פורום ניתוחי גב, כאבי גב, עמוד שדרה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם המומחים על נושאים כמו עקמת, נוירוכירורגיה, אורתופדיה, כירורגיה זעיר פולשנית, כאבי גב, פריצת דיסק ועוד

מנהל הפורום

פרופ` אייל יצחיאק
פרופ' אייל יצחיאק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אייל יצחיאק ללא פרסום בפורום

• תגובה לפוסט על כאבי רגליים
    אורית
    20/10/2021

כדאי מאוד לצרוך תוסף סידן. אני ממליצה על תוסף סידן דנסיטי של אמורפיקל. חוץ מהעובדה שהוא נספג בגוף פי 4.7 יותר מאשר כל תוסף אחר, הוא מקל מאוד על כאבים במערכת השלד והשרירים. נטילה שלו על בסיס יומיומי וקבוע יכולה לעזור מאוד ולהקל על כאבי הגב שלך. אני בטוחה שזה יכול לעזור. מניסיון שלי זה מאוד עוזר ומקל.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תגובה לפוסט על כאבי רגליים

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• נפילה וכאב עז בכתף ואבחון לתת פריקה
    מיקי
    18/10/2021

שלום רב לפני 4 חודשים נפלתי בטיול בעט הנפילה הושתתי יד קדימה והרגשתי כאב עז בכתף ותחושה של משהוא שהתפרק . אובחנתי לאחר כשבוע בתת פריקה טופלתי במנוחה ופזיוטראפיה . לא היה שיפור בכאבים ואף היום מתקשה בתפקוד כוח ביד מרחבי תנועה וכאב בכתף . ביצעתי mri ואבחנו נזק slap דרגה אחת .
    אני סובלת ממש בלילות קשה לי לישון וביום התפקוד שלי ממש נפגע אני בת 23 אשמח להסבר לבעיה ומה ניתן לעשות תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נפילה וכאב עז בכתף ואבחון לתת פריקה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גב ורגליים כרוני ללא ממצאים
    רוי
    04/10/2021

היי סובל מכאב כרוני ברגלים באופן קבוע תחושת חשמל וחום וכאבי גב תחתון אין ממצאים אורטפד נרולוג רמטולוג mri יש בלט ללא לחץ קל אך אחד לא נותן לי את סיבת הכאב במשך שנה מעל ל10 רופאים עשיתי את כול הבדיקות emg דופלר מה עושים במצב כזה

הוספת תגובה

תמונה

• פריצת דיסק גב תחתון והאם ניתוח הוא אפשרות
    רועי
    29/09/2021

שלום, בן 40 עם כאבי גב תחתון מזה 15 שנה. מתעלף מעוצמת הכאב. התעלפתי עד היום כ10 פעמים מעצמת הכאב. פעם אחרונה הבוקר. אין השפעה על הרגליים או על סוגרים. עשיתי סי טי מלפני חודש מראה בקע דיסקלי מרכזי בינוני בגובה l4-3, l4 l5, l5s1 והשטחה של הסחוס הדיסקלי בl2-l3. אלרגי לתרופה ארקוקסיה ואחיותיה (גורם לי לגרד ושלפוחיות באיבר המין). אשמח לדעת אם יש פיתרון? טיפול? האם ניתוח הוא אפשרות

הוספת תגובה

תמונה

• הסבר לצילומים במילים פשוטות
    אני
    27/09/2021

שלום
    אשמח להסבר בשפה פשוטה.
    תודה

ע'ש מותני 2 צילומים:
    שינויים ניווניים לאורך עמוד שדרה מותני .
    גובה של חוליות שמור .
    אין עדות לספונדילוליסטזיס .

ע'ש צווארי 2 צילומים:
    שינויים ניווניים עם יצירת אוסטאופיטים קדמיים עם היווצרות גשרים גרמיים
    והיצרות מרווחים בין חולייתיים בגובה C7-C5.
    יישור לורדוזיס צווארי

הוספת תגובה

תמונה

• עצם צוואר בולטת
    מיה
    22/09/2021

שלום
    בזמן האחרון שמתי לב שעצם הצוואר בולטת מאוד החוצה והצוואר איננו ישר אלא עם מעין בליטה
    האם יש צורך בבדיקת אורטופד? יש סיכוי מדובר בבלט דיסק צווארי?

לקביעת תור
    סגירה
    עצם צוואר בולטת

הוספת תגובה

תמונה

• התיעצות ותוצאות mri
    סיגלית
    20/09/2021

בת 72, מזה חודש פברואר סובלת מכאבים בגב התחתון עם הקרנה לרגל ימין. הכאבים הם בהליכה או עמידה. במנוחה אין כאבים.
    הדבר מגביל אותי בפעילויות שהורגלתי בהן. רופא אורתופד מומחה המליץ על ניתוח. אני חוששת מניתוח והתחלתי בכל מיני טיפולים שמרניים כמו פיזיוטרפיה, דיקור, סטודיו להצעמלות בשיטת ג'רוטוניק, פלדנקרייס,בי קיו לייזר, עד עכשיו ללא הקלה. האם זה אומר שרק ניתוח יעזוור או שיש עוד מה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    התיעצות ותוצאות mri

הוספת תגובה

תמונה

• סי טי ע"ש מותני וממצאיו ומה עושים
    ברין
    18/09/2021

שלום, ביצעתי בדיקת סיטי ע"ש מותני ולהלן הממצאים: D11-D12 הודגמה היצרות של מרווח בינחולייתי עם שינויים ניווניים וואקום פנומןץ L3-L4 בליטה אחורית בינונית של הסחוס הדיסקלי בגובה. בקע דיסקלי משמעותי בגובL4-L5 עם סימני לחץ של השק התקאלי והצרותו עד 5 מ"מ. בליטה אחורית קלה של הסחוס הדיסקלי בגובה L5-S1. שינויים אוסטאופורוטיים לאורך עמוד שדרה מותני. נקבים נאורלים מוצרים בגובה L5-S1. שינויים ארטרוטים במפרקים פצטלים לאורך עמוד שדרה מותני. שינויים ניווניים במפרקים סקרואיליאקלים. מה עושים? תודה ברין

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גב וצילום רנטגן האם יעיל
    אפרת
    17/09/2021

הי
    אני 7 חוד אחרי קיסרי מדי פעם היה נתפס לי הגב גם לפני ההריוו
    לפני שבוע עשיתי תנועה ושמעתי קליק בגב אורטופד לאחר בדיקה המליץ על צילום רנטגן ו10 ימים מוסקול פעמיים ביום וכדור אחד שמדמה את הזריקה לגב....
    יש לי מעט הטבה אבל עדיין כואב וגם הבירכיים רגישות...החמיר אחרי הלידה
    השאלה אם צילום רנטגן יעיל כאן?
    אמר משו שאולי קשור לדיסק....
    המון תודה
    ושנה טובה
    אפרת

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת סיטי עמוד שדרה מותני ופרקי ירכיים
    ג
    04/09/2021

שלום
    ביצעתי בדיקת סיטי עמוד שדרה מותני ופרקי ירכיים
    רואים פרגמנט גרמי קטן קדמית לאצטבולום מימין ברקמות הרכות ללא שינוי מהבדיקה הקודמת יכול להתאים לשבר AVULSION ישן אף פעם לא היה לי שבר
    מה זה אומר?
    יצא בלט שטוח בL2-L3
    יצא בלט שטוח דוחק במקצת על השק הדורלי בL3 L4
    יצא בלט מרכזי דוחק במקצת את השק הדורלי
    יצא בלט L5 -S1 בלט מרכזי קטן דוחק במקצת את השק הדורלי
    מה דעתך

הוספת תגובה

תמונה

• אחוזי החלמה של דרופ פוט לאחר ניתוח פריצת דיסק דיסקטומי
    לנה
    02/09/2021

שלום
    בעלי עבר ניתוח דיסקטומי לאחר שמצבו הדרדר ואובחן דרופ פוט במהלך חדר מיון, נותח דחוף..
    מה הם אחוזי הצלחה לתפקוד מלא של רגל???
    רגל שמאלית
    4 ימים לאחר ניתוח
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• לגבי עניין פריצת הדיסק בצוואר
    חזן ציפורה
    29/08/2021

לגבי פריצת דיסק בצוואר

הוספת תגובה

תמונה

• זריקה תחת שיקוף
    נטלי פתחוב
    18/08/2021

שלום, אני יש לי פריצת דיסק שהכאב מקרין לרגל שמאל, מקשה ללכת והרגל כל הזמן רדומה, הפנו אותי לעשות זריקה תחת שיקוף בעמוד השדרה, רציתי לדעת האם זה באמת יעיל ומה הם תופעות לוואי.?

לקביעת תור
    סגירה
    זריקה תחת שיקוף

הוספת תגובה

תמונה

• החלקה במדרגות בת 48
    Jully
    15/08/2021

בת 48, לפני כשבוע החלקתי במדרגות על הישבן , שמתי קרח מיד
    בשלושה ימים ראשונים כאב בקימה, היום אחרי שבוע, שטף דם כמעט נעלם, אבל יש כאב לפני עצם הזנב בגב תחתון יש כאב כשמתכופפת קדימה קצת מרגישה בעצם הזנב , וקצת בגב תחתון, כואב שנשכבת על משטח קשה שאין מזרן. יש לציין שמתאמנת באופן קבוע , הלכתי כל השבוע אבל התאמנתי במשקלים קלים ונזהרתי על הגב. בצילום רנטגן בבית חולים יום לאחר המכה אמרו שלא רואים שברים. מה כדאי לעשות , האם להמתין (עבר רק שבוע) או להמשיך ברור וצילומים נוספים?
    תודה,

לקביעת תור
    סגירה
    החלקה במדרגות בת 48

הוספת תגובה

תמונה

• הסיבה לכאבי הרגליים בהליכה ולאיזה רופא
    אני
    08/08/2021

שלום
    סובלת מכאבי רגליים בהליכה
    כל המומחים שהייתי אצלם לא היו החלטיים לגבי הסיבה.
    (היצרות ע"ש, כלי דם, ראומטולוגייה,), ביקרתי אצל מומחים בכל התחומים , עשו לי סי טי של כל אבר רלוונטי...וטרם הוחלט את כאבי הרגליים נובעים מתחומים אלו.
    רופאת המשפחה שלחה אותי לאי.אם.גי. (טענה שזאת בדיקה אלמנטרית במצב כזה), ועכשיו אשמח שתגידו לי אם משהו בתוצאות יכול להוות הסיבה לכאבי הרגליים בהליכה ולאיזה רופא צריכה לחזור,..
    תודה

הוספת תגובה

תמונה