אנטי דנא

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אנטי דנא
    מלי
    17/01/2011

שלום רב!

בת 30, בתהליך ארוך של אבחון לופוס, אנא חיובי 1:160. סימפטומים גופניים לא ספציפיים ללופוס.השאלה שלי היא לגבי האנטי דנא.

מה המשמעות של ערך DNA חיובי נמוך? האם המשמעות שלא בטוח שיש לופוס, האם המשפעות היא של לופוס בעוצמה חלשה?
    הערך החיובי נמוך חוזר לי בבדיקות כבר ארבע פעמים (נורמה עד 30 ולי ערכיים של 32,33,36) פעם אחת היה לי ערך גבוה של 52.

מה ניתן להסיק מערך כזה שחוזר על עצמו בבדיקות?
    תודה רבה
    מלי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    אנטי דנא

הוספת תגובה

תמונה

• אנטי דנא - ד"ר מולד

ד''ר יאיר מולד
    17/01/2011

נוגדנים נגד DNA הם אחד הביטויים המעבדתיים האופייניים ללולופוס, אך אינה מופיעים בכל חולי הלופוס, וכן אינם חיוביים במשך כל המחלה. לרב, אנטי DNA עולה בזמן התלקחות הזאבת, במיוחד אם מדובר במעורבות הכליות המחלה. לכן, אין פלא שרמת אנטי DNA משתנה, ורמה תקינה (נמוכה) מצביעה בד"כ על רגיעה של פעילות הזאבת.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך שאלה

מלי
    17/01/2011

עדיין לא קיבלתי אבחנה סופית.
    אני מנסה להבין מה זה אומר כשאנטי דנא גבולי כל הזמן-
    האם זה אומר שיש מחלה וכרגע (בוכל הבדיקות שנערכו) היא היתה בפאזה חלשה,
    או שאנטי דנא נמוך יכול להעיד שאולי אין מחלה?

תודה!
    מלי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו