דלקת בפורט של הטבעת והאם היא מחלימה

מנהל הפורום

ד"ר אסנת רזיאל
ד"ר אסנת רזיאל
053-4877813
לקביעת תור אצל ד"ר אסנת רזיאל
053-4877813 ללא פרסום בפורום

• דלקת בפורט של הטבעת והאם היא מחלימה
    מזל
    06/10/2021

שלום לפני 10 שנים עשיתי ניתוח טבעת
    לפני שבןעיים הייתי חולה מאומתת
    לתאום נהיה לי גבשושית מתחת לפורט טופלתי ב אוגמנטין לא צל וזה רק גדל
    החליפו לי לצפורל מאז הגבשושית ירדה אך יוצא נוזל צהוב כמו מאבסס
    הייתי בבית חולים אמרו לי שזה כניראה זיהום על הצינורית
    אבינוח לא יוכל לקבל אותי לפני יום ראשון הקרוב בינתיים כל בית החזה כואב לי ממש
    אני מוגבלת בתנועה האם יש סיכון לזיהום בכל החזה האם הדלקת בפורט מחלימה ? חשוב לציין שמהצפורל ירד הנפיחות והלבן והחומר הצהוב כמעט ולא יוצא
    האם ללכת לבית חולים
    מה עושים במצב כזה
    האם יש אפשרות להחליף רק את הפורט…
    ( רוצה לציין שאני אחרי מתיחת בטן ועם נמק בחלל הבטן אולי הזיהום נוצר משם) אשמח לתשובה בדחיפות תודה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אסנת רזיאל - 053-4877813

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דלקת בפורט לעיתים מרמזת על דלקת סביב הטבעת

ד"ר אסנת רזיאל
    07/10/2021

דלקת בפורט לעיתים מרמזת על דלקת סביב הטבעת בתוך הבטן שמתנקזת לאיזור זה ומוצאת את הדרך להתנקז החוצה דרך העור.
    יש צורך בהמשך אנטיביוטיקה וכן ביצוע סיטי חזה ובטן לראות היכן המקור הראשוני של הזיהום ולפתור אותו.
    המלצתי בשלב זה לפנות לחדר מיון, לבצע בדיקות דם, לבצע סיטי בטן ולהבדק על ידי כירורג.
    אם יש משהו דחוף יטפלו בך. אם אין דחיפות ישחררו אותך עם אנטיביוטיקה. תדאגי לקחת את מכתב הסיכום ופענוח הסיטי וכן דיסק של הסיטי שניתן לקבל ברנטגן כדי להראות לדר אבינוח מאוחר יותר.
    בהצלחה רבה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לאבסס מההודעה הקודמת

מזל
    09/10/2021

תודה על תשובתך ממשיכה לקחת צפיוויט 3 פעמים ביום
    הפסיק לצאת נוזל צהוב
    אבל יצא גוש שומני מתוך החור ממש עם כלי דם קטנים האם יש מקום לדאגה
    רופאת המשפחה שלי אמרה שאין צורך לסיטי בטן מחר אני אצל אבינוח אבל ממש מודאגת כי הכל כואב לי ממש כל בית החזה
    מצרפת תמונה
    אשמח לתשובה מניסיונכם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התנקזות האבסס ויוצא כעת סוף ההפרשה

ד"ר אסנת רזיאל
    09/10/2021

האבסס התנקז לו דרך העור ויוצא כעת סוף ההפרשה. עלייך לשטוף עם מים וסבון ולתת להפרשה כולה להתנקז החוצה. תעדכני אחרי הבדיקה של דר אבינוח מחר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת בפורט והפרשות וכאבים חזקים

מזל
    20/10/2021

הייתי אצל אבינוח
    לדעתו יש זיהום בפורט נתן לי זינט 500 m פעמיים ביום למשך 14 יום
    יש מלא נוזל צהוב שיוצא במיוחד בישיבה
    חבשתי עם פולימם לספוח את הנוזלים וכרגע אני עם חבישת סילברסל כולל חבישה משנית
    לדעתו צריך להוציא את הטבעת
    רציתי לשאול האם שמוציאים את הטבעת מחליפים לי לאחת אחרת?
    ( למה אם אני יוציא אותה אני אשמין בחזרה וכפול)
    והאם ניתן לשים את הפורט במקום אחר ולא בבית החזה כי זה גורם לי לכאבים חזקים ומקשה עליי ללבוש חזיה
    האם כדי להחליף את הטבעת אני צריכה לעבור שוב את כל האישורים או ניתן דרך ביטוח הפרטי או הפלטינום לעשות זאת
    אשמח לפרטים
    אני ממש סןבלת כבר מעל שבועיים וחצי כאבים חזקים
    ומלא הפרשות רןצה לסיים עם הסאגה הזו
    צירפתי תמונה שתראי את המצב היום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יש להוציא את הטבעת בשלב ראשון ולהחלים

ד"ר אסנת רזיאל
    20/10/2021

יש להוציא את הטבעת בשלב ראשון ולהחלים. לאחר מכן ניתן להשתמש בתרופה להרזיה כמו סקסנדה או רזין או אוזמפיק כדי לא לעלות במשקל ולהרגיש שובע ואם יהיה צורך בניתוח חוזר ניתן לשקול ניתוח מיני מעקף קיבה שהינו ניתוח יעיל יותר לירידה במשקל ולשמירה לטווח הארוך. ממליצה שתפני לאבינוח ותתאמי הוצאת הטבעת כשלב ראשון ולאחר מכן יהיה לך זמן להתיעץ לגבי ההמשך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו