נסיעה. כעבור כמה ימים, ערב אחד בזמן שצפה בטלוויזיה, התלונן שוב על סחרחורת - לדבריו רואה את הרצפה זזה, או "מתגלשת", מעין גלים. מאז עברו כמה ימים ולדבריו התחושה לא עברה ומלווה אותו מאז כל הזמן - מרגע שקם בבוקר ועד שהלך לישון. בדיקה אצל רופא ילדים לא העלתה דבר חריג, וכן בדיקת עיניים כולל הרחבת אישונים שבה נמצא הכל תקין, וכך גם אצל רופא אף אוזן גרון, שאמר שהכל נראה תקין ושאינו רואה בעיה בשיווי המשקל. מלבד זאת הילד מתנהג כרגיל, משחק, אוכל כרגיל, ללא חום/בחילות וכו'. ממה זה יכול לנבוע?
    תודה
    אם מודאגת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אי אי גי אלקטרו אנספלוגרם
    דוד
    24/11/2018

שלום שמי דוד אני חולה אפילפסיה המון שנים סובלת מהתקפים לאחר ניתוח ראש לכריתת גידול עדיין ישנו שארית גידול שנשארה
    להלן הפיענוח
    בערנות
    תרשים ערנות
    רקע כללי סדיר וסימטרי
    ארטאפקטים מרובים של תנועות העיינים ושרירים של לעיסה
    ארטאפאקט של אלקטרודות בתנוע
    נרדמה פעילות בטה קדמית ואלפא אחורית 9 לשניה המגיבה לפתיחת עינים ללא תגובה פתלוגית באוורו יתר וגירוי פוטי
    ללא פעולות אפיליפטיפורמיות
    לסיכום eeg בערנות במשך 30 דקות עם גירוי פוטי והיפרוונטילאטיה בגדר התקין
    אשמח לתשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI מוח עוברי שבוע 32
    חגית
    15/11/2018

שלום ותודה מראש על המענה,

תוצאות MRI מוח עוברי שבוע 32:
    60 אחוזון, מ"מ 92 :Cerebral Fronto-Occipital Diameter

20 אחוזון, מ"מ 68 :Cerebral Biparietal Diameter

אורך הקורפוס קאלוסום: 38 מ"מ, אחוזון 40.

.70 אחוזון, מ"מ 41 :Transverse Cerebellar Diameter

ורמיס: גובה: 20 מ"מ, אחוזון 90. .70 אחוזון, מ"מ 13 :Antero-posterior Diameter

רוחב חדרי המח הלטרלים: 5 מ"מ, 6 מ"מ.

חדרי המח הלטלרים נמדדו סימטרים 6-5 מ"מ, ללא הרחבה של החדר השלישי או הרביעי. הקורפוס קאלוסום, הקאוום ספטום פלוסידום והכיאזמה האופטית קיימים. מודגם קאוום ורגה. גבעול ההיפופיזה הודגם. ללא עדות לאנומליות של הגומה האחורית. מעבר קרניו-צרוויקלי במראה תקין. המרווח התת-עכבישי במראה תקין. הגירציה והסולקציה תואמים את שבוע ההריון. ללא עדות לאוטם או דימום חריף. ללא עדות לאנומליות בסיגנל של פרנכימת המח. פרופיל הפנים נראה תקין. אוזניים פנימיות הודגמו.

מסקנה: מודגם קאוום ורגה.

המדדים הביומטרים המוחיים בגדר הנורמה לשבוע ההריון, ללא עדות להפרעה מבנית.

CAVUM VERGE ארוך יותר מהרגיל

השאלות:

1) מה הפרוש של ממצא ? מה זה אומר?

2) מה הפרוגנוזה? מה ההשלכות יכולות להיות של הממצא?

3) האם מצביע על פיגור או תינוק סיעודי או הפסקת הריון?

4) מה דעתך על התוצאות

תודה מראש

אלפי תודות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה