הקאות אחרי אוכל ותוך כדי אכילה

מנהל הפורום

ד"ר אסנת רזיאל
ד"ר אסנת רזיאל
053-4877813
לקביעת תור אצל ד"ר אסנת רזיאל
053-4877813 ללא פרסום בפורום

• הקאות אחרי אוכל ותוך כדי אכילה
    רויטל
    03/11/2020

שלום רב ד"ר אסנת! אני שנתיים אחרי ניתוח שרוול. הירידה אחרי הניתוח היתה איטית מאוד. ירדתי סהכ כ 15 קילו (ממשקל 114 קילו גובה 1.68, בת 49). מאז הניתוח אני ממש סובלת אחרי ותוך כדי אכילה. בעיקר של מזון מבושל. מקיאה כמעט כל יום!! קצת אחרי שמתחילה לאכול עולים לי הפרשות מהקיבה (סוג של ליחה סמיכה). זה יושב לי באיזור החזה. מעיק וחוסם את האפשרות לאכול. מרגישה כאילו הכל נתקע שם. לאט לאט זה עולה ואני לא נרגעת עד שמקיאה. וזה בעצם מה שאני מקיאה בשלב ראשון. אחרי שנרגעת קצת בדר"כ יכולה לחזור לאכול. ואז האוכל עובר טוב. כמובן שאוכלת לאט לאט ולועסת היטב. ולפעמים ממשיכה להקיא עוד כמה פעמים. אציין שלאחרונה עשיתי דיאטה בשילוב ספורט וירדתי עוד במשקל. שוקלת היום 91 ק"ג. קשה לי מאוד עם ההקאות האלה. מעבר לזה שזה גורם לי לאכול דברים שעוברים חלק כמו חטיפים וקרקרים וכו בגלל הפחד מההקאות זה גורם לי לכאבים בבטן ובאיזור החזה. וכמובן פוגע לי אנושות באורח החיים וגם בצד החברתי. פוחדת לאכול ליד אנשים מחשש שאצטרך להקיא... אציין שיש לי כבד שומני ולאחרונה גיליתי שיש לי אבנים בכיס המרה. אשמח מאוד לתשובתך והמלצתך מה לעשות!! תודה רבה!

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אסנת רזיאל - 053-4877813

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הקאות אחרי שרוול

ד"ר אסנת רזיאל
    03/11/2020

אנא בצעי צילום ושט קיבה וגם גסטרוסקופיה וקבעי אלי יעוץ. בנוסף יש להכין בדיקות דם שכוללות גם רמות ויטמינים, צילום חזה ואקג.

בצילום נבחן אם יש בקע סרעפתי, מה צורת השרוול, מה גודל הקיבה, כיצד מתפנה הקיבה, האם יש רפלוקס.

בגסטרוסקופיה נבחן אם יש דלקת בושט ובקיבה והאם יש חיידק הליקובקטר פילורי.

לאחר היעוץ נחליט האם יש צורך לתקן בקע סרעפתי, לכרות את כיס המרה והאם יש נחיצות להמיר את השרוול במיני מעקף קיבה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על תשובתך!! אקבע תור לבדיקות ונהיה בקשר.

רויטל
    03/11/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו