פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים - יש לך שאלה?

פורום זה מאפשר להתייעץ על נושאים כמו בעיות אורתופדיות, מחלות של מפרק הברך, מפרק הירך וקרסול, ניתוחי ברך, פגיעות ספורט, ארטוסקופיה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר אליהו ליברטי
ד"ר אליהו ליברטי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אליהו ליברטי ללא פרסום בפורום

• בדיקה CT לבטן - נזק בשל יוד וקרינה
    סופי
    04/07/2020

שלום לד"ר ליברטי,
    חולה ב-RA ומקבלת טיפול באקטמרה.
    כעת עליי לעבור בירור במערכת העיכול עקב כאבי בטן, ושולחים אותי לבצע CT 'האם היוד שניתן במהלך הבדיקה בכמות גדולה וכמו כן הקרינה יכולים להזיק, כיוון שיש לי מערכת חיסונית מוחלשת? האם אני צריכה להעדיף MRI?
    תודה למענה.
    סופי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקה CT לבטן - נזק בשל יוד וקרינה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאב בברך שמאל נוזל בברך כיצד מטפלים?
    יעל
    01/07/2020

אמא שלי בת 68. מזה 3 שבועות סובלת מכאב עז בברך שמאל שמקרין לשוק הרגל. באולטראסאונד מראה לאורך החלק הלטראלי של הברך כמות קטנה של נוזל ומעט נוזל סביב הסהרון הלטראלי. כמות קטנה של נוזל סביב החלק המדיאלי וסביב הסהרון המדיאלי. בכיפוף כמות קטנה של נוזל מעל לםטלה ומאחטרי גיד הקוואריספס. אין קרע ברצועות ואין ציסטה. מיפוי עצמות מראה שינויים ארטרוטיים בבירכיים. מה התשובה אומרת? ממה היא סובלת? וכיצד ניתן לטפל?? תודה מראש!!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאב בברך שמאל נוזל בברך כיצד מטפלים?

הוספת תגובה

תמונה

• יעל

ד''ר אליהו ליברטי
    01/07/2020

כאבים בברך בדרך כלל לא מקינים לשוק. לכן חובה לבדוק ולשלול מעורבות של בעיית כלי דם או כאב המוקרן מעמוד השדרה. לגבי הברך עצמה כנראה שהכאב על רקע שנויים נווניים. בדרך כלל מתחילים עם טיפול נוגד דלקות כמו ארקוקסיה או אטופן. יש לבדוק אם מותר לה. התרופה רק לפי מרשם רופא אחרי שבדק אותה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בברך שמאל נוזל בברך

יעל
    01/07/2020

עזתה דופלר ברגל שמאל שיצא תקין. האם זה שולל בעיה בכלי דם?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

יעל
    01/07/2020

היא עשתה דופלר ברגל שמאל שיצא תקין. האם זה שולל בעיה בכלי דם? רןפא הציע זריקת דיפרוספן.. האם מומלץ במקרה הזה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרע וציסטה בברך בתוצאה בבדיקה אולטרסאונד
    אושל
    01/06/2020

בתוצאות בדיקת אולטרסאונד התקבל : LM קרע וציסטה באורך 1 ס"מ.
    רציתי לדעת מה זה אומר? ומה עליי לעשות? האם יש לקנות חבושת אלסטית?
    התור לאורתופד בעוד שבועיים.תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    קרע וציסטה בברך בתוצאה בבדיקה אולטרסאונד

הוספת תגובה

תמונה

• אושל

ד''ר אליהו ליברטי
    01/07/2020

המתן לתןר האורטופד. שןם דבר לא דחוף. בינתיים להתנהג רגיל עד גבול הכאב.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

יעל
    01/07/2020

אמא שלי בת 68. מזה 3 שבועות סובלת מכאב עז בברך שמאל שמקרין לשוק הרגל. באולטראסאונד מראה לאורך החלק הלטראלי של הברך כמות קטנה של נוזל ומעט נוזל סביב הסהרון הלטראלי. כמות קטנה של נוזל סביב החלק המדיאלי וסביב הסהרון המדיאלי. בכיפוף כמות קטנה של נוזל מעל לםטלה ומאחטרי גיד הקוואריספס. אין קרע ברצועות ואין ציסטה. מיפוי עצמות מראה שינויים ארטרוטיים בבירכיים. מה התשובה אומרת? ממה היא סובלת? וכיצד ניתן לטפל?? תודה מראש!!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאב בברך שמאל נוזל בברך

הוספת תגובה

תמונה

• אוסגוד שלאטר אצל בן 20 וגיוס לצה"ל
    Shat
    14/06/2020

שלום ד"ר.
    מזה כ-7 שנים סובל מהתופעה, לטענת הרופאים הבעיה נפתרת בסוף תהליך הגדילה. היום אני בן 20. הכאבים לא נוראיים אך מפריעים מעט. תכננתי להתגייס לקרבי אך חושש שיהיו עם זה בעיות.
    האם יש פיתרון? האם לדעתך זה עלול להפריע?
    תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח הארכת גפיים, מה העלות ומה הקריטריונים?
    דוד
    27/05/2020

שלום רב, גובהי הוא 1.59 גילי 25 ואני מעוניין לבצע ניתוח להארכת גפיים, שמעתי שמקיימים אותו בארץ בכמה מרכזים רפואיים.
    רציתי לדעת:
    א. מה העלות והאם קופת החולים משתתפת בהוצאות
    ב. האם אני עובד בקריטריונים לעבור ניתוח מעין זה.
    ג. למי עלי לפנות כדי להתחיל בהליך.

נ.ב: אם אפשר תגובות מקצועיות ולא חיזוקים פסיכולוגיים למיניהם.

הוספת תגובה

תמונה

• דוד

ד''ר אליהו ליברטי
    28/05/2020

שלום דוד.
    כללית אינני ממליץ. החלמה ארוכה וכואבת. לא פעם יש סבוכים שונים. בזמנו פרופסור אברהם גנאל עשה הרבה ניתוחים כאלה בתל השומר. פנה אליו לייעוץ. תצתא אותו האינטרנט.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות ברכיים כאבים חוסר סחוס
    שחר
    15/05/2020

שלום
    אימי בת 88 יש לה חוסר סחוס בברכיים היא לא עשתה בעבר ניתוח להחלפת ברך כי פחדה בגלל שיש לה לחץ דח גבוה כולסטרול וכד׳, הבעיה שיש לה כאבים ואף כדור לא מקל על הכאב שלה, רופא המשפחה אומר שאין מה לעשות, שאלתי האם אין שום כדור באמת או משהו שיכול לפחות להקל על הכאבים בברכיים אשמח לעצה ?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• שחר

ד''ר אליהו ליברטי
    16/05/2020

אפשר לנתח גם עם גורמי הסכון שציינת. אני מנחש שהאמא חששה כל חייה מהניתוח ודחתה אותו עד היום. חבל. רופא המשפחה צודק. יש כדורים שיקלו כאב למספר שעות. אםילו אופטלגין נוזלי (אם היא לא רגישה) יעשה את זה אבל זה לא יכול להיות פתרון קבע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים

St
    24/05/2020

שמעתי על הסידן האמורפי שעוזר מאוד ויכול להועיל.. שווה לבדוק עם הרופא.. ספורטאים רבים משתמשים בו וממליצים עליו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בפענוח מיפוי עצמות
    איטה
    18/05/2020

קיבלנו כרגע תשובה:
    אין לראות ריכוזים פתולוגיים פוקליים
    סקוליוזיס טורקו לומבלי
    שינויים ניוונים בעמוד שדרה מותני תחתון 1 S 5-2 L עם הדגשה ב 1 S 5 L

לקביעת תור
    סגירה
    עזרה בפענוח מיפוי עצמות

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ונפיחות בברך
    רונית
    08/05/2020

שלום בני בן 13 ,מתאמן כבר כמה שנים אימוני כדורסל, התחיל להתלונן על כאבים ונפיחות קלה בברך (דווקא בתקופת הקורונה בה לא התאמן מספר שבועות) חשבנו שזו מכה שקיבל אולי וחיכינו. הוא יכול ללכת אבל מדי פעם הכאב מתעצם. לאחר כמה ימים הנפיחות גדלה. רופא המשפחה הפנה אותנו לבדיקת דם בדיקת אולטרסאונד ולאורתופד. התשובה לאולטרסאונד היא אי סדירות קורטיקלית באספקט קדמי של טיביה פרוקסימלית לסיכום סימנים סונוגרפיים של OSD. התור לאורתופד הוא רק בעוד שבוע. האם צריך לעשות משהו מוקדם יותר? או להמתין לתור לעוד שבוע? יש רגעים שהילד ממש בוכה מכאבים תודה

לקביעת תור
    סגירה
    כאבים ונפיחות בברך

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי שאלה חשובה, אני עושה אופני כושר במשך כבר 5 חודשים, בגלל בעיות ברכיים של כאב מתחת לפיקה של הברך,
    יניב
    29/04/2020

יש לי שאלה חשובה, אני עושה אופני כושר במשך כבר 5 חודשים, בגלל בעיות ברכיים של כאב מתחת לפיקה של הברך, הכאב השתפר מאוד בעקבות המלצה של אורטופד מומחה להתחיל לעשות אופניי כושר!
    הבעיה שאני עושה אופני כושר כל יומיים 15 דקות על הרמה הכי קשה רמה 8 מבחינת קושי, וזה כבר לא קשה לי, ואין לי זמן לעשות שעה אופני כושר, אני אשמח אם יש איזה מתקן עם משקולות לרגליים או פיתרון
    לזה שאני יוכל להמשיך לפתח את שרירי הרגליים שעובדים על האופניים כי האופני כושר נהיה לי קל מדי, תודה לעוזרים

הוספת תגובה

תמונה

• יניב

ד''ר אליהו ליברטי
    29/04/2020

יותר מידי תרגול וכושר יגרום לך בסופו של דבר לכאבי ברכיים. צריך מאד להיזהר ולדעת מה מותר ומה אסור ומה לא יגרום לנזק בעתיד. לא אוכל לפרט כאן את כל התורה. בקיצור - אני נגד תרגילי סקוואט עמוקים ונגד הליכונים ומכשירי הנפת משקולות ומכשירי דחיקה למיניהם. שחייה, בעיקר שחיית חתירה זה מצויין ואינך מוגבל בכמות. תעשה 50 בריכות חתירה ותראה כמה זה קשה. זו התעמלות מדהימה לברכיים ולגוף כולו. עד לפתיחת בריכות השחייה תעבור למכשיר האליפטי עדיף מאופניים או מהליכון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב במקום החיבור בין הרגל לאגן (צד שמאל)
    רבקה כוכבי
    26/04/2020

כאב מציק מאד עד כדי צעקות עם ההשכמה ולאחר מכן נחלש הכאב במקצת.
    מחפשת אורתופד מומחה בניתוח אם אפשר שמרפא גם חברי קופ"ח מכבי או עם ביטוח של הפניקס.

הוספת תגובה

תמונה

• שחיקת סחוס דרגה 4
    לימור
    23/04/2020

שלום
    בתוצאת ה mri לאחר הוצאת מינסקוס קרע ידית דלי ,לא נשאר מיניסקוס ב mri אחד הממצאים היה שחיקת סחוס דרגה 4.עם חריקות קנאקים בברך מה זה אומר? מה המשמעות?

לקביעת תור
    סגירה
    שחיקת סחוס דרגה 4

הוספת תגובה

תמונה

• לימור

ד''ר אליהו ליברטי
    23/04/2020

קרע דית דלי הוא קרע גדול במניסקוס שבדרך כלל מחייב ניתוח (כמובן שיש עוד הרבה גורמים לבדוק לפני קביעה חד משמעית שצריך ניתוח). שחיקה דרגה 4 היא שחיקת סחוס בדרגה החמורה ביותר בה למעשה אין סחוס אלא עצם חשופה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח חוזר

לימור
    24/04/2020

שלום
    אני בת 41 ,בוצע כריתת מיניסקוס לפני שנתיים ועכשיו הגעתי לשחיקת סחוס דרגה 4 והחלו בזמן האחרון זרמים בכף הרגל, האם קשור? .עכשיו על הפרק השתלת מיניסקוס ושינוי ציר גפה, משערת שאין אפשרויות אחאות בשלב זה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לימור

ד''ר אליהו ליברטי
    25/04/2020

התכתבות באינטרנט לא תוביל אותנו מעבר למה שרשמתי. .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשד לקרע חלקי בצולבת מפריקת פיקה
    דני
    23/04/2020

שלום,לפני כיומיים היה לי mri ואמרו שיש לי חשד לקרע חלקי בצולבת זה קרה מפני שפרקתי את הפיקה במשחק כדורגל לפני כחודשיים כיום אני מרגיש שאני יכול לשחק כדורגל לרוץ לקפוץ לעשות הכל אבל אני לא יודע עם אני צריך ניתוח? עם מותר לרוץ או לעשות כל ספורט אחר?עם הרצועה תחזור למה שהיא היית? אומרים שמי שפורק את הפיקה 50 אחוז יפרוק עוד הפעם ואני לא רוצה לפרוק עוד הפעם ואני לא רוצה ניתוח הבחנו שיש חשד לקרע בצולבת שהצולבת לא קשור לפיקה שאני מסובב תרגל כלפי פנימה אני מרגיש כאילו משהו נמתח אבל זה לא כואב אני רגיל ביום יום לרוץ לקפוץ לשחק כדורגל כדורסל ואני לא רוצה לפרוק עוד הפעם או לשחק בפחד שאני מכופף את שתי הרגליים שלי אני שומע בברכיים בשתיהם קצת רעשים

הוספת תגובה

תמונה

• דני

ד''ר אליהו ליברטי
    23/04/2020

שלום דני. נכון פריקת הפיקה אינה קשורה לצולבת. אף אחד לא אמר שהצולבת (כנראה הקידמית) קרועה. זה רק חשד. בלי שאבדוק פיסית את הברך שלך לא אוכל לענות לך מה מותר ומה אסור והאם יש דרך טיפול ללא ניתוח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות MRI לאחר תאונה
    שירה
    20/04/2020

שלום ד"ר
    לאחר תאונה בינואר - אודה לך על חוות דעתך לתוצאות MRI שעברתי

MRI ברך:
    באספקט התיכון של המשטח הטיביאלי הלטרלי מודגם נזק אוסטאוכונדרלי בקוטר 6 מ"מ במישור הקורונלי (חתך 17 סדרה 4)
    ובקוטר 2 מ"מ בציר הסגיטלי (חתך 20 סדרה 3)
    מודמגים אותות חריגים מינימאליים בסחוס המכסה את האספקט התיכון של הקונדיל הפמורלי הלטרלי עם מוקד ציסטי תת
    קורטיקלי זעיר בסמוך.
    הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות.
    מודגם אות חריג הוריזונטלי מינימאלי בהיקף הקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי אשר אינו מערב את המשטחים הפירקיים
    כך שאינו מוגדר כקרע.
    המניסקוס הלטרלי מודגם תקין.
    מודגמת טנדינוזיס מינימאלית של המנגנון המיישר.
    .( מודגם סדק אלכסוני כמעט לכל עובי הסחוס המכסה את הפצט המדיאלי של הפיקה (חתך 23 סדרה 6
    הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .

MRI כתף:
    מעט נוזל בבורסה הסובאקרומיאלית / סובדלטואידית.
    גיד סופראספינטוס - בסמוך לאחיזה להומרוס לכל רוחב הגיד מודגם קרע ארטיקולרי מדרגה בינונית המערב כמחצית מעובי
    הגיד לאורך 1 ס"מ במישור הצדדי-פנימי.
    גיד אינפראספינטוס שמור, ללא עדות לקרע או טנדינוזיס.
    גיד סאבסקפולריס שמור, ללא עדות לקרע או טנדינוזיס.
    גיד ושריר הטרז מיינור שמורים.
    שמורים, ללא עדות לאטרופיה. RC- שרירי ה
    ממוקם בתוך החריץ, ללא ממצא פתולוגי. LHBT- ה
    עד כמה שניתן לדון בבדיקה שאינה ארטרוגרפית, ללא עדות לקרע בלברום.
    ללא ממצא פתולוגי. נוזל תוך פרקי בכמות מעט מוגברת. GH- מפרק ה
    עוצמת אות מלשד עצם תקינה, ללא עדות לבצקת או שברים.

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקות MRI לאחר תאונה

הוספת תגובה

תמונה

• שירה

ד''ר אליהו ליברטי
    23/04/2020

הי שירה. מטרת פורום זה אינו להסביר לך מה פרוש הפענוח שנרשם לך ב MRI. אסתפק בכך שאומר שאינני רואה ממצא חמור הדורש ניתוח או טיפןל פולשני מורכב. תפקידו של הרופא ששלח אותך לבדיקות אלה לתת לך את הפרוש המלא של מה שכתוב בפענוח. ולהסביר לך מה ן האופציות הטיפוליות. כך אני נוהג עם חולי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שבר בכתף מנפילה השלמת מידע לשאלה
    יונתן
    08/04/2020

שוב שלום
    אבקש להשלים את המידע המעודכן,לשאלתי,

מדובר באחותי בת 55, לה יש הגבלות מוטוריות מCP מלידה
    אתמול,היא בבואה לקום מכסא, נפלה אל הרצפה ונחבלה בכתף השמאלית,
    כאבים קשים הביאו אותה למיון, ושם נערכה לה בדיקה וצילומים
    ונכתב,שבר דמוי 4 חלקים GTלא נשבר, ללא תזוזה אולם אספקת הדם נפגעה,
    ועל כן הסיכוי לAVN של ראש ההומירוס הוא עמט וודאי. [ציטוט נאמר למקור.]
    fracture of unspecefed part of upper and end of humerus'
    closed[left]
    contusion of shoulder and upper arm
    השכנה שלה תרגמה לה מהמסמך בנוסח כזה- "התכווצות של הכתף והזרוע העליונה,
    שבר של החלק הלא מוגדר של ההומרוס,בקצה העליון הקרוב"
    דיברו איתה על ניתוח, היא בחרה בשלב זה טיפול שמרני ועל כן שוחררה עם מתלה ליד ותחזור לביקורת בעוד 5 ימים,
    אני מאוד דואג לה, ,עכשיו מה עושים במצב כזה? האם אכן נידרש ניתוח,או לא,ואם לא יעשה מה יהיו ההשלכות?
    מצד שני האם הניתוח הוא הפיתרון?
    מהי הפרוגנוזה של מצב כזה?
    מה רצוי שהיא תעשה כרגע במצב שנוצר?
    מה עושים, בבקשה את עצתך
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• יונתן

ד''ר אליהו ליברטי
    09/04/2020

אם לשפוט רק על פי מה שנרשם נראה חד מדמעית שמומלץ ניתוח. נכון, יש סיכונים בניתוח וגם הניתוח לא יביא את הכתף לתפקוד מלא כמו שהיה לפני הנפילה. אבל ניתוח ייתן תוצאה הרבה יותר טובה מאשר טיפול שמרני. ללא ניתוח עלולים להשאר מגבלות קשות וכאבים בהנעת הכתף. כל האמור לעיל יכול להיות לא מדוייק. אני לא רואה פיזית את החולה ולא רואה צילומים. לדעתי קבלו את הצעות בית החולים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה