התפתחות מינית ילדה בת 10 וחצי

מנהל הפורום

פרופ` אלי הרשקוביץ
פרופ' אלי הרשקוביץ
לקביעת תור אצל פרופ' אלי הרשקוביץ ללא פרסום בפורום

• התפתחות מינית ילדה בת 10 וחצי
    יהלי
    14/12/2020

בתנו בת 10.5. גובה 140 ס"מ. גדילת החזה החלה בגיל 9. ריח זיעה בגיל 8. שיעור בערווה בגיל 9 + . אין לה עדיין שיער בבית השחי. ב 3 חודשים האחרונים נראית האצה בגדילת החזה והשיעור בערווה. צילום כף יד תואם לגיל 11.
    האנדוקרינולוג המטפל המליץ לגשת לבדיקה אצל גניקולוג. בבדיקה נצפה שהיא טרום מחזורית ויכולה לקבל מחזור בחודש הקרוב. מאחר והיא צעירה מדי לדעתנו להתמודד עם מחזור אנו מתלבטים אם להתחיל בטיפול דקפפטיל. אני די חוששת מההתערבות "נגד" הטבע אך מצד שני אינני חושבת שהיא תוכל להתמודד עם המחזור בגילה זה וגם חוששת שהצמיחה שלה לגובה תיעצר מוקדם (הבן שלנו קיבל הורמון גדילה כי היה באחוזון 3) . אשמח לשמוע את דעתך לגבי מקרה זה , כי אין כאן קידום גיל עצמות. תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• גדילה

פרופ' אלי הרשקוביץ
    26/12/2020

הפער בין גילה וגיל העצמות אינו משמעותי ותחזית הגדילה שלה טובה . אני לא הייתי ממליץ על טיפול בדקהפפטיל רק כדי לדכא את המחזור שאיני בטוח אם אכן יופיע "בחודש הקרוב"
    וגם אם כן אפשר לעזור להתמודד בדרכים אחרות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו