חשד לזאבת

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חשד לזאבת
    רונן
    27/03/2011

שלום רב ותודה על השירות הנפלא.
    מזה כשנתיים אני סובל מהתקפי חולשה קשים המתבטאים בנמלולים בגפיים ובגוף , וכן דפיקות לב מוגברות ולעיתים חולשה כללית ותו לא.
    לאחר בדיקות מקיפות שערכתי התברר שיש ממצאים אך שאינם קשורים לתמונה הקלינית כגון ציסטה בהיפופיזה , כליית פרסה (מום מולד ) והיפר לפדמיה . העלתי את האפשרות לזאבת בפני הרופא שלי שלחה אותי לבדיקות דם ואלו התוצאות
    ANTI RNP 7.80 AI ( 0.00- 0.90) (.........)*
    Positive
    ANTI RNP-A 7.80 AI ( 0.00- 0.90) (.........)*
    Positive
    ANTI SM <0.2 ( 0.00- 0.90)
    ANTI SM/RNP <0.2 ( 0.00- 0.90)
    ANTI SCL-70 <0.2 ( 0.00- 0.90)
    ANTI RNP 68 <0.2 ( 0.00- 0.90)
    ANTI RO (SS-A) <0.2 ( 0.00- 0.90)
    ANTI LA (SS-B) <0.2 ( 0.00- 0.90)
    ANTI SS-A 52 <0.2 ( 0.00- 0.90)
    ANTI SS-A 60 <0.2 ( 0.00- 0.90)
    ANTI CHROMATIN 0.20 AI ( 0.00- 0.90) (.*.......)
    Negative
    ANTI JO-1 <0.2 ( 0.00- 0.90)
    ANTI CENTROM .B <0.2 ( 0.00- 0.90)
    בשיטה החדשה בודקת את כל 16 הפרמטרים הנ"ל במקביל ANA
    כאמור ANA חיובי של RNP ו RNP-A , האם יש זה מוכיח שיש לי לופוס או מחלה ראומטית , וכן נמצא בבדיקה שערכתי של רופא עיניים דילול בעצבי עין שמאל וכן בהולכה חשמלית פגיעה בעצבי זרת ימין האם יש לזה קשר ? והאם זה יכול להעיד על גידול בגוף כי הבנתי שבדיקה זו גם יכולה להצביע על גידולים ממאירים בגוף . תודה רונן.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    חשד לזאבת

הוספת תגובה

תמונה

• חשד לזאבת - ד"ר מולד

ד''ר יאיר מולד
    27/03/2011

לא ברור לי מדבריך אם תוצאת ANA חיובית. על כל מקרה, אין צורך לבצע את כל הבדיקות שהשיטה החדשה בקופה BIOPLEX מבצעת. תפסת מרובה- לא תפסת. יתכן ותוצאת אנטי RNP במקרה שלך שגויה, במיוחד אם ANA שלילי. לכן יש לחזור על אנטי RNP בשיטת ELISA ולברר תוצאת ANA

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו