כיצד לשפר את איכות הזרע?

בעיות פוריות אצל גברים הפכו לתופעה שכיחה בעולם בכלל ובישראל בפרט. בשמירה על כמה כללים אפשר לשפר את איכות הזרע ולמקסם את הסיכויים להיכנס להריון
מאת מערכת BeOK
| 04/09/2018 |
צפיות: 293
דירוג: 5.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
בעיות פוריות אינן נחלתן של נשים בלבד ונתונים מצביעים על כך שבשליש מהמקרים גורם גברי הוא הסיבה לחוסר יכולת להיקלט ולהיכנס להריון. קשיי פוריות מביאים עמם אתגרים רבים לשני בני הזוג ואצל גברים המצב עלול להיות מורכב במיוחד בשל ההשלכות החברתיות והתפיסתיות שיש לאיכות הזרע על אונות ועל גבריות, על כן לגברים רבים קשה לדון בנושא או אפילו להכיר בכך שייתכן שהם המקור לקושי להיכנס להריון. אך היום יותר מתמיד יש להעלות מודעות לנושא, במחקר שפורסם ב-2017 נמצא כי בין השנים 1973 ל-2011 ספירת הזרע ירדה באופן משמעותי אצל גברים בכל רחבי העולם.

איכות הזרע חשובה לא רק בהקשר של סיכויי היקלטות וכניסה להריון אלא יש לה תפקיד חשוב גם בתקינות ההריון ובבריאות העובר והתינוק, גם לאחר הלידה. ממחקר שנעשה על עכברים עלה שלחץ והשמנת יתר בקרב עכברים זכרים שינו את הגנים המועברים בזרע. גורמים אלה הגבירו את הסיכויים לכך שהעכברים שייוולדו יסבלו מלץ ומהשמנת יתר. עם זאת, יש צורך במחקר על בני אדם כדי לאשש את הקשר בין השניים.

רוצים לשפר את איכות הזרע? התייעצו עם המומחים:
פורום פוריות, פריון, הפריה חוץ גופית, IVF
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית
פורום בעיות פוריות - תמיכה
פורום פוריות הגבר והאישה, אמבריולוגיה,IVF
פורום תזונה נכונה - ירידה במשקל

מדדים לאיכות הזרע

ישנם שלושה מדדים עיקריים שלפיהם אומדים את איכות הזרע – ספירת זרע, תנועתיות ומורפולוגיה.

ספירת זרע – בספירת זרע מונים את מספר תאי הזרע המצויים ביחידת נפח של נוזל הזרע. זרע תקין צריך להכיל לכל הפחות 20 מיליון תאי זרע למיליליטר. ככל שיש יותר תאי זרע כך יש סיכוי גבוה יותר שאחד מהם יחדור למערכת הרבייה הנשית ויפרה את הביצית של האישה. כמות נמוכה מזו מעידה על ספירת זרע נמוכה אשר יכולה להוות אינדיקציה לבעיית פריון.

תנועתיות – כדי שתא זרע יוכל להפרות את הביצית הוא צריך להיות בעל יכולת תנועה המאפשרת לו לחדור למערכת הרבייה הנשית ולביצית עצמה. לא לכל תאי הזרע יש תנועתיות גבוהה אם בכלל, למעשה די ביכולת תנועה של 50% מתאי הזרע כדי להצליח להשיג הריון. מספר נמוך מזה מעיד על תנועתיות נמוכה של תאי הזרע.

מורפולוגיה – לתא זרע תקין יש ראש עגול וזנב ארוך וחזק. לתאי זרע שלהם צורה תקינה יש סיכוי טוב יותר לחדור לביצית ולהפרות אותה. מצב של יותר מ-14% תאי זרע בצורה זו נחשב למורפולוגיה תקינה, מצב של פחות מ-4% יכול להיות אינדיקציה לבעיית פוריות.

מדדים נוספים לקביעת איכות הזרע הם חיות הזרע, ריכוז תאי הזרע, רמת החומציות של הזרע, הצמיגיות של נוזל הזרע, הימצאות של תאי דם לבנים והימצאות של תאי דם אדומים.

אם כן, ישנם גורמים שונים אשר משפיעים על איכות הזרע, חלק מהגורמים הם גנטיים, מולדים או תורשתיים ואי אפשר לשנות אותם, אך ישנם גורמים אשר אפשר לשלוט עליהם וכך לשפר את הבריאות של הזרע וכך להגביר את הסיכוי להיקלטות ולהריון ולעובר בריאים.

טיפים לשיפור איכות הזרע

תזונה נכונה – אתה מה שאתה אוכל, וכך גם הזרע שלך. בכל הקשור לשמירה על זרע בריא ואיכותי יש לזכור כי ישנם רכיבים תזונתיים טובים וישנם רעים. התזונה המערבית כוללת חטיפים, ממתקים, דגנים, מאפים בשר מעובד ומוצרי חלב, לכל אלה יש השפעה שלילית על התנועתיות של הזרע. לעומת זאת, תזונה המתבססת בעיקר על עוף, דגים, פירות, ירקות וחיטה מלאה משפרת את יכולת התנועה של הזרע.

משכך יש להמעיט בצריכה של מזון מעובד ועתיר סוכרים ולדבוק בעיקר בבשר רזה. כמו כן ישנם מאכלים שמשפרים את האיכות הכללית של הזרע. לדוגמה ויטמין B12 אשר יש לו השפעה חיובית על כל מערכות הגוף, לרבות הזרע. הוויטמין מגן על הזרע מפני זיהומים ומפני עקה חמצונית הנגרמת בשל חשיפה לרדיקלים חופשיים שבגוף. ויטמין B12 מצוי בבשר, בדגים ובמוצרי חלב.

ויטמין C תורם לספירת זרע גבוהה, תועדו מקרים שבהם ספירת הזרע הוכפלה לאחר כמה חודשים של צריכה גבוהה של הוויטמין. נוסף לתפוזים, ויטמין C מצוי גם בתרד, בעגבניות, בתפוחי אדמה ובגרגרים למיניהם.

לאגוזים יש היסטוריה ארוכה הקושרת אותם עם הריון בריא ותקין. במחקר שנעשה על 119 גברים נמצא כי הקפדה על תזונה עשירה בשקדים, אגוזי לוז ואגוזי מלך במשך 14 שבועות העלתה את ספירת הזרע בכ-16%.

ליקופין הוא פיגמנט אשר מקנה לעגבניות ולאבטיחים את הצבע האדום שלהם. הפיגמנט מפחית רדיקלים חופשיים מסוג חמצן מגיב (ROS) המצויים בגוף. סוג זה של נוגדי חמצון פוגע בדנ"א ומזיק לזרע. חוקרים מצאו שנטילה יומית של 4 עד 8 מ"ג ליקופין משפרת הן את ספירת הזרע והן את התנועתיות שלו.

פעילות גופנית מתונה – כל פעילות גופנית, אפילו הקלה שבהן, משפרת את המורפולוגיה, את התנועתיות ואת ספירת הזרע. במחקר שפורסם ב-2005 עלה כי שילוב של מיעוט פעילות גופנית עם מדד מסת גוף גבוה (BMI) משפיע באופן ישיר על איכות הזרע. משקל עודף והשמנת יתר משפיעים על רמות הטסטוסטרון שבגוף, דבר המוביל לחשק מיני נמוך.

פעילות גופנית ושמירה על משקל תקין יכולות לשפר את איכות הזרע בתוך כמה שבועות. אפשר להתחיל מהליכה יומית של 20 דקות, כמה שכיבות שמיכה או כפיפות בטן. עם זאת, עם כל הרצון הטוב, אין להגזים. פעילות גופנית אינטנסיבית, כמו ריצה ורכיבה על אופניים, קשורה דווקא לירידה באיכות הזרע. אלה יכולים לנבוע בשל נזקים לשק האשכים בעת הרכיבה או בשל הורמונים המשתחררים בעת לחץ.

העולם התחתון – לא משנה מה העדפה האישית שלכם, אם תחתונים צמודים או רפויים, ככל הנראה שהם לא הגורם לבעיה. ממחקר שפורסם ב-2016 עלה כי לסוג התחתונים אין השפעה ניכרת על ספירת הזרע. עם זאת, במחקר שפורסם לאחרונה נמצא כי לגברים שלובשים תחתוני בוקסר יש ספירת זרע גבוה בכ-17% מאשר גברים הלובשים תחתונים צמודים. אך יש לסייג ולציין שמחקר זה אינו חד משמעי משום שהוא אינו כלל נתונים אחרים כמו הבד שמהם עשויים התחתונים וסוג המכנסיים שהגברים נוהגים ללבוש באופן קבוע. אם כן, נראה לסוג התחתונים אין השפעה מהותית אם בכלל על ספירת הזרע, וכל גבר רשאי ללבוש את התחתונים שמתאימים לו.

אלכוהול וקפאין – בסקירה של כמה מחקרים, שבהם נבדקו למעלה מ-20 אלף גברים, נמצא כי קפאין וסודה יכולים לפגוע בדנ"א של הזרע, דבר אשר מוביל לספירת זרע נמוכה. צריכה יומית של יותר משלוש כוסות משקה המכיל קפאין מגבירה את הסיכויים להפלה, ללא קשר מי צורך את אותם המשקאות – הגבר או האישה. למען הסר ספק, מותר ואין נזק בשתייה של עד שתי כוסות ביום.

כמו כן, יש להימנע גם מצריכה מוגברת של אלכוהול. חוקרים גילו שצריכה של יותר מחמש יחידות אלכוהול בשבוע משפיעה הן על התנועתיות של הזרע והן על ספירת הזרע. האפקט מתגבר ככל שצורכים יותר אלכוהול. במחקר שנעשה על יותר מ-16,000 גברים נמצא שאלכוהול משפיע על מספר תאי הזרע נפלטים החוצה בזמן שפיכה. אין צורך להתנזר מאלכוהול, אך מוטב להקפיד על כמויות מדודות ולא לשתות יותר מארבע כוסות בשבוע.

תוספי מזון – נוסף לתזונה עשירה בוויטמינים שמשפרים את איכות הזרע אפשר להוסיף לתפריט היומי גם כמה תוספי תזונה של ויטמינים ומינרלים שיכולים לזרז את ההליך. חברות שונות מייצרות סוגים שונים של תוספים שנועדו לשפר את איכות הזרע, יש לבדוק היטב שהם מכילים את כל הוויטמינים והמינרלים הבסיסיים – ויטמין C להגברת תנועתיות ולעלייה בספירת הזרע, ויטמין D להגברת הטסטוסטרון וקו אנזים Q10 לשיפור כללי של איכות הזרע.

לגברים עם מחסור באבץ מומלץ ליטול תוסף אבץ, וכאלה הרוצים לצאת מהמסגרת יכולים ליטול תמצית שורש אשווגנדה אשר ידועה ביכולת שלה לשפר את התנועתיות ואת ספירת הזרע.

למאמרים נוספים קראו גם:
האם דיקור סיני מסייע לבעיות פוריות?
פוריות הגבר: הגורמים לספירת זרע נמוכה
האם היפנוזה יכולה לעזור לטיפולי פוריות?
כיצד סרטן משפיע על הפוריות?
מאחורי הקלעים של טיפולי פוריות – ראיון עם ד''ר אליעזר גירש, אמבריולוג קליני בכיר

ממה יש להימנע כדי לשפר את איכות הזרע?

טלפונים ומחשבים – סברה רווחת היא ששימוש במכשירים שונים משפיע על איכות הזרע בכלל ועל ספירת הזרע בפרט, בעיקר מחשבים ניידים כשמניחים אותם על אזור המפשעה. עם זאת, נכון להיום אין די הוכחות מחקריות המוכיחות את ההשפעה של המכשירים הללו על פוריות הגבר, אך המגמה היא ששימוש ממושך ויומיומי בטלפון נייד, בעיקר כזה עם טכנולוגיית אינפרא אדום, אכן משפיע על ספירת הזרע.

כימיקלים – כימיקלים שמשפיעים לרעה על הזרע ועל ההורמונים מצויים בכל מקום – באוויר, במזון ובמוצרי הקוסמטיקה והטואלטיקה. ישנם כמה חומרים ותרכובות שמטוב להימנע מהם:
עופרת – המצויה בצבע, בצנרות, באדמה ובאבק; סטירן המצוי בכלים מפלסטיק, באריזות ובחומרי בניין; כספית המצויה בתרסיסים תעשייתיים ובאבק מתכתי; ודיברומו-כלורופרופאן (dibromochloropropane) המצוי בחומרי הדברה ובמעבדות ניסויים.

טמפרטורה גבוהה – יש סיבה טובה לכך שהאשכים מצויים מחוץ לגוף, זאת משום שכדי לייצר זרע הטמפרטורה צריכה להיות נמוכה בכשלוש מעלות מהטמפרטורה של הגוף. לכן יש הטוענים כי טמפרטורה גבוהה משפיעה על איכות הזרע. לפי מחקרים, עובדה זו נכונה אך לא כוללנית ורק חשיפה קבועה וממושכת לטמפרטורה גבוהה אכן יכולה להשפיע על איכות הזרע.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

פוריות הגבר והאישה, אמבריולוגיה,IVF

פורום פוריות הגבר והאישה הוא המקום להתייעץ אודות בעיות פוריות, פריון הגבר ופוריות האישה, ספירת זרע נמוכה, חוסר זרע מוחלט, הפריה חוץ גופית, הפריית הביציות, התפתחות העוברים, שיפור איכות תאי הזרע, שיפור איכות הביציות ועוברים, תרומת ביציות ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • השפעה של מחשבים על פוריות
  סיוון
  16/09/2018

  אומרים שכששמים מחשב נייד על אזור הבטן והמפשעה זה משפיע על איכות הזרע אצל גברים, האם זה נכון גם לאיכות הביציות אצל נשים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  16/09/2018

  נכון גם לגבי נשים, בהחלט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פענוח של בדיקת זרע
  אור
  13/09/2018

  היי
  האם הבדיקה תקינה?
  האם יש כמות מספ2ת בשביל להקלט להריון בצורה הטבעית?


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  13/09/2018

  תוצאות בדיקת הזרע עומדות בטווח התקין. אבל יש חשיבות לגיל שלכם, לרקע בריאותי, לזמן שאתם מנסים להרות וגורמיםן נוספים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פענוח תוצאות בדיקת זרע
  יוסי
  11/09/2018

  שלום ,
  עשיתי בדיקת זרע מקיפה והבנתי שקיימת פגיעה מסויימת בפורות וברצוני לדעת האם ע"פ התוצאות קיים סיכוי כלשהו להגיע להריון ביחסי מין -
  צבע - אפור
  התנזלות - כ 20 דקות
  נפח - 2.7 סמ"ק
  צמיגות - צמיג מאד
  PH - 9
  ריכוז/סמ"ק - 0.45 מליון
  סה"כ הזירעונים - 0.99 מליון
  % בתנועה - 34
  סוג התנועה % - מקומית 52 סיבובית 29 פרוגרסיבית 26
  מהירות פרוגרסיבית ממוצעת לשנייה - 18
  % הנורמאליים - 6
  ריכוז תאים עגולים/סמ"ק - 0.4מליון בעיקר בינוניים בגודלם
  אגלוטינציה - אין

  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בדיקת זרע

  ד''ר אליעזר גירש
  11/09/2018

  שלום יוסי,
  בהחלט, ריכוז תאי זרע נמוך מאוד ומספר תאי זרע בתנועה גם כן נמוך. קיימים פתרונות, אך יש צורך בבירור הבעיה וקבלת יעוץ.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חומצה פולית - לקיחה לפני
  טליה
  08/09/2018

  שלום רב,
  האם לקיחת חמוצה פולית וויטמינים לפני חזרת עוברים חשובה באותה מידה גם אם המקרה הוא תרומה כפולה של ביצית וזרע?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  08/09/2018

  בהחלט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הזרעה כפולה עם גונל F
  לילה
  05/09/2018

  היום במעקב, 3 זקיקים בגודל 19, 20 ו-21. עובי רירית 11.
  הורמונים E2- 2803 , פרוגסטרון 0.6 ו-LH 5.2.
  הרופא התלבט לגבי ביצוע הזרעה כפולה ולבסוף המליץ לעשות זריקת אוביטרל מחר בבוקר, הזרעה בשישי בבוקר ועוד אחת ביום א'. זאת בגלל שתלויה בבנק הזרע שסגור בשבת.
  האם כדאי לעשות הזרעה כפולה שלא ברצף?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר אליעזר גירש
  05/09/2018

  לדעתי מספיקה הזרעה אחת ביום שישי, אבל אין בעיה להוסיף הזרעה נוספת ביום א'.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דרכים לשיפור של המורפולוגיה
  אורן
  04/09/2018

  האם יש דרכים לשפר את המורפולוגיה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  04/09/2018

  מורפולוגיה של מה, ביציות או תאי הזרע?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עישון בזמן הזרקת הורמונים
  עפרי
  02/09/2018

  האם עישון בזמן הזרקת הורמונים משפיעה על האיכות של הזקיקים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  02/09/2018

  מאמרים מדעיים טוענים שכן, יש פגיעה באיכות הזקיקים שחלתיים וביציות אצל נשים המעשנות. טיפול הורמונלי אינו יכול לשפר את המצב. לא לשכוח שזקיקים גדלים כחצי שנה משלב התחלתי עד הביוץ כך אם את רוצה להיכנס להריון, המלצתי היא להפסיק לעשן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ספרה תוסף תזונה לשיפור איכות הזרע
  ספרה
  30/08/2018

  האם עוזר לשיפור איכות זרע? או סתם בזבוז כסף? יש מחקרים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  31/08/2018

  אני ממליץ מאוד על תוסף תזונתי Vitamale לשיפור איכות הזרע המשווק בארץ כבר מעל 10 שנים ועם הרבה תגובות חיוביות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מוקפאים מה הסיכוי לשרוד
  9
  30/08/2018

  של עובר דירוג 9C ו ו 8B ביום 3 לשרוד הקפאה ולהשתרש?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  ד''ר אליעזר גירש
  31/08/2018

  במידה ושני העוברים הללו הוקפאו ביחד יש סיכוי לשרוד ולתת הריון. אומנם איכות שלהם חלשה קצת, אך הם יכולים לתת הריון, במיוחד עובר באיכות 8B.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הסבר על בדיקת זרע
  יעל
  29/08/2018

  היי מצרפת קובץ של בדיקת זרע
  לא יודעת איך קוראים את זה
  כמה הכמות?
  וכמה התנועתיות?
  מצרפת קובץ


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר אליעזר גירש
  30/08/2018

  שלום יעל,

  מבנה תקין של תאי הזרע עומד מתחת לנורמה (נמצאו רק 2% תקינים). יתר הפרמטרים תקינים. בהתחשב בספירה תקינה של תאי הזרע קיים סיכוי להקלט להריון גם עם אחוז קטן של תאי הזרע תקינים מבחינה מורפולוגית.
  ממליץ על שימוש בתוסף תזונתי Vitamale לשיפור איכות הזרע.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

מאחורי הקלעים של טיפולי פוריות – ראיון עם ד"ר אליעזר גירש, אמבריולוג קליני בכיר
מאת מערכת BeOK
| 16/08/2018 |
צפיות: 356
אי-פריון הפך לתופעה נרחבת ומספר האנשים עם בעיות פוריות עולה משנה לשנה. ד"ר אליעזר גירש, אמבריולוג קליני בכיר, מסביר מהם הגורמים לכך וכיצד האמבריולוגים הקליניים יכולים לעזור לזוגות הרוצים להביא ילד לעולם
קרא עוד
בדיקת "שקיפות עורפית" – כבר לא רק בדיקה להערכת הסיכון לתסמונת דאון!
| 09/08/2018 |
צפיות: 389
עיתוי נכון של בדיקת שקיפות עורפית מאפשר בנוסף להערכת הסיכון לתסמונת דאון גם לבצע הערכה אנטומית ראשונית של העובר למטרת זיהוי מומים כבר בשליש הראשון של ההריון
קרא עוד
סקירה שלישית: מה היא ולמי מיועדת?
| 05/07/2018 |
צפיות: 719
סקירה שלישית היא בדיקת אולטרהסאונד המתבצעת בשבועות המאוחרים של ההריון. מטרת הבדיקה היא לוודא התפתחות תקינה של העובר ולאתר ממצאים חריגים
קרא עוד
דימום לאחר ברית מילה
| 14/06/2018 |
צפיות: 1,057
ברית המילה מלווה בחששות רבים להורים הטריים, חששות אלה לא מסתיימים בתום הטקס והפחד מסיבוכים מקננים בלב ההורים. ואכן ישנם סיבוכים שיכולים להתפתח בעקבות הברית ודימום הינו אחד מהם
קרא עוד
הקפאת עוברים: כל מה שצריך לדעת על ההליך
| 29/05/2018 |
צפיות: 892
הקפאת עוברים הוא הליך של הפריה חוץ גופית שבו מקפיאים עוברים באיכות טובה לשימוש עתידי. ההקפאה מונעת שאיבות חוזרות ומאפשרת הריון גם לאחר טיפולים רפואיים הפוגעים בפוריות
קרא עוד
בדיקות פוריות הגבר: הליך הבדיקה ופירוש תוצאות
| 24/04/2018 |
צפיות: 1,047
במקרים של חוסר יכולת להיכנס להריון גם הגבר וגם האישה צריכים לעשות בדיקות פוריות. אצל הגבר הבדיקה נעשית בבחינה של איכות הזרע לפי מדדים שונים
קרא עוד
חסימת חצוצרות: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 09/04/2018 |
צפיות: 1,181
חצוצרות חסומות היא בעיה שיכולה להתפתח עקב גורמים שונים, כמו אנדומטריוזיס, הידבקויות באגן ועוד. החסימה יכולה להוביל לבעיות פוריות ולהריון חוץ רחמי
קרא עוד
איכות העוברים בטיפולי IVF
| 08/03/2018 |
צפיות: 1,324
כדי ליצור עובר בר קיימא והריון תקין יש צורך בביצית איכותית ובזרע איכותי. בטיפולי IVF עוקפים את הברירה הטבעית של הגוף
קרא עוד
תפקידה של אמבריולוגיה קלינית בהפריה חוץ גופית
| 25/01/2018 |
צפיות: 1,066
אמבריולוג קליני הוא מומחה לפריון אשר אחראי בפועל על ההפריה של הביציות עם תאי הזרע בטיפולי IVF. אף על פי שעבודתו נעשית במעבדת IVF ולא מול המטופלים, תפקידו הכרחי בהליך ההפריה החוץ גופית
קרא עוד
היפרדות שליה: תסמינים, גורמי סיכון ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 09/01/2018 |
צפיות: 1,248
היפרדות שליה היא סיבוך של ההריון שבו השליה המגנה על העובר מתנתקת מדופן הרחם. התסמינים לכך הם דימומים, התכווצויות ורגישות בטנית
קרא עוד