פורום וטרינריה - יש לך שאלה?

פורום זה הוא המקום לבעלי כלבים, חתולים וכל בעל חיים אחר. כאן תוכלו להתייעץ עם וטרינרים על נושאים כמו חיסונים לכלבים, חיסונים לחתולים, חיסון כלב, עיקור, סירוס, אילוף, פרווה, המלטה, גורים, מסירת גורים, פרעושים, קרציות, כלבת ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אמפולה בתדירות של יומיים
    רותם
    17/06/2019

היי , יש לי כלבה פודלית בת 12.
    בשישי האחרון ראיתי עליה משו הולך שמתי לה אמפולה של חברת אדוונטיקס , ביום שני ( לאחר יומיים) לקחתי אותה לתספורת ומקלחת יסודית .

האם אפשר וצריך לשים לה אמפולה חדשה ? (האם זה מסוכן ויכול לפגוע בה אמפולה חדשה בתדירות של יומיים )

תודה מראש , רותם.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פצע עם התקרחות חתול
    מעין
    17/06/2019

שלום
    מצאנו גור חתולים ברחוב לפני כשבוע, והכנסנו אותו לחצר. עשינו לו עד כה פרעוש ותילוע. בן חודשיים וחצי בערך.
    לפני 3 ימים הופיע פתאום פצע שלא היה קודם עם התקרחות מסביב.
    כרגע הפצע עבר וההתקרחות נשארה.
    האם זו פטריה? הילדים שלי קטנים ומשחקים איתו המון.
    מצאנו תור לוטרינר רק עוד 3 ימים ואני מודאגת שידבקו..
    מצרפת תמונות של הפצע

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כלבה משלשלת במשך תקופה
    אורטל
    16/06/2019

שלום, שמי אורטל ונמצאת אצלי כלבה רועה גרמנית בת שנה וחצי באומנה (בשאיפה לאימוץ). הכלבה נמצאת במצב רפואי רע, להבנתי נמסרה לעמותה בגיל שנה וחצי לאחר שבשלושת החודשים האחרונים החלה לשלשל ולרדת משמעותית במשקל (כ10 קילו, משקלה כעט 17 קילו מבלי ששינו לה את הדיאטה). מדובר בצואה לפעמים רכה מאוד וירוקה ולפעמים יותר נוזלית. בשבוע וחצי האחרונים היא אוכלת אוכל רפואי אך אין כל שינוי בצואה שלה. בנוסף שוחחתי עם הבעלים של אחותה של הכלבה והיא סיפרה לי שגם לאחות ישנה רגישות בקיבה אך לא ברמה כזו וכיום היא במצב טוב כל עוד שומרים שלא תאכל אוכל ברחוב (היא אוכל אוכל על בסיס סלמון ללא דגנים). כמו כן הכלבה עברה ספירת דם שהראתה אנמיה ומחסור בברזל וכן עברה בדיקת תרבית של הצואה שגם היא יצאה נקיה. אשמח לייעוץ בנוגע לסיבת מצבה הבריאותי וכיצד ניתן להתמודד עם המצב, בייחוד כאשר מדובר באומנה ובסטודנטים שלא יכולים לעמוד בעלויות גבוהות של מימון בדיקות וטיפולים יקרים. תודה רבה אורטל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לכלב יש קולות מעיים וכאב בטן
    מיה
    08/06/2019

היי יש לי גק ראסל בן 7, הוא משמיע קולות מהמעיים )קרקורי בטן), ושיוצאים לטייל מנסה לאכול עשב בצורה מוגזמת..הוא גם רגוע ונצמד אליי כל הזמן (הוא מתנהג כך כשהוא סובל בדרך כלל)..הבעייה הזו חוזרת כל תקופה מסוימת..ואני לא מצליחה לקשר את זה עם גורם סביבתי, מה זה יכול להיות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי גורה בת חודש
    מורן
    06/06/2019

יש לי גורה בת חודש וחצי עכשיו השאלה שלי היא : מותר להוציא את הגורה קצת בחוץ לפני כל החיסונים שלה או שבכלל אסור שזה מסוכן לה ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי גורה בת חודש
    מורן
    06/06/2019

יש לי גורה בת חודש וחצי עכשיו השאלה שלי היא : מותר להוציא את הגורה קצת בחוץ לפני כל החיסונים שלה או שבכלל אסור שזה מסוכן לה ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח רצועה צולבת כלבה בת 4
    נונה
    02/06/2019

שלום רב.
    כלבה קטנה בת 4 עברה ניתוח רצועה צולבת בשתי הרגליים לפני 3 חודשים. עדיין צולעת על רגל ימין מדי פעם. ביום שישי עשינו לה ניקוי שיניים ובאותה הזדמנות הוטרינר בדק את הרגל ולא ראה שום דבר חריג. אמר שאולי החוט מפריע לה. אנחנו באמת מקפידים לשמור על כל ההנחיות שניתנו לנו - כולל מנוחת כלוב וטיולים לפי התכנית. הכלבה עדיין ישנה בכלוב עד סוף החודש - כלומר טרם סיימנו תקופת שיקום.
    נראה לנו קצת מוזר התשובה של הוטרינר. מה יכולה להיות הסיבה לצליעה? האם יש סיכוי שזה יעבור אחרי שהכלבה תחזור לפעילות מלאה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אלמיצין אירוסול וטרינרי
    Yos
    03/05/2019

שלום
    יש לי כלב מגזע האסקי הכלב נגנב והצלחתי להחזיר אותו אחרי שבוע של חיפושים
    הוא חזר מלא קרציות נקיתי אותו כמה שאפשר וגם הסתפר אחרי שהסתפר וקב מקלחת סמתי עליו ספריי שנקרה אלמיצין אירוסול וטרינרי
    אחרי המלצה מחבר ויטרנר בגלל שהיה עליו הרבה פצעים מהקרציות
    האם אני צריך לדאוג למשהו או שעסיתי טעות ?!!!! בבקשה עזרה דחוף

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שינוי בהתנהגות ההאסקי שלי
    ענת
    02/05/2019

ערב טוב,
    לפני כחודש חל שינוי בהתנהגות של ההאסקי שלי, בן הארבע.
    כל פעם שאני חוזרת הביתה אחרי כמה שעות שהוא היה בהן לבד, כל הבית (ובעיקר משקוף הדלת) מלא ברוק, ומההתרגשות שחזרתי הביתה, הוא גם משתין.
    שמתי מעין מחסום על המשקוף, אז הוא התחיל ללקק ולכרסם את הרגליים שלו! הוא כל הזמן נוטף רוק, מתנשף. כשאני בבית, אין לו את ההתנהגויות האלה! אבל הוא כן צמוד אליי כל הזמן, הולך אחריי לכל (!) מקום.
    אציין שלפני כחודש נסעתי מחוץ לעיר ליום שלם והשארתי אותו אצל חברה (שלא כל הזמן היתה בבית) עם כלבת האסקי נוספת, שהוא מכיר היטב ואוהב.
    מאז אותו היום, התנהגותו השתנתה.
    יש למישהו רעיון מה קורה לו ומה עושים עם זה?
    תודה מראש וערב טוב, ענת.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חתולה עם בעיה בעיניים
    בתאל זינו
    29/04/2019

היי
    אתמול העפעפיים של החתולה שלי התחילו לכסות קצת מהין שלה והיום הם מכסים כבר כמעט חצי מהעין..
    מה עליי לעשות?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כתמים שחורים בגב של הכלבה
    עדן
    29/04/2019

בזמן האחרון אצל הכלבה שלי הופיעו כתמים שחורים בגב והפרווה ירדה זה לא כואב כשנוגעים בו אבל נראה לי שזה מגרד וזה נראה שהוא מתפשט בכל הגב יחסית, היא מתנהגת כרגיל אוכלת משחקת ,אני לא יודעת מה לעשות אשמח לקבל תשובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אימוץ חתול והתאקלמות - בירור
    הדס
    15/04/2019

היי, קוראים לי הדס ואמצתי לפני קצת יותר משבועיים את החתול ג'ורג'מהמעודונית שבה אני מתנדבת. החתול כנראה היה חתול בית שנזרק או ברח מביתו והיה כבן בית באותה מועדונית. הוא היה נמצא הרבה מחוץ למועדונית ואת שאר זמנו היה מעביר במועדונית. רצו להעיף אותו משם כי הילדים הציקו לו והוא היה תוקף בחזרה. החלטתי לאמץ אותו בידעה שהוא יכול להסתדר מחוץ לבית שלי. הוא כבן 4, היה מסורס עוד לפני שאימצתי אותו ולפני שהגיע למועדונית. השאלה שלי היא האם לאחר התקופת זמן שהוא שהה אצלי אני יכולה לפתוח לו את הדלת ולהשאיר לו אוכל מחוץ לדירה שלי? הוטרינר אמר שכן באותה פעם שאימצתי אותו, כמובן שיש צורך שישהה כשבועיים בבית כדי שיבין שזו הטריטוריה שלו. אך מנגד הרבה אנשים אמרו לי שבגלל שהוא מסורס לא כדי לשחררו כי שאר החתולים לא יתנהגו אליו יפה. בנוסף גילתי שאני אלרגית לפרווה של החתולים בתקופה הקצרה הזו. החתול מאוד רוצה לצאת, הדירה שלי קטנה ולא מתאימה לדחפים הטבעיים שלו ואני מאוד רוצה לאפשר לו לצאת ושהוא ירצה שיחזור לאכול ולקבל ליטוף. אשמח לדעת מה דעתך. תודה (:

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חתולה עם קשיי נשימה
    מור
    14/04/2019

אני מאכילה את חתולי הרחוב בחצר שלי, אחת מהם נולדה כאן לפני שש שנים ותמיד היו לה קצת בעיות נשימה. בשבועיים שלושה האחרונים זה החמיר, ממש אחרי שהיא המליטה (לא ההיריון הראשון שלה). היא נושמת מהפה,למרות שהאף לא חסום לגמרי. נראה שנורא קשה לה לנשום והיא ממש מתאמצת כדי לקחת אוויר. דיברתי עם וטרינר בטלפון שאמר שלהגיע אלי יעלה לי הרבה כסף ושאביא אותה אליו אבל היא לא תיתן לי לקחת אותה. היא חברותית אבל לא נותנת שירימו אותה. יש עוד דברים שאפשר לעשות חוץ מלנסות להביא אותה לוטרינר?
    (כשאני נותנת לה אוכל שונה מהאוכל היבש הרגיל, כמו שימורים או שאריות מהבית, הנשימות הכבדות קצת נרגעות לה אבל רבע שעה אחר כך זה שוב חוזר)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כבשים פצעים מוגלתיים- בירור
    אילן
    11/04/2019

לכבשים יצאו פצעים מוגלתיים על גבי העור.
    ידוע מה המחלה והאם יש טיפול?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כבשים פצעים מוגלתיים- בירור
    אילן
    11/04/2019

לכבשים יצאו פצעים מוגלתיים על גבי העור.
    ידוע מה המחלה והאם יש טיפול?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה