פורום אורטופדיה - כירורגית כף יד - יש לך שאלה?

פורום אורטופדיה - כירורגית כף יד עוסק בנושאים: אורטופדיה, כירורגיה, שברים, עצמות, שלד, גידים, כירורגית כף יד, כירורגיה אורטופדית.

מנהלי הפורום

ד"ר דן הוט
ד"ר ישי רוזנבלט
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• החלמה מחתך עמוק בבסיס האצבע
    דניאל
    21/05/2018

שלום.

אתמול נחתכתי ממסור ידני, חתך שחייב הגעה למרפאה ותפר.
    החתך בבסיס האצבע (index finger).

למרות שקשה כמובן לתת תשובה מדוייקת מרחוק, רציתי לשאול כמה זמן מומלץ שאמנע במודע מכל תזוזה של האצבע.

כרגע יש תפר אחד ותחבושת. נתבקשתי להוריד תפר לאחר 10 ימים. אין קיבוע.
    כמו כן הרופא בדק שהאצבע אכן זזה, למרות שאמר שרק תוך שבוע שבועיים נוכל לדעת אם הייתה פגיעה עדינה שתשפיע על התפקוד.

אני מנסה כרגע לא להזיז בכלל את האצבע, בתקווה שזה יעזור לחתך להתרפא ולתפר לא להפתח.
    אז בעיקר רציתי לדעת אם זה אכן נחוץ, ואם כן, אז סדר גודל של כמה ימים מומלץ לנהוג כך?

הרבה תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר ישי רוזנבלט
    21/05/2018

חשוב להפעיל היד מייד. אם יש לך ספק, מציע לתאם תור לכירורג כף יד

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טווח תנועה

דניאל
    21/05/2018

הרבה תודה על המענה המהיר.

קבעתי תור, והכי מוקדם שיכלו לקבוע זה לעוד יומיים (כשלושה ימים לאחר התפר).

בהמשך להודעתך כי להזיז את האצבע. האם ביומיים שנותרו עד התור מומלץ להתנסות בתזוזות קלות בלבד, או שדווקא חשוב להפעיל את כל טווח התנועה?

הרבה תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• וריד בולט במפרק כף היד היכן שעונדים שעון. - המשך
    איתי
    21/05/2018

תודה רבה . ד"ר האם לתת מנוחה ליד? כי נתתי מנוחה של ארבע ימים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• וריד בולט במפרק כף היד היכן שעונדים שעון.
    איתי
    21/05/2018

שלום רב.
    אני עובד בעבודה משרדית. בשבוע שעבר נאלצתי להחליף את עמית שלי לעבודה בעמדה שלו. עקב אילוצי מקום(העמדה אצלו לא נוחה, עכבר רחוק מכף היד, ושולחן נמוך) נאלצתי להתאמץ יותר ויש לציין שביום רביעי האחרון הרגשתי קצת תחושה של נוקשות באצבעות ובכף היד. שמתי לב ביומיים האחרונים שיש לי מעיין וריד בולט. האם זה כתוצאה מהמאמץ? עשיתי תרגילים וזה עזר יש לציין שאין לי כאבים.
    שאלה נוספת מי שסובל מתעלה קרפילית יש לו ורידים בולטים?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר ישי רוזנבלט
    21/05/2018

תעלה קרפלית לא קשורה לורידים בולטים.
    כנראה שהוריד הבולט לא קשור למאמץ

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבים פרק כף היד
    דניאל
    18/05/2018

שלום,
    אני בן 28 ומזה מספר חודשים שאני סובל מכאבים בפרק כף היד. התברר לי כי בכל לילה אני ישן עם אגרוף קמוץ לגמרי כנגד המיטה וכך אני מפעיל לחץ רב על פרק כף היד במשך כל הלילה. אני קם עם תחושת לחץ גדולה בפרק כף היד אשר נשארת איתי במשך כל היום וגורמת לי לכאבים.
    1. האם קיים מונח רפואי המתאר את הבעיה שאוכל להמשיך ולקרוא עליו?
    2. האם הטיפול המומלץ הוא מכשיר תומך לשורש כף היד אשר מבטיח שמירה על כף יד ישרה לאורך הלילה? האם זה אמור לפתור את זה?
    3. האם להערכתי מומלץ להימנע מספורט בשלב זה? אני בעיקר שוחה ועידה אימונים בחדר הכושר.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר ישי רוזנבלט
    19/05/2018

לא ברור לי על מה מדובר.
    בכל מקרה, תנסה שימוש בסד יישור, אוליי יעזור.
    אין שום מגבלה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאב ביד וממצאי צילום רנטגן
    גוד
    15/05/2018

שלום
    בפתיחת דלת בבית הסתובבה לי היד וקבלתי כאבים חזקים ביד. הופנתי לצלום רנטגן ולהלן הממצאים:
    הודגמו שינויים אוסטאוארטרוטיים במפרקים:
    Stt דו"צ
    Cmc1 דו"צ
    Mcp1 דו"צ
    Ip1 דו"צ
    Pip 2-5 דו"צ
    Dip2-5 דו"צ
    שורש כף היד: הודגמו שינויים אוסטאוארטרוטיים במפרקים:
    Stt דו"צ
    Cmc1 דו"צ
    אין עדות לשבר או תזוזה.
    מה אומרים הממצאים האלה באלו מפרקים יש לי את המחלה ? האם ניתן למנוע את המשך המחלה לעוד מפרקים ? ומה אני יכולה לעשות ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר ישי רוזנבלט
    15/05/2018

מדובר בשחיקה של המפרקים. גדי להבדק אצל מומחה בתחום

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טריגר פינטר בשתי כפות ידיים
    אסתר
    14/05/2018

סובלת ב2 אצבעות ביד ימין ובאצכע 1 ביד שמאלעוברת פיזוטרפיה וגם ריפוי בעיסוק כולל טבעות למניעת כיפוף
    1 מה אפשר לעשות למניעה נוספת של פגיעה בשאר
    כפות היד
    האם זריקה דיפרוספאן יכולה לעזור
    עברתי בדיקות סורולוגיות התוצאות בסדר
    מה עוד ניתן לעשות
    בברכה
    ובתודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר ישי רוזנבלט
    14/05/2018

הזרקת סטרואידים זה השלב הבא

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פציעה בקמיצה של יד שמאל
    ניר לב
    12/05/2018

שלום
    לפני שבועיים נפצעתי באצבע קמיצה של יד שמאל, האצבע התכופפה חזק החוצה באיזור הציפורן, הרגשתי חבלה חמורה והיו שטפי דם אבל בצילום אין שבר ואין קרע בגיד. הרופא אמר שיש רק חבלה חמורה שתחלים בין 4 ל 6 שבועות. כיום אני מרגיש יותר טוב, אבל באיזור שורש הציפורן (מתחת לעור) יש הרגשה שמשהו התנתק ושורש הציפורן לא מחובר לאצבע כמו בשאר האצבעות אלא מנותק, כשאני לוחץ מטה בקצה הציפורן השורש עולה וההיפך כשאני מרים את קצה הציפורן השורש מתקפל מטה, כשאני עושה את הפעולה בשאר האצבעות השורש קשיח והקיפול נעשה בפרק האצבע. האם נגרם נזק לשורש הציפורן? האם כשתצמח ציפורן חדשה זה יסתדר? האם צריך לעשות פעולה כל שהיא כדי לקבע את בסיס הציפורן חזרה? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר ישי רוזנבלט
    12/05/2018

כנראה שאין צורך לעשות כלום. להמתין לצמיחת צפורן חדשה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בליטה בעצם באצבע כף היד
    ורד
    09/05/2018

שלום
    אני די מודאגת ואיני יודעת לאן לפנות שמתי לב לאחרונה שיש לי בליטה באעצבע במפרק הקרוב לציפורן בשתי הידים מה יכןלה להיות הסיבה לתופעה זו ? אני אציין שאין לי כאבים במקום הנל ותנועת היד רגילה לחלוטין
    אשמח לתשובה
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר ישי רוזנבלט
    10/05/2018

כנראה שמדובר בשינויים שחיקתיים במפרק. ישי צילום רנטגן לפני לבדיקת כירורג כף יד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בליטה בעצם באצבע כף היד
    ורד
    09/05/2018

שלום
    אני די מודאגת ואיני יודעת לאן לפנות שמתי לב לאחרונה שיש לי בליטה באעצבע במפרק הקרוב לציפורן בשתי הידים מה יכןלה להיות הסיבה לתופעה זו ? אני אציין שאין לי כאבים במקום הנל ותנועת היד רגילה לחלוטין
    אשמח לתשובה
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הסבר פענוח של MRI
    אבינועם
    08/05/2018

ד"ר שלום רב,
    אני לאחר תאונת דרכים בין היתר סובל מכאבי ראש חזקים ולעיתים תכופות כאבים שמשביתים,
    בנוסף כאבי צוואר, גב וכתפיים.
    הגבלה בתנועות מסויימות, נימולים הרדמויות וחולשה בגפיים עליונות ותחתונות.
    קיימים כאבים באגן וצליעה בהליכה לאחר ישיבה ממושכת.
    אבקש להבין מה המושגים והמשמעויות למלל תוצאות הפענוח של הMRI שצירפתי בעקבות הנ"ל, תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חשד לקרע חלקי של הרצועה הסקפו-לונטום
    גלעד
    07/05/2018

שלום,
    אני בן 44 ומזה שנה אני סובל מכאבים בשורש כף היד בהפעלת לחץ על כף היד כשהיא פתוחה (שהיא מאוגרפת אין כאב)

בMRI (מצורף) רשום - "חשד לקרע חלקי של הרצועה הסקפו-לונטום"
    בצילום רנטגן - אין ממצאים שמעידים על תזוזה של העצמות

מאז עשיתי פיזיוטרפיה, הלכתי עם סד, עברתי לעבוד עם יד שמאל בעכבר ושום דבר לא מתקדם.
    הלכתי ל3 אורטופדים והתשובות נעו בין עוד מנוחה (כבר עברה שנה!) לזריקת קורטיזון בשיקוף

לזריקת הקורטיזון יש יתרונות וחסרונות ואני לא בטוח שאני מעוניין.
    השאלה היא מה עושים חוץ מזה? איך זה ששנה שלמה אני סובל וזה לא מצטלק (במידה ואכן יש קרע) או מתרפא
    אני ממש חסר אונים.
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר ישי רוזנבלט
    07/05/2018

ייתכן שיהיה צורך בניתוח במידה ולא תסתדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבים בשורש כף יד ימין
    שירן
    06/05/2018

שלום ד"ר,
    מזה 3 שבועות שאני סובלת מכאבים בשורש כף היד. הכאבים לא קבועים, כלומר לא תמיד מורגשים במנוחה (לפעמים כן) אך אני בעיקר מרגישה אותם בתנועות מסוימות של הפעלת כוח או תנועתיות של היד (לדוגמא בשטיפת כלים).
    הייתי אצל אורתופד לפני כשבועיים שבדק את התנועתיות ובאילו תנועות יש לי כאבים. הוא אמר שיש לי ציסטה (לא מדאיגה) ושזו כנראה דלקת בשורש כף היד. נתן לי אתופן ואמר לי לשים סד ברזל.
    מילאתי אחר ההוראות אך הכאבים עדיין קיימים ואין הקלה. מה לדעתך הבעיה ומה עליי לעשות?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פענוח U.S ברך ימין
    קובי
    05/05/2018

שלום רב
    להלן תוצאות אולטרא סאונד
    שקיבלתי
    1.הודגם נוזל בבורסה הסופראפטלרית
    2.בוריסטיס
    3.נוזל לאורך קונדיל לטראלי
    4.רצועה קולטראלית בצד ימין (מידיאלי)
    נראית מעובה
    תודה מראש על תשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• השכרת מכשיר מלמק אחרי פציעה בכף היד
    משה חנינוביץ
    03/05/2018

הבן שלי בצבא זקוק למכשיר מלמק אחרי פציעה שהיתה לו בכף היד, לצערי בצבא לא יודעים לעזור לו בנושא.
    מחפש להשכיר מכשיר לשלושה חודשים במחיר סביר.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד''ר ישי רוזנבלט
    03/05/2018

חברת סיראם משכירה המכשיר. פרטי התקשרות באינטרנט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות MRI בעקבות בליטה בגב כף הרגל
    רותי
    03/05/2018

שלום רב. שמי רותי, בת 53. בעקבות בליטה בגב כף הרגל הגורמת לכאבים וכן להרגשה כאילו אזור אצבעות כף הרגל רדום הופניתי לבדיקת MRI. וזהו הפיענוח: הודגמה אי סדירות של לוחיות ארטיקולריות בעצמות של שורש כף רגל ומפרקים טרזומטאטרזליים. נוזל בכמות קטנה בין עצמות ותפיחות רצועות עם האדרה לאחר הזרקת גדוליניום מתאים לשינויים ארטריתיים.באספקט דורזלי של כף רגל באיזור מסומן הודגם תהליך היפראינטנסי ב STIR, איזואינטנסי לשריר ב T1, מתאדר לאחר הזרקה. לסיכום: תהליך מתאדר באספקט אקסטנזורי של קרסול כף רגל עוטף גידים אקסטנזוריים נרטה כי תהליך ווסקולרי. מעקב סונוגרפי לפי קורלציה קלינית. שינויים ארטריטיים במפרקים של שורש כף רגל.
    אשמח לקבל המלצה כיצד עלי להמשיך מכאן לפתרון הבעיה. תודה , רותי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה