החלקה יפנית

רוצה לדעת על החלקה יפנית? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי החלקה יפנית. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
החלקה יפנית הומצאה על ידי מומחה שיער יפני בשם יוקו ימשיטה, ולכן נקראת גם "יוקו". שיטה זו נרשמה כפטנט ב-1995 והחלה להתפשט בכל העולם. ההבדל בין החלקה יפנית לבין שיטות אחרות שהיו פופולריות עד להגעתה הוא שההחלקות מהדור הישן העמיסו על השיער חומרים כימיים ולא שיקמו אותו לאחר מכן. מי שעברה החלקות כאלו סבלה משיער יבש, דהוי וחסר ברק, ולעיתים סבלה מנשירת שיער משמעותית. בהחלקה יפנית מוסיפים חומרים מזינים דוגמת קולגן, מינרלים ומולטי ויטמינים, שמטרתם לשקם את השיער.

הבדל נוסף בין החלקה יפנית להחלקות שקדמו לה הוא השילוב של מחליק קרמי, סוג של מגהץ בעל ידית הדומה לטוסטר צר, שתפקידו לקבע את שינוי המבנה בגוף השערה, לפזר את החומרים המזינים לאורכה ולמתוח אותה.

למי מתאימה החלקה יפנית
לא כל שיער מתאים להחלקה זו וכל שיער מגיב אליה באופן שונה ודורש טיפול בהתאם לאופיו. ניתן לבצע החלקה יפנית בשיער דליל, צבוע, פגום, מסולסל, מובהר, שיער שעבר חינה ושיער שעבר החלקה מסוג אחר, כל עוד לא נגרם לשיער נזק רב מדי. עם זאת, שיער מובהר מעל 40% ושיער שעבר החלקה מסוג סברה או קליאופטרה לא יעמדו בהחלקה יפנית. לגבי שיער עם גוונים, חלק מהמעצבים אומרים שאין כל בעיה, חלקם ממליצים להמנע. נשים בהריון צריכות לדעת שלאחר הלידה השיער עלול לנשור כחלק מתהליך ההתחדשות שלו. לגבי אורך השיער, ניתן לעשות החלקה יפנית בשיער שאורכו חמישה ס’’מ לפחות.

מה מחירה של החלקה יפנית
המחיר נע בין 1,500-4,000 שקלים בהתאם לאורך השיער, כמות השיער, סוג השיער ומיקום המספרה. ספרים שונים עשויים לגבות מחירים שונים ללא קשר לאיכות החומרים בהם השתמשו, ולכן מומלץ לערוך סקר שוק.

תהליך ההחלקה
גוף השערה מורכב משני חלקים. החלק הפנימי אחראי למבנה הצורני הטבעי של השערה. חלק זה מורכב מפיגמנטים ומחומצות אמינו, שהמרכזית שבהן נקראת סיסטין. החלק השני הוא מעטפת חיצונית ושקופה שבנויה בצורת רעפים, חלק זה עשוי מקרטין.

על מנת להכין את השיער לפעולת החימום והמתיחה משתמשים בחומר כימי שמשנה את המבנה המולקולרי של הסיסטין. החומר הכימי חודר לחלק הפנימי של השערה מבעד למעטפת החיצונית ומפרק את הקשרים האחראים על המבנה הצורני הקיים, אשר שזורים לכל אורך החלק הפנימי של השערה.

לאחר מכן עובר השיער ישור באמצעות מכשיר החלקה, בדרך כלל מחליק קרמי, שפולט חום בטמפרטורה שבין 80 ל-200 מעלות צלזיוס. דרגת החום הדרושה לשם ההחלקה משתנה משיער לשיער. שלב זה איטי ומחייב סבלנות, כיוון שהוא נעשה על קווצות קטנות של שיער בזו אחר זו, עד שמסיימים לעבור עם המגהץ על כל השיער. בתום התהליך מניחים על השיער קרם הזנה שמשלים את החסרים שנגרמו לו כתוצאה מהפעולה הכימית, שוטפים ומייבשים.

התהליך כולו נמשך 3.5-5 שעות בהתאם לאורך השיער, נפחו וסוגו. כאשר מעטפת השיער החיצונית במצב טוב, מיישר השיער סוגר את הרעפים הרצופים על השיערה בצורה מושלמת והשיער הופך למשיי ומבריק.

באיזה חומרים משתמשים בשיטות החלקה יפנית?
בהחלקה יפנית משתמשים במרכיב שנקרא CA (ציסטיאמין), חלבון המתקן ובונה את מבנה השיער, במיוחד כאשר מדובר בשיער יבש. החומר חודר לתוך המבנה המולקולרי האחראי לצורתה של השערה ומביא לשינוי הקשרים הגופרתיים של השערה. יש שיטות החלקה יפנית שונות, חלקן מכילות חומרים כימיים בשילוב חלב, וחלקן מכילות חומרים שגורמים לתהליך להיות קצר יותר, על מנת שהשיער לא יינזק.

אלו שיטות קיימות?
בעולם נפוצות שיטות שונות להחלקה יפנית, בכולן משתמשים בחומרי החלקה מקדימים ובמכשיר שמעבירים לאורך כל השיער על מנת לחמם אותו וליישר אותו. שלושת השיטות הפופולאריות, שגם קיבלו את אישור משרד הבריאות, הן יוקו סיסטם, קוואנטום והחלקה יפנית עם חלב טרי של חברת IDA.

החומרים של יוקו סיסטם ריפייר כוללים מינרלים וויטמינים וקריאטין השומר על בריאות השיער. החברה פיתחה תרכובת המכילה מים עם זהב אמיתי, הקרויה אקווה גולד (או מי זהב). הזהב מתמוסס במים ומביא לפעולה כימית שמפרקת את מולקולת המים לחלקיקים קטנים. החלקיקים וחומרי ההחלקה חודרים לעומק השערה במהירות, מקצרים את משך השימוש בחומרים הכימיים ומפחיתים את הנזק.

השיטה של קוואנטום מבוססת על תערובת בשם אקולייזר 3, תערובת שהחברה פיתחה הכוללת מינרלים, חומרים מרככים ומלחחים, נוגדי חמצון, פרוטאינים, ויטמינים A, C ו-E, סיליקונים ותמציות צמחים שמטרתם למנוע את נזקי ההחלקה ולשפר את מראה השיער.

שיטת IDA מבוססת על 80-90% חלב טבעי ו-10-20% חומרי החלקה כימיים המעורבבים יחד.
השילוב בין המחליק, הוויטמינים, וחומצות האמינו שמכיל החלב ובין הרכיבים הכימיים גורם להפרשת חומרים המתקנים את הקרטין ומשקמים אותו.

חסרונות השיטה
רופאי עור ומומחים לבעיות שיער אומרים כי הכימיקלים בהם נעשה שימוש במהלך הטיפול מזיקים לשיער, וכי כל פעולה על מבנה השערה הורסת אותה, גם אם מבחוץ יש אשליה של מראה בריא וחיוני. טענה נוספת היא שהתהליך של החלקת השיער פוגע בחלקו החיצוני, וגורם לכך שהשיער עלול להישבר. בנוסף, אם חומרי ההחלקה נוגעים בקרקפת עלול להיגרם נזק בלתי הפיך לצמיחת השיער.

החלקה יפנית לא תמיד טובה לשיער מקורזל מאוד.

אחרי ההחלקה השינויים שניתן לערוך בשיער מוגבלים, וקשה לחזור למראה הטבעי.

אם חומר ההחלקה נשאר זמן רב מדי על השיער או שהשיער חומם בטמפרטורה גבוהה מדי, יש סכנה שהשיער יהפוך ליבש.

לאחר ההחלקה צריך ליישר כל שיערה שצומחת, מה שמחייב הגעה לביקור נוסף במספרה ובזבוז נוסף של כסף.

לפני החלקה יפנית
חשוב לבדוק כמה ניסיון יש למעצב השיער אצלו אתם מתעתדים לעבור החלקה יפנית, לבקש לראות אלבום תמונות של לפני ואחרי החלקה יפנית ולדבר עם לקוחות שעברו אצלו את התהליך. כדאי שתבחרו במעצב שיער מומחה היות ומעטפת השיער יכולה להפגע בתהליך הכימי או עקב שימוש במיישר שיער שלא כוון לטמפרטורה הנכונה.

כדאי לקבל חוות דעת ממספר מעצבי שיער על מנת להיות בטוחים שאופי השיער מתאים להחלקה ושלא יגרם לו נזק בלתי הפיך.

מומלץ לא לחפוף את השיער מיד לפני ההחלקה, אלא לפחות כמה ימים לפניה, על מנת שתצטבר שכבה שומנית שתגן על השיער בפני השפעות התהליך.

אם יש לך תוספות שיער יש להוריד אותן לפני ההחלקה ולהחזירן ולאחר 10 ימים.

מה מותר ומה אסור לעשות אחרי החלקה יפנית?
במשך שלושת הימים הראשונים אחרי ההחלקה מומלץ לא לאסוף או לחפוף את השיער, ואפילו לא להסיט אותו מאחורי האוזן או למשוך אותו אחורה עם קשת לשיער או משקפיים. בנוסף, לא מומלץ לשחות במים שמכילים כלור או מלח לפחות שבוע.

מותר לעצב ולצבוע שיער שעבר החלקה יפנית בכל דרך, החל מעשרה ימים ממועד ההחלקה.

לאחר החלקה יפנית חשוב להישמר מפני השמש ולחות.

מומלץ להימנע ככל הניתן משינה עם שיער רטוב.

יש להמנע מהברשת השיער כאשר הוא יבש.

מומלץ להפחית את תדירות הייבוש והעיצוב בפן.

לאחר החלקה יפנית כדאי להשתמש בשמפו עם חומציות נמוכה.

עדיף שהשיער יהיה פזור ולא אסוף. במידה ואוספים את השיער כדאי לוותר על גומיות וסיכות ולהשתמש בקליפסים שמשאירים את השיער משוחרר ולא מפעילים לחץ מיותר על המעטפת החיצונית של השערה.

כמה זמן מחזיקה החלקה יפנית ומתי צריך לעשות שוב החלקה?
שיער שעבר החלקה יפנית נשאר חלק לצמיתות, אולם שיער חדש שגדל יזדקק לטיפול. בדרך כלל הצורך לטפל בשורשים מתעורר כעבור שישה חודשים עד שנה, תלוי באורך השיער ומידת התלתול שלו: בשיער ארוך יותר פחות מרגישים את השינוי בשורשים, כיוון שהמשקל מושך את השיער כלפי מטה. בשיער גלי ולא מתולתל מאוד תדירות תיקוני ההחלקה תהיה אחת לשנה. מבחינת משך הטיפול, החלקת השורשים זהה באורכה להחלקת השיער כולו.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

נשירת שיער

בפורום אפשר להתייעץ על נושאים כמו התקרחות, שיער דליל אצל נשים, נשירת שיער לאחר לידה, תכשירים למניעת התקרחות, אבץ, טיפולים ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • נשירת שיער קשה ביותר
  שרית
  23/04/2020

  שלום,
  אני בת 72. בדר"כ בריאה. בשנה וחצי האחרונות אני סובלת מנשירת שיער קשה ביותר. רופא עור רשם לי כדורי רוטס, אני עומדת לסיים את כל כמות הכדורים ואין שום הטבה. להיפך, יש רושם של הרעה. מה ניתן לעשות?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  נשירת שיער קשה ביותר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צמיחת שיער לאחר תקופה ארוכה של נשירה
  אנונימית
  10/07/2019

  שלום,

  סבלתי מנשירת שיער במשך שנים, בשנים האחרונות התחלתי לטפל בעצמי בתזונה נכונה כולל אכילת בשר ותוספי ברזל, אחרי שהייתי צמחונית ואנמית מילדות. הנשירה נפסקה, אבל גם שנה אחרי שהתאזנתי, לא מתמלא לי השיער, שכרגע מאוד דליל בעיקר מקדימה. האם יש משהו שניתן לעשות בשביל לגרום לצמיחה?.

  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צמיחת שיער

  מור אפריאט
  13/07/2019

  שלום לך
  שינוי תזונתי לפעמים לא מספיק ...
  ברפואה הטעבעית ישנם
  צמחי מרפא שיכולים לעודד צמיחת שיער
  אך כמובן זה בהתאמה אישית לפי בדיקות דם .

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירת שיער מוגברת לאחר שימוש בכדורי רוטס
  ז׳וליה
  23/09/2018

  שלום רב!
  הנני סובלת מזה זמן רב מנשירת שיער
  הרופאה המליצה לי ליטול כדורי רוטס על מנת למנוע נשירה
  הנני נוטלת את הכדורים כבר כמעט 5 חודשים
  ומאז הנשירה רק החמירה לי ובנוסף השיער שלי נשבר לחתיכות קטנות נעשה מאוד דליל ואף יבש מאוד ולפני כן היה לי שיער שומני
  אמרו לי שלא מומלץ להפסיק את הכדורים ולהמשיך ליטול אותם
  אבל הנשירה פשוט נוראית ...
  אני חייבת לציין שאין לי חוסר ב - B 12
  יש לי המוגלובין קצת נמוך טופלתי בכדורי ברזל במשך תקופה ואני סובלת מתת פעילות של בלוטת הטריס
  אבל אני מרגישה שהכדורי רוטס פשוט הרסו לי את השיער ממש במקום לסייע הנשירה רק מחמירה מפעם לפעם
  ניסיתי לטפל בשיער בהמון דרכים לפני כן כגון בשמנים שמפו דברים טבעיים וכו וכלום לא עזר ! ואני חופפת את השיער באופן יומיומי !
  אני כבר ממש נואשת ולא יודעת מה לעשות ...
  רציתי לשאול האם כדאי להפסיק את הכדורים או להמשיך לקחת אותם ? והאם יש עוד משהו שאוכל לעשות ?
  תודה רבה מראש !

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירת שיער ורוטס

  מור אפריאט
  30/09/2018

  שלום לך :
  אני מבינה שאת חובה נשירת שיער .
  אך לדעתי אין קשר לרוטס . יש קשר שאולי את לא מאובחנת נכון ולא מקבלת טיפול ישיר לגורם
  חוסר דם ותת פעילות בלוטת התריס יכולים לגרום לנשירה מוגברת .
  ממליצה לפנות ליעוץ רפואי או בתחום הרפואה הטבעית ולטפל מהשורש .
  בברכה מור אפריאט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירה וקשקשים (סבוריאה?) בגבות
  רעות
  28/08/2018

  כבר 9 חודשים שיש לי קשקשת וחצי שנה עם נשירה. ניסיתי שמן קיק, שמן קוקוס, משחות נגד פטריות ועוד
  לאן לפנות ? נשירה רצינית בגבות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירת שיער כתוצאה מסבוריאה

  מור אפריאט
  28/08/2018

  שלום
  קודם כל מומלץ להיבדק
  ולהבין אם זו אכן סבוריאה .אם אכן זו סבוריאה היא עלולה לגרום לנשירה
  עקב היובש והקשקשת .
  ישנם עזרים טבעיים כמו
  Sebo של קמדיס -שמפו
  שיכול לעזור ולהרגי ע.
  מומלץ לפנות לרופא ליעוץ או למטפל בתחום הרפואה המשחחמה ליעוץ והכוונה בצמחי מרפא .
  בברכה מור אפריאט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירה לצמיחת סוג שיער אחר
  אנונימית, 15.5
  08/07/2018

  שלום, אני בת 15.5 ולפני חודשיים בערך התחילה לי נשירת שיער... השיער נהיה דק יותר ואיבד את הנפח שהיה לו... סוג השיער שלי הוא חום מאוד כהה וחלק. בשבוע האחרון, אחרי תקופה קצרה של כדורי ויטמינים לנשירת שיער, התחילה צמיחה מחודשת... אבל חלק מהשערות החדשות שצומחות (ועדיין קצרצרות) נראות שחורות למעט מתולתלות, ממש כמו של אמא שלי... סוג השיער שלי משתנה..? או שככה השערה צומחת..? השיער שלי יחזור לעצמו ויהיה חום חלק כמו תמיד או יתחלף? תודה מראש!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  נשירה לצמיחת סוג שיער אחר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירת שיער

  מור אפריאט
  22/07/2018

  שלום לך :
  ציינת שהשתמשת בתוסף תזונה .
  ואם כן באיזה ?
  מאוד חשוב שתתני זמן לשיר הקצר להתארך
  בדרך כלל השורש הוא יותר כהה ועם הזמן מתאזן .
  בברכה מור אפריאט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה על צמחי מרפא עקב נשירה
  דנה
  21/03/2018

  שלום
  רציתי לדעת האם חצי שעה אחרי לקיחת האבקות אפשר לאכול? ואם אוכלים לא מנה בשרית,תוך כמה זמן אפשר לקחת את האבקות?
  מחכה לעדכון
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לקיחת צמחים

  מור אפריאט
  07/05/2018

  אפשר לאכול חצי שעה אחרי לקיחת האבקות .
  מומלץ ורצוי לקחת צמחים לפני האוכל .
  בברכה מור אפריאט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירת שיער רצינית ונסיגה בטיפול
  רחלי
  14/09/2017

  שלום,
  עברתי הרבה הפלות ויש לי נשירת שיער,אני מטופלת כחצי שנה בצמחי מרפא,רק אחרי חצי שנה היתה רגיעה של הנשירה במשך שבועיים,החודש יש לי איחור במחזור של כמה ימים ויש לי שוב נשירה רצינית,האם יכול להיות שבמהלך טיפול יש נסיגה?
  מחכה לתשובה
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירת שיער רצינית

  מור אפריאט
  16/10/2017

  שלום לך
  ממה שתארת נראה שבעקבות הפלות
  מרובות נוצרת נשירת שיער אגרסיבית כתוצאה
  מחוסר איזון הורמונלי .
  עפי מה שאת מתארת עדיין יש חוסר איזון וממליצה לך
  להיאזר בסובלנות .
  כמה ימים איחור יכולים להיות מהרבה סיבות
  ממליצה לך לבדוק זאת .
  בברכה מור אפריאט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירת שיער מוגברת וממושכת
  ט
  24/09/2017

  שלום, אני בת 27, בריאה באופן כללי. לא צורכת תרופות. שנים סובלת מנשירת שיער מוגברת(מגיל 16 בערך), כמובן שניסיתי קפסולות שמיועדות לטיפול בנשירת שיער אך לא עוזר, אולי קצת האט אך הנשירה עדיין הייתה. כרגע אני לוקחת hr רוטס כבר 5 חודשים ולא משפיע ממש, תחילה כן אך נסיגה שוב. עשיתי בדיקות דם ויצא תקין. עוד שבועיים יש לי תור לרופא עור(הבנתי שרובם ממליצים על מינוקסידיל..שזה פתרון לא פתרון), וכבר לא יודעת מה צריכה לבקש(אולי בדיקות שלא יודעת על קיומן..), מניחה כי ינסה להמליץ לי תרופות שמתוגמל עליהם(.מסתבר שזה קיים ברפואה..)אך מחפשת כבר את הדבר שיעצור את זה סופית ולא זמנית, מרגיש לי כי חסרה מקצועיות בתחום זה ברפואה..זורקים סיבות(מתח, החלקות,גנטיקה..) מבלי לבדוק באמת. כי ברור לי שיש משהו לא תקין אצלי, אחרי סירוק מברשת מלאה שיער. ומפחדת שקיים חוסר של משהו שלא עולים עליו ובינתיים החוסר מצטבר וגדל, או מחלת עור כלשהי שמתבטא רק בנשירה ולא מודעת אליה. תודה מראש, וסורי על האורך, פשוט כבר על סף ייאוש מהדבר הזה..

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירת שיער מוגברת

  מור אפריאט
  16/10/2017

  יקירה שלום רב
  תבקשי את הבדיקות הנל :
  Iron
  Ferritin
  Testosterone
  Androstenedione
  Tsh
  Dhea
  B12
  Folic acid
  הבדיקות כוללות בדיקות הורמונליות
  ממליצה לך לעשות אותם .
  בברכה מור אפריאט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה בנושא נשירת שיער
  חסוי
  14/07/2017

  שלום , בת 15, אני בעלת שיער מלא וארוך. בדרך כלל אני לא מנשירה שיער אבל שמתי לב שמהלך השבועיים האחרונים השיער יבש ונושרות לי ה מ ו ן שערות אני אוכלת תקין ובריא , נוטלת רואקוטן במשך 10 חודשים ידוע לי שישנה תופעת לוואי שמנשירה שיער אך במהלך כל הטיפול לא קרתה לי התופעה הזאת אז מן הסתם שלא בחודש האחרון של הטיפול לכן אני כמעט ושוללת את האפשרות הזאת .. בנוסף זה פעם ראשונה שזה קורה לי מה לעשות כדי שהמצב ישתפר/ ממה זה?

  תודה מראש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  שאלה בנושא נשירת שיער

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירת שיער

  מור אפריאט
  04/09/2017

  שלום לך :

  נשירת שיער עלולה להגרם עקב נטילת רואקוטן.
  בדרך כלל לא רואים את התגובה במיידי אלא לאחר מס חודשים .
  ממליצה לך לעשות ברור של בדיקות דם ולהיוועץ ברופא.
  בברכה מור אפריאט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כמה זמן לוקח לשיער לחזור לעצמו?
  Pf
  03/09/2017

  היי מור/אייל
  עשיתי החלקה "אורגנית"+משקמת לפני מספר חודשים לאחריה החלה נשירה מאד מורגשת. בנוסף התחלתי לקחת חסמי בטא שגם ידועים בתופעת לוואי זו ואכן הגבירו לי את הנשירה באופן קיצוני כך שאני מפחדת אפילו להסתרק
  אני מתכננת להפסיק לצרוך את התרופה בקרוב.
  רציתי לדעת כמה זמן לוקח לשיער לחזור לעצמו אם בכלל
  לאחר התרופה
  והאם הקרקפת יכולה להשתקם לאחר החלקה? אם כן תוך כמה זמן בערך אוכל להרגיש שינוי ומה יכול לסייע?
  כבר נכנסתי למעגל נשירה <סטרס< נשירה והמצב מאד מדכא
  תודה מראש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נשירת שיער

  מור אפריאט
  04/09/2017

  שלום לך
  לא פעם קיבלתי תלונות מפצייטיות שהחלקות גורמות לנשירת שיער מוגברת .
  ציינת שאת לוקחת חסמי בטא ... מה הסיבה לא ציינת .
  לוקח לשיער להשתקם לפחות שלושה ארבעה חודשים
  חשוב שתפני ליעוץ על מנת לעזור לו להשתקם
  ולצאת ממעגל סטרס שלא תורם .
  בהצלחה ובברכה
  מור אפריאט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום