פורום וטרינריה - יש לך שאלה?

פורום זה הוא המקום לבעלי כלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. כאן תוכלו להתייעץ עם וטרינרים על נושאים כמו חיסונים לכלבים, חיסונים לחתולים, חיסון כלב, עיקור, סירוס, אילוף, פרווה, המלטה, גורים, מסירת גורים, פרעושים, קרציות, כלבת ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האכלת גורים באוכל של כלבים בוגרים
    שירלי
    16/11/2020

הי, שילמנו מקדמה עבור גורה בת 7 שבועות ואמורים לאסוף אותה בעוד כמה ימים. ביקשתי מהמוכרת לשלוח לי פרטים על סוג האוכל שהיא אוכלת כדי שאוכל לקנות אותו דבר והופתעתי לגלות שהיא לא מאכילה אותה באוכל לגורים אלא באוכל רטוב למבוגרים. בנוסף היא נותנת לה חלב עיזים. לפני כן היא ינקה, והיא עדיין בסביבת האמא. האם עניין המזון יכול לגרום לנזק לגורה??

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האכלת גורים באוכל של כלבים בוגרים

הוספת תגובה

תמונה

• חטיפים ביתיים לכלבים מה מותר?
    מור
    09/11/2020

היי יש לי כלב ג'ק ראסל מעורב מדהים בן 5 ואנחנו נותנים כל מיני מאכלים ביתיים כמובן ללא תבלינים..
    למשל סלומון לאחר הרתחה
    בטטה
    גזר
    תפוח עץ
    מעט סלק וכדומה.. (דבר ששיפר מאוד את בריאותו- מערכת העיכול,פרווה רכה ומבריקה ברק בעיניים וכו..)
    רציתי לשאול 2 שאלות
    1. האם מותר לתת לכלב חמאת בוטנים 100% טבעית מבוטנים קלויים (הבנתי שזה יכול להיות טוב לכלבים)
    2. אני נמנעת מלתת לו חטיפים מתועשים והייתי מאוד רוצה לדעת האם אני יכולה להכין לו חטיפים בבית ואם כן מאילו רכיבים?
    תודה רבה !
    ** יש לציין שהוא רגיש מאוד לעוף.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    חטיפים ביתיים לכלבים מה מותר?

הוספת תגובה

תמונה

• חסימת שתן- הסרת פין של חתול
    חתול בן שנה
    08/11/2020

שלום
    החתול הגיע לוטרינר- חסום הקיא לא אכל ולא השתין. נמצאו קריסטלים בשתן. בוצע ניקוי, קטטר באישפוז, כדורים מרחיבי שופכה ואנטיביוטיקה, החלפנו מזון לרןיאל קנין אורינרי. בשלב שני לא הפסיק להשתין על עצמו, בלי שליטה.
    בשלב שלישי השתין בכל מקום בשליטה- מוצא פינה ומשתין, בכל מקום. בשלב הנוכחי שןב כמעט ולא אןכל משתין מעט, הולך הרבה לחצץ. סיים עוד אנטיביוטיקה ומרחיב שופכה. אבל חיוני ומגרגר.
    נאמר לנו שאולי נצטרך ניתוח הסרת פין. האם זה כולל סירןס/מחליף סירןס? האם אחרי זה תהיה שליטה בכלל? מה ההשלכות?
    נודה לכל עצה.

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה מרעשים בחורף של כלבה מה עושים
    ליאור
    04/11/2020

שלום כלבת לברדור שארפיי, בת 8, חרדה מאוד לרעשים של רעמים, גשם חזק, איך שמתחיל החורף היא מתחילה לייבב, לקפוץ על השיש, לא נותנת לבני הבית לישון, עוקבת אחרינו לכל מקום, פשוט סבל בשבילה ובשבילנו, אשמח לשמוע על טיפול ארוך טווח לכל התקופה. תודה גדולה

הוספת תגובה

תמונה

• רגל שבורה לארנב איזה טיפול ביתי אפשר לעשות?
    יהודה.ר
    11/10/2020

הארנב נפל מידיים ועכשיו הרגל האחורית שלו שמוטה והוא מרים אותה כדי לא לדרוך עליה.
    שהוא שוכב אז קשה לו לקום..
    אנחנו לא רוצים לשלם מחיר גדול..
    יש איזה טיפול ביתי שאפשר לעשות?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• מתן אנטיביטיקה נוזלית לכלבה לאחר עיקור
    Milana
    08/10/2020

היי,
    יש לי יורקשרית עשינו לה עיקור, ונתנו לה אנטביוטיקה נוזלית
    היא לא מוכנה לקחת
    באיזה דרכים ניתן להביא לה?
    האם אפשר לערבב עם אוכל?

הוספת תגובה

תמונה

• התנהגות לא תקינה של חתולה
    יובל
    05/10/2020

שלום רב,
    יש לנו חתולת רחוב שמבקרת אותנו בתדירות גבוהה.
    לפני מס' ימים היא התחילה ללכת לא יציב, הליכה עם נטיה שמאלה ובקושי זזה ואכלה. היום אני רואה שמצבה יותר טוב, ההליכה שלה יותר יציבה אבל עדיין נוטה טיפ טיפה שמאלה, אם למשל היא קופצת על כיסא לשבת אז נראה שיש לה תחושה של איבוד מיקום לשניה ואז מתיישבת. בנוסף נראה שהיא חלשה למרות שטיפ טיפה התחילה לאכול.

יכול להיות שזה משהו שיעבור לה בימים הקרובים ? גיל החתולה מעל 0 1.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    התנהגות לא תקינה של חתולה

הוספת תגובה

תמונה

• פטריה באף לחתול האם משחה של בני אדם תעזור?
    יוסי קדוש
    05/10/2020

היי.
    זהו חתול רחוב בו 6 חודשים.
    באף יש קרחת.
    מצורפת תמונה.
    האם אפשר לקנות משחה ולמרות לו מבלי לקחת אותו ? מה טיפול ? האם זו פטריה? האם משחה של בני אדם fungicare clotrimazole 1% תעזור?

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בזיהוי מין של גור או גורת חתולים
    Liad
    30/09/2020

היי
    אנחנו לא מצליחים לזהות את מין הגור/ה שלנו, למרות שהוא/היא כבר בן/בת 5 חודשים כמעט.
    הוא הגיע אלינו יחד עם אמא שלו בת השנתיים לפני כשלושה חודשים ואימצנו אותם מהרחוב (את האמא עיקרנו לפני כמה חודשים)
    באופן מדהים האמא והגור עדיין ביחד ושניהם ישנים אצלנו מדי יום בתוך הבית, מנקים אחד את השני, ובערב משחקים בחצר (אבל זה לא קשור לבקשה) ולפעמים ישנים גם בלילה בתוך הבית
    בקרוב ניקח גם את הגור/ה לעיקור/סירוס בהתאם

עברתי על אין סוף מאמרים ותמונות, לפעמים זה נראה כמו זכר לפעמים כמו נקבה.
    אשמח להבין האם מדובר בזכר או נקבה :-)
    תודה מראש!

הוספת תגובה

תמונה

• האכלת חתולה בחצר ומעבר למגורים רחוקים
    יעל
    20/09/2020

היי, לפני כחודש עברתי דירה לבית הוריי והשארתי חתולה שגדלה אצלי בחצר (היא הגיעה אליי והייתי מאכילה אותה) קניתי לאחד השכנים שק אוכל והוא מאכיל אותה באופן קבוע. אני מאוד מתגעגעת אליה האם זה בסדר ללכת לבקר אותה? אמרו לי שזה לא טוב ועדיף תשכח אותי. האם זה נכון?

הוספת תגובה

תמונה

• נפח בצוואר לחתולה כולל צליעה
    שרון
    17/09/2020

חתולה צעירה שאני מאכילה בחצר יום אחד הופיעה כשצד הצוואר שלה נפוח והיא צולעת, כמו שרואים בתמונות למטה. היא כן מתפקדת, היא אכלה ושתתה. אתם יודעים מה זה?

הוספת תגובה

תמונה

• הפרשה מאיבר מין של כלבה איך ניתן למנוע?
    סיס
    17/09/2020

יש לי פיטבולית בת 3, מעוקרת ובכל כמה זמן (חודש-חודשיים) אנחנו רואים הפרשה על הספה (יכול להיות שזה קורה יותר ואנחנו רואים את זה רק על הספה) עם ריח נוראי! קצת מזכיר ריח של וסת אבל כאילו עמד שנים בשמש.. נורא.
    היא מרגישה טוב, היא רגילה, לא מתנהגת באופן מוזר כשזה קורה.
    מה זה? איך אפשר למנוע את זה?

הוספת תגובה

תמונה

• כלבת גולדן מבוגרת לא עושה צרכים מה כדאי לעשות?
    אבנר
    13/09/2020

גולדנית בת 13, בימים האחרונים אולי לא עושה צרכים אבל עדיין אוכלת בריא.
    כל יום הולכת כמה קילומטרים, חצי בבוקר חצי בערב.
    שאר הזמן שוכבת בפינה, בערב יוצאת לחצר ושוכבת שם. קונה לה אוכל טכניקל בונס אנד גוינט. הייתה עושה צרכים פעמיים ביום בטיול. לאחרונה אולי אני לא מבחין (מטיילים ללא רצועה) אולי לא עושה צרכים כבר כמה ימים. אני מהסס ללכת לווטרינר, כי היא זקנה ולא אסכים לניתוחים וכאלה.
    מה עצתכם?

הוספת תגובה

תמונה

• חתולה שותה אוכלת ומשתינה בכמויות גדולות
    ani
    03/09/2020

חתולה שלי בת 12, משתינה (גם במיטה שלי), שותה ואוכלת כמויות, ומרזה (הייתה מאד שמנה).
    הוטרינר ערך בדיקות ואבחן סכרת (500 גלוקוז), נתן לי מזרק אינסולין גלרגין, התחלנו עם 3 מל, כשלא עזר עלינו ל ואח"כ ל-5 ועדיין כל הסימפטומים ממשיכים באותה עוצמה לאחר 3 שבועות.
    אם תרצה אשלח דוח הבדיקות.
    יש לך רעיון?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• כלב אקיטה-זאב עם שפה נפוחה
    דניאל
    25/08/2020

יש לי כלב מגזע אקיטה מעורב עם זאב.
    שמתי לב בבוקר שהשפה התחתונה מימין (כשמסתכלים עליו) נפוחה ביחס לצד השמאלי. אני זוכר שקראתי בעבר שזה תסמין לא חיובי אך לא זוכר מה זה היה.
    צירפתי תמונה להמחשה אשמח לדעתכם...

הוספת תגובה

תמונה