פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים - יש לך שאלה?

פורום בעיות מפרקים-החלפת מפרק-בעיות ברכיים נועד לעזור לסובלים מבעיות אורתופדיות, מחלות של מפרק הברך, מפרק הירך וקרסול. ניתן לשאול על: בעיות מפרקים, בעיות ברכיים, החלפת מפרק עוסק בכל מה שקשור בניתוחי ברך,פגיעות ספורט, ארטוסקופיה ועוד

מנהל הפורום

ד"ר אליהו ליברטי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבי ברכיים מעל שנתיים
    שלומי
    20/09/2018

היי ד״ר מה שלומך ? יש לי כאבי ברכיים כבר הרבה זמן . עשיתי צילומים ואני מצרף את הפיענוח :
    1)ברכיים 2 צילומים
    *סיבת ההפניה:
    כאבים
    *ממצאים:
    שינויים אוסטאו-כונדרוטיים ב-patella וב-fossa intercondylaris דו"צ. היצרות קלה של המרווחים הפרקיים דו"צ.

2)להלן ממצאי סריקת אולטראסאונד: ברך ימין שמאל
    גיד קוואדריצפס – ב.מ.פ. RETINACULUM - LATERAL AND MEDIAL - ב.מ.פ. גיד פטלרי – ב.מ.פ. -LCL ב.מ.פ. MCL – ב.מ.פ. בורסה סופרה-פטלרית – אין עדות לנוזל. אינפרא-פטלר בורסה-הודגם נוזל בכמות קטנה דו"צ. בורסה פטלרי – אין עדות לנוזל . ANSERINUS PES - הדגמה תקינה, אין עדות לנוזל סביבו. אזור פופליטאלי – לא הודגמו שינויים פתולוגים ,אין עדות לציסטה ע"ש בייקר .
    לסיכום: כמתואר. טכנאי/ת: אריאל פיסר

3) להלן ממצאי בדיקת MRI של ברך שמאל הטכניקה: בוצעו סדרות סגיטלית PD בלי ועם דיכוי שומן, קורונליות 1T ו- PD עם דיכוי שומן ואקסיאלית PD עם דיכוי שומן. התוויה קלינית: חשד לנזק מניסקיאלי. ממצאים: הודגמו אותות תקינים ממח העצם, ללא עדות לשברים בצקות או אוסטיאונקרוזיס. הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות. המניסקוסים בעלי מראה וגבולות שמורים. המנגנון המיישר מודגם תקין. סחוס הפיקה שמור. הודגם נוזל תוך פירקי בכמות פיזיולוגית , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .
    דר' נכבד/ה, הבדיקה בוצעה בתאריך: 01/08/2017
    בברכה, ד"ר פרידמן יהודה מומחה לרדיולוגיה אבחנתית מ ר 21558 מ ר מ 18490
    לסיכום: ללא ממצא חריג משמעותי.

האורתופד שלי אומר שכל הבדיקות תקינות אבל אני סובל מכאבים זה לא עובר איך זה יכול להיות שהכל תקין ? בנוסף אציין שאני לובש מדרסים ועושה אימוני משקולות בחדר כושר ( משקלים מאוד נמוכים רק לחיזוק ) אירובי אני לא עושה כי אני מרגיש שהברך מתםרקת לי אחרי אימון אירובי

אשמח לעזרה מה עליי לעשות תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ברכיים מעל שנתיים
    שלומי
    18/09/2018

היי ד״ר מה שלומך ? יש לי כאבי ברכיים כבר הרבה זמן . עשיתי צילומים ואני מצרף את הפיענוח :
    1)ברכיים 2 צילומים
    *סיבת ההפניה:
    כאבים
    *ממצאים:
    שינויים אוסטאו-כונדרוטיים ב-patella וב-fossa intercondylaris דו"צ. היצרות קלה של המרווחים הפרקיים דו"צ.

2)להלן ממצאי סריקת אולטראסאונד: ברך ימין שמאל
    גיד קוואדריצפס – ב.מ.פ. RETINACULUM - LATERAL AND MEDIAL - ב.מ.פ. גיד פטלרי – ב.מ.פ. -LCL ב.מ.פ. MCL – ב.מ.פ. בורסה סופרה-פטלרית – אין עדות לנוזל. אינפרא-פטלר בורסה-הודגם נוזל בכמות קטנה דו"צ. בורסה פטלרי – אין עדות לנוזל . ANSERINUS PES - הדגמה תקינה, אין עדות לנוזל סביבו. אזור פופליטאלי – לא הודגמו שינויים פתולוגים ,אין עדות לציסטה ע"ש בייקר .
    לסיכום: כמתואר. טכנאי/ת: אריאל פיסר

3) להלן ממצאי בדיקת MRI של ברך שמאל הטכניקה: בוצעו סדרות סגיטלית PD בלי ועם דיכוי שומן, קורונליות 1T ו- PD עם דיכוי שומן ואקסיאלית PD עם דיכוי שומן. התוויה קלינית: חשד לנזק מניסקיאלי. ממצאים: הודגמו אותות תקינים ממח העצם, ללא עדות לשברים בצקות או אוסטיאונקרוזיס. הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות. המניסקוסים בעלי מראה וגבולות שמורים. המנגנון המיישר מודגם תקין. סחוס הפיקה שמור. הודגם נוזל תוך פירקי בכמות פיזיולוגית , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .
    דר' נכבד/ה, הבדיקה בוצעה בתאריך: 01/08/2017
    בברכה, ד"ר פרידמן יהודה מומחה לרדיולוגיה אבחנתית מ ר 21558 מ ר מ 18490
    לסיכום: ללא ממצא חריג משמעותי.

האורתופד שלי אומר שכל הבדיקות תקינות אבל אני סובל מכאבים זה לא עובר איך זה יכול להיות שהכל תקין ? בנוסף אציין שאני לובש מדרסים ועושה אימוני משקולות בחדר כושר ( משקלים מאוד נמוכים רק לחיזוק ) אירובי אני לא עושה כי אני מרגיש שהברך מתםרקת לי אחרי אימון אירובי

אשמח לעזרה מה עליי לעשות תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עמוד שדרהוופרקי ירך ימין
    משה שפיגלמן
    07/09/2018

בצילום שעשתי ב13.8 נמצאו שינויים ארטרוטיים עם היצרות המרווח המפרקי במפרק ימין.בצילום עמוד השדרה אין לראות תמט חוליה.שינויים ספונדילוטיים וספונדילוארטרוטיים היצרותשל כל המרווחים בין חולייתיים אני בן 79 אדם בריא ללא כל בעיה רפואית.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סדק מפרקי מדיאלי בברך
    טליה
    07/09/2018

מסה חודש נפיחות וכאב עם רעשי קליקים בסיבובים של הליכה בברך.אורטופד רשם רגישות קלה וסימן טחינה חיובי קל.להתנער מהכל ולא עשה דבר אמר צילום ברך תקין.מה הטיפול למצב הזה?עד שאגיע לחדש יקח זמן המתנה ואני ען כאב לחץ בברך וממש כאילו מדהו מתפרק שם בתנועות מסויימות בהליכה.מודאגת מאד ולא יודעת מה עושים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח צילום CT קרסול
    יובל שבת
    19/08/2018

להלן פיענוח תוצאת CT שעשיתי בעקבות כאבים חזקים בקרסול:

ממצאים:
    הודגמו הסתיידויות בצמוד לאפיקונדיל המדיאלי, מתאים לשינויים ניווניים באותו מיקום.
    פסגת הטלוס הודגמה שמורה.
    מפרק סוב-טלרי הודגם שמור.
    נצפתה עצם טריגונום- וריאנט אנטומי.
    התעלה הטרסלית נצפתה חופשית.

סיכום: הסתיידויות דגנרטיביות במאחז הפרוקסימלי של רצועת הדלטואיד בפטישון המדיאלי.

אודה לחוות דעתכם לגבי מה צריך לעשות עכשיו.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פליקה מדיאלית בברך שמאל לאחר ניתוח
    פליקה מדיאלית
    18/08/2018

שלום,

לפני מספר ימים עברתי ניתוח ארתרוסקופיה בעקבות mri אשר הצביע על קרע במניסקוס מדיאלי, בניתוח מצאו כי הבעיה הייתה פליקה מדיאלית מוגדלת מאוד וביצעו כריתה של הפליקה.

כמה שאלות:

1. הכאבים התחילו לי לפני כשנה וחצי בעקבות ריצה שקרתה בצבא, לאחר מכן ביצעתי mri שהראתה כי קיימת בעיה. מה זה אומר לגבי תביעה כנגד הצבא? אציין כי יש לי mri נוסף שנעשה לפני תקופת הצבא בו אין ממצאים כלל.

2.מה זה אומר לגבי חזרה לשגרה, כמה זמן לוקח לחזור לפעילות מלאה ולתפקוד בצבא? וועדה רפואית אם יש פירוט אשמח.

3. האם אפשר לקבל פירוט על הבעיה שהצגתי, כיצד זה נגרם ומה המשמעות של כך, תקופת שיקום וכו

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מיניסקוס קרוע - התלבטות לגבי ניתוח
    אלי
    15/08/2018

לפני כ 4 חודשים אובחן קרע במיניסקוס בבדיקת MRI באותו הזמן גם היו כאבים במקום . בדיקת MRI הראתה קרע אלכסוני גדול של הקרן האחורית של המיניסקוס המידיאלי, בדיקת רופא ללא דילדול שריר , טווח מלא, יציבות שמורה , רגישות למישוש בגבות הקרן האחורית של MM ובכפיפה מרבית.
    היום חודשיים לאחר בדיקת הרופא אין כאבים בכלל ברמה היומיומית , הליכה ללא כאבים, מבצע סקי במכון כושר , ואף עולה ויורד מדרגות ללא כאבים בכלל. המצב היחיד בו מורגשת רגישות בישיבה עם קיפול מלא (כמו ישיבה מזרחית) לאחר מס' דקות בתנוחה זו.
    השאלה היא האם לעבור את הניתוח לאור העובדה שהקרע לא מפריע לחיי היום יום? האם המנעות מניתוח יכולה לגרום לנזק גדול יותר בעתיד?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים אחרי זריקת קורטיזון לברך
    מורן
    05/08/2018

שלום
    לפני 5 ימים עשיתי זריקת קורטיזון . מאז הכאבים באזור ההזרקה הלכו והתחזקו מאוד .
    אין אודם ואו נפיחות. האם יתכן תופעה כזו?אני מאוד חוששת
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• א.ס ברכיים ימין + שמאל
    אביגייל
    02/08/2018

היי
    סובלת מכאבים בברך ימין מעל חודש ואז הצטרפה לה גם ברך שמאל . קיבלתי קספו ולאחר מכן ארקוקסיה שעזרו חלקית אך עדיין זה לא זה . לאחר צילום א.ס אלו הממצאים :
    ברך ימין: בורסא סופראפטלרית - הודגם נוזל עם אצבעות סינוביה מדור פנימי של הברך כולל mcl- הודגמה תפיחות רכה עם שינויים ארטרוטיים קלים כל היתר תקין
    ברך שמאל : בורסא סופראפטלרית - הודגם נוזל עם תוכל סינוביאלי מדור חיצוני של הברך כולל LCL- הודגם מעט נוזל תוך פרקים עם שינויים ארטרוטיים כל היתר תקין אשמח לפענוח... סובלת כבר חודש שלם.. מה הטיפול המתאים תודה 😃🙏

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סובל מאוסגוד שלטר מתחת לברך ימין
    הראל
    31/07/2018

שלום, שמי הראל, אני בן 17 ואני סול מאוסגוד שלטר מתחת לברך ימין, יש לי את זה כבר ארבע וחצי שנים וכמובן איני יכול להישען על זה במצב של כריעת ברך ימין, או לקפל את רגל ימין כמו שאני מקפל את שמאל(בהתמתחות לפני ריצות וכושר), אני רוצה להתגייס בגיל 20 ואני חושש שעד אז הפיקה לא תרד ותעבור, ודבר זה יפריע לי מאוד.
    אשמח לחוות דעתך, תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות של בדיקת MRI
    לילי
    24/07/2018

לא מבינה את הפיענוח של הבדיקה MRI סובלת כבר חודש מכאבים חזקים בברך מנפיחות וצליעה והתור שנקבע לי לרופא זה בעוד שבועייםץ

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סחוס פגום בבירכיים זריקות
    סביון
    18/07/2018

איך קוראים בבקשה לזריקות כרבולת באנגלית ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת כדאיות החלפת מפרק קרסול
    מיכל
    11/07/2018

אני מעוניינת לדבר עם מישהו שהחליפו לו מפרק קרסול
    לדבר או להתכתב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קרע במיניסקוס ברגל אחת כתוצאה מעומס על הרגל השנייה
    גילי
    09/07/2018

שלום רב,
    אני לאחר קרע במיניסקוס ברגל ימין שנגרם באירוע טראומתי.
    כשנה לאחר הקרע ברגל ימין אובחן קרע במיניסקוקס גם ברגל שמאל. השאלה - האם הקרע "החדש" קשור לעומס משימוש מרכזי ברגל שמאל לאחר הפגיעה ברגל ימין?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סובל מהברכיים רוצה לקבל טיפול יסודי לאחר ניתוח רצועות ברך ימין גם
    שמריה סופר
    04/07/2018

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה