פילאטיס

רוצה לדעת על פילאטיס? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי פילאטיס. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
פילאטיס הינה שיטה מיוחדת לאימון הגוף, המתרכזת באימון והארכת השרירים המייצבים בגוף. מדובר בשרירים פנימיים שנמצאים סביב למפרקי הגוף, סביב עמוד השדרה על חוליותיו ובאזור רצפת האגן. שרירים אלה אחראיים ליכולת ולטווח התנועה שלנו. מאחורי שיטת פילאטיס עומדת הגישה שטוענת כי אימון השרירים המייצבים יביא ליכולת תנועה גבוהה יותר והכי חשוב – ימנע עומס מיותר על אזורים שונים בגוף. הערך המוסף בפילאטיס הוא חיטוב הגוף, מכיוון שלמרות שהאימון מתמקד בשרירים פנימיים, הוא בכל זאת נוגע לשרירים החיצוניים האחראיים לחיטוב הגוף.

ממציא השיטה הוא גרמני בשם ג'וזף פילאטיס. השיטה נולדה מתוך רצונו של פילאטיס למצוא שיטת אימון שתסייע בשיקום פצועי המלחמה הרבים שחזרו ממלחמת העולם הראשונה. בשנות ה-20 של המאה ה-20 היגר פילאטיס לארה"ב ושיכלל את השיטה כדי שתתאים לשיקום פציעות של רקדנים. כך שניתן לומר, כי השיטה נולדה מתוך מטרה לשקם ולחזק את הגוף המתאמן בה.

תרגילי פילאטיס


כאמור, פילאטיס שונה מאירובי בכך שהיא שמה לה למטרה להאריך את השרירים הפנימיים. לכן, תרגילי פילאטיס מבוצעים במספר חזרות קטן יחסי תוך שימת דגש מיוחדת על דיוק התנועה המבוצעת. להבדיל משיטות אימון אחרות, תרגילי פילאטיס לא מבוצעים עד לקבלת תחושת כאב בשריר.

חשיבות הדיוק של התנועה יחד עם התאמת קצב ההתקדמות לזה של המתאמן, הם האחראיים לכך שאחוז הפציעות בשיטה זו הוא אפסי. כל תרגיל מתמקד באזור מסוים, קרי בקבוצה מסוימת של שרירים, כאשר המתאמן מתבקש לייצב ולאזן את גופו בתנוחות שיביאו לחיזוק השרירים. אולם, להבדיל מיוגה למשל, בפילאטיס לא נשארים בתנוחה מסוימת לאורך זמן, אלא כאמור מבצעים מספר חזרות של אותו תרגיל.

ביצוע נכון של תרגילי פילאטיס, מצריך את הדברים הבאים:

נשימה נכונה

ריכוז גבוה של המתאמן באופן ביצוע התרגיל

דיוק בביצוע התרגיל

עבודה ממרכז הגוף (האזור שנמצא בין החזה לאגן)

פילאטיס מכשירים


כאשר ג'וזף פילאטיס פיתח את השיטה, הוא יצר עבורה מכשירים שונים ומגוונים, שפועלים על גומיות וקפיצים, שמפעילים עומס עקיף על השריר על מנת למנוע פגיעה במפרק ובנוסף מסייעים בהרחבת טווח התנועה האפשרית. מכשירים אלה יכולים להיראות מוזרים תחילה למי שרואה אותם לראשונה. מטרת המכשירים האלה הינה ליצור התנגדות לשריר שנמצא הכי קרוב לעצם (כאמור, שרירי פנימי) על מנת לאמנו ולחזקו. פעילות על מכשירי פילאטיס נעשית תוך כדי שכיבה או ישיבה, דבר התורם על פיתוח שליטה מלאה יותר בגוף וחיזוקו.

לאחר מכן, פילאטיס שוכלל מעט והתרגילים החלו מתבצעים על המזרן, כאשר כוח המשיכה מהווה את ההתנגדות הדרושה לאימון השריר. רוב רובם של תרגילי פילאטיס שמתבצעים על מזרן מתחילים מהגב, תוך כדי שמירת הקשת הטבעית, כאשר הבסיס לכולם הוא מרכז הגוף. תוך כדי השכלול של השיטה פותחו גם מכשירים נוספים לאימון, ביניהם ניתן למנות כדור פילאטיס, גומיות למיניהן וגלילים, שגם הם עושים שימוש בכוח המשיכה על מנת לאמן את השרירים והאזורים השונים של הגוף.

כדור פילאטיס


כדור פילאטיס, או בשפה המקצועית Fittball, משמש בפילאטיס בעיקר לאימון שרירי רצפת האגן. כל תרגילי הפילאטיס שמבוצעים על הכדור או בעזרתו, מתבססים על עיקרון פשוט – הכדור, מעצם היותו כדור, אינו יציב ועל מנת וכל תרגיל שמבוצע בעזרתו דורש מהמתאמן לאזן בכוח את גופו, או במילים אחרות לחזק את השרירים המייצבים, דבר זה גורם לחיזוק ולייצוב הגוף.

כדור פילאטיס עשוי מגומי יציב במיוחד על מנת שיוכל להחזיק את משקל המתאמן. כיום הוא מגיע בכמה גדלים, שנבדלים בקוטר: החל מכדור בקוטר של 55 ס"מ ועד לכדור בקוטר של 120 ס"מ. על מנת לדעת איזה גודל מתאים לכם, יש להתיישב על הכדור – אם מצליחים להגיע עם כפות הרגליים עד הקרקע בזמן שהרגליים מכופפות בזווית ישרה והגב ישר, המשמעות היא שהגודל מתאים לכם.

שיעורי פילאטיס


רוב שיעורי פילאטיס מורכבים מקבוצה קטנה של מתאמנים, על מנת שהמאמן יוכל להקדיש תשומת לב לכל אחד, כדי לתקן תנועות שגויות, שהרי הדיוק חשוב מאוד בפילאטיס. כמו רוב שיעורי פעילות גופנית, שיעורי פילאטיס מורכבים משלושה חלקים – חימום הגוף, תרגילי חיזוק שהם ליבת השיעור ולבסוף תרגילי הרפיה. יתרון חשוב של שיעורי פילאטיס הוא שקצב ההתקדמות של השיעור מותאם לקצב התקדמות הקבוצה.

המהלך הספציפי של השיעור והתרגילים אותם מבצעים תלויים בסוג שיעור פילאטיס שבחרתם – פילאטיס מזרן או פילאטיס שמבוצע בעזרת המכשירים השונים. בנוסף, כל מאמן מביא עמו תרגילים מניסיונו האישי.

פילאטיס בהריון


פילאטיס מתאים לכל סוגי האוכלוסיות, היות והשיטה נולדה כשיטה טיפולית ושיקומית לכל דבר. במהלך שבועות ההריון, גוף האשה ההרה עובר לא מעט שינויים. אחד מהם הוא השינוי שחל במיקום מרכז הכובד – ברגע שהבטן מתחילה לגדול מרכז הכובד של האשה עובר אל קדמת הגוף. תרגילי פילאטיס כאמור, מתרכזים במרכז הגוף – בבטן ובגב, ולכן נשים הרות יוכלו להפיק תועלת רבה משיעורי פילאטיס מבחינת הקלה על כאבים בגב התחתון שנוצרים בעקבות משקל הבטן הגדלה וכן ביצירת יציבה נכונה, שמשמעותית מאוד בתקופת ההריון. יציבה נכונה וזקופה תאפשר לאשה ההריונית לבצע פעולות יומיומיות ביתר קלות. יתרונות אלה הינם ערך מוסף ליתרון המשמעותי של פילאטיס במהלך הריון והוא חיזוק שרירי האגן. במהלך ההריון ובעקבות הלידה ישנה התרופפות של שרירים אלה, דבר שיכול להוביל לחוסר שליטה בסוגרים לאחר הלידה. תרגול קבוע של פילאטיס עוזר להפחית משמעותית ואף למנוע תופעה בלתי רצויה זו.

אפשר ורצוי לבצע תרגילי פילאטיס לאורך כל ההריון עד מועד הלידה. אולם, לאשה שלא עסקה בפילאטיס לפני ההריון, לא מומלץ להתחיל בשיעורי פילאטיס לאחר השבוע ה-12 של ההריון. איסור זה נובע מהעובדה כי גוף האשה עובר שינויים רבים, דבר שמקשה מאוד ללמוד ולבצע נכונה את תרגילי הפילאטיס למי שגופה לא מורגל לפעילות גופנית. אולם, נשים שעסקו בפעילות גופנית אחרת ומעוניינות בשלב מתקדם של ההריון לשנות א הפעילות הגופנית לפילאטיס או להוסיף תרגול פילאטיס לפעילות גופנית אחרת, אין שום מניעה לכך.

מומלץ לחזור או להתחיל בפילאטיס בין שבועיים לשישה שבועות ממועד הלידה. מצד שני, נשים שעסקו בפילאטיס לפני הלידה וזוכרות מספר תרגילים פשוטים לאימון שרירי האגן, יכולות לבצע אותן בהדרגה גדולה ובקצב מאוד מתון כבר לאחר הלידה. פילאטיס לאחר לידה מתרכז בעיקר בחיזוק שרירי האגן ועוזר לאם הטרייה להחזיר לעצמה את האנרגיות הדרושות.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

כושר גופני לנשים

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו ספורט, דיאטה, אימון אישי, חדר כושר, משקולות, ספינינג, אירובי, תוכנית אימונים, שריפת קלוריות, תזונת ספורט, אימון כוח
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • איך מעלים מסת שריר
  לילך
  05/02/2014

  שלום יעל,
  אני בת 35 כמעט, בעלת מבנה גוף רזה (מדי).
  אני מאוד רוצה לעלות במשקל וגם נפגשתי עם תזונאית, שטענה שאין הרבה מה לעשות פרט להוסיף כמה מוצרים לתזונה שלי. הוספתי ועדיין אין שינוי מבחינת המשקל או המראה הפיזי.
  האם קיימת אפשרות לפעילות גופנית אשר תעלה את מסת השריר במקום את אחוזי השומן בגוף (שכנראה שאין לי אפשרות להעלות, מה שכם הבנתי שגם גנטית אין לי אפשרות) ? ישנה סברה כי נשים לא יכולות להעלות את מסת השריר כמעט בכלל וחבל על המאמץ, האם זה נכון ?
  תודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  איך מעלים מסת שריר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • העלאת מסת שריר - תגובה

  אודי ויטמן
  11/02/2014

  שלום לילך,
  על מנת להעלות במשקל (מסת שריר), עלייך להתאמן כנגד התנגדות, כאשר המטרה היינה להעלות את ההתנגדות בכל פעם בצורה הדרגתית עד אשר תגיעי למשקלים גבוהים יחסית לגופך ולכושר הגופני שלך.
  לא פשוט להעלות מסת שריר, בעיקר לנשים, המלצה שלי היא להתאמן לפחות 3 פעמים בשבוע בחדר הכושר, כאשר לפחות בהתחלה מומלץ מאוד לקחת הדרכה על מנת שלא תפצעי את עצמך ותגרמי יותר נזק מתועלת.
  בהצלחה!!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • I like what you guys tend to be up too. This kind ...

  avengers fathor shirt
  20/04/2021

  I like what you guys tend to be up too. This kind of
  clever work and exposure! Keep up the wonderful works guys I've included you guys
  to blogroll.


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לא יורדת במשקל במשך חודש וחצי
  יעל
  25/09/2017

  הי, בת 24, שוקלת 63, גובה 1.7 כל חיי הייתי בדיאטות שונות, כל פעם יורדת ולאט לאט מעלה וכו, לאחרונה התחלתי דיאטה עם תפריט של 1200 קלוריות, ארוחות מסודרות, ובפעם הראשונה התחלתי לעשות אימוני כח, 4 פעמים בשבןע אירובי פלוס כח.
  כבר חודש וחצי אני בתהליך, ולא יורדת בכלל במשקל. מתוסכלת מאוד. האם נכון לחשוב שאין ירידה בגלל עליה במסת שריר? או שאם רוצים לרדת במשקל לא נכון לעשות כח?
  אשמח לעזרה ממש מיואשת

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אל תתיאשי!

  יעל הראל
  26/09/2017

  הי, מכיוון שאת מתארת את עצמך כמי שעשתה דיאטות בעבר, את צריכה לדעת שהגוף, בכל פעם, מקשה יותר על תהליך הירידה במשקל, הוא כאילו "מתייעל" ואז אם פעם ירדת בקלות עם תפריט של 1200 קק"ל אז בפעם הבאה, הוא כבר יצטרך פחות כדי לרדת, וזה אכן קשה. אגב, זו הסיבה, שלא מומלץ "לשגע" את הגוף בדיאטות שונות כל הזמן.
  אני חושבת שיכול מאוד להיות שהעלית מסת שריר ולכן לא ראית ירידה, אבל את זה את צריכה לבדוק אצל דיאטן או מאמן כושר שיש להם מכשיר למדידת מסת שומן ושריר.
  נסי לעשות אימון כוח דינמי, בסגנון HIIT אם את מכירה, או אימון אינטרוולים שמשלב גם פעילות אירובית וגם כוח ותמשיכי ככה. אם לא תראי ירידה, תבדקי היקפים, לפעמים יורדים באחוזי שומן אבל לא רואים ירידה רצינית במשקל.
  בנוסף, שווה לך לבדוק את התפריט שלך אצל דיאטן שיראה כמה פחמימות ושומן יש בו, לפעמים שינוי קטן בהרכב התפריט, יכול לעשות שינוי גדול. בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ריצה בזמן של כאב גב והרדמות כף רגל מיידי פעם
  שואלת
  16/04/2016

  היי אני בת 53..מתאמנת בחדר כושר כ 3 עד 4 פעמים בשבוע..סטפר ואימוני כח שונים(משקולות ידיים קדמיות 7 קג) יד אחרוית במכשיר קדמי 10 קג 3 סטים של 15
  גב,סקווטים עם כדור או TRX..תרגילי בטן. והכל בצורה מתונה ..

  מיידי פעם נתפסת בגב תחתון בצד שמאל..עם הגבלת תנועה. עי תרגילים שונים המקום משתחרר ונרגע ואז חוזרת הבדרגה לפעילות.

  לפני חודשיים נהיה כאב עמום בגב שמאל וכף הרגל נרדמה קלות בעמידה של 10 דקות רצוף. מאז הליכה אורכה גורמת לכאב ותחושת לחץ בגב. ועמידה בלבד ללא תנועה גורמת לכף הרגל תחושת הרדמות עם כאב עמום בגב.

  בין לבין החלטתי שרוצה להתחיל ללמוד לרוץ..ולאחר הרדמות כף הרגל פעם ראשונה..יצאתי מהמכון והתחלתי בריצות קטנות.

  לאחר ששוב חזרה ההרדמות..יעצו לי לא לרוץ שוב.

  הבנתי שבמצב זה אורטופד לא ישלח לשום בדיקה כי המצב "קל". אז מנסה לשמור עי תרגילי שחרור מתאימים..ופעילות מתונה. השאלה אם מותר לרוץ במצב לא ברור זה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ריצה למרות כאב- תשובה

  יעל הראל
  08/12/2016

  לדעתי לא כדאי לרוץ עם המצבשאת מתארת.
  ממליצה לך ללחוץ על אורטופד לעשות צילום, זה לא נשמע כל כך קליל..
  . כן מומלץ להמשיך לבצע תרגילי כוח מתונים ותנועתיות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הכנה למרתון 10 קילומטר לנשים
  טל
  08/12/2016

  שלום, אני לא בכושר, מעוניינת להיכנס לתחום ולהתחיל להתאמן כדי להצליח לעשות מרתון עשרה קילומטר. כמה זמן לדעתך זה ייקח להצליח לסיים לאישה בגיל 35 בכושר אפס מעשנת.
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה- הכנה ל10 קמ"ש

  יעל הראל
  08/12/2016

  הי, אין לכך תשובה אחת, כי זה מאוד תלוי ביכולת ההתמדה שלך.
  יש לי מתאמנות שעשו זאת תוך 6-8 חודשים, הן לא נפצעו תוך כדי ואף עברו את ה 10 קמ"ש.
  ממליצה לך להתחיל עם מאמן/ת או עם קבוצת ריצה, כי לבד יהיה לך קשה מאוד.
  בכל אופן, תאמיני בעצמך והגדירי לך את זה כיעד- מומלץ אפילו להירשם למירוץ על מנת לתת לעצמך דד-ליין.
  לסיכום, זה ממש אפשרי וייתן סיפוק אדיר!

  בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם ריצה פעמיים בשבוע אפקטיבית לירידה במשקל
  יעל
  08/12/2016

  אשמח לדעת האם שני אימוני ריצה פעמיים של 30 דקות פעמיים בשבוע יכולים לעזור לרדת במשקל

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אימוני ריצה וירידה במשקל- תשובה

  יעל הראל
  08/12/2016

  לדעתי בתוספת לתזונה הולמת שיוצרת גרעון קלורי, פעילות כזו יכולה לתרום מאוד לירידה במשקל.
  בהדרגה תצטרכי להוסיף עוד אימון אירובי, ולהשלים 3 אימונים שבועיים ועוד אימון כוח אחד לפחות . בנוסףלאורך כל התהליך, עלייך להקפיד מאוד על תזונה מבוקרת.

  בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מעוניינת להתחיל לרוץ. מאיפה מתחילים?
  הדס
  08/12/2016

  אני מעוניינת להתחיל לרוץ באופן קבוע אבל לא יודעת איך להתחיל. האם תוכלו להמליץ על תכנית להתחלה למי שעד היום לא התאמן? בעבר ניסיתי להתחיל כמה פעמים ולא הצלחתי להתמיד בשל פציעות שנבעו כנראה מהתחלה לא מספיק הדרגתית.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איך להתחיל לרוץ- תשובה

  יעל הראל
  08/12/2016

  הי, קשה יהיה לי לבנות לך "תכנית" ריצה באופן הזה, תכנית רצינית מצריכה מפגש ואימון משותף שלנו יחד. עם זאת, הדרך הטובה להתחיל לרוץ היא לשלב בין הליכה לריצה.
  נסי לרוץ פרק זמן שבין חצי דקה-דקה ואחריו תלכי למשל 3-2 דק', חזרי על זה עד שתשלימי 20 דקות של פעילות אירובית רציפה.
  הריצה לא צריכה להיות עצימה מאוד, אלא בקצב בינוני-קל, ההליכה צריכה להיות מהירה.

  לאחר שבועיים תוכלי להאריך בהדרגה את משכי הריצה, הרעיון הוא שבסוף מקצצים את זמני ההליכה עד שרצים ברצף.
  כדאי לא להאריך מהר מידי את משך הריצה ואת העצימות, להישאר כמה שבועות באותה תבנית, וולהתאמן לפחות 3 פעמים בשבוע ולא לשכוח להקפיד על חימום ושחרור.


  בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אימון עם משקולות רגליים - משקולת לכל רגע
  אורלי
  31/05/2016

  שלום רב,

  אני מתאמנת עם משקולות לרגליים שכל משקולת שוקלת בערך קילו וחצי לכל רגל, אימון שכולל קפיצות, כפיפות בטן ותרגילי חיטוב הגוף.
  האם המשקולות יכולות לפגוע בגוף?

  אודה לתשובה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה- אימון עם משקולות רגליים - משקולת לכל רגל

  יעל הראל
  07/12/2016

  לא, אך חשוב לאסוף היטב את שרירי רצפת האגן בזמן נשיאת משקל כמו משקולות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אחוז שומן גבוה אצל רזה
  חגית
  25/08/2014

  היי, המשקל שלי הוא 48 ק"ג, גיל 24 וגובה 162 .
  מדדתי את שומן בגוף במכון הכושר ויצא 44% (המאמן אמר שהמכשיר לא הכי מדוייק אבל זה עדיין גבוה)
  מה יכולה להיות הסיבה לכך? ועל מה עלי לעבוד ? מבנה גופי רזה והBMI שלי אף נמוך טיפה מהנורמה.
  המטרה שלי הינה לחזק שרירים,להיות בכושר, אני גם קצת מקשרת את זה לתכנון להיכנס להריון בשנתיים הקרובות, להיות מוכנה מבחינה פיזית. יש לציין כי לא עסקתי בפעילות גופנית מאז התיכון ,לפני כ6 שנים.

  אשמח לדעתכם,
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  אחוז שומן גבוה אצל רזה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הסוד הוא

  תמיר
  20/01/2016

  הסוד הוא לאכול בריא ולשלב פעילות גופנית מתונה בשלב ראשון, ומאסיבית יותר בשלב השני. את כבר תדעי מתי את מוכנה להרים הילוך (:

  בהצלחה!!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פעילות גופנית
  מור
  20/03/2015

  היי. אני רוצה להתחיל לעשות פעילות גופנית בבית לדיאטה והרגשה טובה.הפעילות הגופנית שאני עושה זה הליכות.הייתי רוצה לדעת איזה סוג של פעילות גופנית חוץ מהליכות אני יכולה לעשות במסגרת הבית וכמה פעמים ביום ושבוע אודה לכם על עזרתכם שבת שלום ויום ניפלא.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  פעילות גופנית

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  תמיר
  20/01/2016

  3 פעמים בשבוע שעה הליכה ושעה אירובי יספיקו במשך כ-3 חודשים ללא הפסקה. מייד תיראי תוצאות (:
  בהצלחה!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בעיית השוקיים
  קארינה
  07/05/2015

  מה ניתן לעשות כשה גוף חטוב והשוקיים שמנות איזה פיתרון יש ? זה מתסכל אותי נורא אני חייבת פתרון דחוף איך לחטב על ולהרזות בשוקיים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  בעיית השוקיים

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פעילות אירובית לשריפת קלוריות

  שפי שמחון
  08/05/2015

  היי הייתי ממליץ לך להעלות את הפעילות האירובית שלך כדי לשרוף שומנים. פעילות אירובית יכולה להיות רכיבה על אופניים, שחייה, ריצה. אין דרך לשרוף שומן רק באיזור מסויים בגוף אלא באופן כללי בכל הגוף וכל גוף מגיב אחרת לשריפת שומן, המון בהצלחה.


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום