מכבי שירותי בריאות

רוצה לדעת על מכבי שירותי בריאות? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי מכבי שירותי בריאות. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
מכבי שירותי בריאות, אשר היתה ידועה עד לפני כמה שנים בשמה "קופת חולים מכבי", הינה אחת מתוך ארבע קופות החולים הפועלות בישראל. מכבי שירותי בריאות נוסדה לפני יותר מ-60 שנים על ידי רופאים יוצאי גרמניה שהיו מעוניינים להקים קופת חולים נפרדת מקופת החולים ששלטה באותה התקופה ביישוב היהודי - קופת החולים ההסתדרותית.

קופת חולים מכבי הייתה חלק מתנועת מכבי העולמית, מה שאומר שרק חברי תנועת מכבי הורשו להתקבל אליה. עם השנים שונתה התפישה והוחלט להרחיב את מעגל החברים של מכבי שירותי בריאות ולנסות לצרף כמה שיותר אנשים לשורותיה.

החל משנת 1995 פועלת מכבי שירותי בריאות מתוקף חוק בריאות ממלכתי וכיום היא משרתת יותר ממיליון וחצי מבוטחים בכל רחבי ישראל. כחלק מהמודרניזציה של מכבי שירותי בריאות כהיותה קופת חולים מובילה בישראל, היא מטפחת את כל הקשור לאיכות הטיפול והשירות ופועלת להרחבת סל התרופות, שיפור הטכנולוגיה וכן העשרת הידע הרפואי לרופאים העובדים בשירותיה.

בשנת 1984 רכשה מכבי שירותי בריאות (אז: קופת חולי מכבי) את בית החולים הפרטי "אסותא" התל אביבי והפכה אותו לבית חולים ציבורי, זאת על מנת להוות תחרות של ממש מול קופת חולים כללית שלה מס' בתי חולים ציבוריים ברחבי המדינה. לאחרונה העבירה מכבי שירותי בריאות את משכנו של בית החולים אסותא מרחוב ז'בוטינסקי לבניין חדש, גדול ומפואר ברחוב הברזל ברמת החייל, תל אביב.

כיום מכבי שירותי בריאות מונה כמיליון וחצי מבוטחים בישראל, כאשר ההתבססות הינה עדיין על רפואה עצמאית לצד מערך של אלפי עובדים שכירים. בסקרי דעת קהל שנערכו קיבלה מכבי שירותי בריאות את התוצאות הגבוהות ביותר מבין כל קופות החולים בכל הקשור להערכת איכות השירות.

אילו שירותים רפואיים ניתנים על ידי מכבי שירותי בריאות?מכבי שירותי בריאות נותנת לקהל מבוטחיה מגוון רחב של שירותי בריאות ושירותי רפואה שונים, כאשר סל טיפולים ניתן למבוטחים בעלי ביטוח "מכבי מגן כסף" וביטוח "מכבי מגן זהב". כמו כן, ישנן הנחות והטבות נוספות הניתנות למבוטחי מכבי שירותי בריאות, כולל תרופות לחולי סרטן שאינן נכללות בסל הבריאות, הנחה על טיפולי שיניים מיוחדים, השתתפות בניתוחים וטיפולים מיוחדים בארץ ובחו"ל ועוד.

להלן רשימת השירותים הרפואיים הניתנים על ידי מכבי שירותי בריאות:"מכבידנט" - שירות טיפולי שיניים של מכבי שירותי בריאות


מכבידנט הינה רשת מרפאות השינים של מכבי שירותי בריאות. מכבידנט כוללת כ-50 מרפאות שיניים ברחבי הארץ, בהן מועסקים כ-1,600 רופאי שיניים, מומחים לשיקום הפה, סייעות ועוד.

סוגי הטיפולים הניתנים על ידי מכבי שירותי בריאות במרפאות מכבידנט מגוונים וכוללים, בין השאר, בדיקות שיניים תקופתיות, טיפולי שיננית, טיפולי שורש, ניתוחי לסת ופה, יישור שיניים, שיקום הפה (כתרים, שתלים ועוד), הלבנת והבהרת שיניים, מרפאות רפואת שיניים לחולים בסיכון (לחולי לב, סרטן, סוכרת ועוד) וכן טיפולי עזרה ראשונה גם במהלך סוף השבוע.

"מכבי פארם" - רשת בתי המרקחת של מכבי שירותי בריאות


מכבי פארם הינה רשת בתי המרקחת של מכבי שירותי בריאות, המונה כ-50 בתי מרקחת המפוזרים בכל רחבי הארץ. בסניפי מכבי פארם יכולים מבוטחי מכבי שירותי בריאות לקבל שירותי רוקחות מקצועיים ואישיים הכוללים סיוע בכל הקשור לטיפול תרופתי. מבוטחי מכבי שירותי בריאות אשר בבעלותם סיסמה לאתר האינטרנט של קופת החולים יכולים להזמין תרופות מרשם באמצעות האינטרנט, זאת על מנת להימנע מהמתנה בתור.

"מכבי CARE" - שירותי ויטמינים ותוספי מזון מטעם מכבי שירותי בריאות


מכבי CARE הינו מותג פרטי מבית מכבי שירותי בריאות, המאפשר לקהל המבוטחים של מכבי שירותי בריאות לרכוש מגוון מוצרי בריאות ללא מרשם, כגון תוספי מזון, תרופות ללא מרשם, ויטמינים, אביזרים רפואיים ועוד. המוצרים של מכבי CARE מופצים ב"מכבי פארם", רשת בתי המרקחת של מכבי שירותי בריאות.

"מכבי ממבט ראשון" - מכוני אופטומטריה של מכבי שירותי בריאות


מכבי ממבט ראשון הינה רשת מכוני האופטומטריה של מכבי שירותי בריאות המונה כ-50 סניפים, המעניקה לחברי קופת החולים שירות אופטומטרי על ידי אופטומטריסטים מומחים ומדופלמים וכן מבחר גדול של אביזרי ראייה, כגון משקפי קריאה, משקפי ראייה, עדשות מגע, משקפי שמש ועוד.

חברי מכבי שירותי בריאות זכאים להנחה של 15% על מסגרות משקפיים, עדשות מגע, משקפי שמש ותמיסות לעדשות מגע, כמו גם 20% הנחה על עדשות משקפיים.

"מכבי טבעי" - טיפולי רפואה משלימה של מכבי שירותי בריאות


מכבי טבעי הינה רשת טיפולי רפואה משלימה של מכבי שירותי בריאות, המתייחסת לרפואה המשלימה כאל חלק מאורח החיים הבריא והנכון של כל אדם ואדם. מבוטחי מכבי שירותי בריאות זכאים לקבל טיפולים משלימים שונים במרפאות מכבי טבעי, כגון דיקור סיני, שיאצו, רפלקסולוגיה, הומאופתיה, טיפולי ביופידבק, כירופרקטיקה, נטורופתיה, רפואה סינית, עיסוי מקצועי ועוד.

"אסותא לב" - מערך שיקום הלב של מכבי שירותי בריאות


אסותא לב הינו מערך שיקום הלב הגדול ביותר בישראל וכולל שירותים שונים בתחום רפואת הלב הניתנים בכל רחבי המדינה על ידי מיטב המומחים בארץ בתחום רפואת הלב וניתוחי הלב. אסותא לב כולל מכוני לב הנותנים ייעוץ בתחומי קרדיולוגיה שונים, צינתורים וניתוחי לב בבית החולים אסותא, מרכז החלמה לאחר אירועי לב ומכון לשיקום הלב "קרדיוסטייל", בו מתבצעת פעילות גופנית לחולי לב, תחת השגחה רפואית.

שירותי אסותא לב מיועדים לחולי לב וכלי דם, חולי סוכרת, יתר לחץ דם, השמנת יתר ומעשנים הנמצאים בסיכון למחלות לב, לנשים בהריון, וספורטאים הזקוקים לייעוץ קרדיולוגי.

"בית בלב" - בתי דיור מוגן מטעם מכבי שירותי בריאות


בית בלב הינה רשת בתי דיור מוגן שהוקמו על ידי מכבי שירותי בריאות, על מנת להעניק לאוכלוסיית גיל הזהב מסגרת איכותית בה יוכלו ליהנות מחיים עצמאיים ונעימים, תחת השגחה רפואית. רשת בית בלב מקפידה על מתן מגוון רחב של פעילויות לדיירים באווירה משפחתית, אוהבת, חמה ודואגת הניתנת על ידי צוות העובדים המקצועי והמסור.

"קרן מכבי" - עמותה לרווחת חברי מכבי שירותי בריאות


קרן מכבי הינה עמותה הפועלת לרווחת חברי מכבי שירותי בריאות על מנת לסייע להם לרכוש אביזרי בריאות שונים וקבלת טיפולים רפואיים אשר אינם מכוסים בסל הבריאות ושידם אינה משגת. בנוסף, עמותת קרן מכבי מסייעת במימון טיפולים רפואיים וניתוחים רפואיים לחברי מכבי שירותי בריאות, מתן הלוואות לרופאים עצמאיים העובדים תחת מכבי שירותי בריאות, בהטבות מס לחברי מכבי שירותי בריאות החולים במחלות קשות ויוזמת פעולות סוציאליות לרווחת בני גיל הזהב החברים במכבי שירותי בריאות.

ליצירת קשר עם מכבי שירותי בריאות, ניתן לטלפן 24 שעות ביממה לטלפון 1-700-50-53-53

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

נפגעת? חלית? יש לך זכויות!
רוצה לדעת מה הזכויות שלך בביטוח לאומי או בחברות הביטוח?
מלא/י פרטייך ונחזור אלייך בהקדם
השירות ניתן ללא התחייבות.
אנו מתחייבים על דיסקרטיות מלאה.