קרב מגע

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קרב מגע
    רונית
    20/06/2010

שלום,
    אני בת 26 ומעוניינת מאוד ללמוד קרב מגע. העניין הוא שאני מרכיבה משקפי ראייה (מס' 2.5 - 3, אולי בעין אחת קצת פחות). אסור לי לשים עדשות כי יש לי רגישות אליהן. האם המשקפיים מהווים בעיה? במידה וכן, חשבתי אולי להרכיב אותם בעת ההקשבה להסברים ולהוריד אותם בתרגול, אבל לא יודעת עד כמה הפיתרון הזה טוב.
    אני מאוד רוצה ללמוד את זה כי אני ממש מפחדת לצאת בחוץ בערבים ולא רוצה שזה ימשיך לשבש לי את החיים, אבל ממש חוששת שבגלל עניין המשקפיים לא אוכל לעשות זאת.
    אשמח מאוד לשמוע את דעתכם ולקבל הצעות לגבי מה שניתן לעשות בעניין.

תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    קרב מגע

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    21/06/2010

חלי, גם אני מרכיב משקפיי ראיה. כולל בתקופה שהתאמנתי בקארטה.
    העניין הוא מאד ברור (אבל לא לקצרי ראיה...)
    קרבות עושים בלי משקפיים. חד משמעית.
    זה אומר שאת האימונים הפיזיים את יכולה להרכיב משקפיים. אבל ברגע שזה מגיע לקרבות - מורידים משקפיים ומשתדלים לתפקד כמה שאפשר.
    מצטער שזה המצב, אבל אין ברירה.
    ההמלצה היחידה שאני יכול להציע זה בעת תחרויות להוריד את המשקפיים כחצי שעה לפני הקרב כדי שהעיניים יתרגלו בלי משקפיים ואז מצבך יהיה יותר טוב.
    במציאות, כאשר תותקפי את תהיי עם משקפיים. תהיי חייבת לגמור את זה מהר. עם המשקפיים.
    מכה אחת בפנים והמשקפיים עפים לך. לפעמים גם עם שריטה בשורש האף. אין מה לעשות.
    לנצח תוקף יותר חשוב ודחוף מהמשקפיים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרב מגע / הגנה עצמית

אמירה בר-שלום
    21/06/2010

שלום חלי

צר לי לחלוק על ידידי , אך אני בהחלט חושבת ויודעת שניתן ללמוד קרב מגע והגנה עצמית עם משקפיים. כמה מחבריי וחברותיי הטובים מרכיבים משקפיים ומתאמנים איתם באופן קבוע. פשוט צריך להיזהר. באימונים אנחנו לא נכנסים בעוצמה מלאה אלה מסמנים בזהירות. נכון שלפעמים זה קשה וקורות תאונות קלות (בעיקר בקרב מגע) , אך בהחלט זו אפשרות . אני יכולה לומר על הגנה עצמית (מכיוון שאני מדריכה הרבה קורסים) שתמיד ניתן להתאמן עם משקפיים, חלק מהשיעור הם תרגילים טכנים שונים ולא הכל לכיוון הפנים והרבה דברים קשורים להצבת גבולות, שמוש בקול ועוד דברים שונים שאינם טכניקות ישירות. 
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה