פורום וטרינריה - יש לך שאלה?

פורום וטרינריה הוא המקום לבעלי כלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. פורום וטרינריה הוא המקום להתייעץ עם וטרינרים על חיסונים לכלבים, חיסונים לחתולים, חיסון כלב, עיקור, סירוס, אילוף, פרווה, המלטה, גורים, מסירת גורים, פרעושים, קרציות, כלבת ועוד

מנהלי הפורום

הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פצעים על עורו של שרקן
    דניאל ואקנין
    20/04/2018

קנינו לפני כשבועיים שרקן בן כמה חודשים מחנות חיות. בעת הקנייה, היה על גבי עורו פצע אחד שנראה כתוצאה מנשיכה (השרקן היה בכלוב עם עוד שרקן ושני ארנבים)
    כעת, שמנו לב כי הופיעו על חלקים מעורו מעין פצעים מוזרים. הוא אינו מתגרד או נושך את עצמו, אך שורק כאשר מעבירים את היד על גבי המקומות החבולים.
    נראה שהשרקן מתנהג כרגיל: אוכל, שותה, חיוני, מגיב (שריקות וגרגורים) ללא שום מגבלת תנועה.

מה זה יכול להיות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כתם ורוד ליד הפה של הכלב
    ניצו
    09/04/2018

שלום רב,

ראיתי שיש לכלב שלי כתם ורוד ליד הפה שלא היה שם קודם.
    אשמח לדעת האם זה משהו שמצריך טיפול/ בירור.

תודה,
    ניצן

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• המלטת חתולה על הספה בסלון שלא מעבירה את הגורים לארגז
    ‪linor tamir‬‏
    07/04/2018

חתולה נכנסה מהחלון והמליטה לי על הספה בסלון לפני 4 ימים. הרחקתי אנשים ושמתי אוכל ומים לאם כדי שתעבור את החוויה בפחות מאמץ בחיפוש אוכל. הכנתי לה ארגז עם מצעים נקיים כדי שתעביר את הגורים לשם אבל האם מתעקשת להישאר על הספה והספה כבר מסריחה ומסריחה את כל הבית. אני לא רוצה לגעת בגורים וגם לא בה אבל חייבת למצוא פיתרון לנקות את הספה ולהשליך את השמיכה שנמצאת שם לפח. איזה אופציות יש לי?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גור כלבים בן חודש וחצי סובל מאנמיה
    כפיר
    06/04/2018

יש לי גור כלבים בן חודש וחצי שלא קיבל חיסונים וכנראה חולה בתלעת.
    לאחר ביקור אצל הוטרינר נאמר לנו שיש לו בעיית אנמיה חמורה (הבדיקה הראתה 15%).
    הוא קיבל טיפול נגד תולעים ואנטביוטיקה.
    למרות זאת הוא עדיין במצב לא טוב,חלש מאוד ונאנח המון מנסה להקיא אך לא יוצא כלום.
    נאמר לנו שהפתרון הוא תרומת דם והיינו מעוניינים לשמוע האם יש פתרונות נוספים לעזור לו.
    תודה מראש
    משפחת שוקרון

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כלב מקיא ליחה לבנה סמיכה
    יערית
    03/04/2018

היי יש לי בולדוג צרפתי בן 11 חודש ירדנו למטה התחיל ללעוס חתיכת כץ מה שהצלחתי הוצאתי לו מהפה.
    שעה בערך וחצי אחרי שירדנו הוא הקיא מספר פעמים ליחה לבנה סמיכה ביותר יש לו התכוציות של הקאה לפני שהוא מקיא .
    וכרגע יש לי מין ליחה בצידי הפה שלו שנוזלת לו מה שלא היה לפני מה ניתן לעשות
    האם יש טיפול או לתת לו משהו שיעזור לו להפסיק להקיא תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הכלבה שלנו. תקופת ייחום
    טטיאנה
    26/03/2018

19:43
    כלבה שלנו. אשמח לעזרתכם
    שלום

אימצנו את הכלבה ממישהו

כיום הכלבה בת שנה ו3 חודשים בערך

לפני כמה שבועות התחילו לה הפרשות לבנות כאלה,לא שקופות,כמו נזלת

לאחר כמה זמן השתנו לבז כזה

כיום גם לבנות כאלו,אולי טיפה ירוקות,כמו נזלת

יש לציין שכלבה מרגישה טוב סהכ

אוכלת,שותה,שמחה

האם יש סיבה לדאגה? או שזה תהליך הייחום?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צואה ירוקה לכלבה שלי
    מורן אדרי
    09/03/2018

שלום, לכלבה שלי שועלית קטנה (בת 4) יש צואה ירוקה בצבע דיי קהה, היא אוכלת אוכל ביתי- ירקות מבושלים (קישואים, פטרוזיליה גזר) עם כבד/כנפיים ודגנים (שיבולת שועל או אורז) הכל מעורבב יחד
    הייתה תקופנ של 3 4 שבועות של צואה יפה- חומה מוצקה ללא משהו חריג, אבל היום ראיתי צואה ירוקה, קשה עם פס אדום לא ברור באמצע
    אני רוצה לדעת אם זה חריג או שזה תקין?
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בכלוב השרקן שלי גדלות פטריות
    שני זריצקי
    07/03/2018

שלום, יש לי שרקן בן 4 וחצי שנים. קניתי אותו כשהיה בן חודש וקצת. אני מצליחה בדרך כלל לשמור על נקיון הכלוב שלו (מחליפה את החצץ בערך כל שבועיים). אך בשנה האחרונה מעט התקשתי להתמיד ולהחליף כל שבועיים- זה לפעמים גלש לחודש אך לא יותר. בחודשים האחרונים שמתי לב שגדלות פטריות מוזרות בכלוב והן משאירות סימנים שחורים על הידיים ועל הכלוב (השרקן לא מתקרב אליהן). השאלה שלי היא אם אתם יודעים מאיפה הם הגיעו, איך ניתן לגרום שלא יגדלו שוב (כבר פעם רביעית שאני מוצאת אותן), והאם הפטריות פוגעות בבריאות השרקן?
    תודה מראש :)
    נ.ב אם צריך אצרף תמונה של הפטריות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחתול שלי (גור בן 10 חודשים) יש בליטה בצד שמאל בבטן
    יניב
    17/02/2018

נעלם מהבית המשך יומיים וחזר ככה. אוכל רגיל ומתנהג כרגיל. ממה זה יכול להיות ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חתול נפטר בגיל 19
    אילנה
    15/02/2018

שלום,
    החתול שלי נפטר היום, בגיל 19. אחרי כמה ימים בהם לא אכל ולא הצליח ללכת. אחרי שמת ראיתי על הסדין שישן עליו שיצא לו דם מהפה והייתי רוצה לדעת מה יכל להיות מקור הדם..

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול בחתולה סכרתית בת 13
    נ
    07/02/2018

מזה שבועיים חתולה בת כ-13 אובחנה כסכרתית עם רמות סוכר של 349 בבדיקת פרוקטוזאמין.
    כמו כן, עברה לאוכל רפואי המותאם לחתולים סכרתיים, והזרקת 2 יחידות אינסולין פעמיים ביום.
    אתמול בבדיקה חוזרת של הפרוקטוזאמין, רמות הסוכר ירדו ל322, אולם התסמינים : שתייה מרובה והשתנה מרובה לא השתנו. לכן, הוטרינר העלה את המינון ל3 יחידות אינסולין.
    שאלתי - האם מעבר למזון הרפואי ללא הזרקת אינסולין אינה מספקת מכיוון שמאז שהתחלנו להזריק לה נהייתה אפאטית, ממעטת לגרגר וישנה רוב הזמן?
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רועה גרמני אשר לא שולט בסוגרים
    הילה
    30/01/2018

שלום,
    יש לנו רועה גרמני בן 13, בחודשים האחרונים ישנה תניחה של האגן שלו כאשר הוא עומד ובהליכה ועלייה במדרגות רואים שהוא לא יציב. בימים האחרונים הוא לא מצליח גם לשלוט בסוגרים ומטפטפת לו צואה מהישבן. הוטרינר נתן לו לטיפול פרויקוקס והחליף לו את האוכל. מאותו הרגע המצב החמיר וכל הזמן נוזלת לו צואה כולל דימום והיום אף שלשל המון ללא שליטה- מה עליי לעשות? האם הטיפול לא מתאים או שמא מוקדם מידי להגיד.

אודה לתגובתך המהירה,
    הילה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הדבקה בכלבת דרך שתייה
    טלי
    21/01/2018

שלום,
    אני גרה באזור שנגוע בכלבת. מדי חודש מביאים לי כדי מים גדולים למתקן המים הביתי (מי עדן). הבקבוקים סגורים במדבקה בלבד.
    עלה בי החשש שמאחר והכדים עומדים בחוץ ביום האספקה, יש סכנה שחיה נגועה ליקקה אותם. האם יש סיבה אמיתית לדאגה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חתולה לא אוכלת, חופרת הרבה בארגז החול ונעלמה בחוץ
    בועז
    19/01/2018

שלום,
    אימצתי חתולת רחוב לפני 4 וחצי שנים, מעולם לא הייתי אצל וטרינר איתה. לפני כמה חודשים החלה להתנדנד לה שן ולבלוט מהפה. לפני שבועיים היא הפסיקה לאכול, חפרה המון בארגז החול ועשתה פיפי במיטה. היא חיה חצי זמן בחוץ וחצי בבית, אך לאחרונה היא באה רק בלילה הביתה ובבוקר מוקדם רצה לחצר ונעלמת עד הלילה הבא. אתמול היא לא חזרה הביתה וגם היום ! אני משתגע מדאגה שקרה לה משהו, היא מאוד רזתה והפסיקה להתלקק. מקווה שלא מאוחר מדי!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תיחום ורוד מעל השפה העליונה בפה
    לילו
    13/01/2018

הכלבה מטופלת בתרופות ולפתע יש סביב הפה פס ורוד על מה זה מעיד אולי אלרגיה לתרופה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה