פורום אורתופדיה אונקולוגית, גרורות בעצמות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סרטן, סרקומה, אסטאומה, מיפוי עצמות, ליפומה בשריר, petct, ליפוסרקומה, אנכונדרומה, אוסטרוכונדרומה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר בועז ליברמן
ד"ר בועז ליברמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר בועז ליברמן ללא פרסום בפורום

• הקשר בין בלוטות לימפה ל-NHL
    עודד ליבשיץ
    27/08/2020

ד"ר שלום רב,
    אני בן 58 עם בעיה רפואית CTCL במצב קשה ונמצא במעקב.
    שומר על מצב בריאותי, לא נוטל תרופות, פעיל בספורט קבוע.
    בדיקות דם לפני חודש תקין בנורמה, אין תופעות עוריות חריגות.
    אני מבקש לשאול ובמידת האפשר להבין את הקשר (ההשפעה) שבין המחלה לבלוטות הלימפה?
    תודה רבה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הקשר בין בלוטות לימפה ל-NHL

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הקשר בין בלוטות לימפה NHL והברכיים

עודד ליבשיץ
    27/08/2020

ד"ר שלום רב
    אני בן 58 עם בעיה רפואית CTCL במצב קשה ונמצא במעקב. שומר על מצב בריאותי, לא נוטל תרופות, פעיל בספורט באופן קבוע. בדיקות דם לפני חודש תקין בנורמה,
    אין תופעות עוריות חריגות (מעבר לתסמיני המחלה)
    אני מבקש לשאול ובמידת האפשר להבין את הקשר שבין המחלה CTCL לבלוטות הלימפה וההשפעה על הברכיים ?
    האם הנוקשות וחוסר הגמישות קשור לתופעות המחלה, למצב בלוטות הלימפה או לכשל במערכת החיסון בשל CTCL ?
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI מיקרו המנגיומות מח עצם בנאליות L4 ו-L
    אני
    25/08/2020

שלום,
    בת 49 עברתי ניתוח להסרת גידולים מהברך 1 PVNS והשני בעצם יצא ממאיר, כרגע בבירור שה MGUS הפך למיאלומה ו/או עמילואיד.
    לאחר תלונות של כאבים בהליכה, הירדמות וכאבים בלתי מוסברים עם קושי בעמידה נשלחתי ע"י נאורולוג לצילום MRI מותני וגבי והגיעו התוצאות והתור בסוף נובמבר.
    אודה להסבר אם הממצאים מסבירים את הקשיים המתוארים למעלה, כמו כן מאוד הפחיד אותי המשפט מיקרו המנגיומות מח עצם בנאליות L4 ו L1.
    הפענוח:
    טכניקה:
    AX+SAG במישורים T1, T2, STIR
    תאור הממצאים:
    הלורדוזיס הפיזיולוגי יחסית שמור בשכיבה.
    הקונוס המדולריס מסתיים בגובה L1 ורואים בו אותות תקינים.
    שינויים דיסקוגנים בגובה L4­L3 עם דיסקציה דיסקלית ואימפרסיה דיסקלית על קדמת השק.
    ללא הדגמת חוסר יציבות בין חולייתי בעמדה שכיבה.
    סיגנל החוליות מודגם תקין ללא עדות להסננה חשודה מח עצם החוליות ב T1 ו-STIR .
    מיקרו המנגיומות מח עצם בנאליות L4 ו L1.
    בחתכים אקסיאלים ב T1 ו T2 הודגמו:
    בגובה L2­L1: אין עדות לדיסקופתיה משמעותית או בלט דיסק. רוחב תקין של התעלה ושל הפורמינות.
    בגובה L3­L2: אין עדות לדיסקופתיה משמעותית או בלט דיסק. רוחב תקין של התעלה ושל הפורמינות.
    בגובה L4­L3: דיסקופתיה ניוונית עם בלט פוסטרו מדיאני ולחץ בינוני עד משמעותי על קדמת השק.
    החל התבלטות רצועתית פלבה דו"צ. הנקבים הבין חולייתים פנויים. המפרקים הפצטרים שמורים.
    בגובה L5­L4: בלט דיסק הקפי ואחורי עם לחץ מתון עד בינוני על קדמת השק. התבלטות רצועתית פלבה התחלתית דו"צ וסימטרית. הנקבים הבין חולייתים פנויים. המפרקים הפצטרים שמורים.
    בגובה S1­L5: אין עדות לדיסקופתיה או בלט דיסק משמעותי. רוחב תקין של התעלה ושל הפורמינות. המפרקים הפצטרים שמורים.
    לסיכום:
    דיסקופתיה ניוונית משמעותית בגובה L4­L3 ויתכן הצרות ספינלית ניוונית מרכזית וצדדית במידה מתונה עד בינונית.

מצטערת על האורך ואודה מאוד על התשובות כי אני בחרדות קשות מאז האבחון של הגידול שהוסר מהרגל ומכל מה שאני עוברת לאחרונה.
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בצלעות ובעמוד השדרה
    מיכל
    29/07/2020

היי
    יש לי כאבים בצלעות כבר חודשיים וחצי לפעמים חזקים לפעמים פחות ובעמוד השידרה התחיל לי עברתי מיפוי עצמות יצא תקין ביקשתי מהרופא שלי שיבקש שיבדקו אותו שוב ..
    אני חושדת לסרטן רזיתי לפני כמה חודשים (4) למרות שהייתי בדיאטה אבל גם ירד לי דם בניגוב עוד לא עשיתי קולנסקופיה
    חשבתי גם על סרטן העצמות
    או סרטן גרורתי
    המוגלבין שלי ירד ל10.9 תוך 3 חודשים מ12.9
    אנא הגב את דעתך

הוספת תגובה

תמונה

• שוואנומה באמה על עצב אולנארי
    סיגל בואני
    05/03/2020

שלום,

שוואנומה קלינית הרוכבת על העצב האולנארי. יש רגישות במקום וכאב מוקרן לכל הזרוע, עד לאצבעות.
    מה כדאי? ניתוח? מה זה אומר? מה הסיכויים להחלמה ללא פגיעה עצבית? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    09/03/2020

באם התהליך לא מערב את העצב עצמו קיים סיכוי גבוה להחלמה ללא פגיעה, צריך לראות את בדיקת ה MR על מנת להעריך את הסיכון
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    18/05/2020

הטיפול המקובל הוא ניתוח, יש לפנות למומחה ההמתמחה בתחום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח m.r.i ברגל ימין
    הודיה
    23/04/2020

שלום , אני בחורה בת 21,לפני כשלוש שנים ב- 2017 עברתי ניתוח להסרת אוסטוכונדרומה ברגל ימין, ירך דיסטלי מימין (גם בביופסיה שעשו לזה יצא שזה אכן אוסטוכונדרומה) עברתי את הניתוח הזה במחלקה אורטופדית לאחר הניתוח היה לי כאבים באזור הניתוח והפנו אותי לאורטופדיה אונקולוגית עברתי ניתוח לפני כשנה היה שם ממצא של ריקמה רכה התשובה הפתלוגית הייתה תגובה לגוף זר....ה m.r.i לאחר הניתוח יצא תקין אך עדין יש קצת כאבים ולכן הרופא שלח אותי בכל מיקרה ל m.r.i נוסף

תאור הממצאים:
    בירך דיסטלי מימין ומשמאל - ללא ממצא פוקלי.
    בברך ימין שינויים פוסט - ניתוחים ברקמות רכות באספקט קדמי מדיאלי - ללא שינוי לעומת m.r.i קודם.
    יש לציין הממצא בדיאפיזה פרוקסימלית של ירך ימני בממדים כ- 3.1*1.8 ס"מ, הממצא בעל אות נמוך ב-T1 ללא דיכוי שומן, עם אות גבוה STIR, עם האדרה קלושה היקפית ומרכזית נקודתית. קיימת בצקת לשד עצם מסביב במידה קלה, ללא תגובה פריאוסטאלית, ממצא לא הודגם בצילום של הפמור ב2017:
    low grade chondrocarcoma?enchondroma -
    נא לבצע צילום מכוון לאזור ירך פרוקסימלי מימין.
    מומלץ יעוץ אונקאורטופד.

הבנתי בערך שיש חשד לאיזשהו גידול....אשמח אם תוכל להסביר לי מה הפיענוח בעצם אומר....
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח m.r.i ברגל ימין

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    18/05/2020

אין באתר תחליף לטיפול רפואי, יש לפנות עם כל ההדמיות כולל הדיסקים לרופא המתמחה בתחום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב ברכיים בעקבות ריצה בעלייה
    איתי
    25/03/2020

שלום,
    לפני כמה ימים רצתי בעלייה מאוד משופעת ולאחר כמה ימים הרגשתי כאב בברכיים והמון קליקים.
    אין לי איזושהי נפיחות או משהו בסגנון ולעיתים גם הכאב חולף במהלך אימון ריצה.
    אשמח לייעוץ, תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• אוסטאואיד אוסטאומה על צלע 4
    יעל
    14/02/2020

גילו אצלי ממצא, חשוד כ-oo, על צלע 4.
    איך אפשר לקחת ביופסיה? האם צריך לקדוח דרך עצם השכם,? או שיש גישה אחרת לשם?
    כנל לגבי הטיפול ב-rf: האם צריך לקדוח את השכם?

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    23/02/2020

על מנת לקבוע את הליך הטיפול צריך לראות את ההדמייה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת פרטס חוזרת לילדה לאחר ניתוח ברגל
    סנדרה
    06/02/2020

שלום, הבת שלי בת 10.30 הובחנה במחלת פרטס לפני שנתיים ועברה ניתוח ברגל שמאת,לאחר חצי שנה של החלמה הסתבר שהמחלה עברה לרגל השניה ,איך זה יתכן ומה הסיבה?

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בברך בעיקר בשעות הלילה
    שלומי
    10/12/2019

כבר מעל חודש שאני סובל מכאב, בברך כמו כאב פנימי כזה
    מורגש בעיקר בלילה, וכאשר מניח ברך על ברך בשכיבה.
    לא מרגיש כאב בזמן הליכה או תנועה של הרגל, מרגיש את הכאב אם אנסה לשבת, ישיבה מזרחית.
    או כיפוף של הרגל פנימה.
    לא נראה נפיחות של האזור.
    אני בן 44 בריא בדרך כלל.
    האם עלי לחשוש מסרטן עצם?
    ואילו בדיקות עלי לבקש כדי לבדוק את הנושא?

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    15/12/2019

יש להיבדק על ידי רופא המשפחה ולבצע בירור בסיסי כולל צילום רנטגן, הסיכוי לסרטן בעצם כאבחנה ראשונה נמוך ביותר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייחסות לחשש להימצאות גרורה בחוליה T7 - כיצד מאשרים שזאת גרורה ולא משהו אחר
    לאה
    09/11/2019

בת 74
    ברקע סרטן שד לפני 20 שנה – טופל בכריתה של הגידול כולל 3 בלוטות נגועות כולל הקרנות וכימוטרפיה- במעקב כל השנים.
    בנוסף לפני 7 שנים סרטן ראשוני בבלוטת התריס ובאונה בריאה
    ניתן טיפול ניתוחי בלבד

לאחרונה חלה עלייה בסמנים C125 מ25 ל30 ל40 במהלך חצי שנה(יש לציין בגיל 47 עברתי כריתת רחם ושחלות).
    נשלחתי לpet ct.
    בסריקה נמצאו הממצאים הבאים:
    1. מצב לאחר למפקטומיה משד ימין עם קליטה פתולוגית במלאות גודל 3.9 ס"מ עומק 2.2 כנראה במיטת הניתוח שנעשה לפני 20 שנה ועבר הקרנות.ללא קשרי לימפה מוגדלים
    2. שלד רקמות רכות- קליטה פתלוגית בגוף T7 ללא ממצא- יחד עם זאת מודגמת חוסר הומוגניות קל בקליטה בשלד מרכזי ופריפרי ללא קליטת פתולוגיות מוקדיות נוספות# לא ספסיפי- לא ניתן לשלול גרורה

שאלות:
    1. האם כל קליטה פטלוגית בפט סיטי – באיזור צלקת- מיטת הניתוח משמעותה ממאירות או לא ניתן לדעת ללא ביופסיה? יש צורך בכריתה השד?
    2. מה משמעות סעיף 2- קליטה פתלוגית בגוף T7 ללא ממצא וכו.. כיצד ניתן לאבחן שמדובר בגרורה(כתוב שלא ניתן לשלול)? האם עושים ביופסיה בחוליה?האם יש צורך בהדמיות נוספות?איך ניתן לדעת?
    תודה רבה על תגובתך

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    09/11/2019

לא כל קליטה משמעותה גרורה, האמצעי היחיד שנותן תשובה ברמת דיוק גבוהה הוא ביופסיה, לשיקול דעתו של האונקולוג המטפל או רופא המתמחה בתחום
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתן לעשות ביופסיה בחוליה t7?

לאה
    09/11/2019

האם זה פרצדורה מסובכת?מסוכנת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    10/11/2019

לא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא סקלרוטי בקונדיל המידאלי
    ת. א
    30/10/2019

לפניי כשנתיים בוצע MRI ברך לביתי להלן הממצאים

ממצא סקלרוטי בעל אות נמוך בכל הרצפים בגודל 14 ממ בעל גבול חד.
    ללא עדות לשינוי אות מח עצם מסביב לתהליך
    ללא ממצאים גורמיים מיוחדים נוספים

כיום כאבים באיזור ממוקד בברך בדיוק איפה שנימצא הממצא.
    נפיחות קלה
    צליעה עקב כאבים
    ולאחר צילום רנטגן שחשבו אוליי דלקת או מים בברך לפי התיאור של הילדה .....צויין כי הממצא בקוטר של 23 ממ .
    האם יש מקום לדאגה ?
    ויש לציין כי לא בוצע ניופסיה עד היום
    תודה מראש ודחוףףףף לי אני בלחץ

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    03/11/2019

על פי התיאור אין מקום ללחץ, יש להיבדק עם בדיקות ההדמייה על ידי אורתופד בתחום האורתופדיה האונקולוגית
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גב קשים וממצאים ב mri
    מזי
    06/10/2019

שלום רב,
    אני מצוייה בבירור בעקבות כאבי גב תחתון קשים. נשלחתי ל mri אגן בעקבות ממצאים שהתגלו ב c.t. בפענוח כתוב בין היתר: באספקט העליון של הסקרום משמאל מודגם מוקד סקלרוטי ידוע בגודל 1 ס"מ , בלתי הומוגני, ללא שינוי, ללא ההאדרה פתולוגית. באספקט העליון של הסקרום מימין הודגם אזור כ 3.6 ס"מ עם שינוי מעורב סקלרוטי ליטי. ללא האדרה פתולוגית. המפרקים הסאקרו-אילאקליים מודגמים סימטריים דו"צ. ארוזיות סובכונדרליות קטנות בצד האיליאקלי ל sij דו"צ. ללא עדות לבצקת או האדרה של המשטחים הפרקיים המחשידה לסאקרואילאיטיס. הפורמינות הסקראליות מודגמות תקינות. ציסטות פרינוירליות קטנות עד 1 ס"מ בסקרום תחתון משמאל. ממצא לוואי: שינוי ניווני קשה ב L5-S1 משצאל עם אוסטאופיטים גדולים, הנמכת דיסק ושינויים מודיק 1 ומודיק 2 בלוחיות החוליות. סאקרואילאיטיס כרונית קלה דו"צ ללא סימני פעילות. מה השלב הבא? מה עושים עם מוקד ליטי סקלרוטי בגודל כזה? האם זו יכולה להיות הסיבה לכאבים הקשים? מוטרדת מאד. תודה .

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי גב קשים וממצאים ב mri

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    11/10/2019

התיאור שנמסר כאן מתאים בעיקר למחלה ניוונית בגב היכולה לגרום לכאבים כמתואר, על מנת לקבוע קשר למצבים אחרים יש להבדק על ידי אורתופד המתמחה בתחום תוך מעבר על הבדיקה עצמה ולא על הפענוח
    חג שמח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלסטופיברומה מידע על הניסיון שיש בניתוחים מסוג זה .
    רוית
    28/09/2019

אשמח לקבל פרטים לגבי ניתוח להוצאת הגוש הקרוי אלסטופיברומה ולקבל פרטים לגבי הניסיון שיש בניתוחים מסוג כזה ...היות והגוש יושב על אזור עדין מלא בכלי דם כפי שהבנתי ... מאוד רוצה לנתח ולהוציא ...אך אשמח לדעת יותר ... תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    28/09/2019

אלסטופיברומה הוא תהליך שפיר המופיע לרוב בחלקו האחורי של דופן בית החזה מתחת לעצם השכם, אך יכול בשכיחות נמוכה להופיע גם במקומות אחרים.
    יתכן הופעה בשני הצדדים, ולרוב מנתחים רק אם קיימת הפרעה מכנית משמעותית או אי נוחות בתנועה.
    הניתוח אינו מורכב יחסית ואין באזור המיידי כלי דם או עצבים, כלים הממוקמים לרוב קדמית לו
    בהצלחה ושנה טובה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודאגת מתוצאות c.t ע"ש מותני
    מזי
    11/08/2019

שלום רב,
    הופניתי לביצוע c.t עמוד שדרה מותני בעקבות כאבים ממושכים בגב תחתון המקרינים לעכוז ולרגל שמאל. בתוצאות כתוב בין היתר:
    הודגמה סקוליוזיס, שינויים ניווניים במבנה הגרמי, היצרות מרווח בין חולייתי בגוהנ L5-S1,
    הודגם תהליך סקלרוטי וליטי מעורב בסקרום מימין, ללא עדות לפריצת קורטקס- להמשך בירור ע"י מיפוי עצם.
    L3-L4, L4-L5, L5-S1 - בלט דיסק אחורי עם לחץ קל על השק התקאלי, הפורמינות שמורות.
    בנוסף הודגם כבד בצפיפות היפרדנסית ונוזל חופשי בכמות קטנה באגם.
    שואלת מה הטיפול האפשרי למה שמתואר בממצאים ובעיקר מה המשמעות של תהליך סקלרוטי ליטי המופיע , האם מיפוי עצמות היא הבדיקה המתאימה להמשך הבירור או שמא יש צורך ב MRI? תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    11/08/2019

התיאור מתאים תהליך שפיר בעצם, בדיקת MRI עדיפה כבירור נוסף

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלת המשך

מזי
    12/08/2019

אם מדובר בממצא שפיר מנתחים או שמסתפקים במעקב בדר"כ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא צלעות שבורות במיפוי העצמות
    ש
    20/07/2019

שלום רב לרופא
    אבי בן 81 בבירור רפואי עקב ירידה תפקודית חדה בחודש האחרון. עבר ct בטן ריאות ואגן ששם העלו בסימן שאלה את סרטן הערמונית. בדיקת psa 62. עבר ביופסיה, ומיפוי עצמות על מנת לאתר גרורות בעצמות השלד. להלן התוצאות:
    הודגמו מספר מוקדי קליטת יתר באספקט הלטרלי של הצלעות העוקבות משמאל 4-9.
    הודגמה קליטה דיפוזית באזור הכבד והטחול ככל הנראה על רקע טכני.
    קליטה מוגברת בחיבור סטירנוקליבקורלי דו צדדי יותר מימין ככל הנראה על רקע ניווני.
    לא הודגמו ממצאים פתולוגיים משמעותיים בשאר עצמות השלד.

לסיכום: שברים בצלעות משמאל. אין עדות לממצאים החשודים לפיזור גרמי בעל פעילות אסטאובלסטית.

שאלתי היא
    אבי אומר שלא קיבל שום מכה בצלעות וגם הוא לא חש שם שום כאב . הייתכן צלעות שבורות ללא כאב כלל?
    מהי התרשמותך מבדיקה זאת?

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    21/07/2019

שברים ללא חבלה יתכן, שברים ללא כאב פחות נפוץ, יש לפנות לרופא המפנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה