סקס וסרטן השד: חזרה לתפקוד מיני אחרי הטיפולים

הטיפול בסרטן השד כרוך בתופעות לוואי רבות אשר משפיעות גם על החשק המיני ועל דימוי הגוף. לכן, חזרה לפעילות מינית יכולה להיות מאתגרת לא פחות מהמחלה עצמה
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 10/10/2018 |
צפיות: 465
מחלה, כל מחלה, פוגעת בתפקוד המיני. הגוף חלש והחשק המיני יורד. הדבר נכון פי כמה וכמה אצל חולי סרטן ובייחוד אצל נשים החולות בסרטן השד, אשר אצלן השדיים הן האיבר שבו מתפתח הגידול. השדיים נחשבים לאיבר מין לכל דבר ועניין ולעתים קרובות נשים החולות בסרטן השד עוברות משבר לגבי הנשיות, המיניות ותפיסת הגוף שלהן. על כן, נוסף לשאר הדברים שנשים חולות סרטן צריכות להתמודד איתם, אינטימיות ויחסי מין מהווים משוכה נוספת שיש לעבור.

רופאים לא תמיד חשים בנוח לדבר על נושאים אלה, וגם הנשים עצמן לא תמיד ששות לפתוח את הנושא. בחברה המערבית יחסי מין עדיין נחשבים לנושא שלא מדברים עליו בכנות ובפתיחות, ויחסי מין בזמן מחלה או בשיקום ממנה נחשבים לטאבו מוחלט.

היכנסי לפורומים והתייעצי עם המומחים:
פורום סקס ויחסים
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום גניקולוגיה - רפואת נשים
פורום סרטן השד
פורום מיניות האישה, מין נשי

כיצד סרטן משפיע על האינטימיות?

מחלת הסרטן יכולה להיות הרסנית לאינטימיות בין בני זוג. המחלה עצמה פוגעת הן בחשק המיני והן בתפקוד המיני והטיפולים השונים רק מחמירים את המצב. משכך, פגיעה באינטימיות וביחסי המין היא הנורמה בקרב חולי הסרטן ולא היוצא מן הכלל.

גם לאחר שהמחלה כבר אינה, גם כשהגידול הוסר בצורה כזו או אחרת, קשה לחזור למצב שקדם למחלה, נהפוך הוא, האתגר יכול להיות אפילו קשה יותר. הטיפול בסרטן השד כרוך בתופעות לוואי רבות הקשורות באופן ישיר ליחסי מין. התסמינים אינם אחידים והם תלויים בגורמים שונים כמו סוג הטיפול, המינון של התרופות ומשך זמן המחלה. עם זאת, תופעות הלוואי יכולות לכלול כאבים, חוסר תחושה בשד או רגישות יתר בשד עקב ניתוח, כאבים באיבר המין, יובש, תחושת צריבה ואטרופיה נרתיקית בגלל הטיפולים הכימותרפיים, כוויות בשד או שינוי במרקם ובצבע של רקמת השד בגלל טיפולי הקרנות וכל זאת מבלי להתייחס לדימוי הגוף של האישה.

מחלת הסרטן הופכת את החיים על פיהם, סדר העדיפויות יכול להשתנות, הווי המשפחה עובר תמורות וכך גם יחסים עם חברים ועם עמיתים, לכן אין זה פלא שקשה עד בלתי אפשרי לחזור לאינטימיות שהייתה עם בן הזוג לפני אבחון המחלה.

אך נשים אינן צריכות להתמודד עם תחושות אלה לבד, הרי למרבה הצער נכון להיום בישראל יש 22,481 נשים המאובחנות עם סרטן השד. לפעמים כל מה שצריך זה לדבר על זה. נוסף לשיתוף ולתחושת ההזדהות אפשר לקבל גם עצות מועילות, כמו המלצה פשוטה להשתמש בחומר סיכה. אך יותר מכך, חשוב לדעת לבקש עזרה ולפנות לגורם המתאים, אם קבוצת תמיכה של נשים החולות במחלה או מתאוששות ממנה ואם גורם מקצועי מוסמך כמו פסיכולוג או פסיכיאטר. לפעמים ההתמודדות עם המחלה מתישה כל כך וקבלת תמיכה נפשית הכרחית להחלמה מהמחלה, להתאוששות ממנה ולחזרה לשגרה.

כיצד לשמור על האינטימיות בזמן המחלה?

סרטן השד הוא אמנם מחלה שהאישה מתמודדת איתה, גופנית ונפשית כאחד, אך אין להקל ראש בבן הזוג, הרי המחלה משפיעה עליו באופן ישיר. תקשורת עם בזן הזוג היא אחד הדברים החשובים ביותר במערכת יחסים זוגית, ובוודאי שבעתות משבר ובזמנים קשים, כמו בתקופת המחלה.


אישה צריכה להרגיש נוח עם בן הזוג שלה, גם אם היא לא מעוניינות לקיים יחסי מין, היא יכולה לשתף את הרגשות שלה – כואב לה, יש יובש, היא לא מרגישה מושכת, היא לא מרגישה מינית. השיתוף למעשה נותן הזדמנות לבן הזוג לשפר את מצב הרוח של האישה, להזדהות עם התחושות שלה, להרגיש אמפתיה ולהחמיא לה על איך שהיא נראית או על כמה שהיא נהדרת. בעוד נשים שעוברות טיפולים מסוגים שונים יכולות להרגיש שהן פחות נשיות, דווקא בן הזוג שלהן ממשיך לראות אותן כישות מינית ומלאת חיים.

לתשוקה יש פנים רבות והיא מושפעת מגורמים שונים, פנימיים וחיצוניים – ביטחון עצמי, דימוי גוף, רמת הלחץ, רמת העייפות והדינמיקה בתוך מערכת היחסים על מרכיביה השונים. לא פעם, אצל זוגות שבהם האישה חולה בסרטן השד, התפקידים משתנים ונשים שלפני המחלה נחשבו ל"מטפלות" בזוגיות, עכשיו הן ה"מטופלות", והגברים שנטו להיות ה"מטופלים" עכשיו הם בגדר ה"מטפלים". לפעמים נדרש זמן עד שבני הזוג מתרגלים בשינוי התפקידים. שינוי זה יכול להשפיע רבות על האינטימיות בין בני הזוג וכן גם על הכימיה המינית ביניהם, הן מבחינת האישה והן מבחינת הגבר.

למרות כל השינויים הללו יש לזכור כי ברוב המקרים בני זוג בוחרים אחד בשני לא רק בגלל התשוקה המינית שיש להם אחד כלפי השני. אינטימיות מורכבת מנדבכים רבים כמו מחוות קטנות שמראות לבני הזוג כמה הם אהובים, תחושת קרבה בין בני הזוג וכמקור לשחרור לחצים ולקבלת תמיכה ואמפתיה.

אפילו אם החשק המיני ירד או הפסיק לחלוטין במהלך הטיפולים, עדיין כדאי לשמור על רמת קרבה עם בן הזוג. סקס הוא לא הדרך היחידה להביע אינטימיות וקרבה גופנית, תמיד אפשר להחזיק ידיים, להתחבק, להתנשק, לעסות אחד את השני, להתקלח יחד או למצוא דרך אחרת להרגיש אינטימיות. מגע יכול להיות מיני, מהנה ומספק גם אם הוא לא מוביל בסופו של דבר ליחסי מין מלאים.

אולי יעניין אותך גם:
16 מיתוסים על סרטן השד
סרטן השד נפוץ יותר בעירוניות
לסביות חשופות יותר לסרטן השד
סרטן השד? לא אם את אופטימית
עד כמה אלים סרטן השד שיש לך?

חזרה לפעילות מינית אחרי סרטן

כאשר רוצים לחזור לפעילות מינית או להגביר את הפעילות הקיימת כדאי להקדיש לכך זמן מיוחד נטול הסחות דעת. הזמן הזה יכול לעזור לבני הזוג להבין מה הרצונות אחד של השני ולמצוא דרכים חדשות ליהנות ממגע מיני לאור המגבלות החדשות, אם ישנן כאלה. המגבלות יכולות להיות קשורות לכאב פיזי או לתפיסת הגוף של האישה את עצמה, אם ישנם אזורים שהיא אינה מעוניינת שיתמקדו בהם. כמו כן, הטיפולים יכולים להאיץ את גיל המעבר, כך שהתסמינים המלווים אותו, כמו יובש וגינאלי, יכולים להשפיע על יחסי המין.

על כן, כאשר חוזרים לפעילות מינית חשוב מאוד לא להשוות בין הסקס לפני המחלה לבין הסקס שלאחריה. השינויים הם בלתי נמנעים, פשוט צריך להתרגל אליהם. שימוש קבוע בחומר סיכה יקל על היובש וימנע כאבים. נשים צריכות להכיר מחדש את הגוף שלהן, לחקור אותו וללמוד אותו, להבין מה עושה להן טוב ומה לא, אם הן לא ידעו אז בן הזוג שלהן בוודאי אינו יכול לדעת. נוסף לאוננות, ויברטור יכול להיות הכנה טובה לקיום יחסי המין עם בן הזוג, כך האישה יכולה לגלות איזה מגע עדיין נעים ואיזה מגע מעורר כאב.

גם אם מרגישים מוכנים ויש לא רק רצון אלא גם חשק מיני, בכל זאת כדאי להתחיל לאט, לחשוב מהי רמת האינטימיות שמרגישים בה נוח וכמה אנרגיות יש בגוף. עם כל נכונות, יש להביא בחשבון גם את המגבלות הגופניות ואפשר לקחת משכך כאבים אם יש צורך. כמו כן, כדאי לחשוב על הסביבה וליצור אווירה נוחה וכזו שמשפרת את הביטחון העצמי – תאורה, מוזיקה, שמנים ארומטיים, כל דבר שיכול לעזור לבני הזוג להרגיש נינוחים וסקסיים. יש נשים שלא מרגישות נוח עם הגוף שלהן לאחר המחלה והן לא רוצות להיראות בעירום מלא, בעיקר אחרי ניתוח כריתת שד. במקרים אלה אפשר ללבוש כותונת או להישאר בחזייה.

והכי חשוב, לזכור שכאשר חוזרים לפעילות מינית הדגש הוא על הנוחות והביטחון ולא על הספונטניות ועל התשוקה.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

סרטן השד

בפורום זה תוכלו לקבל מידע על נושאים כמו ממוגרפיה, אולטרסאונד שד, כימותרפיה, טמוקסיפן, למפקטומיה, כריתת שד, טייקרב, הרצפטין, טיפול בהקרנות, brca1, תוצאות בדיקות ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • תופעות לוואי של תרופות: טמוקסיפן-פמרה
  גרפונקל
  09/02/2019

  שלום, אימי עברה טיפולים כימותראפיים ואח"כ כריתת שד מלאה. כעת היא אמורה להתחיל ולקחת טמוקסיפן. אלא שהיא קראה באינטרנט על תופעות הלוואי של התרופה ומאוד מודאגת ואינה מבינה מדוע אין מתאפשר לה לקחת פמרה. נכון, היא גורסת, גם לפמרה תופעות לוואי אבל היא חושבת שעימן היא יכולה להתמודד. לדוגמה, לצפיפות העצם היא תקח תתעמל ותקח קלציום. קראתי שמנגנון הפעולה של התרופות שונה מבחינת פעולתן על האסטרוגן אבל עדיין איני מבין מדוע הפניה לטמוקסיפן. האם תוכלי בבקשה להסביר מדוע לא ממליצים דוקא על פמרה? הרי בתופעות הלוואי של טמוקסיפן מדובר על חשש לסרטן הרחם ובעיות עיניים שלא מזהירים מפניהם בפמרה. תודה מראש.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • birads 4a מתי עושים ביופסיה
  טליה
  29/01/2019

  שלום רב. בת 36+3. אתמול ביצעתי אולטרסאונד שדיים עקב תחושה מוזרה בשד שמאל. היום קראו לי לבדיקה חוזרת והסבירו שיש בשד שמאל גוש של 8 ממ ללא גבולות ברורים - לובולרי. הוצלץ על ביפסיה תור הכי קרוב בעוד שבועיים.
  ברקע לאמא שלי יש סרטן שד דלקתי.
  האם שבועיים עד לביופסיה זה זמן סביר?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טליה בבקשה תעני לי על השאלה

  לי
  29/01/2019

  שלום טליה
  אני חשה כאבים בשד שמאל מעל לחודש עשיתי 3 בדיקות מישוש אצל 3 כירורגים שונים ללא כל ממצא במישוש סונר עשיתי לפני חצי שני ,,
  רציתי לברר ממך האם לפני האולטרסאונד בבדיקת מישוש הצליח הרופא למצוא את הגוש ? ואז שלח אותך ל Us שד או ששלחו אותך למרות שלא היה ממצא מישושי
  אני בחרדות ומפחדת שלמרות המישוש יש משהו בפנים
  בבקשה תעני לי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הי

  טליה
  29/01/2019

  לא. לא הרגיש שום דבר. בבדיקה אפשר להרגיש רק גושים מעל איזה 2 ס"מ.
  לא היה גם הגיוני שירגיש:)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אלוהיים איזה לחץ כנסי בבקשה

  לי
  29/01/2019

  אז במישוש הוא לא הרגיש בכלל שיש שם משהו ?? את מרגישה ממש כאבים ?
  למה שלחו אותך ל Us ?? ומתי פעם אחרונה עשית Us שד ??
  אני עשיתי לפני חצי שנה ללא שום ממצא גם אז היה לי כאבים בשד שמאל אבל הם עברו דאז .
  כרגע הכאבים בשד קבועים אבל הרופא מסרב לתת לי בדיקת סונר כי עשיתי לפני חצי שנה .
  למה כל הרופאים ששאלתי אותם משכנעים אותי שבמישוש לא מפספסים ממצא ..

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ללי

  טניה
  30/01/2019

  הי. לא עשיתי אף פעם שום בדיקה שקשורה לשדיים. אז זו הפעם הראשונה.
  אבל,, יש לי אומנם כאבים בשד אבל במקום שבו כאב לי - אין שום דבר:) את בגוש מצאו במקרה לחלוטין.
  מניסיון מאוד אישי עם אמא שלי - סרטן לא כואב וגם אם כן יש תחושת. של אי נוחות - זה ממש לא בהתחלה . ככה שזה אמור להיות סימן מרגיע עבורך.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שלום טליה כנסי

  לי
  30/01/2019

  שלום טליה
  תודה רבה על העידוד וההרגעה אני ממש בלחץ נפשי והייתי זקוקה קצת למילות הללו.
  היום פניתי לכירורג שד שוב הוא בדק בדיקת מישוש ואמר שוב פעם אין כלום הפעם היה קצת חסר סבלנות נראה לי כי שאלתי מלא והוא ראה שאני לא רגועה אבל סירב לתת לי Us חוזר
  הוא נתן לי הפניה לפרופיל הורמונים למרות שהמחזור שלי סדיר ואני לא נוטלת גלולות וגם לא עם התקן רחמי
  אני רק בת 27 :)
  מתפללת בשבילך שהתשובה תהיה תקינה תעדכני אשמח מאוד לדעת שאת בסדר

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ללי

  טליה
  30/01/2019

  תודה רבה לך.
  אם את מרגישה לא נוח עם הרופא שלך - תחליפי אותו!
  אני הכי אופטימית שבעולם. מה שאמור לקרות - יקרא. עברתי את זה עם אמא שלי ואני יודעת שגם מצבים ממש קשים - עוברים. יש לנו רפואה מעולה ועם המון אנרגיה חיובית - קטן עלינו הכל:)
  המון בריאות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לטליה כנסי

  לי
  30/01/2019

  היי טליה
  את צודקת מה שאמור לקרות בסוף יקרה אבל אני היפוכונדרית בטבעי והכאב הזה הביא עמו המון חרדה אני מתעסקת כל היום עם הכאב ואיכות החיים שלי ממש ירדה .
  המידע והסיפורים הקשים באינטרנט מבלבלים כי במציאות הרופאים אומרים אחרת , אני לא יודעת אם להתעקש על Us שד ולעשות כרגע או לחכות
  יש לי כאבים בגב במידע על סרטן השד רשום שיכול להיות כאב עקב גרורות או עקב גוש עמוק בשד "ממש מלחיץ"
  הכירורגים אומרים שזה לא קשור וצריך לפנות לאורתופד .
  בינתיים הכאב ממשיל ומקרין לגב ולצלעות הקדמיות ואין לי פיתרון
  לפעמים יושבת ומתאבלת על עצמי . חוסר אונים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שכחתי להוסיף משהו

  לי
  30/01/2019

  הכירורג טען בפניי שהשדיים שלי קטנות שאין מצב לפספס גושים ובאמת השדיים קטנים
  זה קשור ??
  מתנצלת על החפירות פשוט פתאום מצאתי מישהי שיש לה סבלנות לכל ההיסטריה שלי :)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול ב "באברקסאן " Abraxane במקום "טקסטול "
  ריבה ארליך
  28/01/2019

  שלום רב,
  מבקשת חוות דעתך בנושא היעילות הטיפול באברקסאן ותופעות הלואי מעטות ביחס לטקסטול. בת 50 שרטן שד שחזר בצד שני
  הבחנה:
  invasive duct carcinoma grade 3 with foci of necrosis
  KI 67 positiv in 80%of tumor cells
  ER- negative
  PR-negative
  HER-2 negative
  BRCA1
  בתודה מראש, ריבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קורטקס מעובה בבלוטה בבית השחי
  MICHAL
  27/01/2019

  שלום רב,
  האם ייתכן קשר בין ציסטה בשד שמאל 1.4 סמ BIRADS 2 עם תוכן מעט סמיך ובלוטת לימפה בבית השחי באותו צד עם קורטקס בולט 2.3 סמ .
  ממצא חשוד BIRADS 4A דרגת חשד נמוכה ?
  ( יש המלצה לביופסיה אותה כמובן אבצע ) אבל רציתי בבקשה לדעת אם יש קשר בין הדברים ?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם הם אמורים להרגיש כך?
  דייניס
  23/01/2019

  כשאני ממששת את השד מלמעלה אני מרגישה כאילו ורידים קשיחים נראה לי אלו צינורות חלב אם אני לא טועה
  האם הם אמורים להרגיש כך ?
  והאם בבדיקת Us ניתן לשלול שאין שם ממצא כלשהו בתוך הצינורות או שנדרשת בדיקה אחרת ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כאב בשד לא ידוע לי מאיזה מקור
  דייניס
  23/01/2019

  שלום לדר לאופר ,
  כאבים בשד שמאל כחודש וחצי
  כירורג טוען שאלו שינויים הורמונלים
  רופא משפחה חושב שאלו כאבים ממקור שרירי
  איך מבדילים ואיך אפשר לדעת ?
  והאם בדיקת מישוש ללא ממצא מפחיתה את הסיכון לממאירות ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • סטטיסטיקה לגבי סרטן השד ב 2019
  ברטה
  22/01/2019

  האם סרטן השד בגילאי העשרים המאוחרות עדיין נחשב נדיר בעידן שלנו או שהסטטיסטיקות השתנו ?
  מה הסטטיסטיקה לגבי נשים שמתלוננות על כאב שד חד צדדי ובסוף מתברר ממצא ממאיר מאחורי הכאב ?
  אשמח לקבל תשובה .

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בלוטה קטנה וניידת בשד ימין
  לי
  22/01/2019

  שלום דר כתבתי פה בעבר על כאבים בשד שמאל ללא ממצאים לפני יומיים במקרה אני ממששת את שד ימין "שלא כואב" אני ממשת ממש בחלק התחתון יותר לצד הימני אם אני לא טועה מיששתי בלוטה קטנטונת ממש רכה שמחליקה כמו סבון , אני לא כלכך בטוחה אם היא מחוברת לרכמה כי הרכמה של השד הימני שלי ממש נוזלית ולא אחידה ,, האם בלוטה כזו יכולה להיות סרטנית ??? אציין שנבדקתי לפני פחות משנה בסונר שדיים תקין ,, בדיקת מישוש לפני חודש תקינה.. אני אוכלת סרטים שחורים כרגע בת 28

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פילואידס טומור בשד חזר
  יעל
  21/01/2019

  לפני יותר מ 10 שנים היה לי פילואידס טומור בשד, לאחר הסרה עם שולים רחבים, לא חזרו גידולים
  לפני שנה הופיע גידול בשד *השני*, לאחר בדיקות התברר שזה פילואידס, עברתי ניתוח ואכן מדובר פילואידס טומור. ולפי הבדיקה השולים לא נקיים אחרי הניתוח.
  רציתי לדעת איך זה יכול להיות שפעמיים בחיים יופיע לי גידול שהוא דיי נדיר? האם לא יכול להיות שיש קשר בינהם?
  האם נכון לעשות ניתוח הרחבה או שכדאי להשאר להשגחה בלבד?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כאבים בשד אחד ושינויים הורמונליים
  קארין
  21/01/2019

  שלום דר
  בת 28
  יש לי כאבים בשד מעל חודש ללא ממצאים
  בדיקת סונר עשיתי לפני 5 חודשים כמעט
  בדיקת מישוש לפני שבועיים אצל כירורג ללא ממצאים , רופא המשפחה גם בדק ולא מצא כלום .
  האם שינויים הורמונלים משפיעים על שד אחד ??
  האם כאבים מעל חודש נחשבים לזמן סביר או שכדאי לבקש בדיקת הדמיה נוספת ???
  אציין שאני סובלת מחרדה לא יודעת אם זה קשור לכאב בשד .

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
יועצים בתחום

 • ד"ר יוסף שמואלי
  ד"ר יוסף שמואלי
  אורולוג מנתח מומחה. ד"ר יוסף שמואלי הינו אורולוג בעל ניסיון רב בניתוחים בתחומי ההפרעות בתפקוד המיני של הגבר והפרעות בפוריות הגבר, ניתוחי ערמונית (פרוסטטה) ביופסיות ערמונית לברור גידולים בבלוטה.... קרא עוד

אולי יעניין אותך גם

מודעות לחשק המיני שלך – מדוע זה מורכב כל כך?
אוראל שופן
| 10/01/2019 |
צפיות: 494
הריחוק מהגוף והדיכוי החברתי רב השנים גורם לנשים לנתק ביניהן לבין הצרכים המיניים שלהן. עכשיו יותר מאי פעם זה הזמן של הנשים להתחבר לתשוקות וליצרים שלהן
קרא עוד
טיפול זוגי: מה עושים כשהחצי השני אינו משתף פעולה?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 22/07/2018 |
צפיות: 808
טיפול זוגי הוא לעתים מוצא אחרון לבעיות במערכת היחסים, אך לפעמים אחד מבני הזוג מסרב ללכת לטיפול, כיצד ניתן לשכנע אותו?
קרא עוד
הדרך להצלחה מבחינה זוגית
ליאת יוגב
| 19/06/2018 |
צפיות: 1,183
למספר הגורל יש השפעה רבה על החיים, אם פועלים לפיו מקבלים מתנות אך אם הולכים נגדו נתקלים בקשיים. הדבר נכון פי כמה וכמה במערכת יחסים זוגית
קרא עוד
חתונה ממבט ראשון: חוות דעת על התכנית שעשתה ריאליטי מנישואין
אוראל שופן
| 15/01/2018 |
צפיות: 2,618
התאמה מושלמת היא לאו דווקא המפתח לזוגיות טובה, אלא דווקא האופן שבו הצדדים מגיעים לאינטראקציה. אוראל שופן, מומחית לתקשורת רומנטית מודרנית, אומרת את דעתה על התכנית "חתונה ממבט ראשון"
קרא עוד
פעם בוגד תמיד בוגד – האמנם?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 11/12/2017 |
צפיות: 2,237
לא כל בגידה צריכה לסמן את סוף מערכת היחסים והרבה פעמים בעזרת עבודה משותפת אפשר להחיות מחדש את הזוגיות. לפני שמחליטים לכאן או לכאן צריך לבדוק היטב את אופיו של בן הזוג הבוגד
קרא עוד
להתאהב מחדש: כיצד להחיות את הזוגיות?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 16/11/2017 |
צפיות: 2,286
שגרה יכולה לכבות את התשוקה ואפילו להרוג את מערכת היחסים. שינויים קלים בשגרת היומיום יכולים להצית את הלהבה מחדש
קרא עוד
כיצד להתמודד עם האקס של בן הזוג?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 18/10/2017 |
צפיות: 1,730
האקס של בן הזוג יכול להעיב על כל מערכת יחסים ואפילו להוות איום על המשך קיומה. בעזרת כמה כללים פשוטים אפשר להתגבר על הקושי ולהפוך אותו לבסיס חזק של הזוגיות המתפתחת
קרא עוד
נפיחות מהפות: מדוע זה קורה וכיצד ניתן למנוע אותן?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 10/10/2017 |
צפיות: 6,973
נפיחות מהפות הן תופעה טבעית הנגרמת מלכידת אוויר בנרתיק, בעיקר במהלך קיום יחסי מין. לעתים הנפיחות הן תסמין לבעיה רפואית הדורשת אבחנה וטיפול
קרא עוד
כיצד יודעים שזו אהבה?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 28/09/2017 |
צפיות: 3,176
לא תמיד קל להבדיל בין אהבה לבין תשוקה, בין הנאה רגעית לבין מחויבות ארוכת טווח. כדי לדעת אם מה שמרגישים זו אהבת אמת ישנם כמה סימנים שכדאי לשים לב אליהם
קרא עוד
ככה לא רבים: למה אסור להגיד לבן הזוג "להתגבר על זה"?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 06/09/2017 |
צפיות: 1,202
ריבים בין בני זוג יכולים להיות קשים ומתסכלים, בעיקר כשהצדדים לא מבינים אחד את השני. שימוש נכון במילים והבנה מהותית של מקור הוויכוח יכולים להציל את מערכת היחסים
קרא עוד