פורום נוירולוגיה ילדים - יש לך שאלה?

פורום נוירולוגיה ילדים נועד לתת מענה לבעיות נוירולוגיות, עצביות בילדים. פורום נוירולוגיה ילדים מטפל בנושאים כגון: אפילפסיה, פרכוסים, מחלות נוירומוסקולריות, כאבי ראש, הפרעות התפתחות,קשיי למידה,מערכת העצבים,מומים מולדים,גידולים,טיקים ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר שי מנשקו
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• גלגול עיניים בן 7 וחצי שנים
    מיכל
    13/06/2018

הבן שלי בן 7 וחצי כיתה א.. במהלך שיחה כל הזמן מגלגל עיניים פותח לרווחה.. מגלגל עץמעלה והצידה.. מה זה יכול להיות? אילו בדיקות לדרוש מניורולוג לעשות דחוף ביותר. אני מתה מפחד ומבועתת. חשוב לציין שכתינוק חווה 4 פרכוסי חום..שעברו עד גיל 3 וחצי ככה קצת לפני

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק מגלגל עיניים
    ניצן
    31/05/2018

הבן שלי בן 10 חודשים, ילד חייכן ותקשורתי מאד לסביבה. התחיל לאחרונה לזחול ולהתגלגל...
    לאחרונה החלה תופעה שמאד מלחיצה אותי ואת הסובבים המבחינים בה- הוא מגלגל עיניים כלפי מעלה תוך מצמוץ! זה לא קורה כשהוא עייף...
    קבעתי כמובן תור לנוירולוג אך התור הוא לעוד 3 חודשים. מבקשת להבין גם אם רק בכללי על מה התסימינים הללו יכולים להעיד.
    אנא תגובתך בהקדם. אני מאד מודאגת.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• המיפרזיס קל וקושי באינטגרציה
    נועה
    27/05/2018

היי ,שמי נועה בת 22 עם המיפרזיס קל .עשיתי בגרות מלאה בתיכון רגיל.אך ,לאורך כל שנות התיכון חשתי קושי באינטגרציה ובשליפת .נתונים, בעיקר בתחומי המתמטי והלוגי בבעיות מילוליות.(מבינה מהי השאלה אך מתקשה לעיתים לבצע פעולה של הסקת מסקנות)קיבלתי הארכת זמן אך מעולם לא אובחנתי כבעלת הפרעת קשב וריכוז .
    אציין כי במעקב של נוירולוג .וניסתי לקחת ריטלין מס פעמים אך לא הייתה לכך השפעה .(לא פותר את הקשיים שציינתי קודם)
    שאלתי היא האם ייתכן שיש קשר בין הפרעות קשב וריכוז להימפרזיס?או האם אין קשר בין השניים?מה יכול להיות הגורמים לקשיים אלו..
    אשמח לדעתך;תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש בזמן אימוני כוח
    NN
    13/05/2018

שלום, הבת שלי בת 7, מתעמלת, ללא בעיות בריאות. עושה תרגילי כוח ושאר התרגילים בלי בעיות, רק כשהיא עושה ירידה לגשר (ממצב עמידה) ובחזרה, היא מתלוננת על כאשי ראש חזקים מאוד. המצב הזה נמשך כבר כמה חודשים . קבעתי תור כמובן לרופא, אך עד אז (התורים ממש ארוכים!) חייבת לדעת אם לא מסוכן לאפשר לה להתאמן?
    פתאום עלה בי חשש ששבץ או משהו, ממש לא יכולה להירג

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תופעות לוואי של ריטלין
    מורן
    07/05/2018

הבת שלי בת 8 החלה ליטול ריטלין LA20 אתמול.
    מאז היא סובלת מכאבי ראש וכאבי בטן חזקים.
    האם תופעות הלוואי האלה הן ראשוניות ויחלפו בימים הקרובים?
    האם ניתן לתת משכך כאבים כדי להפיג את אי הנוחות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יש לי ילדה בת 9 צריכה לעבור בדיקת emg יש לה גם אפילפסיה
    גודי
    30/04/2018

רציתי לדעת עם ילדה בת 9 יכולה לעבור את הבדיקה emg בחי הרדמה כללית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנה וחצי עם אטרזיה של הוושט
    ספיר
    29/04/2018

היי. הבן שלי נולד עם אטרזיה של הוושט טעבר ניתוח בוושט כיום הוא בן שנה וחצי ואינו אוכל אוכל מוצק.. רוםאת ילדים הפנתה אותנו לקלינאית תקשורץ כדי שתמלד אותו ללעוס .. הקלינאית תקשורץ החליטה שאנו צריכים ללכץ לנוירולוג ילדים .. תוכל להסביר לי מה הקשר ?? איך נוירולוג ילדים יוכל לעזור לו

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד עם מחלת חומר לבן שהחלו לו נימולים
    נחמה
    28/04/2018

שלום רב
    בני בן 4 עם CORTEX HYPOMYALINIZATION אבחנה מבדלת מחלה מיטוכונדריאלית. (סובל מטיקים,פרכוסים חלקיים, בריחת שתן וצואה חלקיים, הפרעות בליעה, ריור, בעיית קצב שבתהליך אבחון)
    לפני שני לילות התעורר בצרחות ובכי כי מגרד לו הרגע לאט לאט הבנתי כי מדובר בנימול היות והזזת הרגל כאבה לו ומסאז שחרר את הכאב. במהלך היום היו לו עוד שני מקרים של נימול. מעבר לכך אתמול בערב היתה לו בריחת שתן כאשר הפעם לא היה מודע לכך ולא חש שהוא רטוב מעבר לכך הייתי צריכה להוכיח לו שנרטב כדי שיסכים שאחליף לו (עד כה כל פעם שברח לו היה נלחץ ומבקש שנחליף לו מהר).
    האם הנימולים ואי התחושה של בריחת השתן והרטיבות הינם תוצר ממצבו הנוירולוגי והאם יש צורך לזרז את הייעוץ הנוירולוגי או אינם קשורים לכך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התעלפויות אצל נערה בת 13.5
    עינת
    26/04/2018

הבת שלי עוד מעט בת 14 התעלפה מספר פעמים לאורך 4 השנים האחרונות. כל פעם שזה קורה היא חשה בחילה נוראית וסחרחורות ומאבדת את כל הצבע בפנים ונהיית לבנה כמו סיד והעיניים מאבדות פוקוס. בחלק מהמקרים היא מתכסת זיעה קרה ומבקשת שישפכו עליה מים. עשינו בדיקות דם שהן יצאו תקינות, בעבר בדק אותה גם קרדיולוג וניורולוג והסבירו לנו שזו תופעה נפוצה אצל ילדים. לאחרונה נראה כי התדירות עולה והיום זה קרה פעמיים. לפני כמה חודשים התעלפה ובמהלך ההתעלפות גם ברח לה שתן. אני מאוד מוטרדת ומנסה להבין מה גורם לכך. לעיתים היא טוענת שזה קרה כי קמה מהר משיבה לעמידה. אך לא תמיד זה המצב. בנוסף היא נוטלת ריטלין /קונצרטה מגיל 7. יש לציין כי בדיקות הדם לפני חודשיים היו תקינות לחלוטין. אשמח להתייחסות מה עלי לבדוק ואיך ניתן לקבוע במיידי תור לרופא פרטי כדי לא להמתין לרופא של הכללית. אנחנו מאזור הצפון

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פענוח eeg לאשה בת 33 בערנות
    ליאור
    24/04/2018

רציתי לדעת אם הפענוח תקין או לא תקין נרשמה פעילות רקע אחורית 11 לשניה דיפוזים וריטמים , עם אמפליטודה מקסימלית על פני האיזורים הפרונטלים משני הצדדים. ללא שינוי בגירוי אור או נישום יתר.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פענוח של בדיקת EEG
    רון
    11/04/2018

שלום,
    אשמח להסבר של הממצאים הבאים (ילדה בת 8.5):

תרשים ערנות, שת"פ טוב.
    נרשמה פעילות רקע אחורית כ 9-10 לשניה, סימטרית, מגיבה לפקיחת עיניים, בטא קידמית. לסירוגין נרשמה פעילות של גלים slow fuse transient of youth . באזור פרונטו-צנטרלי מימין לסירוגין נרשמה פעילות של גלים כ 5 לשניה, עם אמפליטודה גבוהה, ללא שינויים בעת גירוי אור או איוורור יתר.
    לסיכום:
    איטיות פרונטו - צנטרלית ימנית קלה, לא קבועה, בלתי ספציפית.
    לא נרשמה פעילות אפילפטיפורמית.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הסיבה לבדיקה

רון
    15/04/2018

להלן הסיבה לבדיקה,
    הילדה התעלפה מספר פעמים (בערך 5 לאורך כל חייה), בדר"כ כתוצאה מכאב,
    ההתעלפות האחרונה הייתה שונה מהשאר, כאשר היא נשארה עם עיניים פתוחות וכמו מלמלה לעצמה משהו למשך כמה שניות, לאחר מכן כבר עצמה עיניים והתעוררה אחרי מספר שניות בהרגשה טובה בסה"כ.

יומיים לאחר המקרה גילינו שהיא לא זוכרת לא רק את מה שקרה בזמן המקרה, אלא גם דברים שקרו כמה שעות לפני וכמה שעות אחרי...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שבר בגולגולת והמטומה מעל מקום השבר
    שרה-טל
    12/04/2018

שלום וברכה,
    בני בן שלוש נפל לפני כשבועיים מגובה מטר וחצי וקיבל מכה בראש, בקודקוד. יומיים אחרי הופיעה נפיחות במצח בין העיניים וברקות. במיון אמרו שככל הנראה אין קשר לנפילה ושאולי זו אלרגיה כלשהי לשים לב לשינויים. לא ערכו צילום/אולטרסאונד/c.t ושוחררנו הביתה.
    היום ,שבועיים אחרי חזרנו למיון כי התנפח לו ממש בקודקוד הראש. הרופא ערך אולטרסאונד וראה שיש שבר בגולגולת עם המטומה-גוש של הצטברות דם סמוך לשבר.
    הילד ברוך השם במצב רוח טוב ומתפקד רגיל, לא סובל מכאבים והסימנים הנויירולוגים שלו ממש טובים אז שיחררו אותנו הביתה עם הנחייה שהעשרה ימים-שבועיים הקרובים מאוד קריטים ואנחנו ממש צריכים לשמור שלא יקבל שום מכה נוספת בכדי שלא תהיה חס ושלום החמרה.
    האם זה מקסימום הטיפול למצב כזה?
    מרגישה מאוד לא שקטה.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הרמת עישונים בעיניים למלעה
    אבי
    07/04/2018

היי...יש לי בן 8.5 ושמתי לב לאחרונה שהוא מרים את העמיים למעלה כמה שניות ומחזיר...זה קורה לו יותר בזמן שהוא משחק כדרוגל או מאמץ ...אני מתסתכל עליו מהצד ורואה איך מידי פעם הוא מרים את העישונים בעניים כאילו העיגולים בעניים כלפי מעלה ומחזיר...אשמח לתשובה דחופה א י ממש בלחץ תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד בן שנה וחצי כל הזמן נוגע בריסים
    זויה
    04/04/2018

שלום,
    בני הקטן בן 1.8 התחיל לפני מספר חודשים כל הזמן לגעת בריסים. בשתי העיניים, אך יותר בצד ימין. הלכנו לרופא ילדים - אמר שום דבר. הלכנו לרופא עיניים - בדק ואמר הכל בסדר, תתעלמו.
    אבל הידיים שלו 70% מהזמן עסוקים בריסים - זה לא נראה לי תקין!
    לא תולש - רק נוגע נגיעות קטנות.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פפילדמה כבר חצי שנה
    טובה ברק
    02/04/2018

ב"ה
    ילד בן שנה וחצי כבר חצי שנה מאובחן עם פפילדמה עקב יתר לחץ תוך גולגולתי עבר דיקור מותני פעמיים , פעם ראשונה לחץ פתיחה 38 ופעם שנייה לחץ פתיחה 30 הילד עבר מלא בדיקות דם שיצאו תקינות וכן mri תקין וגםct תקין , אנחנו במעקב כמובן והילד מקבל דיאמוקס 3 פעמים ביום 60 מל , היינו לאחרונה אצל הנוירואופתמולוג שטען שאין שיפור כלל בעיניים וזה מחשיד אותו שאולי זה מבנה העיניים ולכן הוריד דיאמוקס לפעמיים ביום וביקש שנעקוב יש לציין שעבר פעמיים אולטרה סאונד של עצבי הראייה שיצאו תקינים , העניין מאיפה נדע במאה אחוז שכך העיניים ולא שהלחץ חזר שוב? הרופא לא רוצה לעשות שוב דיקור כי סהכ האולטרסאונד תקין והילד מרגיש טוב, אבל גם בפעמיים הקודמות לא הייתה קליניקה בכלל ! עלינו על הנושא רק בעקבות חבלה ולא בגלל תופעות לוואי של הקאות, כאבי ראש , אני מודאגת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה