פורום וטרינריה - יש לך שאלה?

פורום זה הוא המקום לבעלי כלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. כאן תוכלו להתייעץ עם וטרינרים על נושאים כמו חיסונים לכלבים, חיסונים לחתולים, חיסון כלב, עיקור, סירוס, אילוף, פרווה, המלטה, גורים, מסירת גורים, פרעושים, קרציות, כלבת ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כלב בן 12 עם הטיית ראש
    לי
    06/02/2020

שלום,
    הכלב שלי בן 12. בימים האחרונים , גופו הפך מכווץ והראש נוטה הצידה שמאלה. הוא הוא לא הולך הרבה וישן יותר. הוא אוכל ושותה רגיל.
    על מה זה יכול להצביע? האם הכיוון נוירולוגי או אחר? תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חתולה בת שנה וחצי מתעטשת
    חתולה מתעטשת
    03/01/2020

שלום, חתולה שלי בת שנה וחצי מתעטשת מאתמול בערב. היא קצת יותר עייפה מבדרך כלל, אוכלת וחיונית. אין הפרשות מניחריים או מהעיניים. כשישנה הפה מעט פתוח. לא חושבת שיש חום, אבל לא מדדתי. בתחושה של היד היא לא חמה מהרגיל.
    אני מעדיפה להימנע מויטרינר בשלב זה כי הוא מרדים אותה הרדמה מלאה לכל בדיקה מכיוון שהיא משתוללת. לפני שבוע היינו אצלו והוא נתן לה תרופה בתוך האוזן לקרדית האוזן ובאוזן אחת גם להפרשה. (בהרדמה מלאה). האם ייתכן שזוהי תגובה לטיפול או להרדמה.
    מה ניתן לעשות ומתי כן לגשת לויטרינר?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נקודה שחורה בולטת בחיך החתול
    שירי
    14/12/2019

שלום, השבוע שמנו לב שהייתה נקודה שחורה על חיך החתול שלנו. החתול כבן 5 אולי קצת פחות, והנקודה נראית לא שוויוני כלומר בולטת על פני השטח.
    האם יש סיבה לחשוש מגידול? אולי עלוקה? יש צורך לקחת לוטרינר?
    תודה מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תיקון שגיאה

שירי
    14/12/2019

היה טעות בהודעה- הנקודה נראית שהיא אינה שטוחה. בולטת על פני השטח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול אצל כלב בוגר
    יונתן
    01/12/2019

כלב לברדור מעורב עם גולדן בן כ 11, סובל מזה שנתיים משיעולים יבשים, מאין רצון להקיא. הכלב חיוני לחלוטין, משחק, רץ (קופץ מדרגות, רודף אחרי חתולים) לא נרשמת פגיעה בתפקוד, ללא פגיעה בתאבון. יש לו רעש מהלב. השיעול במצב סטטי כלומר, באותה תדירות ובאותו אופן כבר שנתיים.
    כמו מה זה נראה לכם?
    האם יש צורך בהתערבות רפואית כלשהי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חתול משלשל כשבועיים
    יפעת
    03/11/2019

שלום,
    החתול שלנו, בו 5.5 שנים, מסורס, חי בחצר, מחוסן ומתולע.
    אוכל מזון יבש ופעם ביום מקבל מנה של טונה/ שימורי סלומון של פריסקיז/ עוף מבושל.
    לפני שבועיים החל לשלשל, הוטרינר המליץ להפסיק את תוספות האוכל ולתת מספר ימים רק מזון יבש. עשינו זאת במשך 4 ימים, נדמה שהעה שיפור ( היות ועושה את צרכיו בחצר, קשה לעקוב, אבל פי הטבעת היה נקי), וביום החמישי נתנו מעט שימורי פריסקיז. שוב חזר לשלשל (שלשול מימי). הוטרינר כעת אנר לנסות רק מזון יבש ועוף מכובס. אנו נותנים זאת כבר 3 ימים, אך החתול עדיין משלשל. פי הטבעת אדום ומגורה והוא מלקק אותו - נדמה שכואב לו. ( לציין כי כאשר הוא משלשל, הוא לא מיילל או מראה סימני כאב).
    האם ניתן לעשות עוד משהו? האם מותר לתת לו גם קצת אורז מבושל?
    תודה
    יפעת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כלב מת אחרי שהקיא
    יובל
    31/10/2019

היי, הלילה הזה היה קשה..
    באמצע הלילה הכלב שלי התחיל להקיא ולפרקס.. הוא הקיא מין קצף צהוב כזה
    בהתחלה אני לא חשבתי שזה רציני, כשהגיע הבוקר אני ישר לקחתי אותו לוטרינר אבל הוא לא שרד את הדרך..
    חשוב להגיד שהשבוע הוא כבר היה אצל וטרינר, ומה שאמרו לנו זה שבסך הכל הכל בסדר, נתנו לו אנטיביוטיקה כי ראו שמתחיל איזה משהו דלקתי..
    השאלה שלי היא מה הסיבה שקרה מה שקרה..
    מה זה אומר אם כלב מקיא קצף צהוב
    אשמח לתשובה שאדע להתמודד עם זה להבא.
    תודה מראש 😔

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אוגרת עושה קולות מוזרים
    קרן
    26/10/2019

שלום האוגרת שלי החלה לשמיעה קולות מזורים של צפצוף הנשמע לאזן, היא פותחת את הפה ומצפצפת זה נישמע כאילו היא מנסה לנשום דרך הפה מזכיר קצת שיהוק. נראה שהיא גם קצת לא נינוחה. מה יש לה ןמה אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בטפיל הגיארדיה
    רעות
    16/10/2019

שלום, יש לי גור מלינואה בן 7 חודשים שנדבק בטפיל הגיארדיה, בטיפול הראשון של האנטיביוטיקה הוא הבריא אבל נדבק שוב ומאז קשה להיפטר מהטפיל, הוא אחרי 3 סבבים של אנטיביוטיקה איך עוד אפשר לטפל?
    האם גופרית יכולה לעזור בחיסול הטפיל והאם בכלל אפשר לתת לכלבים תוסף של גופרית?
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אוזניי סיני מצויץ
    שירלי
    14/09/2019

שלום רב.
    יש לי גור סיני מצויץ בן חודשיים. שמו לו מעין פלסטר כדי להעמיד את האוזניים. לא כל כך הקפידו כי בגלל הגורים ששיחקו ביחד זה היה נופל.הגור אצלי 3 ימים כל הזמן עם הפלסטר. היום הוצאתי והאוזניים עומדות.האם לעשות הפסקה ולשים שוב? האם לא לשים יותר?
    אשמח לתשובה תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פרוו ההבדל בין פלזמה למנות דם
    יעל
    10/07/2019

הגורון הקטן שלי חלה בפרוו ועכשיו נלחם על חייו.
    בדיקות הדם מראות כי הכדוריות הלבנות גבוהות מאוד והנמוכות עדיין לא נמוכות מידי אבל לא תקינות
    בהמלצת הרופאים לתת פלזמה ובמידה ולא יעזור לתת מנת דם. לשאלתי - האם לא עדיף לתת מנת דם ישירות? האם היא לא מכילה את הפלזמה?
    מה ההבדל? ולמה כל אחד מהדברים יכול יותר לעזור להציל אותו

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אמפולה בתדירות של יומיים
    רותם
    17/06/2019

היי , יש לי כלבה פודלית בת 12.
    בשישי האחרון ראיתי עליה משו הולך שמתי לה אמפולה של חברת אדוונטיקס , ביום שני ( לאחר יומיים) לקחתי אותה לתספורת ומקלחת יסודית .

האם אפשר וצריך לשים לה אמפולה חדשה ? (האם זה מסוכן ויכול לפגוע בה אמפולה חדשה בתדירות של יומיים )

תודה מראש , רותם.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פצע עם התקרחות חתול
    מעין
    17/06/2019

שלום
    מצאנו גור חתולים ברחוב לפני כשבוע, והכנסנו אותו לחצר. עשינו לו עד כה פרעוש ותילוע. בן חודשיים וחצי בערך.
    לפני 3 ימים הופיע פתאום פצע שלא היה קודם עם התקרחות מסביב.
    כרגע הפצע עבר וההתקרחות נשארה.
    האם זו פטריה? הילדים שלי קטנים ומשחקים איתו המון.
    מצאנו תור לוטרינר רק עוד 3 ימים ואני מודאגת שידבקו..
    מצרפת תמונות של הפצע

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כלבה משלשלת במשך תקופה
    אורטל
    16/06/2019

שלום, שמי אורטל ונמצאת אצלי כלבה רועה גרמנית בת שנה וחצי באומנה (בשאיפה לאימוץ). הכלבה נמצאת במצב רפואי רע, להבנתי נמסרה לעמותה בגיל שנה וחצי לאחר שבשלושת החודשים האחרונים החלה לשלשל ולרדת משמעותית במשקל (כ10 קילו, משקלה כעט 17 קילו מבלי ששינו לה את הדיאטה). מדובר בצואה לפעמים רכה מאוד וירוקה ולפעמים יותר נוזלית. בשבוע וחצי האחרונים היא אוכלת אוכל רפואי אך אין כל שינוי בצואה שלה. בנוסף שוחחתי עם הבעלים של אחותה של הכלבה והיא סיפרה לי שגם לאחות ישנה רגישות בקיבה אך לא ברמה כזו וכיום היא במצב טוב כל עוד שומרים שלא תאכל אוכל ברחוב (היא אוכל אוכל על בסיס סלמון ללא דגנים). כמו כן הכלבה עברה ספירת דם שהראתה אנמיה ומחסור בברזל וכן עברה בדיקת תרבית של הצואה שגם היא יצאה נקיה. אשמח לייעוץ בנוגע לסיבת מצבה הבריאותי וכיצד ניתן להתמודד עם המצב, בייחוד כאשר מדובר באומנה ובסטודנטים שלא יכולים לעמוד בעלויות גבוהות של מימון בדיקות וטיפולים יקרים. תודה רבה אורטל.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לכלב יש קולות מעיים וכאב בטן
    מיה
    08/06/2019

היי יש לי גק ראסל בן 7, הוא משמיע קולות מהמעיים )קרקורי בטן), ושיוצאים לטייל מנסה לאכול עשב בצורה מוגזמת..הוא גם רגוע ונצמד אליי כל הזמן (הוא מתנהג כך כשהוא סובל בדרך כלל)..הבעייה הזו חוזרת כל תקופה מסוימת..ואני לא מצליחה לקשר את זה עם גורם סביבתי, מה זה יכול להיות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי גורה בת חודש
    מורן
    06/06/2019

יש לי גורה בת חודש וחצי עכשיו השאלה שלי היא : מותר להוציא את הגורה קצת בחוץ לפני כל החיסונים שלה או שבכלל אסור שזה מסוכן לה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה