פורום וטרינריה - יש לך שאלה?

פורום זה הוא המקום לבעלי כלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. כאן תוכלו להתייעץ עם וטרינרים על נושאים כמו חיסונים לכלבים, חיסונים לחתולים, חיסון כלב, עיקור, סירוס, אילוף, פרווה, המלטה, גורים, מסירת גורים, פרעושים, קרציות, כלבת ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• רעילות תרופות מסוימות עבור בעלי חיים

לאחרונה קראתי שמינוקסידיל מאוד רעילה לכלבים ובמיוחד לחתולים.. היו מספר מקרים ברחבי העולם של כלבים ובעיקר חתולים שמתו לאחר שהבעלים שלהם התחילו להשתמש בתרופה (החיות לא באו במגע ישיר עם התרופה).
    מינוקסידיל מורחים על הראש בנוזל או בקצף ואז חשוב לשטוף ידיים היטב , הבעיה שהחומר נספג בגוף וחלקו גם מפורש בזיעה.
    חתולים וכלבים רובצים על המצעים שלנו / מיטות שלנו , חלקם מלקקים את העור שלנו ובכך החומר מגיע ב"עקיפין" ונספג בגוף שלהם וגורם לאותן מקרי תמותה.
    רציתי לדעת האם finasteride ו dutasteride גם מסוכנים לבעלי חיים?
    אומנם זה תרופות אחרות , אבל הם גם נספגות במערכות הגוף.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    רעילות תרופות מסוימות עבור בעלי חיים

הוספת תגובה

תמונה

• במסגרת הסרת עטין עם גידול אצל חתולה
    שרית
    18/10/2021

שלום, האם במסגרת הסרת עטין עם גידול אצל חתולה בת תשע יש הכרח לבצע גם עיקור? כלומר לנתח שני מוקדים בניתוח אחד.....

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    במסגרת הסרת עטין עם גידול אצל חתולה

הוספת תגובה

תמונה

• האם במסגרת הסרת עטין עם גידול אצל חתולה
    שרית
    18/10/2021

שלום, האם במסגרת הסרת עטין עם גידול אצל חתולה בת תשע יש הכרח לבצע גם עיקור? כלומר לנתח שני מוקדים בניתוח אחד.....

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם במסגרת הסרת עטין עם גידול אצל חתולה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מותר לנתח כשיש דלקת
    מאריק אבאיב
    06/10/2021

שלום
    רציתי לדעת אם מותר לנתח כלב כשהוא סובל מגסטרו אנטריטיס או שצריך לטפל בדלקת קודם ורק אז לנתח. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    האם מותר לנתח כשיש דלקת

הוספת תגובה

תמונה

• פספוס כדור אפליפסיה והאם יכול לקרות משהו
    אנונימית
    04/10/2021

לכלבי (בוסטון טרייר בן 8) היה מספר התקפי אפליפסיה לפני חודש (ללא סיבה נראית לעין) ולאחר מכן הוחלט להינתן לו רבע כדור פנורביטל פעמיים ביום.
    היום בבוקר לצערי הוא פספס רבע אחד.
    יכול לקרות לו משהו? תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• וירוס כלבת והדרכים בהם אפשר להידבק
    שי שביט
    03/10/2021

בס"ד
    שלום - רציתי לשאול לגבי וירוס כלבת, האם הוא יכול להתקיים על משטחים כגון אם רוק של חיה חולה התיבש על קערת אוכל וחיה אחרת אכלה מזה או שאפה (לפי מה שקראתי אי אפשר להדבק דרך אכילה כי מיצי הקיבה פוגעים בוירוס?) מה מיוחד אצל יונקים שהכלבת פוגעת רק בהם?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• דחוף כדורי גאבה פאנטן לכלבה מבוגרת
    אמיר
    02/10/2021

אהלן חברים מנסה את מזלי בעזרה דחופה פה בפורום... מישהו מאיזור באר טוביה עם כדורי גאבה פאנטן?

הוספת תגובה

תמונה

• אימוץ כלב שאינו מסורס ומה ההשפעות
    תהילה
    29/09/2021

שלום
    אנחנו רוצים לאמץ כלב שאינו מסורס (גור רועה אוסטרלי)
    מה יכולות להיות ההשפעות של זה?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת באוזן וחוסר איזון
    תמר שגב
    27/09/2021

שלום
    החתולה שלי, בת 8.5, קיבלה דלקת באוזן. תוך לאחר מתן זריקת טשטוש, הווטרינרית ניקתה לה את האוזן עם נוזל , שמה לה חצי מזרק של otic gel, ואחריו נתנה לה זריקת מתאדון להתעוררות מהירה יותר (לדבריה). כבר 6 ימים לאחר הטיפול והחתולה איבדה את שיווי המשקל שלה. הולכת לאט כי פוחדת ליפול. היא מנערת את הראש ונופלת לריצפה לשכבה. מאבדת איזון בהליכה. אישונים תקינים. חזרה לאכול רגיל. הוטרינרית אומרת שזו תופעת לוואי של הג'ל הטיפולי ולכן לא תשים לה את החצי השני של המזרק. הרופאה אומרת כי זו פעם שניה שרואה תופעה זו, שיכולה לעבור תוך שבועות/חודשים/ לעולם לא. אומרת עוד כי נראה שיש לה חוזק בגוף ומודעות לתנועה שלה, על אף שנופלת כל הזמן בעת הליכה. אמרה עוד כי אין מה לעשות. בחיפוש ברשת מצאתי כי ג'ל טיפולי זה אינו מיועד לחתולים!
    אשמח לשמוע חוות דעתכם בנוגע לתרופה ולסיכויי ההחלמה.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    דלקת באוזן וחוסר איזון

הוספת תגובה

תמונה

• הכלב שלי נראה לי לא טוב
    אירית מזרחי
    25/09/2021

הכלב שלי בן 12 מיזה כשבוע הוא ירד במשקל הייתי אצל וטרינר עשה בדיקה שלל לב כי הכלב השתעל ונתן דוקסילן לא נראה שזה שעלת כי אני יודעת מה זה שעלת הכלב לא אוכל שותה מדי פעם וכל היום במיטה שלו ונושם בכבדות מה זה יכול להיות תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הכלב שלי נראה לי לא טוב

הוספת תגובה

תמונה

• גולדנית בת 5 מובחלת ועושה תנועות בליעה חוזרות ונשנות
    יעל זלצמן
    25/09/2021

אחת לשבוע או שבועיים במשך שנה כבר הכלבה שלי מתעוררת באמצע הלילה, נראה כי אין לה אוויר נושמת בכבידות דרך האף נשמע מחרחרת, חניכיים חיוורות ועושה תנועות של בליעה ומבקשת לצאת החוצה לאכול דשא ועד אז לא נרגעת.
    חשוב לציין כי הדשא יוצא בצואה והיא לא מקיאה, בזמן אוכל נראה כי מעט קשה לה לבלוע ובמהלך היום העיניים שלה אדומות.
    הכלבה בדרך כלל חיונית שותה, אוכלת ומשחקת.
    בביקור אחרון אצל וטרינר טופלה בפרמין ופמוטידין אך נראה כי זה רק משכך את הבעיה ולא פותר אותה. בימים האחרונים החלפתי לה אוכל להיפואלרגני.

הוספת תגובה

תמונה

• סיבוכי ערמונית מוגדלת
    הדר
    21/09/2021

היי, יש לי פקינז בן 6 שסובל מזה כשנה מערמונית מוגדלת וכתוצאה מכך מהרניה וקושי ביציאות. לאחר האבחון סירסנו כימית והומלץ לא לנתח בשלב זה ולעקוב.
    אתמול הוא ממש רעד ובקושי זז, הלכנו לוטרינר (אחר) שאבחן כאבים בבטן ולאחר אולטרסאונד וצילום ראה מעיים נפוחות וציסטה ליד הערמונית (מעין כיס עם נוזל) טען שאולי מדובר בצואה שהצטברה ושקשה לדעת מה זה ויש לחזור על הבדיקות פלוס ביופסיה בעוד כמה ימים לאחר שיתרוקן באמצעות שמן פראפין באוכל (לא יכל לעשות חוקן כי המעי בצורת סללום ולא ישר מסתבר). הוסיף שיש לנתח בהקדם את ההרניה כי זה ניתוח מסובך של שעתיים לפחות..ולסרס כמובן..
    תודה למי שקרא עד כאן, יצאתי ממנו מודאגת ואשמח לקבל חוות דעת נוספות.
    האם יש המלצה למומחה בתחום?
    האם מדובר במצב מסכן חיים?

לקביעת תור
    סגירה
    סיבוכי ערמונית מוגדלת

הוספת תגובה

תמונה

• מה הסיכוי שיש לגור שלי כלבת
    אביה
    18/09/2021

היי ד"ר.
    לפני 4 ימים קיבלתי גור בן 3 חודשים.
    הגור טרם חוסן.
    היום, תוך כדי משחק, הוא נשך אותי וזה היה מספיק עמוק כך שירד לי מעט דם.
    מה הסיכוי שיש לו כלבת ואני בסכנה?

חשוב לציין שמדובר בהמלטה ביתית. בעליו הקודמים אמרו שהוא נפגש רק עם כלבים מחוסנים ויצא לגינה שלהם בהשגחתם.

הוספת תגובה

תמונה

• נשיכה מכלב בית והאם יש בדיקה לגילוי כלבת
    לין
    18/09/2021

אם ננשכים מכלב בית שלא ידוע אם מחוסן לכלבת, השריטה אינה עמוקה ולא ירד דם כלל, שריטה באזור הרגל, האם יש בדיקה מסויימת שאפשר לגלות אם חלילה וחס יש סכנה מהדבקה בכלבת?

הוספת תגובה

תמונה

• קצף מהפה של החתולה ומה זה אומר
    עוז אביטל
    17/09/2021

שלום , יש לי 2 חתולות נקבות, אחת מהם רגוע ואין איתה תודה לאל , שום בעיה מלבד מחלת עור (ידוע), והחתולה השניה הבוגרת היא החתולה אם תופעה מלחיצה מאוד להסתבך , לדוגמא: היום חזרה אם קצץ מהפה , ולחוצה מאוד , והקצץ זה כנראה סימן למצוקה , אבל היא נשארת לחוצה וגם כאשר היא טיפה נרגעת , עדין אי אפשר לדעת מה קורה איתה , וזה מאוד מלחיץ אשמח ליעוץ בעניין כי קרו איתה מקרים לא נעימים בעבר שידענו מה הבעיות שלה וזה כבר כל פעם מגיע לוטרינר , תודה מחכה לתשובה

הוספת תגובה

תמונה