פורום זאבת, לופוס - יש לך שאלה?

פורום זאבת, לופוס עוסק בנושאים: זאבת, לופוס, לופוס עורי, כאבי מפרקים, פגיעה בכליות, אי ספיקת כליות, דלקת מפרקים ועוד.

מנהלי הפורום

הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• זאבת עורית אדמנתית בקרקפת
    נעמה
    15/07/2018

יש לי את זה עם נשירת שיער כללית + איזורית (טלאים).
    האם למישהי זה עבר עם פלקווניל?
    האם יש טיפול נוסף ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אנטוזופתיה בברכיים ובעוד כמה מוקדים
    רם
    13/06/2018

שלום רב. נמצא במיפוי עצמות אנטזופתיה בברכיים ובעוד כמה מוקדים. ואי סדירות בקליטה בעמ'ש. שאלתי האם הבעייה קשורה ללופוס/אפלה, והאם ישנה תרופה שתשתלב עם שאר התרופות(קומדין, פלקוויניל, סטטין) והאם נחוץ לבדוק צפיפות עצם אחרי חצי שנה של קלקסן? תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אנטוזופתיה קשורה ללופוס אפלה
    רם
    09/06/2018

שלום רב. שאלתי האם אנטוזופתיה קשורה או מתעוררת בעקבות הלופוס. יש לי אנטוזופתיה בברכיים כתפיים אגן ומרכז הגב. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• c3 נמוך כאבים ואנמיה
    חנה
    03/06/2018

שלום ד"ר,
    מזה תקופה אני סובלת מכאבים עזים בכתף ובמותן.
    בדיקות הדם הראו c3 נמוך (69), אנמיה ו-GGT גבוה מעט (47)
    בדיקות דם ללופוס תקינות וכן הcrp תקין.
    על מה לדעתך הדבר יכול להצביע?

תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דרמטומיוזיטיס שאינו מגיב לטיפול בprednisone
    YO
    28/05/2018

האם יש בארץ מומחה דרמטומיוזיטיס. מישהו שחקר את הנושא או לפחות התמקד דווקא במחלה הספציפית הזו.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איך יודעים שאין לופוס?
    ס
    23/05/2018

שלום ,רופא מהקופה בהתחלה אבחן אצלי לופוס על סמך בדיקות דם ונתן לי פלאקווניל , הלכתי לחוות דעת שנייה, בעודי לוקחת כבר הרבה זמן את הכדורים, הייתי אצל החוות דעת שנייה במעקב של כמה חודשים והא בדק שוב את הדם וטען שאין לי לופוס כלל ושאפילו הפריחה שלי היא לא פריחת לופוס?, האם הבדיקות דם עשויות להשתנות עקב התרופות ? ובמקרה כזה על סמך מה קובעים שאין לופוס? מה אם הוא טועה וקיים אצלי לופוס? האם ניתן לקבוע אם יש לופוס בעודי לוקחת את התרופות שאמורות להפחית סימטומים? בקיצור איך ניתן לדעת שאין לופוס?(הוא בדק את הדם כאשר לקחתי את התרופות עם הבדיקת דם, זאת אומרת לא ניתנו הנחיות להפסיק תרופת פלאקווניל לבדיקת הדם)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול ב plaqunil תחושה בלשון ובשפתיים
    איריס
    31/03/2018

התחלתי לפני כחודשיים טיפול ב plaquenil עקב אבחנה של discoid lupus ויש לי תופעות של הפרעות בטעם עקצוצים ותחושה משונה בלשון ובשפתיים שבאות וחולפות לסירוגין. האם תופעות אלה יכולות להיות מהכדור?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פענוח בדיקות דם בעקבות כאבי מפרקים
    רונית
    18/03/2018

שלום
    בת 54 סובלת שנים רבות מכאבי מפרקים , לאחרונה הרבה יותר עם מוגבלות באגן בגב התחתון בברכיים .
    הרופא שלח אותי לבדיקות אשמח לפענוח .
    ברקע טלסמיה , הפטיטס C.מגרנות שנים רבות
    15.5
    15.2 יחידות: Sec. 13
    I.N.R
    1.1

PTT
    33.5
    33.7 יחידות: sec. 26.2
    RVVT (sensitive to LAC)
    0.93
    1.17 יחידות: 0.83
    PTT (sensitive to LAC)
    0.98
    1.15 יחידות: 0.85
    Cardiolipin IgG Ab
    1.1
    10 יחידות: GPL U/ml 0
    Beta 2 Glycoprotein 1 IgG
    1.4
    5 יחידות: U/ml 0
    אנדוקרינולוגיה
    Angiotensin Converting En
    29
    52 יחידות: U/L 10
    אימונולוגיה
    C-ANCA
    לחץ לתוצאות

P-ANCA
    לחץ לתוצאות

Antinuclear Ab Adults
    0.2
    1 יחידות: 0
    Ro Ab Anti SSA
    לחץ לתוצאות

La Ab Anti SSB
    לחץ לתוצאות

Cryoglobulins
    NEGATIVE

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם מדובר בזאבת ללא תסמינים?
    ריטה
    04/02/2018

שלום, עשיתי בדיקות דם מקיפות בעיקר עקב נפילות סוכר לא מוסברות ועייפות כללית. אלה התוצאות. האם זו זאבת? האם יכולה להיות זאבת ללא תסמינים כלל?
    התוצאות החריגות anti ds dna 10, ana multiplex positive. לא ברור באיזו שיטה נעשו הבדיקות בקופת חולים מאוחדת.
    אודה לדעתכן המלומדת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שכחתי להוסיף

ריטה
    04/02/2018

בשנים האחרונות יש לי כאב חד בנגיעה במפרק הקרסול בצד החיצוני. עשיתי את כל הדיקות האפשריות ואין ממצאים. אולי זה גם קשור?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובת של בדיקת אולטרסאונד
    שי
    24/01/2018

בעקבות חבלה בצלעות
    רשום ממצאים אי סדירות בקונטור בקצה קדמי צלע 6
    בנה בלבד?
    פרט לכך לא הודגם קו שבר אחר
    המלצות
    קורלציה קלינית
    לשקול מעקב הדמייתי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אין לבעיה שלך קשר ללופוס

רוית
    25/01/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניידות לא אושרה לי
    דוק שושי
    12/10/2017

לא מסוגלת ללכת כמה מטרים בלי לנוח חולת לופוס עם פגיעה בלב בכליות בבדיקת אי אם גי נוירופתיה סובלת מאנמיה ולחץ דם. ניגשתי כמה פעמים לוועדת ניידות וקיבלתי רק 40 אחוז.מקבלת קיצבת נכות ו50 אחוזי שר״מ

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חשש מהריון עם לופוס
    ים
    08/10/2017

שלום שני ילדים הריתי שאני בריאה חיכתי שאתחזק שנתיים מנישואיי.
    והריונות היו קלים ברוך ה'
    היום יש התפרצות יש לי חולשה דלקות פרקים אבל רוצה תינוק בעלי מבוגר ממני בהרבה אני לא צעירה מה אפשר לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• החמרת מצב וירידת אחוזים
    ים
    14/09/2017

שלום אני ברמיסיה עשר שנים בשנה האחרונה חלה התרדרות במחלת הלופוס

.עזבתי עבודה פיזית שבגלל מצב כספי עבדתי בה למרות האיסור.
    אציין שילדתי ולא ישנתי שנים עם הילדים וזה לא התפתח ורק עכשיו זה מתבטא בנפיחויות ברגלים בידיים כאבי מפרקים
    חולשה כתף אחת שעולה למעלה חולשה רגישות יותר לאור ושמש אפילו מתקלחת בחושך עד כדי כך.
    המחלה מתעתעת ולא רואים כלום .
    בבדיקות והרופא מבין אבל לא כותב גם את כול זה איך אפשר לחיות רק מהקצבה שאין ביכולתי לעבוד רק בישיבה ורק מספר שעות .
    האם אחר עשר שנים אפשר להגיש החמרה.
    האם יש מצב שיורידו לי אחוזים כך אמר לי פקיד

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• זאבת שטפי דם בגב ובכתפיים
    sigal
    12/09/2017

לפני חצי שנה התגלתה מחלת הזאבת כל הגב של הנערה עם סימנים של שטפי דם שלא חולפים האם זה מאפיין את המחלה.
    ומה עושים למניעת שטפי הדם הילדה מקבלת פלנקוניל
    היינו אצל 2 רופאים פרטיים אך לא יודעים מה פשר שטפי הדם.
    האם נתקלתם בתופעה כזאת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• למי לפנות לאבחון מקור הבעיה הרפואית
    EDI
    30/07/2017

בת 68, מצב כללי טוב, עושה פעילות גופנית, משקל תקין. בשנים האחרונות סובלת מ: גלאוקומה, אוסתיאופניה שהוחמרה, קשריות בבלוטת התריס, כאבים בשורש כף היד, דלקת פרקים בכמה אצבעות ולאחרונה גם מכאב בכף הרגל -"הודגמה התעבות סינוביה מסביב לגידים פלאקסורים, ללא נוזל", ולעיתים הלמות לב או כאב בחזה שמאל. להערכתי קיים קשר בין התופעות השונות, שאולי נובעות כולן ממקור אחד. לצערי, אינני יודעת למי לפנות. עד היום כל מומחה מסתכל רק על הבעיה שבתחום התמחותו ואני מסתובבת מתוסכלת בין מספר רופאים.. כל אחד רושם תרופות לבעיה אחת שמחמירה בעיה אחרת מבין הנ"ל, אם על פי האזהרות בעלון המצורף או לפי ניסיוני. האם אכן אין כיום רפואה המטפלת באדם ולא בבעיה ספציפית? אנא הפנו אותי למומחה המתאים [גם אם מדובר ברופא פרטי]. תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה