פורום עגלות תינוקות, מוצרי תינוקות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לקבל את כל המידע על מוצרי התינוקות השונים כמו, עגלות תינוק, מושבי בטיחות לתינוק, כיסאות אוכל לתינוקות, צעצועים התפתחותיים, מוצצים, מזרנים, עריסות, טיולונים, מוצרי תינוקות יד שנייה ועוד

מנהל הפורום

קובי סופר
קובי סופר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל קובי סופר ללא פרסום בפורום

• תלת אופן לגיל שנה
    גל
    17/05/2022

היי קובי, רציתי לדעת איזה תלת אופן יותר מומלץ לגיל שנה, מבחינת בטיחות ונוחות ויותר כיף לילדים, מתלבטת בין סמארט טרייק לדונה, אשמח לדעת את המלצתך וכמובן איזה דגם של החברה המומלצת או שבכלל אתה ממליץ על תלת אופן של חברה אחרת, תודה (:

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תלת אופן לגיל שנה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הבטיחות די זהה אצל כולם

קובי סופר
    17/05/2022

שלום גל,

הבטיחות די זהה אצל כולם. היות ומכוני התקנים עושים את אותן בדיקות לכולם והדרישות זהות אין הבדלים ברמת הבטיחות.

אני נוטה להמליץ על דגמי סמארטרייק מהסיבה הפשוטה שיש להם פטנט היגוי יותר נוח, הרבה יותר קל לעבוד איתן בהליכות.
    הדונה גם מעולים אבל סמארטרייק מנצח לדעתי בזכות ההיגוי.
    לגבי דגם תלוי אם רוצים מושב מסתובב או לא. לדעתי לגיל שנה פחות קריטי המסתובב לכן אני נוטה להמליץ על הSTR3.

בברכה,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה לעגלה מקבילה לסייבקס בליוס s
    מיכל
    17/05/2022

שלום קובי,
    נשמח להיעזר בך לגבי בחירת עגלה עם אמבטיה+טיולון.
    לאחר סקר שלנו הצטמצמנו לשתי עגלות - אינגלזינה אלקטה וסילבר קרוס פסיפיק. ומהביקורות שלך הבנו שהאינגלזינה פחות רלוונטית כמו גם הביל ר קרוס.
    במקור חיפשנו עגלה כמו סייבקס בליוס s (מלפני שנתיים, לא החדשה) שלצערנו לא נמכרת יותר.
    מבחינתנו חשוב- שני גלגלים אחוריים גדולים, אמבטיה רחבה ולא נמוכה מידי, טיולון בשכיבה מלאה, ידית ניתנת לכוונון, וסל אחסון בגודל סביר.
    השימוש יהיה שימוש בתוך העיר בעיקר, מדרכות, מדרגות וכו.
    לגבי מחיר, כיוונו למחיר של 3-3.5, אבל זה פחות משנה, כל עוד יענה על הנל.

נשמח מאד לשמוע המלצה שלך. תודה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    המלצה לעגלה מקבילה לסייבקס בליוס s

הוספת תגובה

תמונה

• אפשר לבדוק את צמד האיטלקיות אינגלזינה אפטיקה או פג בוק

קובי סופר
    17/05/2022

שלום מיכל,

אפשר לבדוק את צמד האיטלקיות אינגלזינה אפטיקה או פג בוק.
    שתיהן יחסית דומות. שתיהן במסגרת התקציב.
    בהשוואה לבליוס הן פחות נוחות בניוד אבל עדיין נוחות ממרבית העגלות כי יש להן גלגלים גדולים. הן שוקלות סביב אותו המשקל של הבליוס.
    היתרונות המרכזיים שלהן ביחס לבליוס הם בעיקר הנדסת אנוש חכמה יותר, בכל זאת מותגי עגלות מהוותיקים בעולם שגם מייצרים את הרוב באיטליה.
    הרבה יותר נוחות לקיפול והאמבטיות מרווחות ומתכווננות, מושבים רחבים ועוד.
    החסרונות הם קיפול טיפה גדול ומשקל כבד אבל כל העגלות שבסגנון חולקות את החסרונות האלו.

עוד אופציה היא אייביסי דיזיין סלסה. החיסרון המרכזי שבתור היבואן שלה כרגע אנחנו לא משווקים אותה אז אין הרבה צבעים!
    כמו כן, אין הרבה חנויות שמציגות. אנחנו עושים הזמנות אישיות מגרמניה אבל צריך להזמין חודשיים מראש.
    הסלסה זו העגלה הכי נמכרת בגרמניה בפער.
    הסיבות: יכולת ניוד מדהימה, מערכת קפיצים ייחודית כך שניוד איתה חלק והתינוקות כמעט ולא מרגישים אף רעידה מהדרך. בשל כך אפשר להתנייד איתה גם בשטח ממש קשה כמו יערות, מה שבגרמניה יש לא מעט.
    האמבטיה והטיולון הם מהמרווחים שיש, גגונים ענקיים, ריפוד מפנק (גם באמבטיה מזרן עבה).
    בצבעים הקיימים היא מתחת לתקציב ובהזמנה מגרמניה בתקציב העליון.
    אני חושב שגם מגיע הסבר למה עצרנו את השיווק. אז בכנות, כמות המכירות לא מצדיקה ייבוא סדיר. אנחנו מכרנו באזור 100 עגלות בשנת 2021 לעומת קרוב ל-5000 עגלות בייבי בוס.
    לצערי בישראל זה הפוך 180 מעלות ביחס לאירופה וגרמניה בפרט. שם הדרישות הן קודם כל נוחות התינוק, אחר כך נוחות הניוד ורק בסוף כל השאר.
    בישראל זה הפוך, קודם נוחות ההורה (משקל קל, נוחות קיפול, קיפול קטן וכו'), עיצוב והתינוקות, הם לא יכולים לדבר.
    אגב גם בארה"ב, העגלה הכי נמכרת בפער היא אפפה בייבי ויסטה שהיא האחות החורגת של הסלסה. והכוונה בפער זה שבמקום השני במכירות שם נמצאת בוגבו פוקס והיחס הוא שעל כל 10 אפפה בייבי נמכרת פוקס אחת.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על המלצתך בבחירת עגלת תאומים
    עטל
    16/05/2022

תודה רבה קובי על תשובתך המקצועית והמפורטת.
    מחילה שהשתהתי באמירת התודה.
    ישר כח על הידע הצבור והנפש החפצה לעזור לשואלים המתלבטים.
    תשובותיך עושות סדר ועוזרות בקבלת החלטות.
    תבורך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תודה על המלצתך בבחירת עגלת תאומים

הוספת תגובה

תמונה

• שמחתי לעזור לך

קובי סופר
    17/05/2022

שלום עטל,

שמחתי לעזור

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה לאמבטיה (יש טיולון כבר)
    סטיב
    11/05/2022

יש לנו כבר טיולון (איזי של סייבקס) ולכן מה שחשוב לנו ברכישת העגלה זה בעיקר שלב האמבטיה.
    תקציב סביב 1500-2000, עד 10 ק״ג, קיפול וסחיבה נוחים (צריך לעלות קומה). דגמים מומלצים?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    המלצה לאמבטיה (יש טיולון כבר)

הוספת תגובה

תמונה

• לאיזי של סייבקס יש אמבטיה

קובי סופר
    11/05/2022

שלום סטיב,

לאיזי S פלוס של סייבקס יש אמבטיה, שווה לבדוק אם אפשר לרכוש בנפרד ולחבר לדגם שלכם. זה כמובן יכול לחסוך לא מעט כסף.

אם רוצים עגלה עם אמבטיה לתקציב, לצערי אין יותר מידי אופציות ורוב העגלות הטובות מעל לתקציב.
    היחיד שמתאימה לתקציב ולדרישות היא איזי ווקר צ'ארלי שעולה כיום 1990 ש"ח בשילב.
    שאר האופציות או משמעותית יותר כבדות וגדולות לאחר הקיפול או מעבר לתקציב.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אויסטר זירו במצב כמעט חדש לשלב האמבטיה

סטיב
    15/05/2022

אנחנו יכולים להשיג ממשפחה אויסטר זירו במצב כמעט חדש לשלב האמבטיה. קראתי שאתה לא ממליץ על הטיולון כי הוא חד כיווני אבל מה לגבי הדגם הזה בהנחה שישמש לשלב האמבטיה בלבד?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא ממליץ על עגלות עם טיולון חד כיווני

קובי סופר
    16/05/2022

שלום סטיב,

אני לא ממליץ על עגלות עם טיולון חד כיווני. האמבטיה זה נחמד אבל לפי דעתי (וע"פ מחקרים) רצוי שהילד יהיה מול ההורה עד גיל שנה +. היות והטיולון בזירו חד כיווני אז אני פחות ממליץ. עם האמבטיה ניתן למשוך עד גיל חצי שנה.
    כאשר התינוק מול ההורה אז הקשר עם ההורה חזק יותר, ההורה מדבר הרבה יותר עם התינוק והמח שלהם הוא כמו ספוג שרק סופג הכל, לכן הוכח שתינוקות שהיו מול ההורים התחילו לדבר מוקדם יותר והיו משכילים יותר. בנוסף לראות את ההורה מולם מרגיע את התינוקות ומונע חרדת נטישה (שקוראת סביב גיל 6 חודשים). לכן תינוקות שהיו מול ההורה ישנו טוב יותר והיו רגועים יותר במהלך היום.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא נשתמש בזירו כטיולון

סטיב
    16/05/2022

תודה על התגובה קובי. כמו שכתבתי בהודעה הראשונה לשלב הטיולון יש לנו כבר את הסייבקס (ללא אמבטיה). שואל אם אפשר לגבי יתרונות חסרונות של הזירו לשלב האמבטיה בלבד. הטיולון הלא מסתובב לא רלוונטי להבנתי.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ההבדלים באמבטיות זניחים בין כל מותגי העגלות

קובי סופר
    17/05/2022

שלום סטיב,

ההבדלים באמבטיות זניחים בין כל מותגי העגלות.
    סה"כ זה סל שכיבה שטוח כאשר אם יש הבדלים הם זניחים כמו גגון יותר גדול או מזרן יותר עבה. היות והאמבטיה משמשת לתקופה קצה אז אני פחות מתעכב עליה בהמלצות על עגלות.
    כולן יעשו עבודה זהה לכן מה שיותר חשוב זה השלדה, יכולת הניוד, נוחות התפעול ונוחות הקיפול ודווקא באלו הזירו מעולה.
    אני גם חושב שמגיל שנה+ הטיולון שלה עדיף על הסייבקס כי הוא יותר מרווח והזירו יותר נוח לניוד וקיפול.

החיסרון היחיד של השלדה הוא הידית, היא קבועה ולא מתארכת.
    זה יוצר 2 חסרונות:
    1. אם אתם גבוהים מהממוצע אתם צריכים לבדוק בחנות שנוח לכם לנייד את העגלה.
    2. יהיה צורך בהפעלת מאמץ רב אם תרצו לעלות מדרגות/מדרגה/מדרכה גבוהה. בשלבים הראשונים שהתינוק קל אז פחות קריטי אבל ככל שהתינוק יגדל כך גם המאמץ.

כדי להחליט אם מה שציינתי קריטי או לא אני ממליץ לשים באמבטיה משקל של 6-8 ק"ג (אלו המשקלים של גיל 4-6 חודשים). לאחר מכן להתנייד עם העגלה בחנות ולבדוק עליה וירידה ממדרגה גבוהה.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרים בעיר ומחפשים דבר קל להתנייד
    יניב ראובני
    16/05/2022

טיולון קוויני לונדון
    לקפוץ על המחיר כי המחיר הרבה יותר יקר הוא לא שווה את העסק
    גרים בעיר מחפשים דבר קל להתנייד

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גרים בעיר ומחפשים דבר קל להתנייד

הוספת תגובה

תמונה

• לדעתי מקבלים תמורה טובה למחיר

קובי סופר
    16/05/2022

שלום יניב,

לדעתי מקבלים תמורה טובה למחיר.
    הוא טיולון סביר ולא הרבה מעבר לדעתי. אין לו מעקה וגם לא ניתן להוסיף. מדרך הרגליים לא מתכוונן, הגגון קטן והסל קטן ולא נגיש. הניוד טוב בטור טיולון עירוני אבל קצת מעבר ותתקשו להתנייד. הקיפול יחסית נוח וקומפקטי. המושב כמו רוב הטיולונים צר. מרגיש לי שניסו לעשות העתקה של היויו הראשונה אבל אני תמיד אומר שאם מעתיקים או "מקבלים השראה", לפחות תשפרו ולא תייצרו את אותם חסרונות.
    יויו כבר מעל לשנה מוכרים יויו 2 עם שיפור כל החסרונות וחבל שבקוויני נשארו במקום.
    אני פחות ממליץ ואני חושב שיש אלטרנטיבות יותר טובות במחיר. לדוגמא ספורטליין ויינטו. אינפנטי מאמ או ספורטליין וייפר יקרים יותר אבל יתנו גם יותר (מעקה, מדרך רגליים מתכוונן, שינוי מצבים עם לחצן, בוייפר גם גגון גדול יותר).

בנוסף, מקלארן אטום נמכר ב-999 ש"ח וגם במקלארן ניסו לעשות יויו אבל שם היו חכמים מספיק לייצר מראש עם מעקה ומדרך רגליים מתכוונן ולכן לדעתי המקלארן עדיף, בטח כאשר הקוויני נמכר במחירו המלא.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיולון לבן שנתיים
    שמחה
    06/05/2022

היי, אשמח להמלצה לטיולון לפעוט בן שנתיים.
    אנחנו כבר לא משתמשים המן בעגלה אבל עכשיו לפני לידה וצריכים את העגלה ( כרגע משתמשים עדיין בטיולון של סיילו)
    הרבה המליצו על יויו אבל היא די יקרה לכמות השימוש..
    אם אתה חושב שהיא אכן משמעותית טובה יותר אשמח לשמוע כי נעביר גם לילדים הבאים..
    בקיצור סהכ מחפשת המלצה לטיולון מומלץ.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    טיולון לבן שנתיים

הוספת תגובה

תמונה

• לדעתי יש טיולונים מעולים בהרבה פחות מעלות היויו

קובי סופר
    06/05/2022

שלום שמחה,

לדעתי יש טיולונים מעולים בהרבה פחות מעלות היויו.
    כמוכן, אני חושב שהיויו מתומחר גבוהה מדי בעיקר בגלל השם והמותג. מצד שני הוא באמת מיוצר מחומרי גלם איכותיים, נוח לניוד, הורים רבים מרוצים. עדיין אני חושב שהוא מתומחר הרבה מעבר למה שצריך להיות.

אפשר לבדוק את מקלארן אטום שלדעתי לא פחות טוב מהיויו ועולה 799 ש"ח ברשת מוצצים. גם סילבר קרוס ווינג טיולון מעולה ובמחיר סביר.
    אם לא מפריע משקל כבד יותר אפשר גם לבדוק את ספורטליין וייפר שהוא טיולון טוב.
    עדיין במחירו כיום המקלארן לדעתי נותן את התמורה הכי טובה לכסף.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אתה מכיר ושמעת על הנושאים האלו

שמחה
    15/05/2022

קודם כל תודה רבה על המענה.
    ממה שבדקתי המחיר של המקלארן עלה וכרגע הוא 1000 שח במוצצים.
    האם גם במקרה כזה לדעתך התמורה עדיין טובה יותר?
    ראיתי בביקורות מחו"ל שהמקלארן פחות נוחה לילדים גדולים יותר ( למרות שהיא מתאימה עד משקל של 25 ק"ג) ושכנראה תהיה שחיקה מהירה יותר לגלגלים ( האיזון יפגע בגלל המכניקה שלהם מהר יותר)
    האם אתה מכיר ושמעת על הנושאים האלו?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכן המחיר עלה

קובי סופר
    15/05/2022

שלום שמחה,

אכן המחיר עלה.
    נכון לכתיבת תשובתי הראשונה המחיר היה 799 אבל עלה יום או יומיים למחרת.
    עדיין אני חושב שהטיולון נותן תמורה מעולה לכסף, אני לא חושב שהוא נופל מהיויו ואפילו יש לו שכיבה ישרה ומדרך רגליים מתכוונן שביויו צריך לרכוש בנוסף.
    החסרונות הם בעיקר הצבע היחיד שהוא מיוצר, רשת איוורור שתמיד פתוחה בצדדים וגלגלים קטנים. עניין הגלגלים רלוונטי לכל הטיולונים כך שזה לא בדיוק חיסרון. אני לא מכיר מקרים של בעיות או שחיקה בגלגלים (כשהוא כבר שנתיים בארץ) אבל גם אם קורה/יקרה זה טבעי. בעגלות/טיולונים עם גלגלים קטנים השחיקה תהיה יותר מהירה מן הסתם.
    המטרה של טיולונים זה שירות לילד אחד גג שניים. מכיוון שהם זולים אפשר לרכוש לכל ילד טיולון. המקלארן לא אמור להיות זול בכלל והיה נמכר במחיר כפול כשהתחילו לשווקו. כמו שרשמתי אני לא חושב שהיויו מצדיק את המחיר וכך גם המקלארן שהיה נמכר במחיר כפול. כיום ב-999 זה באמת מחיר הוגן ומקבלים עבורו תמורה מעולה. בטח שזה היה 799.
    לגבי הגודל, אין מה לעשות, טיולונים הם קטנים וצפופים לכן אני משתדל לרשום לכולם שבטיולון עדיף לבדוק עם הילד, בניגוד לעגלה כאן באמת יש את האופציה. אם רוצים ללכת צעד קדימה אז לבדוק עם מעיל כדי שייתן מדד לחורף או לילד יותר גדול.
    סה"כ כל הטיולונים קטנים וצפופים כי המטרה שהיו קלים וקטנים ולכן זה תמיד בא על חשבון הילדים.

באזור של 1000 ש"ח אפשר גם לבדוק את סילבר קרוס ווינג 1 שלדעתי הוא גם ברמה גבוהה ונותן תמורה טובה למחיר.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ לגבי עגלה משולבת
    איילה
    12/05/2022

קובי שלום,
    נשמח לעצתך בעניין רכישת עגלה לניובורן ולהמשך. חשבנו על עגלה משולבת אבל מתקשים מאד לנווט בין כל ההמלצות והדיס-המלצות הסותרות.
    אנחנו גרים בירושלים (עיר עם מדרכות צרות והרבה עליות וירידות), בקומה 3 ללא מעלית. לצורך העניין מניחים שלא נעבור בשנה הקרובה.
    בנסיבות נראה לנו חשוב שנקנה עגלה קלה, קומפקטית, שמתקפלת ביד אחד, ושלפחות בחודשים הראשונים נוכל להעלות אותה או את האמבטיה במדרגות. מצד שני, חשוב לנו גם שלתינוק יהיה נוח באמבטיה ובטיולון, שיהיה לו צל ושתהיה אפשרות לאחסון בתא או לתלייה של תיק על העגלה. מבדיקה שערכנו עולה ששני הצרכים לא ממש משתלבים ביחד.
    המליצו לנו על כל מיני עגלות - יויו 2, סייבקס מיוס 2, ביבה, בייבי ג'וג' סיטי טור וגם בוקלט לייט של פג פרגו. על כל אחת מהן יש ממליצים ולא ממליצים וכבר הלכנו לאיבוד. כמובן שגם המחיר הוא שיקול.
    נשמח לייעוץ.
    תודה רבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ייעוץ לגבי עגלה משולבת

הוספת תגובה

תמונה

• עוד עגלה שלא ציינתי

איילה
    12/05/2022

צארלי איזי ווקר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת היא לא להסתמך על המלצות

קובי סופר
    13/05/2022

שלום איילה,

ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת היא לא להסתמך על המלצות. נראה מצחיק אבל בכל מה שקשור לעגלות תינוק הרבה קונים על בסיס המלצות של שכנים, חברים, משפחה ובסוף קונים מוצר שאינו תואם את הדרישות, אורח החיים, סגנון הטיולים, אזור מגורים וכו' שלהם.

לכן אני ממליץ:
    1. להתמקד בדגמים שיתאימו לצרכים שלכם
    2. לאחר שתחליטו על 2-3 דגמים לעשות מבחן שכולל:
    ניוד עם העגלות כאשר יש משקל של 12 ק"ג עליהן, בחנות ומחוצה לה. לעלות ולרדת מדרגה/מדרגות.
    לאחר מכן לתפעל את המוצר שזה אומר לשנות גובה ידית, לשנות מצבים בטיולון, לחבר אמבטיה וטיולון (למרות שבטיולון זה פחות קריטי כי לא מפרקים הרבה).
    לאחר כל אלו לקפל את העגלות עם הטיולון גם שהוא פונה אליכם וגם לכיוון הנסיעה (בתנאי שזה מושב דו כיווני). לבדוק ברכב, לנסות להרים כמה שניות להרגיש את המשקל.
    לאחר שתתנסו תוכלו לקבל החלטה מושכלת מי מהדגמים הכי תואם את הצרכים שלכם.
    מראש אומר שאין עגלה מושלמת ובכל עגלה נמצא חיסרון בולט מול יתרון בולט בהשוואה לדגם אחר.

לגבי יויו, בייבי ג'וגר, ביבה או בוקלט. אני מראש פוסל את כל השלוש.
    הסיבה: הטיולון שלהן חד כיווני.
    לדעתי זה החיסרון הכי גדול שיכול להיות לעגלת תינוק.
    מחקרים בנושא ולא בנושא הוכיחו חד משמעית שהתינוק צריך להיות מול ההורה עד גיל שנה + או יותר.
    כאשר תינוקות היו מול ההורה הוכח שהם גדלו להיות משכילים יותר, החלו לדבר בשלב מוקדם יותר וכמובן היו יותר וירליים וחברותיים, בנוסף ישנו טוב יותר בלילות והיו רגועים יותר ולסיום הקשר עם ההורה היה חזק יותר. בנוסף בין גיל 7 חודשים לשנה וחצי יש המון תינוקות שסובלים מחרדת נטישה, כאשר הם לא רואים את ההורים הם בוכים, מפוחדים וכו'.
    אי לכך אני לעולם לא אמליץ על עגלה שבה הטיולון חד כיווני.

מה שמשאיר את מיוס 2 שהיא לדעתי פחות תתאים לכם מבחינת הניוד. לדעתי בוגבו בי 6 תתאים יותר אם כבר מגיעים לרף המחיר של המיוס.
    עוד עגלה ששווה לבדוק היא הבייבי בוס בובקט 2 שלנו.
    אנחנו מוכרים מאוד יחידות שלה בירושלים בדיוק מהסיבות שרשמת:
    היא קלה מאוד רק 8.3 ק"ג עם טיולון (דו כיווני כמובן), נוחה מאוד לניוד כי הגלגלים גדולים מעגלות דומות וגם מחומר יותר איכותי לכן השילוב של המשקל והגלגלים יוצרים יכולת ניוד מדהימה. רוחב השלדה צר לכם היא מעולה לניוד גם במקומות צרים וצפופים. יש לה פטנט קיפול ביד אחת שמאפשר לעלות עם תינוק/אמבטיה ביד אחת ולקפל + לשאת ביד השנייה מבלי להניח על הרצפה. היא כמובן מאוד קומפקטית לאחר הקיפול. המושב יצוק מפלסטיק ומספק תמיכה מעולה לתינוק, היא מאוד מרווחת והמשקל הקל מגיע רק בזכות שימוש בחומרי גלם יקרים כמו אלומיניום תעופתי שגם יוצר משקל קל וגם יותר חזק מאלומיניום רגיל שיש בכל העגלות.
    גם במחיר היא די סבירה לדעתי.

עכשיו ראיתי גם על הצ'ארלי, היא מאוד דומה לבובקט ביתרונות רק פחות נוחה לניוד כי הגלגלים קטנים ומחומר זול. בנוסף המושב עשוי מבד עם לוח פלסטי בתוכו ולכן לדעתי התמיכה בבובקט עדיפה, גם הזוויות של השכיבה/ישיבה יותר טובות לדעתי. בנוסף המושב של הבובקט ארוך יותר ומתאים לתינוקות עד משקל 22 ק"ג ולא עד 15 כמו בצ'ארלי.
    היתרון של הצ'ארלי על הבובקט הוא המחיר.
    הקיפול שלה מאוד דומה לבובקט כך שזה מעולה ותואם לדרישות כפי שרשמתי מעלה.
    במשקל היא יותר קלה מהבובקט ב-300 גרם.

כמו שרשמתי, הנה יש לנו כבר 3 עגלות (בוגבו בי 6 (שוקלת 2 ק"ג+ יותר, בובקט, צ'ארלי) שיכולות לענות היטב לדרישות וכל שנשאר לעשות מבחן השוואתי ביניהן ולהחליט מה נכון לכם

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איפה בירושלים אפשר למצוא ולבדוק בובקט

איילה
    14/05/2022

תודה רבה על התשובה המפורטת. מעריכה את זה מאד
    שאלה לגבי הבובקט - איפה בירושלים אפשר למצוא אותה ולבדוק? מבינה שהצארלי הוא רק בשילב.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• את הבובקט ניתן לראות בבייבי סטאר או רהיטי אור

קובי סופר
    15/05/2022

שלום איילה,

את הבובקט ניתן לראות בבייבי סטאר או רהיטי אור.
    את הצ'ארלי אכן, רק בשילב.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה!

עדית
    15/05/2022

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתלבטת בן עגלות
    sara
    12/05/2022

טיולון לתינוק אינפנטי
    infanti דגם moon שחור/רוז גולד
    או מקלארן אטום
    מה יותר מומלץ מבחינת מגורים בעיר
    וגם שתהיה יותר נוחה לעליה המדרגות
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מתלבטת בן עגלות

הוספת תגובה

תמונה

• במדרגות אף אחד לא יהיה נוח

קובי סופר
    13/05/2022

שלום שרה,

במדרגות אף אחד לא יהיה נוח, בכל זאת מדובר בטיולונים עם גלגלים קטנים. מעבר לכך שזה לא נוח, הם ישברו מהר.

לדעתי מהשתיים המקלארן עדיף כי הוא הרבה יותר קל מבחינת משקל, הרבה יותר נוח לניוד ויותר קומפקטי, זה יתרון אם רוצים להחזיק ילד ביד ולשאת את הטיולון ביד השנייה במדרגות.
    היתרונות של המון הם קיפול יותר נוח ושינוי מצבים עם לחצן ולא שרוך.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כיסא בטיחות מגיל לידה ומיטת תינוק
    ניקול
    12/05/2022

רציתי להתייעץ לגבי כיסא בטיחות לרכב ראשי שיהיה בטיחותי לתינוק מגיל לידה.
    ובנוסף לכך מיטת תינוק שיעבור אלייה אחרי העריסה המתחברת.
    הבנתי שיש מיטה שעוברת למיטת מעבר אח״כ כשמורידים את הדפנות, ויש מיטת תינוק שיש לה 3 אופציות לגובה שהפגנות שלה לא יורדות, רציתי לדעת מה היתרונות והחסרונות שלהן? ומה כדאי לדעתך לילד עם התחשב שנוחות ויתרונות מבחינת מחיר לטווח ארוך גם חשוב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כיסא בטיחות מגיל לידה ומיטת תינוק

הוספת תגובה

תמונה

• לגבי כיסא בטיחות, ההמלצה שלי היא צ'יקו נקסטפיט זיפ

קובי סופר
    13/05/2022

שלום ניקול,

לגבי כיסא בטיחות, ההמלצה שלי היא צ'יקו נקסטפיט זיפ.
    לזיפ יש כמה רמות גימור אבל בטיחותית ומבחינת נוחות התינוק הם זהים.
    היתרון של צ'יקו מעבר לכך שהוא ברמת הבטיחות הכי גבוהה הוא נוחות התינוק. הצ'יקו מגיע לזווית שכיבה כמעט זה לשל סלקל ולכן לדעתי היחיד שרוב התינוקות בו ישבו/ישכבו בנוחות בחצי השנה הראשונה.

לגבי מיטה, אני לא ממליץ על מיטות שהופכות למיטת מעבר.
    ברוב המקרים צריך לרכוש מעקה בנוסף, המעקה עולה כמעט כמו מיטת מעבר. בהרבה מקרים יש עוד תינוק שהמיטה עוברת אליו. לפעמים בגדלים מדובר במיטות גדולות יותר לכן אני רושם תמיד שאין צורך להקדים את המאוחר. כל שלב בזמנו. גם אם כלכלית זה יהיה טיפה יותר יקר (ולרוב זה בדיוק הפוך), זה עדיין יותר פרקטי.
    לגבי כל השאר, אני ממליץ לרכוש מיטות ברוחב 66/63 על אורך 127/8. בשוק נמכרות מיטות צרות יותר או רחבות יותר, בשני המקרים זה בעייתי, הצרות בעתיד והרחבות בחודשים הראשונים.
    כמוכן ממליץ על מיטות שהמעקה עולה ויורד, שעשויות מעץ בוק מלא. מכאן אפשר לרכוש את המיטה הכי זולה שעונה למה שרשמתי כי יש מלא דגמים זהים שהמחיר יקר רק בשל העיצוב ואין הבדל באיכות והחוזק.
    יותר צריך להשקיע במזרן נושם.

בברכה,
    בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשים עגלת טיולון
    יניב
    11/05/2022

חשבנו Eezy S Twist 2 Cybex
    האם העגלה שווה את המחיר?
    יש דברים מומלצים אחרים?
    חשוב לנו!
    עגלה לא כבדה מדי.
    נוחה לגלול בעיר ולמדרגות
    תודה יניב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מחפשים עגלת טיולון

הוספת תגובה

תמונה

• לדעתי היא סבירה

קובי סופר
    11/05/2022

שלום יניב,

לדעתי היא סבירה ולא מעבר. הכל שאלה של מה מחפשים ומה רוצים מהמוצר.
    קלה היא כן. קומקפקטית לאחר קיפול? כן ואפילו מאוד.

אלו היתרונות הגדולים שלה והיא די עונה לדרישות.

בניוד היא פחות מוצלחת ומיועדת רק לעיר. במדרגות לדעתי היא תהיה בעייתית כי אין לה ידית מתארכת, זה אומר שתצטרכו להפעיל המון מאמץ בכל עליה וזה גם יכול להוביל לנזק לידית.
    אי לכך אני לא ממליץ לעלות איתה מדרגות. טכנית אם אף עגלה אסור לעלות אבל אם יש ידית מתארכת זה מצמצם משמעותית את המאמץ והנזק שנגרם מהמדרגות.

בנוסף הקיפול שלה מאוד מסורבל לדעתי ודורש תרגול. המושב יחסית צר כי מדובר בטיולון. כמוכן שהמושב פונה לכיוון הנסיעה ורוצים להשכיבו הוא חוצה את קו הידית ואז פחות נוח להתנייד כי אפשר לפגוע בו עם הברכיים. כמוכן יהיה בעייתי לתלות עליה תיק.

אפשר לבדוק את הבייבי בוס יגואר שלנו, היא מאוד דומה ברעיון עם מושב מסתובב. היתרון שלנו הוא מושב הרבה יותר מרווח עם 3 מצבי גובה, כך זה לא מפריע כמו שקורה בסייבקס כי ניתן לקצר את הגב. בנוסף הגלגלים שלנו לדעתי הרבה יותר איכותיים ולכן הניוד אצלנו עדיף. גם בדגם שלנו אין ידית מתארכת לכן יהיה קשה יותר במדרגות.
    היתרון הגדול שלנו הוא הקיפול, הוא משמעותית יותר קל לביצוע מאשר בסייבקס וגם יותר קומקפטי לאחר הקיפול. המושב שלנו יצוק מפלסטיק ולכן התמיכה אצלנו עדיפה וכך גם הזוויות של שכיבה וישיבה (שכיבה יותר ישרה וגב יותר זקוף). האמבטיה שלנ הרבה יותר מרווחת ומוצלחת לדעתי עם רשת איוורור, מזרן נושם, יצוקה מפלסטיק. החסרונות שלנו ביחס לסייבקס הם מחיר יקר יותר שלנו ומשקל כבד יותר בקילו וחצי.
    עניין המשקל לדעתי לא קריטי כי בהליכה זה לא מורגש רק בהרמה וההבדל די זניח.

עוד אופציה שונה היא הבייבי בוס בובקט שלנו שהיא יותר קלה מהאיזי אס. יש ידית מתארכת ולכן בניוד היא עדיפה על 2 הדגמים שמצוינים.
    הקיפול שלה טיפה שונה, יותר קל מהסייבקס אבל היגואר מציעה פטנט קיפול מיוחד אז קשה להתחרות בה.
    במחיר היא זולה מהסייבקס.
    היתרונות של העגלות שלנו מעבר למה שרשמתי הם:
    5 שנות אחריות, כלומר גם אם תרדו מדרגות ויהיה נזק (ולצערי בטוח שיהיה בכל עגלה של כל מותג), זה מכוסה באחריות.
    כמוכן כל הבדים שלנו יורדים לכביסה 100%.
    בשאר העגלות רק חלקים מסויימים יורדים.

אפשר גם לבדוק את ספורטליין סיילו באזור אותו המחיר. המרכזי הוא המשקל. היא יותר דומה לבובקט שציינתי אבל שוקלת 2 וחצי ק"ג יותר.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על המענה לשאלה

יניב
    11/05/2022

מעריכים את התגובה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כיסא בטיחותי, נוח וצר
    אביטל
    11/05/2022

שלום וברכה, קודם כל תודה על השירות הזה ועל האפשרות לשאול!
    מחפשת כיסא בטיחות לשלב שאחרי הסלקל (שנה פלוס..) חשוב שיהיה צר כי אנחנו עם בוסטר וסלקל בנוסף. ובטיחותי כמובן. מחיר- כמובן רוצה לחסוך אך הבטיחות מעל הכל.
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כיסא בטיחותי, נוח וצר

הוספת תגובה

תמונה

• לצערי הבטיחותיים הם גם היקרים

קובי סופר
    11/05/2022

שלום אביטל,

לצערי הבטיחותיים הם גם היקרים.
    צ'יקו נקסטפיט או ברייטקס מרתון הם הזולים ביותר ברמת הבטיחות הכי גבוהה.
    הם גם ברוחב סביר, לא הכי צרים אבל יכולים להתאים. כמובן שצריך לבדוק טרם הרכישה שהכל נכנס.

יש עוד אופציות זולות יותר וגם דגמים צרים יותר אבל אז יורדים ברמת בטיחות.
    לדוגמא קוסקו סנרה ברמת בטיחות גבוהה מאוד וצר. גם זול מאוד אבל הוא לדעתי לא נוח לתינוקות בנסיעות ארוכות. בדרך כלל אני ממליץ עליו ככיסא שני.
    יש גם את גרקו סלים פיט שכל ייעודו הוא רוחב צר, הוא יותר נוח מהקוסקו אבל ברמת הבטיחות הוא ברמה טובה אבל לא הטופ.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה היתרונות והחסרונות של כל עגלה
    עדי
    07/05/2022

מה היתרונות והחסרונות של כל אחת עגלה תינוק בוק פלוס של פג פרגו או אינגליזינה אליקטה או בוגבו בי 6 ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מה היתרונות והחסרונות של כל עגלה

הוספת תגובה

תמונה

• הבוק טיפה שונה מהבי או האינכלזינה

קובי סופר
    08/05/2022

שלום עדי,

הבוק טיפה שונה מהבי או האינכלזינה.

הבוק מציעה שלדה יותר מאסיבית, גלגלים יותר גדולים ולכן היא משמעותית יותר כבדה מהאינגלזינה וטיפה יותר כבדה מהבי.
    זה החיסרון הגדול של הבוק. כמוכן היא גדולה לאחר הקיפול.
    מצד שני הניוד שלה הוא הטוב מהשלוש.
    גם בבוק וגם באינגלזינה מקבלים אמבטיה וטיולון מאוד מרווחים בהשוואה לבי.

מבחינת יתרונות של האינגלזינה, היתרון היחיד הוא במשקל הקל.
    מצד שני היא הכי פחות נוחה לניוד מה-3.
    כמוכן הידית שלה קבועה ולא מתכווננת. זה בעייתי להורים עם הפרשי גובה. כמוכן מאוד קשה לעלות ולרדת מדרגה.
    החיסרון הכי גדול לדעתי הוא במושב כאשר הוא פונה לכיוון הנסיעה ורוצים להשכיבו, גב המושב חוצה את קו ידית האחיזה באופן גס, זה גם מקשה על מי שהולך עם העגלה ללכת כי אפשר לפגוע בגב עם הברכיים. כמוכן זה לא מאפשר לתלות תיק או שקיות על הידית. ביחס לבי היא יותר גדולה לאחר הקיפול. ביחס לפג טיפה יותר קטנה.

הבי הכי קטנה לאחר הקיפול. היא היחידה שמציעה ידית טלסקופית שזה יתרון להפרשי גובה, יתרון בכל עליה וירידה ממדרגה. האמבטיה שלה משמעותית יותר קטנה מהשתיים האחרות. גם המושב שלה צר ביחס לשתיים האחרות.

לסיכום: בכל אחת ניתן למצוא חיסרון. השאלה מה הצרכים והעדפות, מה יהיה אופי הטיולים שלכם? עירוני? מושב? וכו'.
    איזה רכב יש? יש מעלית או צריך לעלות במדרגות?
    צריך להחליט אלו פרמטרים חשובים לכם יותר ואלו אפשר להסתדר עם החסרונות.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה קובי , יש לי עוד בירור קטן

עדי
    08/05/2022

אישתי שמעה המלצות לגבי הג"ולז והאינגלזינה אלקטה , אז איזה עגלה עדיפה בין שתיהם מבחינת ניוד ונוחות התינוק ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• על האלקטה הגבתי בתשובה הראשונה

קובי סופר
    09/05/2022

שלום עדי,

על האלקטה הגבתי בתשובה הראשונה.
    שאלת על האלקטה בשאלה הראשונה ולכן הגבתי. באופן כללי אני פחות ממליץ בעיקר בגלל הידית הקבועה.

לגבי ג'ולז, צריך לקחת בחשבון שהיא עגלה כבדה מהממוצע כמו פג בוק. מעגלות כאלו אני מצפה לקבל תמורה ביחס למשקל בדמות אמבטיה וטיולון מרווחים וגלגלים גדולים. בג'ולז מקבלים את זה באופן חלקי כלומר, הגלגלים גדולים מעגלות דומות בסגמנט והאמבטיה מרווחת ביחס לעגלות דומות בסגמנט אבל חשוב להבין שאותן עגלות מציעות משקלים הרבה יותר קלים.
    בנוסף בג'ולז מקבלים טיולון די קטן לכן אני חושב שאם מגיעים למשקלים של הג'ולז, הפג נותנת מוצר יותר מרווח לתינוק עם גלגלים יותר גדולים מהג'ולז. גם הקיפול של הפג נוח יותר.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Oyster 3 מה היתרונות והחסרונות

עדי
    10/05/2022

אתמול גליתי עגלה חדשה שכנראה מעניינת מה יתרונותיה וחסרונותיה של האויסטר 3 ? לעומת אינגליזינה ופג פרגו ופריאם מי עדיף לתינוק ראשון?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היא גם יכולה לענות לדרישות

קובי סופר
    10/05/2022

שלום עדי,

היא גם יכולה לענות לדרישות. היא טיפה כבדה משאר העגלות שציינת. כמוכן היא נמכרת רק ברשת אחת (כמו אינגלזינה ברשת אחרת), זה אומר שאין תחרות על מחיר.
    הקיפול של הפג ואינגלזינה הכי קל ונוח לביצוע.
    בגדול כל אחת מציעה יתרון קל או שיש חיסרון קל מול אחרת אבל הסגנון והרעיון מאחורי כולן זהים.
    לכן חוזרים שוב למה שאני רושם תמיד, לעשות את הבדיקות של הניוד, תפעול, קיפול ובדיקה ברכב וללכת על מי מהן שנראה לכם שהכי תתאים לכם. ממליץ לעשות לבד לאחר שתקבלו הדרכה של איך לעשות, ללא איש מכירות לצידכם.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות כסא בטיחות
    נטע
    10/05/2022

מחפשת המלצה לכסא בטיחות לבת שלי בת שנה וחצי או המלצה לכסא לבן שלי בן 3 וחצי (שוקל 13 ק"ג)

דרישות- כסא צר.
    מחיר סביב 800 שח, גג 1,000

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    התייעצות כסא בטיחות

הוספת תגובה

תמונה

• הייתי ממליץ על בוסטר עם רצועות

קובי סופר
    10/05/2022

שלום נטע,

הייתי ממליץ על בוסטר עם רצועות, הם יותר צרים ויתאימו לגיל.
    המומלץ ביותר לדעתי הוא גרקו נאוטילוס סנאגלוק, לרוב לא זמין בארץ.
    בגלל שהוא פחות זמין אני ממליץ על גרקו טרנזישיין סנאגלוק. הוא גם צר יותר וגם זול יותר.
    בטיחותית שניהם הטופ, רק לשים לב לרכוש בגרסאות הסנאגלוק ולא גרסאות אחרות!

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר לטיולון לתינוק
    שרה
    10/05/2022

מחפשת טיולון לגיל שנה - 2.5
    שמתאים לעיר ומתגלגת בקלות נוחה לנסיעה באוטובוס.
    לא כבדה מדי שעולה טוב במדרגות אני גרה בקומה 2.
    קלה לקיפול אם אפשר ביד אחת .
    מתאימה גם לעליה למטוס.
    שהעצירה שלה חזקה .
    גם שתהיה מעוצבת יפה .
    חשבתי על עגלה מקלארן אטום

אבל אשמח לשמוע על עוד המלצות
    המחיר סביב ה1300

אבל מוכנה להוסיף עוד קצת
    תודה שרה
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מעבר לטיולון לתינוק

הוספת תגובה

תמונה

• המקלארן לדעתי מעולה לדרישות

קובי סופר
    10/05/2022

שלום שרה,

המקלארן לדעתי מעולה לדרישות. כרגע נמכרת ב-999 במוצצים. הייתה זולה יותר ב-200 ש"ח עד לפני כמה ימים. עדיין לדעתי מחיר מעולה עם תמורה מעולה.
    באזור המחיר הזה יש גם את סילבר קרוס ווינג אשר לדעתי מאוד מוצלח.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משולבת- או אמבטיה ובבוא העת טיולון?
    רוני
    08/05/2022

היי קובי,
    תודה על המענה כאן.

שאלה מהריונית פעורה שלא מבינה כלום-
    אני מבינה שיש 3 מוצרים שאצטרך בשנה הראשונה: סלקל, עגלת אמבטיה וטיולון (שאותו צריך גם מעבר לשנה הראשונה).

מה הסיכויים למצוא באמת עגלה משולבת שתיתן מענה מוצלח לכל המוצרים האלה? בייחוד כאשר אני לא מנוסה וקשה לי לצפות קדימה מה הדרישות שלי מטיולון למשל.

ראיתי שמוצרים משולבים עולים אלפי שקלים, אם הם באמת נותנים מענה להכל אז ההוצאה הגיונית.
    אבל אני חוששת לקנות משהו שיתברר כלא מתאים לשלבים מאוחרים יותר, ובסוף אקנה גם וגם וגם.

מה דעתך?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    משולבת- או אמבטיה ובבוא העת טיולון?

הוספת תגובה

תמונה

• בתחום התינוקות לומדים רק מניסיון

קובי סופר
    09/05/2022

שלום רוני,

לצערי בתחום התינוקות לומדים רק מניסיון.
    הרבה מהמוצרים שתרכשו יהיו ניסוי וטעייה.
    כן לקחת בחשבון שגם אם בסוף תרכשו מוצר לא נכון, יש תמיד שוק יד 2 ואפשר להחזיר את רוב הכסף.

לגבי העגלה, רוב העגלות נמכרות כעגלות משולבות שכוללות אמבטיה וטיולון כלומר, אין צורך לרכוש עוד טיולון בהמשך. יחד עם זאת עדיין הרוב המוחלט ירכוש עוד טיולון בהמשך.
    מדוע?
    א. כי טיולונים הם מוצר זול
    ב. עדיף לשמר עגלה יקרה ולחרוש על טיולון זול
    ג. בסופו של יום טיולונים הרבה יותר קלים וקומפקטיים ולכן הרבה יותר נוחים להורה. מצד שני הם משמעותית פחות נוחים מהטיולונים של רוב העגלות לכן אני תמיד אומר, המטרה בעגלה למשוך עד כמה שניתן ולעבור לטיולון בשלב מאוחר ככל שאפשר בשביל נוחות ובריאות התינוקות.
    ד. יש עוד תינוק

לגבי הסלקל, אין חובה לרכוש סלקל, אפשר להתחיל מיד עם כיסא בטיחות. היתרון המרכזי של סלקל הוא האפשרות לחברו לעגלה או לנייד ידנית יחד עם התינוק. מדוע זה יתרון גדול? מכיוון שתינוקות מרבים להירדם בנסיעות, כאשר הם בסלקל, פשוט מוציאים, מניידים ידנית או על עגלה וכך לא מעירים את התינוק. האם זה טוב? בכלל לא! זה לא בריא לתינוקות לא מבחינה אורטופדית ולא מבחינה נשימתית. לכן אם רוכשים סלקל חשוב להקפיד ששהייה בו תהייה במינון נמוך של עד 45 דקות ביום.

לאחר ההסבר, המטרה שלי כאן בהחלט להכווין למוצר נכון לכם. אומר מראש שאין מוצר מושלם. בכל עגלה נמצא חיסרון בולט לכן חשוב להתאים את המוצר לדרישות, לצרכים, לתנאים ולתקציב שלכם.
    ככל שנרצה עגלה יותר נוחה, מרווחת, מרופדת ונוחה לניוד כך נקבל מוצר פחות נוח להורה: כבד, גדול, מסורבל עם קיפול גדול.
    ככל שנרצה את הנוחות שלנו כך נתפשר על נוחות התינוק.
    לכן אני חושב שהפתרון הוא או באמצע או כמו שרשמתי, תלוי בתנאים שלכם. אם יש רכב גדול, גרים בבניין עם מעלית או ק.ק אז ענייני משקל וגודל פחות חשובים.

ההמלצה הראשונה שלי היא לעשות רשימה מסודרת מה חשוב לכם יותר:
    משקל העגלה, גודל הקיפול, נוחות הניוד, מראה, מותג, נוחות התינוק וכו'. לאחר מכן אוכל להמליץ על 2-3 דגמים רלוונטיים.
    לאחר מכן תצטרכו לעשות בדיקה:
    ללכת לחנויות, לשים משקל בתוך העגלות של 12 ק"ג. לנייד את העגלות בחנות ומחוצה לה. לעלות ולרדת מדרגה. לאחר מכן לתפעל את העגלות: להרכיב ולפרק חלקים שונים, לשנות מצבים בטיולון וכו'. לאחר מכן לקפל יחד עם הטיולון ולבדוק ברכב. כך תקבלו החלטה מושכלת של המוצר שנוח ומתאים לכם (כמו למדוד נעליים בחנות).

ההמלצה היחידה שלי שאני ממליץ לא לוותר עליה ברכישת עגלה היא רכישת עגלה עם טיולון דו כיווני. כאן מחקרים הוכיחו מעבר לכל ספק שיש יתרונות רבים בכך שהתינוקות מול ההורים עד גיל שנה+

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה דעתך על הסייבקס מיוס, בוגבו קמיליון ואינגלזינה אלקטה

רוני
    10/05/2022

תודה רבה קובי על התשובה המפורטת והמחכימה, השכלתי ולמדתי.
    לשאלתך, מבחינת מה חשוב לנו-
    יש לנו רכב סטיישן ואנחנו גרים בבית פרטי, כך שגודל ומשקל הם פחות שיקול.
    אנחנו גרים במושבה עם דרכים משובשות, נטולת מדרכות ברובה, הרוב דרכי עפר וחצץ. מסביבנו שדות ואני מאמינה שנרבה לטייל בהם.
    כך שפרמטר מאד חשוב מבחינתנו הוא יכולת ניוד ממש ממש טובה, גם בפניות וגם ביד אחת (מקווה שלא הגזמתי ושזה אפשרי).

עוד פרמטר שיוסיף הוא קיפול מהיר וקל, משערת שיצא לנו לא מעט לנסוע עם העגלה ולא בא לי עגלה שזה אופרציה שלמה לקפל ולפתוח אותה.
    דבר אחרון, אמנם הערכות משקל לעיתים רחוקות מדייקות, אבל כנראה שצפוי לנו תינוק גדול :) אמבטיה גדולה יכולה להיות בונוס נחמד.

בינתיים קיבלתי המלצות חמות על סייבקס מיוס, בוגבו קמיליון ואינגלזינה אלקטה. טרם ניסיתי או בדקתי אף אחת מהן.
    מה דעתך עליהן ובכלל?

תודה רבה רבה,
    רוני

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דגמים מומלצים בהתאם לדרישות

קובי סופר
    10/05/2022

שלום רוני,

דגמים מומלצים בהתאם לדרישות:
    1. אייביסי דיזיין סלסה. יוצרה בדיוק לדרישות של הורים באירופה:
    תינוקות גדולים, טיולי יערות וניוד בשלג.
    מציעה אמבטיה וטיולון סופר מרווחים. גלגלים גדולים עם מערכת קפיצים ייחודית. אלו מקנים יכולת ניוד מעולה גם בדרכים משובשות מאוד.
    החסרונות הם: משקל כבד מהממוצע וגודל גדול מהממוצע גם שהיא פתוחה וגם מקופלת.
    כמוכן בתור היבואן שלה, היבוא שלה לא סדיר לארץ לכן יש חוסרים בצבעים. לצערי הביקוש בישראל לעגלות מהסגנון נמוך וחבל מכיוון שזה בדיוק ההפך ממיוס (אחת העגלות הנמכרות בישראל ונגיע אליה בהמשך), עגלה שחושבת קודם על התינוק ואחר כך על ההורה.

פג פרגו בוק: בהשוואה לסלסה פחות נוחה לניוד. מרווחת כמו הסלסלה. היתרונות ביחס לסלסה הם קיפול וגודל קטנים יותר. נוחה מאוד לקיפול ביד אחת.

אינגלזינה אפטיקה: מאוד דומה לפג בוק וצריך לעשות בין כל שלושת העגולת את המבחן שרשמתי. בתשובה הראשונה כדי להחליט מה נכון לכם יותר.
    האלקטה היא גרסא עירונית של האפטיקה ולכן קלה ממנה משמעותית אבל לדעתי לא נוחה לניוד אפילו בעיר.

בוגבו קמיליון זה דגם מאוד מיושן של בוגבו ולדעתי לא ברמה של דגמים מודרניים. הפוקס הוא דגם חדש יותר שלהם ומתקדם יותר. גם יותר קל במשקל וגם יותר נוח לניוד ולכן עדיף על הקמיליון. החיסרון בשני הדגמים של בוגבו לדעתי הוא הטיולון, אין לו שכיבה שטוחה כמו בשאר העגלות שציינתי. בנוסף צריך לפרקו טרם הקיפול, מאוד מסורבל ולא נוח לדעתי, בטח שיש לחץ של זמן.
    לכן אני פחות ממליץ על בוגבו אבל אם כן הפוקס עונה טוב יותר לדרישות.

מיוס: כמו שרשמתי למעלה, זו עגלה שחושבת על ההורה ופחות על התינוק. מציעה מוצר קל ופרקטי, נוח לקיפול בגודל קטן וקומקפטי. דברים כאלו באים על חשבון נוחות התינוק כי האמבטיה וטיולון צרים וקצרים. הגלגלים קטנים ולכן יכול הניוד די מוגבלת ותצריך בהרבה מקרים גם בעיר מאמץ רב יותר.
    הפריאם שלהם דומה לסלסה שהמלצתי מבחינת תכונות ובמראה די ייחודית כמו המיוס. לכן הפריאם תתאים לדרישות יותר. היא פחות נחה לניוד מהסלסה וקיפול שלה לדעתי די מסורבל.

לסיכום: אני ממליץ לקחת המלצות מחברים/משפחה באופן מוגבל כי לכל אחד כמו שרשמתי אורח חיים שונה, דרישות ויכולות שונות וכו'.
    כמוכן המלצתי על עגלות די כבדות וגדולות. צריך לקחת זאת בחשבון, למרות שהתנאים שלכם מאפשרים עדיין, יש רבים שקנו והתחרטו/התבאסו!

אם תרצו אוכל להמליץ על מוצרים יותר קלים ופרקטיים אבל כמו שרשמתי, ירדו דברים כמו גלגלים קטנים יותר, אמבטיה וטיולון צרים יותר וכו'.

בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה