פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים - יש לך שאלה?

פורום זה מאפשר להתייעץ על נושאים כמו בעיות אורתופדיות, מחלות של מפרק הברך, מפרק הירך וקרסול, ניתוחי ברך, פגיעות ספורט, ארטוסקופיה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר אליהו ליברטי
ד"ר אליהו ליברטי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אליהו ליברטי ללא פרסום בפורום

• כאבים חזקים במפרק הירך
    קובי כהן
    12/01/2022

לאחרונה יש לי כאב חזק מאוד במפרק הירך השמאלי.
    צריך לפנות לאורטופד של הכללית, או, שעדיף פרטי?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבים חזקים במפרק הירך

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבים חזקים ונפיחות מעל עקב
    עדנה
    31/12/2021

שלום. בת 81. סובלת כמה שנים מדלקת מיפרקים אצבעות כף היד שחיקת סחוס בברכיים ובשנה אחרונה לצערי גם האזור מעל העקב נפוח וחם וכואב ! כל הזמן. כמובן שגם איני יכולה יותר לנעול נעליים שנעלתי בעבר כי הלחץ מאד מכאיב. רק נעליים רכות או פתוחות מאחור. שואלת האם יש בכלל מה לעשות???? כי ברגל ימין גם בשנה האחרונה....האצבע השנייה עלתה על הבוהן ונאמר לי שצריך לנתח אם ארצה. תודה רבה עדנה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• מדוע ARTHRYL לא משווק יותר? האם יש תחליף?
    טלי
    27/12/2021

הוספת תגובה

תמונה

• מדוע ARTHRYL לא משווק יותר? האם יש תחליף?
    טלי
    27/12/2021

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח צילום רנטגן ברכיים ומה זה אומר
    אתי
    21/12/2021

שלום, אני חשה בכאבים בברכיים וקושי להתכופף אשמח לפענוח התשובה מצילום רנטגן מתח ומבנה עצמות שמורים . הנמכה המרווחים תוך פרקיים במדור אידיאלי דו"צ. מה אומר ?

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח מיפוי עצמות ומה אומר דגש לשתות
    שרית שריקי
    22/11/2021

תאכל להסביר לי בבקשה אל הפיענוח מה אומר דגש לשתות
    מאמץ SF

הוספת תגובה

תמונה

• פיברודיספלסיה,ממש חשוב
    ש
    10/11/2021

עברתי תאונת דרכים קשה כרוכב ומהרגע הראשון שזכור לי שניסיתי לעמוד כאבה לי מאוד הברך, צילמו ראו שאין שברים והפנו אותי לmri. לאחר רנטגן נוסף לברך לפני הmri חייג אלי הרופא ומסר שכנראה יש פיברו דיספלזיה ויש לעבטר מיפוי ספקט ולאחר מכן יבוצע mri. השאלה היא מה זה בכלל פיברו דיספלזיה והאם הכאבים מעל לחודש עדיין כואבים ואי אפשר ליישר את הרגל. וההליכה בצליעה, כאבים חזקים וכמו משהו שתופס לי את הברך ומכווצץ אותה גם מהחלק הפנימי בעיקר וגם מהחיצוני. אני ממש רוצה לדעת בבקשה מה זה אומר האבחנה הזו והאם זה קשור לfcdשרשמו ברנטגן שביצאתי?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פיברודיספלסיה,ממש חשוב

הוספת תגובה

תמונה

• אודה אם מישהו יענה לי,אני ממש לחוץ

ש
    15/11/2021

אודה על התגובה אני ממש לחוץ לדעת ואין תגובות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח אולטראסאונד ברכיים
    אורית
    04/11/2021

שלום רב,
    אני סובלת מנפיחות בברכיים. יש לי מעין גושים בולטים בשני הברכיים. בצד ימין בולט יותר ובצד שמאל קצת פחות.
    יש כאבים באיזור. לא קיבלתי מכה או נפלתי.
    אשמח לפיענוח האולטראסאונד שביצעתי
    ממצאי הבדיקה בוקבץ נפרד.
    תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לתגובה להודעה

אורית
    13/11/2021

אשמח לתגוובה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה פיזית בגיל מבוגר
    איתי
    11/11/2021

שלום . אני בן 31 עוד מעט ורוצה לעבוד בתור מחסנאי. מן הסתם עבודת המחסנאי היא עבודה שכוללת בין היתר עבודה פיזית ועמידה על הרגליים. יצא לי לעבוד בעבודה פיזית ואני יודע עד כמה זה יכול לעייף . אני מתלבט אם ללכת על זה בגלל שאם השנים אנחנו מתבגרים והגוף מן הסתם גם. האם אתה מכיר או האם בכלל זה אפשרי לעבוד גם בגיל מבוגר בעבודה פיזית ? יש לך לתת לי טיפים איך לשמור על המפרקים ,היציבות, בגלל עבודה פיזית ?

לקביעת תור
    סגירה
    עבודה פיזית בגיל מבוגר

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים חזקים וקושי בהליכה ברגל ימין שהברך בה הוחלפה לפני 7 שנים
    שמחה
    02/11/2021

אני בת 67 מוחלפת שתי ברכיים
    לצערי בברך שהוחלפה ראשונה לפני 7 שנים ,יש צורך בריביזיה עקב התרופפות של השתל, הייתי רוצה לשמוע התייעצות נוספת ,כי על פי מה שאני קוראת זה לא פשוט ,וההצלחות לא מעודדות ,יש לי מיפוי עצמות ,ct ברכיים וצילומים ,הרופא המנתח ממליץ על ריביזיה ,אשמח שתתקשרו אליי מעונינת בהתיעצות וחוות דעת נוספת ,תודה שמחה

הוספת תגובה

תמונה

• רביזיה

ד''ר אליהו ליברטי
    06/11/2021

אכן לא ניתוח פשוט. ייעוץ באינטרנט לא רציני.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת לחץ בברך בעקבות חבלה
    זוהר
    26/09/2021

הי עברתי חבלה בברך לפני כמה שנים סבלתי מכאבים ונאמר לי שיש לי נוזלים בברך לפני שנתיים הייתי באולרסאונד ברך לביקורת נאמר לי שיש נוזלים וציסטה קטנה או 2 לא ברור כ"כ.
    הלכתי לפני כמה חודשים לעוד צילום אולטרסאונד ברך הרופא אמר שיש 2 ציסטות נשלחתי לmri הממצאים הם שכל הרצועות במצב תקין ויש לי בצקת דלקת ונפיחות באיזור שומן הופה, בפענוח רשום ככה:קדמית לקרן קדמית של מיניסקוס לטרלי נראה מבנה מולטילוקולרי בגודל 3.3*6 .2*3 ס"מ אשר משתרע לחלק מדיאלי של שומן הופה מלווה בצקת קלה סביבו המקבל האדרה היקפית לאחר הזרקת גדוליניום תוך ורידית.
    מה זה אומר?מה עושים במצב כזה?
    אציין שאני בת 30 , אני עדין לא נפגשתי עם הרופא אני יודעת שיש כמה אפשרויות בינהם ניתוח, ברב הזמן זה לא מפריע לי אבל לפעמים אני מרגישה לחץ בברך במיקום הזה .
    אשמח לתשובת ייעוץ ממומחה !

הוספת תגובה

תמונה

• נא למצוא אורתופד מומחה ברכיים לייעוץ

ד''ר אליהו ליברטי
    10/10/2021

מצאי אורטופד מומחה ברכיים. לא אוכל ייעץ בלי לבדוק אותך ולראות צילומים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זוהר

ד''ר אליהו ליברטי
    06/11/2021

לצערי לא אוכל לתת ייעוץ אחראי ומיומן בלי לבדוק אותך. אין כאן תשובה כללית נכונה לפי האינפורמציה שרשמת. הבדיקה הפיסית יכולה לשנות את תשובתי מהקצה אל הקצה. גשי לאורטופד שלך והתייעצי איתו, רק אם תשובתו לא תספק אותך, פני לייעוץ נוסף.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ברך שמאל ואז בשתי הרגליים
    מירב חדד
    05/11/2021

סובלת מכאבים בברך שמאל.אחרי הזרקת קורטיזון כשבוע וחצי .הברך התנפחה לי מאתמול בלילה כל הרגל נפוחה מבצקות.
    האם התגובה טבעית?

הוספת תגובה

תמונה

• מירב

ד''ר אליהו ליברטי
    06/11/2021

לא תגובה טבעית. גשי לבדיקת רופא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח MRI ברך שמאל
    י
    03/11/2021

שלום, לפני שבועים התחילו לי כאבים בברך שמאל שבאים לאחר הליכה ממושכת או מאמץ,אשמח להבין את משמעות בדיקת הMRI ומה ניתן לעשות מעבר לארקוקסיה שלקחתי שבוע וזה עזר כדי להעביר הכאב לגמרי?

להלן ממצאים מבדיקת MRI:
    לאחר כריתה חלקית במניסקוס המדיאלי (לפני 17 שנה). חסר רקמה בגוף המניסקוס ובקרן האחורית.
    ככל שניתן לראות אות גבוה אפקי כנראה שינוי בתר ניתוחי וללא קרע חדש בקרן
    האחורית.
    הדקקות קלה בסחוס המפרק בהיקף המדור המדיאלי של הברך ללא אזורי קרע מלא
    וללא אוסטאופיטים.
    אות גבוה אפקי בקרן האחורית של המניסקוס הלטרלי, יכול לציין נזק קל בתווך
    המניסקוס אך ללא קרע מלא.
    הרצועות הצולבות תקינות.
    הרצועות הצדדיות תקינות.
    סחוס הפיקה וסחוס הטרוכלאה תקינים.
    גידי מנגנון היישור תקינים.
    אות מח העצם תקין.
    ללא נוזל מוגבר משמעותית במפרק.
    סיכום:
    לאחר כריתה חלקית במניסקוס המדיאלי. ללא קרע חדש.
    שינויים שחיקתיים מזעריים בהיקף המדור המדיאלי של הברך.
    פגיעה קלה ללא קרע מלא במניסקוס הלטרלי בברך שמאל

לקביעת תור
    סגירה
    פענוח MRI ברך שמאל

הוספת תגובה

תמונה

• OCD של הברך - האם גלוקוזמין הוא הפתרון למניעה?
    ירון
    29/10/2021

שלום רב ד"ר,

אשתי בת 30, בריאה, שוקלת 66 ק"ג.
    סובלת מפגם גנטי ככל הנראה שגרם לה ל-OCD (Osteochondritis dissecans) של הברך. אירוע דומה קרה לה גם בגיל 16. עברה ניתוח לאחרונה.

לי חשוב שלא יקרה עוד OCD כזה בעתיד.
    המנתח טוען שאין טיפול מוכח כדי למנוע הישנות של המקרים בעתיד, אבל ממליץ על תרופות כמו "מגה גלופלקס" שמבוססות על Glucosamine and Chondroitin. טוען שאין סיכון ושעשוי לעזור.

השאלה היא - מה המינון של Glucosamine and Chondroitin שעליו היית ממליץ?

תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• לא מאמין בתוספי מזון המתיימרים לשמר ואף לגדל סחוס חדש

ד``ר אליהו ליברטי
    29/10/2021

אני ממש לא מאמין בתוספי המזון השונים המתיימרים לשמר ואף לגדל סחוס חדש. אני מכיר רופאים רבים מפורסמים ומכובדים ממני שכן מאמינים בהם. אני לא. "ההיגיון" מאחורי התרופה אומר שאם ניתן לגוף תוספים עשירים בחומרי הבנין של הסחוס, הגוף יידע לשתול אותם במקומות בהם הסחוס פגום. לצערנו זה לא עובד. לפי אותו "הגיון" אם תאכל הרבה מוח כנראה שתהיה יותר חכם. היצרנים מספיק זהירים כדי למכור לך תוסף שאינו מזיק. הוא אכן לא מזיק. גם תה עם נענע לא מזיק. הרבה יותר זול ויותר טעים מגלוקוזמין ולשניהם בערך אותו אפקט בשיקום או שמירה על בריאות הסחוס.

כדי לאזן את הכתוב לעיל, הספרות הרפואית מלאה במאמרים בעד התוסף כמו שיא מלאה במאמרים נגד. יש אסכולה של רופאים שכן סבורים שזה עוזר. אני לא בקבוצה זו.

יש לי לא מעט מטופלים שעצם הידיעה שהם לוקחים תוסף מזון שישקם להם את הסחוס מוריד להם את החרדה שקורה להם משהו רע ויש להם פחות כאבים. התשובה שלי למטופלים שלי ששואלים אותי מה דעתי על תוספי המזון האלה היא: "תנסה יש אנשים שטוענים שלקחו וזה עזר להם, רע זה לא יעשה לך".

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה, ד"ר. מעריך את התשובה. סופש נעים.

ירון
    29/10/2021

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בפענוח MRI והבנה מה כל דבר אומר
    תומר
    26/10/2021

שלום ד"ר אשמח אם תוכל להסביר לי בערך תרגום חופשי של תוצאות הבדיקה.
    ממצאים:
    מסמר וברגים בירך מימין , גורמים לארטפקטים קשים . הערכה של עמדת הברגים ומסמר בלתי אפשרית ב- MRI.
    מפרקי ירכיים – ללא היצרות . ראשי הפמור תקינות.
    ללא נוזל יתר במפרקי הירכיים.
    בורסה פריטרוכנטרית מימין עד 3.3 ס"מ . משמאל ללא עדות לבורסה או ממצא פתולוגי אחר באזור פריטרוכנטרי .
    גיד איליופסואס דיסטלי, חמסטרינג – תקין משני הצדדים
    שרירים מסביב למפרק – תקינים .
    מפשעות – ללא ילמפדנופתיה פתולוגית , ללא בקעים .
    תעלה איסכיופמורלית – ללא היצרות .
    עצב סכיאטי לאורך הסריקה – ללא עיבוי ,ללא שינוי סיגנל
    סיכום:
    1 .מסמר וברגים בירך מימין , גורמים לארטפקטים קשים . הערכה של עמדת הברגים ומסמר בלתי אפשרית ב- MRI.
    2 .מפרקי ירכיים – תקינים .
    3 .בורסה פריטרוכנטרית מימין .

הוספת תגובה

תמונה