פיענוח m.r.i ברגל ימין

מנהל הפורום

ד``ר בועז ליברמן
ד"ר בועז ליברמן
לקביעת תור אצל ד"ר בועז ליברמן ללא פרסום בפורום

• פיענוח m.r.i ברגל ימין
    הודיה
    23/04/2020

שלום , אני בחורה בת 21,לפני כשלוש שנים ב- 2017 עברתי ניתוח להסרת אוסטוכונדרומה ברגל ימין, ירך דיסטלי מימין (גם בביופסיה שעשו לזה יצא שזה אכן אוסטוכונדרומה) עברתי את הניתוח הזה במחלקה אורטופדית לאחר הניתוח היה לי כאבים באזור הניתוח והפנו אותי לאורטופדיה אונקולוגית עברתי ניתוח לפני כשנה היה שם ממצא של ריקמה רכה התשובה הפתלוגית הייתה תגובה לגוף זר....ה m.r.i לאחר הניתוח יצא תקין אך עדין יש קצת כאבים ולכן הרופא שלח אותי בכל מיקרה ל m.r.i נוסף

תאור הממצאים:
    בירך דיסטלי מימין ומשמאל - ללא ממצא פוקלי.
    בברך ימין שינויים פוסט - ניתוחים ברקמות רכות באספקט קדמי מדיאלי - ללא שינוי לעומת m.r.i קודם.
    יש לציין הממצא בדיאפיזה פרוקסימלית של ירך ימני בממדים כ- 3.1*1.8 ס"מ, הממצא בעל אות נמוך ב-T1 ללא דיכוי שומן, עם אות גבוה STIR, עם האדרה קלושה היקפית ומרכזית נקודתית. קיימת בצקת לשד עצם מסביב במידה קלה, ללא תגובה פריאוסטאלית, ממצא לא הודגם בצילום של הפמור ב2017:
    low grade chondrocarcoma?enchondroma -
    נא לבצע צילום מכוון לאזור ירך פרוקסימלי מימין.
    מומלץ יעוץ אונקאורטופד.

הבנתי בערך שיש חשד לאיזשהו גידול....אשמח אם תוכל להסביר לי מה הפיענוח בעצם אומר....
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח m.r.i ברגל ימין

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תשובה

ד''ר בועז ליברמן
    18/05/2020

אין באתר תחליף לטיפול רפואי, יש לפנות עם כל ההדמיות כולל הדיסקים לרופא המתמחה בתחום.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו