פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים - יש לך שאלה?

פורום זה מאפשר להתייעץ על נושאים כמו בעיות אורתופדיות, מחלות של מפרק הברך, מפרק הירך וקרסול, ניתוחי ברך, פגיעות ספורט, ארטוסקופיה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר אליהו ליברטי
ד"ר אליהו ליברטי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אליהו ליברטי ללא פרסום בפורום

• בעיות אורתופדיות- מזרן לרכישה
    שרונה
    17/05/2019

שלום
    אני חולה במחלת פרקים מקבלת טיפול אבל עדיין סובלת כאבים במיוחד בקימה בבוקר
    ואני מבקשת לשאול לגבי מזרן אותו אני רוצה לרכוש האם אתה יכול להמליץ ואני לא מתכוונת לשם של חברה
    אלא מה רצוי לרכוש מזרן קפיצים עם ויסקו או מזרן קפיצים עם לטקס,או מזרן גודנייט,מה הכי מומלץ מבחינה אורטופדית ופחות יכול לגרום לכאבים.
    מאוד מבקשת את דעתך

בתודה מראש
    שרונה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• איזה מזרון מומלץ.

ד''ר אליהו ליברטי
    21/05/2019

מזרונים נוהגים לדרג לפי דרגות קושי. 5 הוא הקשה ביותר, 1 הוא הרך ביותר. אורטופדים נוהגים להמליץ על 4. מומלץ עם שכבת נוחות שמרככת מעט ומנעימה את השכיבה. קפיצים או לטקס זה כבר עניין של טעם אישי. מומלץ לקחת לבחירה את הכרית האהובה עליך. לשכב על המזרון הנבדק בכל התנוחות שרגילים. לקנות ממקום שמוכן להחליף תוך לפחות 30 יום אם לא נוח. בהצלחה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זרם צד שמאל של הברך
    אסף
    15/05/2019

אני רץ 3 שנים ואף פעם אין לי פציעות
    מסוף ינואר אני סובל בצד של הברך מזרם ולא כואב לי ,ואני יכול להמשיך לרוץ בלי בעיה אבל זה מציק לי בברך הזרם
    עשיתי אולטראסאונד לא ראו כלום
    הלכתי לרופא פיזותרפיה אמר לי לעשות תרגילים וזה לא עובר
    אני רוצה לדעת בבקשה מה הבעיה ? אני מאוד רוצה שזה יעבור לי
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אסף

ד''ר אליהו ליברטי
    16/05/2019

הי אסף. רופאים שבדקו אותך ושלחו אותך לבדיקות שונות לא היגעו למסקנה ברורה. דרך האינטרנט בוודאי שלא אוכל יותר. אני חייב לבדוק אישית כדי לאבחן. פנה לכל מומחה ברכיים שתבחר.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ברכיים וצילום - מה המשמעות?
    לילך
    12/05/2019

עקב כאבי כרביים הופניתי לבדיקה ובצילום עלו הממצאים הבאים:
    רושם לשבר ישן, יתכן פיבולה פרוקסימאלית ללא קורלציה קלינית עתה שינויים שחיקתיים מתונים.
    שאלות:
    1. מה משמעות הבדיקה ?
    2. כרגע הרופא לא הפנה לשום טיפול מעבר להמשך בדיקות האם פיזיוטרפיה יכולה לעזור?
    3. לא היה לי שבר . מה המשמעות של רושם לשבר ישן?

דבר נטסף אני בת 67 .
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לילך

ד''ר אליהו ליברטי
    13/05/2019

לא אוכל לענות בלי לראות את הצילומים בעצמי.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאביפ בברך בצד ימין
    מורן
    30/04/2019

היי, אני סובלת מכאבים בברך בצד ימין
    קשה לי לעלות במדרגות ליישר את הרגל ולהתאמן
    הכאבים במיוחד מתחזקים אחרי אימון ספורט
    בנוסף לזה יש לי כאבים בכפות רגליים במיוחד אחרי ישיבה או מנוחה
    היה לי גם דורבן בכף רגל שמאל
    הלכתי לרופא אורטופד והפנה אותי לעשות מיפוי עצמות לא עדיף צילום ? ממה הכאבים האם יש קשר בין הברך לכפות רגלים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מורן

ד''ר אליהו ליברטי
    30/04/2019

שלום מורן. צילום יראה יותר את מבנה העצם. מיפוי עצמות יגלה אזורי שחיקה ודלקת. תלוי במה שהאורטופד שלך חושד שקיים. אין קשר בין הברך לכף הרגל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גמישות יתר בברכיים- בירור
    רון
    29/04/2019

היי שלום
    הנני סובל מזה כמה שנים בכאבים בחלק החיצוני של הברך מצד ימין כאשר אני רץ מעל 10 דקות או כאשר מופעל עומס על הברך. בבדיקת mri ולאחר בדיקה של מומחה ברך בכללית עלו הממצאים הבאים:
    hoffa impingement knee
    acl שלמה עם ציסטה סיניובאלית קטנה
    יישור יתר של הברכיים,גמישות יתר
    הערות: נא לפטור מספורט ,קפיצות ,ריצות וכן מעבודה פיזית. הומלץ על פיזיוטרפיה.
    הנני משרת במילואים באופן פעיל ביחידה קרבית ולנוכח הממצאים אני מעוניין להוריד פרופיל ולהשתחרר משירות קרבי. האם לנוכח הממצאים רופא הגדוד יכול לערער על ההמלצות? האם אוכל לגשת לועדה רפואית ולהוריד פרופיל?
    תודה מראש
    רון

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רון

ד''ר אליהו ליברטי
    29/04/2019

פורום זה עוסק בבעיות רפואיות ולא מיועד להערכת נכות, או פרופיל צבאי, במקרה זה, בלי ללבדוק אותך וודאי שאי אפשר להעריך מה יגידו רופאי הצבא. עצם הממצא ב MRI לא ממש מרשים ולא מסביר את הכאב בצד החיצוני של הברך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בברך ימין עקב חבלה
    ניקול
    17/04/2019

קפצתי ונחתתי על הקרסול נחיתה לא טובה כתוצאה מכך שמעתי פלאק בברך ימין, מאז אני צולעת, הברך ננעלת לי, כאבים בנסיונות לישר ולכופף את הרגל . ביצעתי אם אר אי (MRI) אך התוצאות לא הכי ברורות , האם מומלץ לבצע ארטרוסקופיה ? האם זה יעזור לאור התוצאות או שמומלץ טיפול אחר?נוסף? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ניקול

ד''ר אליהו ליברטי
    17/04/2019

האינפורמציה שסיפקת אינה מספיקה כדי לדעת אם הדבר הנכון לעשות הוא ניתוח ארטרוסקופי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI ברך ימין, פיענוח ממצאי הבדיקה והמלצה
    Moran
    11/04/2019

שלום,
    נפצעתי בברך במהלך קפיצה ונחיתה במשחק כדורעף(שמעתי קליק מהאיזור).
    היה לי כאב לא ממש חזק והמשכתי לשחק עוד קצת.
    יום לאחר מכן הברך התנפחה וצלעתי כמה ימים.
    כיום לאחר חודש, אני הולך בסדר. לפעמים הרגל מתנפחת לאחר מאמץ יחסי וממושך, ולפעמים כאב חד בגיד הבולט הימני-אחורי.
    מצורף צילום מסך של פיענוח תוצאות הmri על ידי מכון מור מאר, אשמח אם תוכלו להסביר לי אותו בשפת העם ולתת לי המלצה מה כדאי לעשות. המטרה זה לחזור לפעמיים בשבוע- כדורגל, וכדורעף.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מורן

ד''ר אליהו ליברטי
    12/04/2019

הי מורן, על פניו אין בבדיקת ה- MRI ממצאים המובילים לניתוח. הטיפול אם כך הוא שמרני. תרופות יסיותרפיה וכו'. לא נכון לתת אבחנה ודרכי טיפול רק לפי תוצאת MRI. גש עם התשובה לאורטופד שלך, עדיף לייעוץ מומחה ברכיים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בפיקה ברך שמאל
    עדי
    01/04/2019

שלום .
    אני בן 44 .
    לפני כ 10 חודשים התחילו לי כאבים מתחת לפיקה ובצד הפנימי של הברך.
    לאחר בירור אצל אורתופדים לברך בדיקה פיזית ,צילומים רנטגן מכמה זויות כלל לפיקה וגם US האורתופדים ( 2 ) המליצו לי על חיזוק השרירים ופיזיותרפיה .
    חיכיתי חצי שנה בינתיים ביצעתי לבד תרגילים שיש לחיזוק הרגל.
    לזמן מה זה עזר.
    בחודש האחרון וחצי האחרונים וקצת לפני המפגש עם הפיזיותרפיסט של מכבי התחילו הכאבים להתעצם וגם לאחר המפגש קיימים כאבים בברך. כולם אמרו לי שצריך חיזוק השרירים ,הפיזיותרפיסטית אמרה לי שהרגל חזקה ועדין יש כאבים.
    מה מומלץ לעשות?
    אני ממש מתוסכל.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עדי

ד''ר אליהו ליברטי
    02/04/2019

אכן יש סוג של בעיות ברכיים שהפתרון היחיד הוא אכן פיסיותרפיה לתקופה ממושכת. אינני יודע האם אם גם את סובלת מאחת מבעיות אלה ? בקשי בקופת חולים הפנייה למומחה ברכיים שיאבחן את הבעיה ויתן דרך פתרון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• וארוס של הברך- עיוות שלד?
    אייל
    19/03/2019

שלום דר

בשנת 2009 עברתי 2 ניתוח ארטוסקופיה בשל קרע וקרע חוזר בברך ימין. מזה תקופה ארוכה כאבים בקדמת ברך ימין בהחמרה. נשלחתי בין היתר לצילומי ציר. אורטופד כתב: צילומי ציר- וארוס עם ציר מכאני מדיאלי, 8 מעלות דן צדדי)
    מה הכוונה?
    האם מדובר בעיוות שלד ואם כן האם הוא נראה קל או חמור?
    האם לממצא יש תרומה לחידוש הכאבים בברך ימין ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אייל

ד''ר אליהו ליברטי
    20/03/2019

מדובר בתבנית של הגפפים התחתונות עם עוות של 8 מעלות פנימה במקום 7 החוצה. אולי גם זה לא ברור לך לכן בשפה פשוטה מדובר ברגלי X. כלאמר כשהברכיים צמודות והרגליים ישרות יש עדיין מרחק בין הקרסולים. לא ניתו לאמר לפי הפרטים כאן אם חמור או לא. ברוב המקרים זה פשוט עניין של מבנה גוף ובחלק מהמקרים
    (בייחוד במבוגרים זו תבנית שמתפתחת עם הזמן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ברכים חזקים- בירור
    עידן
    18/03/2019

שלום יש לי שנה כבר בעיה שאני מתכופף על הברכים יש לי כאבים חזקים מאוד שם וגם אין לי תחושה בגפים התחתונות עברתי בדיקות נירוגלעוץ היה תקין בירור עמוד שדרה גם חוץ מי מותני מזה יכול להיות בן 28 תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עידן

ד''ר אליהו ליברטי
    18/03/2019

חוסר תחושה הוא לאבחנה וטיפול נוירולוגי. כאבי ברכיים בכיפוף נובעים בדרך כלל משחיקה או מצב דלקתי של סחוס הפיקה. אין שום אפשרות להגיע לאבחנה סבירה דרך האינטרנט . אתה חייב להיבדק על ידי מומחה ברכיים. האורתופד שיבדוק אותך יוכל גם להתייחס לנושא ההפרעה בתחושה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרעים במיניסקוס- צליעה וכאב שלא משתפרים
    נעמה
    03/02/2019

שלום , אמי היקרה בת 55 עם עודף משקל.
    בברך ימין ראו ב mri שיש קרעים במיניסקוס (2 קרעים ברגל).
    אמא שלי צולעת מאד!
    במיוחד לאחר ישיבה ממושכת לוקח לה זמן ללכת וההתחלה קשה מאד.
    הברך מאד מנופחת אל אורטופד אמר שזה לא נוזלים.
    נמשך כבר מעל שנה!!
    נמצאת בחוג פיזיותרפיה 3 פעמים בשבוע ושם מחזקים את שרירי הברך מסביב- אל זה עדיין לא משפר את המצב למרות שכבר כמה חודשים בפעילות ספורט הזו.
    מה המלצתך? מה כדאי עוד לבדוק?

אני חסרת אונים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נעמה

ד''ר אליהו ליברטי
    05/02/2019

פיסיותרפיה אינה פותאת כאבים על רקע מניסקוס קרוע. חסרים הרבה פרטים כדי לתת עצה אמיתית (בת כמה את,? כמה זה עודף משקל? איך נראה צילום רנטגן בעמידה? איך נראה ה MRI? האם יש מחלות אחרות? ועוד הרבה שאלות). זה בלתי אפשרי בהתכתבות. הכוון הכללי הוא לחשוב על ניתוח ארטרוסקופי אך יש הרבה תנאים שצריכים להתקיים לפני קבלת החלטה כזו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נעמה

ד''ר אליהו ליברטי
    16/03/2019

העצה הטובה ביותר היא להיבדק על ידי אורטפד המומחה לברכיים. ייתכן שאימך זקוקה לניתוח ארטרוסקופי שהוא יחסית ניתוח קל. מניסקוס קרוע לא יתאחה עם פיסיותרפיה. נכון. לא צריך לרוץ לניתוח אבל היא כבר מיצתה טיפול שמרני ללא הטבה. עם זאת, לא בטוח שניתוח ארטרוסקופי הוא אכן הפתרון אך לא צריך לפסול אותו מראש. החלטה מבוססת ואחראית מה לעשות יכולה להתקבל רק אם אבדוק אותה וכל הנתונים יעמדו לרשותי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 11. חבלת ברך לאחר הנפילה
    נדיה
    14/03/2019

שלום. לפני 9 ימים בני בן 11 נפגע בברך כתוצאה מהנפילה על הלבנים הקשים בעת משחק עם חברים. נבדק ע" אורטופד שציין בבדיקה :מנגנון לא ברור,נפיחות מדיאלית לפיקה,תפליט קל,המטומה קלה. חרדה שלילי. יציבות תקינה. טווח תנועה 0-130. קושי ביישור. אציין כי ביום הפגיעה. (לפני בדיקת אורטופד )בזמן החלפת בגדים שעמד על רגל אחת (הפגועה ),הרגיש שהברך "בורחת ". כעת אין נפיחות,אין כאבים,טווחי תנועה בשיפור,מסוגל ליישר רגל. אם זאת ,כ 4 ימים לאחר הפגיעה ,הופיע צליל של קליק בזמן היישור הברך עד הסוף. הקליק נמשך עד היום-עברו 9 ימים מיום הפגיעה.
    יש לי מס' שאלות :
    -מה הסיבה להיווצרות הקלילים ועד כמה זה מסוכן ? האם זה דורש טיפול?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חבלה בברך.

ד''ר אליהו ליברטי
    16/03/2019

קליקים כשלעצמם, ברוב המקרים אינם מצביעים בהכרח על בעיה רצינית. אם יש כאבים או הברך לא יציבה זה יכול להצביע על מגוון גדול של בעיות. התאור והממצאים שלך יכולים להתאים למגוון רחב מאד של בעיות. החל מכלום עד חמור. לא ניתן באינטרנט לאבחן. מפתח הגייוני הוא כאבים או צליעה או הגבלה בתנועה או נפיחות ונוזל בברך. אם אחד מאלה קיים גשי עם הילד למומחה ברכיים .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים כרוניים בברכיים ללא שיפור
    דמיטרי רבייב
    25/01/2019

שלום דוקטור יש לי שאלה. הייתי אצל אורטופד שבדק אותי והוא אמר שיש לי snapping quadriseps כלומר קפיצה של הגיד הארבע ראשי. לפני שנה עשיתי פיזיותרפיה במשך שלושה חודשים אך ללא שיפור. הכאבים רק החמירו... עשיתי בדיקת mri ולפי תוצאות הבדיקה באתר לא נמצא שום דבר חריג, אך בכל זאת הראתי לאורטופד שלי את תוצאות הבדיקה והוא אמר שיש לי שכיקת סחוס בברכיים. אני בן 18 ולא יכול ללכת יותר מרבע שעה ברצף בגלל הכאבים וחוסר היציבות בברכיים. יש קושי בירידה ועלייה במדרגות. לא יכול לרוץ כבר כמעט שלוש שנים. חשוב לציין שמגיל 13 עד גיל 15 הייתי הרבה עושה ספורט, רץ עושה סקואות על רגל אחת, משחק כדורגל. השאלה שלי מה זה ה snapping quadriseps ממה הוא נגרם והאם אפשר לטפל בו בדרך ניתוחית כי כבר נמאס לי מכאבים ומהחיים הפאסיביים בגיל כזה צעיר.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דמיטרי

ד''ר אליהו ליברטי
    01/02/2019

סנפינג קואדריצפס זו תחושת קפיצה בגיד הארבע ראשי בעת יישור או כיפוף הברך. הרבה פעמים טועים באבחנה, מרגישים קפיצה של הפיקה וחושבים שהקפיצה בגיד. גש לאורטופד ברכיים לחוות דעת נוספת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרע במינסקוס השוואה בין צילומים
    רונית
    31/01/2019

בצילום MRI נמצא שיש קרע במיניסקוס בצילום רנטגן נמצא לא הודגם ממצא גרמי פתלוגי. שטחים ומרוחים המפרקים שמורים ללא שינוי מצילום לפני שנה שאז גן לא היו כאבים חזקים. האמנם אפשרי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רונית

ד''ר אליהו ליברטי
    01/02/2019

בהחלט אפשרי. ראשית צילום רנטגן לא "רואה" את המניסקוס ובוודאי שאינו רועה אם יש בו קרעים. עם זאת - צילום רנטגן מאד חשוב לעשות כי הוא נותן הרבה מאד אינפורמציה שMRI או אולטרסאונד לא נותנים. הבדיקה יכולה לגלות קרע במניסקוס היא MRI וגם בה ישש טעויות של כ- 10% מהפענוחים. לגבי הכאב. יש קרעים שכואבים ויש קרעים שכעבור זמן לא כואבים. לא תמיד גודל הקרע מתאים לעוצמת הכאב. באופן כללי כדאי להתייעץ. קרע מוזנח ימשיך לגדול ולקלקל את סחוסי הברך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים במפרק ירך שנים לאחר ארטוסקופיה בברך
    ברק
    27/01/2019

שלום דר
    בן 47עם רקע של מנח ברכיים בוארוס משמעותי ו2 אורטוסקופיות בברך ימין על רקע של קרע וקרע חוזר במיניסקוס המדיאלי.רוב רובו של המניסקוס הפנימי אינו קיים.מזה כ 5 שנים כאבים בקדמת ברך ימין בעיקר במאמצים ( עליה ירידה במדרגות ריצה עמידה ממושכת ועוד)טופלתי בעיקר בזריקות ובפיזיוטרפיה ללא הטבה לאחרונה כאבים במפרק הירך בעת שינוי תנוחה ואפילו הליכה. האורטופד חושד כי החלה בעיה גם במפרק ונשלחתי לצילום.ובבדיקה גופנית של המפרק כתב:
    מפרק ימין :
    רוטציה חיצונית ביישור 40 רוטציה פנימית 10 כיפוף מלא
    רוטציה חיצונית ב 90 מעלות -30 רוטציה פנימית 7 עם התנגדות וכיפוף מלא
    שאלות:
    1.האם יתכן כי הבעיה בברך החלה להשליך באופן שלילי על המפרק עד כדי כך שהוא נפגע/נשחק ?
    2.האם טווחי התנועה שנמצאו בבדיקה ביישור תקינים או שמה מעידים על בעיה במפרק ואם כן מהי דרגת חומרתה?
    3.מהי המלצתך להמשך בירור הרפאוי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ברק

ד''ר אליהו ליברטי
    28/01/2019

אין ממש קשר בין בעיית הברך והירך. יש להמשיך עם ביצוע צילום אגן בעמידה ולבחון מה מצב המפרק.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה