פורום וטרינריה - יש לך שאלה?

פורום זה הוא המקום לבעלי כלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. כאן תוכלו להתייעץ עם וטרינרים על נושאים כמו חיסונים לכלבים, חיסונים לחתולים, חיסון כלב, עיקור, סירוס, אילוף, פרווה, המלטה, גורים, מסירת גורים, פרעושים, קרציות, כלבת ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פציעה באוזן של חתול רחוב והידרדרות מצב
    דניאל
    23/07/2020

לפורום הווטרינרי שלום,

מבקשת להתייעץ לגבי חתול רחוב אותו אני מאכילה תקופה, החתול אינו מסורס חי בשטח פתוח של שדות.
    תקופה מסויימת לא הגיע... לאחרונה הגיע ומצבו ממש הדרדר. רזה מאוד, יש לו שטף דם באוזן וגם קרע בעור באוזן ממש חור.
    קושי גם באכילה... אני כמובן מנסה ללכוד לקחת לטיפול וטרינרי, בדיקות דם... ומה שצריך...
    רציתי לשאול לגבי האוזן: אם הפציעה הזו זה משהו שניתן לתיקון הקרע עם החור? מפריע לשמיעה שלו?

תודה רבה
    צירפתי תמונה שלו

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• כלבה שנושכת את הרגליים ויוצרת לעצמה פצעים
    רחל ר
    23/07/2020

יש לי כלבה בת 15 וחצי סוג שועלית.
    בחודשים האחרונים היא נושכת הרבה את הרגליים שלה בחיבור של השוק והקרסול וגם למטה יותר ועושה לה פצעים.
    מה הסיבה לכך ומה כדאי למרוח לה כדי להרגיע?
    מקבלת אוכל סטרוויט רפואי, קיבלה אמפולה אדוונטג לפני כמה ימים וגם בחודש שעבר כך שנראה שמוגנת מפרעושים.
    אציין שאני נותנת לה מעט יוגורט ביו בערב ובצהריים גזר מבושל ואורז או קינואה מעט אך הם מתובלים מעט.
    אודה לתשובה
    רחל ר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• כלב שארפיי ננשך על ידי חתולה והיה עם חום
    עידן
    23/07/2020

שלום רב,
    יש לי כלב מסוג שארפיי בן 5 חודשים, לפני כשלושה ימים חל אצלו שינוי בפנים. כידוע, כלבי השארפיי הם כלבים עם הרבה קפלים וכך גם הכלב שלי, אך זה ישתנה, כרגע הוא ניראה רזה יותר בפנים פחות קפלים מרגיש כלב שונה ממה שאני מכיר עד היום מבחינת המראה.
    הכלב אוכל סדיר יש קצת שינוי במצב הרוח עושה צרכים באופן סדיר ובנוסף לא ירד במשקל אפילו עלה מספר גרמים.
    לפני כשבוע הכלב ננשך ידי חתולה בשריטות הוא היה גם בפנסיון יומיים חזר עם חום 40 מעלות הווטרינר בדק אותו קיבל אנטיביוטיקה 10 ימים. הכלב בנוסף גם מראה צליעה ברגליים האחוריות. אין לי מושג מה לעשות.
    יש איזושהי המלצה מה לעשות?
    חייב עזרה. תודה מקרב לב

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת מעיים לכלב מעורב בן 4
    ניב
    09/07/2020

שלום רב, יש לי כלב בן 4. מעורב.
    ביום ראשון התחיל להקיא בתדירות די גבוהה, התייעצנו עם וטרינר והציע לתת לזה יום יומיים, אולי יחלוף מעצמו. ביום שלישי לא חל שיפור. עשו לו צילום רנטגן, ללא ממצא חריג. בנוסף עשו בדיקות דם שיצאו די תקינות חוץ מערך אחד של אנזים שהיה טיפה גבוה. לאחר זריקה נגד הקאות, אוגמנטין וכדורים נגד תילוע שוחרר הביתה. ביום רביעי הקיא שוב את מה שאכל, עשו אולטראסאונד. יצא ללא ממצא חריג גם. החליטו על אשפוז, נוזלים לווריד, אנטיביוטיקה לווריד. נדמה לי שאף אחד לא באמת יודע מה יש לכלב. האם זה באמת זה? תוך כמה זמן אפשר לצפות לשיפור? האם זהו טיפול נכון?
    יש לציין שהכלב בעייתי, ולא נותן לטפל בו, מה שגורר לקבלת טשטוש לכלב כל פעם מחדש...

לקביעת תור
    סגירה
    דלקת מעיים לכלב מעורב בן 4

הוספת תגובה

תמונה

• נשיכה מכלב האם צריך לעשות משהו בנידון?
    סמי
    08/07/2020

היי כלב של חבר שלי שרט אותי שריטה ממש קטנה ולא עמוקה עם השן שלו.
    צריך לעשות משהו עם זה?

הוספת תגובה

תמונה

• החתול שלי אוכל כרעיים בלבד האם המזון מספק?
    טלי
    01/07/2020

שלום

החתול שלי (חתול חצר, בן שנתיים, מסורס) אוכל כרעיים בלבד, לאחר שפולטו מהעצמות.
    מזון אחר (כבד, אוכל יבש) לא בא בחשבון (שלו).
    האם כרעיים יכולות להוות מזון שמספק את כל צרכיו התזונתיים?
    תודה רבה.

טלי

הוספת תגובה

תמונה

• פצעים בעור, ברגליים ושערות שנדבקו אחת לשנייה בפרווה
    שירן
    25/06/2020

שלום,
    מצרפת תמונות של הפצעים שהכלב סובל מהם.
    האם מדובר בפטריית שמרים או בעיית עור אחרת?
    מה הטיפול הנכון על מנת לעזור לכלב להחלים?

הוספת תגובה

תמונה

• תנועות פה ולשון מוזרות אחרי אכילה של כלבה
    שרית
    23/06/2020

היי, בחודשיים האחרונעם התחלתי לשים לב שהכלבת גולדן, בת 9, ללא מחלות שידועות לי, עושה תנועות פה ולשון מוזרות כמה דקות אחרי האכילה. יכול להיות שזה היה קיים קודם. היא עשתה את התנועות האלה אחרי שאכלה מזונות תעשייתיים שונים וגם אחרי טונה, ביצה, לחם.

מה זה יכול להיות?

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• מתן בייטריל לעופות נגד מחלות נשימה ומעיים - שלשול
    קותי אהרון
    17/06/2020

יש לי פרגית חולה המתנשמת בכבדות מפרישה ריר מהפה ובמקביל שי לה לשלשת בהירה עד לבנה
    יש בידי בייטריל 19 אחוז ומבקש לטפל בדחיפות

הוספת תגובה

תמונה

• עופות

יוסי מצקל
    18/06/2020

פנה לוטרינר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אימוץ חולדות מחמד והשפעת מחלות באדם
    אבנר
    12/06/2020

שלום רב,
    אני וזוגתי אימצנו זוג חולדות מחמד, זכרים בני חודשיים שהגיעו ממעבדה באוניברסיטה.
    הם חמודים ומתוקים והכל טוב, אך לאחרונה קראתי שישנם מספר פתוגנים אשר הינם א-סימפטומטים בחולדות אבל יכולים לעבור לאדם, כמו rat bite disease ועכברת.
    אני משער שבמעבדה שומרים על סטריליות. אבל בכל זאת איך ניתן לדעת ולבדוק שבאמת אין סכנה לנו מהחולדות?

כמו כן, בהמשך נרצה לצרף אליהם עוד זוג. במידה ונאמץ לא ממעבדה, האם ואיך ניתן לבדוק אותם לוודא שאינם מסכנים אותנו או את הזוג הקיים (למשל בעניין מחלות חולדות - אם הן נשאיות מיקופלסמה)?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תיפנו לשלהבת הוא יודע כול מה שצריך

שלהבת
    13/06/2020

מודעות על חולדות באינטרנט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תיפנו לשלהבת ( Ron Shalhevet )הוא יודע כול מה שצריך

דון
    13/06/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גור יורקשייר אוכל חצי מהכמות המומלצת
    שמוליק
    06/06/2020

שלום,
    גור יורקשייר בן חודשיים ושבועיים, נמצא אצלנו 10 ימים מאז בית גידול. הגור אוכל מזון יבש לגורים, אך בכמות של כמחצית ממה שמצוין בטבלה (לפי משקל/גיל) - 25 במקום 50 גר' ליום. לפני שבוע שקל 1230 גר' וכרגע 1150 גרם (איבד 80 גר'). אציין שהגור אנרגטי ופעיל מאד ולא נראה כאוב וכן עבר שני משושים ותילועים. האם יש סיבה לדאגה? תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• גורים שמתים לאחר העברה
    רעות
    02/06/2020

היי,
    יש אצלנו בחצר חתולה (נמצאת אצלנו בחצר כשנה ואנחנו מאכילים אותה) שלפני מספר חודשים המליטה בפעם הראשונה. נולדו ארבעה גורים שינקו והיו ויטאליים ופעילים. בוקר אחד קמנו וראינו שהחתולה העבירה את הגורים למקום אחר, שניים מתו ואחרי כמה שעות מת גם שלישי. אחד נשאר ויטאלי והמשיך לינוק ולהתפתח. אחרי כשבוע העבירה גם אותו מקום, וגם הוא מת אחרי כמה שעות. עכשיו החתולה שוב בהריון מתקדם. האם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות כדי שהפעם הגורים ישרדו ולא ימותו בהעברות? אציין גם שקיימת חתולה נוספת בוגרת שלנו באזור (לא יודעת אם זה משפיע). תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    גורים שמתים לאחר העברה

הוספת תגובה

תמונה

• פומרניאן גירוד - זיהוי נגע/ פצע בעור
    אפי
    21/05/2020

מישהו יכול לומר לי מה זה?
    פומרניאן, היה אצל וטרינר שאמר שיש לו פרעושים. הוא נתן לו כדור אך הכלב המשיך להתגרד גם אחרי נטילת הכדור.
    היום גיליתי אצלו נגעים/ פצעים בעור כשמסביבם יש כמו קשקשים שחורים שיצאו מהפצע.
    מצורפת תמונה, מדובר בשני מקומות בגב, קרוב לעצם הזנב בשני צידי הגב.
    האחד נראה כמו פצע ממש, השני כמו כתם כהה.
    אשמח להכוונה.

הוספת תגובה

תמונה

• חתולה חלשה ובדיכאון אחרי המלטה
    כרמל
    21/05/2020

היי יש לי חתולה שילדה לפני יומיים והייתה לה לידה די קשה. עכשיו היא חלשה/דאון כזה בקיצור לא עצמה. השאלה שלי היא: מתי היא תחזור להיות עצמה לפני הלידה? אנרגטית...

הוספת תגובה

תמונה

• כתם כהה בפי הטבעת של הכלב
    מורן
    20/05/2020

שלום יש לי כלב בן 4 ובחודשים האחרונים יש לו מן כתום שחור בפי הטבעת אם כי זה לא נראה כתם אלא כמו משהו שיש על פי הטבעת, בהתחלה ניסינו לנקות את זה חשבנו שזו צואה אך זה לא יורד, הגודל לא השתנה וזה נראה אותו הדבר כבר מספר חודשים.
    שהלכנו לווטרינרית היא לא ממש הצליחה לראות את זה ואמרה שזה פיגמנט..
    אך הכלב מריח את פי הטבעת המון בזמן האחרון ומריח כל איזור בו הוא יושב.
    מה זה יכול להיות? תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    כתם כהה בפי הטבעת של הכלב

הוספת תגובה

תמונה