פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים - יש לך שאלה?

פורום זה מאפשר להתייעץ על נושאים כמו בעיות אורתופדיות, מחלות של מפרק הברך, מפרק הירך וקרסול, ניתוחי ברך, פגיעות ספורט, ארטוסקופיה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר אליהו ליברטי
ד"ר אליהו ליברטי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אליהו ליברטי ללא פרסום בפורום

• קרע מיניסקוס שלא אובחן
    שמעון
    17/07/2019

היי כעבור 7 שנים של סבל מצאו לי את הבעיה ב mri:רצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות. מודגם קרע הוריזונטלי לרוחב הקרן הקדמית של המניסקוס הלטרלי כאשר קדמית למיטת הקרע נמשכת ציסטה פראמניסקיאלית מולטי לוקולרית בקוטר 1.6 ס"מ בציר הסגיטלי ובגובה 1.6 ס"מ )חתך 9 סדרה 3( ובקוטר 2.7 ס"מ במישור .) הצדדי פנימי )חתך 19 סדרה 7 מודגם אות חריג הוריזונטלי בקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי אשר אינו מערב את המשטחים הפירקיים כך שאינו מוגדר כקרע. המנגנון המיישר מודגם תקין. סחוס הפיקה שמור. ) באספקט הקדמי של הקונדיל הפמורלי המדיאלי מודגם נזק אוסטאוכונדרלי בקוטר 7 מ"מ במישור הקורונלי )חתך 6 סדרה 4 עם בצקת לשדית סוב-כונדרלית בסמוך. הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה, ציסטה פופליטיאלית מודגמת בקוטר 2 ס"מ במישור הצדדי פנימי. לסיכום: קרע במניסקוס הלטרלי עם יצירת ציסטה פראמניסקיאלית ונזק אוסטאוכונדרלי בקדמת הקונדיל הפמורלי המדיאלי כמתואר. על הברך התלוננתי במשך שנים ללא התייחסות. אני מתנייד עם קביים. כמה זה חמור? והאם לזמן ללא טיפול הייתה השפע? מהי האופציה הטיפולית הטטובה ביותר? איזה סוג ניתוח?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבים בצד הברך וחשד לציסטה גנגליונית
    אמיר
    14/07/2019

באולטרסאונד שעשיתיעל כאב באזור פנים הברך, חלק צדדי, הדבר היחיד שיצא עם משהו זה:
    "הודגם בסמוך לאזור מעבר גיד -שריר סרטוריוס ,בגובה מרווח הפרקי ממצא היפואקוגני\ציסטי ,אווסקולרי ,בגודל כ 4*4 מ "מ ,טיבו הממצא אינו ברור -האם ציסטה גנגליונית"
    אשמח להבין במה מדובר.
    לא נמצא ציסטה ע"ש בייקר. ולא מצאו שום דבר אחר.
    בדיקה מאוד יסודית על ידי רופא לאחר שכבר שנתיים אני מנסה בכל דרך להבין את מהות הבעיה. עשיתי כבר המון בדיקות - מאמ.אר.איי ועד מגוון טיפולים משלימים, כדורי נוגדי דלקת ומה לא.
    התחיל בעבודה על סקימולטור משולבת עם ריצות משמעותיות
    היום כואב לי כשאני מותח את הרגל, או בהליכות איטיות וארוכות בסופר או בקניון, לא כואב כשאני עולה מדרגות. כואב במגע אם אני משפשף חזק עם בנגיי או וולטריין.

אשמח לתרגום הממצא.
    תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אמיר

ד''ר אליהו ליברטי
    15/07/2019

גם בתשובה רשום שלא ברור במה מדובר. פנה לרופא ששלח אותך לבדיקה להמשך בירור.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ברכיים שנימשכים למעלה משנה
    דוד בטיש
    02/07/2019

סובל יותר משנה מכאב בברכיים, בצילום MRI של ברך ימין נמצא קרע במיניסקוס, ליטרלי,ברך ימין לא בוצע MRI אך הכאבים זהים, קיבלתי זריקות בברכיים שעזרו לתקופה קצרה, לאחר טיפול פיזיוטרפיה היה שיפור גם למספר חודשים, טיפול בדיקור עם כוסות וואקום לא עזר, לאחרונה פורסמו שיטות טיפול במכשור חדש כמו גלי הלם גלים מגנטים ועוד שיטות, האם ידוע ששיטות אלו יעילות או שאין מנוס אלא ניתוח, אני ממש לא יכול ללכת מרחק של עשרות מטרים,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דוד

ד''ר אליהו ליברטי
    09/07/2019

קרע במניסקוס מתקנים על ידי ניתוח ולא גלי הם או שאר שיטת.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות mri ברך בן 20 עד כמה חמור
    לי
    04/07/2019

דלום רב, מבקשים לדעת עד כמה חמור הקרע המורכב במיניסקוס ועד כמה דיוף ניתוח במצב,זה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לי

ד''ר אליהו ליברטי
    09/07/2019

במידה ויש כאבים והפרעה בתפקוד, עליך לעבור ניתוח ארטרוסקופי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בקשה לפענוח תוצאות בדיקת MRI..
    קארין
    28/06/2019

בצקת ברקמות רכות פרה פטלריות עם בורסה קטנה.
    שינויים מוקואידים מתונים במניסקוס מדיאלי ללא עדות לקרע.
    עכירות קלה של השומן הופה בסמוך לגיד פטלרי, הדגשה של השומן קדמי סופרה פטלרי. ממצאים האלה בלתי
    ספציפיים יכולים להתאים לתהליך דלקתי.

מזה אומר?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קארין

ד''ר אליהו ליברטי
    09/07/2019

מדובר בממצאים הדורשים טיפול שמרני, לא ניתוחים. תרופות , פיסיותרפיה ואולי הזרקה לברך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בברך גיד הפיקה או HOFFA?
    לאה כהן
    09/02/2017

שלום רב,
    לאחר בדיקת רופא שהוא אורטופד כירוגי הוא איבחן שיש לביתי בעיה של: KNEE STRUCTURE DIVISION right HOFFA דלקת כרונית (דלקת של השומן על שם הופה אם הבנתי נכון).
    ואמליץ על טיפול ממוקד עם אולטרסאונד ומישחת וולטרן 8 טיפולים בסה"כ ולבישת ברכייה עם טבעת סיליקון.
    ואם זה לא יעזור אז לשקול זריקת סטרואידים אחת או ניתוח ארתרוסקופיה.
    רציתי לדעת יותר על הבעיה של ביתי בת 19.
    חשוב לי לציין שהיא חולת FMF וסובלת מנושא הברך כבר שלוש שנים (בעבר עברה טיפולי פיזיוטרפיה ודיקור אך ללא הצלחה).
    מה האבחנה (KNEE STRUCTURE DIVISION right HOFFA) אומרת?
    מה הם אחוזי ההחלמה? יש ריפוי וחזרה לשגרה של 100% או שזה דבר שהופך לכרוני ולא ניתן לריפוי?
    ובנוגע לזריקת הסטרואידים היא יכולה לגרום יותר לנזק מאשר לתועלת מה החסרונות והיתרונות שלה?
    ובקשר לניתוח מה הם אחוזי ההחלמה שלו? הוא ניתוח מומלץ? הוא יכול לעזור ולפתור את הבעיה כימעט במלואה?
    ומה הם החסרונות והיתרונות שלו? והאם ניתן לחזור לשיגרה ללא הגבלות לאחר תקופת ההחלמה?
    תודה רבה רבה וסליחה על כמות השאלות :)

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לאה כהן

ד''ר אליהו ליברטי
    09/02/2017

השאלות אכן רבות. כדי לענות ברצינות ובכובד ראש על כולן אני צריך להקליד 5-10 עמודי פוליו. גם זה בתשובות כלליות שאינן ספציפיות לבתך. שבי עם האורטופד שלך והציגי לו את כל השאלות שלך. אם את רוצה חוות דעת נוספת פני לאחר מהאורטופדים מומחי הברך, לאחר שיבדוק את בתך יעבור על כל החומר , אני בטוח שיהיו בפיו תשובות ספציפיות למקרה שלך. אני לא חושב שפורום זה יכול להחליף ביקור רופא. זה לא נכון ולא אחראי. באופן כללי אני מתרשם שקו הפעולה שהאורטופד שלך בחר הוא נכון. זריקת סרואידים בודדת או אפילו מספר מועט שלהן לא יעשה נזק ממשי ויעזור בדיכוי התהליך הדלקתי. ניתוח הוא אופציה אפשרית אחרי שכל השאר נכשל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Hi my family member! I want to say that this artic...

Quotes Tadka
    12/02/2017

Hi my family member! I want to say that this article
    is awesome, great written and come with almost all significant infos.

I'd like to peer more posts like this .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Hmm it looks like your website ate my first commen...

Mozelle
    08/07/2019

Hmm it looks like your website ate my first comment
    (it was super long) so I guess I'll just sum it up
    what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog.

I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to everything.
    Do you have any suggestions for rookie blog writers?
    I'd definitely appreciate it.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח רצועה צולבת ותפירת המנסקוס קרן האחורי.
    אור
    06/07/2019

שלום ד"ר .
    לפני שנה עשיתי ניתוח רצועה צולבת ACl ותפיסת המנסקוס קרן האחורי עשיתי לפני כמה ימים בדיקה MRi להלן הקובץ.
    השאלה אם אכן מדובר בארטרו לכרטיס מה אני אמור לעשות ? כי בגדול יש שיפור עצום יש נפיחות עדיין אבל הטווחים ממש טובים אפילו התחלתי לרוץ קצת.
    ומה קורה אם אני לא עושה את הניתוח מניפולציה או ארטרוסקופיה זה יהיה חמור בעתיד?
    בברכה , אור כהן

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אור

ד''ר אליהו ליברטי
    07/07/2019

שלום אור. הנתונין שאתה מוסר מעטים מידי. חייבים לבדוק אותך פיסית כדי לייעץ. פנה לייעוץ אורטופד ברכיים וקבלו החלטה אחראית.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בירור לגבי מפרקי ירכיים
    נאדר
    13/06/2019

שלום דוקטור בשנת 2011 נחבלתי בירך שמאל בזמן העבודה ובעקבות הפגיעה נוצר קרע ונזק במפרק הירך ולאחר סידרת בדיקות וצילומים הוחלט על ניתוח ארטרוסקופיה אך הניתוח לא עזר ולאחר שנה עברתי עוד ניתוח מסוג ארטרוסקופיה בירך גם לצערי הניתוח לא עזר בשנת 2016 עברתי צילום סי טי לירכיים בצילום הודגם על שינויים ניווניים בשני במפרקים אך בצד הנחבל יותר וכל הזמן הייתי סובל מכאבים בשני בצדדים והים אני לאחר החלפת המפרק הפגוע שאלתי היא האם קיימת אפשרות לטעון ולקבל אישור רפואי או חוות דעת שיעידו שהשינויים והנזק שנוצר בצד ימין הצד הלא נחבל אני יכול לקשור אותו לצד הנחבל והנפגע אשמח לקבל מענה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נאדר

ד''ר אליהו ליברטי
    13/06/2019

שלום נאדר.
    לסוג הנזק עליו אתה מדבר קוראים נזק מוסב. אתה טוען שהצד שהיה בריא נפגע כתוצאה מהפגיעה הראשונה. יש גם טענה הפוכה שאומרת שאם גם הצד השני מראה שנויים נווניים אז כנראה שזו תכונה של הגוף שלך (בגלל גיל, או תורשה, אא סוג עבודה, או פעילות ספורטיבית, מבנה גוף ספציפי שלך וכו').

עד כמה ידוע לי הביטוח הלאומי לא מכיר בתביעות כאלה. תתיעץ עם עורך דין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נאדר

ד''ר אליהו ליברטי
    07/07/2019

יהיו רופאים שירשמו לך חוות דעת כזו אך בשורה התחתונה נראה לי שהביטוח הלאומי לא מכיר בטענות כאלה. תתיעץ גם עםעורכי דין או גופים העוסקים בתביעות נכות מול הביטוח התאומי.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ומוגבלות בתפקוד- בירור
    שרון
    06/07/2019

אובחנתי עם דורבן, שחיקת סחוס בידיים ובעיה נוירולוגית (EMG) ) בתעלה קרפלית. הרופא לא מסביר מה האבחנה אלא לפי ההפניות לניתוחים אני משערת.
    יש גם בעיה המטולוגית במעקב אודלקות בכל הגוף. צילום רנטגן ברכיים למשל לא הראה שחיקה למרות שהכאבים מקשים על עמידה והליכה. בכפות רגליים הומלץ על ניתוח. מדדי דלקת גבוהים שנים.
    בנוסף פיברומיאלגיה.
    באיזה תחום אני זקוקה לייעוץ? מה האבחנות מכל הרופאים לא ברור (בשפה מקצועית) ומה הטיפול?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שרון

ד''ר אליהו ליברטי
    07/07/2019

את מעלה מגוון גדול של בעיות. בנושא הפיברומיאלגיה בדרך כלל רופאים נוירולוגגם מטפלים. הנושאים האחרים הם נושאים אורתופדיים. האורתופד שלך צריך להסביר לך מה הבעייה ומה הטיפול. אם לא - החליפי אורתופד

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקות mri ברך עד כמה חמור הקרע במיניסקוס ועד כמה דחוף ניתוח במצב,זה
    לי
    04/07/2019

שלום,
    מצרפת תשןבות mri ברך. עד כמה חמור המצב? עד כמה דחוף ניתוח במקרה זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות mri ברך בן 20
    לי
    02/07/2019

שלום,
    מבקש עזרה בתוצאות ועד כמה חמור? ואם צריך ניתוח עד כמה דחוף? אני עם כאבים חזקים מאוד בקושי הולך בצליעה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בקשה לפענוח תוצאות בדיקת MRI..
    Karin
    29/06/2019

בצקת ברקמות רכות פרה פטלריות עם בורסה קטנה.
    שינויים מוקואידים מתונים במניסקוס מדיאלי ללא עדות לקרע.
    עכירות קלה של השומן הופה בסמוך לגיד פטלרי, הדגשה של השומן קדמי סופרה פטלרי. ממצאים האלה בלתי
    ספציפיים יכולים להתאים לתהליך דלקתי.

מזה אומר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בצד ימין של הגב
    קלרה
    29/05/2019

שלום,
    יש לי כאבים בצד ימין של הגב רציתי לדעת מזה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קלרה

ד''ר אליהו ליברטי
    30/05/2019

את באמת חושבת שהאינפורמציה הרבה שמסרת מספיקה כדי שאומר לך מה זה. לא נראה לי. מה שאני יכול להגיד לך בוודאות על סמך שאלתך הוא שיש לך כאבים בצד ימין של הגב.....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות אורתופדיות- מזרן לרכישה
    שרונה
    17/05/2019

שלום
    אני חולה במחלת פרקים מקבלת טיפול אבל עדיין סובלת כאבים במיוחד בקימה בבוקר
    ואני מבקשת לשאול לגבי מזרן אותו אני רוצה לרכוש האם אתה יכול להמליץ ואני לא מתכוונת לשם של חברה
    אלא מה רצוי לרכוש מזרן קפיצים עם ויסקו או מזרן קפיצים עם לטקס,או מזרן גודנייט,מה הכי מומלץ מבחינה אורטופדית ופחות יכול לגרום לכאבים.
    מאוד מבקשת את דעתך

בתודה מראש
    שרונה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה מזרון מומלץ.

ד''ר אליהו ליברטי
    21/05/2019

מזרונים נוהגים לדרג לפי דרגות קושי. 5 הוא הקשה ביותר, 1 הוא הרך ביותר. אורטופדים נוהגים להמליץ על 4. מומלץ עם שכבת נוחות שמרככת מעט ומנעימה את השכיבה. קפיצים או לטקס זה כבר עניין של טעם אישי. מומלץ לקחת לבחירה את הכרית האהובה עליך. לשכב על המזרון הנבדק בכל התנוחות שרגילים. לקנות ממקום שמוכן להחליף תוך לפחות 30 יום אם לא נוח. בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זרם צד שמאל של הברך
    אסף
    15/05/2019

אני רץ 3 שנים ואף פעם אין לי פציעות
    מסוף ינואר אני סובל בצד של הברך מזרם ולא כואב לי ,ואני יכול להמשיך לרוץ בלי בעיה אבל זה מציק לי בברך הזרם
    עשיתי אולטראסאונד לא ראו כלום
    הלכתי לרופא פיזותרפיה אמר לי לעשות תרגילים וזה לא עובר
    אני רוצה לדעת בבקשה מה הבעיה ? אני מאוד רוצה שזה יעבור לי
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אסף

ד''ר אליהו ליברטי
    16/05/2019

הי אסף. רופאים שבדקו אותך ושלחו אותך לבדיקות שונות לא היגעו למסקנה ברורה. דרך האינטרנט בוודאי שלא אוכל יותר. אני חייב לבדוק אישית כדי לאבחן. פנה לכל מומחה ברכיים שתבחר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה