מהם היתרונות הרפואיים של תה שחור?

תה שחור, המצוי בכל בית, יכול לעזור להחלמה ולמניעה של בעיות בריאותיות שונות, כמו אלצהיימר, פרקינסון וסרטן הערמונית
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 27/04/2017 |
צפיות: 1,694
דירוג: 4.6 מתוך 3 הצבעות
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5
תה הוא המשקה הנפוץ ביותר בעולם אחרי מים, ונוסף על הטעם החזק ועל התכונות המעוררות שלו, יש לו לא מעט יתרונות בריאותיים. תה שחור עשיר בנוגדי חמצון אשר מסייעים להגן על תאי הגוף מפני הנזקים שגורמים הרדיקלים החופשיים ובכך הוא שומר על הבריאות של האיברים השונים.

למידע נוסף היכנסו לפורומים:
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית
פורום צמחי מרפא
פורום תזונה טבעית, תזונה נכונה
פורום נטורופתיה אירידיולוגיה
פורום תזונה קלינית

תה שחור למניעה של מחלות לב

חוקרים מסין בדקו כ-950 אנשים מעל גיל 55 וגילו כי צריכה קבועה של תה שחור מפחיתה את הסיכויים לסבול מירידה ביכולות הקוגניטיביות בכ-50%. כמו כן, מתוצאות המחקר עלה כי אנשים אשר נושאים את האלל e4 של הגן APOE, אשר מעלה את הסיכון לחלות במחלות קוגניטיביות, כמו דמנציה ואלצהיימר, ושותים תה שחור בכל יום מפחיתים את הסיכויים שלהם לחלות במחלות אלה בכ-86%.

במחקר אחר חוקרים בדקו את ההשפעות של התה השחור על הלב ועל מחזור הדם. במחקר זה הם עקבו אחר יותר מ-350 אלף גברים ונשים בין הגילים 30 ל-79. לאחר שבע שנים הם מצאו כי צריכה קבועה של תה שחור מפחיתה את הסיכויים לחלות במחלות של הלב ושל כלי הדם וכן היא מורידה את הסיכון ללקות באירועים של העורקים הכליליים, כמו התקף לב.

שחרור לחצים בעזרת תה שחור

חוקרים גילו שתה שחור מסייע להקל על המתחים והלחצים היומיומיים משום שהוא מוריד את הרמות של הורמוני הלחץ, ובהם הקורטיזול. באחד המחקרים חילקו 75 גברים בריאים לשתי קבוצות. במשך שישה שבועות קבוצה אחת צרכה בכל יום תה שחור בעוד הקבוצה השנייה צרכה משקה אחר עם אותה כמות של קפאין אך ללא התרכובות הפעילות האחרות שיש בתה. הנבדקים של שתי הקבוצות התנסו בתרחישים מעוררי לחץ בזמן שהבודקים מדדו את הרמות של הורמוני הלחץ, את לחץ הדם ואת קצב הלב של הנבדקים. מתוצאות המחקר עלה כי רמות הלחץ היו נמוכות יותר בקרב הנבדקים ששתו את התה השחור וכן הם חזרו מהר יותר לתחושת רוגע לאחר התרחישים המלחיצים.

תה שחור עתיר בפלבונואידים – תרכובות המצויות בצמחים, ובהם קטכינים, אפיקטכינים, מיריצטין וקמפרול. במחקר משנת 2013 חוקרים בדקו אם לצריכת תה שחור יש השפעה על סרטן הערמונית, לשם כך נבדקו יותר מ-58,000 גברים. מנתוני המחקר עלה כי הפלבונואידים שיש בתה השחור מפחיתים את הסיכון לחלות בסרטן הערמונית וכן הם מונעים מהמחלה להתקדם ולהחמיר. במחקר אחר שבדק את ההשפעות של התה השחור על נשים נמצא שהפלבונואידים מסייעים במניעה של גדילת תאים סרטניים בשחלות.

תה שחור לבעיות בעיכול

תה שחור מסייע במניעה של מחלת הפרקינסון. חוקרים גילו כי שתייה של בין כוס אחת לשלוש כוסות של תה שחור בכל יום משפיעה באופן ניכר על התפתחות מחלת הפרקינסון בקרב גברים. לנשים לעומת זאת, מומלץ לשתות כמות גדולה יותר של תה שחור כדי למנוע את המחלה ועליהן לצרוך בין כוס אחת לארבע כוסות של תה שחור בכל יום.

על סוגי תה נוספים קראו גם:
תשתו תה צמחים ולא תלקו בסרטן
שמונה תכונות בריאותיות של תה ירוק
האם משקאות חמים מסרטנים?
תה אורגנו מונע סרטן ומאזן את רמת הכולסטרול
תה ריחן קדוש: כיצד צמח הטולסי מסייע לבריאות?

לתה השחור יש איכויות נוגדות חמצון ונוגדות חיידקים ובהם תרכובות פנוליות אשר בולמות התרבות של סוגים מסוימים של חיידקים. נמצא כי שילוב של דבש ושל תה שחור יעיל במיוחד נגד חיידק ההליקובקטר הגורם לכיב כיבה, לבעיות בעיכול ולכאבי בטן. נוסף על כך, הטאנין המצוי בתה השחור משפיע על רפידת הקיבה ומונע דלקות של המעי ושל הקיבה. משכך, שתייה של תה שחור עוזרת לאנשים עם בעיות בעיכול, כמו שלשולים ותחושה של נפיחות ואי־נוחות בבטן.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר