פורום ניתוחי גב, כאבי גב, עמוד שדרה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם המומחים על נושאים כמו עקמת, נוירוכירורגיה, אורתופדיה, כירורגיה זעיר פולשנית, כאבי גב, פריצת דיסק ועוד

מנהל הפורום

פרופ` אייל יצחיאק
פרופ' אייל יצחיאק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אייל יצחיאק ללא פרסום בפורום

• רגל קצרה, עקמת, אימוני כח ופתרון?
    מריה
    03/12/2019

היי
    אני סובלת מכאבי גב + צוואר,
    אובחנתי עי אורתופרד עם רגל קצרה, הבדל של כ15 מ"מ,
    בצילום רואים עמקת של 30 מעלות + הטייה של האגן .
    האורתופד המליץ לי על רפידת הגבהה לרגל הקצרה בתור הנעל, ולעומת זאת שמעתי שלא צריך לרוץ לעשות זאת.
    הייתי שמחה לשמוע דעה נוספת.
    הרגל הקצרה אובחנה בתקופה שבה הייתי מתאמנת, לפני כשנה , והעקמת היום. (בשנה הזו לא ביצעתי את ההמלצה ולא עשיתי הגבהה, כי חשבתי שהוא טעה בצד והתברר שצדקתי ומזל שלא עשיתי את זה. )
    חשוב לציין שכשהתאמנתי באימוני כח לא כאב לי הגב בכלל בנוסף כאבי גב תחתון שהיו נעלמו. מדובר באימוני כח הכוללים מוט עם משקל וסקוואטים בין היתר. הרופא אמר שלא לעשות זאת יותר.
    לכן אשמח לשמוע את דעתך גם בעניין הזה. האם יעשה יותר נזק מתועלת להתאמן כך והאם יש צורך לעשות את ההגבהה או שאפשר לשקול פתרון אחר, שימושי יותר או טוב יותר.
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבים אחרי ניתוח בשוק ובאגן
    שלום שרם
    13/08/2019

עברתי ניתוח קיבוע גב תחתון l5 s1חזרו הכאבים בשוק שמאל ואגן שמאל זה יכול להיות חזר?
    והיתה לי תאונת עבודה עברתי ניתוח קיבוע צווארי c3 c4 ויש לי כאבים בשכמות מה כדאי לעשות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר ניתוח

פרופ' אייל יצחיאק
    02/12/2019

נשמע כמו צורך בהרבה פיזיוטרפיה. קשה לאמר ללא בדיקתך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח תוצאות CT - בירור
    שלמה
    22/08/2019

שלום פרופסור אייל.

עברתי CT בע"ש מותני מה אומרות התוצאות?

L2-L3 בלט דיסק נושק לשק התקאלי ללא היצרות התעלה הספינלית, היצרות פורמינלית משמאל.

L3-L4 בלט הקפי נושק לשק התקאלי ללא היצרות התעלה הספינלית, היצרות פורמינלית קלה דו"צ יותר משמאל.

L4-L5 בלט הקפי נושק לשק התקאלי ללא היצרות התעלה הספינלית, היצרות פורמינלית קלה דו"צ יותר משמאל.

L5-S1 בקע אחורי ללא לחץ על השק התקאלי ללא היצרות התעלה הספינלית, היצרות פורמינלית קלה מצד שמאל והיצרות קלה של הרצס הלטרלי השמאלי.
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• CT

פרופ' אייל יצחיאק
    02/12/2019

נשמע כמו שינויים ניווניים שגרתיים ללא משמעות רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Mri אחרי ניתוח גב
    ציפי
    27/10/2019

אשמח לפרוש והמלצות על הבדיקה המצורפת. תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI

פרופ' אייל יצחיאק
    02/12/2019

נראה כשינויים לאחר ניתוח עם צלקת שלוחצת על עצב. צריך סבלנות ולתת לצלקת להחלים

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שבר בעמוד השדרה - פציעה במהלך אימון
    ליטל יוגב
    29/08/2019

לפני מס ימים נפצעתי במהלך אימון ובבדיקת ct נמצא ששברתי את חולית l1 בעמוד השדרה. שוחררתי לביתי עם מחוך שעליי ללבוש במהלך עמידה אך לא בשכיבה ובאופן כללי הומלץ על עמידה ושכיבה אך לא ישיבה. אני רוב המזן שוכבת על ספה רכה כי מזרן יחסית קשיח ויוצר לי לחץ גדול על הגב ויוצר כאב עז. האם זה בסדר לבלות את רוב הזמן בשכיבה על הספה? האם אני צריכה לאלץ את עצמי לבלות יותר זמן בעמידה על אף הכאב?מה הדרך הנכונה לאפשר לחוליה להתאחות? אודה לעזרתכם.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שבר

פרופ' אייל יצחיאק
    02/12/2019

לא מומלץ לשכב כל היום.
    יש להסתובב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביופסיה בציסטה בעמוד שדרה פענוח
    סימה
    24/10/2019

שלום , עשיתי ביופסיה בעקבות ציסטה בעמוד שדרה אשמח לקבל פענוח לבדיקה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ביופסיה

פרופ' אייל יצחיאק
    02/12/2019

נשמע תקין. יש להתייעץ עם המנתח

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח MRI עמוד שדרה צווארי
    מרקו אסולין
    04/11/2019

להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של עמוד השדרה הצווארי:
    דיכוי שומן. ,T1, T2, STIR הבדיקה בוצעה בשקלול
    סיבת הבדיקה: כאבים בכתף.
    ממצאים:
    אות תקין של החוט.
    יישור לורדוזיס הצווארי.
    מרקם גרמי תקין.
    בקע דיסק מרכזי קל. : C6-7 בגובה
    בקע דיסק מרכזי . לחץ קל על החוט. : C5-6
    בקע דיסק זעיר מרכזי. : C4-5
    בקע דיסק זעיר מרכזי. : C3-4
    ללא היצרות. ללא פריצה. : C2-3
    .C4-5 אוסטאופיטים קדמיים
    בסיכום:
    שינויים דגנרטיביים כמתואר.
    מה זה אומר
    בברכה
    מרקו

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI

פרופ' אייל יצחיאק
    02/12/2019

נשמע כמו שינויים ניווניים שגרתיים אבל קשה לאמר ללא בדיקתך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עמוד שדרה. חשד לגרורה
    רונית
    24/11/2019

בmri שנעשה במאי 2019. בפענוח לא רשמו כלום. אבל הנני נמצאת בטיפול בבית חולים ושם טכנאי מוסמך בדק את הבדיקה ורשם חשד לגרורה בחוליה th12.
    דיברו עם הרופאת משפחה והיא שלחה לבצע מיפוי עצמות... להלן התשובות.. אשמח לדעת מה זה אומר. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מיפוי עצמות

פרופ' אייל יצחיאק
    02/12/2019

נשמע כמו שינויים ניווניים אבל לא ניתן לאמר ללא בדיקתך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסבר ממצאים של MRI
    סופיה
    02/12/2019

שלום, עשיתי MRI רצתי לדעת מה פירוש ממצאים אלו: התרשמות 1. בליטות מינמליות של דיסקים בע"ש המותני, ללא היצרויות של התעלה או של הפורמינותץ 2. שינויים ניוונים בפצטים , הכי בולט בצד ימין ב- L5-S1 עם שינויים בצקתיים ועם האדרה בפדיקל הימנח של L5 של S1 ובפצט של K5-S1 מימין. בנוסף כתוב האדרה פתולוגית באלמנטים אחוריים ב-S1-L5 ובפצט של L5-S1 כנראה קשור לשינויים ניוונים והיפרטרופיים צורת ההאדרה לא מתאימה לתהליך מישני.
    בבקשה אם אפשר לקבל הסבר ברור , בעבר היה לי סרטן שד לכן אני עירנית לכל מיני שינויים וכאבים נוראיים שתוקפים אותי ביום ובלילה קושי בהליכה . אודה לך לתשובתך . תודה סופיה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI

פרופ' אייל יצחיאק
    02/12/2019

נשמע כמו שינויים ניווניים שגרתיים

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גב, כתף וצוואר לאחר תאונה
    טל;
    01/12/2019

שלום, אני בת 23 ולפני שנה וקצת עברתי תאונת דרכים בה נכנסו בי מהצד
    לאחר כשעה מהתאונה התחלתי להרגיש כאבי צוואר וגב עליון חזקים שהלכו והחמירו עם הזמן
    לפני התאונה לא היו לי שום בעיות בריאותיות או כאבים בגב
    עד היום אני סובלת מאוד מהכאבים ביחוד בגב העליון ובכתף שמאל.
    פניתי למספר אורטופדים, עשיתי סבב פיזותרפיה שלא עזר בכלל, ולאחרונה אושר לי לעשות אולטרה סאונד כתף וMRI עמוד שדרה צווארי. שניהם יצאו תקינים.
    חייבת לציין שהכאבים אכן מחמירים עם הזמן ונהים יותר ויותר בלתי נסבלים
    אילו עוד בדיקות עלי לבצע? מה עלי לעשות כעת?
    אשמח מאוד לעזרה,
    טל

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

טל
    01/12/2019

שכתחתי לציין כי יש לי חולשה ביד שמאל והכאב לעיתים מתפשט אל המרפק

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי צוואר
    חלי
    05/11/2019

שלום דר', אבא שלי בן 72, לפני כשבועיים הופיע כאבים עזים בצידי הצוואר ועורף, תפוס לא יכול להוזיז ימין ושמאל, ניגשנו למיון בוצע ct צווארי. הרופא במיון אורתופד כללי (התעקשנו עם הרופא שניראה שהוא לא מבין בחומרת הבעיה) אמר שפרט לשינויים ניוונים אין משהו לא תקין ושלח אותו הביתה עם משכחי כאבים וכדורים להרפיית שרירים.
    עברו שבועיים ואבא עדיין עם כאבים עזים ולא חל שיפור, הגיעה תוצאת ה ct צווארי שלדעתי הפענוח משוייך לתסמינים שאבא סובל, לאישורך אם אני צודקת,

סיטי. של עמוד שדרה צוארי:
    המעבר הקרניוצרביקלי תקין. שאר המבנים הגרמיים תקינים. מודגם שבר יתכן ישן בקשת הקדמית של האטלס עם סקלרוזיס בשוליים. מודגמת עמדה לורדוטית עם סקוליוזיס קמורה ימינה.
    C2-C3: מעמד טוב של הדנס ללא עדות לדיסלוקציה. התעלה במימדים תקינים.
    C1-C2: זיזים אחוריים ובלט דיסק אחורי משיקים לקדמת הקורד. הפורמינות מוצרים דו"צ
    C3-C4: בלט דיסק אחורי דיפוזי משיק לשק. התעלה והפורמינות במימדים תקינים.
    C4-C5: זיזים אחוריים ובלט דיסק נלווה לחוצים מעט על קדמת הקורד. הפורמינות מוצרים ע"י זיזים והיפרטרופיה פצטלית.
    הקוטר הסגיטלי של התעלה בגובה הדיסק כ-8.5 מ"מ, הפורמן מימין מוצר במידה ניכרת ע"י
    C5-C6: זיזים אחוריים ובקע דיסק נלווה לחוצים על קדמת הקורד ומיצרים את התעלה, דו"צ יותר מימין ע"י זיזים.
    C6-C7: בלט דיסק אחורי דיפוזי לוחץ על הקורד ומיצר את התעלה, הקוטר הסגיטלי של זיזים.
    התעלה בגובה הדיסק כ-9 מ"מ, הפורמן מימין מוצר במידה ניכרת ע"י זיזים.
    C7-T1: בגדר התקין.
    יש לציין שינויים טרשתיים ניכרים בעורקי הקרוטיד. הרקמות הרכות הפרהורטברליות שמורות.
    לסיכום:
    סקוליוזיס ניכרת ושינויים ניווניים ללא עדות לפתולוגיה חריפה
    בקשנו תור דחוף לאורתופד גב ויש רק לעוד שלוש חודשים, בקופה ובית חולים זה לא הגיוני.
    ע"פ התוצאה ניראה שהאורתופד במיון לא מתמצא
    ועיקר הבעיה בחוליות C5-C7
    ואלו הגורמים לצוואר תפוס וכאבים? האם במצב הנ"ל דרוש ניתוח?
    ומה לגבי - מודגם שבר יתכן ישן בקשת הקדמית של האטלס עם סקלרוזיס בשוליים.
    דרוש קיבוע?
    אשמח לדעתך והכוונה
    והאם דרוש אורתופד גב דחוף או אולי גם נוירוכירורג?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• היצרות מירווח בין חוליתי בגובה 3L-10D
    יפעת
    21/09/2019

שלום רב,
    אימי בת 73 עם כאבי גב חזקים שממש מונעים ממנה ללכת, פיתאום תופס אותה כאב שגוראם לה להפסקת כל פעילות
    בצילום עמוד שידרה מתני סקרלי נימצא: שינויים ניוונים עם היצרות במירוח 3L-10D.
    מה לדעתך הסיבה יכולה להיות?מה צריכה לעשות?

האם זה קשור לספוקט? האם מותר לה לעשות ספורט ואיזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הצרות

פרופ' אייל יצחיאק
    20/10/2019

הסיבה היא הגיל והשחיקה של הדיסקים.
    אני בדרך! כלל ממצא חסר משמעות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח גב בעקבות התשובה
    שיר
    20/10/2019

אשמח לשמוע האם אצטרך ניתוח

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פריצת דיסק מותני

פרופ' אייל יצחיאק
    20/10/2019

ההחלטה על ניתוח תלויה בחומרת הכאב. האם ישנה חולשה של כף הרגל ואיך התגובה לטיפול שאינו ניתוחי.
    בכל מקרה יש לבצע mri לפני ההחלטה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אתר שרמוטה סרטי פורנו כיפיים ושיחות ארוטיות
    מרינה
    12/10/2019

למעוניינים בשיחות ארוטיות בוואצפ עם תמונות חפשו בגוגל אתר שרמוטה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי בשנתיים האחרונות כאב שנוגעים בברך ימין
    יניב
    24/09/2019

יש לי בשנתיים האחרונות כאב שנוגעים בברך ימין, כמו גולה קטנה שכל פעם שאני נוגע בה זה כואב לי, מתחת לפיקה, רק שאני נוגע זה כואב כאב מקומי כזה,
    הלכתי לרופא מומחה ברכיים הוא אמר לי שהפיקה שלי נורא חלשה ורופפת ושאני צריך לעשות תרגילים לחיזוק הפיקה , אז כמובן כבר שנה שאני עושה תרגילים ושום דבר לא השתנה, הבעיה שגם אני יורד במדרגות
    אני מרגיש לחץ בברכים כאילו אני עוד שניה נופל, מה עושים? מה זה הבעיה המוזרה הזאת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה