פורום נוירולוגיה ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אפילפסיה, פרכוסים, מחלות נוירומוסקולריות, כאבי ראש, הפרעות התפתחות, קשיי למידה, מערכת העצבים, מומים מולדים, גידולים,טיקים ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ראיה מתקרבת ומתרחקת
    הוד
    22/11/2020

שלום.
    הבן שלי בן 11 חלה לפני כשנה /שנה וחצי, במחלת חום (וירוס/שפעת). שמנו לב שהוא סובל מהזיות כשעולה לו חום. (לא כל פעם, אבל בערך פעמיים שעלה לו חום כתוצאה ממחלת חורף- הוא החל להזות.. ההזיות נמשכות כמה דקות ואז הוא כאילו חוזר לעצמו. בדר"כ הוא זוכר במעורפל מה היה...
    בנוסף לזה, היו פעמים שקם בלילה עם עיניים כאילו זה לא הוא, וגם הוזה- ובדר"כ הוא קם מפוחד או לחוץ, ואומר לי משפטים כמו "אמא תקחי אותו" / "תגידי לו ללכת" והוא מפוחד מאוד ומתנהג כאילו הוא רואה משהו אמיתי ממש.. כמעט הכל קשור במחלת חום, אבל לא תמיד. ובדר"כ זה לא מתוך עירות, אלא רק כשהוא קם מתוך שינה והוזה. (לא בבוקר, אלא באמצע הלילה).
    כמו שאמרתי, בפעם האחרונה שהוא חלה במחלת חום זה היה לפני קצת יותר משנה. לאחר ההזיות האלו, שקרו לפני כשנה, הוא התלונן שהוא רואה אותי כאילו אני זזה כשאני רק יושבת. למשל הוא רואה אותי מתקרבת אליו ומתרחקת ממנו כשאני בעצם רק יושבת על הספה במקום אחד, קבוע..
    פניתי לרופאת המשפחה ששלחה אותנו לניורולוג. הנויורולג שלח לבדיקות ראיה, שבהם ב"ה הבדיקה יצאה תקינה.
    העניין נשכח כי הבן שלי לא חלה מאז ולא התלונן על הזיות או על בעיות בראיה.
    אתמול הוא סיפר לי שמידי פעם הוא עדיין רואה דמויות או עצמים זזים- מתקרבים אליו ומתרחקים ממנו. קדימה ואחורה. שאלתי אותו מתי זה קורה אז הוא אמר שזה לא קורה כשהוא פעיל, אלא רק כשהוא יושב רגוע ונח אז הוא פתאום רואה את הדמות שלו (אני היית\י אתמול מולו), והוא תיאר לי שהוא רואה אותי מתקרבת אליו והולכת אחורה, בזמן שאני יושבת ולא זזה ממקומי...
    רציתי לשאול- מה יכולה להיות הבעיה?
    למי כדאי לפנות לאיבחון?
    מאחר וזה תופעה שחוזרת על עצמה, וכרגע לא קשורה למחלת חום - זה קצת מדאיג אותי ושמח לקבל מידע על הנושא, ולדעת לאיזה רופא לפנות כדי לפתור את הבעיה.
    בתודה ובברכה, הוד

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ראיה מתקרבת ומתרחקת

הוספת תגובה

תמונה

• אי יציבות של ילד בן שנה וארבעה חודשים לערך
    אודט יצחק
    15/10/2020

מדובר בנכד שלי בן שנה וארבעה חודשים. התחיל ללכת לפני 5 שבועות. לפני 3 שבועות לערך, נפל על הראש מעגלה של סופר, אשר התהפכה ממדרגה אחת. משום מה, נראה כי בעיה ביציבות של הילד, וכתוצאה מכך, לעתים קרובות הולך צעד ונופל. הדבר קורא גם כאשר הוא עומד.
    יש לציין כי הילד חיוני ופעלתן מאד. האם מדובר במצב נורמלי, או שמא הנפילה גרמה לו לבעיה נוירולוגית? אשמח להתייחסות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי חיסון גיל שנה
    שמרית
    11/10/2020

שלום, בת שנה קיבלה חיסון mmrv לאחר 4 ימים התחיל חום לסירוגין ולילות לבנים
    הילדה מתעוררת בצרחות שעתיים אחרי שנרדמה ודורשת שיוציאו אותה מהמיטה ומה חדר
    בסלון היא בדכ נרגעת אחרי חצי שעה בטרמפולינה, או לפעמים זוחלת עלינו על הספה ובוכה שעה יורדת מהספה עולה ושוב יורדת... ככה כל הלילה עד הבוקר ובמשך השבוע האחרון ללא יוצא מן הכלל. אין חום כשמתעוררת, ניסיתי לשנות טמפרטורה בחדר, תאורה, שמיכה וכו ללא הצלחה. אתמול פעם אחת טיטול עם קרי רך ורירי.
    רופאת הילדים בדקה אותה היום על פניו הכל נראה תקין אולי עדיין תגובה לחיסון.
    לאחרונה:
    א. עברה תגר מבחן אלרגיה לחלב בהצלחה והתחילה לצרוך בחודש האחרון מוצרי חלב .
    ב. טיפת חלב אמרו ראש גדול ולהמשך מעקב (אחוזון 98, התינוקת עצמה בגובה אחוזוןמ98)

אשמח להמשך הכוונה מה אפשר לבדוק המצב נמשך שבוע וכבר אין חום.
    במהלך היום הכל רגיל , ישנה צהריים, אוכלת משחקת סהכ נינוחה.

הוספת תגובה

תמונה

• תנועות ראש מוזרות אצל תינוק בן חצי שנה
    ג`ני2020
    29/09/2020

שלום. לאחרונה שמתי לב שהבן שלי, בן חצי שנה, כששוכב על הבטן, או כשעושה רוקינג או עומד על שש, אחרי כמה זמן מתחיל לעשות תנועות הנהון קצרות עם הראש, כאילו אומר "כן" "כן", נראה כאילו הצוואר שלו מתעייף מהמאמץ. יכול להיות?

הוספת תגובה

תמונה

• תסמונת בל לבן שבע וחצי
    רונית
    16/06/2020

היי.
    הבן שלי בן שבע וחצי אובחן עם תסמונת בל. התחלנו לאחר שלושה ימים מהמקרה סטרואידים.
    מה הסיכוי שזה יעבור? תוך כמה זמן? האם יש מצב שזה לא עובר?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    תסמונת בל לבן שבע וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• תנועות חזרתיות אצל בת 1.3
    רוני
    11/06/2020

בתי האהובה בת 1.3. תקשורתית, משחקת, יוצרת קשר עין ב"ה. אומרת 5-10 מילים. הולכת מזה כחודשיים לערך.
    בחודש האחרון היא החלה להטיח ידיים לצידי הגוף במקביל לאנחות/ גניחות "או או או" אשר לרוב קורות כאשר היא לא שבעת רצון/ כועסת/ לא מרוצה. התופעה חולפת כאשר היא מקבלת את מה שהיא רוצה או שמשהו אחר צד את עיניה.
    האם יש מקום לדאגה?

לקביעת תור
    סגירה
    תנועות חזרתיות אצל בת 1.3

הוספת תגובה

תמונה

• אדמומיות בעין לאחר מתן קפרה
    יעל
    03/05/2020

שלום, יש לי בן בגיל 11 עם פגיעה מוחית כתוצאה מסיבוך של חצבת. הוא טופל בקפרה אך הפסקנו את הטיפול.
    מידי כמה ימים יש לו פרכוס ואני נותנת לו קפרה שמפסיקה את הפרכוס. היום הייתה לו אדמומיות בעין, האם יש קשר בין התרופה לזה?

הוספת תגובה

תמונה

• אולטרסאונד מוח לבני היקר אחרי הפגיה
    חש
    18/04/2020

היי
    ילדתי את בני היקר בשבוע 27 והיום הוא בן 7 חודשים תודה לאל.
    עבר פגיה יחסית נינוחה ורגועה.
    אנחנו במעקב אולטרסאןנד מוח...
    בפעם האחרונה נרשם LSV דוצ , אקוגניות פריונטריקולרית דוצ הומלץ מעקב...
    באחד הלילות הבחנתי בפרכוס...משהו חד פעמי לא היה מעולם.
    הייתי מאד נסערת ומבוהלת אז אני לא זוכרת לתאר מה מי מו.
    הרגליים והידיים נזרקו לצדדים...בעריסה.
    היינו צרחכים להיות באולטרסאונד נוסף אבל בשל הקורונה נדחה.
    אשמח לתגובתך בהקדם...אני מאד מבוהלת מהנושא.
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• כתמים צבעוניים בראייה וטנטון באוזניים לילדה בת 7
    דגן סהר
    23/03/2020

הבת שלי בת 7 טוענת שרואה במשך היום כתמים צבעוניים ולעיתים ריצוד.
    שומעת מדי פעם טנטון באוזניים, הבדיקת שמיעה תקינה.
    מצריך בדיקה? מה יכול להיות?

הוספת תגובה

תמונה

• MRI לבן שנה וחודשיים
    אמא מודאגת
    16/03/2020

שלום,
    מודאגת מהתוצאות של ה MRI

בני עבר MRI לשלילית מלפורמציות וסקולריות ואלה הן התוצאות:

ללא אנומליה מולדת.
    נראה קוום ורגה וספטום פלוסידום, וריאנטה של הנורמה.
    ב- T2/FLAIR מוקד קטן של אות מוגבר פריוונטריקולרי קדמי, דו צדדי.
    יתר פרנכימת המוח תקינה.
    דרגת המיאליניזציה בהתאם לגיל.
    הרחבה קלה של חדרי המוח ושל חללים סוב ארכנואידלים

ב- MRAהדגמה תקינה של כלי הדם הראשיים
    ב-MRV ,ללא טרומבוס וורידי.
    לאחר הזרקת GD מודגם עיבוי דורלי סדיר באזור פרונטלי, טמפורלי וכן של הטנטוריום, יתכן תגובתי לזיהום בעבר.
    סיכום:
    סימני נזק ישן פריוונטריקולרי קדמי וכן איבוד פרנכימה קל.
    לא הודגמה מלפורמציה ווסקולרית.

מה משמעות הנזק? והרחבת החדרים? מודאגת מאד. אשמח לתשובה מהירה

לקביעת תור
    סגירה
    MRI לבן שנה וחודשיים

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת בקשר לריטלין לבן 11
    שחר
    16/03/2020

בני בן 11 עבר אבחון מוקסו ולפיו לילד יש בעיות קשב וריכוז. בעיות קשב וריכוז אובחנו כבר מגיל הגן. על סמך האבחון נוירולוג המליץ על טיפול בריטלין. חשוב לציין שציוניו בבית הספר הם 85 ומעלה. התנהגותו בשיפור ניכר. מבחינה חברתית מקובל ע"י חבריו. חשוב לציין שילד אינו מוכן לקחת רטלין כי אין בו צורך. האם בכזאת קלות ממליצים על טיפול תרופתי שלא כצורך????

הוספת תגובה

תמונה

• נגיף אפשטיין בר ודלקת המוח
    אמא
    03/03/2020

האם בבדיקת דם:
    Ebv-vca-g=0.16
    Ebv-ebna-1-g=0.01
    Ebv-vca-m=6.04
    זה מרמז על הדבקה טריה שיכולה לגרום לדלקת המוח? והאם די באי.אי.ג'י ובאם.אר.אי לשלול זאת?

הוספת תגובה

תמונה

• גלגולי עיניים אצל תינוק בן חודש
    עדנה סטרוז
    24/02/2020

גלגול עיניים למעלה אצל תינוק בן חודש, מסוכן?

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח בדיקת eeg לבן שנתיים ושמונה
    חגית
    24/02/2020

היי שלום ,בעיקבות עיכוב התפתחותי ( שפתי, הילד לא מדבר אומר פה ושם מילים) הופננו מהתפתחות הילד לבצע בדיקת eeg (מצרפת קובץ )
    האם הבדיקה תקינה? ממה שכן הצליחו לבדוק כי התעורר..
    מה בעצם שוללת לי הבדיקה הזו בהקשר של עיכוב התפתחותי שפתי? זה שולל אוטיזם? אשמח להסבר
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בפיענוח בדיקת eeg לפעוטה בת 2.5
    גילי
    19/02/2020

שלום, אני אב לפעוטה בת 2.5 המאובחנת על הספקטרום האוטיסטי. עקב בעיות "ניתוק" של הילדה למס' שניות ומצמוצים מוזרים הופנינו לבדיקת eeg בחסך שינה.
    הבדיקה החלה בשעה 12:30 ,כרבע שעה לאחר שביתי החלה את שנת הצהריים.
    לאורך כל הבדיקה ישנה היטב.

תוצאות הבדיקה מעלות ממצאים שאיננו מבינים את פירושם.
    כרגע ממתינים לתור אצל נוירולוג ואנחנו מאוד מודאגים.

אשמח לעזרה ,

הוספת תגובה

תמונה