אימון אישי

רוצה לדעת על אימון אישי? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי אימון אישי. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
אימון אישי (באנגלית Coaching) הוא מקצוע העוסק בהדרכה, הנחיה ואימון במטרה להשיג יעד מסוים או לשפר מיומנויות מסוימות. אימון אישי הוא תהליך בו מתרגלים מחשבות חיוביות לעתיד ומתחילים לפעול על מנת להגשים את הרצונות והמחשבות. אימון אישי יונק את מקורותיו ממנהל עסקים, פסיכולוגיה, ייעוץ ארגוני, פילוסופיה, רוחניות והאימון הגופני.

בעת אימון אישי יוצרים בעצם בהירות מקסימאלית באשר לרצונות ולצרכים של האדם המתאמן ומתחילים לטוות רשת של מעשים על מנת להגשימם. הצעד הראשון באימון אישי הוא בחירה בנקודת מבט חדשה. נקודת המבט החדשה אמורה להיות כזו שמאפשרת לשינויים חיוביים להיכנס לחיים.

אימון אישי הוא תהליך של צמיחה והתפתחות אישית, המתייחס למכלול תחומי החיים. מטרת האימון להזמין את המתאמן ליצור לעצמו חיים בעלי ערך עבורו, המבוססים על בחירה מודעת. העיקרון הבסיסי המנחה את האימון האישי הוא עיקרון ההתמרה. עיקרון זה נשען על הנחה כי לאדם יש חופש מוחלט לברוא את עצמו ואת חייו לפי רצונו ומשאלותיו, בכל רגע, ללא קשר לעבר ממנו צמח או לדרך התקיימותו בהווה.

אימון אישי מיועד ומתאים לאנשים בריאים ומודעים המוכנים לקחת אחריות על עצמם, במטרה לשפר את איכות חייהם כדי להיות מאושרים יותר. תהליך אימון אישי הוא קצר מועד, מבוסס על שיחות שבועיות שנעשות במשך כשלושה חודשים בערך ובהן נבחנת מחדש המציאות ומזוהים פערים בין הרצוי למצוי. בסיום תהליך האימון האישי, המתאמן "יוצא לחיים" עם כלים לניהול עצמי להשגת מטרותיו בחיים ולהצלחה.

מאמן אישי


מאמן אישי הוא אדם שלמד אימון אישי במקום מוכר, עבר בעצמו תהליכי אימון אישי ועבר הדרכה ופיקוח (סופרוויז'ן) כחלק מתכני הלימוד. ארגוניים מרכזיים בתחום אימון אישי (כגון איק"א ולשכת המאמנים) קבעו מאגר דרישות המגדירות את זהותו של מאמן אישי.

מאמן אישי הוא אדם מקצועי ומעל לכל הוא אדם שיודע לקחת אחריות על חייו שלו. מאמן אישי הוא אדם אמפאטי וקשוב שמטרתו לעזור ולכוון לעבר פתרונות החיים המתאימים ביותר עבור המטופל. מאמן אישי נותן למתאמן מרחב לבטא את עצמו ולהתמודד עם תהליכי שינוי. הוא מכוון את המתאמן, מקשיב לו, תומך בו ומלווה אותו וכן הוא מחויב לשמור על סודיות מלאה של תכני האימון. לפני שמתחילים בתהליך האימון כדאי ומומלץ להיפגש עם המאמן האישי ולהתרשם מכישוריו, ניסיונו והכשרתו.

אימון עסקי


אימון עסקי מסייע לבעלי עסקים קטנים ובינוניים עם המכירות, השיווק, הניהול, מבנה הצוות ועוד. בדיוק כמו אימון ספורט, אימון עסקי גורם להתרכזות במשחק. בעולם התחרותי של העסקים כיום, אימון עסקי היא כבר לא מותרות. אימון עסקי מלמד לא רק איך להגדיל את הכנסות העסק ואת הרווחים, אלא גם איך לפתח את העסק, כך שבעל העסק יוכל לעבוד פחות ולהירגע יותר. מאמן עסקי הוא כמו מאמן ספורט, שדוחף את האתלט להשגת ביצועים אופטימליים, מספק תמיכה כאשר הוא מותש ועוד. תפקידו של מאמן עסקי הוא לשפר את העסק שאליו הוא מגיע באמצעות אימון עסקי הכולל הדרכה, תמיכה ועידוד.

אימון לזוגיות


אימון לזוגיות הוא אימון אישי שמסייע למצוא זוגיות. אימון לזוגיות עוסק בתחומים כגון יצירת בהירות ומיקוד בשאלות מה חשוב לי בחיים ובזוגיות, איזו זוגיות ואיזה בן/בת זוג אני רוצה, יצירת סדרי עדיפויות, זיהוי דפוסי מחשבה ודפוסי התנהגות שעשויים לעכב או להכשיל את ההיכרות, יציאה לדייטים כאימון ותרגול מיומנויות ועוד.

באימון לזוגיות המתאמן ראשית מגדיר לעצמו את המטרה אליה הוא רוצה להגיע - מהי הזוגיות שהוא רוצה למצוא - זוגיות שבה יבטא את יתרונותיו, יעצים את הבן הזוג ואת עצמו ועוד. המטרה תיתן מוטיבציה, התלהבות ובהירות לגבי המצב הרצוי. אחר כך בונים את הדרך – מהם הצעדים שיש לעשות כדי להגיע לזוגיות הרצויה. בהמשך מתאמנים על שינוי דפוסים מעכבים שמונעים מהמתאמן לפגוש את האדם המתאים או להתמיד במערכת יחסים איתו או ליצור יחסים בונים וממלאים.

אימון זוגי


אימון זוגי מיועד לזוגות שרוצים להפיק את המיטב מהקשר ביניהם, לבדוק מה עובד ומה לא וליצור מצב של זרימה טובה במערכת היחסים. אימון זוגי יכול להתייחס לנושא ספציפי שמועלה, כמו לדוגמא כסף, או לבנייה ולהעמקה של תשתיות נכונות בתוך הקשר. אימון זוגי מתמקד בניסיון לבנות משהו חדש במסגרת הזוגיות עצמה. משהו שמתאים למציאות שנוצרה לאחר שהתהוותה כבר הזוגיות. משהו שמטרתו היא מימוש עצמי מיטבי אישי בתוך הזוגיות, בעזרתה ובתמיכתה. משהו שיחזיר לזוגיות את הסיבה הטובה ביותר להישאר בה לאורך זמן.

אימון להרזיה (אימון אישי להרזיה)


אימון אישי להרזיה מסייע לאנשים שרוצים לרזות. דיאטה זמנית לא מספיקה כדי לרזות לטווח הארוך. הרזיה תתרחש רק כאשר האדם יעשה שינויים בדפוסי החשיבה שלו ויפנים הרגלי אכילה וחשיבה בריאים. באמצעות אימון להרזיה, לומדים לזהות את אותם בורות כמו: כעס, מחסומים, שעמום, עייפות, שמחה, עצבנות ועוד, שגורמים ליפול לאכילה רבה ולומדים לעקוף אותם.

אימון להרזיה הוא שיטה יעילה לשינוי הרגלי אכילה, אותו משלבים בדרך כלל עם תפריט לירידה במשקל בשילוב, למשל עם תזונה לפי סוג דם ובדיקה ייחודית להתאמת מזונות, מה שמאפשר דיוק בבניית תפריט שיסייע להשיג תוצאות אופטימאליות. אימון להרזיה הוא שיטה המניבה בדרך כלל תוצאות במהירות ויעילות: המהפך ופריצת הדרך מתרחשים בטווח של שבועות ספורים אם נרתמים למטרה.

המאמן האישי להרזיה בדרך כלל הינו דיאטן מוסמך הנעזר בכלים ייחודיים נוספים שלמד להתמודדות עם הקושי בירידה במשקל. להבדיל מדיאטן רגיל, המבסס את פעילותו בעיקר על זיהוי הצרכים הפיזיים ו"תופר" תוכנית הרזיה - המאמן להרזיה מזהה את המלכודות, המניפולציות הרגשיות, המחסומים וההתנגדויות המונעות הרזיה ומסייע בשילוב הדיאטה עם סגנון חיים, לוחות זמנים ובניית מערך חיזוקים להצלחה בטוחה.

קורס אימון אישי (לימודי אימון אישי)


כדי להיות מאמן אישי צריך לעבור קורס אימון איש. כיום קיימים בשוק קורסים רבים להכשרת מאמנים אישיים. מטרת קורס אימון אישי היא להקנות למשתתפי הקורס את הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לעבודת מאמן. את הקורסים ניתן ללמוד במכללות שונות, בתי ספר וחברות אימון.

התכנים הנלמדים בקורס אימון אישי כוללים בדרך כלל: תפיסת תפקיד המאמן, מודלים של אימון אישי, מיומנויות האימון, הגדרות מטרות ומשימות, אתיקה, התמודדות עם נקודות שבר ותקיעות ועוד. כדי לקבל תעודת מאמן אישי יש ללמוד בין 130-150 שעות, כאשר ישנם מוסדות שדורשים אף יותר. המחיר של קורס אימון אישי תלוי במוסד המלמד ויכול לנוע בין 8,000 ₪ ל-18,000 ₪.

אימון קבוצות


אימון קבוצות הוא אימון של קבוצות וצוותים על ידי מאמן אישי. במקומות עבודה למשל, מקדם אימון הקבוצות מנהיגות, למידה ארגונית ותרבות ארגונית משותפת. קבוצות וצוותים הנמצאים באימון קבוצות רוכשים שפה משותפת ומקבלים בטחון כי חבריהם, הפועלים על בסיס מסגרת ערכית דומה, יהוו עבורם מקור תמיכה. הם יפגינו פרגון ושמחה לכל ניצחון קטן שבדרך ויהיו שם ברגעים הקשים.

קבוצות מאומנות מיטיבות לפעול ובשעת הצורך מזהות משברים בשלבים מוקדמים ויוצאות מהם במהירות יחסית. יישום מודל משולב, של אימון קבוצתי ואישי בארגונים, מראה עליה ביעילות ובאפקטיביות הארגונית.

אימון אקדמי


אימון אקדמי הוא אימון שמיועד לסטודנטים ולתלמידים שרוצים לשפר את תפקודם האקדמי. מטרת האימון האקדמי היא להעלות את המוטיבציה של התלמיד ללמידה, לסייע לו להתארגן ולרכוש אסטרטגיות למידה יעילות במקום אלו המובילות אותו לכישלונות. אימון אקדמי מספק כלים המסייעים ללומד לעקוף את קשיי הקשב והריכוז או לקויות הלמידה ולהגיע להצלחה המיוחלת. באימון האקדמי ניתן לעבוד על נושאים כגון: דרכי למידה בכיתה ובבית, התמודדות עם חרדת בחינות, תכנון זמן ועוד.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

פסיכולוגיה הוליסטית

פורום זה הוא המקום להתייעץ בנושאים כמו ביבליותרפיה, טיפולים הוליסטיים, תקשור, דמיון מודרך, הרפיה, מדיטציה, מודעות עצמית, חרדה, דיכאון, פחדים, קשר בין גוף לנפש וכעוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • איך עוברים מחשיבה שלילית לחיובית אשמח למענה
  רינת
  30/06/2020

  שלום רב.
  אני עוברת שינויים כרגע בטיפול תמיכה שאני מקבלת, מתכננים תוכניות לעתיד של כל מיני מקומות לימודיים או דברים אחרים הם יחליטו בשבילי, למרות שזה ייקח הרבה זמן אני במתח מזה. בנוסף אבא שלי חולה מאוד אני גם מתלבטת אם להישאר במקום הזה שאני נמצאת או לא.
  הייתי שמחה לדעת מה לעשות כדי להפוך חשיבה שלילית לחיובית לגבי זה, ומה לעשות כדי להעסיק את עצמי בשעות אחר הצהריים ובערב. אני ממש אודה לכם על המענה, תבורכו.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אשמח למענה מהיר עם אפשרי תודה רבה

  רינת
  30/06/2020

  המשך שבוע נפלא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התמקדות בחיובי

  ורד מור
  30/06/2020

  שלום רינת
  ישנן כמה נקודות מבט לכל מצב ואפשרויות שונות להתייחסות. הגישה שלנו היא זו שבסופו של דבר קובעת את איכות חיינו.
  ההתמקדות בטוב, ההודייה על היש. בכל יום מחדש. אם את רואה שאת חוזרת בראשך על מחשבות שליליות את יכולה להעלות אותן על הכתב וליצור מולן משפטים חיוביים, מרגיעים. מזכירה לעצמך את הכוחות ואת יכולת ההתמודדות. תרגול אמונה, אומץ ואופטימיות מול פחד , פסימיות ופקפוק אלו שיעורי חיים לתרגול. בנוסף העסיקי את עצמך בהסחות דעת ופעילויות שעושות לך טוב על הנשמה. מצאי דרך לשחרר את הלחץ והמתח מהגוף דרך צעידה, ריקוד, כל מה שמרגיע ומרומם את רוחך. את מכירה את עצמך יותר טוב ממני. בהצלחה. ורד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הצעות והמלצות בנושא פעולות של מגבירי אושר
  יעל
  12/06/2020

  אני מתעניינת בפסיכולוגיה חיובית ומחפשת פעולות של מגבירי אושר, במיוחד בסוף שבוע כדי להרגיש טוב. אשמח להצעות כמובן אם זה מתאים לפורום ואם זה מתאפשר שתתנו לי.

  רוב תודות ושבת שלום

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מגבירי אושר

  ורד מור
  17/06/2020

  היי, מתנצלת על האיחור בתשובה.
  זה משהו מאוד אינדוידואלי וחסרה עוד אינפורמציה אבל בגדול את יכולה לבדוק מה מעלה אצלך את תחושת האושר?
  עשי רשימה של מה שעושה לך טוב. שמשמח אותך - קטן כגדול
  ואז אספי רגעים קטנים של דברים כאלו בכל יום . עם כוונה. ממש במודע לעשות דברים שעושים לך טוב. להקשיב לשיר שאת אוהבת, לרקוד או לצאת לטבע או לחשוב על מישהו אהוב או לאכול פרי שאת אוהבת או ללכת לים. לפגוש חברה שכיף לך לפגוש, ספר טוב ועוד ועוד. הרבה דברים לשיפור מצב הרוח תלויים בנו. צריך לתרגל את זה. עם כוונה ומודעות. אם זה לא עובד זה מצריך שיחה עמוקה יותר. יום טוב 🌹

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול הוליסטי בדיכאון ללא תרופות
  גלית
  17/06/2020

  ברצוני לדעת כטיפול הוליסטי איך מטפלים בדיכאון ללא תרופות פסיכיאטריות או אחרות?

  רוב תודות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • על טיפול בדיכאון

  מנשה כהן
  17/06/2020

  שלום רב. שאלה כללית מדי, ומה הגיל, ואם מדובר באישה או גבר, ומה "גילו" של הדיכאון, ואיך הוא מתבטא - בגוף, ברגשות, במחשבות, בתפקוד, ואם השואל/ת יכולים לשים אצבע על סיבה ..או שזה "ירושה" מהמשפחה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפולים הוליסטיים זה טיפולים אנרגטיים?
  טל
  29/05/2020

  בנוסף לטיפים המדהימים שנתת לי, הייתי שמחה איזה טיפולים הוליסטיים אנרגטיים אם יש דבר כזה יכולים לעזור? ומה הם?
  תודה רבה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפולים אנרגטיים

  ורד מור
  29/05/2020

  אצלי כן. אבל לא בהכרח. ממליצה לך להיכנס לאתר שלי. נראה לי שתקבלי שם תשובות ותביני יותר.
  www.vered-moor.com

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איך להקל על עצמי באמצעות כלים פסיכולוגיים?
  טל
  27/05/2020

  שלום רב. אני התחלתי טיפול פסיכולוגי וגם תרופתי. הטיפול לא זה עם הרבה קשיים ואתגר ומצד שני אני מקבלת טיפול של אהבה טיפול מיטבי וטוב. שאני בקושי ואתגר רציתי לשאול איך אני יכולה להקל על עצמי שארגיש יותר טוב שאני חוזרת הביתה? זה טיפול של שעתיים. מחפשת כלים מתחום הפסיכולוגיה בבית כדי להקל על עצמי.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לתחזק תחושה טובה

  ורד מור
  29/05/2020

  שלום רב וחג שמח!
  העלית שאלה שהרבה מטופלים שואלים. איך הם יכולים לתחזק את התחושה העוטפת, מכילה אוהבת, את התחושה שהם לא לבד בקושי כשהם עוזבים את הקליניקה וצריכים להמשיך לבד עד הפגישה הבאה. אני חושבת שחשוב לצייד את מי שמגיע לטיפול בכלים כדי לחזק את העצמאות ולא את התלות. ישנם כלים רבים ואני לא מכירה אותך אבל אחד הדברים שמאוד עוזרים זה חיבור לנשימה ולגוף עם משפטי הכלה , קבלה ואהבה לעצמנו. משהו שדורש תרגול יום יומי. להקשיב פנימה, לזהות את הרגש, לבדוק מה אני צריך/צריכה עם כמה שפחות בקורת או התנגדות. ואם יש יותר מידי התעסקות פנימה לחפש הסחות דעת שעושות לי טוב. מה משמח אותי? מה נותן לי תחושה טובה? לעיתים זה פעילות פיזית, הנעה של הגוף.
  לתרגל בחירות אחרות. על מה לחשוב, במה להתמקד. לשים לב אילו משפטים אני בעיקר משחזרת בראש וללמוד שפה חדשה.
  אלו כמה רעיונות כלליים מבלי להכיר. מקווה שעזרתי.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפולים אנרגטיים הוליסטים יש כזה דבר

  טל
  29/05/2020

  אני רוצה להעזר בבית או ללכת לטיפול אנרגטי האם בפסיכולוגיה הוליסטית יש טיפולים אנרגטיים שאני יכולה להתמודד בחיי היום יום. עם במקרה הטיפול ההוליסטי מתאים לטיפול אנרגטי אשמח לדעת. אני רוצה להעלות את האנרגיה שלי אחר הצהריים בנוסף לטיפים הנהדרים שנתת לי תבורכי אני מודה לך

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נרדמת בשיחה עם אנשים שמכבידים עלי
  אסתר
  30/01/2020

  שלום רב, הנני בחורה סופר רגישה ומושפעת מאנרגיה של אנשים.. יש אנשים כשמדברים וממלאים אותך באנרגיה אך יש כאלה שמכבידים ואפילו גורמים לך להירדם במהלך השיחתם עת עת.... אשר בוודאות הייתי מלאת שמחה ואנרגיה בעצמי. מה יש לאנשים שמכבידים עלי? מה זה אומר? ומה אפשר לעשות? תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קושי להכיל

  ורד מור
  30/01/2020

  נראה שמה שזה אומר זה שקשה לך להכיל אנשים מסוימים והדרך שלך להתמודד עם זה היא להתנתק. לברוח מהסיטואציה. ובאמת כמו שאת אומרת זה יכול לנבוע מרגישות יתר או מזה שהם לא בתדר שלך או נוגעים לך בנקודות רגישות בתוכך.
  יש כל מיני דרכים לעשות הגנות ולא לתת לכל לחדור פנימה ואחת מהן היא לא להיות עם אנשים שלא עושים לך טוב או ללמוד להציב גבולות ולבטא כשזה מתחיל להיות לך לא נעים...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איסור לעומת מותר - בירור
  מור
  22/08/2019

  שלום רב,
  מדוע איסור גורם לי לרצות את הדבר אפילו יותר, ודווקא כשאני מרשה לעצמי ,אז ישנה רגיעה ונינוחות ואני לא מתלהב מאותו הדבר כמו כשיש איסור עליו?

  תודה רבה!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  איסור לעומת מותר - בירור

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אתגרים ושאר ירקות

  ורד מור
  22/08/2019

  שלום מור, יכולות להיות לכך מספר סיבות. לפעמים התרגלנו שדברים באים לנו בקלות ואנו מחפשים אתגרים. לעיתים דרך ה "דווקא" אנו חשים את העצמאות שלנו או את הנפרדות ( כמו בגיל ההתבגרות), או את הכוח. לפעמים זה בא כהתרסה, לפעמים זה נותן תחושת שליטה ומכאן הרגיעה. ולא פעם האתגר יוצר תחושת התלהבות וריגוש גדולה יותר ממשהו קל להשגה ומותר.
  כדאי לבדוק ששכרון הריגוש לא מביא נזק או פוגע באחר או בך... כמו תמיד- בדיקת המאזן בין הרווח והמחיר....

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שתי דעות מנוגדות מה לעשות
  הלל
  11/08/2019

  הי,
  הגעתי למצב שאני יודע ממש טוב שתי דעות מנוגדות שיש לי לגבי נושא ספציפי ,מה אני עושה מהרגע שאני יודע מהן?

  אני מאמין באחת ממש טוב ,לגבי השנייה יש לי ספקות אבל נשמעת לי גם הגיוני.
  שתיהן ביחד יוצרות מצב שאני חושד שהוא בעייתי (עדיין לא בטוח)

  תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  שתי דעות מנוגדות מה לעשות

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בחירות

  ורד מור
  13/08/2019

  נשמע שיש הרבה סימני שאלה.... ויכולת התבוננות מרחבית שהיא טובה אבל לפעמים גם מבלבלת :). לא נתת יותר מידי אנפורמציה אבל ככה זה עם בחירות בחיים. במחוזות אי הוודאות.
  איזו דיעה נותנת תחושה שלמה יותר? או נעימה בגוף? לפעמים זה עוזר לחוש את זה- לחוש את התשובות גם בגוף ולא רק בראש ובהגיון.
  בכל מקרה שיהיה לטובה...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ממשיך שאלה

  הלל
  13/08/2019

  דוגמא ספציפית-
  בעבודתי אני צריך להרצות הרבה בפני מנכלים-אך אני נמנע בזה בכל מחיר .
  מצד אחד אני אומר לעצמי שאני צריך להרצות ושזה טוב ויקדם אותי בעבודתי מצד שני זה טוב שאני לא מרצה נקודה,ושהכל בסדר גם ככה.
  זו האינפורמציה שיש לי ,שתי התחושות חזקות מאוד מטלית ,שכלית וגופנית
  איך אני יוצא מהלופ הזה?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך

  מנשה כהן
  13/08/2019

  כשתסתכל מהעתיד אחורה האם תצטער שלא הרצאת?
  זה משהו שהיית רוצה לעשות? נמצא בתשוקה שלך?
  נמנע בכל מחיר בגלל פחד או נמנע בגלל שזה לא באמת מעניין אותך?
  לא חייב לענות פה. מספיק שתענה לעצמך...ואם אתה נמנע בגלל פחד ויש רצון או עניין בזה אז אולי כדאי לוותר על אזור הנוחות למען התפתחות וצמיחה?...לרוב מרוויחים מזה הרבה- מההתגברות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ממשיך שאלה

  הלל
  13/08/2019

  תודה על התשובה המהירה ורד,
  מה שקשה לי איתו,ולמרות שהשאלות שהצפת יכולות להיות מעולות,אני לא יודע איך להגדיר את זה יותר טוב מאשר להגיד שהקול או המצב שבו אני בטוח במיליון אחוז שזה "בסדר" שאני לא מרצה ,פשוט ככ בטוח בעצמו שהתשובות לכל השאלות האלו זה שהכל בסדר.
  עדיין אני מרגיש קונפליקט אבל קשה לצאת ממנו

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך בדיקה

  ורד מור
  14/08/2019

  זה באמת בסדר. השאלה היא למה יש קונפליקט ונשמע ששווה לברר את זה בשיחה. מוזמן לפנות אלי או לכל מטפל אחר ולבדוק את זה יחד.
  שוב, כל מקום שמעלה אי שקט הוא הזדמנות לצמיחה והתפתחות וללמוד עוד משהו על עצמנו.
  והכל באמת בסדר. זו מהות המסע....
  יום טוב!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שום דבר לא ריגש אותי אותי אף פעם
  מישהי
  29/06/2019

  שלום. אני בת 20 אומנם צעירה יחסית אבל אני מרגישה כאילו שום דבר לא מספק אותי כלומר אף פעם לא הרגשתי שמחה או ריגוש לגבי משהו אפילו קטן ואם כן הרגשתי אז ישר אחרי זה נעלם כלא היה. בן אדם שאוהב נוחות והתחלתי לנסות לשנות זאת לעשות דברים שפחדתי לעשות ואכן כן זה נתן בי התרגשות וציפיה אבל ישר אחרי אני בדאון אני בוכה ואני מרגישה ריקנות. אני מגיעה להבנה שאם היה לי הכל בחיים : שאיפות אהבה, מקצוע , חברות , ילדים כל מה שאני רוצה בעולם - עדיין הייתי מרגישה אותו דבר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דברים משתנים

  ורד מור
  30/06/2019

  בוקר טוב, נראה לי שאת צעירה מידי כדי לקבוע משהו כלכך גורף וגורלי לגבי חייך. דברים משתנים. שמחה היא רגש שנמצא בנו מלידה גם אם בעוצמות שונות.ושביעות רצון קשורה מאוד לאמונות שלנו. כדאי לבדוק מה בדיוק קורה בתוכך ולמה. ולזכור שתמיד יש פוטנציאל לשיפור ולריפוי. כשעולה שאלה יש עליה גם תשובה. וכשעולה כמיהה יש לה מענה. זו האמונה שלי בכל מקרה. שבוע מבורך. ורד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לא מרשה לעצמך

  מנשה כהן
  30/06/2019

  שלום. נראה שאת לא מרשה לעצמך להתרגש ולהרגיש עוד ועוד. אולי את לא יודעת מה לעשות אם באמת תרגישי..מה זה ידרוש ממך. היחסים שלך עם אנשים והעולם ישתנו. וכל זה מפחיד ומאיים. בחרת בתגובת המנעות מלהסחף ללב ים ולהשאר בטוחה על החוף. אפשר לשער שההמנעות הזו קשורה לאיסורים או לתסכולים מחייך ככילדה וכמתבגרת.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התיישנות של פוסט טרואמה אחרי שחרור
  ניצן
  24/11/2017

  שלום וברכה,
  קראתי כי כעבור 3 שנים מהשיחרור מהשירות הצבאי, חלה התיישנות ולא ניתן להגיש תביעות לקצין התגמולים כנגד משרד הביטחון.
  והרי איך יכול להיות שתחול התיישנות על פוסט טראומה כאשר זו מטבעה מופיע אצל הנפגע כעבור מספר רב של שנים?
  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התיישנות?

  מנשה כהן
  26/11/2017

  שלום רב,
  לא ידוע לי החוק לגבי הנושא
  בעיקרון - לא נראה לי שזה כה חד משמעי
  תתייעץ עם עו"ד או עובדת סוציאלית
  או תרים טלפון לאגף השיקום במשרד הביטחון
  בברכה,
  מנשה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה על תשובתך!

  ניצן
  27/11/2017

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום