פורום פיברומיאלגיה - יש לך שאלה?

פורום פיברומיאלגיה עוסק בנושאים: פיברומיאלגיה, כאבי שרירים, תשישות, עייפות, עייפות כרונית, רגישות יתר, טיפול פיברומיאלגיה ועוד.

מנהלי הפורום

רועי צור
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• גרד בעקבות טרמדקס 100
    א. ש
    03/06/2018

שלום, בהמלצת רופא התחלתי ליטול טבליות טרמדקס 100, אחת ליום, בשלושת הימים האחרונונים. ביומיים האחרונים התחלתי להתגרד בכל הגוף. לא בהיסטריה, אבל זה לא נעים. בעלון המידע כתוב תחת תופעות לוואי שאם מופיע גרד בכל הגוף להפסיק ליטול את התרופה ולפנות מיד לרופא.
    עם זאת קראתי בפורום רפואי שהגרד יכול להעלם בימים הראשונים ולא מהווה סיבה לדאגה.
    מאחר ולקבוע תור לרופא לוקח כשבוע ימים, רציתע להתייעץ מה דרך הפעולה הנכונה במקרה הזה. האן יש סיכון ממשי בתופעת הגרד וכדאי להפסיק ליטול, או לתת לזה לעבור ולא לייחס לזה חשיבות מיוחדת?
    במידה וכדאי להפסיק ליטול - האם באמת דרוש גם תור אצל רופא? מה הסיכונים בגרד ועל מה הוא מעיד?
    אשמח למענה מהיר.
    תודה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צריבה בעור של פי הטבעת ובוולווה
    קלרה
    26/05/2018

סובלת מפיברו יאלגיה בעיות עיכול דיספפסיה צרבות שלא נענות לסותריי חומצה כאבים עזים ברום הבטן
    יש לי צריבה קבועה בעור של פי הטבעת ובוולווה שום משחה לא עוזרת מגבירה הצריבה האם זה מתסמיני הפיברומיאלגיה בנוסף יש חרדה ודכאון תרופות פסיכיאטריות לא עוזרות כל כך רגישה לריחות לאור
    כל העור יבש בכל הגוף רזה מאד מרגישה חולה
    יש לי דיספפסיה פונקציונלית
    איך ניתן לעזור לי אני לא מתפקדת יש לי לעתים עייפות איומה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תחילת טיפול עם סיבלתה
    הדר
    10/05/2018

שלום רב,
    אשמח לשמוע אם הסימבלתה עוזרת להפחית כאבי שרירים ומבחינה נפשית אם מצליחה להרגיש טוב יותר מבחינת תחושות דיכאון. האם מינון של 30 מ"ג עוזר לתחושות אלו או שתמיד צריך אחרי תקופה לעלות ל60 מ"ג?
    זהו כדור חדש בשבילי .
    תודה מראש לעונים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סיכויי הריון לחולי פיברומיאלגיה
    נטלי
    06/05/2018

שלום רב,
    כשנתיים וחצי אני מאובחנת כחולת פיברומיאלגיה. לפני התחלת השימוש בליריקה סבלתי מאוד עד שלא יכולתי לצאת מהמיטה, לא יכולתי לישון וכן התעלפתי מדי פעם. אני מתכננת לנסות להיכנס להריון, ולכן שאלותיי:
    1) האם אני אצליח להיכנס להריון? מה שיעור ההריונות לסובלות במחלה?
    2) האם יש משככי כאבים שאוכל לנטול כדי לא לפגוע בעובר?

תודה מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מכשיר לייזר ביקיור לפיברומיאלגיה
    שיפרה מאור
    01/05/2018

האם משהו הסובל מפיברומיאלגיה
    משתמש במכשיר ביקיר לייזר, ועד כמה זה עוזר לו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מחפשת פסיכולוגית בעלת ניסיון בטיפול בפיברומיאלגיה
    שירה
    28/02/2018

שלום,
    אשמח להמלצות על מטפלת CBT (אפשר עם נגיעות דינאמיות) בעלת ניסיון בטיפול בפיברומיאלגיה. אזור השרון או ירושלים.
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• המלצה על רופא מטפל בפיברומיאלגיה
    שי גוטמן
    28/12/2017

מחפש המלצה על רופא מטפל בפיברומיאלגיה
    רופא תותח עם הרבה ניסיון הצלחות והמלצות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כן אשתי רויטל תענה עבורי
    יניב
    11/12/2017

שלום. אני סובל מהיתקף קשה אחרי 16 שנה בהם תפקדתי בעבודתי למרות הסבל היום יומי בגלל הפיברומיאלגיה. הגעתי למצב בו אני נואש ,בגלל התפתחות תסמין שאיני יודע להגדיר אותו. באזור הראש מרגיש שהזמן הולך נגדי שיש משהוא בראש חזק ממני, שלא נותן לי להגיב. אני רוצה מאוד להצליח לתפקד ולא מצליח. סובל מחרדה. קשה אני על 3 ואבן ליום ואין סיכוי להפסיק. מרגיש כמו מכונית שנתקעה ואין דלק להתניע אותה. מבקש לקבל ייעוץ האם זהוא תסמין מוכר בהתקיף קשה? בין היתר סובל גם מתסמין כאב בלסת תשישות נוראית שלא עוברת. . מה הגדרתו ולאיזה תחום רפואי לפנות? נוירולוג,רופא כאב, פסיכאטר או שילוב בניהם מבקש לקבל תשובה בהקדם. תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תזונה טבעונית להפחתת התסמינים
    אילנה
    10/12/2017

קראתי שתזונה צמחונית או טבעונית יכולה להקל על הכאבים. כיום אני צמחונית אבל אני חוששת שטבעונות תהיה לי קשה, אבל שווה ניסיון. אז זה נכון וכדאי לוותר על שאר המוצרים מן החי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איזה תחום עוסק בפיברומיאלגיה?
    אריאלה
    03/12/2017

איזה תחום עיסוק רפואי עוסק בפיברומיאלגיה? למי כדאי לפנות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איזה בדיקות צריך לעשות?
    אליסה
    28/11/2017

לפי התסמינים שלי אני חושבת שיש לי פיברומיאלגיה. איזה בדיקות אני צריכה לעשות ואיזה תחום רפואי מתמחה במחלה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפולים בחשמל לחולת פיברומיאלגיה
    שרה
    26/11/2017

שמעתי שיש טיפולים בחשמל שעוזרים לבעיות שרירים שונות, טיפול כזה יכול לעזור גם לחולת פיברומיאלגיה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איך אפשר לאבחן פיברומיאלגיה?
    תהילה
    21/11/2017

הבנתי שהאחבון של המחלה נעשה בשלילה של מצבים בריאותיים אחרים, אז איך בעצם מאבחנים את המחלה ומתאימים לה טיפול נכון? הרי זה יכול להיות הרבה דברים אחרים שפשוט פספסו

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התפרצות פיברומיאלגיה בזמן הריון
    ליאת
    19/11/2017

שלום רב, אובחנתי כחולת פיברומיאלגיה לפני כמה שנים ואני מטופלת באופן קבוע בטיפולים משלימים ויש לי מרשם לגראס רפואי אשר השילוב של כל אלה מקלים עלי מאוד ואני מתפקדת ממש כרגיל ברוב הזמן.
    נכנסתי להריון, וברור שמיד הפסקתי עם המריחואנה, אני ממשיכה עם הטיפולים אבל הכאבים חזרו ובגדול ואני מפחדת שהגוף והנפש שלי לא יעמוד בהריון... מה האפשרויות שלי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איך אפשר להתמודד עם העייפות
    יפית
    16/11/2017

אני בתהליכי אבחון של מצבי הרפואי שככל הנראה ייקבע כי זה פיברומיאלגיה. בינתיים אני סובלת מעייפות נוראית שמקשה מאוד על התפקוד הרגיל שלי. מה עושים עם זה? איך מתמודדים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ברכה ושלום, יפית

קליניקה עזרתון
    17/11/2017

קודם כל, כל הכבוד לך על הרצון להתמודד ולא להיכנע למצב. אך אי אפשר לתת תשובה קצרה לשאלתך מבלי לדעת את הפרטים. כמה זמן את סובלת, מה ניסית כבר ועד כמה זה עזר ועוד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה