פורום ניתוחי גב, כאבי גב, עמוד שדרה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם המומחים על נושאים כמו עקמת, נוירוכירורגיה, אורתופדיה, כירורגיה זעיר פולשנית, כאבי גב, פריצת דיסק ועוד

מנהל הפורום

פרופ` אייל יצחיאק
פרופ' אייל יצחיאק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אייל יצחיאק ללא פרסום בפורום

• הצרות בעמוד השדרה
    ויס קלרה
    17/07/2019

סובלת מהצרות בעמוד השדרה האם תופעה זו יכולה לגרום לצלייה מאגן לאגן הליכת ברווז
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבים בישבן לאחר נפילה
    אמיר
    09/07/2019

שלום, סבתי התיישבה על כיסא שלא היה ונפלה על הרצפה לפני שבועיים. מאז יש כאבים לא נסבלים בחלק העליון של הישבן. מטופלת במשככי כאבים שלא ממש עוזרים. צילום רנטגן לא הראה בעייה. לפני 3 ימים עשתה CT ע"ש מותני - L1 עד S1. לא נראה שינוי לעומת CT קודם מלפני חצי שנה. האם לא היה צריך לסרוק גם נמוך יותר? האם יש מקום לבדיקת דימות נוספת? או MRI?
    תודה !

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גב בגיל צעיר מידי אחרי נפילה על הגב
    א.פ
    16/06/2019

לפני כחודשיים נפלתי על הגב על חפץ מאוד חזק הלכתי לאיכילוב עשו לי רנטגן לא מצאו כלום , מאז עדיין כואב לי כאבי תופת כאבים כאלה מוזרים שמכאיבים ברגליים בצורה מפחידה. לא יכולה לשבת יותר מידי ולא יכולה לשכב יותר מידי או לעמוד יותר מידי חייבת הפסקות . בחיים שלי לא כאב לי ככה . אני בת 15 ככה שלדעתי לא אמור להיות לי כאבי גב . אני אמרתי להורים שלי שנראה לי שאני יחזור לרופא אבל הם אמרו לי לא צריך זה יעבור אבל זה עדיין לא עבר והם לא מוכנים לקחת אותי לאיכילוב שוב , מה אני יכולה לעשות ? (כשהלכתי לרופא משפחה הוא נתן לי אתופן והוא אמר שזה דלקת או שזה מעודף משקל אני 1.68 שוקלת 75 ) מה לעשות ? וכמה שזה יהיה פחות קשור להורים שלי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גב

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

במידה וכאבי הגב מקרינים לרגליים יש לברר לעומק עם MRI

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• במה המצב שלי חמור והאם רק ניתוח יעזור?
    ‫יוחאי לוי‬‎
    17/06/2019

שנים שאני סובל מכאבי גב *בעיקר בגב התחתון אבל לא רק* ורוב הזמן ייחסתי אותם לכאבי שרירים וכך גם טיפלתי בכאבים (במרבית הפעמים זה היה מוסקול(
    לאחרונה החלטתי לטפל בנושא באופן יסודי ובשל כך הלכתי למומחה לכירורגיה אורטופדית שמתמחה בניתוחי גב והדבר הראשון שהוא ביקש ממני לעשות אחרי שהוא שמע את פרטי המקרה זה לעשות CT ע"ש מותני.
    כשיקבלתי את התוצאות חשכו עיני!!! ולפני שאני חוזר לרופא הייתי שמח לדעת האם במצבי ניתן לטפל בבעיה באמצעים לא פולשניים? דוג': כירופרקטיקה/פיזיוטרפיה/וכו'..

להלן הפענוח של ה CT:

צילום דיגטלי צדדי +חתכים אקסיאליים עם שחזורים קורונליים וסגיטליים
    פרטים קליניים:
    כאבי גב
    תאור הממצאים:
    הבדיקה בוצעה בחתכים אקסיאליים של החוליות S1­D12 עם שחזורים קורונליים וסגיטליים
    לפי שחזור סקוליוזיס מינימלית לשמאל
    במרווח L2­L1 בלט אנוילוס ללא סימני לחץ על השק הדורלי
    במרווח L3­L2 בלט דיסק אחורי לימין עם סימני לחץ קל על השק הדורלי
    במרווח L4­L3 בלט דיסק מרכזי­ דיסק מסויד בצורה גסה עם סימני לחץ על השק הדורלי
    במרווח L5­L4 בלט דיסק פורמינלי לשמאל עם סימני לחץ קל על השק הדורלי
    במרווח S1­L5 בלט דיסק מרכזי­ דיסק מסויד עם סימני לחץ על השק הדורלי
    סקלרוזציה עצמות באיזור SIJ
    מבנים גרמיים שמורים.
    סקלרוזציה קלה של גוף L2 עם זיז קידמי בזוית העליונה
    לסיכום:
    שינויים ספונדילוטיים ודיסקוגניים כמפורט.

לתשובתכם אודה.

בברכה.

י.ל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

ממצאי הבדיקה חסרי משמעות ללא קליניקה מתאימה.
    יש להיבדק על ידי מנתח עמוד שדרה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות גב בעמוד שידרה
    דביר
    25/06/2019

אני לוחם בשריון פרופיל 72 על בעיות ברכיים. במהלך השירות לאחר כאבי גב ממושכים הלכתי לבדיקת סיטי ואלה התוצאות:
    מודגמת עמדה לורדוטית עם סקיולזיוס קלה קמורה לימין
    מודגמת ספונדילוליזיס מחוברת בl5 משמאל
    היפראוסטוזיס ועיבוי של הלמינה בl5 מימין יתכן גם כן אוסטאוליזיס מחוברת מימין.
    L3-l4 בלט אנולוס שטוח משיק לשק
    L4-l5 בלט אנולוס שטוח משיק לשק
    L5-s1 בלט אנולוס שטוח משיק לשק
    סיכום:
    אין עדות ללחץ על אלמנטיים עצביים
    ספונדילוליזיס מחוברת דוצ בl5..

בנוסף לכך אני מרגיש כאבים גדולים בעת עשיית מאמץ בינונית גם בחוליה במרכז הגב.. יש כאב גם במנוחה מופחת וללא הפסקה כבר קרוב לחצי שנה.
    האם הפרופיל שלי ירד? אם כן למה?
    ומה הטיפולים שצריך לעשות עם ? זאת בעיה שתמיד תישאר?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

הבדיקה נשמעת בסה״כ תקינה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי צוואר-כתפיים- התייעצות
    סהר אליהו שמש
    30/06/2019

פרופ' יצחיאק שלום וברכה, בן 32, לפני 4 ימים (ללא חבלה /נפילה) כאבים עזים ותחושת שריפה בצוואר ובכתפיים עם הקרנה לידיים, קושי בהחזקת חפצים והרגשת נימול בתנוחות שונות . נבדקתי ע"י כירורג טראומה בקופח-בוצע צילום עמוד שדרה צווארי, המומחה כתב שמבנה חוליות 3-7 משונה, צורות מוזרות והפנה לסיטי. עתה בהמתנה לאישור סובל מכאבים, מטופל בקספו ללא הטבה, אודה המון על תגובתך, מצ"ב צילום, הרבה תודות, תבוא על שכרך בע"ה הטוב .

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צילום

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

הי סהר
    מהצילום לא ניתן ללמוד כלום יש לבצע MRI בדחיפות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עקמת בגב מי לידה
    לאה יכו
    06/06/2019

לד"ר מרום שלום רב
    עברתי ניתוח קיבוע לפני 11 חודשים
    L5 s1 צילום mri מראה שהכול בסדר ורושם שיש לי עקמת כשה כמורה שמולא CT גם תקין מי אז אני סובל מי כאבים מאוד חזקים כול צד שמול ומקרין לרגל שמול אשמח לעזרה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר ניתוח

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

יש לבצע ברור הדמייתי רחב יותר ולהיבדק על ידי מנתח עמוד שדרב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעית גב - כאבי גב
    סימה
    21/05/2019

שלום , עשיתי צילום mri בעקבות כאבי גב שמקרין לרגליים וככה נרשם לי - הנמכת גובה של גוף חוליה עם l3 עם נודול ע"ש שמורל וממצא ציסטי גדול עם גבולות חדיםמערב את הלמינה מימין . בלט דיסק l4-l5 פרוטרוזיה של הדיסק בגובהl5-s1 עם לחץ על השק התקאלי. אשמח לשמוע חוות דעת מה הפתרון?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות MRI

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

הממצאים שאת מתארת יכולים להיות מחסרי משמעות ועד כאלו שמסבירים את תלונותיך. יש להיבדק על ידי מנתח עמוד שדרה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב ברכים שנובע מבעיות בעמוד שדרה
    עמליה
    03/07/2019

אני מאובחנת כסובלת מ-2 בלטים ופריצת דיסק. לפני 10 כשנים קיבלתי זריקה תחת סיטי לעמוד שדרה בגלל כאבי רגל נוראים.ו מאז היה לי שקט.
    לפני כחצי שנה התחילו לי כאבים בחלק הרך של ברך ימין. עשיתי צילום.(אין שום בעיה) והשבוע אעשה אולטרא סאונד לברך.
    הגעתי למצב שאני כבר בקושי זזה.
    האם ייתכן שגם הפעם הכאב נובע מהגב ולא מבעיה ברגל.
    בימים האחרונים אני מתקשה לישון ומתעוררת מכאבי ברך (הכאב התפשט גם לאזור הקדמי)

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך השאלה על כאב בברכים ממצא חדש ציסטה ע"ש בייקר

עמליה
    07/07/2019

באולטרא סאונד שעשיתי השבוע התגלה צייסטה על שם בייקר בגודל 43 מ"מ.
    אני מבינה שציסטה בגודל כזה לא אמורה לגרום לכאבים חזקים כאלה.
    רופאת משפחה שבדקה אמר לי שאין סימנים לדלקת אין אודם ואין חום.
    נתנה לזמן קצר ארקוקסיה.
    האם יכול להיות שהמצב הוא שילוב של בעיה בגב + ציסטה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ברכיים

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

אני בדרך! כלל כאב שמקורו בגב לא יהיה ממוקד רק לברך אלא יהיה לאורך העצב הלחוץ.
    הייתי ממליץ להתייעץ בשלב ראשון עם אורטופד מומחה לברכיים

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות לקיבוע L4-L5
    משה
    08/07/2019

מזה כשנה אני סובל מכאבים וזרמים חשמליים מפוזרים בכפות הרגליים, בעמידה ואף בישיבה כאשר כפות הרגליים נוגעות אפילו נוגעות ברצפה. במשך הזמן נוספו כבדות תמידית ברגליים או מצבי חולשה בלתי פוסקים . לפני כמה חודשים לאחר בדיקת Emg אובחן נזק שורשי כרוני L5-S1 דו צדדי, במקביל להחרפת הכאבים שעלו לגב התחתון הופנתי לבדיקת MRI.
    עם החרפת הכאבים בגב פניתי למיון ואושפזתי במחלקת עמוד שדרה למתן זריקה אפידורלית בהרדמה מקומית שנתנה הטבה מצויינת למשך חודש שלם, יחד עם נטילת ליריקה 300 מ"ג פעמיים ביום. לאחר חופשת מחלה של חודש וחצי הורדתי את נטילת הליריקה הבוקר מכיוון שזה מרדים מאד.

הכאבים ממשיכים לחזור לאותה הרמה בדיוק כמו שתיארתי תחילה.פעילותי המירבית הצטמצמה למשך 3 עד 4 שעות ביום , מעבר לכך מנוחה רבה שאינה מאפשרת לשאת פעילות מאמצת מינמלית. ממתין עדיין לתור במרפאת כאב.
    עיקרי ה MRI -היפרטרופיה פצטרית L4-L5 עם לחץ פורמינלי דו"צ ,על השק והשורשים.

שוחחתי עם הפרופ' על האופציות השמרניות למתן הטבות זמניות משתנות. מתן עוד זריקות אפידוליות או צריבת הדיסק בלייזר להפחתת הלחץ. כמו כן עלתה אופציה ניתוחית הכוללת דקומפרסיה וקיבוע.
    לצד הצלחה רבה לניתוחי גב ,עולות מספר רב של בעיות כגון סיבוכים ונדידת הניוון והבעיה לאזורים שמעל הקיבוע. למרות זאת אני מעוניין מאד לבצע את הניתוח ולשוב לחיים נורמליים, תוך חיזוק הגב כנדרש לאחר ההחלמה מניתוח זה שייתן מענה ארוך טווח ,שלא כמו הטיפולים השמרניים החוזרים על עצמם שוב ושוב.

אודה מאד על כל מידע שיינתן ויסייע לי להבין מה הכי נכון לעשות. תודה רבה :)

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות לגבי טיפול

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

הי משה
    קשה מאוד לייעץ ללא בדיקתך ובדיקת ההדמיה.
    אשמח מאוד שניפגש ונדון באפשרויות הטיפול

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צילומים: 1 .קוד צילום:83885528 סוג צילום:עמוד שדרה מותני אבחנת צילום: עמדה תקינה , מרווחים בין חולייתים שמורים , מבנה גרמי שמור , היצרות המרווח הבין חולייתי 4-3-L2 חתום על ידי דר. מרגלית לוין בתאריך 2019/06/15 פוענח על ידי :דר. מרגלית לוין מספר רשיון:12241 יש פתולוגיה 2 .קוד צילום:83885529 סוג צילום:אגן אבחנת צילום: לא הודגם שבר או פריקה מבנה גרמי שמור חתום על ידי דר. מרגלית לוין בתאריך 2019/06/15 פוענח על ידי :דר. מרגלית לוין מספר רשיון:12241
    לימור
    17/06/2019

שלום רב.
    אני לא ממש מבינה מה הרופא הסביר לי .
    האם אפשר פירוט והסבר על מה מדובר בבקשה?
    צילומים:
    1 .קוד צילום:83885528
    סוג צילום:עמוד שדרה מותני
    אבחנת צילום:
    עמדה תקינה , מרווחים בין חולייתים שמורים , מבנה גרמי שמור , היצרות המרווח הבין חולייתי 4-3-L2
    חתום על ידי דר. מרגלית לוין בתאריך 2019/06/15
    פוענח על ידי :דר. מרגלית לוין
    מספר רשיון:12241
    יש פתולוגיה
    2 .קוד צילום:83885529
    סוג צילום:אגן
    אבחנת צילום:
    לא הודגם שבר או פריקה מבנה גרמי שמור
    חתום על ידי דר. מרגלית לוין בתאריך 2019/06/15
    פוענח על ידי :דר. מרגלית לוין
    מספר רשיון:12241

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפה שומנית בMRI עמוד שדרה גבי
    נעמה
    13/06/2019

שלום,

רציתי לשאול מה אומר המושג "החלפה שומנית" בבדיקת MRI?
    רשום:
    מודגם אזור החלפה שומנית בגוף D5
    גובה הדיסקוסים הסחוסיים ועוצמת האותות הנובעים מהם תקינים
    תעלת השדרה ברוחב תקין
    השק הדורלי במהלך תקין
    יש לי עקמת זה יכול להיות קשור?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עמוד שדרה עקום, ללא כאב
    אילה
    12/06/2019

היי

בטיפול שעברתי, המטפלת אמרה לי שימוש השדרה שלי עקום, כל חולייה מכוונת לצד אחר. היא המליצה ללכת לכירופרקט.

מה עושים במצב כזה והאם חשוב לטפל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר נתוח גב תחתון
    יעקב בכר
    07/06/2019

ראה קובץ מצורף.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר ניתוח

פרופ' אייל יצחיאק
    07/06/2019

ההודעה ללא תוכן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב גב תחתון - כאבים
    אילת
    05/06/2019

פרופ' נכבד
    בת 53 בריאה בדר"כ, לאחרונה כאבי גב תחתון. בצילום: אוסטואופניה,
    עקמת קמורה ימינה, שינויים ניווניים בעמ"ש גבי תחתון מותני,
    סימניסקלרוזיסוהיצרות מרווח ב L5-s1
    ספינה ביפידה s1
    אאורטה מסוידת ללא עדות לתמט או דיסלוקציה.
    היום קיבלתי זריקת וולטרן ומשכחי כאבים. הכאב הוא קשה. אשמח לכל הבהרה ואני מאד לחוצה לנוכח מה שרדום.
    תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה