עזרה בהכוונה ובהסברים - בירור

מנהל הפורום

ד``ר מיכאל פרידמן
ד"ר מיכאל פרידמן
לקביעת תור אצל ד"ר מיכאל פרידמן ללא פרסום בפורום
 
 • עזרה בהכוונה ובהסברים - בירור
  אריק
  12/06/2019

  שלום
  אמא שלי בת 62
  לפני כארבעה-חמישה חודשים היה לה דימום וגינלי קל ובעקבות זאת היא פנתה לגניקולוג שהפנה אותה לבדיקות מסוימת, בין היתר המרקרים הסרטניים CA125 וCA15-3

  CA125 יצא 648 וCA15-3 יצא 175
  בעקבות התוצאות הגבוהות היא הופנתה על ידי הגניקולוג למיון נשים ושם עשו לה אולטראסאונד שד וממוגרפיה שיצאו תקינים וגם CT בטן ואגן עם חומר ניגוד בוריד, ושתיית חומר ניגוד.
  התוצאות של הCT הראו שהשחלה הימנית נצפתה מוגדלת ומורכבת ממספר תהליכים ציסטים, בגודל 20X30 מ"מ, והשחלה השמאלית נמדדה בגודל 17X20
  פריטונאום/רטרופריטונאום/בלוטות לימפה: הודגם עיבוי נודולרי של אומנטום ועיבוי של הצפק. התמונה מתאימה לפיזור משני באומנטום וצפק.
  תהליך היפודנסי עם רושם של תהליך מנותק צמוד לסגמנט 6 של הכבד,נראה בצפיפות גבוהה יותר מהנוזל הפריטונאלי אשר הודגם בכמות קטנה בבטן ובאגן, חשוד לאינפלנט צפקי.
  נוזל פריטונאלי בכמות מועטה בהיקף הכבד ובאגן.
  מה שכתבתי פה זה עיקר הדברים שהתפרשו כלא תקינים בפיענוח הCT.
  לאחר קבלת תוצאות הCT פנינו לרופא כירורג כי לא היה תור זמין באותו רגע לגניקולוג.

  הכירורג הפנה באופן דחוף למיון נשים וכתב הפניה "לצורך אשפוז, המשך בירור וטיפול, שיקול לפרוסקופיה דחופה + ביופסיה של הנגע הצפקי לקבלת TISSUE DIAGNOSIS.

  1. לא ברור לנו אם קיים סרטן ואם כן איפה? האם בשחלה המוגדלת יותר? האם ברחם?
  2. האם הביטוי פיזור משני בהכרח אומר שמדובר בגרורות שהגיעו לצפק ולאומנטום?
  3. מה כדאי לעשות במצב כזה של חוסר וודאות? אנחנו רוצים לדעת מה בדיוק יש ואיזה אפשרויות קיימות לטיפול.
  קראתי בנוסף שיש סוג מסוים של סרטן השחלות שנקרא סרטן ראשוני של הצפק (Primary Pritoneal Cancer), יכול להיות שמדובר בסוג הזה, שהוא נדיר יחסית?
  4. הבנתי שקיים מיפוי/ריצוף גנטי שבעזרתו ניתן להתאים בצורה הטובה ביותר את הטיפול לחולי סרטן יחד עם בדיקת CTC שאיתה עושים ניסוי עם תאי הסרטן במעבדה ובודקים לאיזה טיפול התאים הסרטניים מגיבים הכי טוב מבלי לעשות על הגוף ניסויים, מה ידוע לכם בנושא?
  בנוסף, כחלק מהריצוף הגנטי בודקים את הנשאות לגנים BRCA 1 וBRAC 2 וHER2 והבנתי שאם הגנים קיימים המחלה פחות קשה והטיפול הוא אחר?
  ומה לגביי טיפולים ביולוגיים? הבנתי שאם משלבים גם טיפול ביולוגי וגם טיפול כימותרפי וגם ניתוח להסרת השחלות הרחם החצוצרות ושכבת הצפק והאומנטום שבהם יש גרורות אז מגיעים להישגים של ריפוי טובים יותר, זה נכון?
  ומה לגביי קנאביס? גם עליו קראתי שיש מחקרים חד משמעיים שמוכיחים שהוא מקטין ומרפא תאים סרטניים בכל מיני סוגי סרטן. כדאי לשלב יחד עם הטיפולים את הקנאביס?
  אנחנו נורא מבולבלים ויש לנו הרבה מאוד שאלות עם מעט מאוד תשובות
  נודה על כל אינפורמציה ותשובות לשאלות ששאלנו.
  תודה רבה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שלום

  ד''ר מיכאל פרידמן
  14/06/2019

  לא נוכל לקיים אתך דיון ולא תוכלי לקבל תשובות מאתנו.
  אימך לא נבדקה על ידינו לכן לא מקובל לתת המלצות קליניות.
  אין ספק שהיא חייבת להמשיך בירור ואינני בטוח שנתן לקבוע אבחנה מדויקת ללא ניתוח בפתיחת בטן או בלפרוסקופיה בתוך פעולה ראשונית.
  נראה לי שאין מקום לדחיה בהמשך הבירור והאבחון .

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום


שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו