דלקת פרקים..

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דלקת פרקים..
    מירי
    20/12/2009

שלום,שמי מירי ואני סובלת מדלקת פרקים אני כבר כמעט 3 שנים מטופלת בזה ע"י מטרוקסט פרנדיזון וחמצה פולית..לאח פגישה אצל הראומטולוג ביקש ממני לעלות את המינון של המטרוקסט ולקחת עוד ויטמינים ולבדוק על תופעות הלוואי של : אנברל,הומירה,רמיקד...אין לי מושג מה תוצאות הלוואי ואני אשמח לקבל קצת פרטים על זה ו..אם אי פעם אני יפסיק את הטיפול בכדורים ומה הסיכוי לעיוותים בידיים בגיל 21,תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    דלקת פרקים..

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר יעקב אבלין
    20/12/2009

מירי שלום,
    התרופות שהזכרת הן תרופות ביולוגיות אשר תוכננו כדי לנטרל את החלבון הדלקתי TNF, שהינו מרכיב מרכזי בתהליכי דלקת (לא רק דלקת מפרקים). תרופות אלו יעילות מאד לטיפול בדלקות מפרקים שונות, גם במקרים שאינם מגיבים לטיפול במטוטרקסאט. מבחינת תופעות לוואי, עקב החלשה של מערכת החיסון היו מיקרים בעבר של התפרצות שחפת חבוייה, בעקבות הטיפול בתרופות אלו. בעייה זו נפתרה על ידי ביצוע סקירה נגד שחפת חבוייה (צילום חזה ותבחין עור) לפני התחלת הטיפול. במקרה שמוצאים סימנים של שחפת חבויה, יש לתת טיפול אנטיביוטי מונע נגד שחפת לפני התחלת הטיפול בתרופה הביולוגית.
    במקרים אחרים, תרופות אלו עלולות לגרום לתגובות אלרגיות, אשר לרוב אינן קשות. כמו כן עלולה להיות החרפה בכל מחלה זיהומית פעילה כמו דלקת ריאות.
    עיוותים מתפתחים בהדרגה משך שנים אצל חולים הסובלים מדלקת מפרקים שגרונתית ועשויים להתפתח גם בגיל 21 אם המחלה כבר קיימת מספר שנים. אחת ממטרות הטיפול היא למנוע היווצרות עיוותים ובטיפול נכון זה בהחלט אפשרי.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לתשובה שלך

מירי
    21/12/2009

דוקטור שלום,
    תודה על התשובה שלך אבל יש לי שאלה, הראומטולוג שלי נתן לי כמה תרופות לבחון לראות מה התופעות לואי שלהם שהם: אנברל,הומירהורמיקד מה שכב רשמתי בהודעה הקודמת,חשוב לי לדת איזה תרופה כדאי לי לקחת וה התופעות של כל אחת מהם,אני לוקחת פנדיזון שהרופא אמר לי שיש תופעת לוואי של השמנה ומטוטרקסאט שיכול להיות לי בעיה בהריון ובמיה ואני רוצה להיכנס להריון אני חייבת להויע לו , אני מתמודדת כל יו עם כדורים שעלי לקחת,אני צולעת ברגל וקשה לי מאוד להחזיק דברים כבדים,זה משפיע עלי ביום יום ואיני יכול לעבוד,איזה תרוה אתה ממליץ לי לקחת? ויש אפשרות לפנות עם זה לביטוח לאומי? הם מתייחסים לזה כאל אחוזי נכות?? ואני אשמח לדעת אם יש אפשרות לבוא ליעוץ אצלך?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר יעקב אבלין
    23/12/2009

מירי שלום,
    שלושת התרופות הביולוגיות, הומירה אנברל ורמיקייד הן בעלות יעילות די דומה. יש הבדלים באופן המתן ובתדירות - בעורי תוך ורידי (רמיקייד) או תת עורית על ידי החולה עצמו (הומירה ואנברל). יש סכוי טוב לשיפור רב בעקבות הטיפול באחת מתרופות אלו וכדאי לחשוב על זה ברצינות.
    ביטוח לאומי מכיר בנכות של חולי דלקת מפרקים, אם יש כזו. צריך להצטייד בחוות דעת רפואית מקיפה ולקחת אויר, כי התהליך לוקח זמן.
    ניתן להגיע אלי לבדיקה דרך קופת חולים מכבי, במרפאה הראומטולוגית באיכילוב, או באופן פרטי. הטלפונים מופעים בראש העמוד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מניסיון - מטופל באנברל

נתי
    21/12/2009

אני מטופל באנברל כבר שנה+ לטיפול בדלקת פרקים.
    זה התחיל בשילוב עם MTX.
    בשבוע שבועיים הראשונים היה לי קצת נזלת והצטננות קלה, זה עבר והמשיך להיות בסדר,
    לאחר כ3-4 חודשים התחיל לי שיעול טורדני, נאמר לי שזה יכול להיות דווקא מה-MTX. הפסקתי MTX ומאז אני מטופל באנברל בלבד ונהנה מכל רגע בחיים.
    התרופה הזאת שינתה את חיי, ואני פשוט שכחתי מהמחלה. לא כאבים ולא כלום.
    נכון לעכשיו שום תופעות לוואי. פשוט כלום.
    לעיתים אני שוכח לקחת את התרופה כי אני פשוט שוכח שאני חולה...
    אני במעקב ראומטולוגי אחת ל-3 חודשים מבצע בדיקות דם לניתור הדלקת כל 3 חודשים והסימנים הינם שהדלקת נמצאת בתרדמת עמוקה.
    הרופא הגדיר אותי כהצלחה מבחינת התרופה הזאת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום מירי

אהוד
    16/07/2011

נכון להיום האם את לוקחת זריקות או רק כדורים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נתי שלום

מירי
    21/12/2009

נתי שלום
    תודה על התגובה שלך לשאלה שלי,רציתי לדעת כמה זמן אתה סובל מדלקת פרקים ואיך אתה מתמודד ביום יום..לי יש המון בעיות,קושי בללכת אני צולעת רוב היום וקשה לי להחזיק דברים כבדים אני לוקחת תרופות: פרנדיזון,מטוטרקסאט וחומצה פולית, אתמול הייתי אצל הרופא והוא העלה לי את המינון וביקש ממני לברר על התרופות : אנברל, הומירה ורמיקד..אני חוששת מתופעות הלואי וחשוב לי לשמוע איך אתה מתמודד עם התרופה,אשמח אם תענה לי ותודה רבה ע התגובה
    מירי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מירי - עניתי

נתי
    24/12/2009

התרופה פועלת אצלי מצוין,
    אין כאבים, אין תופעות לוואי. היא כמובן לא מתקנת נזקים שכבר נעשו אם יש כאלה.
    אני סובל מדלקת פרקים מעל 10 שנים ורק לפני שנה התחלתי עם האנברל.

היא התחילה לפעול ממש ימים ספורים לאחר ההזרקה הראשונה.
    את הסטרואידים הפסקתי ממש לאחר התחלת הטיפול עם זה.
    ואת ה-MTX ארבעה חודשים אחרי.
    נכון לעת עתה , מושלם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כשאני אומר מושלם

נתי
    24/12/2009

אני מתכוון לחיים של אדם בריא לכל דבר ועניין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נתי-שוב אני

מירי
    24/12/2009

מה זאת אומרת הזרקה? זה לא כדורים?? ובן כמה אתה??אייזה סיבוגכים אתה מדבר ואיזה כדורים לקחת לפני ובאיזה מינון..אם אפשר לדעת תודה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו