פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

סימונה פלג
סימונה פלג
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל סימונה פלג ללא פרסום בפורום

• בן 3, התפתחות רגשית והתנהגותית
    כלנית
    16/11/2018

הי,
    בני בן 3.5 ילד מפותח, בריא ונבון ברוך השם.
    שאלתי היא לגבי שינויים התנהגותיים אצלו.
    הוא לא הולך לגן ונמצא בחינוך ביתי. שום דבר לא השתנה בחייו לאחורנה ואנחנו נפגשים עם ילדים כל השבוע לפעילויות שונות. בזמן האחרון הוא חווה חרדת נטישה כל כך גדולה שאפילו קשה לו כשאני באותו חדר איתו אבל לא ממש צמודה אליו.
    הוא התחיל להפגין גם קשיים חברתיים כאשר מסרב להשתתף במשחקים עם בני גילו ופעילויות שונות שעד כה היה נהנה מהם. אני ממש מנסה להיות סבלנית אבל דואגת מאוד. הוא מבטא את החרדה בחוסר רצון להשתתף, ואפילו מפריע באופן מכוון כשמנסים לעשות פעילות חברתית. מתנהג לא יפה ולא מקשיב לי בכלל וגם לא למבוגרים שמסביבנו שמבקשים ממנו להפסיק. זה ממש מתסכל לאור העובדה שהילדים שאיתנו בקבוצה לא מתנהגים ככה בכלל.
    לעיתים אני מרגישה שיש לו קושי רגשי מסוים ולא בטוחה למה ואיך לעזור לו מעבר לסבלנות, הסברים והפגנת אהבה.
    אני חייבת לציין שהוא ילד מאוד מפותח עם הבנה מדהימה לגילו וחושדת שזה דווקא פועל לרעתו כרגע כי מתקשה להתמודד רגשית...
    אפשר בבקשה לקבל כיוון להבנה טובה למה לצפות מבני 3.5, האם זה נורמטיבי התפרצויות כעס והתנהגות לא חברתית? מה אני יכולה לעשות כדי לעזור לו כי אני מרגשיה שהסברים וסבלנות לא עושים את העבודה. האם יש שיטה כולשהי?
    תודה מראש...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בן 3, התפתחות רגשית והתנהגותית

סימונה פלג
    17/11/2018

כלנית יקרה שלום.
    שינויים בהתנהגות הילד קורים מכל מיני סיבות.
    לא תמיד אנחנו יכולים להצביע על הסיבה שבגינה קורה השינוי.
    עם השנים ילד מגלה את יכולותיו וכוחו למול מי שנמצא איתו, במקרה זה ..אתם ההורים. והוא בודק. ועל פי תגובתכם והתנהלותכם הוא יוצר לעצמו התנהגות שמפעילה אתכם.
    אז אם יש הרבה מלל והסברים על מה שעושה או לא מוכן לעשות, לדלל הדבור על כך.
    יחד עם זאת את מתארת את תחושתך לגבי קושי רגשי שאת חושבת. אולי כדאי לבדוק במכון להתפתחות הילד באזור מגוריכם.
    בברכה
    סימונה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שינה בעריסה או בעגלה
    ויקי
    14/11/2018

האם לתינוק עד גיל שלושה חודשים עדיף לישון בעריסה או באמבטיה של העגלה?

לקביעת תור
    סגירה
    שינה בעריסה או בעגלה

הוספת תגובה

תמונה

• שינה בעריסה או בעגלה

Simona Pelleg
    14/11/2018

ויקי מזל טוב להולדת בנך.
    אינני חושבת שזה משנה אם בעריסה או בעגלה.
    מה שמרגיש לך יקרה
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• געגועים למשפחה אחרי פרידה
    אלה
    11/11/2018

אני גרה בחו"ל, מגיעים לארץ פעמיים בשנה והמשפחה מגיעה אלי פעמיים בשנה פחות או יותר. הקטן שלי, בן 4, כל פעם שנפרדים מהמשפחה, בעיקר כשהם מגיעים אלינו ועוזבים, יש לו רגרסיה, מסרב ללכת לגן, עושה פיפי במיטה... אני מנסה הפעם להקדים תרופה למכה, אחותי מגיעה אלי בשבוע הבא, מה אפשר לעשות כדי למנוע את הרגרסיה הפעם?

הוספת תגובה

תמונה

• געגועים למשפחה אחרי פרידה

Simona Pelleg
    11/11/2018

אלה ערב טוב.
    געגועיו של בנך באים לידי ביטוי ברגרסיה שאת חווה ממנו כל פעם כשהוא נפרד מהמשפחה. זו דרכו לבטא את הקושי שלו בביקור. אני לא יודעת עד כמה אפשר למנוע תגובה של ביטוי הרגש. זו הדרך שלו. מאחר ואת יודעת שתיהיה התנגדות ללכת לגן ,לא להתרגש. ולעשות את כל טקס ההכנה של לקראת ההליכה לגן. להתנהל כרגיל. ולדעת שזה זמני. כנ"ל לגבי בריחת הפיפי. לפנות את המצעים ולהיות ענייניים. לא להסביר או לדבר על כך יותר מדי.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ברוגז עם אחיו הקטן
    הילה
    08/11/2018

הגדול שלי, בן 3.5 החליט שהוא ברוגז עם אחיו הקטן, קרוב לשנתיים. הקטן כל הזמן נשרך אחריו ורוצה תשומת לב והגדול פשוט מתעלם מהקיום שלו לחלוטין. הקטן לוקח את זה מאוד קשה. ניסיתי לרדת לשורש הבעיה אבל הגדול פשוט אומר שהם לא חברים והוא לא חייב להיות חבר שלו. אני מניחה שזה עבור אבל יש מה לעשות עד אז או כדי להאיץ את זה?

לקביעת תור
    סגירה
    ברוגז עם אחיו הקטן

הוספת תגובה

תמונה

• ברוגז עם אחיו הקטן

Simona Pelleg
    08/11/2018

ערב טוב הילה
    אי אפשר להאיץ תהליך, וזה תהליך שבנייך עוברים כל אחד בדרכו שלו.
    לא הייתי מתערבת יתר על המידה.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתי להחליף למיטת מעבר?
    אירה
    06/11/2018

מתי מגיע הזמן להחליף למיטת מעבר? מה הנוהל המומלץ להסתגלות נעימה ומהירה של הילד למיטה החדשה?

לקביעת תור
    סגירה
    מתי להחליף למיטת מעבר?

הוספת תגובה

תמונה

• מתי להחליף למיטת מעבר

Simona Pelleg
    06/11/2018

אירה יקרה שלום.
    לדעתי להחליף למיטת מעבר כאשר הילד מנסה לטפס במיטה שלו. וזה מהווה כבר סכנה.
    הסתגלות למיטה מעבר היא כמו כל הסתגלות לדבר חדש, ומן הסתם תיקח זמן. וזה בסדר גמור כמובן. אני מציעה לשים במיטה בובה או כל חפץ אחר שהילד אוהב במיוחד שישן איתו
    בברכה ובהצלחה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הילדה לא רוצה להרכיב משקפיים
    מיסי
    04/11/2018

הבת שלי, בת 4 צריכה להרכיב משקפיים. לא משנה כמה ניסינו להלהיב אותה על זה ולבחור לה מסגרת יפה שהיא אוהבת, היא לא מוכנה להרכיב אותם...

הוספת תגובה

תמונה

• הילדה לא רוצה להרכיב משקפים

סימונה פלג
    04/11/2018

מיסי יקרה שלום.
    להרכיב משקפים זה צעד מאוד גדול ומשמעותי לילד. תנו לה הזמן להפנים, להתרגל ולנסות להרכיב המשקפים בעצמה בקצב שלה. אני רוצה להמליץ לך על ספר , ההחלטה של יואב, יואב ומשקפיו.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן שלוש נמנע מקשר עין
    רותם
    31/10/2018

בן 3, ביישן מאוד, נמנע ליצור קשר עם עין עם אנשים, כולל משפחה קרובה ואנשים שהם חלק בלתי נפרד מהחיים שלו. הוא בסדר עם ילדים אבל. יש סיבה לדאגה?

לקביעת תור
    סגירה
    בן שלוש נמנע מקשר עין

הוספת תגובה

תמונה

• בן 3 נמנע מקשר עין

Simona Pelleg
    31/10/2018

רותם יקרה שלום.
    הייתי מתייעצת עם רופא משפחה.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 2.8 לא רוצה ללכת לגן ולא לישון אצל אביו
    שמרית
    29/10/2018

שלום , בני בן2.8 רוצה להיות רק איתי ( אמא) . לא רוצה גן ולא לאביו ולא לסבתא , קשה לי בבוקר לראות אותו מתוסכל . הגן מצויין כל הילדים שמחים וגם הוא אחרי הבכי של הבוקר, הפרידה ממני,אבל הבעיה שלאביו הוא פתאום לא רוצה ללכת והוא מאוד אוהב אותו אותו ומשקיע בו. האם זה קשור לגיל?

הוספת תגובה

תמונה

• לא רוצה ללכת לגן ולא לישון אצל אביו

Simona Pelleg
    29/10/2018

ערב טוב שמרית,
    סביבות גיל השנתיים והלאה הילד מגלה את כוחותיו והשפעותיו על מעשיו. וכן את התגובות של הסביבה.
    אני מסבה את תשומת ליבך לתגובות שלך ולהתעסקות סביב התנהגויות אלו.
    כמה מנסים לשכנע ולדובב אותו?
    אם כן, להוריד מינון של דיבור על כך.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נהייה חולה כשמגיע לגן
    לילך
    28/10/2018

מאז שחזרנו מהחגים הבן שלי לא רוצה ללכת לגן, לפחות פעם בשבוע קוראים לי כי הוא חולה והוא באמת נראה לא טוב ומסכן ובוכה אבל כשמגיעים הביתה הכל בסדר וחוזר לו מצב הרוח. דיברתי לא פעם עם הגננות ואין משהו חריג. זה לא כל יום אבל בתדירות מדאיגה

לקביעת תור
    סגירה
    נהייה חולה כשמגיע לגן

הוספת תגובה

תמונה

• נהייה חולה כשמגיע לגן

סימונה פלג
    29/10/2018

בוקר טוב לילך
    איך הוא מתארגן בבית לקראת היציאה לגן?
    הייתי שואלת גם את הסייעת מה שלומו ואיך הוא בגן?
    והייתי מדברת איתו , שואלת ושומת מה יש לו להגיד ...
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מוכנה להישאר עם הבייביסיטר
    שירי
    25/10/2018

הבת שלי בת 4 לא מוכנה להישאר עם הבייביסיטר, לא משנה איזו בייביביטר... גם אם היא הולכת לישון לפני שהיא באה, אם היא מתעוררת היא נכנסת להיסטריה ואם היא מגיעה לפני אז היא עושה לנו את המוות כדי שלא נלך ועושה לה את המוות עד שאנחנו חוזרים... כבר לא יודעים מה לעשות

הוספת תגובה

תמונה

• לא מוכנה להשאר עם הבייביסיטר

סימונה פלג
    26/10/2018

שירי בוקר טוב
    האם יש הרבה שיחות דבורים הסברים וכו..סביב הבייביסיטר?
    אם כן למנן השיחות ולהפחית.
    אני מציעה להזמין הבייביסיטר לזמן קצר כשבתך לא הולכת לישון,דווקא בזמן ערות.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התפקי זעם בגלל אח חדש
    חני
    23/10/2018

יש לי שלושה ילדים - 3, 1.9 ותינוק חדש בן שבועיים. לפי האופי של הילדה (1.9) ידענו שיהיה מאתגר איתה ועם ההסתגלות לאח החדש ואמנם עברו רק שבועיים אבל יש לה התקפי זעם כמה פעמים ביום. בגן אומרים שהיא גם כועסת אבל בסדר, אבל כל רגע שלה בבית קשה מנשוא, ונוסיף לזה שאני אחרי לידה ויש עוד אח גדול, ואני עייפה כל הזמן ואני פשוט לא יודעת איך להתמודד איתה

לקביעת תור
    סגירה
    התפקי זעם בגלל אח חדש

הוספת תגובה

תמונה

• התקפי זעם בגלל אח חדש

Simona Pelleg
    23/10/2018

חני יקרה שלום.
    מזל טוב להולדת בנך. אם יש באפשרותך לקחת עזרה במיוחד בתקופה הראשונה. אל תהססי לעשות זאת. בין אם זה מישהו מהמשפחה או ביביסיטר.בעיני זה הדבר הכי חשוב לאישה אחר לידה.
    ומכאן למצוא זמן להיות עם בתך לבד . למצוא זמן ,גם אם קצר, שהיא תדע שזה הזמן שלכן. כנ"ל לאח הגדול.
    זו תקופה שכל אחד צריך להסתגל לשינוי בבית וזה לוקח זמן.
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שינה גם ככה לא משהו ועכשיו גם עומד
    בלה
    21/10/2018

שלום
    בני בן 8.5 חודשים ולפנים שבוע פלוס התחיל לעמוד ומאז כמובן שזה מה שהוא רק רוצה שלא נדבר על שעת השינה שבמקום 21:00 בערב(התחלתי להקדים לו ופתאטם עומד אז זה עוד יותר קשה) עכשיו ב2130 נרדם עם "מאבק" .
    בגדול ברוך ה' הוא תינוק נוח חייכן אבל הלילות מהלידה אף פעם לא היו רצופות לא לו וכמובן לא לי. אני משתדלת לעשות סדר יום קבוע איתו. בגדול ובקצר :
    בוקר אוכל בקבוק ב7-730 משחק לבד/איתי עד 8:30- 9:00 תלוי במצב עייפות שלו ישן שעה- שעה וחצי,ואז קם אוכל קומפוט ב1030-11 ואז שוב כמו מקודם משחק ואז שוב לישון שעה בדרך כלל ב1230 עד 1330-1400 ושוב אוכל ,הפעם מרק ירקות ושוב משחקים עד 15 בערך ואז שוב נומי בין שעה לשעה וחצי .אם לא מתעורר לפני 1730 שזו השעה שצריך לאכול בקבוק לפני האחרון אז אני מעירה אותו בנעימות מלטפת אותו כי יש לי תחושה שמשהו לא נכון בערב (שאני עושה) רק בסביבות 1730 יוצאים לטיול (בקיץ נורא חם אז יצאנו מאוחר ) לכיוון הקניון בדרך כלל,אין לי הרבה אופציות באזור שלי ואני לא ניידת. ואז ב19 חוזרים הביתה משחקים עוד 30 דקות על השטיח שלו וב20 מקלחת בקבוק ושינה בדרך כלל חולקים אותו למיטה אחרי שאכל בקבוק אחרון ב2030 ואז גרעפס ואז מספרת לו סיפור קצר ומסבירה לו שזו השעה לישון לעכשיו אין רעש זה זמן לישון כי לילה .ואז מתחיל ה"סיוט" הוא מחייך ..עולה על מיטה בעמידה, מפיל אין ספור פעמים את המוצץ על הרצפה,ואני שוב משכיבה ומסבירה ואז אני מאבדת סבלנות ומעלה טון קר ולפעמים זה נורא מעצבן אותי כי אני מותשת כי גם ככה בלילה הוא מתעורר כמה פעמים ואני כבר לא ישנה טוב במילא,אני מציינת שזה רק כי הוא איבד מוצץ בלילה וכשאני מחזירה לו אז נרדם שוב.מה לא ניסיתי.אפילו שמתי כמה מוצצים במיטה והסברתי לו.אבל כשהוא מתעורר בלילה הוא לא נראה מחפש את זה ,והוא עם עניים עצומות אז איך יקח אותו לבד. גם כשזה לא שיניים הוא "מכתר" כמה פעמים.לפעצים אני לא קמה,ומחכה דקה כמו שאמרו לי לעשות אבל הוא עדיין ממשיך לכתר.ואי אפשר להירדם .ועכשיו הוא בשש בבוקר קם פקל ואיך שפותח עניים הוא שוב מטפס כדי לעמוד,ואני לא מגיבה רק מסתכלת עליו (הוא איתנו בחדר) אני חסרת אונים.מאבדת סבלנות.וכל כך מותשת אין אף אחד שיכול לעזור לי באותו רגע.בעלי קם מוקדם לעבודה.אמי גם עובדת קשה.אני ממש מרגישה לבד מתמודדת ...איפשהו אני רוצה להאמין שזה אפשרי...כי אני אומרת לעצמי איך עשו כולן ?! ויש יותר גרוע המצב שלי עוד קל.
    אבל ביום אין לי חשק לשחק איתו במיוחד שעכשיו הוא כבר לא רק זוחל הוא עומד אני צריכה להיות 1000 עניים עליו.אני מאוהבת קשות בבני ומגדלת אותו 24 שעות איתי בבית ונהנים המון ! אבל כשאני גמורה אין עם מי לדבר אני רק רוצה לישון ואני לא נעימה לאמי לבעלי...אני רגישה ועצבנית,רק מבט לעבר הבן שלי ואני נרגעת,אבל עדיין אין לי חשק לשחק ולהרים אותו.כולי כאובה מעייפות.אשמח כל כך לעזרה

הוספת תגובה

תמונה

• עכשיו עומד במיטה

Simona Pelleg
    23/10/2018

בלה יקרה בוקר טוב.
    את מתארת בפירוט רב את מה שקורה וזה נהדר.
    הרבה סבלנות יקרה. זו תקופה לא קלה ובטח כשלא ישנים ועייפים זה יותר מקשה. לדעתי הדרכה מקצועית ועקבית יכולה לתת לכם כלים להתמודד בתקופה זו שאתם צריכים.
    זה אפשרי יקרה. ואת יכולה לעשות זאת. אני מאמינה. קצת עזרה .
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיטה להרדמה של הילד
    ירדן
    21/10/2018

ילד בן 10 חודשים לא מצליח להירדם בלי ידיים, נשבר לנו הלב מלשמוע אותו בוכה, מה הדרך היעילה ביותר?

לקביעת תור
    סגירה
    שיטה להרדמה של הילד

הוספת תגובה

תמונה

• להרדים את הילד

Simona Pelleg
    21/10/2018

ירדן יקרה שלום
    שינוי שהוא כביכול לא לטובתינו יוצר התנגדויות. ככל שהילד גדול יותר שיטות ההתנגדות שלו גדולות ומתוחכמות יותר. תינוק בן 10 חודשים. מביע את מורת רוחו בבכי.
    כך חשוב לדעת שהבכי הוא חלק בלתי נמנע מהשינוי. איך עושים זאת? לדעת שזה בסדר שהוא בוכה. להבין ולהפנים שזה בסדר.
    הדרך היעילה היא התמדה. ברגע שמשכיבים ואם אתם מלטפים להמשיך עם זה. לא להכנע להתנגדויות שלו. ככל שתתמידו באותה שיטה של השכבה ולא יכאב לכם על הבכי. בסופו של דבר הוא יפנים.
    אז להגיד שעכשיו הולך לישון. לשבת לידו ללטף , לא ליצור קשר עין. להמשיך ללטף.עד שירדם. גם נגיעה רכה שלכם בגבו מספיקה.
    המון בהצלחה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא ישן בלי מוצץ
    בלה
    28/09/2018

הבן שלי בן 8 חודשים פלוס והוא לא פנו של מוצץ אבל כן רק כדי להירדם.
    בלילה אני קמה לפעמים כל שעה כדי להחזיר לו את המוצץ.לפעמים אני לא קמה מייד כדי לבדוק אם יפסיק "לכתר" אבל זה מתעצם קצת ואז אני נותנת לו. זה ממש קשה לי לא לישון מאז שהוא נולד.אני מרגישה שאין לו שינה עמוקה.
    אני מנסה שיהיה סדר יום מסודר מאז שנולד.קשה לי כבר.גם כשהוא ישן טוב ביום הוא לא עושה לילה שלם בלי להתעורר בכלל(עם עניים סגורות) גם כשהוא גמור הוא לא עושה לילה שבו אני ישנה 6 שעות רצוף.זה מתסכל אותי.
    מלמדת אותו לקחת את המוצץ אז הוא לוקח אותו אבל שם אותו רוב הפעמים הפוך. לא יודעת אם זה בכוונה כי הוא עושה שיניים כך או שפשוט מתבלבל.ולפעמים שם אותו בפה בצורה נכונה.
    כשהוא עייף הוא מסרב לקחת את המוצץ בידיים טבועה קצת ופותח את הפה כדי אשים לו אותו .אם אני מתעקשת קצת איתו אז הוא בוכה.
    בלילה הבנתי שצריך לשים בכל פינה מוצץ אבל הא כמעט אף לא עם עניים פתוחות כשהוא מכתר בלילה על המוצץ אז איך יקח אותו לבד ? אוף אני ממש עייפה והגב שלי נגמר מזה.

לקביעת תור
    סגירה
    לא ישן בלי מוצץ

הוספת תגובה

תמונה

• לא ישן בלי מוצץ

סימונה פלג
    20/10/2018

בלה בוקר טוב.
    מתנצלת שחוזרת רק עכשיו עם תשובה.
    אין ספק שהלילות שלנו משתנים ברגע שאנחנו הופכים להיות הורים.
    קחי נשימה עמוקה וכשאת צריכה להחזיר המוצץ לפה. תוך שניה קחי את ידו של בנך ויחד איתו לשים המוצץ. בסופו של דבר תנועה תבוא ממנו.
    בהחלט אפשר לשים כמהמוצצים במיטה.
    בהצלחה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הילד לא מתחבר לילדים אחרים
    רוני
    18/10/2018

הילד שלי בן שלוש, שנה שעברה הוא היה מאוד חבורתי בגן והיו לו כמה חברים טובים. השנה נכנס לגן עירייה, עם שניים מהחברים מהגן הקודם, והוא לא מוכן לשחק עם אף אחד אחד מלבד אחד מהם והוא אפילו מונע מהחבר לשחק עם ילדים אחרים...

הוספת תגובה

תמונה

• הילד לא מתחבר לילדים אחרים

Simona Pelleg
    18/10/2018

ערב טוב רוני
    ילדים מגיבים בצורה שונה למעברים חדשים.
    למעשה תחילת הלימודים החלה רק מהחודש ויכול להיות שבנך מעדיף ללכת על החברים המוכרים.
    את מצינת שהוא מונע מהחבר לשחק עם ילדים אחרים. וכאן הייתי מתיעצת עם הגננת מה היא עושה בנידון ואיך היא מתיחסת לעניין. כי לשחק עם חבר אחד זה דבר אחד למנוע לשחק עם חברים אחרים זה דבר שונה. והיתי יוזמת שיחה עם הגננת
    בברכה
    סימונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה