פורום שרירנים ברחם - מיומה - יש לך שאלה?

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רועי משיח
פרופ' יונה תדיר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• נחיצות בדיקת US רחם
    Ema
    06/09/2018

שלום,
    האם שרירן IM בדופן קדמי נושק לרירית 24*29 מ"מ מחייב us רחם?

תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת אוולטרהסאונד לשרירני רחם

פרופ' יונה תדיר
    06/09/2018

לא ברור על סמך מה הגדרת בשאלתך את גודל ומיקום השרירן. כללית ייאמר שבדיקת אולטרהסאונד היא זו שמגדירה מצב רחם ושרירנים. אם זה נעשה? או מתי זה נעשה? והאם צריך לעשות פעם נוספת, זה תלוי בנסיבות המקרה.
    פרופ׳ יונה תדיר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לכתוב מעלה

אמה
    06/09/2018

שלום, הנתונים לעיל מ us רגיל.
    השאלה אם נדרש בנוסף us תלת מימד
    Sonohysterography עם saline ו- foam.

מתוכנן IVF. לכן:

אם הגודל והמיקום לא צפויים להפריע להריון, אז מתייתר הצורך ב 3D US.

לתשובתך אודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מידע חלקי

פרופ' יונה תדיר
    10/09/2018

אין די במידע חלקי זה כדי להמליץ מה נכון לעשות בשלב זה. החלטות רפואיות אינן מתקבלות בדרך זו.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ריבויי מיומות 2 בתהליך התנזלות
    רייצ`ל
    06/09/2018

שלום פרופ'יונה וד"ר רועי,
    לצערי עברתי לידה שקטה בשבוע 16 לאחר מעקב ,הגעתי א פתיחה מלאה ללא סימפטומים כלשהם,לטענת הרופאים הסיבה לכך היא השרירינים,לאחר 3 ימים השתחררתי ושוב חזרתי למחרת לבית חולים אם חום,התברר זיהום ברחם בגלל שאריות,ובנוסף הוחלט לשאוב בציות בגלל גילי (38),וריבוי שרירינים בחלל הבטן ושהניתוח יכול להיות קצת מורכב וחלילה לפגוע לי ברחם כיון שפותחים לי את כל הבטן לאורך,צריכה חוות דעת האם ניתן להסיר ללא ניתוח? האם יש אופציה אחרת,רוצה להרות שוב ודי חוששת מהניתוח והשלכות,תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח לתיקרון מצב הרחם

פרופ' יונה תדיר
    06/09/2018

שאלתך ברורה, אך לא ברור מדוע את מקבלת את העובדה שהרחם שלך ניזוק בגלל שרירנים, ולניתוח את המתייחסת כאל גורם לנזק לרחם. שהרי הניתוח נועד לתקן את הרחם שניזוקמ ולא להיכך. הלא כן? מבלי להתייחס לפרטים שאינים מצויים בשאלתך, על גודל ומיקום השרירנים, יש צורך להבהיר תחילה ששרירנים חשוב להבין שהשרירנים לא נמצאים בחלל הבטן (כפםי שאת מתארת) אלא שרירנים הם חלק מהרחם, ומעיוות הרחם. צעבר לכך לא ניתן להתייחס, על שיוטתכאלה ואחרות, בהעדר פרטים בשאלתך. בהצלחה, פרופ׳ יונה תדיר,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חום 38.2יומיים אחרי ניתוח להוצאת שרירנים בניתוח בטני
    רונית
    04/09/2018

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה השאלה?

פרופ' יונה תדיר
    05/09/2018

האם זה סביר? בודאי. ובכל נושא הקשור לניתוח יש להוועץ ברופא/ה המנתח/ת. פרופ׳ יונה תדיר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נמק בשרירן בדופן האחורי
    עדן
    30/08/2018

יש לי נמק בשרירן וזה מאווד כואב לי מה יכול לעזור לי חוץ מי אקמול יש לי כאבים ממש חזקים ונותנים לי רק אקמול אשמח אם תחזרו אחי לטלפון

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נוגדי כאב לשרירן העובר תהליך של נמקי

פרופ' יונה תדיר
    30/08/2018

מה גורם לך לקבוע שממקור הכאב הור שרירן העובר תהליכי נמק? זה קורה בעיקר בהריון ומומלץ להזהר מטיפול לא מבוקר אם אכן, ב;ה מדובר. תרופות נוגדות כאב ממשפחת נוגדי הדלקות הלא סטרואידליות.
    חלק תרופות מסוג זה קיימות ללא מרשם,חלקן מחייבות מרשם מרופא/ה. מדובר בתרופות שביכולתן להפחית את רמות הפרוסטגלנדינים שגורמים לכאב. ודוגמאות כוללות את איבופרופן (נורופן, אדוויל, אדקס, , ארטופן), נפרוקסן (נרוסין, פוינט, נפרוקסן לייף) ודיקלופנק (וולטרן אקטי גו). בכל מקרה יש להוועץ ברופא/ה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בשרירן שגדל מהר
    ענת
    27/08/2018

בת 42, לאחר שתי לידות רגילות, ללא תוכניות ילודה.
    לפני חצי שנה עשיתי אולטרסאונד בעקבות שרירן מוכר (ב-2015 נמדד בנפח 30), שהחל להיות מורגש (מהבטן). התוצאה היתה 71x66x79' , (נפח 194), אינטרמורל פיגו 4.
    באולטרסאונד שעשיתי עכשיו (6 חודשים אחרי) מידות השרירן - 97x96x94 (נפח 458), סבסרוזי פיגו 6, מיקום anterior mid-corporeal middle, הרחם בנפח 510.
    סובלת מדימומים כבדים, המוגלובין ופריטין נמוכים מאוד.
    אני בעיקר מודאגת מקצב הגדילה המהיר של השרירן.
    האם ניתן לעשות ביופסיה לשרירן? האם יש חסרונות להוצאה של השרירן בלבד בניתוח בטני מלבד הסיכון לשרירנים חוזרים?
    האם לפרוסקופיה עדיין אפשרית בגודל הנוכחי? האם לפרוסקופיה מסוכנת יותר מניתוח בטן במקרה ומדובר בממאירות? ושאלה אחרונה - עד כמה דחוף לטפל?
    המון תודה מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שרירן הגדל במהירות

פרופ' יונה תדיר
    27/08/2018

לשרירן לא עושים ביופסיה ונראה שאתְ חוששת מהדברים הלא נכונים ולכן מזניחה פתרון של ממש. הסיכוי שמדובר בגידול ממאיר אינו גדול (סטטיסטית) אבל זו. בדיוק הבעיה., משום שזה עלול לגרום לך להמשיך לא לטפלְ ולגרום לעצמך מזק גדל (עם הזמן) וגדול (עקב פגיעה באברים פנימיים, אנמיה, וסכנות נלוות. כמה זה דחוף? אם אפשר ... אתמול. לפרוסקופיה? או בטן פתוחה? אלה שאלות טכניות שיש לברר עם הררופא/ה המנתח. יש לבצע כריתה שמרנית של השרירנים לשימור הרחם וככל שתמתיני יותר יהיה קשר יותר לשמר את הרחם.
    פרופ׳ תדיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה, והבהרה

ענת
    27/08/2018

ראשית, תודה על התשובה. שנית, ממש לא מזניחה, להפך - לפני חצי שנה הרופאה בכלל לא התרגשה, הציעה אסמייה או לא לעשות כלום, ואמרה שאם אני רוצה להוציא את השרירן, יהיה צריך להוציא את כל הרחם. ביקשתי מעקב חוזר כעבור חצי שנה, וכעת רואה שהשרירן גדל ורוצה לשקול את האפשרויות. אני לא יודעת מדוע לא הציעה לי להוציא את השרירן בלבד (אני בחו"ל כרגע, יתכן שיש כאן גישות אחרות). כיוון שאין לי תוכניות ילודה, האם כדאי לבקש להוציא את השרירן בלבד (בהנחה שאפשרי), או שעדיף כבר להוציא את הרחם והחצוצרות? עד כמה הוצאת חצוצרות מגדילה סיכון לפגיעה בשחלות?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול הבחירה

פרופ' יונה תדיר
    27/08/2018

ההחלטה אם לכרות רק את השרירן או גם את הרחם היא פועל יוצא של החלטה אישית למי שסיימה את תכניות הילודה. מדוע המליצה או לא המליצה אין טעם לחטט בעבר. בעל מקרה השארת השחלות משאירה את התפקוד השחלתי, כלומר את המחזור ההורמונלי, רק ללא ווסת. אין פגיעה בתפקוד השחלתי אף כי יש הטוענים שכריתת הרחם משנה את אספקת הגם לשחלות ויכול לזרז רמת את הופעת גיל המעבר, אבל זה לא אמור להוות שיקול כי טול הורמונלי חליפי מומלץ בכל מקרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיומה 10 סמ. בת 41 לאחר שלוש לידות.
    רונית
    23/08/2018

בת 41, מיומה קדמית 9 ס"מ. רחם שבוע 14. לאחר שלוש לידות. אין תסמינים רבים, מלבד דימום כבד במחזור וכאבים בביוץ ובטן תפוחה. ( ניתן להרגיש את השרירן שבולט מהבטן). אשמח לדעתכם, האם ניתן לחכות עוד שנים והשרירן יקטן מעצמו במהלך השנים? האם יש דחיפות להוציאו? הומלץ בפני ניתוח לפרוסקופיה אך אני מאוד מפחדת מהניתוח ומחשש של איבוד דם.תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש לא מוצדק

פרופ' יונה תדיר
    23/08/2018

אתחיל מהסוף.ְ. לא ברור מה החשש מדימום, כאשר את מדממת מידי חודש בווסת קשה, ואת חוששת מדימום בניתוח? בגיל 61 עם מיומה בגודל זה אין מה לחכות עוד כ 10 שנים לגיל המעבר - לא הגיונ. מדובר בפגישה בבריאותך ממספר סיבות ותגיעי בסוף לנתוח חירום. עליך לקבל החלטה ואולי גם צינתור עורק הרחם והשרירן עשוי להיות פתרון בשלב זה.
    פרופ׳ יונה תדיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש לא מוצדק

פרופ' יונה תדיר
    23/08/2018

אתחיל מהסוף.ְ. לא ברור מה החשש מדימום, כאשר את מדממת מידי חודש בווסת קשה, ואת חוששת מדימום בניתוח? בגיל 61 עם מיומה בגודל זה אין מה לחכות עוד כ 10 שנים לגיל המעבר - לא הגיונ. מדובר בפגישה בבריאותך ממספר סיבות ותגיעי בסוף לנתוח חירום. עליך לקבל החלטה ואולי גם צינתור עורק הרחם והשרירן עשוי להיות פתרון בשלב זה.
    פרופ׳ יונה תדיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטלי ניתוח שרירן גדול
    נטלי שרירן גדול
    22/08/2018

פרופ׳ יונה שלום רב,
    ברצוני לבשר לך שאני אחרי הניתוח ברוך השם. ההחלמה לא פשוטה אבל בעזרת אלוהים הגדול יעבור מהר.
    המיומה הייתה במשקל של 950 גרם בתוך הרחם והיא נשלחה לבדיקה פתלוגית. בעזרת השם וחודש הרחמים יהיו בשורות טובות. תודה רבה לך על התשובות ומאחלת לך ולמשפחתך שנה טובה ומבורכת.
    נטלי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הקאות צהובות במהלך המחזור
    אנה
    22/08/2018

כל חודש בכל מחזור יש לי יום או יומיים שאני לא יכולה לקום מהמיטה מרוב כאבים בבטן , בנוסף להקאות בצבע צהוב כמו הצבע של חלמון ביצה. לגבי אוכל אני לא יכולה לאכול באותו יום ואם אני שותה מים אז אני מקיאה אחרי כמה דקות.
    אני צריכה דעה של מומחה שיסביר לי מה אני צריכה לעשות, קשה לי עם המצב הזה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הקאות

ד''ר רועי משיח
    22/08/2018

למרות שלא קשור לנןשא הפורום יש מקום לבירור מקיף כולל גסטרוסקופיה ושלילת אנדומטריוזיס. ייש לשקול מניפולציה הורמונלית כמו גלולות
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בעניין הסרה של שרירן מהרחם
    נטלי
    11/08/2018

פרופ׳ יונה שלום רב.

אני בת 33 וחצי ועוד לא ילדתי. אובחן לי שרירן גדול בתוך הרחם המורכב משלוש שגודלם 15*13*15 הגודל הוא בראש של תינוק, כמו חודש חמישי. לא עברתי ניתוחים בחיים שלי ואני מפחדת מאוד עד כדי כך שאני לא מצליחה להירדם ולתפקד מהפחד והוא הורג אותי יש לי כאבים בחזה כבר מרוב מחשבות אני לא מעכלת שזה קורה לי. הייתי אצל מומחה פרופ׳ בכיר שמנתח פרטי ואמר שאין מנוס מלנתח חיתוך בטן רחבי חתך של 8 ס״מ לערך בגלל הגודל. כמו כן גם הרופאת נשים אמרה אותו הדבר(רק ניתוח) קראתי את השיטות האחרות להסרת השרירן, אולם הגודלשלי לא מאפשר לצערי ואין מנוס אלא לנתח. השאלה שלי האם יש שיטה אחרת מלפתוח את הבטן? לקחת תרופה שמכווצת את השרירנים?
    מה מרגישים לאחר ניתוח? האם הכאבים נסבלים? האם אפשר להיכנסלהריון בעז״ה?
    אשמח לתשובתך המהירה.
    תודה רבה,
    נטלי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אין מרחב תמרון להתלבטות

פרופ' יונה תדיר
    13/08/2018

מתאום הדברים שאת מעבירה בשאלתך נראה שכלל אין מקום להתלבטות, ויפה שעה אחת קודם. מכל השיטות השמרניות לטיפול בשרירנים אף לא אחת מתאימה למצבך, והעובדה שאת ודאי תרצי להרות בעתיד משאירה לך מקום להתלבט רק על דבר אחד, אם לעבור את הניתוח בשבוע הבא, או בחודש הבא. כל דחיה של ניתוח לכריתת השרירן (בפתיחת בטן) מגדילה את הנזק לרחם ומקשה יותר על שיקומו בניתוח. פרופ׳ יונה תדיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטלי הוצאת שרירן מהרחם

תודה רבה פרופ׳
    15/08/2018

תודה על תשובתך המהירה. אני פוחדת מאוד. קבעתי תור לניתוח יום שני הקרוב למומחה פרטי בעל שם אני ממש בדילמה מפחדת אני בטוחה שאם הייתה אלטרנטיבה הוא היה אומר אבל ההרגשה שלי לא שלמה לא יודעת אם זה מהפחד או סימן של השם. הוא אמר שצריך לחתוך לרוחב 8 ס״מ? למה חתך גדול? הכאבים לאחר הניתוח כואבים? נסבלים? אני לא מצליחה לישון אני בחרדה בוכה כל היום. אני ממש רועדת מפחד. אשמח להגיע אליך לעוד חוות דעת אני פשוט לא מתפקדת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת נוספת?

פרופ' יונה תדיר
    15/08/2018

לא נראה לי שיש הצדקה לחוותְ דעת נוספת. מדובר בחרדות שאינן מוצדקות. גודל החתך, ס״מ יותר או פחות, נקבע בזמן הניתוח. זה לא משנה דבר וחצי דבר מבחינת הכאב או השיקום, ו 8 ס״מ לא נחשב לחתך גדול. זה הגודל המקובל לניתוח כזה ואין כל סיבה להיות חרדה, לרעוד או לבכות. זה ניתוח שגרתי שרופא נשים ממוצע עושה באופן שגרתי. פרופ׳ יונה תדיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שרירן גדול ברחם

נטלי
    16/08/2018

פרופ׳ תודה רבה על תשובתך המהירה והסובלנות כלפי. ההחלמה קשה? יש כאבים? אני הלכתי לפרופ׳ ליסינג יוסף אמר לי שזה גדול כםי שאמרתי לך מורכב משלוש והיא תת נסיובית יושבת על דופן הרחם . הרחם שלי בטבור. הוא אמר לי לא לפחד והכל יהיה בסדר בעז״ה ואני גם אכנס להריון בעזרת השם.
    זה נכון? אני מפחדת מהניתוח ההחלמה אלוהים ירחם עליי אני לא נושמת יש לי לחצים בחזה. תענה לי בבקשה אני קראתי שתלוי היכן היא ממוקמת וצריך מיומנות להסירה בלי חלילה לפגוע ברחם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דימום קל לאחר סיום וסת חודשית
    ענת
    13/08/2018

שלום רב.
    בת 47 .מיומה בפעם האחרונה שבדקתי 59X56
    מיקום -סב סרוזי ,קיר קדמי ימני.
    רירית הרחם 9.9 מ"מ.תאור רירית -סדירה .

מתאים לשרירן 1 .
    יש לי דימומי וסת חזקים מאד .ואתמול לאחר שבוע הפסקת וסת שדי סדירה בסה"כ ,היה לי דימום קל .
    עשיתי הבוקר פאפ .עדיין יש דימום .הרופא רוצה לבדוק אם יש פוליפ.אבל אני בסרטים שזה לא סרטן צוואר הרחם.נתן לי גם אולטאסאונד -קבעתי למחר .וגם בדיקת קולוספביה משהו כזה .

אני מאד מאד לחוצה .האם השרירן יכול לגרום לכך שהיה דימום ?מה הסיכוי לסרטן צוואר הרחם ?

המון תודה

ענת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מגוון שאלות

פרופ' יונה תדיר
    13/08/2018

לשאלותיך המגוונות אפשר לענות רק באופן כללי ולאמר שכל שאלה חייבת להבדק, והבירור פשוט יחסית. העובדה ששרירן גורם לדימומים ודאי אינה מפתיעה ולכן הסיכוי שיש לך גם סרטן צואר הרחם קלוש מאד. אבל את זה בודקים במשטח צואר הרחם (פאפ) ואת זה אכן עשית. אם יש או אין פוליפ צריך לראות בבדיקת אולטרהסאונד, ואם יש לך דימומים ושרירן. אז גם לזה יש פתרון. קולפוסקופיה לבדיקת צואר הרחם מוצדקת אם בדיקת משטח הצואר אינה תקינה, ומדובר בבדיקה פשוטה של התבוננות למראה הצואר עם מיקרוסקופ גינקולוגי. לא נראה שיש לך סיבה להיות לחוצה אלא רק לבצע את הבדיקות ולהרגע.
    פרופ׳ יונה תדיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיקום של המיומה משתנה
    אודליה
    22/07/2018

שלום,
    אני בת 37 + 2 סובלת ממיומה ברחם בארבע שנים האחרונות, כיום בגודל של 7*7 הגורמת לדימום כבד בכל חודש וכתוצאה מכך אנמיה. הפתרון היחיד שהוצע לי ע"י הרופאים שאצלם נבדקתי, הוא כריתת הרחם. כרגע אני מנסה להימנע מכך כי אני מאוד רוצה הריון נוסף, אך לא אפשרי במצב הנוכחי.
    אני מרגישה את המיומה במצב של שכיבה ובמיוחד בבוקר כשזה בולט מאוד בבטן. אבל יש פעמים שאני מרגישה כאילו זה משנה מיקום ויורד כלפי מטה.
    האם יכול להיות שזה מנותק ברחם וזז? האם יכול להיות מצב שהמיומה תרד לכיוון צוואר הרחם ואז הפרוצדורה להוציאה, פשוטה יותר מניתוח? או שפשוט יכולה לצאת לבד עם הדימום במחזור...?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מיקום מיומה ופתרון הבעיה

פרופ' יונה תדיר
    03/08/2018

את מתייחסת במונחי גודל כלליים ללא התייחסות למיקום. פרטים אלה ניתנים לאבחון בבדיקת אולטרהסאונד ואין שום צורה או סיבה לנחש. האפשרות שמיומה כזו תנדוד לצואר הרחם קלושה, וכאמור אין סיבה לנחש. לא נראה לי שיש הצדקה לכרות את הרחם בגיל זה, אלא להוציא את המיומה, וככל שתמתיני יותר היא תפגע יותר במבנה הרחם ויגדל הקושי להוציאה תוך שימור הרחם. בגילז ובמצב זה חלב על כל יום ללא פתרון. פרופ׳ יונה תדיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכתמות ממושכות לאחר גרידה אבחנתית
    אילנה
    21/07/2018

שלום רב
    בת 53 , 4 הריונות ללא סיבוכים,נמצאת מס שנים בפרה מנופאוזיה. מחזור לא סדיר.נערכה גרידה אבחנתית לאחר מציאת רחם מעובה.תוצאות תקינות נמצאה רירית proliferative, משטח צוואר רחם תקין, רירית עכשיו בעובי 3mm, באולטרסאונד מלפני חודש נמצא שרירן קיר קידמי 1.6/1.0סמ אינטרהמוראלי האם יש אפשרות שההכתמות הלא סדירות מגיעות מדימום השרירן או הכל ממקור הורמונאלי לפי דעת הרופאים.תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר רועי משיח
    21/07/2018

שני הדברים יתכנו למרות שמיומה בדרך כלל גורמת לדמם מחזורי חזק ולא לדמם בין מחזורי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נוזל ברחם ובדיקת רופאה כללית
    ליאן
    14/07/2018

שלום ותודה מראש, יש לי שאלה אליך שאני ממש חרדתית בבקשה תענה לי בכנות. לפני 3 שבועות הלכתי אחרי שנים לבדיקה כללית של רופא נשים שלא מכירה שהוא במקרה גינו/אונקו. משום מה החליט לבדוק גם כבד לחץ ממש חזק וכאב לאחר מכן u.s וגינאלי. (אני חייבת לציין שאני מאד מאד רזה). טען שיש נוזל ברחם רצה להוציא לבדוק וסירבתי. במידה ולא יצליח אצטרך לבדוק את הנוזל בהרדמה קצרה וגם סירבתי. אמר לי שהסיכוי נמוך אבל יש סיכוי שזה גם סרטן נכנסתי לחרדה. ביררתי אצל מישהו טלפונית שאמר לי שבגלל הגיל מעל 60 יש הצרות בצוואר הרחם לכן יש נוזל ואם הרירית דקה אין צורך בפעולה פולשנית ואם אין דימום כמובן. כשעתיים לאחר הבדיקה נהיו לי כאבי בטן תופת למטה ובצדדים 3 שבועות . (הגעתי בריאה יצאתי חולה). פניתי לרופאת משפחה שאמרה אבדוק את הבטן ואז הפעילה כח רב לחצה, מיששה, הכניסה ידיים עמוק כמעט הגיעה לגב (אני סופר רזה) ממש כאב לי. אחרי הבדיקה כל הבטן למטה, בצדדים, באמצע, למעלה ימין ושמאל כאבי בטן שמעירים אותי בלילה. השאלה שלי: אם מלחיצות ממש חזקות, הכנסת ידיים לתוך הבטן, אולי תפסה את האיברים הפנימיים, כבד, טחול, לבלב, שחלות, רחם, יכול להיגרם נזק? האם u/s יכול לגרום לכאבים אולי לחץ חזק על רחם שחלות אלוהים יודע מה? האם נוזל ברחם מעיד על סרטן? אגב, חזרתי לרופא אחרי שבוע רק לברר אמר שהרירית דקה, מעט נוזל ושחלות לא שם לי תמוה בעיני? לדעתך קרו דברים כאלה אי פעם שרחם נפגע מu/s ולחיצות מסיביות בבטן חזקות שהגיעו לי כמעט עד הגב פגעו באיברים.? תענה לי בבקשה גם אם השאלה שונה ואחרת וסליחה על אורך השאלה. תודה רבה ושבת מבורכת, ליאן.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פגיעה באברים פניציים מבדיקה

פרופ' יונה תדיר
    15/07/2018

אין שום סיכוי שתגרם פגיעה ברחם או באסרים פניממים מבדיקות כגון אלה. לא ידנית ולא אולטרהסאונד. מאחר ואת גם רזה, גם חרדתית, וגם רגישה, יש לך תחושה לא נעימה. אבל נזק מבדיקה אין. ולשאלה מה יכול להיות הנוזל? נכון יהיה לבדוק פעם נוספת, ורק באולטרהסאונד, ורק אז להעלות מחשבות מה יכולה לביות הסיבה? ומה נכון לעשות??ְ פרופ. יונה תדיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיומה תת רירית -תשובה US
    רינת
    31/05/2018

בבדיקת US קיבלתי תשובה
    "בחלל הרחם הודגם ממצא היפואקוגני בגודל 10X15 מ"מ הודגמו זרימות בממצא.
    הממצא יכול להתאים במקום הראשון למיומה תת רירית.
    האם יש לי מה לדאוג? אני רוצה להיכנס להריון...
    האם צריך להוציא את זה? איך מוציאים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר רועי משיח
    14/07/2018

במידה ואת מנסה להרות ומיומה בולטת לחלל יש אינדיקציה להסרה בהיסטרוסקופיה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התחלת התנזלות מיומה בהריון
    שוש
    26/04/2018

בתי נמצאת בהריונה הראשון של תאומים בשבוע 18כאשר נכנסה להריון אחרי IVF. יש לה מבנה גוף קטן במיוחד .יש לציין כי בעבר עברה שבר דחיסה של ל5 בעקבות תאונת דרכים קשה וסבלה מכאבי גב תחתון. בנוסף ישלה מספר מימות אחת גדלה לגודל ראש עובר. כעת סובלת מכאבי תופת בבטן וכן גב ואגן.לא מסוגלת לתפקד בשל עוצמתץ הכאבים לדברי הגניקולוגית שלה יש התחלה של התנזלות אחת המיומות. שאלתי כיצד נתן לסייע לה?אודה על תשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר רועי משיח
    14/07/2018

הטיפול מוגבל ועקרו נוגדי כאבים ונוגדי דלקת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה