פורום ניתוחי גב, כאבי גב, עמוד שדרה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם המומחים על נושאים כמו עקמת, נוירוכירורגיה, אורתופדיה, כירורגיה זעיר פולשנית, כאבי גב, פריצת דיסק ועוד

מנהל הפורום

פרופ` אייל יצחיאק
פרופ' אייל יצחיאק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אייל יצחיאק ללא פרסום בפורום

• בלטי דיסק צוואריים וכאבי צוואר
    דניאל אורי
    04/05/2021

מזה חצי שנה אני סובל מכאבי צוואר ושכמות בעיקר שם ימין מלווה בכאב מעין שריפה, לאחר ct צווארי הממצאים שנמצאו סריקת -C4: C3 בלט דיסק אחורי לוחץ על השק הטאקלי .

סריקת c3-c4 בלט דיסק אחורי לוחץ על השק הטאקלי

סריקת -C6 : C5 בלט דיסק אחורי לוחץ על השק הטאקלי .

סריקת -C7 : C6 בלט דיסק אחורי לוחץ שק על הטאקלי .
    בשבועיים האחרונים יש לי סחרור ונידנוד ותחושת ציפה של הראש מלווה לעיתים בבחילה , עיקצוצים ביד שמאל וכאבים באמצע יד שמאל. כמו כן ירדתי במשקל רב במעט זמן . נמצא בטיפול פיזיותרפי דרך הקופ"ח לטענת הפזיותרפיסט לא מחייב שהתסמינים הם בגלל הבלטים.
    מה הטיפול שנכון לי והאם המצב מצריך התערבות כירורגית, אשמח להתייחסות ואיזה טיפולים כדאי לשלב עם הפיזיותרפיה כרגע

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בלטי דיסק צוואריים וכאבי צוואר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• צילום סיטי -עזרה בפענוח
    לידור
    25/04/2021

שלום רב
    הנני סובלת מגיל 17 מכאבי גב
    במהלך הצבא התגלתה לי פריצת דיסק
    מדדי cro היו גבוהים ונשלחתי לראומטולוג
    ראומטולוג קבע על דלקת מפרקים
    עד היום דלקת המפרקים לא התבטאה במילומי אמ אר אי סיטי או רנטגן שעשיתי
    שאלותי הן : ראשית , האם ניתן לראות כי ההחמרה הבאה ליידי ביטוי בפענוח זה מתבטאת כתוצאה מדלקת מפרקים
    שנית, אבקשעזרה בפענוח המושגים
    מצרפת ומלפני כשבועיים
    בסיטי מלפני כארבע שנים מתוארת רק עקמת לימין
    L5-s1
    פריצת דיסק אחורית יותר לימין עם לחץ על השורש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    צילום סיטי -עזרה בפענוח

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בפענוח mr- כאבי גב תחתון
    ענת גוילי
    20/04/2021

לא מבינה את הפענוח שקיבל בני

רשמו לו ב L4-L5 ללא פריצת דיסק,שורשים חופשיים ופסטות שמורות

וב L5- S1 רשמו ללא פריצת דיסק משמעותית , שורשים חופשיים פסטות שמורות

יש לו כאבי גב תחתון חזקים עם הקרנה לרגליים, מה הכוונה בפריצת דיסק לא משמעותית? האם הכוונה לבלט?

האם שורשים חופשיים מהווים בעיה וחלק מהגורם לכאבים?

הוספת תגובה

תמונה

• המפענח לא מדייק

איתן
    20/04/2021

אין דבר כזה פריצת דיסק לא משמעותית. פריצת דיסק גורמת לכאבי גב חזקים. תנסו מתיחות לעמוד השדרה כדי להפחית לחץ על הדיסקים, בשיטת ההיפוך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קנקים מעמוד השדרה בהליכה- אובטירופוזיס
    קלרה
    18/04/2021

שלום לדר יש לי אוסטירופוזיס בעמוד השדרה עם כל הליכה יש לי קנקים מה ניתן לעשות בנושא הזה? לפעמים יש גם כאבים האם זריקה לאוסטרופוזס יכולה לעזור?כולי מיובשת אולי בגלל זה הקנוקים גם בגב?
    מי מטפל בזה אני מודאגת יש לי גם התעקמות בצורת קיפוזיס קשה מתקשה ללכת בשל כך להיות יציבה יש בעיות בשווי משקל ניורולוגים טוענים שזה לא פרקינזון

הוספת תגובה

תמונה

• שבר דחוס בחוליה d11- לאחר נפילה
    טובה כהן
    17/04/2021

לפני חודש נפלתי ונוצר שבר דחוס בחוליה d11. אני מתייחסת עם חגורה. בעמידה והליכה יש לחץ על הגב התחתון וערב במותו.מתי הכאבים אמורים לחלוף אוכל לחזור לפעילות רגילה כמו עמידה והליכה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות פריצת דיסק צווארי
    ליז
    10/04/2021

בשנת 2008 פריצת דיסק צווארי עם לחץ עם חוט עמוד השדרה נראה בmri חייתי עם זה שנים כיום לפני חצי שנה עשיתי mri עדיין עם לחץ על חוט עמוד שדרה באותו מיקום לחץ קשה וכיום עם כאב קל באצבעות ידיים בצד ימין השאלה שלי חייתי ככה 13 שנה האם לעשות ניתוח או להשאיר את זה ככה במצב סטטי

הוספת תגובה

תמונה

• ממצאי סיטי עמוד שדרה מותני
    חלי
    08/04/2021

בת 46 נמצא בסיטי שינויים ארטרוטיים במפרקים הפצטליים לאורך ע"ש מותני.
    שינויים ניווניים קלים במפרקים הסקרו-איליאקליים.
    הודגמה השטחה של הסחוס הדיסקלי בגובה L3 L4
    הליטה אחורית קלה של הסחוס הדיסקלי בגובה L4 L5 ו l5 s1
    אשמח לדעת מה זה אומר?

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר נפילה
    שרי
    06/04/2021

שלום, בת 65 ברקע אוסטאופורוזיס. לאחרונה נפלתי נפילה ישירה על איזור אגן וגב תחתון. כאבים קשים ירך, אגן, גב תחתון. וקושי בטווח תנועה
    ובנוסף קשה לקום לשבת.
    בגובה: L2-L1 המרווח הבין חוליה צר .התעלה שמורה. שינויים ספונדילוטים נלווים.
    בגובה: L3-L2 התעלה שמורה. שינויים ספונדילוטים.
    בגובה: L4-L3 התעלה שמורה. שינויים ספונדילוטים.
    בגובה: L5-L4 בלט היקפי של האנולוס לוחץ על קדמת השקעה התקנית. שינויים ספונדילוטים נלווים.
    בגובה: S1-L5 התעלה שמורה. ארטרופתיה פאצטלית משמאל.
    1. ע"פ הCT ניראה חבלה?
    2. "בלט היקפי של האנולוס לוחץ..." משמעות? והאם דרוש טיפול?
    3. ארטרופתיה פאצטלית. משמעות? והאם דרוש טיפול?
    אשמח למענה ככל האפשר
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    לאחר נפילה

הוספת תגובה

תמונה

• פגיעה בחוליות הצוואר ולחץ על השק והחוט
    עדית
    26/03/2021

שלום,
    לאחר תאונת דרכים יש לי פגיעה בחוליות C5-C6 עם לחץ על השק ועל החוט. עקב כך יש לי תחושת נימול באצבעות הידיים.
    לאחרונה התחילה לי תופעה שאצבעות הידיים שלי מלבינות עקב חשיפה לקור. קראתי על תופעת ריינו ורציתי לדעת האם יכול להיות קשר בין הפגיעה בחוליות הצוואר לבין התופעה הזו.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה לשאלה מגבלות לאחר ניתוח
    דנה צרפתי
    20/03/2021

כאבי הגב נובעים כנראה בעקבות אוסטופורוזיס, כנראה כתוצאה מחוסר סידן, ממליצה לך להוסיף תוסף תזונה של סידן אמורפי, אני אישית התחלתי לקחת בעקבות כאבי גב תחתון והיום חל שיפור ניכר

הוספת תגובה

תמונה

• ct תוצאות האם יש חשש לטרשת נפוצה ?
    חיה
    12/03/2021

תוצאות בדיקת ct d-1 d-2 יכול להתאים לנויירינומה . מבנה מאורך היפודנסי פורמן הנוירלי מה משמעות והאם הם גידולים? יש לי דופק בידיים וברגליים וכאב בחלק באמצעי של עמוד השדרה האם זה יכול להיות טרשת או ניווןו שרירים ?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת mri בחשד לקרע בכתף
    איציק
    28/02/2021

שלום רב ותודה מראש
    צילום mri שבוצע לבן שלי החייל
    רציתי לדעת האם יש לו נזק חמור בכתף
    ומה ניתן לעשות האם יכול להמשיך להתאמן במצב הזה?

התוויה קלינית: חשד לנזק slap.

ממצאים:

מפרק ה - a/c מודגם תקין.
    הבורסה הסוב - אקרומיאלית הודגמה שמורה.
    מודגם קרע חלקי שטחי של המשטח הארטיקולרי של גיד הסופרה - ספינטוס קרוב לאזור אחיזתו
    הקדמי אל הגבשושית הגדולה בקוטר 8 מ"מ בציר הסגיטלי (חתך 6 סדרה 6) ובקוטר 6 מ"מ במישור
    הקורונלי (חתך 10 סדרה 4). הקרע מערב פחות משליש מעובי הגיד.
    שאר הגידים המסובבים הודגמו תקינים.
    גיד הביצפס הודגם שמור.
    מודגם נזק slap דרגה 2 מינימאלי. מודגם קרע חלקי בבסיס הלברום האחורי תחתון.
    הקפסולה הודגמה שמורה.
    הודגמו אותות תקינים ממח העצם ללא עדות לשברים או בצקות.

סיכום : קרע חלקי שטחי של גיד הסופרה - ספינטוס, נזק slap דרגה 2 וחשד לקרע חלקי בבסיס
    הלברום אחורי תחתון כמתואר.

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת mri בחשד לקרע בכתף

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי עמוד שידרה גבי
    ליזי
    25/02/2021

שלום,
    אדמח להתייחסות לגבי הסיטי גבי שעברתי. יש לי כאבים חזקים מאוד ואני אחרי שני ניתוחי עמוד שידרה מותניים l4 - l5

לקביעת תור
    סגירה
    סיטי עמוד שידרה גבי

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי עמוד שידרה גבי
    ליזי
    25/02/2021

שלום,
    אדמח להתייחסות לגבי הסיטי גבי שעברתי. יש לי כאבים חזקים מאוד ואני אחרי שני ניתוחי עמוד שידרה מותניים l4 - l5

לקביעת תור
    סגירה
    סיטי עמוד שידרה גבי

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח mri צווארי- זכאות לאחוזי נכות
    טל
    09/02/2021

האם הבעיות המצורפות בהמשך מזכות באחוזי נכות?
    C4-C5 - בלט דיסק דיפוזי קל. C5-C6 - ירידה דיפוזית בעוצמת האות של הדיסק הבינחולייתי. שינוים דגנרטיביים בלוחיות דיסקליות של גופי החוליות. בלט דיסק דיפוזי עם מרכיב סוב-ארטיקולרי דו"צ הגורם ללחץ קל על קדמת השק הדוראלי ולעצבים הפורמינליים. היצרות בינונית של תעלת השורש דו"צ.

הוספת תגובה

תמונה