טיפולי פוריות

רוצה לדעת על טיפולי פוריות? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי טיפולי פוריות. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
הרפואה של היום מאוד מתקדמת ומציעה טיפולי פוריות רבים ומגוונים. חלק מטיפולי הפוריות מיועדים לנשים וחלק מיועדים לגברים. טיפולי הפוריות העיקריים שהרפואה של היום מציעה הם:

תרופות פריון


תרופות פריון הן בד"כ הטיפול הראשוני שניתן לנשים אשר לא מבייצות. תרופות פריון פועלות כמו ההורמונים של הגוף עצמו, הן מפעילות את השחלות כדי שאלו ישחררו את הביציות. תופעות לוואי אפשריות הם אותם תסמינים שמגיעים טרם המחזור החודשי, כגון בחילות, כאבי ראש ועלייה במשקל. תרופות פריון משמשות גם במסגרת טיפולים מורכבים יותר, כגון: הפריה חוץ גופית, הזרעה תוך רחמית כדי לשלוט על המחזור החודשי או לגרום להתעבות רירית הרחם. תופעות לוואי אפשריות הן חום, כאבי ראש, בחילות, שדיים נפוחים.

הזרעה תוך רחמית (IUI)


הזרעה תוך רחמית, הידועה גם בשם הזרעה מלאכותית, כוללת החדרת זרע לתוך הרחם בזמן הביוץ באמצעות צנתר (צינור דק מאוד). לפעמים האישה תצטרך לקחת תרופות פריון. הזרע שמוחדר לתוך הרחם יכול להיות של בן זוגה או של תורם.
הטיפול מתבצע במקרים הבאים: אי פוריות לא מוסברת, שפיכה מוקדמת, קשיי זקפה.
שיעור הצלחה: 10%-15% בכל מחזור.

הפריה חוץ גופית (IVF)


בתהליך הפריה חוץ גופית, הנקראת גם הפריית מבחנה, נשאבות ביציות מגוף האישה ומאחדים אותן עם תאי זרע ומפרים את הביציות והזרע במעבדה. במידה והעובר מתפתח בצורה בריאה ממקמים אותו בתוך הרחם באמצעות צנתר. בד"כ ממקמים לא יותר משני עוברים.
הטיפול מתבצע במקרים הבאים: בעיית פוריות בלתי מוסברת, חצוצרות חסומות, אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות.
שיעור הצלחה: כ-25% בכל מחזור.

הזרקת זרע (ICSI)


זרע מוזרק לתוך הרחם בתהליך הזהה להפריה חוץ גופית.
הטיפול מתבצע במקרים הבאים: כשיש בעיות פוריות אצל הגבר כגון ספירת זרע ירודה. ניתן לבצע את הטיפול אם גם הניסיונות להפריה חוץ גופית לא הצליחו.
שיעור הצלחה: כ-25% בכל מחזור, לעיתים יותר.

שאיבת זרע


בתהליך שאיבת זרע מסירים מהאשכים חלק קטן של רקמה מהאשך ובודקים אותה.
הטיפול מתבצע במקרה הבא: כאשר אדם אינו יכול לייצר זרע, למשל לאחר עיקור.
שיעור הצלחה: כ-25% כאשר עושים הזרקת זרע (ICSI).

הקפאת עוברים


בתהליך הפריה חוץ גופית לעיתים מקבלים מספר רב של עוברים. בד"כ אין צורך בכל העוברים ולכן, מעבירים את העוברים הבריאים שנותרו להקפאה, כדי לעשות בהם שימוש עתידי לטיפולי הפריה חוץ גופית.
מתי מקפיאים עוברים? הקפאת עוברים עושים כדי למנוע תהליך של הפריה חוץ גופית נוספת.
שיעור הצלחה: בד"כ 60% מן העוברים שורדים את תהליך ההפשרה. לעוברים ששרדו יש שיעור נמוך מ-60% להשרשה.


טיפולי פוריות אלטרנטיביים


לעיתים הפריה חוץ גופית היא הפתרון הטוב ביותר לטיפול בבעיות פוריות, אך לא כולם רוצים (או יכולים להרשות לעצמם) לעבור טיפול מסוג זה. להלן טיפולי פוריות אלטרנטיביים שניתן לעבור:

נטילת ויטמינים


מטרת הויטמינים היא לשפר את הבריאות הכללית של הנשים ולא רק את בעיות הפוריות. תוספי ויטמינים הן אחת הדרכים שבעזרתן ניתן להשיג מטרה זו. ויטמין C, A ו-E הם חומרים נוגדי חמצון המחזק את המערכת החיסונית. ויטמין A מועיל במיוחד. הוא משפר את התפתחות העובר ואת ייצור ההורמון הנשי. ויטמין A מצוי בשמנים, חלב ודגים. ויטמין C מצוי בתפוזים ועגבניות. ויטמין E מצוי בשמן ואגוזים. כדי להגביר את הפוריות חשוב להשתמש גם בברזל, אשר מצוי במזונות כגון בשר, שזיפים, ברוקולי ועוד. ברזל גם מפחית את הסיכון להפלה. אבץ עוזר לשמור את איברי הרבייה בריאים ובנוסף מגביר את חלוקת התאים בעובר, תוך שמירה על מחזור וסת סדיר. אבץ מצוי בביצים, פטרוזיליה, שיבולת שועל ועוד. חומצה פולית היא מינרל חיוני לשמירה על מערכת הרבייה. חומצה פולית מקטינה את הסיכוי למומים בצינור העצבי.

מדיטציה


ישנו קשר ברור בין פוריות ומתח. חשוב לשמור על מסגרת חיובית כאשר מנסים להרות או כאשר עוברים טיפולי פוריות כמו הפריה חוץ גופית, שזהו תהליך מלחיץ מאוד. מדיטציה היא דרך מצוינת לשיפור הבריאות הכללית. מדיטציה ידועה בכך שהיא מפחיתה מתח ולחץ דם. מדיטציה מסייעת להעלות את רמת האנרגיה ובהפחתת בעיות גסטרונומיות.

תזונה נכונה ופעילות גופנית


תזונה נכונה חשובה להגברת הפוריות. מומלץ להימנע ממשקאות כמו אלכוהול וקפה. קפה מפריע לספיגת הברזל ובעקבות זאת יכול להוביל להפלה. גם קפה נטול קפאין אינו מומלץ. מומלץ להימנע ממזונות מעובדים (כמו עוגיות). כדי להגביר את הצריכה לירקות עליים, דגים ואגוזים הכוללים חומצות שומן.

ארומתרפיה, דיקור ורפלקסולוגיה


ארומתרפיה - אמנם אין ראיות כי ארומתרפיה מגבירה את הפוריות, אך היא עשויה להפחית את הלחץ. ארומתרפיה היא טיפול המשלב עיסוי ושמנים אתריים.

דיקור סיני - דיקור סיני משפר את תפקוד הרקמות וממריץ את זרימת הדם. דיקור סיני גם מפחית מתח, מיגרנות וכאבי שרירים.

רפלקסולוגיה - רפלקסולוגיה מחזקת את המערכת החיסונית ומפחיתה את הלחץ.

הערות על טיפולי פוריות אלטרנטיביים


אמנם אין ראיות חותכות כי טיפולי פוריות אלטרנטיביים מגבירים את רמות הפיריון, אך תוספי צמחי מרפא, בנוסף לתזונה בריאה ופעילות גופנית קבועה כגון יוגה או מדיטציה עשויים לסייע לנשים להרות. עם זאת, במקרים מסוימים הליכים קונבנציונאליים, כמו הפריה חוץ גופית, עדיין נחוצים.

חשוב: לפני כל נטילת תוספי ויטמינים או תוספי תזונה חשוב להתייעץ עם הרופא. אם ישנו שינוי כלשהו או תופעות לוואי לאחר הנטילה יש לפנות לרופא באופן מיידי.

סיבות הגורמות בעיות פוריות


בעיות פוריות יכולות להופיע מסיבות רבות והן יכולות להופיע הן אצל הגבר והן אצל האישה. להלן הסיבות שיכולות לגרום לבעיות פוריות:

מחזור לא סדיר


מחזור לא סדיר צריך להיות דגל אדום לגבי בעיות פוריות. אם המחזור מגיע במועדים קצרים מדי או ארוכים מדי (פחות מ 24 ימים, או יותר מ 35 ימים), או שהמחזור מגיע במועד בלתי צפוי חשוב לדבר עם רופא. מחזור לא סדיר עשוי להיות סימן של בעיות ביוץ פוטנציאליות.

דימום


דימום בין שלושה לשבעה ימים יכול להיחשב כנורמאלי, עם זאת במידה והדימום הוא קל מאוד או כבד מאוד יש ליידע את הרופא. אם ישנו שינוי משמעותי בדימום מחודש לחודש, גם במונחים של צבע, משך זמן הדימום והכאבים הנגרמים בעקבות המחזור - אלו סימפטומים העשויים לרמוז על בעיות פוריות.

גיל 35 ומעלה


מעל גיל 35 הסיכויים להתמודד עם בעיות פוריות גבוהים. נשים מעל גיל 35 אשר ניסו להרות וניסיונות אלו לא צלחו, צריכות לפנות לרופא.

תת משקל או עודף משקל


תת משקל או עודף משקל יכול להוביל למצב של בעיות פוריות, כמו גם פעילות גופנית קיצונית, דיאטה קיצונית או לחילופין השמנה. כדי לדעת את טווח המשקל הבריא כדאי לעשות בדיקת BMI.

מחלות כרוניות


אם אחד מבני הזוג סובלים ממחלות כרוניות כגון סוכרת, בעיות בבלוטת התריס או לחץ דם גבוה הדבר עלול להוביל למצב של בעיות פוריות. מחלות כרוניות כמו גם הטיפול בהם יכול להוביל לבעיות פוריות. אם יש לאחד מבני הזוג מחלה כרונית שכדי לטפל בה עלו ליטול תרופות שפוגעות בפוריות, עליו להתייעץ עם רופא.

סרטן


מחלת הסרטן והטיפולים בה עלולים להוביל למצב של בעיות פוריות. הפגיעה בפוריות תלויה בגיל החולה ובסוג הכימותרפיה. חשוב להתייעץ עם הרופא.

היסטוריה של מחלות מין


מחלות מין עלולות להוביל למצב של בעיות פוריות. זיהום ודלקת הנוצרים מכלמידיה או זיבה עלולים לגרום לחסימה של החצוצרות.

עישון ואלכוהול


עישון יכול לפגוע בפוריות האישה ולגרום לאימפוטנציה אצל הגבר. שתיית אלכוהול יכולה לגרום למצב של בעיות פוריות אצל האישה והגבר כאחד.

בדיקת פוריות


בדיקת פוריות היא דרך מצוינת להעריך את הסיבות לקשיים בהריון. יש מגוון של בדיקות פוריות שביכולתם לאבחן בעיות פוריות ולהעריך את הסיכויים להרות.

בדיקת דם - בדיקת דם היא מהבדיקות הראשונות שנערכות. בדיקת דם יכולה לאבחן חוסר איזון הורמונאלי אשר משפיע על היכולת להיכנס להריון.

בדיקת דם למציאת נוגדנים - בדיקת דם זו מבוצעת כדי לבדוק אם יש נוגדנים בדם, בזרע או בנוזלי הנרתיק.

סריקת אולטראסאונד - סריקת אולטראסאונד היא אחת הבדיקות הנפוצות של בדיקת פוריות. הבדיקה בד"כ תיעשה כאשר האישה קרובה לימי הביוץ על מנת לבדוק אם יש התפתחות זקיקים בשחלות.

בדיקת פרוגסטרון - בדיקת פרוגסטרון עשויה להתבצע במהלך המחזור החודשי, כדי לראות אם האישה מבייצת או לא.

בדיקת פרולקטין - הורמון פרולקטין מופרש ע"י בלוטת יותרת המוח. בדיקה זו נעשית כאשר לאישה יש בעיות ביוץ.

בדיקת טסטוסטרון - בדיקת טסטוסטרון מבוצעת כדי לאתר בעיות באשכים או בבלוטת יותרת המוח. טסטוסטרון נמוך יכול להוביל לספירת זרע נמוכה.

בדיקת תפקוד בלוטת התריס - בדיקה זו בודקת אם קיימות בעיות בהורמון בלוטת התריס. בעיה בבלוטת התריס יכולה למנוע ביוץ.

ביופסיה של רירית הרחם - מוחדר צינור דרך רירית הרחם ובעזרתו נלקחות חתיכות רקמה קטנות מרירית הרחם, כדי לבדוק אם קיימים שינויים ברירית הרחם במהלך המחזור החודשי.

היסטרוסקופיה - בהליך זה מוחדר סיב אופטי לחלל הרחם כדי לבדוק אם ישנן בעיות. לעיתים הרופא ישתמש בכלי מסוים כדי לקחת דגימות של רקמה או כדי לפתוח חצוצרה חסומה.

לפרוסקופיה - בהליך זה ניתן לראות את אברי האגן של האישה (הרחם, החצוצרות והשחלות) ע"י מצלמה קטנה המוחדרת דרך חתך קטן שנעשה בבטן. הליך זה נעשה כדי לבדוק אם יש ציסטות, רקמה צלקתית, שרירנים וזיהומים אחרים שיכולים להשפיע על הפוריות. לפרוסקופיה נעשית בד"כ עם הרדמה כללית.

ביופסיה של האשכים - הליך זה מבוצע כדי לבדוק את תקינות הזרע של הגבר.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

שימור פוריות

בפורום זה אפשר להתייעץ על נושאים כמו טכניקות לשימור פוריות, טיפולי פוריות וסרטן, כימותרפיה, הפריית מבחנה, הקפאת ביציות, שימור שחלות, פוריות האשה, סרטן השד, סרטן השחלות, טיפול IVF ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • אשמח לעזורהקפאת ביציות לבת 39
  שירה
  27/02/2018

  אני בת 39 ולצערי חיכיתי עד עכשיו כדי להבין שמעכשיו כל דקה היא קריטית, אז אני מעוניינת בהקפאת ביציות אבל לא ממש יודעת מה עליי לעשות בשלב הראשון. אשמח מאוד לעזרה והכוונה, אני גרה בצפון אגב

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שימור פוריות סבב שני
  ג`וליה
  11/09/2017

  לאחר סבב ראשון של טיפולים הצליחו להשיג רק 2 ביציות שהועברו לשמירה בהקפאה.
  עכשיו בסבב שני. את הסבב השני התחילו ללא הגעת הווסת כי היא פשוט לא הגיעה למרות כל הסימנים. קיבלתי dhea בין שני הסבבים ואסטרופם כמה ימים לפני תחילת הווסת המשוערת (שלא הגיעה). כרגע ביום שלישי של הזרקת פרגובריס. עדיין אין זכר לווסת. נאמר לי שאין משמעות לווסת ברגע שאין החזרת עוברים. האם זה נכון? כמו כן, בין הסבבים נטלתי גלולות למניעת הריון. ברגע שהפסקתי לקראת המחזור נתנו לי אסטרופם. המחזור לא הגיע. קיימתי יחסי מין ביום ההזרקה הראשון כי חשבתי שהמחזור צריך להגיע. יש סיכוי להריון בגלל שלא קיבלתי ווסת? תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  שימור פוריות סבב שני

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יש צורך בייעוץ פרטני

  פרופ` אבי בן הרוש
  16/11/2017

  לא ניתן לענות ללא נתוני רקע. זה מסוג הייעוצים הפרטניים שצריכים להנתן אישית. בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פרופיל הורמונאלי מדאיג
  לונה
  28/07/2017

  הפורום נועד לענות על שאלות עקרוניות ולא לתת טיפול פרטני שלא יכול להיות מקצועי בלי לשבת פנים אל פנים מטופלת מול רופא, לבדוק, לעשות אולטרהסאונד, לקבל אנמנזה מפורטת שלמה, לעבור על כל בדיקות המעבדה ולתת יעוץ מקצועי ונכון. כל נסיון לעקוף זאת אינו מקצועי ועלול להטעות
  בברכה
  פרופ' בלומנפלד
  לא יודעת אם אני במקום הנכון אבל..אני חייבת עזרה כי אני ממש לחוצה. בת 39 חודש אחרי הפסקת גלולות סרזט. עשיתי פרופיל הורמונאלי ביום השני של הווסת (נראה שזה ווסת מאז הפסקת הגלולות הוא אינו סדיר). והגיעו התוצאות. מה שמדאיג אותי זה האסטדריול E2 קראתי שאם הוא גבוה זה יכול להצביע על גידול בשחלה! יש לציין שכבר חודשיים יש לי ציסטה פשוטה בשחלה שנבדקה באולטראסאונד ונמצאה לא מדאיגה כלל בדיקרת מרקרים תקינה ca 125 . אפשר עזרה? ESTRADIOL (E-2) 431 pmol/L הערות והסבר 17-OH-PROGESTERONE בעבודה הערות והסבר TSH 1.44 mIU/L 0.55 סמן - ערך תקין 1.44 4.78 הערות והסבר| גרף LH 2.50 IU/L הערות והסבר FSH 8.60 IU/L הערות והסבר PROLACTIN 143.7 mIU/L הערות והסבר PROGESTERONE 2.7 nmol/L הערות והסבר TESTOSTERONE- TOTAL 1.80 nmol/L 0.90 סמן - ערך תקין 1.80 2.60 הערות והסבר ANDROSTENEDIONE 9.73 nmol/L 1.00 סמן - ערך תקין 9.73 11.50 DHEA SULPHATE 4.51 µmol/L 0.90 סמן - ערך תקין 4.51 11.60 הערות והסבר הערות לבדיקות ESTRADIOL (E-2) Midcycle 130 - 2095 Follicular phase 71.6-529 Males ND-146.1 Postmenopausal ND - 118.2 Luteal phase 205-786 LH follicular phase 1.9-12.5 midcycle peak 8.7-76.3 Postmenopausal 15.9-54.0 pregnant < 0.1-1.5 luteal phase 0.5-16.9 FSH follicular phase 2.5-10.2 midcycle peak 3.4-33.4 Postmenopausal 23.0-116.3 pregnant < 0.3 luteal phase 1.5-9.1 PROLACTIN Nonpregnant 59-619 Postmenopausal 38-430 pregnant 206-4420 PROGESTERONE follicular phase 0.48-4.4 Postmenopausal females ND mid luteal phase 14.12-89 luteal phase 10.62-81.28 ANDROSTENEDIONE שינוי שיטה וערכי יחוס החל

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  פרופיל הורמונאלי מדאיג

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הפורום נועד לענות על שאלות עקרוניות ולא לתת טיפול פרטני שלא יכול להיות מקצועי בלי לשבת פנים אל פנים מטופלת מול רופא, לבדוק, לעשות אולטרהסאונד, לקבל אנמנזה מפורטת שלמה, לעבור על כל בדיקות המעבדה ולתת יעוץ מקצועי ונכון. כל נסיון לעקוף זאת אינו מקצועי ועלול להטעות בברכה פרופ' בלומנפלד

  פרופ` זאב בלומנפלד
  29/07/2017

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פרופיל הורמונלי אחרי הזרעה
  אנונימית fa
  09/07/2017

  שלום רב אני בת 31.5 בטיפולי פוריות מצרפת תוצאות פרופיל הורמונלי שבוע לאחר הזרעה אשמח לפענוח תוד


  הפרופיל מתאים למצב לאחר ביוץ


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יש לפנות לרופא המטפל

  פרופ` זאב בלומנפלד
  29/07/2017

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הקפאת ביציות בגיל 39.5
  מירב
  09/06/2017

  אני כיום בת 39.5 ללא בן זוג. לאחרונה הלכתי לייעוץ עם פרופסור באיכילוב לייעוץ על הקפאת ביציות לאחר שעשיתי את כל הבדיקות אצל רופא הנשים שלי ולפי מה שאמר יצא תקין. הוא הציע ואמר שעכשיו זה הזמן המתאים לכניסה להריון והציע או תרומת זרע או הקפאת ביציות. הפרופסור באיכעלוב אמר לי שזה לא מבטיח תינוק אבל זה יותר טוב מלא לעשות כלום בנושא עכשיו אם אני לא מתכוונת בקרוב מאוד לפנות לתרומת זרע. השאלה שלי היא האם שאיבת בביציות היום תוכל להניב לי הריון תקין נגיד בעוד שנה או שנה וחצי מהיום. בגלל בעיות אישיות רוצה לחכות עם עניין ההריון שנה לפחות. חשוב לי לקבל דעה אמיתית על הסיכויים שלי מכיוון שמדובר בטיפול מאוד יקר ושלא ממש בתקציב שלי כרגע

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הקפאת ביציות בגיל 39.5

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הקפאת ביציות

  פרופ` אבי בן הרוש
  09/06/2017

  אני מסכים עם הטענה שאם אין בכוונתך להרות כעת- הרי שהקפאת ביציות בגילך הינה אופציה סבירה וטובה יותר מכלום. לא ניתן להבטיח הריון וזה כמובן תלוי במספר הביציות שיוקפאו. בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התלבטות לגבי הקפאת עוברים
  E
  07/06/2017

  שלום
  אנחנו עם 2 ילדים מהריון טבעי
  רצינו לעשות הקפאת עוברים לשלב
  יותר מאוחר
  האם הסיכוי לעוברים עם מומים יותר
  גדול?
  האם הטיפול יכול לגרום לגירוי יתר?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הקפאת עוברים

  פרופ` אבי בן הרוש
  09/06/2017

  יש משתנים רבים שקשורים בשאלות שלכם, בעיקר גיל האישה. באופן כללי ניתן לומר שבטיפולי הפריה חוץ גופית יש עלייה מסויימת במומים ביילוד אך הדבר בעיקר קשור ברקע של בני הזוג. להקפאה עצמה אין כמראה תוספת סיכון משמעותית. ניתן להמנע מגירוי יתר שחלתי בבחירה נכונה של פרוטוקול הטיפול.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דעתכם על תרופה/ ויטמינים dhea
  Niki
  14/04/2017

  שלום רב
  בשל תגובה נמוכה להורמונים (4 ביציות). התחלתי בימים אלו ליטול dhea 75 מג פעם ביום.
  1. מה עמדתכם או נסיונכם לגבי תרופה זו/המינון?
  2. כיצד ניתן לבדוק ערך dhea נכון להיום כדי שאוכל להשוות בעוד חודשיים שלושה? (דם? שתן? בקופח שלי הרופאה נתנה לי בדיקת דם ל dhea סולפט. אמרה שלא מוצאת ברשימה בדיקה של dhea בלבד. האם זה אותו דבר? 3.האם יש דרך בה מומלץ ליטול את התרופה כדי להגביר את ספיגתה בגוף? (לפני/אחרי/עם האוכל? עם משהו שומני? וכדומה)
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול ב DHEA

  פרופ` אבי בן הרוש
  14/04/2017

  טיפול זה תואר במספר קטן של עבודות מחקר ואינו מוכח בצורה חד משמעית כתורם להצלחת טיפול בנשים עם תגובה שחלתית נמוכה. יחד עם זאת - ניתן לשקול להוסיף את הטיפול בעיקר בנשים צעירות.
  אין משמעות ידועה למדידת רמות בדם של DHEA.
  המינון שמצוטט בחלק מהעבודות הוא 75 מג ביום.
  בכל מקרה ייעוץ נכון יותר צריך להתבסס על הכרה טובה יותר של הנתונים הקליניים כמו גיל, טיפולים קודמים וכו
  בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אפשר לשאת הריון לאחר כימותרפיה
  גוני
  10/11/2016

  בת 37, 4 חודשים לאחר כימותרפיה, המחזור עוד לא חזר . יש לי רק 2 עוברים מוקפאים . רציתי להבין את האפשרויות שלי מבחינת כניסה להריון. האם אוכל לשאת ההריון (עוברים שלי או תרומת ביצית) גם אם לא יחזור לי המחזור ? האם בתהליך כזה, אם קיים, הגיל מהווה מדד להצלחה ?

  כן. אפשר להרות ע"י החזרת העוברים המוקפאים לאחר הפשרה וגם מתרומת ביציות, אם הקודם לא הצליח

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אפשר להרות גם אם לא חזר המחזור

  פרופ` זאב בלומנפלד
  25/01/2017

  כן. אפשר להרות ע"י החזרת העוברים המוקפאים לאחר הפשרה וגם מתרומת ביציות, אם הקודם לא הצליח

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פרופיל הורמונלי לאחר כימותרפיה
  ליאת
  15/01/2017

  שלום

  בת 37 , אני 6 חודשים לאחר כימותרפיה בה הזרקתי דקהפפטיל 3.75 קיבלתי 3 קורסים של אדריאמיצין, וינקריסטין וסיטוקסן.

  מעוניינת לחזור לטיפולי פוריות עוד כחודשיים בתקווה שהסיטי יצא נקי

  לפני שבוע היה לי דימום קל ביותר במשך יומיים. היום עשיתי פרופיל הורמונלי

  E2<70

  LH 21.80

  FSH 76.70

  PROGESTERON <2

  האם השמחה הייתה מוקדמת מידי וזה לא היה המחזור כמו שחשבתי ?

  האם עוד יש סיכוי שהביוץ/מחזור יחזרו אחרי 6 חודשים ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פרופיל הורמונלי לאחר כימוטרפיה

  פרופ` אבי בן הרוש
  24/01/2017

  6 חודשים מתום הטיפול זאת תקופה ארוכה מספיק כדי להבין את המצב. כדאי לקבל ייעוץ מתאים לאופציות בהמשך. בהצלחה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • היו מקרים שבהם הפרופיל ההורמונלי היה מנופאוזלי 6 חודשים או אף אח"כ וכשנה לאחר הכימותרפיה חזר לנורמה והיו אפילו הריונות. ממליץ לחזור על הפרופיל ההורמונאלי בעוד 3 חודשים. ישנה אפשרות שיחזור לנורמה.

  פרופ` זאב בלומנפלד
  25/01/2017

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שימור פוריות לרווקה בת 37
  חיפאית37
  24/01/2017

  הי,
  אני רווקה בת 37 ומעוניינת בשימור פוריות - הקפאה של ביציות + עוברים (מתרומת זרע). אני מבינה שמאחר ואני לא מעוניינת בהחזרה, הטיפול לא יסובסד, ויהיה כולו באופן פרטי.
  אשמח אם תתייחסו לכמה שאלות בנושא -
  1. איזה בי"ח בחיפה מומלץ לנושא?
  2. איזה רופא/ה מומלץ/ת לנושא?
  3. האם יש אפשרות לקבל סבסוד של קופה"ח (אני שייכת לקופ"ח "מכבי", ויש לי "מגן זהב") בגין הטיפול ו/או התרופות?
  תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  שימור פוריות לרווקה בת 37

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המלצות

  פרופ` אבי בן הרוש
  24/01/2017

  לא ראוי להמליץ או שלא להמליץ על רופאים/ בתי חולים ספציפיים. אכן מדובר בטיפול פרטי לחלוטין ורופאים רבים וטובים יכולים לטפל בך היטב. בהצלחה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום