חלבון בשתן ....

מנהל הפורום

פרופ` דניאל לנדאו
פרופ' דניאל לנדאו
לקביעת תור אצל פרופ' דניאל לנדאו ללא פרסום בפורום

• חלבון בשתן ....
    אמא מודאגת
    18/04/2021

שלום אני אנא לבת 10 בראיה בדרך כלל בצענו בדיקת שתן עקב התלוננה בשבוע שעבר כמעט יומיים היה לה כאב קל כאשר הייתה מטילה שתן אבל זה נעלם .ובכל זאות בצענו בדיקת שתן כללית ותרבית היום.
    בדיקת שתן כללי

הבדיקהGLUCOSE - U STRIP
    תוצאהNORMAL

שם הבדיקהBILIRUBIN- U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהKETONES- U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהSPECIFIC GRAV-U STRI
    תוצאה1.030 (הבידקה הזו בדיוק לפי ערך גבוה תקין ) טווח הנורמה מ 1.001עד 1.030

שם הבדיקהPH- U STRIP
    תוצאה6.0

שם הבדיקהPROTEIN- U STRIP
    תוצאה30 mg/dl

שם הבדיקהUROBILINOGEN-U STRIP
    תוצאהNORMAL

שם הבדיקהRBC calc. - U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהNITRITE- U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהLEUCOCYTES - U STRIP
    תוצאה500 /µl (הרופא טוען אולי המקום לא היה נקי)

מאדיג אותי נוכחות חלבון בשתן רוצה לציין שאנחנו מהמגזר ויש לו חודש צום והיא צמה וכמעט לא שותה מים והיום בבוקר כאשר בקשתי ממנה ליטול שתן כדי לשלוח לבדיקה היא בקושי נתנה לי כמות ממש ממש קטנה ..אולי תוצאות החלבון מצביעה על התייבשות אני מאוד נלחצתי וקראיתי שזה קשור לכליות אין לה צריבות או כאב בזמן הטלת השתן אשמח לחוות דעת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    חלבון בשתן ....

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תוצאת בדיקת שתן

פרופ' דניאל לנדאו
    18/04/2021

שלום רב:
    חלבון חיובי במידה קלה יכול להופיע בשתן מרוכז. שניהם מופיעים בבדיקה שאת מציינת. אין גם דם בשתן, מצב המתלווה לעתים להפרשת חלבון משמעותית בשתן. זה גם לא צריך להביא לכל תלונות. את מדווחת שלילדתך יש מעט כאבים בעת מתן שתן. בהקשר זה שימי לב לתגובה החיובית ללויקוציטים (כדוריות לבנות) שעלולים להופיע בהקשר לדלקת בדרכי השתן. לכן, אם תלונותיה נמשכות הייתי חוזר על בדיקת שתן לכללית ואם יש שוב לויקוציטים הייתי שולח שתן לתרבית. אם יש שוב תגובת חלבון קלה בבדיקת השתן - מציע לשלוח בדיקת שתן של בוקר ליחס חלבון: קראטינין

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה לך על המענה עוד שאלה

אמא מודאגת
    19/04/2021

אין לה תלונות כאשר מטילה שתן ואין צריבה אבל השתן היה ממש מעט כאשר לקחנו הבדיקה וגם היה בתוכו הפרשות רגילות אןלי זה מסביר את הימצאות לוקטוצים? אנחנו מחכים לתשובה התרבית

וגם עוד שאלה גם אחותה בת השנתיים וחצי יצא לה בבדיקת שתן לוקטוצים 250 עשיתי לה בגלל שלפעמים היא מגרדת אבח אין חום או כאב במתן שתן או צירבות וגם היא מחכים לתרבית

האם קשור הופעת לוקטיצים ללא תסמינים להיגיינה לא ניקינו את האזור לפני לקיחת הדגימה

תודה לך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

פרופ' דניאל לנדאו
    19/04/2021

נכון. יש לשטוף את האזור היטב ואז לקבל דגימת אמצע הזרם גם לכללית וגם לתרבית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו